PDA

View Full Version : ανεκδοτα απο αυτα που ολοι εχουμε ζησει..



mic_dim
17/09/2008, 00:16
Ταξιτζης βγαινει απο στοπ αργα αργα αφου πρωτα με εχει δει.
Οδηγαω 15 χρονια και τους μαλακες τους καταλαβαινω μεχρι και απ το χρωμα του αυτοκινητου .
Αυτος πραγματικα με εχει δει !! συνεχιζω την πορεια μου και συνηδειτοποιω ξαφνικα πως το ιδιο κανει και αυτος κοιταζοντας κιολας απ την αλλη ψαχνοντας για πελατη..να μην τα πολυλογω ριχνω λιγο την μηχανη αριστερα και το γλιτωνω. Τι κανεις ρε αρχηγε ; του λεω;
και μου απαντα απαθεστατος πως επρεπε να περασω απο πισω του!
ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΟ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ! αλλα εχε χαρη..

Μια πραγματικα αχαρακτηριστη βγαινει απο κοκκινο καθετα στην βουλιαγμενης ΒΑΘΥ ΚΟΚΚΙΝΟ ομως!! της κορναρω καθως παω κατα πανω της επιτηδες μπας και καταλαβει πως αν δεν την ειχα δει και εβλεπα μονο το πρασινο το δικο μου θα επρεπε να κανει μια κληση για ασθενοφορο .Και αυτη αντι το λιγοτερο να φανει πως τρομαξε τουλαχιστον λιγο και καταλαβε το λαθος της .. με εστειλε να παω να γαμηθω.Να ειναι καλα η γυναικα που δεν με εστειλε με ασθενοφορο..


Και το καλυτερο.. ακουω απο εναν τσαμπα-μαγκα και γκαβο προφανως.. ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕιS
ενω ο τυπος εχει S T O P !!!!!!!!


Αυτα .. την επομενη θα σας πω για το πως μπορειτε να πηγαινετε με οπισθεν μεσα σε πλατεια και να το θεωρειτε οκ
και για το πως η ελλειψη κρανους θεωρειται απ την αστυνομια χειροτερο απ το να οδηγειτε τουτου χωρις φωτα αντιθετα σε μονοδρομο

DimChios
17/09/2008, 02:32
...απο αυτα που ολοι μας εχουμε ζησει...

καλα το ειπες!

ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΒΙΑΙΟΠΡΑΓΙΑ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ!!!!!!

Προσοχη φιλε μου, προσοχη, δε μας εχει μεινει κατι αλλο!

:wave2:

TROOPER
17/09/2008, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από mic_dim
Αυτα .. την επομενη θα σας πω για το πως μπορειτε να πηγαινετε με οπισθεν μεσα σε πλατεια και να το θεωρειτε οκ
και για το πως η ελλειψη κρανους θεωρειται απ την αστυνομια χειροτερο απ το να οδηγειτε τουτου χωρις φωτα αντιθετα σε μονοδρομο

αναμενουμε εναγωνιως !!!!!

:beer: :beer: :beer:

LsKostas
18/09/2008, 23:13
Μια που το πιασαμε το τροπαριο να πω μια καλησπερα (ξανα) στον φιλτατο στην Κοδρικτωνος που

μπηκε στο αντιθετο και ερχοταν κατα πανω μου

με εκανε ν αλλαξω 3 χρωματα ταυτοχρονα.


ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΠΑΘΕΣ :evil:

SpeakeasyBlues
18/09/2008, 23:35
Εγω αλλο βλεπω. οτι εχεις ταλεντο στο γραψιμο, καθαρο, αμμεσο περιγραφικο, για δες το λιγο...:beer:
Υ.Γ. Σοβαρα μιλαω

mic_dim
22/09/2008, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Εγω αλλο βλεπω. οτι εχεις ταλεντο στο γραψιμο, καθαρο, αμμεσο περιγραφικο, για δες το λιγο...:beer:
Υ.Γ. Σοβαρα μιλαω
Xαλια ειμαι ! παρολαυτα ..ευχαριστω

mic_dim
22/09/2008, 18:05
Τα αμερικανακια M16
στην Αλβανια καλασνικοφ
σε καποιες αλλες βαλκανο-ευρωπαικες καποια FN κτλ
και στην Ελλαδα ΙΧ!!
Φετος μετα τα πολυ σημαντικα (για την ασφαλεια μας παντα..)μετρα και προστιμα ειχαμε παραπανω νεκρους .
Για το επος του 2008 ,θα λενε στο μελλον, οι παρατηρητες και αναλυτες της ιστοριας του εμφυλιου στην Μαυρη Ελλαδα με τα καγκουρο,πως οι δυκυκλοι υστερουσαν απ την ΑΡΧΗ αριθμητικα
απεναντι στο "νεο μωρο με κινητο" και στους "ανταρτες του θορυβωδη καναπε".

mic_dim
22/09/2008, 18:31
Η κυρια μπαινει στην πλατεια με το τουτου της..
αλλα τι δυσαρεστη και σπανια εκπληξη ε; να βρισκει μπροστα της σταματημενο λεωφορειο το οποιο ,αν ειναι δυνατον,"ανεβοκατεβαζει" επιβατες..
Ευτυχως ο θεος την προικησε με περισια χαρη και με ενα λεβιε που εχει και ΟΠΙΣΘΕΝ.
Α Π Λ Α Κ Α Ι Ο Μ Ο Ρ Φ Α !!!!

cityfly
01/10/2008, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από mic_dim


Και το καλυτερο.. ακουω απο εναν τσαμπα-μαγκα και γκαβο προφανως.. ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕιS
ενω ο τυπος εχει S T O P !!!!!!!!





εμένα που μου χε πει ένας τύπος αντίστοιχα ότι

"αυτό δεν είναι στοπ"


:rotflmao:

axtarmas
05/10/2008, 16:45
pedia ama sas po oti me to mixanaki entaksi mas psilovlepoun entaksi to katalaveno,TIN NTALIKA POU ODIGAO GIATI DEN TIN VLEPOUN,aneveno anifora me 35 tonous gala nounou(edo stin rodo eimouna odygos se metaforiki)to fortigo kolospasmeno mexri aidias etreme olo etimo na gripari prospatho na min to kopso me tipota giati ante na ksanaparis fora stin anifora kai ksafnika na ena mixanaki mprosta mou kokaloni stin mesi tou dromou ti frena patisa tipota den eniosa na frenerni tipota(logo varous argi na kopsi)traviete o tipas piso ego xestika kiriolektika (pas aftoforo gia fono ama xtipisis kapion kai ton skotosis me ntalika)kai girnaei kai mou leei sorry ti sorry eitane na empena gia zoktonia ama ton xtipaga ti sorry,15metra fortigo den fenete gamoto

bZrOo
05/10/2008, 21:18
Παιδιά μην το βλέπετε έτσι , τα ατυχήματα δεν γίνονται πάντα επειδή κάποιος είναι κόπανος και το κάνει επίτηδες. Και εγώ έχω πιάσει τον εαυτό μου να βλέπει το κόκκινο τελευταία στιγμή , και αν δεν το είχα δει δέκατα του δευτερόλεπτου νωρίτερα ίσως να ήταν η κακιά στιγμή και σκότωνα και κανέναν.

Άνθρωποι είμαστε , όχι ρομπότ και το παιδί που λες ότι δεν σε είδε , που είπε και sorry , ε δεν ήθελε και πολύ να σου σερβιριστεί κάτω από τις ρόδες σου αν ήταν απρόσεκτος για κλάσματα του δευτερόλεπτου. Και όλο αυτό για μια έγνοια που μπορεί να είχε στο μυαλό του εκείνη την στιγμή.

