PDA

View Full Version : αρχαριος/επιλογη μοτοσυκλετας



dimdil
03/09/2008, 15:52
επειδη οπως παρατηρω σχεδον καθημερινα τιθεντε ερωτησεις (και γω το εκανα) του στυλ ειμαι αρχαριος ποια μοτο να αγορασω η τι προτεινετε για αρχαριο μηπως θα ηταν χρησιμο να συγκεντρωθουν ολλα αυτα τα θρεντς σε ενα υποφορουμ με τιτλο της επιλογης σας??
πιστευω πως:
και οι μοντερατορες θα ειναι πιο ησυχοι
και οι παλιοτεροι δεν θα δυσφορουν ---οσοι θελουν θα ασχολουντε
και κυριως οι ενδιαφερομενοι θα καλυπτοντε χωρις ψαξιματα και <<βολτες>> στα υποφορουμ--ακομα ακομα και χωρις υποβολλη νεου θεματος.
επισης η συζητηση των κοινων προβληματων των <<στραβαδιων>> νομιζω οτι θα ικανοποιησει και τους ιδιους βλεποντας οτι και αλλοι ειναι οι νεοπες της παρεας και θα αποφευγοντε τα ξινα σχολια μερικων πολλα βαρυδων παλιων που γεννηθηκαν με busa αντι για κουδουνιστρα:winka:
ευχαριστω:beer:

byron
03/09/2008, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
θα αποφευγοντε τα ξινα σχολεια μερικων πολλα βαρυδων παλιων που γεννηθηκαν με busa αντι για κουδουνιστρα:winka:
ευχαριστω:beer:

Oi πολλά βαρύδες (sic) κάνουν τα ξινά σχόλια όταν οι νέοπες θέλουν να ξεκινήσουν με Busa :winka:

sniper
03/09/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Oi πολλά βαρύδες (sic) κάνουν τα ξινά σχόλια όταν οι νέοπες θέλουν να ξεκινήσουν με Busa :winka:

Ηλί ηλί λαμά σαβαχθανί

dimdil
03/09/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Oi πολλά βαρύδες (sic) κάνουν τα ξινά σχόλια όταν οι νέοπες θέλουν να ξεκινήσουν με Busa :winka:

εχεις δικιο αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι ο σωστος τροπος:look:
αν πχ εγω ειμαι χαζος και ολλα τα σφαζω και τα μαχαιρωνω απο αγνοια εσυ που ξερεις και εισαι παλιος δειξε μου το λαθος αν θες με επιχειρημα οχι....ξινιλα:winka: αν επειμεινω τοτε...βουρ.
παραδειγμα ετσι??
τιποτα προσωπικο:beer:

byron
03/09/2008, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
εχεις δικιο αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι ο σωστος τροπος:look:
αν πχ εγω ειμαι χαζος και ολλα τα σφαζω και τα μαχαιρωνω απο αγνοια εσυ που ξερεις και εισαι παλιος δειξε μου το λαθος αν θες με επιχειρημα οχι....ξινιλα:winka: αν επειμεινω τοτε...βουρ.
παραδειγμα ετσι??
τιποτα προσωπικο:beer:

Δεν μιλάω προσωπικά. Αν είχα χρόνο θα θα σου έβγαζα καμμιά 100στη θέματα με νέους που θέλουν 1ο μηχανάκι 600SS, ή 1000 κλπ κλπ. Τους λες 5 πράγματα τους λες 10 και αυτοί το βιολί τους.
Μετά από 50 σελίδες επιχειρήματα και αντιπαραθέσεις για το αν έχει ή όχι κληρονομικό χάρισμα καταλήγεις στο ότι τσάμπα τα λες.

Επομένως, την επόμενη φορά που μπαίνει νέος και ρωτάει για το αν είναι καλύτερα να πάρει GSXR 750 ή 600, του λες να πάρει το 1000 κατευθείαν για να μην βαρεθεί σε 2 μήνες. :wave2:

byron
03/09/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ηλί ηλί λαμά σαβαχθανί

Ωραίο avatar ρε φίλε. :lol:

McGyver
03/09/2008, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
θα σου έβγαζα καμμιά 100στη θέματα

96 είναι...


Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μετά από 50 σελίδες επιχειρήματα

Δεν έχουμε ξεπεράσει ποτέ τις 37...

dimdil
03/09/2008, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν μιλάω προσωπικά. Αν είχα χρόνο θα θα σου έβγαζα καμμιά 100στη θέματα με νέους που θέλουν 1ο μηχανάκι 600SS, ή 1000 κλπ κλπ. Τους λες 5 πράγματα τους λες 10 και αυτοί το βιολί τους.
Μετά από 50 σελίδες επιχειρήματα και αντιπαραθέσεις για το αν έχει ή όχι κληρονομικό χάρισμα καταλήγεις στο ότι τσάμπα τα λες.

Επομένως, την επόμενη φορά που μπαίνει νέος και ρωτάει για το αν είναι καλύτερα να πάρει GSXR 750 ή 600, του λες να πάρει το 1000 κατευθείαν για να μην βαρεθεί σε 2 μήνες. :wave2:

ετσι ειναι οπως τα λες---και γω επεσα στην λουμπα το παραδεχομαι--δεν επεμεινα ομως :blush: πειστηκα γρηγορα---εε ειμαι και 42:sad: --παντως πιστευω οτι οι περισσοτεροι το κανουν απο αγνοια και οχι για να το παιξουν ταλεντα:) εξ ου και εκανα την προταση αυτη. τεσπα δεν θελω να σε κουρασω αλλο:beer:

byron
03/09/2008, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
96 είναι...

