PDA

View Full Version : φαναρι ktm 200 exc '05 σε '02 γινεται?



zactri
14/09/2008, 22:06
καλησπερα σε ολους!!!ειμα9 κοντα στην αγορα ενος 200 exc '02....κι επειδη με ενδιαφερει και η εμφανιση στα endurakia εχω την απορια αν παιρνει το φαναρι του '05 και πανω η και την ουρα...μηπως γνωριζει καποιος???

iatrodikastis
14/09/2008, 22:15
Γιά την ουρά σίγουρα όχι.

Γιά την μάσκα-φανάρι μάλλον ναι.Φανάρι σκέτο πάνω στην υπάρχουσα μάσκα ξέχνα το.

zactri
15/09/2008, 00:08
ναι μασκα και φαναρι εννοω....απο οτι βλεπω εισαι κτμακιας....πως σου φαινεται 2.500 ευρ για 200 exc 02?εχει αλλαξει πιστονι ελατηριο και αλυσιδογραναζα....δεν το εχω δει αλλα μηπως ειναι λιγο τσιμπιμενο?και σε γενικες γραμμες τι λεει αυτο το μοντελο?θα ειναι το πρωτο μου.....enduraki

daddy78
15/09/2008, 09:58
γύρω στα 2000-2300 να κινηθείς για μοντελο 02, αναλόγως καταστασης.... κοιτα οπωσδήποτε αναρτήσεις, ρουλεμαν τροχών-λαιμού, ψυγεία κλπ...

zactri
15/09/2008, 15:49
ευχαριστω πολυ guys για το ενδιαφερον....εννοειται πως θα παω και σε μηχανικο να δει το μηχ....οταν το παρω θα σας καλεσω για καμια endurada με την παρεα μου....

iatrodikastis
15/09/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από zactri
ναι μασκα και φαναρι εννοω....απο οτι βλεπω εισαι κτμακιας....πως σου φαινεται 2.500 ευρ για 200 exc 02?εχει αλλαξει πιστονι ελατηριο και αλυσιδογραναζα....δεν το εχω δει αλλα μηπως ειναι λιγο τσιμπιμενο?και σε γενικες γραμμες τι λεει αυτο το μοντελο?θα ειναι το πρωτο μου.....enduraki

Το μηχανάκι είναι 02. Με τα λεφτά που δίνεις το καλοπληρώνεις.

Το ότι έχει αλλάξει πιστόνι οκ,πόσες φορές όμως έχει αλλάξει?δλδ πόσες ώρες λειτουργείας έχει?

Κανονικά ένα 200άρι με χρήση προπόνησης θέλει αλλαγή κάθε 200-250ώρες.

Τα αλυσογράναζα τι είναι και πόσα χλμ έχουν?

Η τιμή του γιά μένα είναι 1800-2200 ευρώ,κράτα και 500 γιά άλλα που θα τα δεις στην πορεία.

Σιγουρέψου ότι το μηχανάκι κρατάει ρελαντί σε συνθήκες εντούρο,κοίτα γιά σχισήματα-φθορές στο κολλάρο που ενώνει καμπυρατέρ με φίλτρο,τσέκαρε το σταντ(το 2002 μπορεί να φοράει και όρθιο σταντ) και ρίξε μιά ματιά στο φίλτρο,ο καλός ιδιοκτήτης δίχρονου από την καθαριότητα στο φιλτροκούτι και φυσικά στο φίλτρο φαίνεται.

zactri
16/09/2008, 01:06
παιδια το ειδα το μηχανακι σημερα και ξενερωσα.....απλυτο χωρις λαστιχα πριν 5 λεπτα ειχε αλλαξει μπουζι για να το βαλει μπροστα...καλα δουλευε αλλα πολυ ταλαιπωρημενο μου φανηκε...σπασμενη μανετα συμπλεκτη κ.λ.π ενταξει δεν λεεω εντουρακι ειναι αλλα αν θες να το δωσεις και μαλιστα τοσα γκαφρα πρεπει τουλαχιστον να δελεασεις τον αλλον απο την πρωτη εντυπωση που θα εχει...παμε για αλλα αυτο αποκλειστηκε..αν εχει κανεις καποιον που να το δινει πειτε εχω καταληξει σε 200αρι...μαλλον...thanks a lot again

zactri
16/09/2008, 01:09
α και κατι αλλο...η πισω ροδα την χτυπησα με το χερι λιγο και ψιλοεπαιζε...μαλλον ρουλεμανακι?δεν ειχε σταντ το τριγωνακι ειχε.....ειπαμε δεν ξερω πολλα απο εντουρο αλλα το προφανες......