Γιαυτό όλοι φωνάζουν για κράνος και ζώνες και προσοχή , δεν θα γίνει η μ@λακιά σε στιγμή που θα είσαι εσύ ή ο άλλος σε πλήρη διαύγεια , οπότε όσο πιο καλά μπορείς να οχυρωθείς όταν βγαίνεις στον δρόμο (είτε με εξοπλισμό είτε με καθαρό μυαλό και προσοχή) τόσο το καλύτερο.

axtarmas
05/10/2008, 23:24
sto eksoteriko exoun kai tampeles gia tous odygous pou einai kindinos (australia )


144436

axtarmas
05/10/2008, 23:35
alla afti i tampela ta leei ola


144437

axtarmas
05/10/2008, 23:45
ego pantos fovame na vgo sto dromo me oti kai na kykloforo ntalika amaksi mixanaki kai me ta podia,exo xasi filous se troxeo me amaksi pou den ftegan se mixanaki gia to idio den ftegan exasa tin giagia mou pou perpatouse sto pezodromio tin paresire amaksi eleos pia pou tha ftasoume (sto entouro pou pao den fovame)exo glitosi arketes fores kai go eixa metopiki (prin 4 xronia )me enan m@l@k@ methismeno vrika kai ton mpela mou apo pano eleos oute nomi oute tipota den iparxi gia na se voithisoun edo na vris to dikio sou(o nomos gia mena einai to xeri me oli tin enia ksilo mexri aidias spasimo xerion podion kai oti allo perilamvani to paketo)

extremist
06/10/2008, 00:11
genikws poly an8rwpoi stis meres mas thn exoune dei superman h oti exoun yperfysikes ikanothtes estw.Opws gyrnousa apo ghpedo shmera,enas pezos se prwth fash vgainei sto dromo enw eimai me to papi dikavalos se apostash 3 metrwn kai pernaei XWRIS KAN na me koitaksei.ton kornarw ton vrizw alla me koitaei kai perierga giati safestata egw eftaiga..kai ka8ws synexiza mpainei anapoda enas akranwtos me scooteraki giati h8ele na paei sto periptero ka ivariotan na paei me ta podia profanws,alla kai pali afou ton kornara me evrise dioti eixe aperioristo dikio..
:wacko:

makis 71
02/11/2008, 04:38
λοιπον θα λεω φασεις και εσεις απλα θα μου λετε αν τις εχετε ζησει. καλα???
μαλακας να βγαινει απο το στοπ ενω σε βλεπει που ερχεσαι του παιζεις τα φωτα του κορναρεις σε κοιταει μεσα στα ματια και απλα βγαινει γιατι εχει ι.χ. νταλικα λεωφορειο μεγαλυτερη μηχανη απο την δικια σου .
μαλακας παει κοντρα στον μονοδρομο και σε βλεπει που ερχεσαι και δεν κανει ακρη καν να περασεις γιατι αυτος οδηγαει τα προαναφερομενα

μαλακας παει με 5 γιατι εκεινη την στιγμη μιλαει στο κινητο και δεν παει καν στην ακρη του δρομου αλλα στην μεση ωστε να μην μπορεις ουτε να τον προσπερασεις.

μαλακας παει με 5 μιλαει στο κινητο παει στην μεση του δρομου και οταν πας να τον προσπερασεις βγαινοντας στην αντιθετη λωριδα τον πιανει το πατριωτικο και γκαζωνει για να μην σε αφησει

μαλακας κανει προσπεραση με το τουτου βγαινει στην αντιθετη λωριδα την στιγμη που κανεις και εσυ προσπεραση

μαλακασ κανει προσπεραση και βγαινει τελειωσ στην δικια σου την λωριδα και αναγκαζεσαι για να μην πεθανεις να ριξεις φωρτομενη μηχανη με πραματα απο 2 βδομαδες διακοπες +γκομενα+τα μουτρα σου στο χαντακι

μαλακας που εκεινη την στιγμη τον προσπερνας στην εθνικη θεσσαλονικης αθηνων τον πιανει το πατριωτικο και παταει γκαζι δεν φευγει ομωσ μπροστα εστω και απο δεξια αλλα παει στην ιδια ταχυτητα με σενα που πας ηδη τσιτα εισαι φωρτομενος με πραματα για 2βδομαδες διακοπες+γκομενα+τα μουτρα σου και εχεις την γκομενα απο πισω να φωναζει να κοψεις .αυτο ομως δεν γινεται γιατι ο αλλος μαλακας απο πισω ηδη σου ακουμπαει σχεδον την πινακιδα και σου παιζει τα φωτα να σε προσπερασει

μαλακας που ενω πας με το οριο ταχυτητας σε δρομο γεματο στροφες και επικυνδινη ασφαλτο και εχεις αλλα αμαξια μπροστα σου ακουμπαει σχεδον την πινακιδα και σου κορναρει και σου παιζει τα φωτα να προσπερασει .

μαλακας που ενω βρισκεσαι τερμα αριστερα και προσπερνας με πολλα χιλιομετρα στην εθνικη οδο μπαινει στην λωριδα σου και προπερναει και αυτος αφηνοντας σου κενο 5χιλιοστων απο την διαχωριστικη μπαρα .εχεις κανει το βρακακι σου καφε πισω κιτρινο μπρος γιατι ο αερας του παει να σε πεταξει κατω και λες απο μεσα σου παναγια μου αμα ζησω θα σου χτισω καθεδρικο ναο με τα χερακια μου

μαλακας που ενω πας τερμα δεξια σε εθνικη οδο ερχεται παλι στην λωριδα σου αφηνοντας σου παλι κενο 5 χιλιοστων απο την διαχωριστικη μπαρα και εχεις τα ιδια συμπτωματα με παραπανω .και σκεφτεσαι παραλληλα σαν χαζος που εισαι και οδηγας μηχανη αντι αρμα μαχης μα καλα ο κ.ο.κ. δεν λεει οτι απο μηχανη ποδηλατο κτλ αφηνουμε την μεγιστη αποσταση και οτι επιτρπεται μονο ενα οχημα αναλωριδα κυκλοφοριας??

μαλακας που ενω η εθνικη οδος θε/νικης χαλκιδικης ειναι μποτιλιαρισμενη και δεν κινηται κανενας βημα βαζει το αμαξι ακριβως στην ακρη της λωριδας ωστε να μην χωρανε μηχανες αναμεσα δηαλδη αφου δεν μπορω να φυγω εγω δεν φευγεις ουτε εσυ ενω θα μπορουσες να χωρεσεις αμα σου εκανα χωρο γιατι εγω ειμαι ο αρχοντας της ασφαλτου(παρεπιπτοντως στην ολλανδια με το που βλεπουν μποτιλιαρισμα πανε αυτοματος δεξια και αριστερα στην ακρη τα κουτια για να περασουν απο αναμεσα οι μηχανες )

μαλακας που ενω πας ομορφα και ωραια μεσα στην πολη με αμαξια μπροστα σου κολλαει πανω σου .σε αποτομο φρεναρισμα καταληγεις διακοσμητικο στο προφυλακτηρα .
μαλακες που ενω εχει αναψει το κοκινο για αυτους περνανε ακομα 5-6 και αμα κανεις να ξεκινησεις γιατι εχεις πρασινο σου κορναρουν κιολας του στυλ που πας ρε μαλακα εγω περναω .

και η χειροτερη κατηγορια για σημερα
ο αρχιμαλακας που βλεπει το φαναρι δευτερολεπτα μετα που εχει αναψει πρασινο και σου κορναρει επιμονα να περασεις ενω περνανε ακομα οι αλλοι μαλακες που εχουν κοκινο και επρεπε να ειχαν σταματησει του στυλ τι περιμενεις και δεν περνας ρε μαλακα .ο ιδιος ομως στην θεση σου εκνευριζεται αματου κανεις το ιδιο και δεν περναει με τιποτα .χαζος ειναι να τον χτυπησουν??
σε ποιον απο εσας δεν του εχει ερθει να κατεβει κατω να τον κανει αλοιφη στα μπουνιδια??και ποσοι απο εσας το εχετε κανει??
η λιστα θα συνεχιστει εντως των ημερων

Lupo
02/11/2008, 08:00
Αναμένουμε!!!
:beer:

axtarmas
02/11/2008, 15:45
oreo afta pou egrapses makis 71,ego pantos exo katalavi oti i pio poli odygi den kitane tous alous odigous(mixanakia pezous)kai oti allo kinite,ego pantos rixno xristopanagies sikono kai ena kolodaxtilo kai feugo kai ama me akolouthisi gia fasaria kako diko tou,mou etyxe mia fora pigena ksimeromata doulia (ntalikieris)katevena plakomenos giati eixai erthi to karavi kai ekei pou etrexa petiete ena mixanaki apo stop den stamataei me vlepi pou pigena sfera kai xezete kai pataei freno kai paraligo na mplasi kai arxizi na me vrizi stamatao pio kato tou vgazo to daxtilaki mou kai tou leo ante kai g@misou pao sto limani erxete apo piso na pari ton logo girnaei kai mou leei giati trexis
kai tou leo STOP den exeis ti se niazi to ti kano kai pos pao kai efyge,to STOP afto symeni stamatas kai ksana ksekinas toso diskolo einai gamoto na to katalavoun odygane les kai einai dikos stous o dromos kai den yparxoun alli

DimChios
02/11/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από axtarmas
oreo afta pou egrapses makis 71,ego pantos exo katalavi oti i pio poli odygi den kitane tous alous odigous(mixanakia pezous)kai oti allo kinite,ego pantos rixno xristopanagies sikono kai ena kolodaxtilo kai feugo kai ama me akolouthisi gia fasaria kako diko tou,mou etyxe mia fora pigena ksimeromata doulia (ntalikieris)katevena plakomenos giati eixai erthi to karavi kai ekei pou etrexa petiete ena mixanaki apo stop den stamataei me vlepi pou pigena sfera kai xezete kai pataei freno kai paraligo na mplasi kai arxizi na me vrizi stamatao pio kato tou vgazo to daxtilaki mou kai tou leo ante kai g@misou pao sto limani erxete apo piso na pari ton logo girnaei kai mou leei giati trexis
kai tou leo STOP den exeis ti se niazi to ti kano kai pos pao kai efyge,to STOP afto symeni stamatas kai ksana ksekinas toso diskolo einai gamoto na to katalavoun odygane les kai einai dikos stous o dromos kai den yparxoun alli



με τη νταλικα ησουν? Με ποσα πηγαινες?

liakaros
02/11/2008, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis 71
λοιπον θα λεω φασεις και εσεις απλα θα μου λετε αν τις εχετε ζησει. καλα???
μαλακας να βγαινει απο το στοπ ενω σε βλεπει που ερχεσαι του παιζεις τα φωτα του κορναρεις σε κοιταει μεσα στα ματια και απλα βγαινει γιατι εχει ι.χ. νταλικα λεωφορειο μεγαλυτερη μηχανη απο την δικια σου .
μαλακας παει κοντρα στον μονοδρομο και σε βλεπει που ερχεσαι και δεν κανει ακρη καν να περασεις γιατι αυτος οδηγαει τα προαναφερομενα

μαλακας παει με 5 γιατι εκεινη την στιγμη μιλαει στο κινητο και δεν παει καν στην ακρη του δρομου αλλα στην μεση ωστε να μην μπορεις ουτε να τον προσπερασεις.

μαλακας παει με 5 μιλαει στο κινητο παει στην μεση του δρομου και οταν πας να τον προσπερασεις βγαινοντας στην αντιθετη λωριδα τον πιανει το πατριωτικο και γκαζωνει για να μην σε αφησει

μαλακας κανει προσπεραση με το τουτου βγαινει στην αντιθετη λωριδα την στιγμη που κανεις και εσυ προσπεραση

μαλακασ κανει προσπεραση και βγαινει τελειωσ στην δικια σου την λωριδα και αναγκαζεσαι για να μην πεθανεις να ριξεις φωρτομενη μηχανη με πραματα απο 2 βδομαδες διακοπες +γκομενα+τα μουτρα σου στο χαντακι

μαλακας που εκεινη την στιγμη τον προσπερνας στην εθνικη θεσσαλονικης αθηνων τον πιανει το πατριωτικο και παταει γκαζι δεν φευγει ομωσ μπροστα εστω και απο δεξια αλλα παει στην ιδια ταχυτητα με σενα που πας ηδη τσιτα εισαι φωρτομενος με πραματα για 2βδομαδες διακοπες+γκομενα+τα μουτρα σου και εχεις την γκομενα απο πισω να φωναζει να κοψεις .αυτο ομως δεν γινεται γιατι ο αλλος μαλακας απο πισω ηδη σου ακουμπαει σχεδον την πινακιδα και σου παιζει τα φωτα να σε προσπερασει

μαλακας που ενω πας με το οριο ταχυτητας σε δρομο γεματο στροφες και επικυνδινη ασφαλτο και εχεις αλλα αμαξια μπροστα σου ακουμπαει σχεδον την πινακιδα και σου κορναρει και σου παιζει τα φωτα να προσπερασει .

μαλακας που ενω βρισκεσαι τερμα αριστερα και προσπερνας με πολλα χιλιομετρα στην εθνικη οδο μπαινει στην λωριδα σου και προπερναει και αυτος αφηνοντας σου κενο 5χιλιοστων απο την διαχωριστικη μπαρα .εχεις κανει το βρακακι σου καφε πισω κιτρινο μπρος γιατι ο αερας του παει να σε πεταξει κατω και λες απο μεσα σου παναγια μου αμα ζησω θα σου χτισω καθεδρικο ναο με τα χερακια μου

μαλακας που ενω πας τερμα δεξια σε εθνικη οδο ερχεται παλι στην λωριδα σου αφηνοντας σου παλι κενο 5 χιλιοστων απο την διαχωριστικη μπαρα και εχεις τα ιδια συμπτωματα με παραπανω .και σκεφτεσαι παραλληλα σαν χαζος που εισαι και οδηγας μηχανη αντι αρμα μαχης μα καλα ο κ.ο.κ. δεν λεει οτι απο μηχανη ποδηλατο κτλ αφηνουμε την μεγιστη αποσταση και οτι επιτρπεται μονο ενα οχημα αναλωριδα κυκλοφοριας??

μαλακας που ενω η εθνικη οδος θε/νικης χαλκιδικης ειναι μποτιλιαρισμενη και δεν κινηται κανενας βημα βαζει το αμαξι ακριβως στην ακρη της λωριδας ωστε να μην χωρανε μηχανες αναμεσα δηαλδη αφου δεν μπορω να φυγω εγω δεν φευγεις ουτε εσυ ενω θα μπορουσες να χωρεσεις αμα σου εκανα χωρο γιατι εγω ειμαι ο αρχοντας της ασφαλτου(παρεπιπτοντως στην ολλανδια με το που βλεπουν μποτιλιαρισμα πανε αυτοματος δεξια και αριστερα στην ακρη τα κουτια για να περασουν απο αναμεσα οι μηχανες )

μαλακας που ενω πας ομορφα και ωραια μεσα στην πολη με αμαξια μπροστα σου κολλαει πανω σου .σε αποτομο φρεναρισμα καταληγεις διακοσμητικο στο προφυλακτηρα .
μαλακες που ενω εχει αναψει το κοκινο για αυτους περνανε ακομα 5-6 και αμα κανεις να ξεκινησεις γιατι εχεις πρασινο σου κορναρουν κιολας του στυλ που πας ρε μαλακα εγω περναω .

και η χειροτερη κατηγορια για σημερα
ο αρχιμαλακας που βλεπει το φαναρι δευτερολεπτα μετα που εχει αναψει πρασινο και σου κορναρει επιμονα να περασεις ενω περνανε ακομα οι αλλοι μαλακες που εχουν κοκινο και επρεπε να ειχαν σταματησει του στυλ τι περιμενεις και δεν περνας ρε μαλακα .ο ιδιος ομως στην θεση σου εκνευριζεται αματου κανεις το ιδιο και δεν περναει με τιποτα .χαζος ειναι να τον χτυπησουν??
σε ποιον απο εσας δεν του εχει ερθει να κατεβει κατω να τον κανει αλοιφη στα μπουνιδια??και ποσοι απο εσας το εχετε κανει??
η λιστα θα συνεχιστει εντως των ημερων

Για το πρωτο στον μονοδρομο...απλα ξεκαβαλας αναβεις το τσιγαρο κατα μεσης του δρομου...και αν εχει αρχιδια ας κανει τιποτα διαφορετικο απο το να βαλει οπισθεν...


