PDA

View Full Version : Κράνος



erefer
04/09/2008, 09:14
Γειά σας, έχω διαβάσει και άλλα θέματα για κράνη τα οποία με βοήθησαν πολύ.
Θέλω να πάρω ενα πολύ καλό κράνος αλλά με τις τιμές που έχουν εδώ νιώθω
σαν να με κοροϊδεύουν:mad: Γνωρίζει κάποιος κανά καλό πωλητή απο ebay που στέλνει σαν gift και είναι ψιλοσίγουρο να μην πληρώσεις τελωνείο? Επίσης βρήκα σε μια συζήτηση εδώ το
site www.fc-moto.de, το οποίο στα hot deals εχει πραγματικά ευκαιρίες!
Συγκεκριμένα, κράνη Arai RX-7 Corsair με 449.95 και SHOEI X-Spirit me 499.95
οταν εδώ έχουν πάνω απο 800 ευρώ! Με 9.90 ευρώ στο φέρνουν με Courrier στην πόρτα σου:) Εχει πάρει κάποιος απο εκεί? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος ενα μαγαζί στο Περιστέρι που να εχει τις δυο μάρκες για να πάω να δώ το νούμερο μου:rotflmao: Της κοπέλας μου της αρέσει το Shoei Raid II Vogue TC-7, είναι όμως τόσο καλό όσο η σειρά X-spirit? Μου αρέσει και εμένα η ομορφιά αλλά με ενδιαφέρει περισσότερο η προστασία και η ασφάλεια..

harvester
04/09/2008, 09:31
http://search.ebay.com/_W0QQsassZchapter711
o πιο φτηνος στο ebay και στελνει σαν gift

erefer
04/09/2008, 10:35
Eχαριστώ!:)

cartman
04/09/2008, 11:15
Φίλε πήρα πριν ενα μήνα το Shoei X-spirit από εδώ (http://www.motocard-bike.com/) με 530Ε μαζί με μια σκούρα ζελατίνα. Εντελώς αξιόπιστο site, εκτός από εμένα πήραν και άλλα παιδιά που ξέρω κατά καιρούς από εδώ. Είναι Ισπανικό, τα έξοδα αποστολής για την Ελλάδα ειναι ΔΩΡΕΑΝ (!!!!!) και έρχεται σε 7-10 μέρες. Πρόβλημα με τελωνείο δεν παίζει μιας και είναι εντός ΕΕ.

Το fc-moto που λες είναι επίσης αξιόπιστο. Τώρα κατά πόσο θα εμπιστευτείς οποιοδήποτε site για αγορά από το net είναι δική σου υπόθεση φίλε και δεν θέλω να σε παρασείρω...ψάξτο και μόνος σου αν θέλεις.

Όσο για το άλλο που λες, φυσικά και είναι καλό το Shoei Raid II! Αν έχεις χρήματα και μπορείς να πάρεις το καλύτερο της shoei και για την κοπελιά σου πάρτο, αλλά και το Raid να πάρεις δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα σε θέμα ασφάλειας! Μιλάμε για κορυφαία εταιρία! Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μπείς στο site της shoei και να δεις τις διαφορές των δύο και έτσι να κρίνεις αν αξίζει η όχι να δώσεις τα παραπάνω χρήματα!
Καλές αγορές

VanDiemen
04/09/2008, 11:16
Φίλε μπες και στο www.bellhelmets.com (http://www.bellhelmets.com) για να δεις αν σου αρέσει κάτι. Είναι φθηνά! Τα ταχυδρομικά είναι τσιμπημένα αλλά εγώ είχα επικοινωνία μέσω email με κάποιον πωλητή και μετά από συνεννόηση, μου το έστειλαν με USPS με 30€. Επίσης, δεν το έστειλε σα δώρο (επειδή και οι τελωνειακοί δε μασάνε κουτόχορτο, για να νομίζουν ότι ξαφνικά τους έπιασε όλους στον κόσμο το φιλελληνικό τους και μας κάνουν πανάκριβα δώρα), αλλά έβαλε μια χαμηλότερη τιμή, με την οποία το πακέτο πέρασε χωρίς να χρειαστεί εκτελωνισμό.

erefer
04/09/2008, 11:24
Μάλιστα, κοιτάζω και εκεί, ευχαριστώ φίλε μου:)
Να ρωτήσω κάτι? Βλέπω στα μεγέθη που έχουν τα κράνη π.χ small(55-56) εννoούν εκατοστά
γύρω απο το κεφάλι σου? Γιατί μέτρησα το κεφάλι μου με μεζούρα σφιχτά και εχω 55:rotflmao: Παει το χάσαμε τελείως απο τα τεκμήρια:lol: Θα πάω φυσικά να δοκιμάσω σε μαγαζί, απλώς είπα να ρωτήσω απο περιέργεια:)

harvester
04/09/2008, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer
Eχαριστώ!:)
το λινκ που σου εβαλα τα x-11 βγαινουν 371.824 EUR

και σε 4 μερες ειναι σπιτι σου.

εχω φερει 3 κρανη απο τον τυπο

erefer
04/09/2008, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
το λινκ που σου εβαλα τα x-11 βγαινουν 371.824 EUR

και σε 4 μερες ειναι σπιτι σου.

εχω φερει 3 κρανη απο τον τυπο
Απίστευτο αν σκεφτείς οτι το ίδιο κράνος που μου άρεσε σα σχέδιο( SHOEI X-Spirit Kiyonari )το βρήκα εδώ 789 ευρώ! Διπλάσια τιμή! Μάλλον απο αυτόν τον τύπο θα πάρω.. Πρέπει να του πώ εκτός απο το οτι θέλω να μου το στείλει σαν gift να μου κόψει μειωμένη απόδειξη, γιατί δεν έχω ιδέα, πως το έκανες εσύ harvester? Φίλε cartman, χρήματα δεν παίζουν πολλά και λόγω μετακόμισης, όμως προτιμώ να σκάσω χοντρά λεφτά στο κράνος
γιατί δεν θέλω να βαράω το κεφάλι μου αργότερα επειδή δεν έδωσα 400 κωλοευρώ..
Ευχαριστώ και για το link:)

harvester
04/09/2008, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer
Απίστευτο αν σκεφτείς οτι το ίδιο κράνος που μου άρεσε σα σχέδιο( SHOEI X-Spirit Kiyonari )το βρήκα εδώ 786 ευρώ! Διπλάσια τιμή! Μάλλον απο αυτόν τον τύπο θα πάρω.. Πρέπει να του πώ εκτός απο το οτι θέλω να μου το στείλει σαν gift να μου κόψει μειωμένη απόδειξη, γιατί δεν έχω ιδέα, πως το έκανες εσύ harvester? Φίλε cartman, χρήματα δεν παίζουν πολλά και λόγω μετακόμισης, όμως προτιμώ να σκάσω χοντρά λεφτά στο κράνος
γιατί δεν θέλω να βαράω το κεφάλι μου αργότερα επειδή δεν έδωσα 400 κωλοευρώ..
Ευχαριστώ και για το link:)
απλα να ξερεις οτι τα ευρωπαικα ειναι 150 γραμμαρια ελαφρυτερα.
του λες να γραψει πανω στο δεμα 45$ και να σου το στειλει σαν δωρο.
:wave2:

το κυγιοναρι δεν μου αρεσε τοσο γιατι το μαυρο του ειναι περλα.δες τα απο κοντα και τα δυο

erefer
04/09/2008, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
απλα να ξερεις οτι τα ευρωπαικα ειναι 150 γραμμαρια ελαφρυτερα.
του λες να γραψει πανω στο δεμα 45$ και να σου το στειλει σαν δωρο.
:wave2:

το κυγιοναρι δεν μου αρεσε τοσο γιατι το μαυρο του ειναι περλα.δες τα απο κοντα και τα δυο
Θα πάω να τα δώ απο κοντά τότε:) Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες:beer:
Καλά για 150 γραμμάρια δεν έχω πρόβλημα, δεν πάω να πάρω και το πρωτάθλημα:lol:

VanDiemen
04/09/2008, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer
Μάλιστα, κοιτάζω και εκεί, ευχαριστώ φίλε μου:)
Να ρωτήσω κάτι? Βλέπω στα μεγέθη που έχουν τα κράνη π.χ small(55-56) εννoούν εκατοστά
γύρω απο το κεφάλι σου? Γιατί μέτρησα το κεφάλι μου με μεζούρα σφιχτά και εχω 55:rotflmao: Παει το χάσαμε τελείως απο τα τεκμήρια:lol: Θα πάω φυσικά να δοκιμάσω σε μαγαζί, απλώς είπα να ρωτήσω απο περιέργεια:)

Εκατοστά είναι! Δε νομίζω να είναι ίντσες. :rolleyes:
Κεφάλι είναι αυτό, ή μπαλάκι του γκολφ;

erefer
04/09/2008, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Εκατοστά είναι! Δε νομίζω να είναι ίντσες. :rolleyes:
Κεφάλι είναι αυτό η μπαλάκι του γκολφ;
:rotflmao:
:lol: :lol: :lol: