PDA

View Full Version : 2ο Enduro ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α.ΜΟ.ΤΟ.Ε.



zubitos
09/09/2008, 20:05
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2008
ΟΡΓΑΝΩΤΗΣ: Σ.Μ.Ο.Κ.
ΥΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΜΟΤΟΕ & ΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Φόρμα συμμετοχής
ΑΡΘΡΟ 1. ΓΕΝΙΚΑ
-Η Μοτοσικλετιστική Λέσχη ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ «Σ.Μ.Ο.Κ.» με αριθμό αναγνώρισης 46665/25-9-2000 και κωδικό Φ.Μ 14 της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού , στα πλαίσια του πανελλήνιου πρωταθλήματος ENDURO, μετά από έγκριση της ΑΜΟΤΟΕ διοργανώνει τον 4ο αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Enduro για το έτος 2008 που θα διεξαχθεί στις 20-21 Σεπτεμβρίου στην περιοχή της λίμνης Πλαστήρα.



Ειδικός κανονισμός αγώνα και φόρμα συμμετοχής (http://enduro.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=1&CPiD=2634)


141042

Zid
09/09/2008, 20:24
Kαι τι θες να κάνουμε.....







Ρε βαλτός εισαι?:bigcry:

mpou
09/09/2008, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2008


Με το καλο ρε και στο πανελληνιο!

Με τι θα ανεβουμε?

MikeG
09/09/2008, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Με το καλο ρε και στο πανελληνιο!

Με τι θα ανεβουμε?


Ρε λες να φορτώσουμε το Wrangler με το ψηλό........:smokin:

iatrodikastis
09/09/2008, 22:08
...κοίτα να δεις που το σκέφτομαι...

πάντα όμως ινδιάνικα...:bigcry:

zubitos
14/09/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
...κοίτα να δεις που το σκέφτομαι...

πάντα όμως ινδιάνικα...:bigcry:




άσε τα ινδιάνικα και πήγαινε σε κανα μνημόσυνο,ή καμια επίσκεψη στους παπαροκάδες. :lol: :lol:



Κατάνα το κρεβάτι του Πέτρου ελευθερώθηκε,η κατάστασή σου με το νέο μοτόρι είναι άγρια,
θέση στο τρέιλερ υπάρχει,δεν έχεις παρα να συμπληρώσεις την φορμούλα συμμετοχής.:beer:



Τάνια που είσαι?
Οι ανταγωνίστριες σου σήμερα,ήταν όλες στο βουνό και προπονούνται. :a13:

zubitos
17/09/2008, 06:49
θα έχει και καλό




καιρό (http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=55) :sick: :hypnotize

dirtbird
17/09/2008, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
θα έχει και καλό




καιρό (http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=55) :sick: :hypnotize Σχετικό 'σφίξιμο' στις αποσβέσεις και ψέκασμα στην εσωτερική πλευρά των φτερών-καπακιών με σιλικόνη ή ακόμα καλύτερα πετρελαιόλαδο (μην σου πάει σε τροχούς-φρένα :bigcry: :bigcry: )



Και καλού-κακού πάρε ένα πλυστικό μαζί σου μήπως μετά δεν το σηκώνει το τρέιλερ....:lol: :lol:

mpou
17/09/2008, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σχετικό 'σφίξιμο' στις αποσβέσεις και ψέκασμα στην εσωτερική πλευρά των φτερών-καπακιών με σιλικόνη ή ακόμα καλύτερα πετρελαιόλαδο (μην σου πάει σε τροχούς-φρένα :bigcry: :bigcry: )



Και καλού-κακού πάρε ένα πλυστικό μαζί σου μήπως μετά δεν το σηκώνει το τρέιλερ....:lol: :lol:

Με το πλυστικο θα πλενουμε και τον αναβατη (σε καθε ανεφοδιασμο):winka: Εχει γκαζι το 200αρι, αλλα οχι και για +15 κιλα (λασπης):bigcry: Ασε που θα χαλασει και το setting των αναρτησεων:rotflmao:

KaTaNaS
17/09/2008, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
Κατάνα ...

μ'εφαγε το χουζα του σπύρου... πάει το γονατο! :bigcry:

marios8
17/09/2008, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μ'εφαγε το χουζα του σπύρου... πάει το γονατο! :bigcry:


:sad: :sad: :sad: :sad:

Φαγώθηκες να ανέβεις το μονοπάτι . Άντε περαστικά :beer: :beer: :wave2:

marios8
17/09/2008, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou


Ρε mpou πολύ μ@λακία το avatar σου . Κορόιδο σε πιάσανε :lol: :lol:

iatrodikastis
17/09/2008, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μ'εφαγε το χουζα του σπύρου... πάει το γονατο! :bigcry:


μπα η συνήθεια να καβαλάς βαρειά μάλλον σέφαγε.