Για το τελευταιο και να αδειασει ο δρομος περιμενεις, αναβεις τσιγαρο και παλι μεχρι να σβησει το πρασινο τελειως και να πιασει κοκκινο παλι και σπας πλακα με τον πισω, που κορναρει στο μιλισεκοντ του πρασινου, να δαγκωνει το τιμονι να δερνει την γυναικα του και τετοια...πιστεψε σε αυτους καλυτερα να τους σκωτωσεις την μανα παρα τους κανεις αυτο το πραγμα...:wave2:

axtarmas
02/11/2008, 21:20
70 an thimame kala

axtarmas
02/11/2008, 21:22
ena tsigaro kala einai alla ama eisai oli tin imera mes stous dromous me tetious odygous pou exoume ftanis ta 3 paketa

odt
02/11/2008, 21:41
Το κορυφαίο που έγινε σήμερα...

Περιμένω σε φανάρι που έχει ξεχωριστή σήμανση για στροφή αριστερά...Ανάβει πράσινο για να ξεκινήσουν αυτοί που πάνε ευθεία αλλά το φανάρι για στροφή αριστερά είναι ακόμη κόκκινο...

Πίσω μου λοιπόν βρίσκεται τύπος με VW Passat...(δεν ήξερα ότι αυτή η μάρκα προσελκύει μαλ@κες σαν κάποιες άλλες...:rolleyes: )...ο οποίος θέλει να πάει ευθεία, αρχίζει να μου κορνάρει με μανία (κυριακάτικα...δηλαδή 9 το πρωί της Δευτέρας τι θα έκανε, θα τράβαγε και πιστόλι???) βγάζει το κεφάλι από το παράθυρο και μου λέει με τσαμπουκά κάτι που έμοιαζε με: Κάνε άκρη γιατί έχουμε και δουλειές...

Εγώ επειδή δεν ήθελα να χαλάσω το κυριακάτικό μου πρωινό(νομίζω ήταν κατά τη 1 το μεσημερι :lol: ) δεν είπα τίποτα... απλά έκανα λίγο πιο δεξιά για να σιγουρευτώ ότι τον έχω κλείσει για τα καλά και να περιμένει μέχρι να ανάψει το πράσινο για αριστερά...
:lol:

DimChios
03/11/2008, 04:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Το κορυφαίο που έγινε σήμερα...

Περιμένω σε φανάρι που έχει ξεχωριστή σήμανση για στροφή αριστερά...Ανάβει πράσινο για να ξεκινήσουν αυτοί που πάνε ευθεία αλλά το φανάρι για στροφή αριστερά είναι ακόμη κόκκινο...

Πίσω μου λοιπόν βρίσκεται τύπος με VW Passat...(δεν ήξερα ότι αυτή η μάρκα προσελκύει μαλ@κες σαν κάποιες άλλες...:rolleyes: )...ο οποίος θέλει να πάει ευθεία, αρχίζει να μου κορνάρει με μανία (κυριακάτικα...δηλαδή 9 το πρωί της Δευτέρας τι θα έκανε, θα τράβαγε και πιστόλι???) βγάζει το κεφάλι από το παράθυρο και μου λέει με τσαμπουκά κάτι που έμοιαζε με: Κάνε άκρη γιατί έχουμε και δουλειές...

Εγώ επειδή δεν ήθελα να χαλάσω το κυριακάτικό μου πρωινό(νομίζω ήταν κατά τη 1 το μεσημερι :lol: ) δεν είπα τίποτα... απλά έκανα λίγο πιο δεξιά για να σιγουρευτώ ότι τον έχω κλείσει για τα καλά και να περιμένει μέχρι να ανάψει το πράσινο για αριστερά...
:lol:



στη Θηβων εγινε αυτο? Μου συμβαινει συχνα σε ενα τετοιο φαναρι το ιδιο σκηνικο!

:wave2:

odt
03/11/2008, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
στη Θηβων εγινε αυτο? Μου συμβαινει συχνα σε ενα τετοιο φαναρι το ιδιο σκηνικο!

:wave2:


Εθνάρχου Μακαρίου & Κύπρου στο Περιστέρι ακριβώς πριν το σταθμό του μετρό στον Αγ.Αντώνη :wave2:

mikios400
03/11/2008, 08:44
λίγο παραπάνω από το σπίτι μου έχει ένα φανάρι που μπήκε πριν 4-5 χρόνια, με ξεκάθαρη σήμανη για αυτούς που πανε ευθεία κ αυτούς που θα στρίψουν δεξιά. Όταν το πρωτόβαλαν, δεν το καταλάβαινε ο κόσμος κ σταματούσε στην δεξιά λωρίδα για να παει ευθεία.... έλα όμως που άναβε πρώτα για τους δεξιούς κ μετά απο λίγο για ευθεία κ βλέπανε το φανάρι τους πράσινο κ ο βλάκας μπροστά να θέλει να παει ευθεία κ να μη φεύγει.... κόρνες χααααμός! κάθε μέρα με κάθε φανάρι το ίδιο σκηνικό! Τα σπίτια που ήταν ακριβώς απο πάνω πήγαν όλοι για ψυχοθεραπεία, μέχρι που κάνανε μαζικές κινήσεις κ πέισανε το δήμο να δώσει λύση.

και η λύση; ανάβουν μαζί κ τα 2 φανάρια παρόλο που θα μπορούσε το δεξί να ανάβει 15-20'' νωρίτερα. Λύθηκε όμως το πρόβλημα κ κανείς πια δε φωνάζει!

devil's animal
03/11/2008, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Εθνάρχου Μακαρίου & Κύπρου στο Περιστέρι ακριβώς πριν το σταθμό του μετρό στον Αγ.Αντώνη :wave2:

ειναι κλασικο το φαινομενο σε εκεινο το φαναρι. ερχονται απο την Λενορμαν φορτσατοι και αυτοι που ξερουν οτι το φαναρι ειναι "διπλο" πιανουν την μεσαια και την δεξια λωριδα.

ερχεται λοιπον ο "πανεξυπνιαδης" και βλεποντας ουρα στις 2 αυτες λωριδες, χωνεται στην αριστερη. η αριστερη ομως εχει το ξεχωριστο φαναρι για αριστερα και αναβει του αγιου π0υτσου ανημερα.

τοτε λοιπον προσπαθουν να χωθουν στην μεσαια, ενω ηδη κινουνται τα αμαξια και οποιον παρει ο χαρος:rolleyes:


Περιστεριωτης εισαι και εσυ?:look:

XJR_Billy
03/11/2008, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis 71
λοιπον θα λεω φασεις και εσεις απλα θα μου λετε αν τις εχετε ζησει. καλα???
μαλακας να βγαινει απο το στοπ ενω σε βλεπει που ερχεσαι του παιζεις τα φωτα του κορναρεις σε κοιταει μεσα στα ματια και απλα βγαινει γιατι εχει ι.χ. νταλικα λεωφορειο μεγαλυτερη μηχανη απο την δικια σου .
μαλακας παει κοντρα στον μονοδρομο και σε βλεπει που ερχεσαι και δεν κανει ακρη καν να περασεις γιατι αυτος οδηγαει τα προαναφερομενα

μαλακας παει με 5 γιατι εκεινη την στιγμη μιλαει στο κινητο και δεν παει καν στην ακρη του δρομου αλλα στην μεση ωστε να μην μπορεις ουτε να τον προσπερασεις.

μαλακας παει με 5 μιλαει στο κινητο παει στην μεση του δρομου και οταν πας να τον προσπερασεις βγαινοντας στην αντιθετη λωριδα τον πιανει το πατριωτικο και γκαζωνει για να μην σε αφησει

μαλακας κανει προσπεραση με το τουτου βγαινει στην αντιθετη λωριδα την στιγμη που κανεις και εσυ προσπεραση

μαλακασ κανει προσπεραση και βγαινει τελειωσ στην δικια σου την λωριδα και αναγκαζεσαι για να μην πεθανεις να ριξεις φωρτομενη μηχανη με πραματα απο 2 βδομαδες διακοπες +γκομενα+τα μουτρα σου στο χαντακι

μαλακας που εκεινη την στιγμη τον προσπερνας στην εθνικη θεσσαλονικης αθηνων τον πιανει το πατριωτικο και παταει γκαζι δεν φευγει ομωσ μπροστα εστω και απο δεξια αλλα παει στην ιδια ταχυτητα με σενα που πας ηδη τσιτα εισαι φωρτομενος με πραματα για 2βδομαδες διακοπες+γκομενα+τα μουτρα σου και εχεις την γκομενα απο πισω να φωναζει να κοψεις .αυτο ομως δεν γινεται γιατι ο αλλος μαλακας απο πισω ηδη σου ακουμπαει σχεδον την πινακιδα και σου παιζει τα φωτα να σε προσπερασει

μαλακας που ενω πας με το οριο ταχυτητας σε δρομο γεματο στροφες και επικυνδινη ασφαλτο και εχεις αλλα αμαξια μπροστα σου ακουμπαει σχεδον την πινακιδα και σου κορναρει και σου παιζει τα φωτα να προσπερασει .

μαλακας που ενω βρισκεσαι τερμα αριστερα και προσπερνας με πολλα χιλιομετρα στην εθνικη οδο μπαινει στην λωριδα σου και προπερναει και αυτος αφηνοντας σου κενο 5χιλιοστων απο την διαχωριστικη μπαρα .εχεις κανει το βρακακι σου καφε πισω κιτρινο μπρος γιατι ο αερας του παει να σε πεταξει κατω και λες απο μεσα σου παναγια μου αμα ζησω θα σου χτισω καθεδρικο ναο με τα χερακια μου

μαλακας που ενω πας τερμα δεξια σε εθνικη οδο ερχεται παλι στην λωριδα σου αφηνοντας σου παλι κενο 5 χιλιοστων απο την διαχωριστικη μπαρα και εχεις τα ιδια συμπτωματα με παραπανω .και σκεφτεσαι παραλληλα σαν χαζος που εισαι και οδηγας μηχανη αντι αρμα μαχης μα καλα ο κ.ο.κ. δεν λεει οτι απο μηχανη ποδηλατο κτλ αφηνουμε την μεγιστη αποσταση και οτι επιτρπεται μονο ενα οχημα αναλωριδα κυκλοφοριας??

μαλακας που ενω η εθνικη οδος θε/νικης χαλκιδικης ειναι μποτιλιαρισμενη και δεν κινηται κανενας βημα βαζει το αμαξι ακριβως στην ακρη της λωριδας ωστε να μην χωρανε μηχανες αναμεσα δηαλδη αφου δεν μπορω να φυγω εγω δεν φευγεις ουτε εσυ ενω θα μπορουσες να χωρεσεις αμα σου εκανα χωρο γιατι εγω ειμαι ο αρχοντας της ασφαλτου(παρεπιπτοντως στην ολλανδια με το που βλεπουν μποτιλιαρισμα πανε αυτοματος δεξια και αριστερα στην ακρη τα κουτια για να περασουν απο αναμεσα οι μηχανες )

μαλακας που ενω πας ομορφα και ωραια μεσα στην πολη με αμαξια μπροστα σου κολλαει πανω σου .σε αποτομο φρεναρισμα καταληγεις διακοσμητικο στο προφυλακτηρα .
μαλακες που ενω εχει αναψει το κοκινο για αυτους περνανε ακομα 5-6 και αμα κανεις να ξεκινησεις γιατι εχεις πρασινο σου κορναρουν κιολας του στυλ που πας ρε μαλακα εγω περναω .

και η χειροτερη κατηγορια για σημερα
ο αρχιμαλακας που βλεπει το φαναρι δευτερολεπτα μετα που εχει αναψει πρασινο και σου κορναρει επιμονα να περασεις ενω περνανε ακομα οι αλλοι μαλακες που εχουν κοκινο και επρεπε να ειχαν σταματησει του στυλ τι περιμενεις και δεν περνας ρε μαλακα .ο ιδιος ομως στην θεση σου εκνευριζεται αματου κανεις το ιδιο και δεν περναει με τιποτα .χαζος ειναι να τον χτυπησουν??
σε ποιον απο εσας δεν του εχει ερθει να κατεβει κατω να τον κανει αλοιφη στα μπουνιδια??και ποσοι απο εσας το εχετε κανει??
η λιστα θα συνεχιστει εντως των ημερων

Φίλε Μάκη, αναμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια της λίστας.
Η περιγραφική σου δυνατότητα σε συνδυασμό με το χιούμορ με έχουν κάνει να χτυπιέμαι !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θα κλάψω αργότερα αφού όσα έχεις γράψει δεν έχουν τίποτα το αστείο...

Αναμένω...:beer: :beer: :beer: :wave2:

DimChios
03/11/2008, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Εθνάρχου Μακαρίου & Κύπρου στο Περιστέρι ακριβώς πριν το σταθμό του μετρό στον Αγ.Αντώνη :wave2:


γνωστό κι αυτο! :winka:

:sun: :wave2:

DimChios
03/11/2008, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
...και αναβει του αγιου π0υτσου ανημερα.


Ευτυχως που αλλαξες την κακια λεξουλα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
Περιστεριωτης εισαι και εσυ?:look:


Όχι, απο την Πάτρα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:







ελα, μη φωναζετε, ειχα μερες να σπαμμαρω! :lol: :bigcry:



τσακο κι ενα σχετικο emoticon! :bigcry:

-------------------->


147061

odt
03/11/2008, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
Περιστεριωτης εισαι και εσυ?:look:


Λοφιότης ανέκαθεν :wave2:

DimChios
03/11/2008, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Λοφιότης ανέκαθεν :wave2:


:D


147062

odt
03/11/2008, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:D


Λοφιότης από τον Λόφο...όχι από το λοφίο ρεεεεεε!!!!!! :lol: :lol: :lol:

DimChios
03/11/2008, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Λοφιότης από τον Λόφο...όχι από το λοφίο ρεεεεεε!!!!!! :lol: :lol: :lol:


Ααααα! ΛοφιΩτης δλδ?

:winka:


:lol: :lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

odt
03/11/2008, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ααααα! ΛοφιΩτης δλδ?

:winka:


:lol: :lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:


Ποιητική αδεία :smokin:

devil's animal
03/11/2008, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Λοφιότης ανέκαθεν :wave2:

ελα ρε καλοπαιδο??:winka:


πας και Ανακτορο?:a13:

DimChios
03/11/2008, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ελα ρε καλοπαιδο??:winka:


πας και Ανακτορο?:a13:


μλκ Σταυρο, αντρας ειναι, δεν ειναι γκομενα να της τη πεφτεις!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
03/11/2008, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
μλκ Σταυρο, αντρας ειναι, δεν ειναι γκομενα να της τη πεφτεις!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε μλκ Μητσο....ετσι κανεις πεσιμο εσυ??:look:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
03/11/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε μλκ Μητσο....ετσι κανεις πεσιμο εσυ??:look:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ρε συ, (σπαμμαρουμε κιολας και θα μας γμησουν) :rolleyes:
μου θυμιζεις τον Λαζοπουλο ρε, "παμ' πλατεια?" κι ετσ να πουμε!

Επισης, τα 15χρονα της εποχης σου..."πας Lebel, Goody's κτλ?"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Επισης να συμπληρωσω οτι εγω δε χανω το χρονο μου με ασκοπες ερωτησεις!

:smokin: :wave2:

devil's animal
03/11/2008, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ρε συ, (σπαμμαρουμε κιολας και θα μας γμησουν) :rolleyes:
μου θυμιζεις τον Λαζοπουλο ρε, "παμ' πλατεια?" κι ετσ να πουμε!

Επισης, τα 15χρονα της εποχης σου..."πας Lebel, Goody's κτλ?"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Επισης να συμπληρωσω οτι εγω δε χανω το χρονο μου με ασκοπες ερωτησεις!

:smokin: :wave2:

τεσπα, εγω απλα ρωτησα αν παει εκει...

(και ξερεις ποιο ειναι αυτο το μαγαζι...σε εχω παει :winka: )

AntoD
03/11/2008, 13:46
Το μαγαζι ειναι πιό-τητα!!!!!!

10 στα 9 τραγουδια ειναι αμανεδες....και τα κοριτσα χορευουνε μπαρα....

:hypnotize

DimChios
03/11/2008, 13:56
Το μαγαζι ειναι πιο σκυλαδικο κι απο αυτα που δουλευω εγω αλλα ας μη το κανουμε θεμα!

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


Τιπ: Οι "θειες" ειναι ολα τα λεφτα!

:rotflmao: :rotflmao:

odt
03/11/2008, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
μλκ Σταυρο, αντρας ειναι, δεν ειναι γκομενα να της τη πεφτεις!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε μλκ Μητσο....ετσι κανεις πεσιμο εσυ??:look:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Κορίτσια, δεν τα φτιάχνω με αλήτες μηχανόβιους...οπότε μην με πολιορκείτε άδικα:lol:


όχι Ανάκτορο δεν πάω...(αν και φιλόζωος γενικά :lol: )

makis 71
03/11/2008, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis 71
λοιπον θα λεω φασεις και εσεις απλα θα μου λετε αν τις εχετε ζησει. καλα???
μαλακας να βγαινει απο το στοπ ενω σε βλεπει που ερχεσαι του παιζεις τα φωτα του κορναρεις σε κοιταει μεσα στα ματια και απλα βγαινει γιατι εχει ι.χ. νταλικα λεωφορειο μεγαλυτερη μηχανη απο την δικια σου .
μαλακας παει κοντρα στον μονοδρομο και σε βλεπει που ερχεσαι και δεν κανει ακρη καν να περασεις γιατι αυτος οδηγαει τα προαναφερομενα

μαλακας παει με 5 γιατι εκεινη την στιγμη μιλαει στο κινητο και δεν παει καν στην ακρη του δρομου αλλα στην μεση ωστε να μην μπορεις ουτε να τον προσπερασεις.

μαλακας παει με 5 μιλαει στο κινητο παει στην μεση του δρομου και οταν πας να τον προσπερασεις βγαινοντας στην αντιθετη λωριδα τον πιανει το πατριωτικο και γκαζωνει για να μην σε αφησει

μαλακας κανει προσπεραση με το τουτου βγαινει στην αντιθετη λωριδα την στιγμη που κανεις και εσυ προσπεραση

μαλακασ κανει προσπεραση και βγαινει τελειωσ στην δικια σου την λωριδα και αναγκαζεσαι για να μην πεθανεις να ριξεις φωρτομενη μηχανη με πραματα απο 2 βδομαδες διακοπες +γκομενα+τα μουτρα σου στο χαντακι

μαλακας που εκεινη την στιγμη τον προσπερνας στην εθνικη θεσσαλονικης αθηνων τον πιανει το πατριωτικο και παταει γκαζι δεν φευγει ομωσ μπροστα εστω και απο δεξια αλλα παει στην ιδια ταχυτητα με σενα που πας ηδη τσιτα εισαι φωρτομενος με πραματα για 2βδομαδες διακοπες+γκομενα+τα μουτρα σου και εχεις την γκομενα απο πισω να φωναζει να κοψεις .αυτο ομως δεν γινεται γιατι ο αλλος μαλακας απο πισω ηδη σου ακουμπαει σχεδον την πινακιδα και σου παιζει τα φωτα να σε προσπερασει

μαλακας που ενω πας με το οριο ταχυτητας σε δρομο γεματο στροφες και επικυνδινη ασφαλτο και εχεις αλλα αμαξια μπροστα σου ακουμπαει σχεδον την πινακιδα και σου κορναρει και σου παιζει τα φωτα να προσπερασει .

μαλακας που ενω βρισκεσαι τερμα αριστερα και προσπερνας με πολλα χιλιομετρα στην εθνικη οδο μπαινει στην λωριδα σου και προπερναει και αυτος αφηνοντας σου κενο 5χιλιοστων απο την διαχωριστικη μπαρα .εχεις κανει το βρακακι σου καφε πισω κιτρινο μπρος γιατι ο αερας του παει να σε πεταξει κατω και λες απο μεσα σου παναγια μου αμα ζησω θα σου χτισω καθεδρικο ναο με τα χερακια μου

μαλακας που ενω πας τερμα δεξια σε εθνικη οδο ερχεται παλι στην λωριδα σου αφηνοντας σου παλι κενο 5 χιλιοστων απο την διαχωριστικη μπαρα και εχεις τα ιδια συμπτωματα με παραπανω .και σκεφτεσαι παραλληλα σαν χαζος που εισαι και οδηγας μηχανη αντι αρμα μαχης μα καλα ο κ.ο.κ. δεν λεει οτι απο μηχανη ποδηλατο κτλ αφηνουμε την μεγιστη αποσταση και οτι επιτρπεται μονο ενα οχημα αναλωριδα κυκλοφοριας??

μαλακας που ενω η εθνικη οδος θε/νικης χαλκιδικης ειναι μποτιλιαρισμενη και δεν κινηται κανενας βημα βαζει το αμαξι ακριβως στην ακρη της λωριδας ωστε να μην χωρανε μηχανες αναμεσα δηαλδη αφου δεν μπορω να φυγω εγω δεν φευγεις ουτε εσυ ενω θα μπορουσες να χωρεσεις αμα σου εκανα χωρο γιατι εγω ειμαι ο αρχοντας της ασφαλτου(παρεπιπτοντως στην ολλανδια με το που βλεπουν μποτιλιαρισμα πανε αυτοματος δεξια και αριστερα στην ακρη τα κουτια για να περασουν απο αναμεσα οι μηχανες )

μαλακας που ενω πας ομορφα και ωραια μεσα στην πολη με αμαξια μπροστα σου κολλαει πανω σου .σε αποτομο φρεναρισμα καταληγεις διακοσμητικο στο προφυλακτηρα .
μαλακες που ενω εχει αναψει το κοκινο για αυτους περνανε ακομα 5-6 και αμα κανεις να ξεκινησεις γιατι εχεις πρασινο σου κορναρουν κιολας του στυλ που πας ρε μαλακα εγω περναω .

και η χειροτερη κατηγορια για σημερα
ο αρχιμαλακας που βλεπει το φαναρι δευτερολεπτα μετα που εχει αναψει πρασινο και σου κορναρει επιμονα να περασεις ενω περνανε ακομα οι αλλοι μαλακες που εχουν κοκινο και επρεπε να ειχαν σταματησει του στυλ τι περιμενεις και δεν περνας ρε μαλακα .ο ιδιος ομως στην θεση σου εκνευριζεται αματου κανεις το ιδιο και δεν περναει με τιποτα .χαζος ειναι να τον χτυπησουν??
σε ποιον απο εσας δεν του εχει ερθει να κατεβει κατω να τον κανει αλοιφη στα μπουνιδια??και ποσοι απο εσας το εχετε κανει??
η λιστα θα συνεχιστει εντως των ημερων



λοπον αρκετα το κωλοβαρεσαμε συνεχιζουμε

η μαλακω που παει να παρκαρει εκει που θα χωρουσε 3αξονικο φορτηγο και δεν τα καταφερνει ουτε με 25 κινησεις (στο διπλωμα το παρκαρισμα με 3 κινησεις πως το καταφερε???) και

ο μαλακας απο πισω της που μολις την ειδε να αναβει τα αλαρμ για να παρκαρει αρχισε να παταει συνεχομενα την κορνα (αυτο μπορει να συμβει και σε εμας )

ο παραπανω μαλακας (η μαλακω εφυγε τελικα δεν τα καταφερε να παρκαρει ηταν στενος ο χωρος δεν ειχε διαστασεις αεροδιαδρομου !!!) που ενω κορναρε ασταματητα στην μαλακω και τελικα αυτην εφυγε προσπαθει να παρκαρει και ουτε αυτος τα καταφερνει .και μην τολμησει να κορναρει κανεις !!!!!! τον εφαγε ζωντανο μονο αυτος κανει να κορναρει

ο γερομαλακας που βγαινει κυριακη για τσαρκα με την γρια παρα τα 85 του χρονια νομιζει οτι εχει ματια αετου και φοραει και καπελο μεσα στο αμαξι μπορει να αναψει το πρασινο 3 φορες πριν αυτος αποφασισει να ξεκινησει .ασε που εχει ενοχληθει απο τα κωλοπαιδα που του κορναρουν

ο γερομαλακας παλι με το καπελο (μπορει να ειναι και γερομαλακω) που ενω δεν μπορει να δει τι παιζει μπροστα απο το καπω ,λογω υψους μπορει και βλεπει τα πραγματα που βρισκονατι στο υψος του 3ου οροφου και πανω αντι να βαλει ενα μαξιλαρι στο καθισμα ή να παραδωσει το διπλωμα συνεχιζει να οδηγαει .οταν σε παρει παραμαζωμα φωναζει και απο πανω γιατι πεταχτηκες ξαφνικα μπροστα του (μα ρε θειο εδω και 10 λεπτα οδηγουσα μπροστα σου!!!)

ο μαλακας που σταματαει σε ανηφορο και το αμαξι του τσουλαει προς τα πισω !!!!εσυ τον κορναρεις παιζεις φωτα και φωναζεις σαν τον ταρζαν και αυτος εξακολουθει να κυλαει . οταν σε χτυπησει σου λεει κιολας οτι εφταιγες γιατι δεν κρατησες αποσταση ασφαλειας

ο μαλακας που κανει οπισθεν σε μονοδρομο και μαλιστα στριβει κιολας με την οπισθεν στο στενο που θες να βγεις εσυ επαναλαμβανονται σκηνες απειρου καλλους οπως παραπανω και οτανα ερχεται η αστυνομια γιατι δεν το πηρε χαμπαρι που σε χτυπησε σε εσυρε κιολας προς τα πισω (καλα να παθεις κωλοπαιδο ποιος σου ειπε να κυκλοφορεις??)λεει και το κορυφαιο μα αφου αυτος με χτυπησε απο πισω !!!!!!!(μου ετυχε δις .ακομα και οι μπατσοι σκασαν στα γελια οταν του εδειξαν τις χαρακιες στην ασφαλτο που ειχε κανει το μηχανακι οταν με εσερνε προς τα πισω και αυτος επεμενε οτι αφου χτυπηθηκε απο πισω φταιω εγω .την δευτερη φορα απλα πηδηξα κατω απο το μηχανακι του χτυπησα το τζαμι και του ειπα συγνωμη αλλα ενα μηχανακι ξεφυτρωσε απο τον προφυλακτηρα σας )

ο μαλακας που κανει οπισθεν κοπαναει αμαξι ή μηχανακι κοιταει γυρω του αν τον βλεπει κανεις και την κανει σαν κυριος αμα του την κανουν αυτουνου ριχνει χριστοπαναγιες για τον πουστη που τον χτυπησε (δεν προκειται να γινουμε ποτε χωρα ,στο εξωτερικο ρε ξερεις τι κανουν κτλκτλτκτλ )

τον μαλακα που ενω βλεπει οτι δεν χωραει να παρκαρει χτυπαει τους προφυλακτηρες των αλλων αυτοκινητων προσπαθωντας και αφου δει και αποειδει φευγει .δεν πειραζει μαλακα η προσπαθεια ειναι που μετραει

τον μαλακα που ενω δεν χωραει σου λεει παλικαρε μπορεις να παρεις λιγο την μηχανη??και οταν τον ρωτας που να την βαλω αρχηγε στο πεζοδρομια γραφουν πλεον αρχιζει και μπινελικιαζει λες και η μηχανη χωραει στην τσεπη μου και δεν την βαζω για να του κανω σπασιμο

ο μαλακας που οταν ξεπαρκερνει βαζει τενεκες, γλαστρες, καρεκλες ,παλια λαστιχα και οτι αλλο του κατεβει για να ξαναπαρκαρει οταν γυρισει . βλεπεις την θεση παρκινγκ την κληρονομησε απο τον προπαπου του εκει εβαζε και αυτος το γαιδαρο του .αμα ειναι μερα και τα δεις εχει καλως αμα ειναι νυχτα και ειναι τιποτα παλια λαστιχα λυπαμαι χασατε

τον μαλακα που παει και σου παιρνει την μηχανη ενω εχεις κλειδωμενο τιμονι και αλυσιδα πανω και την εχεις τερμα ακρη ωστε να μην εμποδιζει οποιον θελει να παρκαρει και στην βαζει απεναντι , πανω στο πεζοδρομιο,ακομα και στον μεση του δρομου σχεδον, κολλητα με το μπροστινο του αμαξι (φυσικα με τιποτα κολλητα στο δικο του )για να παρκαρει . οταν πας να παρεις την μηχανη βλεπεις οτι εχει μπλοκαριστει ο πισω τροχος και εχει μπλεχτει η αλυσιδα τοσο ασχημα που ουτε μπρος ουτε πισω μπορεις να κανεις ,γρατζουνιες στα χρωμια ,προφυλακτηρα αλυσιδας στραβωμενο και η αλυσιδα κινησης ειναι ετοιμη να σπαση απο την πιεση που τησ ασκει η αλυσιδα με την οποια κλειδωσες την μηχανη

ο μαλακας που ενω εχει αναψει πρασινο και δεν ερχεται κανενας μαλακας απο αυτους που περναν με κοκινο συνεχιζει να μην περναει μπλοκαρωντας και τους υπολοιπους γιατι εκεινη την στιγμη εχει σοβαρη δουλεια και αυτην δεν ειναι να οδηγησει π.χ να σκαλισει την μυτη του να μιλησει στο κινητο ,να σπασει σπυρι ,να κοιταξει αν της καθετε καλα το μεικ απ κραγιον γραβατα κτλ η λιστα ειναι μεγαλη διαλεχτε και παρτε

ο μαλακας που ενω εχει 3 λωριδες ο δρομος μια που στριβει αριστερα μια δεξια και μια που παει ισια αντι να κατσει στην λωριδα που θελει να παει παει σε αυτην που εχει τα λιγοτερα αμαξια πχ την αριστερη και μετα στριβει δεξια μπλοκερνοντας ολους τους υπολοιπους η αναγκαζοντας τους σε αποτομο φρεναρισμα (ετυχα σε ατυχημα που εγινε εξαιτιας τετοιου μαλακα ο οποιος αφου ειδε οτι εγινε καραμπολα πισω του την κοπανησε σαν κυριος)

ο μαλακας που ενω κινησαι στην μεσαια λωριδα στον αυτοκινητοδρομο θεσ/νικης αθηνων και προχωρας ομορφα και ωραια σε προσπερναει και κοβει αποτομα για να βγει στην εξοδο για βερροια
εσυ φρεναρεις σαν τρελλος γιατι ταχεις κανει πανω σου και η γκομενα κοπαναει το κρανος πανω στο δικο σου γιατι δεν περιμενε αποτομο φρεναρισμα και ειναι ηδη στριμωγμενη για να χωρεσουν πραγματα για 2 εβδομαδες διακοπες .παραλληλα γλυστρας λιγο προς τα μπρος στην σελλα απο το αποτομο φρεναρισμα το σωβρακο σου γινεται στρινγκ και τα γεννητικα σου εργανα εχουν στενη επαφη τριτου τυπου με το ντεποζιτο

ο μαλακας που δεν μπορει να αποφασισει σε ποια λωριδα θελει να οδηγαει και για αυτο οδηγαει ακριβως στην μεση απο τις 2 και αμα θες κανε πως τον προσπερνας .9 στις 10 φορες θα ερθει προς τα πανω σου

makis 71
03/11/2008, 17:20
μαλακας κυριως φορτηγατζης που ενω κινησαι πανω στην εθνικη οδο στην δεξια λωριδα και σε πιανει κατουρημα βγαζεις φλας οτι θα βγεις απο τον δρομο καμμια 500αρια μετρα πριν και αρχιζεις σιγα σιγα να βγαινεις περναει ακριβως απο διπλα σου πατωντας στο διαπασων την κορνα .μετα απο αυτο κανεις ευχαιλεο και αναβεις λαμπαδα που δεν σε πεταξε στο χαντακι ο αερας του

μαλακας φορτηγατζης παλι που ενω πηγαινεις σε επαρχιακο δρομο και εχεις προταιρεοτητα λογω σημανσης αυτος μπαινει πατητος στην στροφη και μπαινει ολος μεσα στο ρευμα που κινεισαι αναγκαζοντας σε να φρεναρεις αποτομα και να ξαναγινει το σωβρακο σου στρινγκ

μαλακας καγκουρας που πιστευει οτι το παπι του σκουτερακι του ξερω γω τι αλλο καγκουροοχημα εχει επειδη του εβαλε 60 χιλιοστα πιστονι δεν σε αφηνει να τον προσπερασεις
ο παραπανω μαλακας εχει επισης το συνηθειο να πεταγεται αναμεσα απο αμαξια και να σε κοβει με το που πας να ξεκινησεις οταν εχεις πρασινο ,να πεταγεται απο πεζοδρομια καλα κρυμμενος πισω απο φορτηγα ,ξαφνικα στο δρομο και συ να λες θεε μου παει το σκοτωσα το κωλοπαιδο ,να εχει εξατμιση ελευθερας και να ακουγεται λες και περναει ολοκληρη ιλη αρματων μαχης ,ενω πηγαινεις απο πισω του να το σηκωνει σουζα και να αδειαζει τον καγκουρα που καθεται πισω του στην μπροστινη σου ροδα ,να οδηγαει το zxr 400,cbr 400 και οτιδηποτε αλλο καγκουρο400αρι βγηκε στην αγορα να κανει μπαντιλικια με τα φθαρμενα του λαστιχα και να τρωει τα μουτρα του ακριβως μπροστα σου (περασα πανω απο το ποδι ενως τετοιου μαλακα και ζηταγε και τα ρεστα .μολις του ειπα να φερουμε αστυνομια να δουμε ποιος φταει λακισε )

μαλακας ντελιβερας με κουτι 3 φορες οσο το μηχανακι του σε υψος και σε φαρδος να κανει σφηνες αναμεσα σε αμαξια και μηχανες και να τον βλεπεις να ερχεται και να κανεις οικιοθελως στην ακρη να μην σε παρει παραμαζομα

μαλακας ντελιβερας που πηγαινει αργα γιατι ψαχνει τον αριθμο και ξαφνικα συνειδητοποιει οτι ειναι απο την αλλη .ε φυσικα θα κανουμε επιτοπια στροφη 180 μοιρων περνωντασ 2ρευματα κυκλοφοριας και κοψοχωλιαζοντας ολους τους υπολοιπους

μαλακας ντελιβερας που ξαφνικα βλεπει οτι το σπιτι που ψαχνει ειναι ακριβως μπροστα του ,φρενο αποτομο κοκαλωμα και οποιος ειναι απο πισω δεν πα να κουρευεται

για να φτασουμε αποψε στην αγαπημενη κατηγορια ολων μας

ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΒΟΛΑΝ
ΤΟΥΣ ΚΡΥΦΟΥΣ ΡΑΛΛΙΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΙΠΠΟΤΕΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ .............
ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ
Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΥΝΟΜΟΤΑΞΙΑ ΟΛΩΝ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ

O μαλακας που βλεπει καποιον να στεκεται στο πεζοδρομιο και σε κλασμα δευτερολεπτου αλλαζει τρεις λωριδες αφηνοντας ολους τους συμμετεχοντες στην κυκλοφορια με καρδιακη προσβολη

ο μαλακας που ενω ολοι ειναι διπλοπαρκαρισμενοι στον δρομο και το ξερει οτι αμα σταματησει στην μεση του δρομου δεν περναει κανεις απο πουθενα σταματαει νταααααααν στο σημειο που το θελει ο πελατης με μια κινηση ακριβειας .αν ειναι να ανεβει μονο και να φυγουν λες αντε δεν παει στο διαολο .αν λεω αν ειναι να αποχαιρετιστουν ,να φιληθουν ελα χρυση μου θα σε παρω μολις φτασω ,κατσε καλε την πιτα που σου τυλιξα δεν πηρες περιμενε στην φερνω τωρα κατω ,να βαλει τα πραματα στο πορτ μπαγκαζ φυσικα μονη της η θειτσα ειπαμε ο ανθρωπος ειναι επαγγελματιας και αρχοντας .ενας αρχοντας δεν σηκωνεται με τιποτα απο την θεση του .λοιπον σε αυτην την περιπτωση παρε κολατσιο μαζι σου θα αργησεις .και βεβαια ο αρχοντας δεν παει 2 μετρα πιο κατω ωστε να αφηνει τους υπολοιπους να περασουν no sir !!!! ειπαμε ο δρομος ειναι δικος του ανανταμ μπαμπανταμ !!!! (ολα αυτα ισχυουν και για τους υπολοιπους ιχηδες )

ο μαλακας που δεν κοιταει στον καθρεφτη οταν σταματησει και θελει ο πελατης η ο ιδιος να βγει εξω απλα ανοιγει την πορτα και μετα απο μενα το χαος μετα το χαος παλι εγω (ισχυει και για τους υπολοιπους ιχηδες)

ο μαλακας που πεταει το τσιγαρο εξω παλι χωρις να κοιταξει αν ερχεται κανενας απο πισω ειπαμε στο ταξι απαγορευεται το καπνισμα και τα τασακια ειναι σαν καινουργια .εκτος αυτο ισχυει το παραπανω μετα απο μενα το χαος..... (ισχυει και για τους υπολοιπους ιχηδες)

ο μαλακας που σταματαει ακριβως στο πρασινο φαναρι γιατι ο πελατης θελει να κατεβει εκει και ως να κατεβει να πληρωσει κτλ εχει αναψει κοκκινο (Ισχυει και για τους αλλους ιχδες)

ο μαλακας που βλεπει φιλο συναδερφο στον δρομο και πηγαινουν με 10 κουβεντιαζουν διπλα διπλα και ασε τους αλλους απο πισω να φαν τα λυσσακα τους (ισχυει και για τους υπολοιπους ιχηδες)
ο μαλακας που φυσικα θα κανει τις πιο απιθανες σφηνες ελιγμους ακροβατικα γιατι το ταξι χωραει ως γνωστον παντου .ειναι σαν τα υγρα παιρνει το σχημα του δοχειου .αν χωραει ή δεν χωραει ειναι αδιαφορο και αν καβαλησεις εσυ πεζοδρομιο να την γλυτωσεις ασ προσεχες ειπαμε δικος του ειναι ο δρομος (ισχυει και για τους υπολοιπους ιχηδες) δεν φτανει που σε αφηνει να κυκλοφορας στον δρομο του ζητας και τα ρεστα αχαριστε

axtarmas
03/11/2008, 18:46
afto pou les gia to fanari den to kanoun mono taksitzides kai asxeti odigi,mou etixe se mia eftia pou exoume edo stin rodo etrexa me to fortigo gia na prolavo enan pelati kai stin eftia pou pigena ligo plakomenos(metefera katepsigmena kai pigena stin lardo 1 ora dromos pigena me 100 giana min ksepagosoun)ksafnika vlepo ena punto na kokaloni sto prasino fanari eftixos exo kala antanaklastika,eftyxos pou eitan dipli lorida kai anixtika kai ton apofiga alla eniosa ena kryoma les kai eimoun kai go katepsygmenos.na po kai ena alo skiniko pou me exei epireasi parapoli stin zoi mou giati exasa ena agapimeno mou prosopo(tin giagia mou)perpatouse i kopela sto pezodromio kai enas tipas pigene me ypervoliki taxytita kai tin xtypaei kai tin petaei 70 metra kai kati den pethane i kopela kateftias alla eixai gini sytrimia kai ksepsixise i kakomira meta apo 3o lepta,afto egine to 1994 kai sta dikastiria pou pigene i mana mou gia tin ypothesi afti den exei teliosi akoma anavoli stin anavoli edo kai 14 xronia,TI NOMI YPARXOUN EDO STIN ELLADA gia pitemou???
ean eiksera pios eitan tha ton afina anapiro gia tin ypolipi zoi tou(den mou leei i mana mou pios einai)mas kanoun na efarmozoume dikous mas nomous tis vias