Δεν έχουμε ξεπεράσει ποτέ τις 37...

Υποθέτω ότι ως νέοπας κρατάς στατιστικά; :smokin:

McGyver
03/09/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Υποθέτω ότι ως νέοπας κρατάς στατιστικά;

Από παράπονο γιατί εμένα κανείς δε μου είπε να πάρω 1000άρι, κατέληξα με Varaderάκι και χρειάστηκα 2 χρόνια για να το βαρεθώ και να τ' αλλάξω...

byron
03/09/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
ετσι ειναι οπως τα λες---και γω επεσα στην λουμπα το παραδεχομαι--δεν επεμεινα ομως :blush: πειστηκα γρηγορα---εε ειμαι και 42:sad: --παντως πιστευω οτι οι περισσοτεροι το κανουν απο αγνοια και οχι για να το παιξουν ταλεντα:) εξ ου και εκανα την προταση αυτη. τεσπα δεν θελω να σε κουρασω αλλο:beer:

Δεν κουράζεις κανένα. Κουβέντα κάνουμε και η πρόταση σου είναι σωστή.

Τον δικηγόρο του διαβόλου κάνω :lol: .
Και ένα πρόσφατο παράδειγμα για αυτά που λέμε...Χωρίς μομφή στον φίλο, από παπί σε 954 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64566)....

byron
03/09/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Από παράπονο γιατί εμένα κανείς δε μου είπε να πάρω 1000άρι, κατέληξα με Varaderάκι και χρειάστηκα 2 χρόνια για να το βαρεθώ και να τ' αλλάξω...

Σ΄αφήσαμε γιατί το 1000 που πήρες δεν είχε διαφορά με το Varaderάκι :winka:

McGyver
03/09/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σ΄αφήσαμε γιατί το 1000 που πήρες δεν είχε διαφορά με το Varaderάκι

Πφ!

Είπε και πήγε να κλάψει μόνος του στη γωνία...

dimdil
03/09/2008, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν κουράζεις κανένα. Κουβέντα κάνουμε και η πρόταση σου είναι σωστή.

Τον δικηγόρο του διαβόλου κάνω :lol: .
Και ένα πρόσφατο παράδειγμα για αυτά που λέμε...Χωρίς μομφή στον φίλο, από παπί σε 954 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64566)....


:eyepop: :eyepop: :eyepop:
το ειδα :eyepop:
δεν σχολιαζω ----τι βλεπουν και σας τα ματια σας:rotflmao:
καλα κρασια---μετα γεμιζει το ΚΑΤ:sick:
τι να γινει και τα ακρα στο προγραμμα ειναι--δυστυχως:sick:
εγω ουτε στο ER-6 δεν μπορεσα να επιμεινω:rotflmao:
καλυτερα ομως--σιγα σιγα
:beer:

dimdil
03/09/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν μιλάω προσωπικά. Αν είχα χρόνο θα θα σου έβγαζα καμμιά 100στη θέματα με νέους που θέλουν 1ο μηχανάκι 600SS, ή 1000 κλπ κλπ. Τους λες 5 πράγματα τους λες 10 και αυτοί το βιολί τους.
Μετά από 50 σελίδες επιχειρήματα και αντιπαραθέσεις για το αν έχει ή όχι κληρονομικό χάρισμα καταλήγεις στο ότι τσάμπα τα λες.

Επομένως, την επόμενη φορά που μπαίνει νέος και ρωτάει για το αν είναι καλύτερα να πάρει GSXR 750 ή 600, του λες να πάρει το 1000 κατευθείαν για να μην βαρεθεί σε 2 μήνες. :wave2:

ετσι ειναι οπως τα λες---και γω επεσα στην λουμπα το παραδεχομαι--δεν επεμεινα ομως :blush: πειστηκα γρηγορα---εε ειμαι και 42:sad: --παντως πιστευω οτι οι περισσοτεροι το κανουν απο αγνοια και οχι για να το παιξουν ταλεντα:) εξ ου και εκανα την προταση αυτη. τεσπα δεν θελω να σε κουρασω αλλο:beer:

zireous
24/09/2008, 14:19
dimdil, Η ουσία είναι:

1 Ποιός κάφρος από αυτούς που ψηφίζετε θα βάλει το κώλο του κάτω και θα διαβάσει πέντε πράγματα για την σύγχρονη οδηγική ασφάλεια. Για παράδειγμα MSF για τη μοτοσυκλέτα;

2 Θα έχει τα α#####α να βρει δέκα ανθρώπους της προκοπής, και να εκπαιδεύσει τους πιτσιρικάδες ώστε να οδηγάνε αντί να μ#########ι στη κίνηση;

3 Θα έχει τα α#####α να δώσει διεξόδους (πχ δωρεάν βόλτες με εκπαιδευτές σε πίστες) στους πιτσιρικάδες πριν γίνουνε χαλκομανία από αφηρημένους, πηγμένους κλπ στόκους που κυκλοφορούν ελεύθεροι στη κίνηση;



Εγώ παλιότερα προσπάθησα και με γράψανε οι γραμματείς του υπουργείου στις ωοθήκες τους...

Στο μέλλον θα δώ τί θα κάνω... κάντε κάτι και σεις.

zireous