περαστικά φίλε.:beer:

KaTaNaS
17/09/2008, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
μπα η συνήθεια να καβαλάς βαρειά μάλλον σέφαγε.

mallon ayto... eyxaristw sas! :wave2:

dirtbird
17/09/2008, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ρε mpou πολύ μ@λακία το avatar σου . Κορόιδο σε πιάσανε :lol: :lol:

welcome . . ... . :smilea: :evil:

$py
17/09/2008, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μ'εφαγε το χουζα του σπύρου... πάει το γονατο! :bigcry:

Πάω να το μαλώσω τώρα, θα δεις τι θα πάθει... :mad:


Περαστικάαααααα :wave2:

Μικρή Λουλού
18/09/2008, 07:51
τι επαθες παλι ρε Σταυρο??:confused:

KaTaNaS
18/09/2008, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
τι επαθες παλι ρε Σταυρο??:confused:
tipota sobaro re Thanasi! akoloythw to monopati poy xeis xarajei file! :lol: :wave2:

rsp
18/09/2008, 08:39
Αν καταλαβα καλα ...απο μια παρεα εντουραδες που ηταν εκει τις μερες του αγωνα...

πουλαω την διαδρομη ..αφου την εχω γραμμενη....:lol: :lol:


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=66121


:lol: :wave2:

marios8
20/09/2008, 01:09
Αντε ρε καλά να περάσεις και καλό τερματισμό :beer: :beer: :beer: :beer:

dirtbird
20/09/2008, 04:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Αν καταλαβα καλα ...απο μια παρεα εντουραδες που ηταν εκει τις μερες του αγωνα...

πουλαω την διαδρομη ..αφου την εχω γραμμενη....:lol: :lol:


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=66121


:lol: :wave2:

Με Subaru στα μονοπάτια?:look: :look:


Τι.... δεν...? :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Zubiiiii.... 15άρι γρανάζι εμπρός και άφηνε το τσοκ ανοιχτό*...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



παλαιά πατέντα από το Benelux..... :bawl:

kordix
20/09/2008, 08:18
Αποστόλη καλή επιτυχία και με το καλό να τερματίσεις...



ααα και που σαι, από τα ρηχά να πηγαίνεις :lol:

iatrodikastis
20/09/2008, 09:17
692

Aποστόλης Ζήσσης...Δύσκολα.

Καλή επιτυχία. :beer:

$py
20/09/2008, 09:51
GO ZUBIIIIII GOOO

:beer: :beer:

zapmaria
20/09/2008, 11:58
Καλή επιτυχία Αποστόλη.

Το support group θα εμφανιστεί και στην Καρδίτσα (καλώς εχώντων των πραγμάτων) :wave2: :wave2:

Zid
20/09/2008, 12:34
Kαλή επιτυχιά ρε......!!!!!!!!!!:a016: :a016: :a016: Καρίδιιιιιιιιιιιιι

STOYBI
20/09/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
692

Aποστόλης Ζήσσης...Δύσκολα.

Καλή επιτυχία. :beer:


Καλη επιτυχια βρε Αποστολη....!!!!

:a013: :a013:

LARISEOS
20/09/2008, 17:23
Ελπιζω το μαστορι μου κωστακισ να τα παει καλα στουσ αγωνεσ!!!

ΜΟΤΟ ΚΑΣ ΚΑΣ!

Elle
20/09/2008, 17:47
Καλή επιτυχία σε όλους!!:beer:

MikeG
21/09/2008, 21:12
Έχουμε νέα από τον Αποστόλη, πως πήγε?


:wave2:

Zid
21/09/2008, 21:21
Aπ ότι μου είπαν εβγαλε το 1ο γύρο με πολλά προβλήματα... γιατι κόλησε σε μια λασπολιμνη μεχρι τη σέλα. ....
και το μηχανάκι δεν έπαιρνε μετά ευκολα.. .

Στο 2ο γύρο τα παράτησε μάλλον λογω προβλήματος και κούρασης...

Αλλά καλύτερα να μας τα πει ο ιδιος με λεπτομέρειες αυριο...

tati
22/09/2008, 07:59
να πω και εγώ τη δική μου ιστορία....

συχαρητήρια καταρχάς σε όλους τους συμμετέχοντες και τερματίσαντες.

Η δυσκολία του αγώνα καθορίστηκε αποκλειστικά απο τις καιρικές συνθήκες. Τρομερή λάσπη..απίστευτα κολλήματα κύρίως στις ειδικές, γλύστρα, ομίχλη στο βουνό, περιορισμένη ορατότητα, με λίγα λόγια οσοι εχουν κανει εντούρο με άσχημες καιρικές συνθήκες μπορούν να καταλάβουν περι τίνος πρόκειται...


χωρίς πολλές λεπτομέρεις προς το παρόν, αποφάσισα να εγκαταλείψω και εγώ λίγο μετά την πρώτη ειδική. Έχοντας κολλήσει μεσα σε μια λίμνη απο λάσπη. αδυνατώντας να κουνήσω μέχρι και τα πόδια μου, μέχρι να ερθουν να με ξεκολλήσουν.........έχασα παρα πολύ χρόνο, μετά συνέχισα ....προχωράω...........και φτάνω σε ενα ανηφορικό μονοπάτι με ρίζες, τρώω ενα τουμπίδι και παράλληλα..καθώς προσπαθώ να σηκώσω το κατσίκι, γλυστρώντας, ακούω φωνές στο βάθος...."ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ, ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ" έτρεξε πανικόβλητος ενας τύπος της οργάνωσης και μου λέει "ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ" (οι συναθλήτριες είχαν ήδη πάει απο την άλλη διαδρομή..) με το που το ακούω αυτό, αποφασίζω ακαριαία να εκγαταλείψω. Ενας συνδυασμος τσαντίλας αλλά και ανακούφισης.

Τσαντίλα διότι η οργάνωση του αγώνα γενικότερα ηταν,... το λιγότερο που μπορω να πω απαράδεκτη. Σαν άνθρωπος μπορώ να καταλαβω το λάθος του "τύπου" που ξεχάστηκε? μπερδεύτηκε με τα φόντα? δε ξέρω τι..να μου πει να μη προχωρήσω, σαν αγωνιζόμενη το θεωρώ απαράδεκτο.

Ανακούφιση διότι, είχα αποφασίσει μετά τον αγώνα αυτο να σταματήσω το εντούρο. Κύριο στοιχείο του χαρακτήρα μου είναι η επιμονή και να αγωνίζομαι για το στόχο μου μέχρι τέλους αλλά με το που συνέβει αυτό το σκηνικό, για μένα ηταν ενα σημάδι ή ενα "πάτημα" να σταματήσω μια ώρα νωρίτερα...

Κέρδισα για ακόμα μια φορά απο τις ομορφότερες εμπειρίες, εικόνες και συναισθήματα αυτο το σκ,

καλή συνέχεια εντουράδες

:beer:

KaTaNaS
22/09/2008, 08:07
sygxarhthria se osous tolmhsan! exete ton apolyto sebasmo moy! :sun: :beer:

LARISEOS
22/09/2008, 08:10
ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ..............

squirrel
22/09/2008, 10:45
Ένα παλιό τραγούδι λέει:
κ ίσως ν'αξίζει μόνο που τολμάμε...

μπράβο ρε παιδιά.:beer:

marios8
22/09/2008, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
..........................Τρομερή λάσπη....................


Ζubitos κανόνισε να μου φέρεις το τρέιλερ μέσα στην λασπουριά , μετά έχει :a021: :a021: :a021:


Μπράβο σε όσους το τόλμησαν :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

$py
22/09/2008, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ζubitos κανόνισε να μου φέρεις το τρέιλερ μέσα στην λασπουριά , μετά έχει :a021: :a021: :a021:





:lol:

Το σημαντικό είναι να στο φέρει ρε.





Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες

:beer: :beer: :beer:

kordix
22/09/2008, 13:04
:a19:


Zybitos αναμένουμε "πολεμικό ανακοινωθέν" .

zubitos
22/09/2008, 14:33
Λοιπόν ας ξεκινήσω με τα του αγώνα.


Η διαδρομή θα ήταν απίστευτα ωραία εαν ήταν στεγνή.
Υπο αυτές τις συνθήκες όμως ήταν κόλαση.
και μόνο το γεγονός οτι περίπου 10 αναβάτες απο τους 74 εκκινήσαντες
εγκατέληψαν τον αγώνα ΜΕΣΑ σε ειδική τα λέει όλα.


Η σήμανση ήταν το μεγαλύτερο μείον της οργάνωσης αφου απο την βροχή είχαν λιώσει,
πολλά σήματα.
Σε κάποια σημεία τα σήματα που είχαν βραχεί είχαν αντικατασταθεί απο κορδέλες την τελευταία στιγμή αλλά σε κάποια σημεία απλά δεν εβρισκες τίποτα.
Το χειρότερο όμως ήταν οτι σχεδόν πουθενά δεν υπήρχε σήμα λάθους πορείας Χ.
Δεν είχα χαθεί ποτέ σε αγώνα enduro και χθές χάθηκα πάνω απο 10 φορές.

Το θετικό πάντως ήταν οτι τα άτομα του ΣΜΟΚ ήταν ευγενέστατα και έκαναν τα πάντα πέραν του δέοντος για να σε εξυπηρετήσουν.


Ας αναφερθώ λίγο και στο προσωπικό μου ROMANIACS.

Τα πρώτα 15 χλμ κύλησαν ήρεμα και χωρίς εκπλήξεις παρότι είχα ενα μικροχάσιμο για κανα λεπτό.
Φτάνοντας στην πρώτη ειδική (την περιβόητη) με μία προπορεία 3 λεπτών τίποτα δεν έδειχνε τι θα επακολουθήσει.
Μπαίνοντας στην ειδική γρήγορα κατάλαβα πως πρόσφυση δεν υπήρχε ούτε για αστείο αφού με το λάστιχο στουμπομένο απο την λάσπη προσπαθούσα να κινηθώ σε ενα τεραίν με 15 πόντους λάσπη ανακατεμένη απο 65 περίπου μηχανάκια που είχαν μπεί πρίν απο μένα.
Βγαίνοντας απο μία στροφή σε μια ευθεία είδα 3 ατομα κολλημένα στην ευθεία και τότε κατάλαβα πως ο αγώνας είχε ήδη γίνει πουτ@να.
Χαροπαλεύοντας περνάω και στρίβω σε ενα σημείο με βαθειά λάσπη πρίν απο ένα ανηφοράκι,
Επιλέγω ένα καθαρό πέρασμα αφού τα λόυκια τον προηγουμένων ήταν σαν φαράγγια,κάθομαι όρθιος και τέρμα πίσω,κρατάω γερά το τιμόνι και δίνω γκάζι περιμένωντας οτι έστω και δύσκολα θα καταφέρω να περάσω.
Το μηχανάκι όμως μπαίνοντας στην λάσπη κοκκαλώνει λες και κάποιος πάτησε το PAUSE και εγώ φεύγω απο πάνω.
Σηκώνομαι στο μπάμ ρίχνω μια μανιβελιά,παίρνει,βαράω και λίγω κουπί και βγαίνω σκεφτόμενος πως δεν έχασα και πολύ χρόνο.
Η αμέσως επόμενη στροφή ήταν η λούμπα που κατάπιε τον πολύ κόσμο,ενα χάσιμο κανα δυο μετρα κάθετο που έπεφτε μέσα στο ποταμάκι με την λάσπη ως το γόνατο.
Περνάω απο αριστερά γλιστράω,πέφτω,σηκώνομαι αμέσως βάζω μπροστά και φεύγω.
Τρώω αλλη μία ψηλή σε ενα ανηφοράκι που απο τι εμαθα μετά έγινε της κολάσεως και βγαίνω με 3 πτώσεις απο την πιο φρικαλέα ειδική που είχα δεί ποτέ μου.
Για το ΣΕΧ 2 είχα χρόνο 58 λεπτά και αφού είχα καθυστερήσει και στην ειδική φεύγω αμέσως,φουλάρω στον ανεφοδιασμό και μετά απο ενα χασιματάκι για κανα 5 λεπτο μπαίνω στο ανηφορικό σιχτίρι για το οποίο με είχαν προειδοποιήσει τα παιδιά του ανεφοδιασμού.
Το 200ράκι για αλλη μια φορά δείχνει σωτήριο σε αυτό το τεραίν(ανηφορικό μονοπάτι με στροφές,βρεγμένες ρίζες και βρεγμένη πέτρα φυτευτή και κυλιόμενη).
Μπλοκάρισμα μπροστά απο μηχανάκια που βράζουν και περιμένω στην σειρά μου μέχρι που ο Διάολος με έκανε να κοιτάξω ενα off road κομμάτι και προκειμένου να αποφύγω την κίνηση μπαίνω στης φτέρες και αρχίζω να ανηφορίζω.
Σε μια καμπούρα το μηχανάκι φεύγει στο Θεό και αρχίζει να πέφτει προς τα πίσω και πάει και σφηνώνεται κάτω απο ενα έλατο με την πίσω ρόδα κάτω απο το δέντρο στην κατηφόρα και την μηχανή πάνω στον κορμό.
Παλεύω να το σηκώσω κανα 10λεπτο και δεν μπορώ με τίποτα και το χειρότερο είναι πως δεν περνάει κανένας αφου είμαι καμια 10αρια μέτρα πιο πέρα απο το μονοπάτι.
Για καλή μου τύχη ενα παληκάρι (651 ή 659 νούμερο δεν θυμάμαι) εχει πάρει το δικό μου το πάτημα και βγαίνει μπροστά μου,με βοηθάει το σηκώνουμε και συνεχίζω μετά απο κανα τέταρτο καθυστέρησης.
Σε ένα γλιστερό κατηφόρι μετράω κανα δυό οικοπεδάκια και με τα πολλά φτάνω στην δεύτερη ειδική με 24 λεπτά καπέλο.
Ο MPOU με καθυσηχάζει λεγοντάς μου οτι παίζουν τρελλά καπέλα και αναλαμβάνει να καθαρίσει την μάσκα μεχρι να βγώ απο την ειδική.
Η δεύτερη ειδική ήταν το ακριβώς αντίθετο της πρώτης,γρήγορη με χώμα που κρατούσε ωραία χασιματάκια και ωραία μικρά αλματάκια βγήκε εύκολα και ξεκούραστα.
Σε αυτό το σημείο είχα αρχίσει να ζεστένομαι και χωρίς προβλήματα φτάνω στην ειδική enduro,οπου ήταν μεσα στο δάσος και είχε κομμάτια με πέτρα και ενα περίεργο δεξί επιτόπου ανηφόρι με πέτρα οπου έκανα το δεύτερο καπάκι της ημέρας.Με λίγη καθυστέρηση συνέχισα,βγήκα απο την ειδική και μπήκα σε μια φλαταδούρα μέσα στο δάσος για κανα 20 λεπτο με πολύ ωραίο χώμα και αρκετά γρήγορο.
Η φλαταδούρα σε έβαζε πάλι στην διαδρομή που είχα ήδη κάνει και μπαίνοντας στον 2ο κύκλο στο μυαλό μου αρχισε να έρχεται η πρώτη ειδική.
Μετά απο λίγο και μην έχοντας στο μυαλό μου πια χρόνους ειδικών ή καπέλα ήθελα απλά να κλείσω τον κύκλο για να τερματίσω και στεκόμουνα μπροστά απο την επίμαχη ειδική.
Η αίσθηση μου ήταν οτι πλέον κράταγε λίγο καλύτερα αφου η λάσπη σε κάποια σημεία είχε ξεραθεί.
Παρόλα αυτά στο σημείο με την λάσπη κάποιος ξαναπάτησε το PAUSE αλλα και πάλι συνέχισα και πήρα την στροφή για την λούμπα ρουφήχτρα.
Όλος ο κόσμος που παρακολουθούσε την ειδική είχε μαζευτεί σε αυτό το σημείο και πηγαίνοντας κοντά όλοι μου έδειχναν να πάω απο αριστερά(μονο ο MPOU απο απέναντι μου φώναζε δεξιά αλλά ήταν πολύ μακριά για να τον ακούσω).
Πέρνω το αριστερό πάτημα το μηχανάκι γλιστράει και πέφτω μέσα στην λάσπη,το μηχανάκι δουλεύει ακόμα αρχίζω να το σπρώχνω με τα χέρια μαζί με γκάζι δείχνει να κινείτε λίγο προς τα μπρός αλλά ξαφνικά αρχίζει να βυθίζετε η πίσω ρόδα και το πίσω μέρος της μηχανής μπαίνει στην λάσπη σχεδόν μέχρι την σέλα και μετά απο λίγο σβήνει.
Προσπαθώ να κινηθώ και εγώ αφού η λάσπη φτάνει πάνω απο τα γόνατα και δεν μπορώ να περπατήσω καλά καλά και παω απο πίσω να σηκώσω το μηχανάκι.
ΤΖΙΦΟΣ δεν γίνεται τίποτα ξανανεβαίνω πάνω και αρχίζω να βαράω μανιβελιές μπας και πάρει(πρέπει να έριξα καμια 80αριά) μέχρι που δεν μπορώ άλλο αφού ήδη είχα πεθάνει απο την κούραση.Εκεί αρχίζω να σκέφτομαι οτι δεν υπάρχει περίπτωση να βγώ απο εκεί βγάζω μάσκα και σηκώνομαι.
Μετά απο λίγο έρχεται κάποιος απο την οργάνωση με έναν υμάντα με δένουν και με τραβάνε έξω με ενα 4x4.
Οταν βγήκα επάνω απο την φόρα του jeep έβαλα ταχύτητα και το μηχανάκι πήρε αν και έκανε κάτι διακοπές.
Ο κριτής ήρθε και μου είπε πως εάν θέλω μπορώ να συνεχίσω αφού με τον υμάντα είχαν βγάλει και άλλους αναβάτες και έτσι μέσα στην λάσπη απο την κορυφή εως τα νύχια συνεχίσω και φτάνω πάλι στον ανεφοδιασμό,γεμίζω και μπαίνω πάλι στο σιχτίρι.
Ανηφορίζω σιγά σιγά και περνάω όλες τις δυσκολίες φτάνοντας στην τελευταία ανηφόρα πριν βγώ στην φλαταδούρα οπου απο μαλ@κία δικιά μου πατάω μια πέτρα και πέφτω.
Το μηχανάκι εχει πέσει ανάποδα με ανοιχτή την βενζίνη και απο την κούραση δεν μπορώ να το σηκώσω.
Το τραβάω απο την ρόδα στην κατηφόρα το σηκώνω και αρχίζω τις μανιβελιές αλλά αυτό αρνείτε πεισματικά να πάρει.
Ενα πεντάλεπτο βαράω ενα πεντάλεπτο ξεκουράζομαι,κάποια στιγμή ξαναπέρνει και ξαναμπαίνω στην ανηφόρα,φτάνω μέχρι τις τελευταίες πέτρες και ξανασβήνει.
Απο πίσω ακούω μηχανάκια και καταλαβαίνω οτι έρχονται οι πρώτοι,πετάω το μηχανάκι στην άκρη ωστε να μην κλείνω το μονοπάτι και εκει αποφασίζω να εγκαταλείψω και να φύγω αφού περάσουν οι κατηγορίες όπως και έγινε.
Βρήκα μια φλαταδούρα και κατηφόρισα μέχρι την άσφαλτο στην Λιμνη και απο εκεί στην Καρδίτσα.
Μου έμεινε μια πίκρα για τον μή τερματισμό αλλά ηταν ενας αγώνας κόλαση που χάρηκα πολύ που τον έτρεξα.

Χίλια ευχαριστώ στον MPOU που για δύο μέρες ήταν ο Αχμέτ μου

Μπράβο σε όσους τερμάτισαν
:a19:

Συγχωρέστε με για το μέγεθος του ποστ.

KaTaNaS
22/09/2008, 14:49
:a23: :a23: :a23:

zubitos
22/09/2008, 15:36
Υ.Γ1 Μέτρησα τόσες σαβούρες όσες δεν είχα μετρήσει τους τελευταίους 6 μήνες.(Σιχάθηκα την τούμπα)




Υ.Γ2 Μωρή κυρία Κολιγλιάτη όπως λέει και ο τeam manager μου αφου δεν τερμάτησες το
σκόρ είναι ακόμα 0-0. :lol:


Υ.Γ3 Μπράβο σε όλες τις γυναίκες που πήραν μέρος και ειδικά στην Τάνια μας (Τάνια πάρε κάτι πιο ελαφρύ,εγώ εαν είχα το δικό σου χθές θα είχα ανοίξει ενα λάκο και θα είχα μπεί μέσα απο μόνος μου)


Υ.Γ4 Κατάνα ετοιμάσου για τον αγώνα της Αττικής.



Υ.Γ5 χθές είχα και γενέθλεια,εκλεινα ενα χρόνο απο
αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=46774)



Υ.Γ6 ΠΟΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ:bawl: :bawl:

mpou
22/09/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
[...]

Αξιος ...


Χίλια ευχαριστώ στον MPOU που για δύο μέρες ήταν ο Αχμέτ μου

... αφεντικο :winka:


142503

kordix
22/09/2008, 16:40
Αποστόλη γ@μ@τη περιγραφή, μπράβο :lol: :lol: :lol:


και συγχαρητήρια για το πείσμα, και μη μασάς που δε τερμάτισες.


Μπράβο καί πάλι μπράβο. Ααα και στο άττικα, μπες σε κανονική κατηγορία τώρα.





Πολλές :beer: :beer: :beer: στο mpou για τη συμπαράσταση...

dimzab
22/09/2008, 18:09
Zubite, :a19: :a20: :a012: :a013: :a46: :beer:

iatrodikastis
22/09/2008, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos

Υ.Γ2 Μωρή κυρία Κολιγλιάτη όπως λέει και ο τeam manager μου αφου δεν τερμάτησες το
σκόρ είναι ακόμα 0-0. :lol:





...ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟ... :bigcry:


Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
Χίλια ευχαριστώ στον MPOU που για δύο μέρες ήταν ο Αχμέτ μου

...δώστου κάνα φράγκο ρεεεεεεεεεεεεε...:rotflmao:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

geotriada
22/09/2008, 18:45
Αποστολη ,,εισαι ηρωας:beer:

πολλα μπραβο και μονο που ξεκινησες εναν αγωνα ΠΠΕ:eyepop:

