PDA

View Full Version : Best Yamaha Service ? ?



A-Ge0
14/02/2005, 09:03
Χαιρεται....!

Εχω ενα duck yamaha crypton-r '00 και εχει κανει 24000χλμ.
Απο μηχανικά μηχανων ειμαι ψιλοασχετος οποτε αναγκαζομαι και το παω για service με κλειστα ματια.
Ειναι η εποχη του που θελει service και επειδη ειμαι απο επαρχια (βλεπε Μυτιληνη) και δεν ξερω εδω απο συνεργεια για μηχανακια θα ηθελα την γνωμη σας.
Μενω κεντρο οποτε πιστευω οτι εχω να διαλεξω απο μεγαλη γκαμα συνεργειων. Αυτο που με ενδιαφερει δεν ειναι αν το συγκεκριμενο συνεργειο ειναι καταπληκτικο στο να επισκευαζει αγωνιστικες μηχανες, αλλα με ενδιαφερει να ειναι εντιμος και τιμιος αυτος που θα το φτιαξει και να ασχοληθει με το μικρο μου παπι, και να μην εκμεταλλευθει το γεγονος οτι δεν σκαμπαζω μια απο οτι θα εχει κανει ο τυπος εκει που θα το φτιαξει. Με λιγα λογια θελω να μου το προσεξει γιατι εγω δεν μπορω να το προσεξω.
Το ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα αν καποιος ξερει καποιο συνεργειο που πλησιαζει στις δικες μου απαιτησεις θα ηθελα να μου το αναφερει.

angels_gr
14/02/2005, 11:07
Γεια σου Μυτιληνιέ,

Στην περιοχή σου δεν ξέρω από συνεργεία και δεν γνωρίζω κάποιον από εδώ μέσα που να ξέρει. Τα παπιά όμως δεν έχουν και τόσο δύσκολο services. Αυτό το οποίο χρειάζονται είναι ρύθμισμα βαλβίδων, αλλαγή μπουζί, άντε κανένα φίλτρο αέρος και φυσικά λαδάκια. Βλέπεις αν τα φρένα σου θέλουν αλλαγή και είσαι έτοιμος. Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι??? Καθόλου. Μιας και δεν ξέρεις κανέναν εκεί, μάλλον θα πας με τα μάτια κλειστά σε όποιον σου κάνει καλή εντύπωση ο τρόπος με τον οποίον θα σου μιλήσει. Πήγαινε και ρώτα τους πόσο θα σου κοστίσει, πόση ώρα θέλει για να το φτιάξει και άλλες ερωτήσεις που θα ήθελες να μάθεις, και στο τέλος κάνε την επιλογή σου. Βέβαια μπορείς να ρωτήσεις και άλλα παιδιά που οδηγούν μηχανάκια που πηγαίνουν αυτοί, έτσι ώστε να έχεις μια πιο πλήρη εικόνα.

xxxristos
14/02/2005, 11:50
Αεροπόρου Γιαναρέλλη παραδίπλα από τη ΥΑΜΑΗΑ Χλίμπος έχει ένα λουλουδάδικο, ή κάτι τέτοιο πάντως, και απέναντι έχει ένα πολύ καλό και τίμιο παιδί (Κώστας) που κάνει καθαρές δουλειές.

Εκεί κάνουν service και τις μηχανες της ΕΛ. ΑΣ. (δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό) οι παλιορουφιάνοι παλιόπουστες μπάτσοι.

xxxristos
14/02/2005, 11:51
Δεν μας είπες όμως...

Τί κάνεις εκεί;

Σχολείο; σπουδές; που;

GST
14/02/2005, 13:03
ρε πατριδα:wave2:


παιδες νομιζω οτι το παιδι ειναι αθηνα και επειδη ειναι απο μυτιληνη και εδω αθηνα δεν ξερει απο συνεργεια ζηταει να του προτεινετε ενα καλο συνεργειο στην αθηνα...αν το εδω σημαινει αθηνα...η θεσ/νικη.....πες ρε .....

xxxristos
14/02/2005, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
ρε πατριδα:wave2:


παιδες νομιζω οτι το παιδι ειναι αθηνα και επειδη ειναι απο μυτιληνη και εδω αθηνα δεν ξερει απο συνεργεια ζηταει να του προτεινετε ενα καλο συνεργειο στην αθηνα...αν το εδω σημαινει αθηνα...η θεσ/νικη.....πες ρε .....

Λες;

Δεν το σκέφτηκα έτσι.....:confused:

A-Ge0
15/02/2005, 09:05
ναι παιδια συγγνωμη που δεν το διευκρινισα ωστε να το καταλαβετε!! ειμαι αθηνα τωρα κ ψαχνω στην Αθήνα συνεργεία! Μαλιστα ειμαι κέντρο.

βλεπω οτι ειναι κι αλλοι απο την Μυτιληνη!!! χαιρετω τους συμπατριωτες!!!
Εσεις που τα εμπιστευεστε τα μηχανακια σας?
οσο για τον χλιμπο που τον ηξερε ο χχχριστος ναι οντως εκει το πηγαινα πολυ καλος ο κωστας! αν και το αφεντικο του μας εχει τρελλανει στο κλεψιμο...........

A-Ge0
20/02/2005, 21:42
ρε παιδια κανεις να μας πει τπτ?

xxxristos
20/02/2005, 22:50
Ρε πατριώτη ξερεις κατι;

Γιατί δε το κάνεις μόνος σου αν πρόκειται για ένα απλό service;;;;

Χρειάζεσαι μόνο ένα καρυδάκι 17 για την τάπα των λαδιών, ένα μπουκάλι λάδια, ένα καινούργιο μπουζάκι, ένα μπουζόκλειδο, γράσο σπρέι για τις ντίζες και την αλυσίδα.

Άν θέλεις και ρύθμιση βαλβίδων τότε περιπλέκονται τα πράγματα.

Φίλτρο λαδιόυ δεν υπάρχει για να το αλλάξεις.