PDA

View Full Version : O Κοσμοσ ΕΧει Ξεφυγει Λεμε~~~



DUKASII
16/02/2005, 08:46
http://helmet.8m.net/kranos.htm (ΑΠΟ ΤΟ ΒΝΕΤ)

ΡΕΕΕΕ ΤΙ ΠΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ...:smokin:

GST
16/02/2005, 08:56
(Ο συντάκτης του παρόντος δεν το στηρίζει σε ασκήσεις επί χάρτου, είναι ο ίδιος οδηγός δικύκλου 250κε επί τριάντα έτη και κατά μέσο όρο τρεις ώρες την ημέρα, χειμώνα – καλοκαίρι, χωρίς καν πτώση…)»


ετσι εξηγητε.....γιατι αν ειχε πτωση μαλλον θα ειχε αλλη αποψη...τι μαλακα ειναι:rolleyes:

sniper
16/02/2005, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
http://helmet.8m.net/kranos.htm (ΑΠΟ ΤΟ ΒΝΕΤ)

ΡΕΕΕΕ ΤΙ ΠΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ...:smokin:


Το πρόβλημα είναι ότι ο πατέρας του δεν είχε ακούσει ότι το σεξ με προφυλακτικό σώζει τον κόσμο από μαλάκες......


:smokin:

crs-k
16/02/2005, 09:17
Επειδη πουθενα στην ζωη δεν υπαρχει ασπρο ή μαυρο, αλλα αποχρωσεις του γκρι, ετσι σε οποιοδηποτε θεμα κανεις δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο ή απολυτο αδικο.
Σε καθε περιπτωση υπαρχει μια ποσοστοση σωστου και λαθους.

Αυτο που θελει να κοιταξει αμεροληπτα μια αποψη, πρεπει να προσπαθησει να να ανακαλυψει την ποσοστοση της αληθειας.

Το αρθρο που μολις διαβασα ειναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ!

Αποκρυπτουμε το 95% της αληθειας και διατρανωνουμε το 5% του υπολοιπου το οποιο τυγχανει να μας συμφερει.

Κυκλοφορουσε παλιοτερα κι ενα σχετικο ανεκδοτο ...

Καποτε ο Αμερικανος και ο Ρωσσος προεδρος σε μια συναντηση τους, για να κανουν πλακα τρεξανε εκατο μετρα.
Τερματησε πρωτος ο Αμερικανος και δευτερος ο Ρωσσος.
Την αλλη μερα η Πραβδα εγραψε:
"Σε Διεθνη αγωνα 100μ που ελαβαν μερος και ο Προεδρος μας καθως επισης και ο Αμερικανος προεδρος, ειχαμε σαν αποτελεσμα ο Προεδρος μας να τερματησει Δευτερος, ενω ο Αμερικανος προεδρος τερματησε ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ!"

ΔΕΝ ειπε ψεματα πουθενα!
Απλως διαστρευλωσε την αληθεια!

Μπορεις να το κανεις (θελει κι ενα χαρισμα βεβαια) με το οποιοδηποτε θεμα στην ζωη!


Ετσι λοιπον κι αυτος κανει με τα θεματα του κρανους.

Αν προσεξατε ΜΙΑ ΜΟΝΟ φορα εχει αναφερει οτι μιλωντας για ενα ΟΧΙ ΣΩΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ κρανος, απ' αυτα του κιλου δηλαδη με τα 10 ευρα, τοτε κινδυνευει η Σπονδυλικη στηλη.
Φυσικα ΔΕΝ ξαναανεφερε πουθενα οτι μιλαει για "κατσαρολια", αλλα τον κινδυνο της σπονδυλικης στηλης τον εκανε "καραμελλα" μετα ... :mad:

Εχει χρησιμοποιησει κι αλλες τετοιες μαλακιες, που δεν θα συνεχισω να αναλυω, μιας κι ο οποιοσδηποτε νοημων ανθρωπος μπορει να τις δει ...

Ελεος πια με τους μαλακες που υποτιμουν την νοημοσυνη μας !!! :mad:

gtsiros
16/02/2005, 09:36
uparxoun elaxistes, ma ELAXISTES periptwseis pou to kranos mporei na einai meiwn (mia pou mou erxetai sto mualo LEME TWRA einai oti me to kranos sto kefali einai pio duskolo, logw au3hmenhs adraneiakhs rophs, na guriseis apotoma gia na koita3eis... Omws, pote xreiasthke teleutaia fora na guriseis *apotoma* to kefali oso eisai panw sth mhxanh??

omws, to ar8ro einai gnhsia 100% par8ena skata. Oi periptwseis pou to kranos boh8aei. einai suntriptika perissoteres apo tis alles.


a, kai to oti kapoios exei spoudasei fusikos, mporei na einai fusikos, alla auto de shmainei oti autos o kapoios 3EREI fusikh. empisteuteite me...

periklisk
16/02/2005, 09:39
καλά δεν έκατσα να το διαβάσω όλο γιατί από αυτά που διάβασα κατάλαβα πως το άτομο έχει τουλάχιστον μειωμένη αντίληψη της πραγματικότητας...

Μπορεί οι λόγοι που αναφέρει για την επικινδυνότητα του κράνους να έχουν κάποια βάση (λέμε τώρα) αλλά μάλλον δεν έχει δει ανοιγμένο κεφάλι από ατύχημα έστω και με λίγα χλμ που δεν θα γινόταν (το άνοιγμα) αν φόραγε κράνος....

Ο τύπος είναι για τις φάπες και δεν το ξέρει.

jtoros
16/02/2005, 09:42
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ

(απαραίτητη διευκρίνηση: αφορά οδήγηση κυρίως μέσα σε πόλη και ταχύτητες κάτω των 80 χιλιομέτρων/ώρα)

Η παραπάνω πρόταση είναι από την αναλυση του εξυπνάκια.

Ας έρθει να μου τα πει αφού, μετά από πτώση, έχει σκάσει με 50 χαω (είναι εμφανώς λιγότερα από τα 80 που προτείνει) στην άκρη του κράσπεδου με το κεφάλι και μετά ίσως να τον ακούσω.
Τότε που θα έχει πάρει το ακουστικό νεύρο στο χέρι.
Ρε δεν πάμε καλάαα...
Ρε το έθνος πάει με σκασμένη 5η στο γκρέμι...
Αχ αχ αχ...
:mad: :mad: :mad:

idi
16/02/2005, 09:42
μολις σημερα ανακαλυψα και ΑΛΛΟ ΕΝΑ θετικο απο τη χρηση του κρανους: σε προστατευει απο κουτσουλιες πτηνων (μεγαλων....)

αν δε φορουσα θα ειχα φαει :yuck: αυτο το τεραστιο λεκε...που συχαθηκα ακομα και να καθαρισω! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sniper
16/02/2005, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μολις σημερα ανακαλυψα και ΑΛΛΟ ΕΝΑ θετικο απο τη χρηση του κρανους: σε προστατευει απο κουτσουλιες πτηνων (μεγαλων....)

αν δε φορουσα θα το ειχα φαει :yuck: αυτο το τεραστιο λεκε...που συχαθηκα ακομα και να καθαρισω! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Άστο όπως είναι....



Θα σου κάνει και ωραίο μαλλί

:lol: :lol: :lol:

powerphot
16/02/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
http://helmet.8m.net/kranos.htm (ΑΠΟ ΤΟ ΒΝΕΤ)

ΡΕΕΕΕ ΤΙ ΠΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ...:smokin:

Γενικό συμπέρασμα απ' αυτά που διάβασα στο site του ατόμου
είναι ότι μάλλον όταν έπεσε απ' την μηχανή ΔΕΝ φόραγε κράνος,
κτύπησε στο κεφάλι και δεν το θυμάται, και μετά έκατσε
κι έγραψε αυτά.

Σκέφτηκα να του στείλω ένα mail με τις φωτό της μηχανής μου
μετά το τροχαίο, και της mercedes που με χτύπησε (φορώντας κράνος) αλλά νομίζω ότι είναι χάσιμο χρόνου.
Άλλωστε ο καθένας έχει δικαίωμα να λέει ότι θέλει, ακόμα κι αυτός
που τον νοιάζει η.....χωρίστρα του περισσότερο απο το κεφάλι του.
ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ!!!!!

la_villa
16/02/2005, 11:53
Εγω μια φορά συμφωνώ μαζί του.
Ως προς την χρήση του μέσα στην πόλη πάντα που είναι μικρές οι ταχύτητες.

Τώρα αν καταφέρω και πέσω και το κεφάλι χτυπήσει πεζοδρόμιο(!!) το οποίο απέχει 1-2 μετρα απο μένα τι να πω μετά!!!

Όσο αφορά την ορατότητα μέσα στην πόλη την στέλνει περίπατο πράγματι.

Για την ζέστη το καλοκαίρι δεν το συζητάμε...πηγαίνω του σκοτωμού πάντα γιατι δεν το αντέχω και βιάζομαι να το βγάλω.Και ξέρους πολλούς που κάνουν το ίδιο :mad:

sniper
16/02/2005, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
Εγω μια φορά συμφωνώ μαζί του.
Ως προς την χρήση του μέσα στην πόλη πάντα που είναι μικρές οι ταχύτητες.

Τώρα αν καταφέρω και πέσω και το κεφάλι χτυπήσει πεζοδρόμιο(!!) το οποίο απέχει 1-2 μετρα απο μένα τι να πω μετά!!!

Όσο αφορά την ορατότητα μέσα στην πόλη την στέλνει περίπατο πράγματι.

Για την ζέστη το καλοκαίρι δεν το συζητάμε...πηγαίνω του σκοτωμού πάντα γιατι δεν το αντέχω και βιάζομαι να το βγάλω.Και ξέρους πολλούς που κάνουν το ίδιο :mad:


ΟΚ....

Μικρές οι ταχύτητες στην πόλη; Από πότε; εκτός κι αν περπατάς μόνο.

Ωρατότητα; Πάρε κράνος που να βλέπεις.

Ζέστη; Πάρε κράνος με καλό εξαερισμό... Και πας του σκοτωμού; Πάνε οι μικρές ταχύτητες που έλεγες πιο πριν...

Εξακολούθα να συμφωνείς μαζί του.... αλλά φόρα κράνος...

:wave2:

GST
16/02/2005, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
Εγω μια φορά συμφωνώ μαζί του.
Ως προς την χρήση του μέσα στην πόλη πάντα που είναι μικρές οι ταχύτητες.

Τώρα αν καταφέρω και πέσω και το κεφάλι χτυπήσει πεζοδρόμιο(!!) το οποίο απέχει 1-2 μετρα απο μένα τι να πω μετά!!!

Όσο αφορά την ορατότητα μέσα στην πόλη την στέλνει περίπατο πράγματι.

Για την ζέστη το καλοκαίρι δεν το συζητάμε...πηγαίνω του σκοτωμού πάντα γιατι δεν το αντέχω και βιάζομαι να το βγάλω.Και ξέρους πολλούς που κάνουν το ίδιο :mad:


καλα κανεις .......μαγκα μου μεσα στη πολη συνηθως η ασφαλτος ειναι απο αφρολεξ:smokin: :ZZZ:

la_villa
16/02/2005, 12:05
Εξακολούθα να συμφωνείς μαζί του.... αλλά φόρα κράνος...

:wave2: [/B][/QUOTE]


Κράνος φοράω πάντα,μάλλον σχεδόν πάντα.
Αλλά είναι πολλές οι φορές που μέσα στην πόλη βλαστημάω θεούς και δαίμονες.
Καλοκαίρι πήχτρα στην κίνηση,με φανάρια όσο καλό εξαερισμό και να έχει...:sick:

Και μην πείτε για τα ανοιγόμενα γιατί κι αυτά επικίνδυνα αν πέσεις και είναι ανοιχτό

Η ταχύτητα ανεβαίνει λόγω ζέστης απο το κράνος.:p

Καλα να μαστε μόνο τίποτα άλλο

crs-k
16/02/2005, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
Εγω μια φορά συμφωνώ μαζί του.
Ως προς την χρήση του μέσα στην πόλη πάντα που είναι μικρές οι ταχύτητες.
....................


Υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που εχουν φαει το 1/3 απο την ζωη τους στα θρανια. Που μετα απο το Πανεπιστημιο κανανε διδακτορικα, πηγαν σε διαφορα σεμιναρια, σε ολο τον κοσμο, με σκοπο να μαθουν πολλα (δεν λεω τα παντα) γυρω απο την δουλεια τους. Τους ανθρωπους αυτους συνηθιζουμε να αποκαλουμε "επιστημονες"!

Οταν λοιπον καποιος θελει να κανει μια μεγαλη επενδυση σε κατι, παντα ψαχνει και βρισκει τετοιους ανθρωπους για να τους συμβουλευτει !

Τετοιους χρησιμοποιουν και ολες οι μεγαλες εταιρειες, και σαν τετοια (περιπου) μπορεις να δεις και ενα Κρατος, στο δυναμικο τους με στοχο την αναπτυξη.

Οταν λοιπον την ερευνα των εκατομμυριων εργατοωρων που εχουν κανει αυτοι οι επιστημονες, σε ολο τον κοσμο, και ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ αποφαινονται υπερ του κρανους, βρισκεται καποιος, που απλως εχει μηχανη, να την απορριψει ετσι απλα και αβασανιστα, τοτε πως πρεπει να τον χαρακτηρισουμε φιλε μου ?

Οι στατιστικες (που κανουν αυτοι οι ηλιθιοι - επιστημονες) λενε οτι πανω απο τα 2/3 των θανατηφορων ή με βαρυ τραυματισμο ατυχηματων, γινεται μεσα στην πολη και μαλιστα με ΧΑΜΗΛΕΣ (σχετικα) ταχυτητες.

Το κρανος απλως ειναι η αιχμη του δορατος.
Εγω λεω ΠΛΗΡΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ακομα και για να πας στην δουλεια σου!

Μπορεις να φανταστεις π.χ. τι θα γινει το γονατο σου, οταν σε "στριμωξει" καποιος σε ενα κολωνακι ή σε καποιο διπλανο αυτοκινητο με 20 ΜΟΝΟ χιλιομετρα την ωρα?

Εχεις δει κεφαλια με μεταλλα αντι για κοκκαλα απο ανθρωπους που απλως επεσαν απο το σταντ με 0 χιλιομετρα?

Σου ευχομαι να ΜΗΝ σου συμβει ποτε κατι τετοιο, αλλα εισαι σε διαρκη πολεμο πανω στην μηχανη.
Οποιος δεν το εχει συνειδητοποιησει αυτο, καλυτερα να παρει ενα κουτακι να κανει την δουλεια του, ακογοντας την μουσικουλα του, εχοντας την ζεστουλα του (ή την δροσουλα του το καλοκαιρι) και να ΜΗΝ φοραει και κρανος ...

ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ λοιπον και επειδη ΔΕΝ γουσταρω να τα βλεπω κατω, ουτε τα δικα σου ουτε κανενος αλλου ...

ΦΟΡΑΤΕ ΤΟ ΒΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ !!!

gdevelek
16/02/2005, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

...
Μπορεις να φανταστεις π.χ. τι θα γινει το γονατο σου, οταν σε "στριμωξει" καποιος σε ενα κολωνακι ή σε καποιο διπλανο αυτοκινητο με 20 ΜΟΝΟ χιλιομετρα την ωρα?
...


Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο προχθές αγόρασα ένα καλοφτιαγμένο ζεύγος επιγονατίδες/επικαλαμίδες, για μόλις 35Ε. Χωράνε και στη βαλίτσα με το κράνος και τα γάντια και όλα ΟΚ.

Είμαι βέβαιος πως πολλοί που θα με δούν στο δρόμο θα κρυφογελάσουν και θα το θεωρήσουν δείγμα υποχονδριασμού, αλλά δε μασάω. Είχα εξάλλου ένα κάταγμα ποδιού το καλοκαίρι και την είδα τη γλύκα.

Απόλυτη ασφάλεια στο δίτροχο ούτε υπάρχει ούτε θα υπάρξει, αλλά ρε μητροπολίτη μου, μπορεί κανείς να πάρει τα μέτρα του και να μειώσει τον κίνδυνο. Ο τύπος στο μαγαζί μου είπε πως φορώντας τα είχε σκάσει στην άσφαλτο με το γόνατο με πολύ λίγα χιλιόμετρα και μακάριζε την ώρα που αποφάσισε να τα χρησιμοποιήσει.

devil's animal
16/02/2005, 14:17
εγω πιστευω οτι σε καποια πραγματα εχει δικιο!!!:rolleyes:

για μενα:

δεν θα επρεπε οντως να ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ......αν θες το φορας αν παλι οχι μαγκια σου....(δεν νομιζω οτι το κρατος μπορει να στηριξει καπου την υποχρεωτικοτητα, εκτος αν αναφερουμε την υπογεννητικοτητα και οτι θα χαθουμε σαν λαος)


οντως μειωνει την ακοη και την οραση......

ζεστη...............


και το τελευταιο με την σφιγγα (οπου ειναι απιθανο) αλλα μπορει πραγματικα να συμβει και να δουμε τοτε ψυχραιμη αντιδραση......ειδικα αν πηγαινεις και με "καμποσα"



καλους δρομους........:wave2:

sniper
16/02/2005, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
............

και το τελευταιο με την σφιγγα (οπου ειναι απιθανο) αλλα μπορει πραγματικα να συμβει και να δουμε τοτε ψυχραιμη αντιδραση......ειδικα αν πηγαινεις και με "καμποσα"



καλους δρομους........:wave2:

Αρχηγέ;

Αν πηγαίνεις με κάμποσα να κλείνεις την ζελατίνα... τώρα αν στην τρυπίσει και περάσει.... τι να πω....

The Killer Wasp

:smokin:

devil's animal
16/02/2005, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αρχηγέ;

Αν πηγαίνεις με κάμποσα να κλείνεις την ζελατίνα... τώρα αν στην τρυπίσει και περάσει.... τι να πω....

The Killer Wasp

:smokin:



BOSS?? HUGO BOSS???:D


λεγοντας αρκετα εννοουσα γυρω στα 80-100 μες στην πολη.....οπου το καλοκαιρακι με τις παχιες τις μυγες και τις σφιγγες η ζελατινα ειναι ΜΟΝΙΜΩΣ ΑΝΟΙΧΤΗ!

idi
16/02/2005, 14:29
ΜΗ ΦΟΡΑΤΕ ΚΡΑΝΟΣ ΘΑ ΚΑΡΑΦΛΙΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ!!!!!!!


8904

Tigas
16/02/2005, 14:32
EYΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΑ ΣΑΜΠΟΥΑΝ:D

sniper
16/02/2005, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
BOSS?? HUGO BOSS???:D


λεγοντας αρκετα εννοουσα γυρω στα 80-100 μες στην πολη.....οπου το καλοκαιρακι με τις παχιες τις μυγες και τις σφιγγες η ζελατινα ειναι ΜΟΝΙΜΩΣ ΑΝΟΙΧΤΗ!


Οι ζελατίνες είναι για να τις έχεις κλειστές όταν κινείς την μηχανή...

Εκτός από τα ζωύφια υπάρχουν και οι πετρούλες, γυαλάκια κι άλλα αντικείμενα που μπορεί να σε τυφλώσουν....

:smokin:

crs-k
16/02/2005, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εγω πιστευω οτι σε καποια πραγματα εχει δικιο!!!:rolleyes:
......................
και το τελευταιο με την σφιγγα (οπου ειναι απιθανο) αλλα μπορει πραγματικα να συμβει και να δουμε τοτε ψυχραιμη αντιδραση......ειδικα αν πηγαινεις και με "καμποσα"
....................


Οπως ειπε κι Sniper πιο πανω, στα καμποσα ΔΕΝ νοειται ανοικτη ζελατινα!
Στο αερα γυριζουν χωματα, κλαδακια, φυλαρακια τα οποια τρεφουν μια τεραστια κακια για τα ματια, οπου και συνηθως σημαδευουν ... :lol:

Σε λιγοτερα (π.χ. σε ενα ορεινο επαρχιακο) μπορει να συμβει ...
Εμενα μου εχει τυχει 4 φορες.
Ολες αντεδρασα με τον ιδιο τροπο. Κοιταξα πρωτα να εξασφαλιστω, σταματωντας προσεκτικα στην ακρη και μετα ΟΛΑ τ' αλλα.
Εεεε ... Την μια απο αυτες με τσιμπησε ...
Και τι εγινε?
Με λιγο αμμωνια (που κουβαλαω παντα μαζι μου για τετοια ενδεχομενα), εμεινε μονο μια φαγουρα.
Θα ηταν προτιμοτερο να χασω το κεφαλι μου?

Αλλα επειδη ΟΛΑ αυτα τα "καλα" του να ΜΗΝ φορας κρανος, ειναι ζητημα αν αντιπροσωπευουν ενα 5% των περιπτωσεων που συναντας οδηγοντας (οπως εγραψα και σε προηγουμενο ποστ)!

Σαν αντιπαραδειγμα να σε ρωτησω αν σου εχει τυχει (μενα πολλες φορες) να φας καμμια χρυσομυγα εστω και με τα "λιγα" 80 χλμ που γραφει στο site του ο μαγκας ...

Εχω φαει πανω στο κρανος (2-3 απ, τις πολλες) και μου κουνηθηκε το μυαλο! Ναι απο τοτε μου 'μεινε! :lol:

Φανταζεσαι να τον φας (δεν λεω σε κανα ματι) στο κουτελο χωρις κρανος ?

kapeos
16/02/2005, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΜΗ ΦΟΡΑΤΕ ΚΡΑΝΟΣ ΘΑ ΚΑΡΑΦΛΙΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ!!!!!!!


:lol: :lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
16/02/2005, 14:36
Εγώ λενα έχω να πω:


ΟΧΙ ρε φούστη μου!!!
350 ευρά έδωσα για το γ@μηδι!! ΑΧΡΗΣΤΟ!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Ρε τι πίνουν όλοι και εμείς δεν έχουμε!



Πάντος, γνωστός μου έπεσε με (κυριολεκτικά) 20 Χλμ και έμεινε 6 μήνες σε κώμα....


Άσε να λένε ότι παπαριά τους κατέβει...

devil's animal
16/02/2005, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Οι ζελατίνες είναι για να τις έχεις κλειστές όταν κινείς την μηχανή...

Εκτός από τα ζωύφια υπάρχουν και οι πετρούλες, γυαλάκια κι άλλα αντικείμενα που μπορεί να σε τυφλώσουν....

:smokin:



ενταξει εχε την εσυ κλειστη..........με 40+ και θα τα πουμε στην σαουνα......:lol: :lol: :rotflmao:


περα απο την πλακα.........δεν νομιζω το καλοκαιρι να υπαρχουν πολλοι με τις ζελατινες κατεβασμενες (δεν μιλαω για εθνικη ή ταχυτητες ανω των 100)
...........αλλωστε τα ενδεχομενα που ειπες πρεπει πρωτα να σου κατσει το τζοκερ με τζακποτ και μετα να ερθει η σφιγγα......τα πετραδακια.......τα γυαλακια.....και ολα τα συναφη!!!


RIDE SAFE.....

periklisk
16/02/2005, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

...........αλλωστε τα ενδεχομενα που ειπες πρεπει πρωτα να σου κατσει το τζοκερ με τζακποτ και μετα να ερθει η σφιγγα......τα πετραδακια.......τα γυαλακια.....και ολα τα συναφη!!!


RIDE SAFE.....

νομίζεις..... μάλλον οδηγάς πολύ λίγο καιρό

devil's animal
16/02/2005, 14:43
[i]

Σαν αντιπαραδειγμα να σε ρωτησω αν σου εχει τυχει (μενα πολλες φορες) να φας καμμια χρυσομυγα εστω και με τα "λιγα" 80 χλμ που γραφει στο site του ο μαγκας ...

Εχω φαει πανω στο κρανος (2-3 απ, τις πολλες) και μου κουνηθηκε το μυαλο! Ναι απο τοτε μου 'μεινε! :lol:

Φανταζεσαι να τον φας (δεν λεω σε κανα ματι) στο κουτελο χωρις κρανος ? [/B]


χρυσομηγα δεν εχει τυχει να φαω αλλα κατι μαμουνια, μυγες, σφιγγες...(δεν τα πολυβλεπω κιολας,μπορει οι μυγες να "μην παιζουν" γιατι ειναι γρηγορες) εχει τυχει να φαω ........:blush: :blush:

οντως ετσουξαν αλλα οχι τιποτα παραπανω.........


μπραβο παντως με την σφιγγα που αντεδρασες ετσι........:beer: :beer:

devil's animal
16/02/2005, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
νομίζεις..... μάλλον οδηγάς πολύ λίγο καιρό


οδηγαω απο τα 15.........τωρα ειμαι 23.........και οχι σε εθνικη (σε κατι βουνα παντως με στροφιλικια εχω παει πολλες φορες-με παπι-:blush: )

crs-k
16/02/2005, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
.....................
...........αλλωστε τα ενδεχομενα που ειπες πρεπει πρωτα να σου κατσει το τζοκερ με τζακποτ και μετα να ερθει η σφιγγα......τα πετραδακια.......τα γυαλακια.....και ολα τα συναφη!!!

RIDE SAFE.....


Ειναι φανερο οτι ΔΕΝ εχεις εμπειρια ...

Ελπιζω μονο να ΜΗΝ την αποκτησεις με "ασχημο" τροπο ...


Στις μικρες ταχυτητες και για να μειωσεις το φαινομαινο της "σαουνας" την αφηνεις ανοικτη 1-2 ποντους, οποτε και να μπει καποιο αντικειμενο μεσα να σε κτυπησει στην περιοχη του στοματος και στα μαγουλα κι οχι να σε στραβωσει!

Οσο για το ποσο πιθανο ειναι ...
Ειναι παρα πολυ περισσοτερο απ' οσο φανταζεσαι μιας και τα αυτοκινητα που κινουνται μπροστα σου σηκωνουν συνεχεια διαφορα σκουπιδακια απο τον δρομο.

Να σου πω μονο οτι ενα καλοκαιριατικο βραδυ και μαλιστα ξεκινωντας απο φαναρι (χωρις να εχω δηλαδη αυτοκινητα μπροστα μου) στην Βεϊκου με χτυπησαν ταυτοχρονα (με διαφορα μισου δευτερολεπτου) και στα δυο ματια σκουπιδια. Το ενα ηταν μια μυγα και το αλλο ο μισχος απο ενα γαρυφαλλο (ποτε δεν καταλαβα πως πεταει το γαρυφαλλο) και εψαχνα την ακρη του δρομου στα τυφλα με το ποδι.