ΟΠΩς ειπε και ο Κωστας στο ΑΤΤΙΚΑ τρεξε κανονικα (2 γυρους )

Τανια ελπιζω να μη το εννοεις οτι θα παρατησεις:sad:

ναι ,,,ξερω ειναι η πικρα που σου εχει μεινει ,αλλα σκεψου ποσο δυσκολο ηταν
αυτο που πηγες να κανεις ,και θα νοιωσεις καλυτερα.:wave2:

Α,,,,,και πουλα αυτο το μηχανακι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ λεμεεεεε

zapmaria
22/09/2008, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati


Ανακούφιση διότι, είχα αποφασίσει μετά τον αγώνα αυτο να σταματήσω το εντούρο. Κύριο στοιχείο του χαρακτήρα μου είναι η επιμονή και να αγωνίζομαι για το στόχο μου μέχρι τέλους αλλά με το που συνέβει αυτό το σκηνικό, για μένα ηταν ενα σημάδι ή ενα "πάτημα" να σταματήσω μια ώρα νωρίτερα...

Κέρδισα για ακόμα μια φορά απο τις ομορφότερες εμπειρίες, εικόνες και συναισθήματα αυτο το σκ,

καλή συνέχεια εντουράδες

:beer:

Καταρχήν Συγχαρητήρια στην Τάνια και στον Αποστόλη.

Μπράβο Τάνια που μπήκες σε όλη αυτή την διαδικασία.
Μάλλον όχι διαδικασία, άλλα εμπειρία.
Η απόφαση να τα παρατήσεις ή όχι είναι επιλογή σου και κανείς δεν μπορέι να σε κρίνει για αυτό ή να σου αλλάξει άποψη.
Απλά ελπιζω να το έχεις σκεφτεί καλά . ;)

:beer:

STOYBI
22/09/2008, 21:32
Τανια.... Αποστολη ....... :a18: :a18: ρε.!!!!!!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer:

Μακαρι να μπορουσα και εγω....

( και ας εγκατελειπα...)


:beer: :beer:

:wave2:

MikeG
22/09/2008, 21:34
Συγχαρητήρια στη Τάνια & στον Αποστόλη!!!
Με το καλό στα επόμενα!! Δε νομίζω Τάνια να το λες σοβαρά αυτό.....
Καλή συνέχεια παίδες & πάντα γεροί. Σας ζηλεύω!


:beer: :beer: :wave2:

zubitos
22/09/2008, 22:29
photo (http://www.enduro.gr/photo_details.cfm?PiD=24064)

zubitos
22/09/2008, 22:31
Τάνια (http://www.enduro.gr/photo_details.cfm?PiD=24077)

tati
23/09/2008, 07:39
Αποστόλη μπράβο σου!!:beer: :beer:

Με έκανες να γελάσω με την περιγραφή γιατι καταλαβαίνω απόλυτα ολο το σκηνικό:rotflmao:

Συγχαρητήρια, πραγματικά:sun:

Παίδες η απόφασή μου, ειναι ανεξαρτητη με τα του αγώνα. Οι δυσκολίες δε με τρομάζουν, ούτως ή αλλως το εντούρο ειναι δυσκολία απο μόνο του;) για προσωπικούς λόγους θεωρώ πως έκανα το κύκλο μου προς το παρόν τουλάχιστον:) δεν είναι ευκολο να πω stop, πιστέψτε με....


λοιπόν και τώρα φωτο........απo......... τον.......εχμμμμμμμμμμ .........
Αποστόλη δεν είχες μόνο εσύ support λεμε:rotflmao:

σε ευχαριστώ και παλι;) :beer: :beer:

KaTaNaS
23/09/2008, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
........απo......... τον.......εχμμμμμμμμμμ .........


:confused: ABDUL???? :confused:


:lol: :rotflmao: :rotflmao:

tati
23/09/2008, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
:confused: ABDUL???? :confused:


:lol: :rotflmao: :rotflmao:

φακτορι λεμεεεεεεεεε

:rotflmao: :rotflmao:

Zid
23/09/2008, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
Αποστόλη μπράβο σου!!:beer: :beer:

Με έκανες να γελάσω με την περιγραφή γιατι καταλαβαίνω απόλυτα ολο το σκηνικό:rotflmao:

Συγχαρητήρια, πραγματικά:sun:

Παίδες η απόφασή μου, ειναι ανεξαρτητη με τα του αγώνα. Οι δυσκολίες δε με τρομάζουν, ούτως ή αλλως το εντούρο ειναι δυσκολία απο μόνο του;) για προσωπικούς λόγους θεωρώ πως έκανα το κύκλο μου προς το παρόν τουλάχιστον:) δεν είναι ευκολο να πω stop, πιστέψτε με....


λοιπόν και τώρα φωτο........απo......... τον.......εχμμμμμμμμμμ .........
Αποστόλη δεν είχες μόνο εσύ support λεμε:rotflmao:

σε ευχαριστώ λεμε;) :beer: :beer: Πάντως θα συμφωνήσω με τον Αποστόλη.... :)

Mε ενα ελαφρύτερο μηχανάκι δίχρονο ... θα πήγαινες αέρα...:)

Μπράβο για τη συμμετοχή.. !!!Κρίμα για τη λάθος πορεία...πρέπει να είναι μεγάλο ξενέρωμα (shit happens)!!! Οι αγώνες εκεί θα είναι και θα σε περιμένουν εσύ να είσαι καλα Τάνια!!




Τα λέμε στο βουνο..!!


:beer:

tati
23/09/2008, 07:50
ειδική 1 τερορ χεχε

σαββατο πρωί πρωί


142629

tati
23/09/2008, 07:51
ενα απο τα σημεία με τα μεγαλύτερα κολλήματα:winka:


142630

tati
23/09/2008, 07:53
"πτώματα"..... απο μακρυά ωραία φαίνεται γμτ:lol:


142631

tati
23/09/2008, 07:54
παμε........


142632

tati
23/09/2008, 07:55
αφου πηραμε λάθος πορεία..ας κάνουμε και τη βόλτα μας.....:D


142633

tati
23/09/2008, 07:56
και μια χωρίς σύννεφα;) :sun:

:beer: :beer:


142634

KaTaNaS
23/09/2008, 09:41
ανατριχιασα, απο την ομορφια και την ενταση... και απο το πολλα υποσχομενο σε κρατηματα! χωμα :lol:

zubitos
23/09/2008, 22:49
οι συμμετοχές με μεγάλο budget ξεχώριζαν.


μπροστά ομπρέλες και τέντες πριν τον τεχνικό έλεγχο,

και πίσω οι φτωχοσυμμετοχές που ρίχνουν ενα τελευταίο τσεκάρισμα
ξεροσταλιάζοντας στην βροχή:bawl:

epital
23/09/2008, 23:03
εγω φταιω που σου δωσα και μαρκαδορο..:mad:

iatrodikastis
23/09/2008, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από epital
αμ,δε φταις εσυ αγορι μου...

εγω φταιω που σου δωσα και μαρκαδορο..:mad:

Ζούμπιτεεεεεεε,

δεν σούπα μωρέ να μην παίρνεις καραμέλες από...άγνωστους. :rotflmao:

zubitos
24/09/2008, 23:21
:a7:


143017

zubitos
24/09/2008, 23:22
:a25:


143018

zubitos
24/09/2008, 23:22
:bawl:


143019

zubitos
24/09/2008, 23:23
:eyepop:


143020

zubitos
24/09/2008, 23:24
:uplate:


143021

zubitos
24/09/2008, 23:25
:smilea:


143022

zubitos
24/09/2008, 23:25
;)


143023

zubitos
24/09/2008, 23:26
:beer:


143024

Zid
25/09/2008, 07:15
Well done!!!:beer:

LARISEOS
25/09/2008, 08:40
πεδια να ρωτησω κατι ,,,? ξερει κανείς σασ τον κωστα κασκανη? ετρεχε και αυτός με ενα ktm,,,,,,


εχει κανείς την κατάταξη?????

Zid
25/09/2008, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
πεδια να ρωτησω κατι ,,,? ξερει κανείς σασ τον κωστα κασκανη? ετρεχε και αυτός με ενα ktm,,,,,,


εχει κανείς την κατάταξη????? http://www.enduro.gr/index.cfm?Action=Results

mpou
25/09/2008, 09:55
:a53:

from enduro.gr


143072

LARISEOS
25/09/2008, 10:29
4 128 ΚΑΣΚΑΝΗΣ ΚΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ E1 ΜΟΤΟ GAS GAS KTM-250EXC ΜΟΤΟΚΙΝΗΣ 41:45.844 0 41:45.844 2:23.4


αυτοσ ειναι ο μαστορακοσ μου βρε.....να του πω ενα μπραβοοο και σε ολουσ πρεπει να ήτανε δύσκολα αλλα και τέλεια με τοση λασπη!!!!

zubitos
27/09/2008, 00:20
video (http://www.youtube.com/watch?v=JqDFkGgppfs)

KaTaNaS
27/09/2008, 08:10
ontws pernage apo aristera h loumpa... alla eprepe na eisai 6 ada genikis :lol: :lol: