PDA

View Full Version : Σήμερα...



milaber
16/02/2005, 18:19
Tι είδα σήμερα…

Ήμουν στην Αγ. Σοφίας εκεί που βρίσκει την Τσιμισκή και περίμενα στο φανάρι.
Ανάβει πράσινο και ανεβάζω το μηχανάκι στο πεζοδρόμιο για να παρκάρω και όταν πάω να κλειδώσω ακούω δυο δίχρονα κομματιασμένα (ένα παπί και ένα ξερό όλοι ξεκράνωτοι) να περνάνε.
Δευτερόλεπτα μετά ακούω το χαρακτηριστικό γαμημένο μπαμ και μια τσιρίδα και γυρίζω και βλέπω το ξερό κάτω, τον οδηγό ξάπλα και μια κυρία γύρω στα 40 μπρούμυτα σον δρόμο (Αγ. Σοφίας κάτω από την Τσιμισκή).
Ο οδηγός έκανε την μαλακία και σηκώθηκε και πήγε να καβαλήσει και να φύγει (μόνο το γόνατο του είχε ματώσει), τον πρόλαβε ο Ζτας που έτρεξε μαζί μου στο σκηνικό τελευταία στιγμή και από την ώρα εκείνη ήταν καθισμένος στην άσφαλτο και κοπανιόταν.
Σηκώσαμε το μηχανάκι με τον οδηγό του παπιού που ήταν πιο μπροστά και το πήγαμε στην άκρη του δρόμου γιατί κάτω είχε γεμίσει βενζίνες (το πώς δεν τιναχτήκαμε ακόμα το απορώ αφού ήταν μια ψώλα δίπλα με το τσιγάρο στο χέρι) και μετά ο άλλος που προφανώς ήταν φίλος του το πήγε παρακάτω και το έχωσε σε ένα στενό (το μηχανάκι ήταν ένα Yamaha χωρίς τίποτα πάνω, ούτε πινακίδα).
Όλη αυτήν την ώρα περιττό να πω πως η κυρία που είχε χτυπήσει δεν κουνήθηκε καθόλου και το κεφάλι της αιμοραγούσε...

Δεν ξέρω ποιος έφταιγε (προφανώς και οι δύο αφού ο ένας έτρεχε μέσα στο κέντρο της πόλης και η άλλη πρέπει να βιάστηκε να περάσει το φανάρι) αλλά έτσι ξαφνικά μπροστά μου γαμήθηκαν δύο ζωές...

Όλη μέρα δεν μπορώ να βγάλω την εικόνα από το μυαλό μου, μου κόπηκαν τα πόδια...
Ούτε να καβαλήσω το παπί είχα κουράγιο...

milaber
16/02/2005, 18:24
Το κλου της υπόθεσης ήταν μια γαμημένη κυράτσα που από την απέναντι μεριά του δρόμου (την κάτω μεριά της Τσιμσκή) ισχυριζόταν πως είδε τα μηχανάκια να περνάν με κόκκινο, πράγμα φυσικώς αδύνατο σφού το μόνο που μπορούσε να δει ήταν η πίσω όψη του φαναριού μας.
Εδώ εγώ που πάρκαρα το μηχανάκι δίπλα στο επίμαχο φανάρι και δεν είμαι σίγουρος αν παρανόμησαν και η άλλη έβγαλε και πόρισμα!

"Έτσι κάνουν αυτοί με τα μηχανάκια" λέει!

Πουτάνα κωλόγρια...

Μικρή Λουλού
16/02/2005, 18:33
MIΛ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΟΝΤΕΣ(ΕΛΠΙΖΩ ΠΟΤΕ,ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΣ) ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΥΑΛΩΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ..
ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ,Η ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...
ΦΙΛΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΤΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΩΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ..

milaber
16/02/2005, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
MIΛ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΟΝΤΕΣ(ΕΛΠΙΖΩ ΠΟΤΕ,ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΣ) ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΥΑΛΩΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ..


Σωστός ρε φίλε...
Το κατάλαβα και από το πως οδηγούσα μετά που ξανακαβάλησα το παπί...

OldMan
16/02/2005, 19:10
:confused: :confused: :confused:

Η κυρία που χτύπησε είναι με βαριές κρανιοεγγεφαλικές κακώσεις στην Μ.Ε.Θ. της Β! Χειρουργικής του ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟΥ (και μάλλον δεν την βγάζει καθαρή).....
(Το έμαθα λόγω δουλειάς) :sad: :sad: :sad:

ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ (κάποτε) ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.

Υ.Γ.

Η συγκεκριμένη διάβαση είναι η αμέσως πιο γ@μημένη από την δεξιά κατεβαίνοντας στην ίδια διασταύρωση.

periklisk
16/02/2005, 19:50
Ρε Θόδωρα είναι χάλια η φάση......

Άμα μάθετε κανα νέο για την κυρία γράψτε κανα ποστ!

fire
17/02/2005, 11:11
οχι ρε γμτ...οποιος και να φταιει οντως σημασια έχει το αποτελεσμα...οπως είπε και ο Πέρι γραψτε αν εχετε καννενα νεο...

angels_gr
17/02/2005, 11:25
Παίδες, εγώ τόσο καιρό που βρίσκομαι Θεσσαλονίκη, το μόνο πράγμα που βλέπω είναι οδηγούς μηχανών χωρίς κράνος. Και άντε το καλοκαίρι έχουν μια δικαιολογία ότι έχει ζέστη (την οποία δεν δέχομαι φυσικά), αλλά και τον χειμώνα με κρύο και βροχή, πάλι χωρις κράνος οδηγούνε!!! Λέτε τελικά το κράνος να τους χαλάει την κόμμωση??? Είμαστε που είμαστε λίγοι, μην γίνουμε λιγότεροι!!!

milaber
17/02/2005, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Παίδες, εγώ τόσο καιρό που βρίσκομαι Θεσσαλονίκη, το μόνο πράγμα που βλέπω είναι οδηγούς μηχανών χωρίς κράνος.

Κοίτα σου λένε την πήρα που την πήρα την μηχανάρα, να μπορεί να με βλέπει και καμιά γκόμενα στο δρόμο...
Ειδικά οι on-offάδες...

Στο συγκεκριμένο σκηνικό πάντως ο τύπος με το εντουράκι την γλύτωσε φτηνά.
Δεν φορούσε κράνος και χτύπησε μόνο το γόνατο του!
Όπως είπα μόλις την χτύπησε σηκώθηκε όρθιος και ξανακαβάλησε.

AFTER
18/02/2005, 01:22
Τελικα μαθαμε ποιος εφταιγε(εκτος απο ολους φυσικα)?

milaber
18/02/2005, 03:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τελικα μαθαμε ποιος εφταιγε (εκτος απο ολους φυσικα)?

Μπα...

Όπως είπα τα παιδιά με τα μηχανάκια πρέπει να το πέρασαν με βαθύ πορτοκαλί και τάπα και ταυτόχρονα και η άλλη πρέπει να πέρασε χωρίς να κοιτάξει.

Εγώ όπως τα κατάλαβα έτσι έγινε, αλλά όπως είπα επειδή δεν έβλεπα δεν είμαι και σίγουρος.

DoctorS
19/02/2005, 04:10
Πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί παίδες,δεν γίνεται να θέτουμε θέμα προτεραιοτήτων ανάμεσα σε ένα μηχανοκίνητο και ένα πεζό, δηλαδή ανάμεσα σε μέταλλα και σάρκα…!!!
Πόσες φορές δεν σας έχει τύχει να περπατάτε αφηρημένοι σε ένα δρόμο και από τις σκοτούρες και τα προβλήματα να μην κοιτάτε ούτε πως περνάτε το δρόμο!!!
Για έναν οδηγό αυτό όμως είναι απαράδεκτο, θα πρέπει να είμαστε ικανοί να αντεπεξέλθουμε σε τέτοιου είδους απρόοπτα!!!!πάντα με κάθε επιφύλαξη γιατί……άνθρωποι είμαστε!!!
Μακάρι να είναι περαστικά της γυναίκας!!!

ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!!!!

Dodok edessa
19/02/2005, 10:31
Κακιά στιγμή !
Κάποιες φορές συνωμοτούν θεοί και δαίμονες ,και από το τίποτα να καταστρέψεις την υπόλοιπη σου ζωή.όχι μόνο στην οδήγηση, παντού (γυναίκα ,δουλεία κτλ).
Και κάποιες άλλες φορές ,να είσαι σταματημένος στην άκρη του δρόμου ,να μη μπορείς να ανάψεις τσιγάρο από την ταραχή σου ,και να σκέφτεσαι πόσο κωλόφαρδος ήσουν, που έφυγες στα χωράφια με 170 και σηκώθηκες ατσαλάκωτος.!
Γιαυτο λοιπόν μη αφορίζουμε ότι βλέπουμε με την πρώτη ματιά. Τι και αν φορούσαν κράνος? Εκτός αν φορούσε κράνος η άτυχη κυρία.
Τύχη παιδιά ,Τύχη και ικανότητα πιστεύω είναι το μαγικό κοκτέιλ που χρειάζεται σε όλη την ζωή μας. Αυτό σας το εύχομαι !

:( :wave2:


9026