Αλλα αν δεν φορουσα κρανος (με ανοιχτη ζελατινα ημουνα τοτε) αληθεια, θα τα απευφεγα ? :sick:

sniper
16/02/2005, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ενταξει εχε την εσυ κλειστη..........με 40+ και θα τα πουμε στην σαουνα......:lol: :lol: :rotflmao:


περα απο την πλακα.........δεν νομιζω το καλοκαιρι να υπαρχουν πολλοι με τις ζελατινες κατεβασμενες (δεν μιλαω για εθνικη ή ταχυτητες ανω των 100)
...........αλλωστε τα ενδεχομενα που ειπες πρεπει πρωτα να σου κατσει το τζοκερ με τζακποτ και μετα να ερθει η σφιγγα......τα πετραδακια.......τα γυαλακια.....και ολα τα συναφη!!!


RIDE SAFE.....


Ρώτα κάποιους εδώ μέσα πέρσυ το καλοκαίρι με τον καύσωνα πως ήμουν ντυμένος....


Κάνε ότι γουστάρεις ρε φίλε....

la_villa
16/02/2005, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που εχουν φαει το 1/3 απο την ζωη τους στα θρανια. Που μετα απο το Πανεπιστημιο κανανε διδακτορικα, πηγαν σε διαφορα σεμιναρια, σε ολο τον κοσμο, με σκοπο να μαθουν πολλα (δεν λεω τα παντα) γυρω απο την δουλεια τους. Τους ανθρωπους αυτους συνηθιζουμε να αποκαλουμε "επιστημονες"!
Το κρανος απλως ειναι η αιχμη του δορατος.Εγω λεω ΠΛΗΡΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ακομα και για να πας στην δουλεια σου!

ΦΟΡΑΤΕ ΤΟ ΒΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ !!!


Κάθε μέρα βλέπω τέτοιους παπάρες.Όπως το είπες, 'επιστήμονες'. Εντάξει αυτοί που δουλεύουν σε αυτές τις εταιρίες είναι τρελοί εγκέφαλοι αλλά εγώ τι φταίω.
και μιλάμε ΠΑΝΤΑ για πόλη έτσι.Εκτος πόλης θεωρώ αδιανόητη την μη χρήση κράνους.Και εκεί συναντάς όλα αυτά που αναφέραται π.χ μυγάκια,πέτρες,σφήκες κ.τ.λ.
Οπότε καλό είναι να μην μπερδεύουμε τις συνθήκες κίνησης.

Όσο για τον πόλεμο συμφωνώ γι'αυτο και δεν 'κοιμάσε' ποτέ στο τιμόνι και γι'αυτό έχω αποφύγει πολλές καταστάσεις ως τώρα.

Υ.Γ : έχω πέσει 1 φορα και έχω τρακάρει μια απο μαλακία μου. Και τις δύο φόραγα κράνος και ειδικά στην τράκα πιστεύω ότι με εμπόδησε στην ορατότητα. Όλα εντός πόλης.

Το φοράω το βαμημένο γιατί είναι πολλά τα λεφτά.(ειδικά για φοιτητή).

ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΠΟΛΗ

DUKASII
16/02/2005, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρώτα κάποιους εδώ μέσα πέρσυ το καλοκαίρι με τον καύσωνα πως ήμουν ντυμένος....


Κάνε ότι γουστάρεις ρε φίλε....


ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΜΟΤΟ ΤΟΥ..:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΣΛΙΠΕΡ..:rotflmao: :rotflmao:


8909

sniper
16/02/2005, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΜΟΤΟ ΤΟΥ..:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΣΛΙΠΕΡ..:rotflmao: :rotflmao:


Ρε Σπύρε!!! Αυτός είναι ο γνωστός ντIDIς :bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

Καμμία σχέση ρε!!!!!! εγώ συνήθως φοράω μόνο κράνος.... :rotflmao: :lol: :rotflmao:

periklisk
16/02/2005, 15:31
σχαχαχαχαχαχχ


ντIDIς ο Τσακας!:lol:

GST
16/02/2005, 15:36
και μια που λεμε για σφυγγες εκτος απο το κρανος το καλοκαιρι και το μπουφαν κλειστο μεχρι πανω γιατι προπερσυ μια σφυγγα ....καθως γυρναγα απο δουλεια απο εθνικη...περασε το μπουφαν και μπηκε μεσα στο πουκαμισο .....μεχρι να σταματησω ειχε κανει το βελουδινο κορμακι μου..κολυμπηθροξυλο.....4 τσιμπηματα η πουτανα και μετα ψοφησε ....περνουσαν τα αυτοκινητα και βλεπαν ενα μαλακα στο δρομο να πεταει τα ρουχα του σαν τρελος:bawl: :bawl: :bawl:
:rotflmao:

crs-k
16/02/2005, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
Κάθε μέρα βλέπω τέτοιους παπάρες.Όπως το είπες, 'επιστήμονες'. Εντάξει αυτοί που δουλεύουν σε αυτές τις εταιρίες είναι τρελοί εγκέφαλοι αλλά εγώ τι φταίω.
και μιλάμε ΠΑΝΤΑ για πόλη έτσι.Εκτος πόλης θεωρώ αδιανόητη την μη χρήση κράνους.Και εκεί συναντάς όλα αυτά που αναφέραται π.χ μυγάκια,πέτρες,σφήκες κ.τ.λ.
Οπότε καλό είναι να μην μπερδεύουμε τις συνθήκες κίνησης.
......................


Ok!

Συμπερασμα ....

Υπαρχουν καποιοι που ξερουν περισσοτερα απο τους παπαρες τους επιστημονες, τους στατιστικολογους και γενικα απο οσους ασχοληθηκαν σοβαρα με το θεμα ... :sick:
Το προβλημα με το Κρατος ειναι που ΔΕΝ μπορει να τους βρει, ωστε με τις διανοιες τους να προχωρησουμε μπροστα !!!

Ααααα ...

Και μην ξεχασω ...

Στην πολη ΟΛΑ ειναι πεντακαθαρα!
ΔΕΝ υπαρχουν σκουπιδια στο δρομο, ουτε πετραδακια ουτε τιποτε!
Αλλα και να υπηρχαν, τα βελουδινα σλικ λαστιχα των φορτηγων, των λεωφορειων, των κουτιων κλπ, τα μαζευουν και τα ριχνουν στο καλαθακι μολις φτασουν στη δουλεια τους! :wacko:

XTMPAM
16/02/2005, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
και μια που λεμε για σφυγγες εκτος απο το κρανος το καλοκαιρι και το μπουφαν κλειστο μεχρι πανω γιατι προπερσυ μια σφυγγα ....καθως γυρναγα απο δουλεια απο εθνικη...περασε το μπουφαν και μπηκε μεσα στο πουκαμισο .....μεχρι να σταματησω ειχε κανει το βελουδινο κορμακι μου..κολυμπηθροξυλο.....4 τσιμπηματα η πουτανα και μετα ψοφησε ....περνουσαν τα αυτοκινητα και βλεπαν ενα μαλακα στο δρομο να πεταει τα ρουχα του σαν τρελος:bawl: :bawl: :bawl:
:rotflmao:

ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΤΩΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ ΜΙΑ ΦΟΡΤΗΓΑ ΜΕ ΤΣΙΜΠΑΕΙ ΕΝΑ ΜΠΑΜΠΟΥΡΙ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ!!!ΑΜΕΣΩΣ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΓΔΥΣΙΜΟ ΜΕΤΑ ΒΟΓΓΗΤΩΝ!!!2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΝΑΓΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ!!!

hornet
16/02/2005, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
περνουσαν τα αυτοκινητα και βλεπαν ενα μαλακα στο δρομο να πεταει τα ρουχα του σαν τρελος:bawl: :bawl: :bawl:
:rotflmao:

You can leave your hat on!!!

nikou
16/02/2005, 16:12
Εμένα πάντως από αυτά που διάβασα, μου άρεσε πολύ αυτό:
Αυτός που φορά κράνος καθίσταται ανώνυμος και μειώνεται το αίσθημα ευθύνης προς τους άλλους.
Κοινοί εγκληματίες ή τρομοκράτες φέροντες κράνος διαπράττουν αδικήματα χωρίς να διατρέχουν κίνδυνο να αναγνωριστούν.

:look:

:eyepop:

devil's animal
16/02/2005, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Εμένα πάντως από αυτά που διάβασα, μου άρεσε πολύ αυτό:
Αυτός που φορά κράνος καθίσταται ανώνυμος και μειώνεται το αίσθημα ευθύνης προς τους άλλους.
Κοινοί εγκληματίες ή τρομοκράτες φέροντες κράνος διαπράττουν αδικήματα χωρίς να διατρέχουν κίνδυνο να αναγνωριστούν.

:look:

:eyepop:


:rotflmao: :rotflmao:

καλα αυτο ηταν για οσκαρ!!!
σ'αυτο το σημειο ο τυπος εχει μεινει στην εποχη "τα τσακαλια" και ροδα τσαντα και κοπανα"...........:ninja: :eyepop: :lol: :lol:

απαιχτο.......:dizzy:

crs-k
16/02/2005, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
και μια που λεμε για σφυγγες εκτος απο το κρανος το καλοκαιρι και το μπουφαν κλειστο μεχρι πανω γιατι προπερσυ μια σφυγγα ....καθως γυρναγα απο δουλεια απο εθνικη...περασε το μπουφαν και μπηκε μεσα στο πουκαμισο .....μεχρι να σταματησω ειχε κανει το βελουδινο κορμακι μου..κολυμπηθροξυλο.....4 τσιμπηματα η πουτανα και μετα ψοφησε ....περνουσαν τα αυτοκινητα και βλεπαν ενα μαλακα στο δρομο να πεταει τα ρουχα του σαν τρελος:bawl: :bawl: :bawl:
:rotflmao:


Ναι !

Με το μπουφαν ειναι χειροτερα τα πραγματα. Ισως γιατι εχουν πιο πολυ χωρο και κινουνται πιο ανετα οι κωλοσφηγγες! :lol:

Ενω στο κρανος με τσιμπησε 1 στις 4 (αν βαλλεις οτι την μια φορα ηταν αλογομυγα τοτε παμε 1 στι 3), οταν εχουν μπει απο το μπουφαν λυσσανε!
Τρεις στις τρεις εχω με τις δυο απο αυτες να ειναι πολλαπλα τσιμπηματα ! :lol:

Ας ειναι καλα η αμμωνια που εχω ΠΑΝΤΑ στο τσαντακι ... :wacko:

nikou
16/02/2005, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ας ειναι καλα η αμμωνια που εχω ΠΑΝΤΑ στο τσαντακι ... :wacko:
Και το κόκκινο πλαστικό ποτηράκι Χρήστο! (Για άλλη δουλειά βέβαια αυτό) ;)

crs-k
16/02/2005, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Εμένα πάντως από αυτά που διάβασα, μου άρεσε πολύ αυτό:
Αυτός που φορά κράνος καθίσταται ανώνυμος και μειώνεται το αίσθημα ευθύνης προς τους άλλους.
Κοινοί εγκληματίες ή τρομοκράτες φέροντες κράνος διαπράττουν αδικήματα χωρίς να διατρέχουν κίνδυνο να αναγνωριστούν.

:look:

:eyepop:


Μιλαμε οτι ο Γκεμπελς (πατερας της προπαγανδας) θα τον ζηλευε το τυπο για το πηγαιο ταλεντο του !!!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

crs-k
16/02/2005, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Και το κόκκινο πλαστικό ποτηράκι Χρήστο! (Για άλλη δουλειά βέβαια αυτό) ;)

Παρτουζιαστηκε παλι κατα συρροη στις δυο τελευταιες εξοδους!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:








Υ.Γ.: Ξερω! Θα προσεχω πως μιλαω!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

petridist
16/02/2005, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
Εγω μια φορά συμφωνώ μαζί του.
Ως προς την χρήση του μέσα στην πόλη πάντα που είναι μικρές οι ταχύτητες.

Τώρα αν καταφέρω και πέσω και το κεφάλι χτυπήσει πεζοδρόμιο(!!) το οποίο απέχει 1-2 μετρα απο μένα τι να πω μετά!!!

Όσο αφορά την ορατότητα μέσα στην πόλη την στέλνει περίπατο πράγματι.

Για την ζέστη το καλοκαίρι δεν το συζητάμε...πηγαίνω του σκοτωμού πάντα γιατι δεν το αντέχω και βιάζομαι να το βγάλω.Και ξέρους πολλούς που κάνουν το ίδιο :mad:

πριν τις γιορτές έπεσα με 30χμ ταχύτητα μετά απο τράκα με μια ηλίθια γκόμενα που έκοψε΄απότομα αριστερά... το αποτέλεσμα ήταν αφού χτήπησα με τη μοτο στο αυτοκίνητο της, έφυγα στο αντίθετο ρεύμα και χτύπησα σε ένα αλλο αυτοκίνητο... δεν κατάλαβα τίποτα και ούτε γρατζουνια ούτε σπασμένο νύχι...

η λεπτομέρεια που λείπει είναι ότι φορούσα μπουφαν - γάντια - ΚΡΑΝΟΣ... το κράνος μου χτύπησε στο δεύτερο αυτοκίνητο και γδάρθηκε... το κεφάλι μου δεν έπαθε τίποτα!


ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΝΑ ΛΕΙΠΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ

:mad: :mad:

crs-k
16/02/2005, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
.....................
ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΠΟΛΗ


Ριξε και μια ματια στο X-Lite (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=5182) του Sniper ... :(

Μιλαμε ΠΑΝΤΑ για μεσα στην ΠΟΛΗ ... :sick:

la_villa
16/02/2005, 18:03
Το είδα.Καινούργιο το έκανε,ευτυχώς δεν χτύπησε πάντως.
Αλλά είδα ότι έπεσε με 150 km/h οπότε μάλλον δεν μιλάμε για ταχύτητες πόλης.

Όπως είπα ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΑ κράνος,ναι και μέσα στην πόλη,είμαι υπέρ του κράνους εννοείται ΑΛΛΑ είμαι κατά της υποχρεωτικής χρήσης του μέσα στην πόλη.
Και εννοείται ότι χωρίς κράνος προσέχεις πολύ περισσότερο .
Συνήθεια είναι αλλά με πιάνουν στιγμές που δεν το θέλω το άτιμο.

Πάντως αυτό περί ανωνυμίας και τρομοκρατίας που είπε έγραψε ο ποιητης.
Απλώς σε κάποια σημεία του έχω την ίδια άποψη,όσον αφορά τον εαυτό μου πάντα.Όχι οτι εγω δεν θα την πάθω ποτε και ότι μόνο στους άλλους συμβαίνει,δεν έχω τέτοιες ψευδαισθήσεις απλώς ...!

Αν ήμουν στρουμφ και έβλεπα καγκουριές σε πόλη χωρίς κράνος θα έκοβα κ΄#@ς.Με κράνος αν ήταν ωραίες και δεν έθετε σε κίνδυνο άλλους ανθρώπους ...
:rolleyes: :rolleyes:
Αμαν

gtsiros
16/02/2005, 18:52
An kavalas xwris kranos, ok, einai diko sou to kefali, alla ama fugeis ektos poreias kai skaseis panw se kana pezo?

skepsou oti opws den einai dynaton na odhgas ama3i xwris parmpriz, etsi den einai dynaton na kavalas mhxanh xwris kranos.

de 3erw, alla einai 8ema sunh8eias. xwris kranos mia fora anebhka sth mhxanh gia na dw pws einai kai paraligo na pesw.

free rider
16/02/2005, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
καλα κανεις .......μαγκα μου μεσα στη πολη συνηθως η ασφαλτος ειναι απο αφρολεξ:smokin: :ZZZ:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


............
ρε το ξαναείπα...

μάλλον έφαγε καμιά κλήση για κράνος το άτομο και στράβωσε άσχημα...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
16/02/2005, 21:58
Να προσθέσω και εγω κάτι?
Το κράνος από μέσα έχει μόνωση (φελιζολ)
Το καλοκαίρι έχουμε, σε σταθερή βάση πιά, 35-40 βαθμούς.
Αν κάτσεις χωρίς κράνος ένα τέταρτο στον ήλιο κουδούνισες.
Άρα το καλοκαίρι το κράνος σε προστατεύει ΚΑΙ από ηλίαση, και η μόνωση μειώνει τους βαθμούς που δέχεται η καρκάλα σου από τον ήλιο.:sun: :sun: :sun: :sun:

Zan_Prizol
16/02/2005, 22:50
Πολη?Ρε παιδια μονο εγω φοβαμαι περισσοτερο μεσα στην πολη?
Μονο εγω παω μαξ 80χλμ?(αντε κανα 0-100 τα βραδυα πριν τον υπνο για χαλαρωση)Μονο εγω κοιταω επιμονα τους καθρεπτες καθε φορα που σταματαω στα φαναρια και δεν εχει κινηση μηπως ερθει κανας απο πισω καρφωτος,μην μιλησω για τα βραδυα με τους τοσους σουρωμενους?Μονο εγω με το που αναψει πρασινο φευγω λιγο σβελτα για να εχω ελεγχο των πισω στους καθρεφτες απο καποια αποσταση?
Ορατοτητα?Δεν εχω κανενα προβλημα με το κρανος!Γιαυτο εχουμε και τους καθρεπτες να βλεπουμε και γερνουμε η γυρναμε λιιιιιγο το λαιμουδακι μας για να σιγουρευτουμε!
Φοραω ΠΑΝΤΑ την καποτα στο κεφαλι...Αν ομως μου ελεγαν να διαλεξω στα 80 χλμ εντος και στα 80 εκτος χωρις κρανος θα διαλεγα τα 80 εκτος πολεως...

ΠΑΝΤΑ κρανος παιδια...ΠΑΝΤΑ

powerphot
17/02/2005, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zan_Prizol

Μονο εγω με το που αναψει πρασινο φευγω λιγο σβελτα για να εχω ελεγχο των πισω στους καθρεφτες απο καποια αποσταση?


ΠΑΝΤΑ κρανος παιδια...ΠΑΝΤΑ

Μην το κάνεις αυτό. Άλλαξε τακτική και
μην ξεκινάς πρώτος απο τα φανάρια.
Εγώ άλλαξα!

ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ
ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ.

Τι έχω πατήσει έτσι, άλλα ευτυχώς είμαι ακόμα εδώ!!!!:wave2:

milaber
17/02/2005, 01:00
Η μεγαλύτερη μαλακία του και καλά "διδάκτορα της εφαρμοσμένης και θεωρητικής φυσικής" (που επειδή φυσικός είμαι, πιστέψτε με, τέτοια ειδικότητα δεν υπάρχει):

"- Τα άτομα που μένουν ισοβίως ανάπηρα ή φυτά λόγω κράνους κοστίζουν στην πολιτεία και συγγενείς."

Κοινώς ψοφάτε να μην μας κοστίζετε και την περίθαλψη!


:hypnotize :hypnotize :hypnotize

Zan_Prizol
17/02/2005, 01:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Μην το κάνεις αυτό. Άλλαξε τακτική και
μην ξεκινάς πρώτος απο τα φανάρια.
Εγώ άλλαξα!

ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ
ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ.

Τι έχω πατήσει έτσι, άλλα ευτυχώς είμαι ακόμα εδώ!!!!:wave2:

Πολυ καλα εκανες και το παρατηρησες αυτο και σε ευχαριστω!
Διευκρινιζω λοιπον : δεν εννοω οτι ειμαι σαν σε pole position και αντε ναναψει το πρασινο να την κανουμε!ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ ελεγχω την κινηση και τα υπολοιπα φαναρια!Απλως μιας και συνηθως με την μηχανη βρισκομαι πρωτος στα φαναρια,οταν ξεκινησω(ελεγχοντας πρωτα,ακομα και με πρασινο)ξεκιναω λιιιγο γρηγορα,λιγο,ισα να εχω αποσταση ασφαλειας και ελεγχο απο καθρεπτες!

angels_gr
17/02/2005, 09:46
Ένα καλοκαίρι με καύσωνα στην Αθήνα οδηγούσα με την ζελατίνα ανοικτή στην Γ’ Σεπτεμβρίου. Από το πουθενά έρχεται μια σφίγγα και μου την καρφώνει μέσα στο μάτι. Φρένα πανικού με κλειστά τα μάτια, κόρνες και βρισιές από τους πίσω, και ψάχνω να βγάλω την ηλίθια την σφίγγα. Μόλις την έβγαλα παρατήρησα ότι η σφίγγα δεν φορούσε κράνος και έτσι σκοτώθηκε. :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Πέρα από την πλάκα, λόγου ζέστης δεν είχα την ζελατίνα κλειστή, αλλά σίγουρα χωρίς κράνος γίνεται πιο επικίνδυνη η ζωή μας. Τις ελάχιστες φορές που οδήγησα χωρίς κράνος ένιωθα πάντα ανασφάλεια. Μέχρι στιγμής το κράνος με έχει γλιτώσει από αρκετές άσχημες καταστάσεις.

crs-k
17/02/2005, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
...............
Από το πουθενά έρχεται μια σφίγγα και μου την καρφώνει μέσα στο μάτι.
...............

Αυτα που μας πετυχαινουν "κατ' ευθειαν", θα μας πετυχαιναν και χωρις κρανος ... :winka:

Το κρανος "ευθυνεται" μονο για αυτα που "παγιδευει" μεσα του, συνηθως κατα αυτι μερια. :D

angels_gr
17/02/2005, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αυτα που μας πετυχαινουν "κατ' ευθειαν", θα μας πετυχαιναν και χωρις κρανος ... :winka:

Το κρανος "ευθυνεται" μονο για αυτα που "παγιδευει" μεσα του, συνηθως κατα αυτι μερια. :D



Όχι, όχι, παρεξήγησες τα λόγια μου. Δεν ήθελα να πω ότι έφταιγε το κράνος. Φυσικά και δεν έφταιγε. Απλώς διάβασα αρκετές αναφορές σε έντομα και ανέφερα και εγώ μια δική μου περίπτωση. :smilea:

angels_gr
17/02/2005, 10:09
Ας αναφέρω και μια άλλη περίπτωση στην οποία πήγαινα ταξίδι με την μηχανή, με περίπου 100 – 120 χλμ, στην εθνική επάνω, και από ένα προπορευόμενο όχημα εκτινάζεται μια πέτρα και με χτυπάει στο κράνος. Πήγε να μου φύγει το κεφάλι. Μου έκανε και ένα ωραίο σημάδι στο κράνος. Αν με πετύχαινε στην ζελατίνα μπορεί και να την έσπαγε!!!

sniper
17/02/2005, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Ας αναφέρω και μια άλλη περίπτωση στην οποία πήγαινα ταξίδι με την μηχανή, με περίπου 100 – 120 χλμ, στην εθνική επάνω, και από ένα προπορευόμενο όχημα εκτινάζεται μια πέτρα και με χτυπάει στο κράνος. Πήγε να μου φύγει το κεφάλι. Μου έκανε και ένα ωραίο σημάδι στο κράνος. Αν με πετύχαινε στην ζελατίνα μπορεί και να την έσπαγε!!!

Γι αυτό το λόγο προσπαθούμε να μην είμαστε ακρίβώς από πίσω από κουτιά....

Εμένα μου έχει τύχει να είμαι με κουτί πίσω από φορτηγό στην
εθνική Αλεξ/λεως-Διδυ/τείχου και έρχεται πέτρα μεγέθους καρυδιού, σπάει το παρμπρίζ του κουτιού (το οποίο έγινε άσπρο σαν γάλα) και με χτύπησε στον αριστερό ώμο..... αν ήμουν με μηχανή.... :hypnotize

crs-k
17/02/2005, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
.................
Εμένα μου έχει τύχει να είμαι με κουτί πίσω από φορτηγό στην
εθνική Αλεξ/λεως-Διδυ/τείχου και έρχεται πέτρα μεγέθους καρυδιού, σπάει το παρμπρίζ του κουτιού
.................


Εγω εχω ακομα την μικρη τρυπα (μονο στον εξωτερικο στρωμα απο τα δυο που εχει) στο μπαμπριζ μου, απο πετρα που μου πεταξε το τζιπ του γαμπρου μου, σε ασφαλτινο κομματι ! :lol:

Δεν μπορουσα να τον βρισω κι ολας ... :rotflmao:



Το νου σας ρεμαλια !!! :smokin:

angels_gr
17/02/2005, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Γι αυτό το λόγο προσπαθούμε να μην είμαστε ακρίβώς από πίσω από κουτιά....

Εμένα μου έχει τύχει να είμαι με κουτί πίσω από φορτηγό στην
εθνική Αλεξ/λεως-Διδυ/τείχου και έρχεται πέτρα μεγέθους καρυδιού, σπάει το παρμπρίζ του κουτιού (το οποίο έγινε άσπρο σαν γάλα) και με χτύπησε στον αριστερό ώμο..... αν ήμουν με μηχανή.... :hypnotize

Sniper, δεν ήμουν πίσω από το αυτοκίνητο. Η πέτρα ποτέ δεν ξέρεις πια κατεύθυνση θα πάρει. Στην περίπτωση μου έφυγε λοξά και με πέτυχε. Αν σε θέλει, σε κυνηγάει.

Electra
17/02/2005, 11:32
...αρκετές μαβλακείες διάβασα στο link εκείνο και ειδικά αυτό με τις 'ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ" (πούντες?)!!!!
...για να βρούμε και καμιά συζήτηση για τις ζώνες ασφαλείας στα αυτοκίνητα....
Σωστά τα περί δικαιώματος του καθενός. Άμα θες μή φοράς αλλά πολλά λόγια και καθόλου μουσική ρε παιδί μου!!!!!

Ας μάθουμε να οδηγούμε σωστά και μετά να βρίσκουμε δικαιολογίες επειδή δε μπορούμε....


ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ - ΠΑΝΤΑ ΖΩΝΗ!!!!!

angels_gr
17/02/2005, 11:46
Και κάτι που δεν έχει αναφέρει κανείς μας. Αν δεν φοράμε κράνος, πως θα βάζουμε ακουστικά για να ακούμε μουσική από το φορητό mp3 player??? :rotflmao: