PDA

View Full Version : Sos ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ σε προβλημα με Τροχαια!



low__rider
08/09/2008, 10:17
Σαββατο βραδυ εχω βγει ,με αυτοκινητο, εχω πιει 2-3 ποτα και με σταματανε στο αεροδρομιο για αλκοτεστ

Πρωτο φυσιμα 0,33 η ενδειξη με το οριο 0,25

(που αυτο ειναι 100 ευρω αμα το πληρωσεις μέσα σε 5 μερες και 5 ποντους στο διπλωμα)

Μου λεει ο αστυνομικός αραξε λιγο και θα σε φωναξω.

Περναει ενα τεταρτο...

Δευτερο φυσιμα 0,47:eyepop:

(700 ευρω προστιμο και 350 αμα το πληρωσεις σε 5 μερες και 3 μηνες κράτηση το διπλωμα!!!!:uplate: )

-λεω κατσε νερο ηπια στο μεσοδιαστημα που μας περασε οχι αλκοολ!

...μου λεει μπορει να συμβει και αλλες π@π@ιρες!


ωραια τα μηχανακια τους δεν μπορω να πω αξιοπιστα!!!:mad:

ωραια λεω να κανουμε και αλλη μετρηση ,μου λεει οχι δεν γινεται και μονο η 2η ισχυει μου κοβει την κλιση επι τοπου και οτι και να του ελεγα δεν καταλαβαινε!


Τι κανουμε τωρα?

Μενω Κορυδαλλο και η δουλεια μου ειναι στον Χολαργο ...χωρις διπλωμα μου κοβονται τα χερια!!!
δεν εχω πως να παω!

Η κλιση εχει παει στην τροχαια καλλιθεας καθως και το διπλωμα μου ειναι εκει.
εχει κανεις κανα γνωστο τιποτα??

Το μονο που βλεπω που μου εχει μεινει να κανω ειναι να σκασω τα 350 και να παω κλαφτω στον διοικητη μπας και μου το δωσει νωριτερα...

Vstrommer71
08/09/2008, 10:21
Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω,αλλα η μοναδικη λυση ειναι να ΜΗΝ πινουμε οταν προκειται να οδηγησουμε.-

VANDA
08/09/2008, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider


-λεω κατσε νερο ηπια στο μεσοδιαστημα που μας περασε οχι αλκοολ!

...μου λεει μπορει να συμβει και αλλες π@π@ιρες!





Δεν είναι αναγκαστικά βλακείες αυτά που σου είπαν. Το σώμα δεν είναι μπουκάλι.. με το που πίνεις ένα ποτό να μετριέται αυτόματα η ποσότητα οινοπνεύματος στο αίμα. Το πώς επεξεργάζεται το σώμα σου το αλκοόλ που δέχεται είναι πολύπλοκη διαδικασία και έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Μπορεί να είσαι πάνω από το όριο ακόμα και το επόμενο πρωί...

Επειδή ξέρω ότι είμαι επιρρεπής, δεν παίρνω ποτέ μηχανάκι όταν βγαίνω.. στη θέση σου θα πλήρωνα και δε θα μιλούσα και καθόλου.

notakos600
08/09/2008, 10:34
Πόσες φορές το έχουμε πει εδώ στο φόρουμ βρε παιδιά;
ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΟ ΜΥΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΝ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ.
Το αλκοτέστ είναι τίποτα μπροστά στα μύρια όσα μπορεί να μας συμβούν όταν έχουμε πιεί.

low__rider
08/09/2008, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω,αλλα η μοναδικη λυση ειναι να ΜΗΝ πινουμε οταν προκειται να οδηγησουμε.-

Αυτο το ξερω και πιστεψε τωρα το καταλαβα πολυ καλυτερα!!

Το παραδεχομαι οτι ειχα πιει... αλλα δεν ειχα πιει τοσο!!! η 2 η 3 ποτα ηταν οχι παραπάνω

το 0,47 δεν ειναι για 2 με 3 ποτα αλλα για πολυ παραπανω!

ενταξει δηλαδη να πληρωσω την μαλακια μου αλλα οχι και ετσι!

και το θεμα ειναι για το ποσο αξιοπιστα ειναι τελικα αυτα τα μηχανακια.

THEOD
08/09/2008, 10:37
Αν έχεις κρατήσει και το χαρτάκι της 1ης μέτρησης μπορείς να αμφισβητήσεις την αξιοπιστία του μηχανήματος.
Γενικά να ξέρεις ότι αυτά τα μηχανάκια έχουν μεγάλες διακυμάνσεις και αν έχεις στα χέρια σου 2 μετρήσεις χρονικά κοντά και με μεγάλη διαφορά στο αποτέλεσμα, μια γάτα δικηγόρος κάνει πάρτυ και ακυρώνει τα πάντα. Μόνο η μέτρηση αίματος μετά από αιμοληψία θεωρείται ακλόνητη...

Αν όμως δεν έχεις τα στοιχεία όμως να το αμφισβητήσεις, τότε μάλλον έπαιξες κι έχασες...

low__rider
08/09/2008, 10:39
...μονο την κλιση εχω η οποια γραφει κανονικα και τις 2 μετησεις και λεει και το χρονικο διαστημα στο οποιο εγιναν

0,33mg/h και μετα απο 10 λεπτα 0.47mg/h


λες και σε μενα το αλκοολ ανεβαινει απο μονο του ...χωρις να πιω κατι!

S705
08/09/2008, 10:51
Ενάμισι ποτό το πολύ όταν οδηγούμε.

Εκτός ότι είσαι μέσα στα όρια , είσαι και σίγουρος για την ασφάλεια σου…….

Τουλάχιστον προσωπικά όταν οδηγώ ούτε καν που σκέπτομαι να πιω τρία ποτά

PortisHead
08/09/2008, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
Μενω Κορυδαλλο...

Κάτι ειναι κι αυτό :D :D :D

:beer:
:wave2:

notakos600
08/09/2008, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
...μονο την κλιση εχω η οποια γραφει κανονικα και τις 2 μετησεις και λεει και το χρονικο διαστημα στο οποιο εγιναν

0,33mg/h και μετα απο 10 λεπτα 0.47mg/h


λες και σε μενα το αλκοολ ανεβαινει απο μονο του ...χωρις να πιω κατι!


Μπορούσες να ζητήσεις εξέταση αίματος σε κάποιο νοσοκομείο.
Το αλκοόλ δρα με χίλιους δυο διαφορετικούς τρόπους, μη το ψάχνεις γιατί οι περπτώσεις είναι τόσες όσες και οι άνθρωποι που έχουν πιεί.
Άδειο ή γεμάτο στομάχι, ψυχολογία, βαθμός απορρόφησης από τον κάθε οργανισμό και πάει λέγοντας.

low__rider
08/09/2008, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Κάτι ειναι κι αυτό :D :D :D

:beer:
:wave2:


...ε τι να αλλαζω γειτονιες τωρα ...βολευει!:wave2:

lilipoua
08/09/2008, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider


Το παραδεχομαι οτι ειχα πιει... αλλα δεν ειχα πιει τοσο!!! η 2 η 3 ποτα ηταν οχι παραπάνω

το 0,47 δεν ειναι για 2 με 3 ποτα αλλα για πολυ παραπανω!

ενταξει δηλαδη να πληρωσω την μαλακια μου αλλα οχι και ετσι!

και το θεμα ειναι για το ποσο αξιοπιστα ειναι τελικα αυτα τα μηχανακια.






Δεν ξέρω άν φταίνε τα μηχανάκια της τροχαίας, αλλά δεν μου ακούγεται υπερβολικό το νούμερο!

δεν έχει να κάνει μόνο με το πόσα ποτα ήπιες, υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες που επηρεάζουν το αποτέλεσμα της μέτρησης!

Εγώ, πέρυσι τον Αύγουστο, έχοντας πιεί 5 μικρά ποτήρια μπίρας, σε διάστημα 4-5 ωρών, ( & πίνοντας το τελευταίο μισό ποτήρι λίγο πριν φύγω) έγραψα 0,57 στην πρώτη και 0,51 στη δεύτερη μέτρηση!!

Έκανα τη μλκια και την πλήρωσα!( 700?, 9 πόντοι, 3 μηνες χωρίς δίπλωμα) ευτυχώς που δεν μου έτυχε κάτι χειρότερο (στο κάτω κάτω, τί μου φταίνε οι άλλοι?)



Άν πιστευες πως δεν ήταν σωστή η μέτρηση, είχες το δικαίωμα να ζητήσεις να γίνει εξέταση αίματος (σε συνοδεύουν σε νοσοκομείο και γίνεται η αιματολογική εξέταση) επίσης άν έχεις κάποια αδιάσειστα επιχειρήματα, στο πίσω μέρος της κλήσης γράφει πως έχεις δικαίωμα μέσα σε 3 μέρες νομίζω, να κάνεις ένσταση !




Συμπέρασμα : βγάλε κάρτα για το λεωφορείο!! θα σου χρειαστει!

low__rider
08/09/2008, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Μπορούσες να ζητήσεις ανάλυση αίματος σε κάποιο νοσοκομείο.
Το αλκοόλ δρα με χίλιους δυο διαφορετικούς τρόπους, μη το ψάχνεις γιατί οι περπτώσεις είναι τόσες όσες και οι άνθρωποι που έχουν πιεί.
Άδειο ή γεμάτο στομάχι, ψυχολογία, βαθμός απορρόφησης από τον κάθε οργανισμό και πάει λέγοντας.

Ζηταγε μια ωραια κοπελια που ηταν διπλα ...που τους εκανε και τα γλυκα ματια και τις ελεγαν οτι αυτο γινεται μονο σε τροχαιο και υπαρχει και τραυματισμος!

σιγα μην εκαναν σε μενα τη χαρη!!

low__rider
08/09/2008, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από lilipoua


Εγώ, πέρυσι τον Αύγουστο, έχοντας πιεί 5 μικρά ποτήρια μπίρας, σε διάστημα 4-5 ωρών, ( & πίνοντας το τελευταίο μισό ποτήρι λίγο πριν φύγω) έγραψα 0,57 στην πρώτη και 0,51 στη δεύτερη μέτρηση!!


μηπως ηταν τιποτα υποβρυχιακια αυτα τα μικρα ποτηρια μπυρας γιατι 0,57 και 0,51 πολυ μου ακουγεται!:look:

lilipoua
08/09/2008, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
Ζηταγε μια ωραια κοπελια που ηταν διπλα ...που τους εκανε και τα γλυκα ματια και τις ελεγαν οτι αυτο γινεται μονο σε τροχαιο και υπαρχει και τραυματισμος!

σιγα μην εκαναν σε μενα τη χαρη!!





Μάλλον βαριόντουσαν να τρέχουν!!

όταν με είχαν σταματήσει, ένας τύπος παραδίπλα δεν δεχόταν το αποτέλεσμα της μέτρησης και απαίτησε αιματολογική εξέταση! Κάλεσαν ένα άλλο περιπολικό και άν θυμάμαι καλά και τον εισαγγελέα που είχε "βάρδια" και πήγαν στο νοσοκομείο!!

TOLISTOLAROS
08/09/2008, 11:07
Kαταρχήν καλά να πάθεις φίλε..
Τί ποτά ήταν αυτά;Βότκες,τίποτα κοκτέιλ;

Το μηχάνημα παίρνει πληροφορία απ'τον αέρα που εκπνέεις,οπότε σαφώς και η ακρίβειά του είναι σχετική.Δηλ. αν κάποιος κάνεις "γαργάρες" με αλκοόλ,μετά το φτύσει και φυσήξει στα καπάκια το μηχάνημα θα δείξει ένδειξη..

Το 0,47 μπορεί να οφείλεται σε 2-3 δυνατά ποτά αν τα ήπιες σε μικρό χρονικό διάστημα.Μήπως κατέβασες και κανα σφηνάκι;
Μπορεί επίσης το 2ο φύσημα να δείξει παραπάνω αν στο 1ο δε φύσηξες αρκετά έντονα.

Για μένα πήγαινε πλήρωνε το πρόστιμο και μην ξαναπιείς αν πρόκειται να καβαλήσεις.

notakos600
08/09/2008, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
Ζηταγε μια ωραια κοπελια που ηταν διπλα ...που τους εκανε και τα γλυκα ματια και τις ελεγαν οτι αυτο γινεται μονο σε τροχαιο και υπαρχει και τραυματισμος!

σιγα μην εκαναν σε μενα τη χαρη!!



Δεν μιλάμε για χάρη αλλά για νόμιμη διαδικασία εφόσον θεωρείς αμφιβόλου εγκυρότητας την μέτρηση με το αλκοολόμετρο.
Βασικά όλα ξεκινάνε από εμάς και το παραθυράκι που τους ανοίγουμε πίνοντας και οδηγώντας.
Η υπόθεση τώρα πια έχει πάρει τον δρόμο της και δεν μπορείς να κάνεις τπτ.
Παρηγορήσου με το γεγονός και χτύπα ξύλο που δεν ενεπλάκεις σε τροχαίο γιατί τότε θα πήγαινε μακριά η βαλίτσα.

lilipoua
08/09/2008, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
μηπως ηταν τιποτα υποβρυχιακια αυτα τα μικρα ποτηρια μπυρας γιατι 0,57 και 0,51 πολυ μου ακουγεται!:look:

μπλιάχ!! :yuck:



μια απλή pils ήταν!!
πραγματι πολύ ακούγεται, αλλά όπως είπαμε, δεν έχει να κάνει μόνο με την ποσότητα!! δεν θεώρησα πως έπρεπε να διαμαρτυρηθω, όπως και το κάνουμε, είχα πιεί, έστω και μπίρα !!

sniper
08/09/2008, 11:23
Πολύ απλά φίλε μου, το αλκοόλ από το τελευταίο ποτάκι άρχισε να κυκλοφορεί στο αίμα σου αργότερα, εξού και η δευτερη μέτρηση...


Περαστικά...

vangelis 64
08/09/2008, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Ενάμισι ποτό το πολύ όταν οδηγούμε.
Ούτε σταγόνα!!:nono: :nono:

deusXT
08/09/2008, 11:33
παντα η δευτερη μερηση ειναι μεγαλυτερη. το πόσο εχεινα κανει με σωρο παραγοντες.
τσουζει βεβαια το προστιμο αλλα τουλαχιστον ειναι ενα πολύ καλό μαθημα.
το λεω μεκαποια βεβαιοτητα διοτι την πατησα και γω (παραλιγο αφαιρεση διπλωματος)
πλεον μετρο, ταξακι, λεωφα και πινω ότι γουσταρω οταν γουσταρω κλπ.

Δε νομιζω ότι μπορεις να κανεις τιποτα σχετικά με το προστιμο. ότι εγραψε εγραψε.

Λεωνίδας
08/09/2008, 11:45
εμένα μ' είχαν γράψει με 0,19 στην πρώτη μέτρηση και 0,11 στη δεύτερη :cry: :cry:
πλήρωσα το βούλωσα και μου 'γινε μάθημα
ήταν οι παλιές ταρίφες βέβαια...

Gandalf dr685sm
08/09/2008, 11:52
Oτι ειπώθηκε και προηγουμένως..

1. δεν το μυρίζουμε καν , πόσο μάλλον να πιούμε όταν οδηγούμε μηχανή ειδικά.

2. μόνο με αιματολογική εξέταση θα έβρισκες την κανονική ποσότητα αλκοόλ με ρίσκο βέβαια αφού έχεις αμφισβητήσει τις μετρήσεις εκεί να σε βγάλουν και παραπάνω αν έχει επιδράσει περισσότερο το αλκοόλ στον οργανισμό σου.

Οπότε.. άστο μην το πειράζεις όταν οδηγείς... ούτε απορίες μετά, ούτε έννοιες.

Gandalf

PortisHead
08/09/2008, 12:08
Ναι ρε παιδια....σωστα....αλλα οταν βγαινεις έξω δεν βγαινεις πάντα για να γίνεις λιώμα.
Δλδ. πας να φας ενα σουβλάκι και δεν μπορεις να πιεις 1-2 μπύρες....κινδυνευεις με αφαίρεση διπλώματος.
Τεσπα...εγω πλέον προτιμάω την Coca Cola.
:wave2:

evvou
08/09/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
κινδυνευεις με αφαίρεση διπλώματος....


το λιγοτερο που θα επρεπε να μας απασχολει...κ το τελευταιο που θα επρεπε να αναφερουμε...:rolleyes:

ασε που δεν παιζει ρολο το ποσο πινεις....εγω με 1-2 ποτα δεν μπορω για κανενα λογο να οδηγησω...ποια η διαφορα αν χτυπησω καποιον κ πω..."μα ρε παιδια...ενα ποτακι ηπια..."

και για οσος "το αντεχουν" :rolleyes: και το 1 ποτο μπορει να κανει τη διαφορα σε μια κρισιμη στιγμη...

kordix
08/09/2008, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
και για οσος "το αντεχουν" :rolleyes: και το 1 ποτο μπορει να κανει τη διαφορα σε μια κρισιμη στιγμη...



Αυτό ξαναπέστο...


+10000

AntoD
08/09/2008, 12:27
Μερικες ημερες με το λεωφορειο -και οχι με κανα φορειο-
μαλλον θα σε κανουν να το σκεφτεις πολυ σοβαρα στην επομενη εξοδο σου....

notakos600
08/09/2008, 12:27
Απλά και μόνο φέρνοντας στα αυτιά μας για λίγο τον ήχο του μπλοκαρισμένου τροχού όταν φρενάρει και τον υπόκωφο γδούπο της λαμαρίνας όταν συμπιέζεται μετά από σύγκρουση...
Αυτή η σκέψη για κάποια από τις πολλές εκδοχές μιας βραδινής εξόδου αρκεί για να μην πιούμε αλκοόλ.

alximistis
08/09/2008, 12:31
Πέρα από τα απολύτως λογικά δεν πίνουνμε όταν οδηγούμε και τα ρέστα θα συμφωνήσω σε κάτι μαζί σου. Είναι όντως λίγο όχι παράξενο αλλά όχι πολύ συνηθισμένο η δεύτερη μέτρηση να βγάζει παραπάνω από την πρώτη. Συνήθως συμβαίνει το αντίθετο γι αυτό σου λένε κιόλας περίμενε πολλές φορές και γι αυτό σου λένε πιες νερό κλπ κλπ. Εμένα αυτό πράγματι μου κάνει κάποια εντύπωση αλλά πάντως απίθανο δεν είναι.

SeNNinhA
08/09/2008, 12:34
Διάβασε το σχετικό περί αλκοτέστ άρθρο του νόμου

ΕΔΩ (http://www.yme.gr/imagebank/categories/ctg249_4_1183366926.pdf)

sniper
08/09/2008, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Πέρα από τα απολύτως λογικά δεν πίνουνμε όταν οδηγούμε και τα ρέστα θα συμφωνήσω σε κάτι μαζί σου. Είναι όντως λίγο όχι παράξενο αλλά όχι πολύ συνηθισμένο η δεύτερη μέτρηση να βγάζει παραπάνω από την πρώτη. Συνήθως συμβαίνει το αντίθετο γι αυτό σου λένε κιόλας περίμενε πολλές φορές και γι αυτό σου λένε πιες νερό κλπ κλπ. Εμένα αυτό πράγματι μου κάνει κάποια εντύπωση αλλά πάντως απίθανο δεν είναι.


Μετά τους Γερμανούς στην Αφρική το 43, να κι οι προβληματισμοί για τα ακλοολόμετρα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:


Ρε συ Στέλιο, σου λένε περίμενε για 2 λόγους:

1. Αν έχεις πιει ΛΙΓΟ, να πιεις νερό και να πέσει η περιεκτικότητα σε αλκοόλ στο αίμα
2. Αν έχεις πιει παραπάνω απο το κανονικό και το τελευταίο ποτάκι στο τελευταίο μισάωρο (όσο χρόνο δλδ θέλει για να πάει στο αίμα το αλκοόλ) να δείξει το πόσο πραγματικά είναι....


:wave2:

Tropeas
08/09/2008, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
Μενω Κορυδαλλο και η δουλεια μου ειναι στον Χολαργο ...χωρις διπλωμα μου κοβονται τα χερια!!!
δεν εχω πως να παω!
ας το σκεφτόσουνα πριν πιεις , φίλε μου...
ασε λίγο να ζοριστείς με λεωφορειάκια τώρα να δεις το ξανακάνεις?:rolleyes:

SeNNinhA
08/09/2008, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μ
Ρε συ Στέλιο, σου λένε περίμενε για 2 λόγους:

1. Αν έχεις πιει ΛΙΓΟ, να πιεις νερό και να πέσει η περιεκτικότητα σε αλκοόλ στο αίμα
2. Αν έχεις πιει παραπάνω απο το κανονικό και το τελευταίο ποτάκι στο τελευταίο μισάωρο (όσο χρόνο δλδ θέλει για να πάει στο αίμα το αλκοόλ) να δείξει το πόσο πραγματικά είναι....


:wave2:

1) Όσο νερό και να πιείς δεν μειώνεται η περιεκτικότητα της αλκοόλης στο αίμα. Το νερό χρειάζεται γιατί το χρησιμοποιεί ο οργανισμός για τον μεταβολισμό της αλκοόλης από το συκώτι. Εαν δεν πιείς νερό τότε χρησιμοποιείται το νερό του σώματος και αφυδατώνεσαι αναλόγος. Το νερό πάντως βοηθάει για τον απρόσκοπτο μεταβολισμό και έτσι δεν επιβραδύνεις την διαδικασία.

2) Σου λένε περίμενε για την περίπτωση που μόλις έχεις πιεί το ποτό σου και έτσι στην στοματική σου κοιλότητα και στον λαιμό σου υπάρχουν ακόμη αναθυμιάσεις αλκοόλης οι οποίες επιβαρύνουν την ένδειξη του μηχανήματος.

3) Όταν όπως λες έχεις πιεί ποτό και αυτό δεν έχει απορροφηθεί από το στομάχι τότε το ποσοστό οινοπνεύματος θα αυξάνεται όσο περιμένεις και μέχρι να απορροφηθεί όλη η αλκοόλη από το στομάχι σου. Μετά θα αρχίσει να μειώνεται. Ο ρυθμός απορρόφησης και ο ρυθμός μεταβολισμού της αλκοόλης εξαρταται από πολλούς παράγοντες και δεν είναι ίδιος για όλους και για όλες τις ημέρες και ώρες.

4) Το φαγητό κάνει καλό γιατί απορροφά ενα μέρος της αλκοόλης και αυτή μεταφέρεται για απορρόφηση μαζί με την στερεά τροφή στο έντερο όπου η διαδικασία 1ον καθυστερεί και 2ον είναι πιο αργή από αυτή στο στομάχι.

5) Τα μηχανήματα αλκοτέστ είναι αρκετά ακριβή εφοσον έχουν καλυμπραριστεί σωστά αλλα και πάλι η απόκλισή τους θα ειναι σταθερή ανάμεσα σε 2 μετρήσεις.

6) Φαίνεται ότι το κάπνισμα βοηθάει και πιθανά ο καπνός δεσμέυει κάποια ποσότητα αλκοόλης γι αυτό και δεν επιτρέπουν να καπνίσεις 2-3 λεπτά πριν το τεστ. Οπότε κάντε το στην ζούλα όσο περιμένετε μιας και δεν νομίζω να το γνωρίζουν παρά ελάχιστοι από τα στρουμφάκια.

devil's animal
08/09/2008, 12:48
πληρωσε την κληση κανονικοτατα και πηγαινε στον διοικητη και πες του οτι χρειαζεσαι το διπλωμα και την αδεια για την δουλεια σου.
αν ειναι συγκαταβατικος θα σου τα δωσει πισω.


πρεπει να δουν ομως οτι εχεις πληρωσει την κληση.

εγω αυτο εκανα με τα κοκκινα που περασα και πηρα διπλωμα,αδεια και πινακιδα σε 2 μερες απο το συμβαν.οποτ εουσιαστικο κοστος -350€ και 9 ποντους στο point system.
ελπιζω να ξερεις οτι αν σε πιασουν ξανα μεσα στον ιδιο χρονο με την ιδια παρανομια,σου παιρνουν δια παντος το διπλωμα (περα απο το προστιμο) και ξαναδινει εξετασεις για να ξαναβγαλεις.
:wave2:

alximistis
08/09/2008, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
1) Όσο νερό και να πιείς δεν μειώνεται η περιεκτικότητα της αλκοόλης στο αίμα. Το νερό χρειάζεται γιατί το χρησιμοποιεί ο οργανισμός για τον μεταβολισμό της αλκοόλης από το συκώτι. Εαν δεν πιείς νερό τότε χρησιμοποιείται το νερό του σώματος και αφυδατώνεσαι αναλόγος. Το νερό πάντως βοηθάει για τον απρόσκοπτο μεταβολισμό και έτσι δεν επιβραδύνεις την διαδικασία.

2) Σου λένε περίμενε για την περίπτωση που μόλις έχεις πιεί το ποτό σου και έτσι στην στοματική σου κοιλότητα και στον λαιμό σου υπάρχουν ακόμη αναθυμιάσεις αλκοόλης οι οποίες επιβαρύνουν την ένδειξη του μηχανήματος.



6) Φαίνεται ότι το κάπνισμα βοηθάει και πιθανά ο καπνός δεσμέυει κάποια ποσότητα αλκοόλης γι αυτό και δεν επιτρέπουν να καπνίσεις 2-3 λεπτά πριν το τεστ. Οπότε κάντε το στην ζούλα όσο περιμένετε μιας και δεν νομίζω να το γνωρίζουν παρά ελάχιστοι από τα στρουμφάκια.


Μένω στο 2 και το 3. Για το νερό δεν είπα ότι μειώνεται η περιεκτικότητα στο αίμα. Αλλά... ΔΕΝ κάνουν εκείνη τη στιγμή εξέταση αίματος οπότε δεν απασχολεί αυτο. Επίσης χέστηκαν οι αστυνομικοί αν εσύ ίσως αφυδατωθείς από την έλλειψη νερού άσε που δεν το ξέρουν οι άνθρωποι. Επομένως δεν θα μπορούσαν να σου δίνουν νερό για κάτι τέτοιο. Ακόμη ΔΕΝ σίνουν νερό σε όλους. Το έχεις προσέξει αυτό; Δίνουν σε κάποιους για κοίταξέ το. Ισχύει όμως αυτό που λες για την επιβάρυνση στην ένδειξη του μηχανήματος. Και νομίζω ότι το νερό βοηθά προς αυτήν τη κατεύθυνση.
Όσο για τον καπνό και... τη ζούλα... θα εκπλαγείς φίλε από το το ξέρουν τα στρουμφάκια. Πραγματικά θα εκπλαγείς. :)

SeNNinhA
08/09/2008, 13:58
- Το νερό δεν σε βοηθάει άμεσα. Μόνο έμμεσα

α) λόγω του ότι η έλειψή του δεν εμποδίζει να μειωθεί ο ρυθμός του μεταβολισμού της αλκοόλης και
β) διότι εαν έχεις πολλά υγρά στο στομάχι η απορρόφησή τους (με σταθερό ρυθμό για το σύνολο των υγρών του στομαχιού) θα εμπεριέχει μικρότερο ποσοστό αλκοόλης και άρα η αύξηση του ποσοστού της στο αίμα θα γίνεται σε πιο αργό ρυθμό. Δηλαδή η μέγιστη τιμή θα είναι ελαφρώς μικρότερη αλλα θα είσαι στο μέγιστο και για πιο πολύ ώρα. Θα σε βοηθήσει κάπως εαν μόλις έχεις πιει τα ποτά σου. Όσο νερό και να πιείς η περιεκτικότητα του οινοπνεύματος στο αίμα δεν μειώνεται. Δεν απορροφά πχ ο οργανισμος πιο πολύ νερό από αλκοόλη αλλα λόγω του πιο αργού ρυθμού απορρόφησης έχει το χρόνο να μεταβολίσει ενα μέρος αυτής. Ο ρυθμός μεταβολισμού πάντως παραμένει χαμηλότερος πάντα από τον ρυθμό απορρόφησής της. Πάντα μιλώντας για τουλάχιστον 1-2 λίτρα νερό και όχι για μισό ποτήρι.

- Το αλκοτέστ μετρά ανθυμιάσεις αλκόλης από τους πνεύμονες και όχι από το στομάχι οπότε όσο νερό και να πιείς δεν θα επηρεάσει το αλκοτεστ άμμεσα.

alximistis
08/09/2008, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
- Το νερό δεν σε βοηθάει άμεσα. Μόνο έμμεσα

α) λόγω του ότι η έλειψή του δεν εμποδίζει να μειωθεί ο ρυθμός του μεταβολισμού της αλκοόλης και
β) διότι εαν έχεις πολλά υγρά στο στομάχι η απορρόφησή τους (με σταθερό ρυθμό για το σύνολο των υγρών του στομαχιού) θα εμπεριέχει μικρότερο ποσοστό αλκοόλης και άρα η αύξηση του ποσοστού της στο αίμα θα γίνεται σε πιο αργό ρυθμό. Δηλαδή η μέγιστη τιμή θα είναι ελαφρώς μικρότερη αλλα θα είσαι στο μέγιστο και για πιο πολύ ώρα. Θα σε βοηθήσει κάπως εαν μόλις έχεις πιει τα ποτά σου. Όσο νερό και να πιείς η περιεκτικότητα του οινοπνεύματος στο αίμα δεν μειώνεται. Δεν απορροφά πχ ο οργανισμος πιο πολύ νερό από αλκοόλη αλλα λόγω του πιο αργού ρυθμού απορρόφησης έχει το χρόνο να μεταβολίσει ενα μέρος αυτής. Ο ρυθμός μεταβολισμού πάντως παραμένει χαμηλότερος πάντα από τον ρυθμό απορρόφησής της. Πάντα μιλώντας για τουλάχιστον 1-2 λίτρα νερό και όχι για μισό ποτήρι.

- Το αλκοτέστ μετρά ανθυμιάσεις αλκόλης από τους πνεύμονες και όχι από το στομάχι οπότε όσο νερό και να πιείς δεν θα επηρεάσει το αλκοτεστ άμμεσα.


Ενδιαφέρον! Θα τα απομνημονεύσω και θα πάω να το παίξω γνώστης... :D :lol:
πράγματι δεν είχα ιδέα για το πως δουλεύει το νερό σε αυτές τις περιπτώσεις. :)

cyberwolf
08/09/2008, 16:38
Μια φορα μου εκαναν και ειχα κατεβασει τα αντερα μου. Και να πως τη σκαπουλαρα:
Θυμηθηκα οταν φυσουσα τα καρβουνα να αναψουν, αμα παρεις εισπνοη και τη φυσηξεις αμεσως ειναι οξυγονο και τα καρβουνα αναβουν. Αμα τη κρατησεις γινεται διοξειδιο και δε γινεται δουλεια.
Οποτε γιατι να μην ειναι ξανα οξυγονο αμα δε δωσω χρονο να αναμιχτει με την αλκοολη?Παιρνω εισπνοη και επιτοπου ξεφυσαω μεσα στο μηχανακι. Ειναι και θεμα τυχης τι θα παιξει :)

geotriada
08/09/2008, 18:36
πληρωσε το προστιμο ,και πηγαινε κανε ενσταση οπου εκει γραφεις τους λογους
που θελεις να σου επιστραφει το διπλωμα.

ριξε κλαμα του στιλ, εχω αναπηρη μανα που την ζω κανοντας 3δουλειες ,
πλασιε , ντιλιβερας και ταριφας, και να εισαι σιγουρος θα παρεις πισω το διπλωμα.

μιλαω σοβαρα, ετσι το πηρα και γω. βεβαια να πω πως η κληση που ειχα ηταν
γιατι μιλαγα στο κινητο:wave2:

zephyr1
08/09/2008, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από cyberwolf
Μια φορα μου εκαναν και ειχα κατεβασει τα αντερα μου. Και να πως τη σκαπουλαρα:
Θυμηθηκα οταν φυσουσα τα καρβουνα να αναψουν, αμα παρεις εισπνοη και τη φυσηξεις αμεσως ειναι οξυγονο και τα καρβουνα αναβουν. Αμα τη κρατησεις γινεται διοξειδιο και δε γινεται δουλεια.
Οποτε γιατι να μην ειναι ξανα οξυγονο αμα δε δωσω χρονο να αναμιχτει με την αλκοολη?Παιρνω εισπνοη και επιτοπου ξεφυσαω μεσα στο μηχανακι. Ειναι και θεμα τυχης τι θα παιξει :)


:beer: :lol: :beer:

LsKostas
08/09/2008, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
πληρωσε το προστιμο ,και πηγαινε κανε ενσταση οπου εκει γραφεις τους λογους
που θελεις να σου επιστραφει το διπλωμα.

ριξε κλαμα του στιλ, εχω αναπηρη μανα που την ζω κανοντας 3δουλειες ,
πλασιε , ντιλιβερας και ταριφας, και να εισαι σιγουρος θα παρεις πισω το διπλωμα.

μιλαω σοβαρα, ετσι το πηρα και γω. βεβαια να πω πως η κληση που ειχα ηταν
γιατι μιλαγα στο κινητο:wave2:


με ψεματα και στο δωσε?

Ειλικρινα θα στο κραταγα κανα εξαμηνο ...

TOLISTOLAROS
09/09/2008, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
μιλαω σοβαρα, ετσι το πηρα και γω. βεβαια να πω πως η κληση που ειχα ηταν
γιατι μιλαγα στο κινητο:wave2:
Έκανες τέτοια ΜΑΛΑΚΙΑ και δε ντρέπεσαι που το γράφεις;
Μιλάω πολύ σοβαρά...

AntoD
09/09/2008, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
πληρωσε το προστιμο ,και πηγαινε κανε ενσταση οπου εκει γραφεις τους λογους
που θελεις να σου επιστραφει το διπλωμα.

ριξε κλαμα του στιλ, εχω αναπηρη μανα που την ζω κανοντας 3δουλειες ,
πλασιε , ντιλιβερας και ταριφας, και να εισαι σιγουρος θα παρεις πισω το διπλωμα.

μιλαω σοβαρα, ετσι το πηρα και γω. βεβαια να πω πως η κληση που ειχα ηταν
γιατι μιλαγα στο κινητο:wave2:


140846

geotriada
09/09/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Έκανες τέτοια ΜΑΛΑΚΙΑ και δε ντρέπεσαι που το γράφεις;
Μιλάω πολύ σοβαρά...

ρε πατε καλα ?????????

που ζητε????????

σε μοναστηρι στο Αγιον Ορος?????????

ΔΕΝ εχετε μιλησει ποτε στο κινητο εστω και ελαχιστα (γιατι εγω το σηκωσα για να πω ενα ναι)
οταν οδηγατε αυτοκινητο??????????

ΔΕΝ εχετε πιει ποτε μια μπυρα και μετα να πατε οδηγοντας σπιτι σας????????

ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝΝΝ δεν ειπε κανεις οτι ολα αυτα ειναι σωστα, ΑΛΛΑ ΔΕΝ συμβαινουν
καποια στιγμη σε ολους μας????????

τι να πω ρπστμ:smokin:

Zid
09/09/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
ρε πατε καλα ?????????

που ζητε????????

σε μοναστηρι στο Αγιον Ορος?????????

ΔΕΝ εχετε μιλησει ποτε στο κινητο εστω και ελαχιστα (γιατι εγω το σηκωσα για να πω ενα ναι)
οταν οδηγατε αυτοκινητο??????????

ΔΕΝ εχετε πιει ποτε μια μπυρα και μετα να πατε οδηγοντας σπιτι σας????????

ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝΝΝ δεν ειπε κανεις οτι ολα αυτα ειναι σωστα, ΑΛΛΑ ΔΕΝ συμβαινουν
καποια στιγμη σε ολους μας????????

τι να πω ρπστμ:smokin: Στη Μονή βατοπεδίου..... :bigcry:

apav
09/09/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
ρε πατε καλα ?????????

που ζητε????????

σε μοναστηρι στο Αγιον Ορος?????????

ΔΕΝ εχετε μιλησει ποτε στο κινητο εστω και ελαχιστα (γιατι εγω το σηκωσα για να πω ενα ναι)
οταν οδηγατε αυτοκινητο??????????

ΔΕΝ εχετε πιει ποτε μια μπυρα και μετα να πατε οδηγοντας σπιτι σας????????

ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝΝΝ δεν ειπε κανεις οτι ολα αυτα ειναι σωστα, ΑΛΛΑ ΔΕΝ συμβαινουν
καποια στιγμη σε ολους μας????????

τι να πω ρπστμ:smokin:

:D

Στα είπαμε και στο άλλο θέμα με τον Ιαβέρη αλλά δεν άκουγες. Τώρα κομμένα τα κινητά, οι μπύρες, κλπ, και πίσω στις θεωρίες και τα νούμερα.

:beer: :wave2:

nic mor
09/09/2008, 18:03
χαιρομαι που γραφω σε ενα φορουμ που κανεις:

1 δεν πινει οταν οδηγαει (το εκανα και το κανω. με ρεγουλο μεν αλλα το κανω)
2 δεν τρεχει παραπανω απο το εκαστοτε οριο (καθε μερα)
3 δεν κανει σουζες (και να θελα δεν ξερω:D )
4 δεν εχει περασει κοκκινο (7-10 την ημερα με τη μορφη stop)
5 δεν κανει κοντρες (οτι ειχα να κανω το εκανα στα νιατα μου με το αμαξι :winka: )
6 δεν εχει μιλησει στο κινητο (καθε μερα 3-4 τηλ για να περασει η ωρα απο τη δουλεια στο σπιτι)
7 δεν εχει πατησει διπλη λωριδα (καθε μερα)
8 δεν κανει σφυνες (καθε μερα)
και πολλα πολλα αλλα..


το κουρασα αρκετα αλλα ολοι πεσατε πανω στο παλικαρι να το φατε..:wave2:
σιγουρα εκανε μ@λακια αλλα ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο..
σιγουρα αυτα που γραφω παραπανω δεν πρεπει να γινονται αλλα κανεις δεν τα εχει κανει;:confused:
ολοι μα ολοι φταιμε για οτι βλεπουμε καθε μερα στους δρομους..
τελος παντων sorry αν ξεφυγα λιγο παντα ορθιοι και καλα χμ σε ολους :beer: :beer:

zolotas
09/09/2008, 19:44
καλα ρε φιλε 2 η 3 ηπιες?? :confused: συνηθως στο 9 η 10 ξεχναμε ,εσυ ξεχασες στο 2 η 3?? :lol:

nic mor
09/09/2008, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
καλα ρε φιλε 2 η 3 ηπιες?? :confused: συνηθως στο 9 η 10 ξεχναμε ,εσυ ξεχασες στο 2 η 3?? :lol:

:bigcry: :bigcry:
:rotflmao: :rotflmao:

sek
10/09/2008, 00:22
Εγώ θυμάμαι...



...3 μπύρες, 1 ποτό και 2 σφηνάκια. Με σταμάτησαν 5' μετά, 1ο φύσημα 0,49 , 2ο μετά από 1μισο λίτρο νερό και μια σοκολάτα 0,39. Επιεικώς 200?.

:bigcry:

Κανένας
10/09/2008, 03:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
καλα ρε φιλε 2 η 3 ηπιες?? :confused: συνηθως στο 9 η 10 ξεχναμε ,εσυ ξεχασες στο 2 η 3?? :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: 2 η 3 παράγγειλε κυριε προεδρε τα αλλα 8 η 7 ηταν κερασμενα :beer:

low__rider
10/09/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
καλα ρε φιλε 2 η 3 ηπιες?? :confused: συνηθως στο 9 η 10 ξεχναμε ,εσυ ξεχασες στο 2 η 3?? :lol:

ε δεν καθομαι να τα μετραω κιολας ... 2 τελικα ηταν και σιγουρα οχι παραπανω.

...Μιας και ηξερα οτι εχω το αμαξι να γυρισω οποτε ετσι και αλλιως δεν ειχα σκοπο να πιω

Και για αυτο πηγα μια φορα στην τροχαια ...περιμενα απο τις 8:30 το πρωι μεχρι τις 10:30 και ο διοικητης πουθενα! (α ρε δημοσιο μπ#$#%λο!) (και στην δουλεια επρεπε να ημουν απο τις 9)

και με πηρε η υποδιοικητης στο γραφειο της (η ξυνιλα η ιδια) κ απλα δεν με αφησε να μιλησω καν μολις ειδε την κλιση μου λεει χαρακτηριστικα ''ουτε μια ωρα πριν δεν θα το παρεις'' και το γουσταρε τρελα που το λεγε.

Αλλα εγω θα ξαναπαω δεν το δεχομαι το 0,33 μετα απο 10 λεπτα να γινει 0,47!!! και τα 100 ευρω να γινουν 350 και 3 μηνες το διπλωμα!

Ευχαριστω ολους οσους ποσταραν για να βοηθησουν

και επισης ευχαριστω ολους αυτους τους ''Αγιους'' - ''μπαμπαδες'' που ενω εχω πει οτι εχω καταλαβει παρ' ολα ταυτα οτι εχω κανει μαλακια και γω

...και το εχω καταλαβει μιας και τα 350 δεν μου περισευουν ουτε που 3 μηνεις δεν θα χω διπλωμα θα μου ειναι ευχαριστο και θα τρωω στην μαπα τα μμμ

αλλα συνεχιζουν να εμμενουν σε σχολια του στυλ ''καλα να παθεις'' ''ας προσεχες'' ''παρε τωρα λεωφορια τραινα για να μαθεις'' και αλλα τετοια.


γνωμες για βοηθεια ζητησα...

AntoD
10/09/2008, 13:31
Η γνωμη ηταν μια.....


μην πινεις οταν οδηγας.

Τελος

low__rider
10/09/2008, 13:37
ok το καταλαβαμε ...και το εμπεδωσαμε


Τελος

bartlal
10/09/2008, 13:43
σε καταλαβα απο τη φωνη σου


Τελος
















:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

AntoD
10/09/2008, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
ok το καταλαβαμε ...και το εμπεδωσαμε


Τελος

Εαν το ειχες καταλαβει δεν θα ειχες αυτο το υφος....

Δεν πειραζει....παρε μια καρτα απεριοριστων τωρα...

low__rider
10/09/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Εαν το ειχες καταλαβει δεν θα ειχες αυτο το υφος....

Δεν πειραζει....παρε μια καρτα απεριοριστων τωρα...

:eyepop: υφος?

:rotflmao: :rotflmao:


μ'αρεσεις γιατι τα τρως τα κολληματα σου και γουσταρεις!

εγινε ρε AntoD θα παρω και απο αυτο! :winka:



τιποτα αλλο?
:wave2:

diktiomenos
10/09/2008, 17:50
γνωμες για βοηθεια ζητησα... [/B]

Για ποιό λόγο να σε βοηθήσει κάποιος; Αφού αυτό που ζητάς και παράνομο είναι αλλά και λάθος.

THEOD
10/09/2008, 18:00
Σιγά ρε παιδιά...μην το καταντήσουμε και afsthrosbabas.gr

Στο κάτω-κάτω της γραφής το παλληκάρι παραδέχτηκε ότι έκανε λάθος...
Απλά μέσα στο λάθος του ψάχνει να βρεί μια διέξοδο να το πληρώσει λιγότερο ακριβά. Το ίδιο θα κάναμε όλοι μας στην θέση του.
Σωστά μεν του το επισημάνανε 1-2-3 φορές αλλά μην του σέρνετε και τον εξάψαλμο για σελίδες επί σελίδων...

LsKostas
10/09/2008, 23:47
Για να τελιωνει η συζητηση ...

εμενα δεν με πειραξε που ειπες "Ναι"στο κινητο ενω οδηγουσες.Που το διαβασες αυτο?

αλλα ειναι το οτι κλαφτηκες μετα...

και ειπες για "αναπηρες μανες"...

και 2-3 δουλειες . . .

ειμαι delivery-Ελεηστε τον delivery

ΚΑΙ το προτεινεις και σαν λυση απο πανω !!! :rolleyes:

Εσυ πως το βλεπεις?Ειναι η δεν ειναι ΑΝΑΝΔΡΑ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ???
(στα χαρακτηρισαν και καπως αλλιως παραπανω)


Αυτο δειχνει μονο "Νεοελληνισμο" και "κλαμα στα δυσκολα"


Και καλα κρασια για τους υπολοιπους με το υφακη που τρεξανε να "υπερασπιστουν"
τον αδικημενο και "ειλικρινη"αυτοκινητιστη...



υγ.Φορουμ ειναι εδω , την ωρα μας περναμε , οχι τιποτα σοβαρο ,αλλα οταν γραφεις

οτι σου κατεβει τι περιμενεις ??? Κατανοηση για το δραμα οτι εχασες το διπλωμα ???



υγ2. Στο παλικαρι που ανοιξε το ποστ.
Σου εξηγησαν γιατι ανεβηκε η περιεκτικοτητα.
Τραβηξε το και θα χασεις το δικιο σου.

orcinious
11/09/2008, 00:21
Γ@μησετα γέμισε άγιους το forum :look:
Τελικά το έλεγα εγώ ότι μονό σπασίκλες βρίσκεις στο net :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Εδω που ζούμε αυτά μαθαίνουμε να κάνουμε

λοιπόν φιλέ η καλύτερη δουλεία είναι το δούλεμα

θα μάθεις από ένα φίλο σου αστυνομικό δυο τρία πράγματα να μην πσαρωνεις και μόλις σε σταματάνε θα λες συνάδελφος
και τέλος θα σε χαιρετά και θα πηγαίνεις σπίτι σου
πάρε και ένα φουσκωτό τσαντάκι που παίρνει όπλο μην ξαναβάλεις κράνος και πινακίδα
και δεν θα σε σταματάν καν

ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΟΜΟΙ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΡΙΓΜΕΝΟΥΣ
:ninja:

Κανένας
11/09/2008, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
Γ@μησετα γέμισε άγιους το forum :look:
Τελικά το έλεγα εγώ ότι μονό σπασίκλες βρίσκεις στο net :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Εδω που ζούμε αυτά μαθαίνουμε να κάνουμε

λοιπόν φιλέ η καλύτερη δουλεία είναι το δούλεμα

θα μάθεις από ένα φίλο σου αστυνομικό δυο τρία πράγματα να μην πσαρωνεις και μόλις σε σταματάνε θα λες συνάδελφος
και τέλος θα σε χαιρετά και θα πηγαίνεις σπίτι σου
πάρε και ένα φουσκωτό τσαντάκι που παίρνει όπλο μην ξαναβάλεις κράνος και πινακίδα
και δεν θα σταματάς καν

ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΟΜΟΙ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΡΙΓΜΕΝΟΥΣ
:ninja: ενω εσυ του εδωσες τις σωστες συμβουλες :alien:

AntoD
11/09/2008, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
:eyepop: υφος?

:rotflmao: :rotflmao:


μ'αρεσεις γιατι τα τρως τα κολληματα σου και γουσταρεις!

εγινε ρε AntoD θα παρω και απο αυτο! :winka:



τιποτα αλλο?
:wave2:

παρε και ενα mp3 player...ειναι ωρα απο κορυδαλλο χολαργο...!
:winka:

TOLISTOLAROS
12/09/2008, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
θα μάθεις από ένα φίλο σου αστυνομικό δυο τρία πράγματα να μην πσαρωνεις και μόλις σε σταματάνε θα λες συνάδελφος
και τέλος θα σε χαιρετά και θα πηγαίνεις σπίτι σου
Αν καταφέρει να φτάσει μ'αυτά που τον συμβουλεύεις


Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΡΙΓΜΕΝΟΥΣ
:ninja:
Καλύτερα να διαλέξει να'ναι με τους ζωντανούς,γιατί αν σε ακούσει θα'ναι με τους ριγμένους...
















ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ

orcinious
13/09/2008, 10:57
μαλών δεν τοποθετήθηκα ή δεν με κατάλαβες σωστά δεν δίνω συμβουλή για το πως να κυκλοφορούμε απλά καταδεικνύω την άνομη συμπεριφορά αυτόν που μας αστυνομεύουν φιλέ μου

και οτι το ψαρι βρωμάει απο το κεφάλι

αν και εχω υποπέσει και εγω στο παράπτωμα της οδήγησης υπο την επήρεια και καταλαβαίνω οτι είναι το λιγότερο χαζο για εμας και για τους αλλους , δεν νομιζω οτι απαντήσεις του τυπου καλα να παθεις και αρπατη κ.λ.π εχουν καμια αξια απλα δείχνουν μια εθελοτυφλία στην πραγματικότητα που μας περιβάλει

:wave2:

Gi_4ce
13/09/2008, 12:48
Εγω βασικά δεν εχω πιεί ποτέ πανω απο ενα ποτάκι οταν οδηγώ γιατι γενικοτερα δεν πολυπίνω (ουουουου φλώρος φλώρος!)

Αλλα...

Το δίπλωμα το είχανε πάρει σε εναν γνωστο( :D ) για υπερβολική ταχύτητα...

Ευτυχώς το ειχε βγάλει φωτοτυπία και το είχε κάνει γνήσιο αντίγραφο σε περίπτωση που χαθει...

Ε, κυκλοφορουσε με αυτό... Μια φορα τον σταματησανε και το εδειξε με την πρόφαση οτι το κανονικό το διπλωμα το εχει σπίτι για να μην το ξαναχασει...

:wacko:

id12586
13/09/2008, 13:10
Έτυχε και την γλύτωσε ο γνωστός :D σου..
Απλώς δεν υποψιάστηκε ο μπάτσος.
Μην κάνετε βλακείες. Αυτά μόνο σε σοβαρά τραβήγματα μπορούν να οδηγήσουν.
Απο την στιγμή που έγινε η μαλακία και σου πήραν το δίπλωμα για οποιοδήποτε (δίκαιο, αδικο) λόγο, δέξου το και πρόσεχε την επόμενη φορά. Δεν αξίζει το ρίσκο. Φαντάσου μόνο να χτυπήσεις κανέναν άνθρωπο και να είσαι χωρίς δίπλωμα.. :winka:

nic mor
13/09/2008, 13:28
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από id12586


συμφωνω το διπλομα σε κοπι δεν ισχυει
αλλα ειναι που θα πεσεις αν ο μπατσος ειναι στοκος καλα
αλλιος πακετο.

TOLISTOLAROS
13/09/2008, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
μαλών δεν τοποθετήθηκα ή δεν με κατάλαβες σωστά δεν δίνω συμβουλή για το πως να κυκλοφορούμε απλά καταδεικνύω την άνομη συμπεριφορά αυτόν που μας αστυνομεύουν φιλέ μου

και οτι το ψαρι βρωμάει απο το κεφάλι

αν και εχω υποπέσει και εγω στο παράπτωμα της οδήγησης υπο την επήρεια και καταλαβαίνω οτι είναι το λιγότερο χαζο για εμας και για τους αλλους , δεν νομιζω οτι απαντήσεις του τυπου καλα να παθεις και αρπατη κ.λ.π εχουν καμια αξια απλα δείχνουν μια εθελοτυφλία στην πραγματικότητα που μας περιβάλει

:wave2:
Ναι το ψάρι βρωμάει απ'το κεφάλι.
Ναι καλά να πάθει όχι γιατί έχει κανείς κάτι μαζί του αλλά με σκοπό να μην ξαναπιεί αν είναι να οδηγήσει έστω και με φόβο μη τον γράψουν( αν δεν καταλαβαίνει ότι δεν πίνεις για να μην έχεις ατύχημα).
Κάλλιο φοβισμένος ζωντανός παρά άνετος και νεκρός