PDA

View Full Version : τετοιες στηγμες με κανουν να νοιωθω περιφανος που ειμαι μοτοσηκλετηστης...



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
12/02/2005, 17:43
μεχρη και τα παιδια της ομαδας Ζ ειπαν πως μας χαρικαν που ειδαν τετοια σηγκεντροση. αντε και βημα βημα η προτοβουλια μοτοσηκλετηστων μεγαλονη και θεριεβη. η σταγονα που επεσε στην αρχη αρχησε να γηνετε ριακι και σε ληγο θα γηνη ποταμι να παρασηρη τους ανευθηνους απο της καρεκλες τους και να τους κουνηση. ευχωμε (αν και η σημερηνη σηγκεντρωση με κανει να εσθανομε σηγουρος) οτι την επομενη φορα θα ειμαστε πολυ περισοτεροι....

σας ευχαριστω που μου δοσατε την χαρα να συνπορευτο μαζι σας...

γιωργος

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
12/02/2005, 17:45
Η πορεία..... [Μάνος ] 2005-02-12


Είμαι περήφανος που οδήγησα μαζί σας σήμερα.

Μετά το Πολεμικό Μουσείο κάθησα στο τέλος της πορείας για να τσεκάρω .

Το θέαμα της Λ.Αλεξάνδρας να είναι ΟΛΗ μέχρι κάτω γεμάτη μηχανές ήταν ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ !!!

Και απλά να πω ότι όσοι μπορούν να πουν "ήμουν κι εγω εκεί" , πρέπει να αισθάνονται "γεμάτοι" !

Τυχαίνει να ξέρω καλά , πως η "Πρωτοβουλία" θα "πατήσει" επάνω σε αυτήν την μαζικότητα για να μην μείνει μόνο η ανάμνηση της πορείας , αλλά να κυνηγήσει και το ουσιαστικό αποτέλεσμα.

crs-k
12/02/2005, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
Η πορεία..... [Μάνος ] 2005-02-12


Είμαι περήφανος που οδήγησα μαζί σας σήμερα.

Μετά το Πολεμικό Μουσείο κάθησα στο τέλος της πορείας για να τσεκάρω .

Το θέαμα της Λ.Αλεξάνδρας να είναι ΟΛΗ μέχρι κάτω γεμάτη μηχανές ήταν ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ !!!

Και απλά να πω ότι όσοι μπορούν να πουν "ήμουν κι εγω εκεί" , πρέπει να αισθάνονται "γεμάτοι" !

Τυχαίνει να ξέρω καλά , πως η "Πρωτοβουλία" θα "πατήσει" επάνω σε αυτήν την μαζικότητα για να μην μείνει μόνο η ανάμνηση της πορείας , αλλά να κυνηγήσει και το ουσιαστικό αποτέλεσμα.


Ετυχε να οδηγαμε διπλα - διπλα με τον Μανο στο δευτερο μισο, στην ουρα σχεδον της πορειας.

Αυτο ακριβως συζηταγαμε ...

Το πραγματικα καταπληκτικο θεαμα που ειχαμε μπροστα μας.

Εκει προς το τελος (της πορειας), ηταν πολλες μηχανες που θελαν να συμμετασχουν αλλα δεν ξεραν καν τα "αιτηματα" και ντρεποντουσαν να "μπουνε" στην πορεια ...

Ενας (πιο θαρραλεος) διπλαρωσε τον Μανο και τον ρωτησε. Ο Μανος τον εβαλε στην πορεια δυο θεσεις μπροστα του, και μου ζητησε να του δωσω το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ χαρτι που ειχα στην ζελατινα της μηχανης. Το εδωσα στο παιδι που (αφου ενημερωθηκε στα γρηγορα) με χιλιοευχαριστησε γιατι τον "δεχτηκαμε" στην πορεια.

Ζησαμε πραγματικα πολυ ωραιες στιγμες.
Ειδικα η "καθοδος" της Αλεξανδρας με τις μηχανες να ρολαρουν ...
Οι Ζηταδες (περα απο την δουλεια τους) στο τελος της πορειας "συμμετειχαν" κι αυτοι ολο καμαρι ....

Ελπιζω (ειμαι σχεδον σιγουρος) κι εγω με την σειρα μου, την επομενη φορα να ειναι μαζικοτερη η συμμετοχη.


Με περηφανια

Χρηστος :wave2:

ireneepi
14/02/2005, 15:09
Παρομοιως....

Το θεαμα καταπληκτικο
και η αισθηση ακομα πιο υπεροχη.....


Ενα μπραβο στην Πρωτοβουλια Μοτοσ.
να συνεχιζουν αυτες τις προσπαθειες
και εμεις θα ειμαστε ολοι παροντες....!


Θελω να ευχαριστησω πολυ τον φιλο
μου jimbar που μου εδωσε την ευκαιρια να βρισκομαι εκει.