PDA

View Full Version : Προσπερνοντας εμενα.... πανω μου...



Lilith_tzw
11/09/2008, 14:02
Ειπα το πρωι να παω να μαζεψω το κινητο μου απο κει που το αφησα και να παω μετα για δουλιτσα.....βγαινω εθνικη και ειμαι στην δεξια λοριδα στην μεση της....κοιταω πισω ενα ασπρο βανακι φορτιγακι τι ηταν αυτο....αρηστερα μου στην λορηδα αναγκης και που μπαινεις στην εθνικη μια μερσεντες δεξια τιποτα...Ολα αυτα πισω μου...Παω με νορμαλ ταχητητα και ξαφνηκα ακουω θοριβο αρηστερα μου και ειναι το βανακι το οποιο παει να με προσπερασει προφανως και ερχετε πανω μου:eek: :eek: Πανω μου ομως....Βλεπω οτι δεν προλαβαινω να αναπτηξω ταχητητα γιατι θα με χτηπισει στο πισω μερος της μιχανης και θα με ριξει..δεξια διπλα μου εχει ερθει η μερσεντες και παμε με σχεδον ιδια ταχητητα... Παταω κορνα ...τιποτα ειναι διπλα μου το βανακι.....με ακουμπαει προσπαθω να κρατησω ισοροπια και το βαραω με το αριστερο χερι..(Βαθουλομα πρεπει να του εκανα)χαμπαρι....με σπροχνει προσ τα δεξια και βρισκει η ροδα του στο ποδι μου και στο πεταλι που παταμε για να αλλαξουμε ταχητητα.. χτηποντασ και ουριαζοντας φευγει και κανω και εγω πιο κει....Συνηδητοποιω οτι εχει σπασει το πεταλι που παταμε για να αλλαξουμε ταχητητα και το ποδι μου ειναι μαυρο απο την ροδα και ποναει.....Ευτηχως ειμαι ορθια πανω στο μηχανακι και λεω ευτηχως δεν με εριξε στην εθνικη.....Τα περνω κρανιο και τον ακολουθω.....παω διπλα του απο τα δεξια και αρχιζω και βριζω....ο τυπας δεν πηρε γραμμη τι εγινε.....Φανταστητε να μην ημουν μπροστα του πριν......ευτυχως απλα καικα λιγο στο ποδι επιφανιακα απο την ροδα του....Πηγε να με προσπερασει πεφτοντας πανω μου......ΕΛΕΟΣ.......:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

ggs
11/09/2008, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lilith_tzw
Ειπα το πρωι να παω να μαζεψω το κινητο μου απο κει που το αφησα και να παω μετα για δουλιτσα.....βγαινω εθνικη και ειμαι στην δεξια λοριδα στην μεση της....κοιταω πισω ενα ασπρο βανακι φορτιγακι τι ηταν αυτο....δεξια μου στην λορηδα αναγκης και που μπαινεις στην εθνικη μια μερσεντες δεξια τιποτα...Ολα αυτα πισω μου...Παω με νορμαλ ταχητητα και ξαφνηκα ακουω θοριβο δεξια μου και ειναι το βανακι το οποιο παει να με προσπερασει προφανως και ερχετε πανω μου:eek: :eek: Πανω μου ομως....Βλεπω οτι δεν προλαβαινω να αναπτηξω ταχητητα γιατι θα με χτηπισει στο πισω μερος της μιχανης και θα με ριξει...Δεξια διπλα μου εχει ερθει η μερσεντες και παμε με σχεδον ιδια ταχητητα... Παταω κορνα ...τιποτα ειναι διπλα μου το βανακι.....με ακουμπαει προσπαθω να κρατησω ισοροπια και το βαραω με το αριστερο χερι..(Βαθουλομα πρεπει να του εκανα)χαμπαρι....με σπροχνει προσ τα δεξια και βρισκει η ροδα του στο ποδι μου και στο πεταλι που παταμε για να αλλαξουμε ταχητητα.. χτηποντασ και ουριαζοντας φευγει και κανω και εγω πιο κει....Συνηδητοποιω οτι εχει σπασει το πεταλι που παταμε για να αλλαξουμε ταχητητα και το ποδι μου ειναι μαυρο απο την ροδα και ποναει.....Ευτηχως ειμαι ορθια πανω στο μηχανακι και λεω ευτηχως δεν με εριξε στην εθνικη.....Τα περνω κρανιο και τον ακολουθω.....παω διπλα του απο τα δεξια και αρχιζω και βριζω....ο τυπας δεν πηρε γραμμη τι εγινε.....Φανταστητε να μην ημουν μπροστα του πριν......ευτυχως απλα καικα λιγο στο ποδι επιφανιακα απο την ροδα του....Πηγε να με προσπερασει πεφτοντας πανω μου......ΕΛΕΟΣ.......:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:


TI ΛΕΣ ΤΩΡΑ !!!!!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Αφου εισαι καλα...

Ρε πστμ,πολεμος γινεται εκει εξω...

XJR_Billy
11/09/2008, 14:11
Καλα, ΠΟΛΥ ελεεινός ο τύπος!!!:mad: :mad:

Είσαι πολύ τυχερή, πάνω στην ατυχία σου...

Αφού είσαι καλά... όλα ΟΚ!:beer:

ΠΣΤ μου... Τι άτομα κυκλοφορούν...:mad: :mad:

DimChios
11/09/2008, 14:15
welcome to the fuckin' reality Tzw!

:sad:

Παλι καλα, απεφυγες τα χειροτερα!

Ποτε ξανα ευχομαι!

:beer: :beer: :beer:

lilipoua
11/09/2008, 14:18
:eyepop: :eyepop: :eyepop:


ΕΛΕΟΣ!!!




Φτηνα τη γλίτωσες Τζο μου!!

Ποτέ ξανά τέτοια και πάντα όρθια!!!

:beer: :beer:

makis206
11/09/2008, 14:18
Μη χειρότερα...:uplate:

Lilith_tzw
11/09/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
welcome to the fuckin' reality Tzw!

:sad:

Παλι καλα, απεφυγες τα χειροτερα!

Ποτε ξανα ευχομαι!

:beer: :beer: :beer:



Ευχαριστω αλλα τοσο μα τοσο τραγικα δεν τα περιμενα τα πραγματα... ενταξει δεν μας βλεπουν αλλα ρε γμτ ημουν μπροστα του πριν......Ευτηχως ημουν τυχερη και δεν με εριξε...και δεν εκανα την βλακια στην προκειμενη περιπτωση να επιταχυνω......

catmaster
11/09/2008, 14:19
περαστικά ρε Τζό ....


την πινακίδα του ζώου την κράτησες ;;;;

Lilith_tzw
11/09/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
περαστικά ρε Τζό ....


την πινακίδα του ζώου την κράτησες ;;;;


Τι να κρατησω μεσα στον πανικο μου????Καλα θα ηταν αλλα δεν ειχα την ηρεμια να κανω και αυτο.......:cry:

Operater
11/09/2008, 14:27
Περαστικά κουκλίτσα!! Επιφανειακό είναι, θα τσούξει λίγο, αλλά θα περάσει!

Η στοιχειώδη παιδεία οδηγού λέει οτι στην προσπέραση μοτό, τουλάχιστον 1,5 μέτρο απόσταση,
και αφού δούμε τη μηχανή στο κεντρικό καθρέφτη, τότε μπαίνουμε μπροστά.

Η στοιχειώδη...



Μη μασάς!!! Είσαι και η πρώτη!!! :) :sun:

devil's animal
11/09/2008, 14:28
υπαρχουν πολλα ζωα. ειναι γεγονος.:sad:

παλι καλα που γλιτωσες τα χειροτερα...
:beer: :beer: :beer: :beer:

υπομονη και ευχομαι να τα μυριζεσαι πιο ευκολα κατι τετοια και να την κανεις με ελαφρα.
:wave2:

AntoD
11/09/2008, 14:29
Ε ρε μαδερι που χρειαζονται μερικοι.....

Tropeas
11/09/2008, 14:34
ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕΕΕΕ!!!
ΧΑΝΟΜΑΣΤΕΕΕΕ!

θα αργήσουμε πολύ να το συνειδητοποιήσουμε ακόμα και να λέμε...
-τι σε νοιάζει εσένα?
-κοίτα την πάρτη σου!
εεε?:sad:

Operater
11/09/2008, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
......
υπομονη και ευχομαι να τα μυριζεσαι πιο ευκολα κατι τετοια και να την κανεις με ελαφρα.
:wave2:

Σταύρο αυτό είναι κάτι που η τζο, πιστεύω, θα το αποκτήσει με το καιρό, είναι ακόμα νέα οδηγός...αλλά έχεις δίκιο...

Lilith_tzw
11/09/2008, 14:50
ελπιζω με τον καιρο να μαθω να τα μυριζομαι αλλα ηταν μια γερη αρχη και πολυ τυχερη....

laryfz1
11/09/2008, 14:52
καλα τους κανει ο κολλητος μου σε μερικους.Αφου δεν βλεπουν απο τον καθρεπτη τι τον χρειαζονται και τους το αφαιρει

sniper
11/09/2008, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lilith_tzw
ελπιζω με τον καιρο να μαθω να τα μυριζομαι αλλα ηταν μια γερη αρχη και πολυ τυχερη....



Να μάθεις να "κοιτάς" 360 μοίρες....


διαφορετικά θα τρώς άδεια πακέτα τσιγάρα.... :lol:


Περαστικά. :wave2:

epp1640
11/09/2008, 15:11
:mad: :yuck:

Gandalf dr685sm
11/09/2008, 16:09
πάλι καλά... το έχουμε ξαναπεί... δυστυχώς γίνεται πόλεμος έξω και κάθε φορά που καβαλάμε θα πρέπει να μπαίνουμε σε αυτό το "τριπάκι" και να ανεβάζουμε τεχνητά αδρεναλίνη για να είμαστε σε εγρήγορση ανά πάσα στιγμή.

Δυστυχώς μόνο έτσι μειώνουμε τις πιθανότητες να μας συμβεί κάτι.


Gandalf

div400
11/09/2008, 18:03
περαστικά βρε Τζό!

:wave2:

θα σου έρθει με τον καιρό και η ικανότητα να προβλέπεις κάτι τέτοια...:winka:



υγ: πλέον είναι πιο ασφαλές, στον Κηφισό, να κινείσαι αριστερά (ΚΑΙ ΑΡΓΑ) παρά δεξιά ή στην ΛΕΑ!!!:hypnotize :confused:

castoras
11/09/2008, 18:18
Τι μαλάκας ήταν αυτός?????Τι σημαίνει δε σε είδα αφού ήσουν μπροστά του???????
Τι στοιχεία κυκλοφορούν ρε πούστη μου???????
Σκατά στα μούτρα τους:mad: :mad:

Περαστικά ρε κοπελιά

tai
11/09/2008, 18:20
το τελευταίο να ειναι τζο:wave2:

ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΌΝΙΑ ΟΤΙ ΕΊΜΑΣΤΕ ΑΌΡΑΤΟΙ, ΜΕ ΛΕΝΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΌ ΓΜΤ:(

Road67
11/09/2008, 18:49
γι' αυτο στην αριστερη με διακοσια.

Περαστικα κοπελια :wave2:

filipp0s
11/09/2008, 19:11
περαστικα! :sick:

TROOPER
12/09/2008, 00:13
καλως ηρθες στον κοσμο μας τζω.φαντασου οτι αυτο ητανε πταισμα (αφου δεν ειχες πτωση) και εσω ετοιμη για τα χειροτερα που απευχομαι, αλλα θα αντιμετωπισεις.

υ.γ.διαβασε ξανα το ποστακι σου και πες μου αν βγαζεις ακρη ποιος ηταν δεξια σου και ποιος αριστερα σου.εγω μπερδευτηκα...:blush:

Lilith_tzw
12/09/2008, 01:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καλως ηρθες στον κοσμο μας τζω.φαντασου οτι αυτο ητανε πταισμα (αφου δεν ειχες πτωση) και εσω ετοιμη για τα χειροτερα που απευχομαι, αλλα θα αντιμετωπισεις.

υ.γ.διαβασε ξανα το ποστακι σου και πες μου αν βγαζεις ακρη ποιος ηταν δεξια σου και ποιος αριστερα σου.εγω μπερδευτηκα...:blush:



Ευχαριστω πολυ....και ναι εχεις δικιο λεω οτι ερχοντε και οι δυο απο δεξια διορθωθηκε...το εγραψα εν βρασμο ψυχης...και πονο ποδιου.....:bawl: :bawl:

TROOPER
12/09/2008, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lilith_tzw
Ευχαριστω πολυ....και ναι εχεις δικιο λεω οτι ερχοντε και οι δυο απο δεξια διορθωθηκε...το εγραψα εν βρασμο ψυχης...και πονο ποδιου.....:bawl: :bawl:

καταλαβαινω...

παρε αυριο τον μικρο μου αδερφο και ελατε Δ.Σ. να πιεις να σου περασει το ποδι.

και παλι περαστηκα ρε.

:wave2:

TROOPER
12/09/2008, 02:07
μωρε να παρει η ευχη το ξαναδιαβασα....

διορθωμενο οπως λες....αλλα παλι κατι δε μου κολαει...το βανακι ηρθε απο δεξια σου και λες οτι σου εσπασε το λεβγεδακι των ταχυτητων.αυτο απ' οσο θυμαμαι ειναι αριστερα.παλι μπερδευτηκα...:blush: :blush: :blush:

Lilith_tzw
12/09/2008, 02:28
τωρα τετοια ωρα τετοια λογια....αυτο το σκορδο κρεμυδι ποτε δεν θα το μαθω.........:lol:

Lilith_tzw
12/09/2008, 02:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μωρε να παρει η ευχη το ξαναδιαβασα....

διορθωμενο οπως λες....αλλα παλι κατι δε μου κολαει...το βανακι ηρθε απο δεξια σου και λες οτι σου εσπασε το λεβγεδακι των ταχυτητων.αυτο απ' οσο θυμαμαι ειναι αριστερα.παλι μπερδευτηκα...:blush: :blush: :blush:

νομιζω οτι τωρα ειναι σωστο το αριστερα με το δεξια συγνωμη για το μπερδεμα αλλα....

TROOPER
12/09/2008, 02:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lilith_tzw
τωρα τετοια ωρα τετοια λογια....αυτο το σκορδο κρεμυδι ποτε δεν θα το μαθω.........:lol:

τι παιδι εισαι και εσυ ρε....

anyway τελος καλο ολα καλα.

:wave2:

hercul
12/09/2008, 02:49
:eek: :uplate: :uplate: Πωπω ρε συ Τζω ευτυχώς που απέφυγες τα χειρότερα!! Περαστικά για το πόδι και ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ !! :beer: :beer:

kalesin
12/09/2008, 08:19
ο χριστος....

περαστικα Τζο

:beer: :beer: :beer:

Aggelos_SV
12/09/2008, 12:15
Κατανοητό ότι μέσ'τα νεύρα σου δεν είδες την πινακίδα του.Αλλά εφόσον τον ακολούθησες τον πούστη έπρεπε να του πάρεις την πινακίδα και ΑΜΕΣΩΣ τηλεφώνημα στο 100 να τον μαζέψουν:rolleyes:

blackbusa
12/09/2008, 12:30
:eyepop: :eyepop: :eyepop:


:mad: :mad: :mad:

xristoforos
12/09/2008, 16:55
Περαστικά.



Σαν νέος στις δυο ρόδες πιστεύω ότι πρέπει να αφιερώνουμε ώρες ατέλειωτες στο δρόμο για να αναπτύξουμε αντανακλαστικά , να προβλέπουμε φάσης και πάνω από όλα να μάθουμε τη μηχανή μας


Υ.Γ Με ψυχραιμία επιμηκύνετε ο χρόνος

xrlantz
12/09/2008, 17:29
Don't give up..!



*με τον καιρό, όταν και άμα θα σε παίρνουν δικάβαλο θα γίνεις υστερική απο την άποψη ότι άν οδηγεί άλλος και όχι εσύ, θα αναρωτιέσαι... ώπα, αυτό το είδε? αυτό το μυρίστικε, μπορεί να προβλέψει τι θα κάνει ο άλλος? έχει προλάβει να επεξεργαστεί όλα τα πιθανά σενάρια που μπορούν να παίξουν σε μία στιγμή? αν θα βγεί, κάποιος μπορεί να πεταχτεί απο το πουθενά και και και....
*αυτό λέγεται κυκλοφοριακή εμπειρία
*καθρέπτες είχες προλάβει να βάλεις/έβαλες??

nic mor
12/09/2008, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lilith_tzw
Πηγε να με προσπερασει πεφτοντας πανω μου......ΕΛΕΟΣ.......:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: [/B]

τιιιιιιιιιιι;;;;;;;;;:eek: :eek: :eek: :eek:
δεν γινεται το προσπερασμα ετσι;;:confused: :confused:










περαστικα και παντα ορθια:wave2: :wave2:

The_Scientist
13/09/2008, 14:45
Χρησιμοποιώ καθημερινά και για πολλά Km την Εθνική για να πάω στη δουλειά ( προς το παρόν με αυτοκίνητο). Έχω δει τραγελαφικά πράγματα παίδες. Ήξερα ότι είμαστε οδηγοί του κώλου εμείς οι Έλληνες αλλά όταν το ζεις είναι διαφορετικό.
Το μόνο παρήγορο είναι ότι σε ένα στοιχειωδώς έμπειρο "μάτι" ο ΜΑΛΑΚΑΣ φαίνεται από μακρυά.

ps: Ο διαχωρισμός μοτοσυκλετιστών και οδηγών ΙΧ δεν με απασχολεί.

Καλό μεσημέρι σε όλους

Ταξιδευτής
13/09/2008, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lilith_tzw
ελπιζω με τον καιρο να μαθω να τα μυριζομαι αλλα ηταν μια γερη αρχη και πολυ τυχερη....

Επισης μια καλη αρχη θα ηταν να κουβαλαμε ενα λοσταρι του μετρου πανω στη σελα οπως παλια..... :mad: :mad:

ΕΛΕΟΣ με τους ΚΟΠΑΝΟΥΣ εκει εξω!!! Περαστικα βρε Τζο... Αφου γλυτωσες ετσι παλι καλα.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! :eyepop:

ΥΓ. Οπερατουλη ασε τα πληκτρολογια και κοιτα να το φροντισεις το κοριτσι ρε λουκουμα!!! :mad:
:lol:

Maira
14/09/2008, 21:48
Κοπελιά ήσουν πολύ τυχερή!!!!



Περαστικά σου!!!!



Ο τύπος? Ένας από τους πολλούς!!!!!

Operater
14/09/2008, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Ε.......
ΥΓ. Οπερατουλη ασε τα πληκτρολογια και κοιτα να το φροντισεις το κοριτσι ρε λουκουμα!!! :mad:
:lol:

Το "κορίτσι" ξέρει να φροντίζει τον εαυτός της μια χαρά! Τα πληκτρολόγια τα έχω αφήσει προ πολλού... Τώρα κοιτάω τα...γυρολόγια! :lol:

latris mixanis
15/09/2008, 10:29
:hypnotize :uplate: Tι λες τώρα....


Ποτέ ξανά Τζω και τα μάτια σου 14.

:wave2:

deus_cide
19/09/2008, 13:39
Βαλε μια δυνατή εξάτμιση....σώζει ζωές!