PDA

View Full Version : 1 μηχανη



mdharis1
07/09/2008, 19:14
γεια σας τι γνωμη εχετε για 1η μηχανη το aprilia pegaso ή το cagiva canyon .επειδη ειναι αρκετα πιο φθηνα απο τα υπολοιπα γι αυτο ρωταω και επειδη δεν εχω και παρα πολυ εμπειρια δεν θα πολυ στεναχορηθω κιολας αν κατι δεν παει καλα .επισης θα ηθελα να μου πειτε εαν ειναι ευκολοδηγητα σε πολη αλλα και εκτος για μικρα ταξιδια. εαν εχετε υποψην σας κατι αλλο ευχαριστως να ακουσω τις γνωμες σας.

επισης εχω ξανακανει post με παρομοιο θεμα αλλα καπου στη μεση στραβωσε και αρχισαν να τσακονονται οποτε και εγω περιμενα λιγο για να ξαναpostaρω
ευχαριστω εκ των προτέρων.

Elle
07/09/2008, 19:22
Pegaso & Cagiva Canyon εννοείς καινούρια;

div400
07/09/2008, 19:29
μια χαρα ειναι!!!

άλλα κοίτα και για F650 (το ''παλιό'' μονοκύλινδρο της BMW) λίγο πολύ τα ίδια αλλά με πολύ μεγαλύτερη αξιοπιστία...:wave2:

:wave2: :beer:

byron
07/09/2008, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Pegaso & Cagiva Canyon εννοείς καινούρια;

O παλιός ο Πήγασος (με το Rotax μοτέρ) δεν παράγεται απ΄το 2005. Υπάρχει το Pegaso Strada που φοράει το Minarelli (δλδ το μοτέρ που φοράει το ΧΤ-Χ/R κλπ)
Το Cagiva Canyon έχει σταματήσει εδώ και κάτι χρόνια.:wave2:

Elle
07/09/2008, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από mdharis1
γεια σας τι γνωμη εχετε για 1η μηχανη το aprilia pegaso ή το cagiva canyon

Γιατί δε κοιτάς καποιο καινούριο Gs ή Transalp?

devil's animal
07/09/2008, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από mdharis1
γεια σας τι γνωμη εχετε για 1η μηχανη το aprilia pegaso ή το cagiva canyon .επειδη ειναι αρκετα πιο φθηνα απο τα υπολοιπα γι αυτο ρωταω και επειδη δεν εχω και παρα πολυ εμπειρια δεν θα πολυ στεναχορηθω κιολας αν κατι δεν παει καλα .επισης θα ηθελα να μου πειτε εαν ειναι ευκολοδηγητα σε πολη αλλα και εκτος για μικρα ταξιδια. εαν εχετε υποψην σας κατι αλλο ευχαριστως να ακουσω τις γνωμες σας.

επισης εχω ξανακανει post με παρομοιο θεμα αλλα καπου στη μεση στραβωσε και αρχισαν να τσακονονται οποτε και εγω περιμενα λιγο για να ξαναpostaρω
ευχαριστω εκ των προτέρων.



αν καταλαβα καλα πας για μεταχειρισμενη.
θα σου προτεινα να κοιταξεις για πιο αξιοπιστες λυσεις.
το οτι τις πουλανε πιο φτηνα απο τον ανταγωνισμο σημαινει οτι κατι δεν παει καλα.
ειτε στην αξιοπιστια τους ειτε στα ανταλλακτικα ειτε σε κατι αλλο....
δες τα μοντελα που σου ειπαν οι απο πανω!
:wave2:

Road67
08/09/2008, 10:12
Sorry, αλλα εχω φαει πολυ καιρο κολλημα μ' αυτο το μηχανακι κυριως για την αμεσοτητα, την τιμιοτητα του και τη χαμηλη τιμη του κι αν ειχα τη δυνατοτητα εκτος απο scooter και street θα το ειχα κι αυτο και δεν ειμαι καθολου φαν της κατηγοριας, μονο του συγκεκριμενου μοντελου, KLR 650.