PDA

View Full Version : Ατύχημα στην Κρήτη



Respect
09/09/2008, 06:51
Το θέμα έχει δημοσιευτεί στο motocikleta.gr. Δείτε; http://motocikleta.gr/forum/viewtopic.php?t=8022&highlight=


:eyepop: :eyepop: :uplate:

makis206
09/09/2008, 07:11
:uplate: :uplate: :uplate:

Πέρασα απ'το σημείο το απόγευμα της Κυριακής αλλά δεν είδα τίποτα...:uplate:


Ας είναι καλά το παλικάρι..:(

MikeG
09/09/2008, 08:17
Το παλικάρι που οδηγούσε το Ducati είναι οκ.
Από ότι λένε δε κατάφερε να μπει στη στροφή & έσκασε πάνω στο Aygo. Τα έχω χίλιες φορές για την συνομοταξία του Μπάλιγκτον.
Τα θέλει ο κώλος τους.
Τέλος πάντων. Περαστικά του & ελπίζω να βάλει μυαλό & καταλάβει ότι το Ηράκλειο - Μπαλί δεν είναι πίστα.
Διαβάστε & στο Λύκο. (http://stoma-tou-lykou.blogspot.com/2008/09/blog-post_08.html)

gian_nykt
09/09/2008, 08:53
το παιδί είναι ΟΚ.....!!
την πάτησε από tank slaping μετά από αναπήδηση του πίσω τροχού πρίν την στροφή (μάλλον κάπου στα φρένα) και πήγε ευθεία!
το καλό είναι ότι έφυγε αμέσως από την μηχανή με αποτέλεσμα να σκάσει στα βράχια αλλά ευτυχώς οι φόρμες-γάντια-κράνος μπότες έβγαλαν με το παραπάνω τα λεφτά τους......μερικά ράμματα και πληγές ήταν ο απολογισμός αλλά ΟΛΑ καλά....και σε σχέση με τις φωτό που είδα στο site........δεν έχει πάθει ΤΠΤ απολύτως......!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ παιδιά!!!!

Ταξιδευτής
09/09/2008, 10:15
:eyepop: :eyepop: :eyepop: They don't make them like they used to..... :eyepop: :rolleyes:
Τωρα κοβουν και τα Ντουκατια πλαισια...

Αφου ειναι καλα το κοπελι, ολα τα υπολοιπα δεν εχουν σημασια... :wave2:

DrIoannis
09/09/2008, 11:02
Προσοχή στον δημόσιο δρόμο!!!Περαστικά στο παιδί.

p@nos
09/09/2008, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:eyepop: :eyepop: :eyepop: They don't make them like they used to..... :eyepop: :rolleyes:
Τωρα κοβουν και τα Ντουκατια πλαισια...



to kalo με τα ducati ειναι οτι αμα σου κοψει το πλαισιο φωναζεις τον υδραβλικο να στο φτιαξει και ξεμπερδευεις...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

csofos
09/09/2008, 20:57
Αφού γλύτωσε ο άνθρωπος, όλα είναι καλά. Η μηχανή ξανα-αγοράζετε. Ο άνθρωπος όμως....
Περαστικά του και πάντα όρθιος. :wave2:

akaposto
09/09/2008, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής


Αφου ειναι καλα το κοπελι, ολα τα υπολοιπα δεν εχουν σημασια... :wave2:

όχι μεγάλε δεν τα λές καλά.

Αφού το κοπέλι,και όλοι με όσους έπαιξε pinball είναι καλά...τότε τα υπόλοιπα ίσως και να μην
έχουν σημασία.

sergiosm
09/09/2008, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
...και όλοι με όσους έπαιξε pinball είναι καλά...

+ 1000....

epp1640
10/09/2008, 04:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Το παλικάρι που οδηγούσε το Ducati είναι οκ.
Από ότι λένε δε κατάφερε να μπει στη στροφή & έσκασε πάνω στο Aygo. Τα έχω χίλιες φορές για την συνομοταξία του Μπάλιγκτον.
Τα θέλει ο κώλος τους.
Τέλος πάντων. Περαστικά του & ελπίζω να βάλει μυαλό & καταλάβει ότι το Ηράκλειο - Μπαλί δεν είναι πίστα.
Διαβάστε & στο Λύκο. (http://stoma-tou-lykou.blogspot.com/2008/09/blog-post_08.html)

Ακριβώς, όπως τα λέει ο Μike είναι τα πράγματα.. Δεν είναι ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος.. Αυτός ευτυχώς έπαθε και πρόλαβε να μάθει, ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω, αλλά δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι για τους υπόλοιπους τοπικούς "πιστολάδες". Εστρωσαν ένα κομματάκι με νέα άσφαλτο (μιλάμε πάντα για εθνικό με μία λωρίδα και πολλές φορές λάθος κλίση, με πολλούς τουρίστες τους καλοκαιρινούς μήνες και και και) και έτρεξαν και αγόρασαν όλοι ξύστρες, δέρματα και τα σχετικά.. Καλή ανάρωση στο παλικάρι και εύχομαι να μάθουν όσοι περισσότεροι από το πάθημα του. :wave2:

AVATOS
10/09/2008, 09:07
...περαστικα κ αγυριστα!

Εχετλαίος
10/09/2008, 09:44
Άσχετο και οφ τοπικ.
Σήμερα το πρωί, πάνω στη στροφή του Κοιλιάρη (πριν τις Καλύβες, από Χανιά προς Ρέθυμνο) και ενώ έχω μπει με καμιά 90αριά, βλέπω ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΔΙΠΛΗ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΗ να περπατά μπάρμπας ρακένδυτος τρεκλίζοντας και να χειρονομεί στα αυτοκίνητα που περνούσαν δίπλα του! Τι φρένα πλάκωσα τι πήγα να φάω τα μούτρα μου, τι .... τι να πω ρε γμτ πια! :mad: :mad: :mad:

gav
10/09/2008, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Άσχετο και οφ τοπικ.
Σήμερα το πρωί, πάνω στη στροφή του Κοιλιάρη (πριν τις Καλύβες, από Χανιά προς Ρέθυμνο) και ενώ έχω μπει με καμιά 90αριά, βλέπω ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΔΙΠΛΗ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΗ να περπατά μπάρμπας ρακένδυτος τρεκλίζοντας και να χειρονομεί στα αυτοκίνητα που περνούσαν δίπλα του! Τι φρένα πλάκωσα τι πήγα να φάω τα μούτρα μου, τι .... τι να πω ρε γμτ πια! :mad: :mad: :mad:


Φίλε μου αφού η πρόσβαση στο εθνικό δύκτιο είναι ξέφραγο αμπέλι τι περιμένεις???????

και πάλι καλά να λες που ήταν πάνω στην διαχωριστική :a32: :a32:

makis206
11/09/2008, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Άσχετο και οφ τοπικ.
Σήμερα το πρωί, πάνω στη στροφή του Κοιλιάρη (πριν τις Καλύβες, από Χανιά προς Ρέθυμνο) και ενώ έχω μπει με καμιά 90αριά, βλέπω ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΔΙΠΛΗ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΗ να περπατά μπάρμπας ρακένδυτος τρεκλίζοντας και να χειρονομεί στα αυτοκίνητα που περνούσαν δίπλα του! Τι φρένα πλάκωσα τι πήγα να φάω τα μούτρα μου, τι .... τι να πω ρε γμτ πια! :mad: :mad: :mad:

:uplate:

Δεν τολμώ να σκεφτώ τι θα μπορούσε να γίνει αν βρισκόταν κάποιος μηχανόβιος στο σημείο...:uplate:

Αριστερή -εντελώς- τυφλή κατηφορική και με "κοιλιά" πάνω στο οδόστρωμα στη μέση ακριβώς της στροφής, στροφή που σου δίνει παραπάνω λόγους να "γλύψεις" την διαχωριστική για να μπεις σωστά αποφεύγοντας ταυτόχρονα τα σκαμπανεβάσματα... :uplate: