PDA

View Full Version : Μην ξεχασετε σημερα να τραγουδησετε..



STOYBI
18/09/2008, 11:22
Για το πρασινο...... :D



:smokin:


http://www.skai.gr/master_story.php?id=94112

makis206
18/09/2008, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μην ξεχασετε σημερα να τραγουδησετε για το πρασινο...... :D


Είπα κι εγώ...τι δουλειά έχει ο Stoubi με τον ύμνο του Παναθηναϊκού ;:lol:


:beer:

STOYBI
18/09/2008, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Είπα κι εγώ...τι δουλειά έχει ο Stoubi με τον ύμνο του Παναθηναϊκού ;:lol:


:beer:

Προκειτε για την μεγαλη συναυλια που δινετε σημερα ( με συμετοχη ολων σχεδον των καλιτεχνων ) με στοχο την ευαισθησια του κοσμου για το πρασινο.......

Ετσι με αφορμη αυτη την συναυλια ειπα να βαλω το θρεντακι , μιας και η μονη αφορμη που ειχαμε την τελευταια φορα να μιλησουμε για το πρασινο ηταν τοτε που εγινε ο μεγαλος ντορος για την ειδικη του ραλλυ ακροπολης... :winka:

makis206
18/09/2008, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Προκειτε για την μεγαλη συναυλια που δινετε σημερα ( με συμετοχη ολων σχεδον των καλιτεχνων ) με στοχο την ευαισθησια του κοσμου για το πρασινο.......

Το είχα καταλάβει απ'την αρχή απλά είπα να σε πειράξω λίγο (λόγω ομάδας) :lol:

Καταλαβαίνω τη σοβαρότητα του θέματος και θεωρώ ότι έκανες πολύ καλά που άνοιξες θρεντ γι'αυτό ! :winka:


:beer: :beer:

STOYBI
18/09/2008, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Το είχα καταλάβει απ'την αρχή απλά είπα να σε πειράξω λίγο (λόγω ομάδας) :lol:

Καταλαβαίνω τη σοβαρότητα του θέματος και θεωρώ ότι έκανες πολύ καλά που άνοιξες θρεντ γι'αυτό ! :winka:


:beer: :beer:

Το ξερω βρε Μακη μου..... :D

:beer: :beer:

( Απλα τα λεω σε εσενα για να τα ακουνε αλλοι......) :rolleyes:


:beer: :beer:

:wave2:

el_hymador
18/09/2008, 14:04
Και αφου τραγουδησουμε θα παμε ευτυχισμενοι για υπνο που το πρασινο σωθηκε...

γιατι -δεν ξερω αν το γνωριζετε-, αλλα με ενα Σολ ματζορε, δυο - τρια Λα μινορε και μια κορωνα, το πρασινο σωζεται απο μονο του.

Ωραια πρωτοβουλια, παντα τετοια :rolleyes:

STOYBI
18/09/2008, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Και αφου τραγουδησουμε θα παμε ευτυχισμενοι για υπνο που το πρασινο σωθηκε...

γιατι -δεν ξερω αν το γνωριζετε-, αλλα με ενα Σολ ματζορε, δυο - τρια Λα μινορε και μια κορωνα, το πρασινο σωζεται απο μονο του.

Ωραια πρωτοβουλια, παντα τετοια :rolleyes:

Για την καραμελα κουβεντα...?????

( Ρε ουτε μια διαφημηση.......... Τοσες ειχαν πεσει την εβδομαδα της ειδικης...????) :confused:

el_hymador
18/09/2008, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Για την καραμελα κουβεντα...?????

( Ρε ουτε μια διαφημηση.......... Τοσες που ειχαν πεσει την εβδομαδα της ειδικης...????) :confused:

Μηπως το θεμα της ειδικης αφορουσε εμμεσως πλην σαφως το site;

Απoδειξη του οτι εγινε "σκοτωμος" σε συμμετοχη...

Τωρα αν θες μπορoυμε να ανοιξουμε μια συζητηση για τα λατομεια, για την πιεση στο οικοσυστημα των υδροβιοτοπων, για το γεγονος οτι η Παρνηθα μενει αφυλακτη την ημερα και αλλα πολλα...

ειναι πιστευεις το καταλληλο μερος αυτο;

ξεπερασε το...

STOYBI
18/09/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Μηπως το θεμα της ειδικης αφορουσε εμμεσως πλην σαφως το site;

Απδειξη του οτι εγινε "σκοτωμος" σε συμμετοχη...

Τωρα αν θες μπορυμε να ανοιξουμε μια συζητηση για τα λατομεια, για την πιεση στο οικοσυστημα των υδροβιοτοπων, για το γεγονος οτι η Παρνηθα μενει αφυλακτη την ημερα και αλλα πολλα...

ειναι πιστευεις το καταλληλο μερος αυτο;

ξεπερασε το...

Α... Το θεμα τωρα δεν αφορα το site;

Οταν ψαχνανε οι wwwwww ανησηχοι στα ποσα ντεσιμπελ θα ταρασοταν το γυρω συστημα... Ειχαν ανοιξει κανονικο πολεμο (με διαφημησεις στον τυπο και στην tv) για το κακο που θα εκανε το ακροπολης της μια εβδομαδας στο δασος.... Και τα περιπολα τις μερες του αγωνα για το αν κατουρησε καποιος σε δεντρο που δεν επρεπε ηταν καλα ...????

Τωρα στα 250 στρεματα τσιμεντο περιμετρικα του δρυμου ... Μουγγα στην στρουγκα.....

Εχεις δικιο... Το θεμα τωρα δεν αφορα το site...

Τεσπα....

el_hymador
18/09/2008, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Α... Το θεμα τωρα δεν αφορα το site;

Οταν ψαχνανε οι wwwwww ανησηχοι στα ποσα ντεσιμπελ θα ταρασοταν το γυρω συστημα... Ειχαν ανοιξει κανονικο πολεμο (με διαφημησεις στον τυπο και στην tv) για το κακο που θα εκανε το ακροπολης της μια εβδομαδας στο δασος.... Και τα περιπολα τις μερες του αγωνα για το αν κατουρησε καποιος σε δεντρο που δεν επρεπε ηταν καλα ...????

Τωρα στα 250 στρεματα τσιμεντο περιμετρικα του δρυμου ... Μουγγα στην στρουγκα.....

Εχεις δικιο... Το θεμα τωρα δεν αφορα το site...

Τεσπα....

Ρε συ, ποιος τον γ@μει τον ΣΚΑΪ;

Ετυχε και εβγαλε ενα θεμα στην φορα (και καλα εκανε), συνεχισει να κανει προσπαθεια με τα λατομεια (και καλα κανει...) και εχει επενδυσει (οπως θελεις παρτο) στο θεμα που οναμαζεται οικολογια....απο τα σκατα των αλλων καναλιων ειναι σαφως προτιμοτερο παντως, ακομα και αν ολη αυτη η "ευαισθησια" ειναι επιτηδευμενη και αποσκοπει στην κονομα...

τι θες να μου πεις;

Οτι ο ΣΚΑΪ εβαλε τρικλοποδια στην ΕΛΠΑ....στα @@ τους την εχουν γραμμενη (οπως και η ΕΛΠΑ τον ΣΚΑΪ αντιστοιχως...)

Το θεμα αφορουσε το site γιατι το RA ειναι ενα μηχανοκινητο αθλητικο γεγονος παγκοσμιου εμβελειας...τι δεν καταλαβαινεις απο αυτο;

Χαλασε δηλαδη το rally επειδη περασαν λιγο πιο μακρια οι ειδικες διαδρομες; Το εχουμε πει πιστευω....δεν ηταν το γεγονος οτι θα προκαλουσαν ανυπολογιστη οικολογικη καταστροφη....παπαρια μαντολες ειναι αυτα....το θεμα ηταν (τουλαχιστον για μενα) το γεγονος πως δεν ειχε περασει ουτε χρονος απο την φωτια και καποιοι δεν σκεφτηκαν να περασουν λιιιιγο πιο μακρια απο τον εθνικο δρυμο. Και μιλαμε για εναν επισημο φορεα....οχι για μια απλη λεσχη αυτοκινητου.

Αν θες ανοιγουμε κουβεντα για οποιοδηποτε θεμα...http://www.oikologio.gr/content/view/1504/111/ εχουν γινει στο παρελθον αντιστοιχες κινησεις και εχουν προταθει και ενεργειες....στο κενο επεσαν...και να σου πω κατι; Ειναι ακομψο, κουραστικο και βλακωδες να αναφερομαστε συνεχεια σε θεματα ασχετα με την μοτοσικλετα σε ενα forum οπως αυτο, ακομα και αν ειναι ακρως σημαντικα και ενδιαφεροντα....ηδη εχουμε κανει καταχρηση και εσυ και εγω το ξερουμε πολυ καλα, οντας συμμετεχοντες στις "αθλητικες" συζητησεις...


Αυτο που δεν εχω καταλαβει ακομα ειναι τι ακριβως ηθελες να θειξεις με το συγκεριμενο Thread...

-To γεγονος οτι το θεμα με το Ακροπολις πηρε διαστασεις στο moto.gr

ή

- Το γεγονος οτι το θεμα με το Ακροπλις πηρε γενικοτερα διαστασεις;

:wave2:

Operater
18/09/2008, 14:55
E όχι και ποιος το γ@μει το SKAI....

O μοναδικός σταθμός που αναδεικνύει τέτοιου είδους θέματα απόλη την επικράτεια.
Το Ακρόπολις πέρασε από διαδρομή που θεωρείται καταφύγιο για τα λιγοστά ζώα που σώθηκαν και είναι στιβαγμένα πλέον σε μικρότερες περιοχές απότι πριν την πυρκαγιά. Υπάρχουν τόσα μέρη να κάνουν το ράλυ, απλά έπρεπε να το δουν και οι κουτοκ@υλοι αθηναίοι.

Την ώρα που το ΣΚΑΙ έχει θέματα για το περιβάλλον, τα υπόλοιπα μιλάνε για το πόσο χρονών είναι ο κάθε "αστέρας".

Τι διαλέγεις από τα δύο?Το τίποτα δηλώνει αδιαφορία.

el_hymador
18/09/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
E όχι και ποιος το γ@μει το SKAI....

O μοναδικός σταθμός που αναδεικνύει τέτοιου είδους θέματα απόλη την επικράτεια.
Το Ακρόπολις πέρασε από διαδρομή που θεωρείται καταφύγιο για τα λιγοστά ζώα που σώθηκαν και είναι στιβαγμένα πλέον σε μικρότερες περιοχές απότι πριν την πυρκαγιά. Υπάρχουν τόσα μέρη να κάνουν το ράλυ, απλά έπρεπε να το δουν και οι κουτοκ@υλοι αθηναίοι.

Την ώρα που το ΣΚΑΙ έχει θέματα για το περιβάλλον, τα υπόλοιπα μιλάνε για το πόσο χρονών είναι ο κάθε "αστέρας".

Τι διαλέγεις από τα δύο?Το τίποτα δηλώνει αδιαφορία.

Αν ρωτας εμενα, τον εχω γραμμενο στα @@ μου....

Καλη τηλεοραση (καμια σχεση με ολο το σκουπιδαριο), αλλα στο συγκεριμενο θεμα παιζει να εχει πεσει και μανιερα....

Σαφως και ειναι πολυ θετικο το γογονος του οτι ασχολειται με "οικολογικα" θεματα, αλλα αν ηταν σοβαροι και το ενοουσαν (συμφωνω με τον STOUBI σε αυτο) θα πηγαιναν να καταγραψουν το "μεγαλο χτισιμο" που συμβαινει αυτη την στιγμη στην Παρνηθα και στην Πεντελη, το μοιρασμα των αγροτεμαχιων στην Πελοποννησο, τα αθυαιρευτα των πολιτικων, εχουν την δυναμη και τα μεσα να το κανουν.....αλλα βλεπεις εκει, παιζουν "αλλα" συμφεροντα...

για να μην ποαρεξηγηθω, ξαναλεω πως ακομα και με αυτα που βγαζουν στην φορα αλλα και με το γενικοτερο προγραμμα και αισθητικη, ειναι μακραν απο καθε αλλα ελληνικο καναλι τηλεορασης.

Operater
18/09/2008, 15:11
Μάλλον δεν το παρακολουθείς όμως. Όλα αυτά τα καταγγέλουν και ψάχνουν τρόπους, παίρνουν τηλέφωνα και τα αναδεικνύουν. Αυτο που πρέπει να κάνει ο δημοσιογράφος. Όχι να δρα, αλλά να τα φέρνει στο φως.

:wave2:

:wave2: :wave2: :wave2:

el_hymador
18/09/2008, 15:17
Και μια και το εφερε η κουβεντα....

Προ ημερων ειμαστε με δυο ATV στην περιοχη Δροσοπηγη πανω απο τον Αγ. Στεφανο, εγω και ενας φιλος...

Παμε μεσα απο το δασος (αχνο μονοπατι-ρεματια) προς το πουθενα και ξαφνικα μου κανει σημα ο φιλος να σταματησουμε, τον ειχε πιασει ξαφνικος πονοκεφαλος....

Ειμασταν σε ενα μεγαλο πρανες και σκαρφαλωναμε προς τα πανω....ηρεμει λιγο, ξεκιναμε παλι, και ανεβαινουμε το παρανες και.... τσουπ! να σου η βιλλαρα - αυθαιτερο στην μεση του πουθενα, κυριολεκτικα μεσα στην καρδια του δασους, πως διαολο το χτισαν εκει πανω; το φυτεψαν ρ.π.μ.;


...και σαν να μην εφτανε αυτο, στην οροφη του κτιριου τιγκα οι κεραιες!!!....ολη η οροφη ηταν καλυμμενη απο κεραιες διαφορων τυπου και μεγεθους...μιλαμε για τρελη ακτινοβολια.....οποτε λυθηκε το μυστηριο του ξαφνικου πονοκεφαλου στον φιλο μου, που απο οτι μου ειπε, το ιδιο ειχε νιωσει και παλιοτερα στον Υμηττο σε αντιστοιχη περιοχη με αναμεταδοτες.

Προφανως τοι συγκεκριμενο κτισμα εξυπηρετουσε διαφορους σταθμους, εταιρειες κινητης τηλεφωνιας κτλ-κτλ...υποθεσεις κανω, αλλα τοσες κεραιες αποκελειεται να ηταν απλως για δορυφορικη τηλεοραση...

Φωτο εχουμε παρει...θα τις στειλουμε εκει που πιστευουμε (ελπιζουμε....προσδωκουμε...) οτι θα βρεθει ανταποκριση, αλλα μαλλον θα μας γραψουν στα @@ τους...εμεις θα τις στειλουμε παντως....

el_hymador
18/09/2008, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μάλλον δεν το παρακολουθείς όμως. Όλα αυτά τα καταγγέλουν και ψάχνουν τρόπους, παίρνουν τηλέφωνα και τα αναδεικνύουν. Αυτο που πρέπει να κάνει ο δημοσιογράφος. Όχι να δρα, αλλά να τα φέρνει στο φως.

:wave2:

:wave2: :wave2: :wave2:

Ναι, ναι να τα φερνει στο φως...

Οχι φιλε μου!! Στην χωρα μας δεν αρκει αυτο...

Τοτε δημοσιογραφος ειμαι και εγω με το παραπανω μηνυμα μου....

Το θεμα ειναι να κανεις ερευνα, να διαπιστωσεις ποια ειναι τα αυθαιρετα και να αρχισεις να κατονομαζεις πλεον...αυτο ειναι δημοσιογραφια...

Στην ταδε περιοχη, τοσα αυθαιρετα, εκ των οποιων τα μισα υπο κατασκευη....ποιος εχει τα @@δια να το κανει απο ολους αυτους;

Γιατι τα πολιτικα σκανδαλα βγαινουν με την παραμικρη του λεπτομερεια στην φορα; Εχουν την δυναμη και τα μεσα να το κανουν, απλως κολωνουν, δεν θελουν, η καιγεται και η δικη τους γουνα...δεν μιλαω για τον ΣΚΑΪ συγκεκριμενα, αλλα για ολους αυτους στα ΜΜΕ και στην πολιτικη, που εχουν βαφτισθει αυτοβουλως οικολογοι....

STOYBI
18/09/2008, 15:51
hyma......
Θυμισου τι ελεγε η ανακοινωση τοτε........http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=59670&highlight=%C1%CA%D1%CF%D0%CF%CB%C9%D3

Στο ειχα πει και τοτε και εξεραγεις και εσυ και αλλοι..... Η υποκρισια επαιξε πρωταρχικο ρολο και σε αυτες του τυπου www οργανωσεις εκεινες τις ημερες και οτι το θεμα ειχε δημιουργηθει για προβολη τους και μονο ( οποιος ακουγε εκεινες τις μερες ραδιο ξερει...) Στα σοβαρα θεματα.... Σιωπη και μονο...

Ασε το Σκαι ησυχο.... Αλλοι το ειχαν αρχισει το πανηγυρι.......

Κατα τα αλλα ..... Ειμαι σε θεση να ξερω τι αφορα το σαιτ και δεν χρειαζομαι υποδειξεις......

Να σου θυμισω ομως οτι και οτιδηποτε αλλο και απο το μηχανοκινητο αθλητισμο ( περα των τριων τροχων) ειναι ασχετο με αυτο... Απο εκει και περα οι υπευθυνοι του σαιτ ειναι αρμοδιοι να κρινουν....

Τελος απο εμενα.......

el_hymador
18/09/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
hyma......
Θυμισου τι ελεγε η ανακοινωση τοτε........http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=59670&highlight=%C1%CA%D1%CF%D0%CF%CB%C9%D3

Στο ειχα πει και τοτε και εξεραγεις και εσυ και αλλοι..... Η υποκρισια επαιξε πρωταρχικο ρολο και σε αυτες του τυπου www οργανωσεις εκεινες τις ημερες και οτι το θεμα ειχε δημιουργηθει για προβολη τους και μονο ( οποιος ακουγε εκεινες τις μερες ραδιο ξερει...) Στα σοβαρα θεματα.... Σιωπη και μονο...

Ασε το Σκαι ησυχο.... Αλλοι το ειχαν αρχισει το πανηγυρι.......

Κατα τα αλλα ..... Ειμαι σε θεση να ξερω τι αφορα το σαιτ και δεν χρειαζομαι υποδειξεις......

Να σου θυμισω ομως οτι και οτιδηποτε αλλο και απο το μηχανοκινητο αθλητισμο ( περα των τριων τροχων) ειναι ασχετο με αυτο... Απο εκει και περα οι υπευθυνοι του σαιτ ειναι αρμοδιοι να κρινουν....

Τελος απο εμενα.......

Ναι την θυμαμαι την ανακοινωση οπως θυμαμαι και ποια ηταν η παγια θεση μου, που καμια σχεση δεν ειχε με "εκρηξεις"....


Δεν ισχυριζεται κανεις οτι η διλευση των αυτοκινητων (και ολου του συφερτου) θα καταστρεψει την περιοχη...

Απλως ειναι ενδεικτικο της ελληνικης ληθης και αδιαφοριας.

Σιγουρα υπαρχουν κρετινοι ιδιωτες που προκαλουν ουτως η αλλως τεραστιες καταστροφες στην φυση, αλλα ενας επισημος φορεας οπως η ΕΛΠΑ θα επρεπε να προσεχει περισσοτερο.

Αυριο - μεθαυριο θα βγει ο μ@λ@κ@ς που εχτισε, πεταξε σκουπιδια και κατεστρεψε την περιοχη και θα πει "σωπα μωρε, εδω περασε το Ακροπολις απο εδω μεσα, εγω φταιω;"

Στην συνεχει αν θυμασαι η συζητηση παρεκτραπηκε και βρεθηκαμε να λεμε για τις ΜΚΟ και την WWF και τον ΣΚΑΪ....σκοποι, χρησιμοτητα, επιλεκτικη ενημερωση κτλ-κτλ...

Και στην τελικη με τον ΣΚΑΪ και την τηλεοραση - ΜΜΕ πρεπει να τα εχεις....γιατι η WWF εξεδωσε απλως μια νακοινωση οπως και χιλιαδες αλλες....το οτι την ξεσκιασαν οι δημοσιοκαφροι, δεν αφορτα την wwf...αν μπεις στοι site της, θα διπαιστωσει ςοτο βγαζουν ενα καροι ανακοινωσεις και δελτια τυπου και επισημαινουν και καταδυκνειουν...

Γιατι το "RA περναει μεσα απο την Παρνηθα" ειναι πιο πιασαρικο σαν θεμα απο τα αποβλητα που χυνονται σε εναν ποταμο στην Β.Ελλαδα...

Αυτο επελεξαν να φωτισουν, αυτο επελεξαν να βγαλουν στο "κλαρι" του τηλεοπτικου αερα...γιατι;

Γιατι θα "συγκινουσε" πολυ περισσοτερο κοσμο στο λεκανοπεδιο της Αττικης μιας και η Παρνηθα ειναι γνωστη σε ολους και γιατι οι μνημες απο την καταστροφη της ηταν νωπες....

Που ακριβως εχεις εσυ το προβλημα;

Υποδειξεις δεν σου κανω σε καμια περιπτωση, μαλλον καταλαβες λαθος...

Παρ΄ολα αυτα θεωρεις οτι το προβλημα που ειχε ανακυψει με το RA δεν αφορα τους μοτοσικλετιστες...

Δηλαδη προεκυψε προβλημα ενεκα διοργανωσης ενος μηχανοκινητου αθληματος σε ενα μερος οπου πιθανοτατα πηγαινεις και ΕΣΥ για enduro και σου ειναι αδιαφορο; ...οκ...δεκτον....

Πειραμα: Σε καμια εβδομαδα ας postαρουμε καποιο απο τα "νεα" (διαλεξε εσυ ενα) που αναρτα στην πρωτη της σελιδα η wwf...δεκα απαντησεις το πολυ, πιθανοτατα και διαγραφη του θεματος ως ασχετο...αυτα πιστευω οτι θα γινουν...

Τωρα πως ενα ασχετο με το Moto.gr θεμα γεμισε 8 σελιδες μπορεις να μου εξηγησεις;