PDA

View Full Version : VFR Clip on



hi end maniac
15/09/2008, 12:52
Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις πρόσφατα απέκτησα VFR 800 του 2004. Εκπληκτική μοτοσυκλέτα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος συνάδελφος έχει ασχοληθεί με after market clip ons ή πιθανώς κάποια που να ταιριάζουν από άλλο μοντέλο,τα οποία έχουν μεγαλύτερο ύψος, έτσι ώστε να καθόμαστε σε λίγο πιο όρθια θέση.

Ευχαριστώ πολύ.

xapos_kil
15/09/2008, 15:39
http://www.helibars.com/products.php?cat=10&pg=2 ΔΕΣ ΕΔΩ :beer:

kostasdirt
16/09/2008, 20:40
Αν θα βάλεις μόνο αυτά.. (http://www.gillestooling.com/en/produkte/vb/index.php)

icex
17/09/2008, 01:31
Eχει αλλαξει κανεις τα κλιπ ον να μας πει εντυποσεις?

hi end maniac
17/09/2008, 12:38
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ

agelosmarinis
23/10/2008, 19:40
Έχω τα helibars ένα χρόνο περίπου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη θέση οδήγησης. Το μειονέκτημα τους σε σχέση με τα (πολύ ακριβότερα) Gilles variobar είναι ότι δεν ρυθμίζονται, αλλά δεν με απασχόλησε ποτέ ιδιαίτερα. Αν χρησιμοποιέις τη μοτοσυκλέτα σου για τουριστική χρήση, αλλά και καθημερινή μετακίνηση, είναι ιδανική λύση. Αν έχεις supersport ανησυχίες προτίμησε τα variobar ώστε να μπορείς να τα ρυθμίζεις ανάλογα με τη χρήση. Μόνο όταν στρίβω γρήγορα και είδικά σε κλειστά κομμάτια, μου λείπουν τα μαμίσια, μιας και όταν βγαίνεις από τη μηχανή για να στρίψεις οι πήχεις σου δεν έχουν τη σωστή γωνία, αλλά η άνεση που προσφέρουν στο 90% των μετακινήσεων μου με αποζημιώνει. Ελπίζω να βοήθησα.

icex
23/10/2008, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelosmarinis
Έχω τα helibars ένα χρόνο περίπου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη θέση οδήγησης. Το μειονέκτημα τους σε σχέση με τα (πολύ ακριβότερα) Gilles variobar είναι ότι δεν ρυθμίζονται, αλλά δεν με απασχόλησε ποτέ ιδιαίτερα. Αν χρησιμοποιέις τη μοτοσυκλέτα σου για τουριστική χρήση, αλλά και καθημερινή μετακίνηση, είναι ιδανική λύση. Αν έχεις supersport ανησυχίες προτίμησε τα variobar ώστε να μπορείς να τα ρυθμίζεις ανάλογα με τη χρήση. Μόνο όταν στρίβω γρήγορα και είδικά σε κλειστά κομμάτια, μου λείπουν τα μαμίσια, μιας και όταν βγαίνεις από τη μηχανή για να στρίψεις οι πήχεις σου δεν έχουν τη σωστή γωνία, αλλά η άνεση που προσφέρουν στο 90% των μετακινήσεων μου με αποζημιώνει. Ελπίζω να βοήθησα.


Βοηθησες πολυ, σε ευχαριστω :beer:

hi end maniac
29/10/2008, 16:15
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση και την βοήθεια.



Αρχικά δημιουργήθηκε από agelosmarinis
Έχω τα helibars ένα χρόνο περίπου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη θέση οδήγησης. Το μειονέκτημα τους σε σχέση με τα (πολύ ακριβότερα) Gilles variobar είναι ότι δεν ρυθμίζονται, αλλά δεν με απασχόλησε ποτέ ιδιαίτερα. Αν χρησιμοποιέις τη μοτοσυκλέτα σου για τουριστική χρήση, αλλά και καθημερινή μετακίνηση, είναι ιδανική λύση. Αν έχεις supersport ανησυχίες προτίμησε τα variobar ώστε να μπορείς να τα ρυθμίζεις ανάλογα με τη χρήση. Μόνο όταν στρίβω γρήγορα και είδικά σε κλειστά κομμάτια, μου λείπουν τα μαμίσια, μιας και όταν βγαίνεις από τη μηχανή για να στρίψεις οι πήχεις σου δεν έχουν τη σωστή γωνία, αλλά η άνεση που προσφέρουν στο 90% των μετακινήσεων μου με αποζημιώνει. Ελπίζω να βοήθησα.

Vasilakos
07/12/2008, 01:49
Συμφωνω με τον icex απολυτα,εχω helibars 2 χρονια πολυ ανετα με καλο χειρισμο με μικρη ταχ.κ μαλον κανενα προβλημα στις στροφες,επισης πολυ πιο ανετα ,ευκολα στην τοποθετηση.εγω μονος τα εβαλα.μονο παρτα απο αντιπ. ευρωπης γλυτωνεις τελωνεια κ τα χρημ.ειναι ιδια.καλες βολτες με τη κουκλα σου φιλε μου.