PDA

View Full Version : Αντί πινακίδας..



Trickster
15/09/2008, 08:53
Καλημέρα σε όλους..

Όπως έχω δει σε αρκετά μηχανάκια έχετε αντικαταστήσει την μεταλλική πινακίδα με κάτι πλαστικοποιημένο.. Αν γίνεται δώστε μου τα φώτα σας plz. Εκεί που είναι η δικιά μου στο θώλο δλδ δεν είναι και πολύ επικίνδυνη αλλά φοβάμαι μην την χάσω.. :rolleyes:

dirtbird
15/09/2008, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Καλημέρα σε όλους..

Όπως έχω δει σε αρκετά μηχανάκια έχετε αντικαταστήσει την μεταλλική πινακίδα με κάτι πλαστικοποιημένο.. Αν γίνεται δώστε μου τα φώτα σας plz. Εκεί που είναι η δικιά μου στο θώλο δλδ δεν είναι και πολύ επικίνδυνη αλλά φοβάμαι μην την χάσω.. :rolleyes:


Σκανάρισμα-σμίκρυνση-πεντάδιπλη πλαστικοποίηση-πριτσίνωμα στο πίσω φτερό.

Over and out...

Trickster
15/09/2008, 09:20
Ευχασιστώ αγαπητέ.. μια ερώτηση.. οι μή έχοντες trailer δεν φοβούνται μην φάνε καμμιά κλήση πχ το μεσημεράκι που γυρνάνε σπίτι;
Δεν πιστεύω οτι κουβαλάνε μαζί και την πινακίδα..

dirtbird
15/09/2008, 10:02
Σπανιότατα....

jasondakar
15/09/2008, 10:41
αν εχεις την πλαστικοποιιμενη μεζα στο μηχανακι και τα χαρτια no problem

Stabak
15/09/2008, 11:45
ti no problem; :nono: αμα θελει στην ριχνει, στην διακριτική του ευχαίρια ειναι και πλεον δεν κάνουν και πολλές λοξές ματιές

marios8
15/09/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster

Δεν πιστεύω οτι κουβαλάνε μαζί και την πινακίδα..

Και όμως :sick:

Αλλα και πάλι αν θέλει να στη ρίξει, θα στη ρίξει :wave2:

geotriada
15/09/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Ευχασιστώ αγαπητέ.. μια ερώτηση.. οι μή έχοντες trailer δεν φοβούνται μην φάνε καμμιά κλήση πχ το μεσημεράκι που γυρνάνε σπίτι;

σπανιως μας σταματανε, ετσι οπως μας βλεπουν (μας λοιπουντε λογω βρωμιας:lol: )

Trickster
15/09/2008, 14:48
Ευχαριστώ σας όλους :wave2: :wave2:

iatrodikastis
15/09/2008, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Ευχαριστώ σας όλους :wave2: :wave2:


Προσωπική εμπειρία,

είχα την πινακίδα μαζί μου πηγαίνοντας να αλλάξω λάστιχα,

δεν του φόραγα την πλαστικοποιημένη,γιατί όπως ήξερα,στοιχειοθετεί αλλοίωση δημοσίου εγγράφου και συνεπώς ποινή.

Μ΄έγραψε και μου είπε ότι αν είχα την πλαστικοποιημένη πάνω δεν θα μ'έγραφε.

MikeG
15/09/2008, 15:28
Εγώ πάλι έχω τη πινακίδα στη ντουλάπα..... :bigcry: :bigcry: :lol: :lol: :wave2:

Trickster
15/09/2008, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
Προσωπική εμπειρία,

είχα την πινακίδα μαζί μου πηγαίνοντας να αλλάξω λάστιχα,

δεν του φόραγα την πλαστικοποιημένη,γιατί όπως ήξερα,στοιχειοθετεί αλλοίωση δημοσίου εγγράφου και συνεπώς ποινή.

Μ΄έγραψε και μου είπε ότι αν είχα την πλαστικοποιημένη πάνω δεν θα μ'έγραφε.

Ανάλογα με την ποιότητα sex που είχε την προηγουμένη το οργάνο πάει μάλλον.. :D :D

GASer
15/09/2008, 18:23
μα ποιός σταματάει?!?!?!?... :a29:

2stroker
15/09/2008, 18:38
εξαρτατε τον μπατσο που θα σε σταματησει.εμενα με σταματησανε το σαββατο στην χαμοστερνας.αρχισανε κ το κοιταγανε το μηχανακι καλα καλα και αφου ειδαν οτι ειμαι κομπλε κρανη,αδειες,ασφαλειες κλπ μου λεει ο ενας ο βλαχομπατσος
-την πινακιδα γιατι την εχεις σηκουμεν?
-γιατι οταν παω εντουρο κοπαναει
-να τη βγαζς
-ε αυτη τη δουλεια θα κανω ολη την ωρα
-λοιπον διαλεγς κ περνς η την ισωνς τωρα η 300 ευρω

για να μην τα πολυ λογω ψιλοτσαμπουκαλευτηκα,τον ψιλοεγραφα κιολας μεχρι που μου κανει ο αλλος μπατσος φυγε φυγε.
σπασμενη 1η 2α και εγινα καπνος ετσι να τους τη σπασω κιολας.:p

iatrodikastis
15/09/2008, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker

σπασμενη 1η 2α και εγινα καπνος ετσι να τους τη σπασω κιολας.:p


μπράβο,

να ξέρω την επόμενη φορά σε ποιόν θα στείλω την κλήση. :smokin:

dirtbird
15/09/2008, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
μπράβο,

να ξέρω την επόμενη φορά σε ποιόν θα στείλω την κλήση. :smokin:

+1

Και προς ενημέρωση σου, την πινακίδα την κοπιάρουμε-πλαστικοποιούμε για αποφυγή τραυματισμού σε πιθανή πτώση ή σπρώξιμο.


:confused: :confused:

jasondakar
15/09/2008, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
+1

Και προς ενημέρωση σου, την πινακίδα την κοπιάρουμε-πλαστικοποιούμε για αποφυγή τραυματισμού σε πιθανή πτώση ή σπρώξιμο.


:confused: :confused:

ναι αλλα αν την στραβωσεις σπασει κτλ απο πεσιμο πρεπει μετα να πας για αντικατασταση η οποια ειναι 30 ευρο την πρωτη φορα και 60 τις υπολοιπες συν το τρεξιμο. ειναι πιστευω και αυτος ενας παραγοντας

iatrodikastis
15/09/2008, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
ναι αλλα αν την στραβωσεις σπασει κτλ απο πεσιμο πρεπει μετα να πας για αντικατασταση η οποια ειναι 30 ευρο την πρωτη φορα και 60 τις υπολοιπες συν το τρεξιμο. ειναι πιστευω και αυτος ενας παραγοντας


...καλά εσύ δεν κινδυνεύεις μόνο από την πινακίδα...έχεις και έναν μπόξερ να σκέφτεσαι. :bigcry:

Corvo
15/09/2008, 22:56
οποτε αν εχεις την πινακιδα απανω υπαρχει περιπτωση να τραυματιστεις,να την χασεις ή να στραβωσει και αν σε σταματησουν να φας ποινη ή να εχεις ενα μικρο πλαστηκοποιημενο με τον αριθμο και τα χαρτια κατω απο την σελα με κινδυνο παλι να φας ποινη εξαρταται την ημερα του αστυνομικου που θα σε σταματησει...

καλη φαση

ε ρε να μην εχω ενα τρειλερ να φορτωνω το μηχανακι που ΘΑ παρω