PDA

View Full Version : Πακετας



Corvo
17/09/2008, 00:07
Σιγουρα η εμπειρια μου ειναι πολυ μικρη σε σχεση με την δικια σας οντας μολις 16 χρονων και κατι...
δουλευω σε ενα μαγαζι και αμα χρειαζεται κανω και πακετας καμια φορα...
Μια κυριακη πριν κανα μηνα σκαει τηλεφωνο για παραγγελεια το σηκωνω φτιαχνω την παραγγελεια και ειμαι ετοιμος να φυγω...

με το που βαζω το κλειδι στην υποδοχη ΚΑΜΠΟΥΜΜΜΜ μπουμπουνιτα και αστραπες και μπαμ μπορα μουσκεμα....

ξεκιναω και ειμαι σε ενα δρομο που εχω παντα προτερεοτητα και καποια στιγμη(ενω η βροχη εχει δυναμωσει πολυ) βλεπω σημα στοπ για εμενα και λεω ρε πουστη δεν προλαβαινω να σταματησω κοβω οσο πιο ομαλα μπορω αλλα βλεπω πατημενο αυτοκινητο να ερχεται απανω μου...
τα πλακωνω τα φρενα μπλοκαρουν και οι δυο οι τροχοι και ειμαι στο τσακ να βρεθω κατω τα αφηνω τα ξαναπαταω ξανα μπλοκαρισμα ευτυχως ο ανθρωπος καταλαβε και σταματησε αυτος σταματαω και εγω λιγο πιο κατω γυρναω παω απο το παραθυρο του συνοδηγου το ανοιγει και του λεω:
Συγνωμη ειλικρηνα απλα βιαζομαι να παω την παραγγελεια...και μου λεει εισαι καλα?ναι του λεω τι να παθω σιγα...συγνωμη ειλικρινα...ΣΣΣΣΣΣΣ μου κανει φυγει μην κρυωσει η παραγγελεια και παντα ορθιος μου λεει....τρομερος...

Fireball400
17/09/2008, 09:47
Ωραία ξηγήθηκες και εσύ,ωραία και αυτός,που δεν άρχισε να φωνάζει σαν μ@λ@κ@ς,γιατί πολλοί ψάχνουν αφορμή να ξεδώσουν...

Και στη βροχή ήρεμα.Καλύτερα 5 και 10 λεπτά αργότερα με το αφεντικό από πάνω να σε κοιτάει κάπως,παρά να είσαι στο κρεβάτι του πόνου:winka:

cartman
17/09/2008, 14:55
Μπράβο σου που γύρισες πίσω να πεις ένα συγνώμη, οι περισσότεροι απο εμάς απλά θα κάναμε ενα νεύμα και αν!

Corvo
17/09/2008, 16:34
ρε εσυ δεν θα ηταν χαζομαρα να μην γυρισω???
ο ανθρωπος στο τσακ δεν με χτυπησε και ευχαριστω και συγνωμη του ωφειλα

cartman
17/09/2008, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
ρε εσυ δεν θα ηταν χαζομαρα να μην γυρισω???
ο ανθρωπος στο τσακ δεν με χτυπησε και ευχαριστω και συγνωμη του ωφειλα

Βεβαίως και του όφειλες! Το αυτονόητο όμως δεν είναι πάντα αυτό που κάνουμε δυστυχώς! :beer: :beer: :beer:

Road67
17/09/2008, 17:17
Στανταρ ο οδηγος του αυτοκινητου ειναι δικυκλιστης. Και καταλαβε και σταματησε και στο τελος ειπε ''παντα ορθιος''.
Κι οσο για 'σενα φιλε, καλα ξηγηθηκες.

LsKostas
18/09/2008, 15:02
Σωστα μιλησες Corvo.

Αν μου επιτρεπεις ομως μια μικρη συμβουλη . . .

Μην νοιαζεσαι τοσο πολυ για την παραγγελια , πανω απ ολα η υγεια σου commando :beer:

makis206
18/09/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Σωστα μιλησες Corvo.
Αν μου επιτρεπεις ομως μια μικρη συμβουλη . . .
Μην νοιαζεσαι τοσο πολυ για την παραγγελια , πανω απ ολα η υγεια σου commando :beer:

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα, προσπάθησε να έχεις πάντα μέσα σου αυτή την ψυχική ηρεμία που είχες εκείνη τη στιγμή, αν την είχαμε όλοι μέσα μας κάθε φορά που βγαίναμε στον δρόμο, όλα θα ήταν πολύ καλύτερα σήμερα..

:sun: :sun: Το νου σου παλικάρι :beer: :beer:

orizontas
18/09/2008, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
Σιγουρα η εμπειρια μου ειναι πολυ μικρη σε σχεση με την δικια σας οντας μολις 16 χρονων και κατι...
δουλευω σε ενα μαγαζι και αμα χρειαζεται κανω και πακετας καμια φορα...
Μια κυριακη πριν κανα μηνα σκαει τηλεφωνο για παραγγελεια το σηκωνω φτιαχνω την παραγγελεια και ειμαι ετοιμος να φυγω...

με το που βαζω το κλειδι στην υποδοχη ΚΑΜΠΟΥΜΜΜΜ μπουμπουνιτα και αστραπες και μπαμ μπορα μουσκεμα....

ξεκιναω και ειμαι σε ενα δρομο που εχω παντα προτερεοτητα και καποια στιγμη(ενω η βροχη εχει δυναμωσει πολυ) βλεπω σημα στοπ για εμενα και λεω ρε πουστη δεν προλαβαινω να σταματησω κοβω οσο πιο ομαλα μπορω αλλα βλεπω πατημενο αυτοκινητο να ερχεται απανω μου...
τα πλακωνω τα φρενα μπλοκαρουν και οι δυο οι τροχοι και ειμαι στο τσακ να βρεθω κατω τα αφηνω τα ξαναπαταω ξανα μπλοκαρισμα ευτυχως ο ανθρωπος καταλαβε και σταματησε αυτος σταματαω και εγω λιγο πιο κατω γυρναω παω απο το παραθυρο του συνοδηγου το ανοιγει και του λεω:
Συγνωμη ειλικρηνα απλα βιαζομαι να παω την παραγγελεια...και μου λεει εισαι καλα?ναι του λεω τι να παθω σιγα...συγνωμη ειλικρινα...ΣΣΣΣΣΣΣ μου κανει φυγει μην κρυωσει η παραγγελεια και παντα ορθιος μου λεει....τρομερος...












εσυ ησουν ρε παλιομασκαρακο ?????






χαλαρα απο δω κα μπρος ....

οχι μονο με βροχη αλλα και με ζεστα ......



:beer: :beer:

Corvo
18/09/2008, 20:52
χα χα ναι εγω ημουν...



καλα τα λετε ρε παιδια πανω απο ολα η υγεια αλλα το μαγαζι ειναι του αδερφου μου και στο μαγαζι ειχα αφησει μια κοπελα καινουργια και δεν μπορουσα να παω με το πασω μου νοιζομαι το μαγαζι και λογικο ειναι πιστευω

TOLISTOLAROS
18/09/2008, 22:37
Κατ'αρχήν πάντα ΚΡΑΝΟΣ και ΠΡΟΣΟΧΗ


Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
καλα τα λετε ρε παιδια πανω απο ολα η υγεια
Μέχρι εδώ καλά.Το παρακάτω όμως:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
δεν μπορουσα να παω με το πασω μου νοιζομαι το μαγαζι και λογικο ειναι πιστευω
Είναι αντίφαση.Φυσικά και ΔΕΝ είναι λογικό,φυσικά και μπορούσες να πας με το πάσο σου
ΑΝ νοιάζεσαι το μαγαζί σκέψου ότι το μαγαζί ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΣΟΥ σε χρειάζεται...
























































ΟΧΙ ΜΕ ΠΑΤΕΡΙΤΣΕΣ.
Γάμησέ τη την παραγγελία,δεν αξίζει ναπάθεις ούτε γρατζουνιά για πάρτυ της...

TOLISTOLAROS
18/09/2008, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
ξεκιναω και ειμαι σε ενα δρομο που εχω παντα προτερεοτητα και καποια στιγμη(ενω η βροχη εχει δυναμωσει πολυ) βλεπω σημα στοπ για εμενα
Αυτό πάλι πώς γίνεται;:confused: :confused: :confused:
Να'χεις πάντα προτεραιότητα αλλά να βλέπεις STOP;

Road67
18/09/2008, 22:49
Άμα είναι σαν το δρόμο που καταλήγει στη Λαχαναγορά του Μοσχάτου γίνεται

TOLISTOLAROS
18/09/2008, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Άμα είναι σαν το δρόμο που καταλήγει στη Λαχαναγορά του Μοσχάτου γίνεται
Δεν τον έχω υπ'όψη.Η μόνη περίπτωση να'χεις STOP ΚΑΙ προτεραιότητα είναι αν είσαι στα δεξιά δρόμου που έχει κι'αυτός STOP(το δεξί STOP κερδίζει).Απ'ό,τι κατάλαβα απ'τα γραφόμενα του παιδιού ο άλλος με τ'αμάξι δεν πρέπει να 'χε STOP και να'ταν στ'αριστερά του παιδιού.

Corvo
19/09/2008, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Δεν τον έχω υπ'όψη.Η μόνη περίπτωση να'χεις STOP ΚΑΙ προτεραιότητα είναι αν είσαι στα δεξιά δρόμου που έχει κι'αυτός STOP(το δεξί STOP κερδίζει).Απ'ό,τι κατάλαβα απ'τα γραφόμενα του παιδιού ο άλλος με τ'αμάξι δεν πρέπει να 'χε STOP και να'ταν στ'αριστερά του παιδιού.


ακριβως ετσι...

Βαγγελας
19/09/2008, 22:38
προσεχτε παιδες και ειδικα οι πιτσαμαν !!!!!!! :eyepop:

ας κρυωσει η πιτσα δεν πειραζει !

η υγεια αξιζει !

bentouza
20/09/2008, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Βαγγελας
προσεχτε παιδες και ειδικα οι πιτσαμαν !!!!!!! :eyepop:

ας κρυωσει η πιτσα δεν πειραζει !

η υγεια αξιζει !

αυτο το λες εσυ.(κι εγω)
ξερεις ποσοι υπαρχουν που θα κανουν φασαρια περνωντας τηλεφωνο στο μαγαζι επειδη ηρθε κρυο το φαι;
και αντε μετα να ακους τον καθενα να σε πρηζει που εισαι αργος, που χαζευεις..
σαν ολες τις δουλεις δηλαδη μονο που το χειροτερο δεν ειναι να απολυθεις..

Corvo
20/09/2008, 13:54
ακριβως ετσι...σε εμας δυστυχως ποτε δεν εχουν παρει τηλεφωνο γιατι δεν αργουμε..δεν λεω οτι παμε πετοντας σε φυσιολογικα πλαισια για την πολη με σχετικα αμυντικη οδηγηση...

SoulGR
30/09/2008, 21:15
Eleos re Aleko.As liosei to pagwto ti egine dld?
axizei na skototheis gia na pas tin pareggelia 2 lepta pio grigora?


Ante meta na vrw allon na m ta prizei::p :p:p:p



o apenati:)