PDA

View Full Version : trial, ασχολείται κανείς;



notakos600
10/09/2008, 11:27
Πριν από καμιά εικοσαετία ασχολήθηκα για μεγάλο διάστημα με το trial με μια MONTESA COTA 242.
Το θέμα είναι ότι αρχίζει να με πονάει το δοντάκι μου και πάλι...
Μιλώντας πλέον μόνο για τετράχρονα μοτέρ είμαι ανάμεσα σε MONTESA-HONDA 4RT και BETA REV 4T , με τιμές 7.000 και 7.800 αντίστοιχα. Αν εξαιρέσουμε τις τιμές που παραείναι τσιμπημένες, κατά τα άλλα οι δύο μοτοσυκλέτες είναι απίστευτες.
Ποιά να προτιμήσω από τις προαναφερόμενες πιστεύετε;

makis206
10/09/2008, 11:46
Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου αν και έχω παρακολουθήσει αρκετούς αγώνες αφού συμμετέχει ένας γνωστός αλλά από μοντέλα δεν έχω ιδέα..

Τα gasgas τα κοίταξες καθόλου ;:beer:

notakos600
10/09/2008, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου αν και έχω παρακολουθήσει αρκετούς αγώνες αφού συμμετέχει ένας γνωστός αλλά από μοντέλα δεν έχω ιδέα..

Τα gasgas τα κοίταξες καθόλου ;:beer:


Είναι όλα δίχρονα Μάκη, και παίζει να καταργηθούν....

OldMan
10/09/2008, 12:09
Χωρίς καμία διάθεση υποτίμησης...

Αν δεν πας για Πανελλήνιο (που να το βρεις, θα μου πεις..) και τα 2 μηχανάκια θα σε υπερκαλύψουν !!

Ένα μικρό προβάδισμα έχει το BETA λόγω στοιχειώδους κάλυψης σε Service και ανταλλακτικά - η MONTESA απλά ΔΕΝ εχει τίποτε :winka: , αλλά δεν έχουν και αυξημένες απαιτήσεις συντήρησης ή επισκευών τα trial !!! :wave2:

notakos600
10/09/2008, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Χωρίς καμία διάθεση υποτίμησης...

Αν δεν πας για Πανελλήνιο (που να το βρεις, θα μου πεις..) και τα 2 μηχανάκια θα σε υπερκαλύψουν !!

Ένα μικρό προβάδισμα έχει το BETA λόγω στοιχειώδους κάλυψης σε Service και ανταλλακτικά - η MONTESA απλά ΔΕΝ εχει τίποτε :winka: , αλλά δεν έχουν και αυξημένες απαιτήσεις συντήρησης ή επισκευών τα trial !!! :wave2:


Σαρακάκης για MONTESA, αν καθησυχάζει ή ανησυχεί κάτι τέτοιο...
Βασικά ερασιτεχνική χρήση, χωρίς βλέψεις για Πανελλήνιο.
Αν δεν το γυρίσω σε δίχρονο,τότε μάλλον πρέπει να βρω καλό μηχανικό για τα τετράχρονα.
High-tech τετράχρονοι κινητήρες που απαιτούν και σωστό service που σε ένα-δυο χρόνια θα το χρειαστούν.
Τέσπα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θέλει σκέψη το πράγμα.

dirtbird
10/09/2008, 12:32
:cool: :cool: