PDA

View Full Version : Κλοπή 1098s -- ΒΡΕΘΗΚΕ



mini_yzf
13/09/2008, 20:32
Εκλάπει Ducati 1098s μαύρο-κόκκινο απο την περιοχή της Ραφήνας.Το μηχανακι έμεινε μόνο του απο εχθές το απογευμα στις 5.30 μέχρη σήμερα το απογευμα στις 19:00.
Χαρακτηριστικά του ένα κόκκινο κορδελάκι δεμένο με ματάκι και σταυρό στο αριστερό κλιπόν,φορούσε ολόσωμη termignioni και ΔΕΝ ήταν μονοσελο,είχε επάνω σελάκι και πίσω μασπιέ,δυστηχως δεν είχε πινακίδα.

Απο οτι λένε απο το αστυνομικό τμήμα απο εχθές έχουν κλαπεί άλλα 4 μηχανάκια.

Παρακαλώ πολύ όπιον είναι απο την περιοχή κι έχει ακούσει κάτι ας με ενημερώσει με ενα πμ.

blackbusa
13/09/2008, 20:41
πωπωπω....:sad:

αλλα και εσυ ρε φιλε τι σκεφτοσουνα και νομιζες???αφηνουν τετοιο μηχανακι ετσι εκτεθημενο???


:rolleyes:

Gi_4ce
13/09/2008, 20:44
Αλλο ενα φαεινό παράδειγμα που διαψεύδει τη θεωρία που λεει οτι "τα καλοπουλημένα μηχανάκια πεφτουν θυματα κλοπης..."

Ολα τα κλέβουν...

mini_yzf
13/09/2008, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
πωπωπω....:sad:

αλλα και εσυ ρε φιλε τι σκεφτοσουνα και νομιζες???αφηνουν τετοιο μηχανακι ετσι εκτεθημενο???


:rolleyes:

To μηχανακι είναι του φίλου μου και το είχε μέσα σε ανοιχτό γκαραζ με γκαραζόπορτα.
Δυστηχως ελειπε στην δουλεια του για 1 μερα οπως μερα παρα μερα αλλωστε και σημερα δεν το βρηκε γυριζοντας.Να προσθεσω οτι ειχε συναγερμο το μηχανακι κι ηταν κλειδωμενο μπρος-πισω αλλα κανεις απο τους γειτονες δεν ειδε ουτε ακουσε τιποτα.:(

TOLISTOLAROS
13/09/2008, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από mini_yzf
...ουτε ακουσε τιποτα.:(
Μάλλον είχε μαμά εξάτμιση!:lol:
Πλάκα κάνω,μακάρι να βρεθεί.
Άσχετο αλλά ασφάλεια κλοπής δεν είχε τέτοιο μηχανάκι;

blackbusa
13/09/2008, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από mini_yzf
To μηχανακι είναι του φίλου μου και το είχε μέσα σε ανοιχτό γκαραζ με γκαραζόπορτα.
Δυστηχως ελειπε στην δουλεια του για 1 μερα οπως μερα παρα μερα αλλωστε και σημερα δεν το βρηκε γυριζοντας.Να προσθεσω οτι ειχε συναγερμο το μηχανακι κι ηταν κλειδωμενο μπρος-πισω αλλα κανεις απο τους γειτονες δεν ειδε ουτε ακουσε τιποτα.:(


πωπωπω...ακομα χειροτερα....:sad:

υ.γ. δεν εγραψα κατι να στην πω,απλα ισως χαλαστηκα οσο και ο φιλος σου...:(

golis
13/09/2008, 21:11
Έλεοc.
Τέτοια μηχανάκια δεν τα κλέβουν ΡΠΜ , ποιος να το βγάλει βόλτα να το πάει που.
Αλλά και ανταλλακτικά να πάει,πόσα να είναι όλα κι όλα...
Πιστεύω πως δυστυχώς είναι ήδη σε κοντέινερ και ταξιδεύει για εξωτερικό... :bigcry:

mini_yzf
13/09/2008, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Μάλλον είχε μαμά εξάτμιση!:lol:
Πλάκα κάνω,μακάρι να βρεθεί.
Άσχετο αλλά ασφάλεια κλοπής δεν είχε τέτοιο μηχανάκι;

Φυσικα και εχει ασφαλεια κλοπης αλλα το θεμα είναι να μην στο κλέψουν...

devil's animal
13/09/2008, 22:40
μακαρι να βρεθει το κουκλι.:(

mini_yzf
16/09/2008, 08:51
Μετα απο 5 ημερες που δεν ειχαμε κανενα νεο κοιταξαμε στην εταιρια που εχει τον συναγερμο να μας δωσει το τελευταιο στιγμα μεσο δορυφορου και αυτο ηταν στο σπιτι που ηταν παρκαρισμενο.
Το πιο πιθανο ειναι να εκοψαν τα καλωδια του συναγερμου οποτε στανταρ το μηχανακι εχει γινει καπνος κι ουτε προκεται να βρει.Αρα οργανωμενο εγκλημα!
Προσεχετε παιδια γιατι δεν εχουν μπεσα τελικα καπιοι και απλωνουν τα χερια σε ξενα πραγματα-μηχανακια.

Ταξιδευτής
16/09/2008, 12:37
:sad: :sad: Kριμα ρε γμτ μου... Τιποτα δεν ειναι ασφαλες τελικα... :sad:
Και για οσους δεν μπορουν να κανουν ασφαλεια κλοπης... ακομα χειροτερα.... :sad:

mini_yzf
23/09/2008, 13:33
Με μεγαλη μου χαρα ανακοινωνω πως το μηχανακι βρεθηκε αγρατζουνιστο(με κομενα καλωδια συναγερμου) εντος νταλικας μαζι με παρα πολλα αλλα και εχει ξεκινησει η διαδικασια να ξαναρθει στα χερια του ιδιοκτητη.
Η Ελληνικη Αστυνομια ηταν αυτη που μας ειδοποιησε να παμε στο τμημα οπου βρισκοταν το φορτηγο με την αδεια κυκλοφοριας για να ταυτοποιησουμε τον αριθμο πλαισιου!
Τελος καλο λοιπον για οσα παιδια θα χουν τα μηχανακια τους και παλι πισω! :D

Band(age)it
23/09/2008, 13:49
Πρωτοφανες !!! :a54:

golis
23/09/2008, 13:51
Πες του να παίξει κάνα τζόκερ... ;)

byron
23/09/2008, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από mini_yzf
Με μεγαλη μου χαρα ανακοινωνω πως το μηχανακι βρεθηκε αγρατζουνιστο(με κομενα καλωδια συναγερμου) εντος νταλικας μαζι με παρα πολλα αλλα και εχει ξεκινησει η διαδικασια να ξαναρθει στα χερια του ιδιοκτητη.
Η Ελληνικη Αστυνομια ηταν αυτη που μας ειδοποιησε να παμε στο τμημα οπου βρισκοταν το φορτηγο με την αδεια κυκλοφοριας για να ταυτοποιησουμε τον αριθμο πλαισιου!
Τελος καλο λοιπον για οσα παιδια θα χουν τα μηχανακια τους και παλι πισω! :D


Μπράβο !!!!!!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

VANDA
23/09/2008, 14:08
Να και ένα καλό νέο.. :beer:

mini_yzf
23/09/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Πες του να παίξει κάνα τζόκερ... ;)

του το πα φυσικα!πανω που χε δεχτει το γεγονος οτι δεν εχει πλεον μηχανακι κι εψαχνε να δει τι θα παρει το βρηκαμε!!!

Κανένας
23/09/2008, 14:37
Επιτέλους κάτι ευχάριστο

Περισσότερες πληροφορίες για τους δράστες και το κύκλωμα έχετε?

:beer:

sniper
23/09/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από mini_yzf
Με μεγαλη μου χαρα ανακοινωνω πως το μηχανακι βρεθηκε αγρατζουνιστο(με κομενα καλωδια συναγερμου) εντος νταλικας μαζι με παρα πολλα αλλα και εχει ξεκινησει η διαδικασια να ξαναρθει στα χερια του ιδιοκτητη.
Η Ελληνικη Αστυνομια ηταν αυτη που μας ειδοποιησε να παμε στο τμημα οπου βρισκοταν το φορτηγο με την αδεια κυκλοφοριας για να ταυτοποιησουμε τον αριθμο πλαισιου!
Τελος καλο λοιπον για οσα παιδια θα χουν τα μηχανακια τους και παλι πισω! :D


Ωραία.... τι άλλα μηχανάκια ήταν εκεί μέσα;

stavrogin
23/09/2008, 15:24
Πραγματικα πολυ καλα νεα. Καποιος μπατσος εκανε καλα τη δουλεια του.

"Ευχαριστουμε τους φιλους μας τους αμερικανους"

ωπ λαθος! ...αυτο ειναι απο αλλου
:p

mini_yzf
23/09/2008, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ωραία.... τι άλλα μηχανάκια ήταν εκεί μέσα;

αρκετα κλεμενα νομιζω πως βρικαν τα αφεντικα τους.
η αστυνομια θα επικοινωνουσε με ολους τους ιδιοκτητες

DrIoannis
23/09/2008, 15:41
:beer: :beer: :beer:

DimChios
23/09/2008, 15:43
Ωραια! Ευχαριστο που βρεθηκε!!!!

ΜΠΡΑΒΟ σε οσους εκαναν οτι επρεπε!

Με τα καριόλια τωρα θα κανουν τιποτα να τους σκισουν τον πατο? :mad:

TOLISTOLAROS
23/09/2008, 15:49
Πάλι καλά!
Πάντως μου κάνει εντύπωση η λογική των κλεφτών:τέτοιο μηχανάκι είναι πολύ σπάνιο.Άντε και να το πουλούσανε...Πού;Σε ποιόν:Αυτός που θα το'παιρνε δε θα το κινούσε;Κάποτε δε θα χρειαζόταν σέρβις(θα μου πεις το κάνει μόνος του...).Ανταλλακτικά-αναλώσιμα όμως;Εδώ ζητάνε άδεια για να παραγείλουν ανταλακτικά οπότε;;;
Να το κάνανε ανταλλακτικά το θεωρώ απίθανο...

StavRos
23/09/2008, 16:12
εξαγωγη σε αλλες χωρες οπως αλβανια.....
εχει ξαναγινει

mini_yzf
23/09/2008, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Πάλι καλά!
Πάντως μου κάνει εντύπωση η λογική των κλεφτών:τέτοιο μηχανάκι είναι πολύ σπάνιο.Άντε και να το πουλούσανε...Πού;Σε ποιόν:Αυτός που θα το'παιρνε δε θα το κινούσε;Κάποτε δε θα χρειαζόταν σέρβις(θα μου πεις το κάνει μόνος του...).Ανταλλακτικά-αναλώσιμα όμως;Εδώ ζητάνε άδεια για να παραγείλουν ανταλακτικά οπότε;;;
Να το κάνανε ανταλλακτικά το θεωρώ απίθανο...

θα σου πω το εξις..το μηχανακι το ειχαν παρει σηκωτο..δεν ανοιξε η γκαραζοπορτα και δεν βγηκαν τα λουκετα απο πανω...φαντασου λοιπον περι τινος προκειται!
δεν θελω να φανταζομαι που θα εφτανε το μηχανακι μαζι με τα αλλα!!!

Κανένας
23/09/2008, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από mini_yzf
θα σου πω το εξις..το μηχανακι το ειχαν παρει σηκωτο..δεν ανοιξε η γκαραζοπορτα και δεν βγηκαν τα λουκετα απο πανω...φαντασου λοιπον περι τινος προκειται!
δεν θελω να φανταζομαι που θα εφτανε το μηχανακι μαζι με τα αλλα!!!

αν και ρώτησα και πριν, έχετε κάποια πληροφορία γύρω από τους κλέφτες και το κύκλωμα τους ?

mini_yzf
23/09/2008, 21:51
ναι εχουμε

TOLISTOLAROS
23/09/2008, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από mini_yzf
θα σου πω το εξις..το μηχανακι το ειχαν παρει σηκωτο..δεν ανοιξε η γκαραζοπορτα και δεν βγηκαν τα λουκετα απο πανω...φαντασου λοιπον περι τινος προκειται!
δεν θελω να φανταζομαι που θα εφτανε το μηχανακι μαζι με τα αλλα!!!
Φαντάζομαι...γερανός,καρότσα και μη τον είδατε.
Γάμησέ τα...πάλι καλά που τους τσιμπήσανε.
Από καθαρή περιέργεια πόσο κοστίζει στο φίλο σου η ετήσια ασφάλεια κλοπής;Γιατί εμένα η Inter... ζητούσε 230? όλες οι καλύψεις(εκτός από μικτή) για μηχανή του 1999.

mini_yzf
24/09/2008, 00:02
350 ευρω το 6μηνο πληρωνε και 240 πληρωνω εγω για το 600

Κανένας
24/09/2008, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από mini_yzf
ναι εχουμε Επιτρέπεται να δημοσιευθεί? Η είναι κρατικό μυστικό ακόμα :confused:

mini_yzf
24/09/2008, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Επιτρέπεται να δημοσιευθεί? Η είναι κρατικό μυστικό ακόμα :confused:

σαν υπηρεσια δεν πρεπει να σου δινουν στοιχεια,εμας μας ειπαν λογο οτι ειναι πολυ καλος φιλος αυτος που ειχε υπηρεσια σημερα κι ετσι μαθαμε τι και πως με λεπτομεριες.Δυστηχως δεν μπορω να πω ονομα.

DimChios
24/09/2008, 03:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mini_yzf
σαν υπηρεσια δεν πρεπει να σου δινουν στοιχεια,εμας μας ειπαν λογο οτι ειναι πολυ καλος φιλος αυτος που ειχε υπηρεσια σημερα κι ετσι μαθαμε τι και πως με λεπτομεριες.Δυστηχως δεν μπορω να πω ονομα.


Καλα κανεις, ΕΣΥ! κατα τη γνωμη μου παντα!

Το θεμα ειναι αλλοι να κανουν αυτο που πρεπει!

:wave2:

AVATOS
25/09/2008, 13:38
πολυ γουσταρω με την καταληξη του θεματος:a2:

καιρος ηταν να ακουσουμε κ κατι τετοιο!

mako
26/09/2008, 15:38
http://uk.youtube.com/watch?v=1sn_1rggGFc&feature=related

VANDA
26/09/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
http://uk.youtube.com/watch?v=1sn_1rggGFc&feature=related



:eyepop: :uplate: