PDA

View Full Version : Αγορά καινούριας μοτοσυκλέτας από το εξωτερικό



paris-3
18/09/2008, 12:40
Αξίζει να πάρω μοτοσυκλέτα μέσω εμπόρου, αλλά αγορασμένη από το εξωτερικό??(χώρα της Ε.Ε)
Το σκέφτομαι γιατί η μηχανή που θέλω έχει έλειψη κ θα αργήσει πολύ η επόμενη παρτίδα..
Μιλάμε για καινούρια όχι μεταχειρισμένη...χάνω κάτι αν την πάρω έτσι??Εγγύηση κτλ.???

apav
18/09/2008, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Αξίζει να πάρω μοτοσυκλέτα μέσω εμπόρου, αλλά αγορασμένη από το εξωτερικό??(χώρα της Ε.Ε)
Το σκέφτομαι γιατί η μηχανή που θέλω έχει έλειψη κ θα αργήσει πολύ η επόμενη παρτίδα..
Μιλάμε για καινούρια όχι μεταχειρισμένη...χάνω κάτι αν την πάρω έτσι??Εγγύηση κτλ.???

Εάν μιλάς για το Ninja, μάλλον θα χάσεις γιατί η διαφορά της τιμής είναι πολύ μικρή και το κόστος για πινακίδες είναι υψηλό λόγω παλαιότητας μικρότερης των 6 μηνών. Εγγύηση, κλπ, θα έχει κανονικά όπως τα Λ Strom, GSXR, και λοιπά παρά-εισαγωγής.

Υπομονή. :beer:

paris-3
18/09/2008, 13:20
Εννοείται αν βγαίνει στην ίδια τιμή συνολικά(με πινακίδες κτλ.) αλλιώς δν το συζητάμε...
Και ποιος σου δίνει την εγγύηση??Η Kawasaki στην Ελλάδα πάντως δν νομίζω..Να υποθέσω ότι είναι προφορική εγγύηση από τον έμπορο?:)

apav
18/09/2008, 13:37
Σε καλύπτει η αντιπροσωπεία. Διάβασε περισσότερα ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=48862). :wave2: