PDA

View Full Version : Transalp



kalant
16/02/2005, 23:55
Geia sas paidia. Endiaferomai na agoraso mhxanh. Eimai metaxy toy transalp kai toy v-strom 650. Vasika moy aresoun kai oi dyo, exoun ta idia lefta alla to v-strom kalyteres epidoseis.Omos to transalp einai apodedeigmena axiopisto eno to v-strom einai sxetika kainouria mhxanh (xero oti to moter einai tou sv alla apo hlektrika klp ti ginete ?). Perimeno gnomes kai parathrhseis.

periklisk
16/02/2005, 23:59
V strom δαγκωτό λέμε:wave2:

idi
17/02/2005, 00:05
τρανσαλπ??????? υπαρχει ακομα?????

δε το βαψαν μπλε?????? (πλακα κανω)

σε λιγο ερχεται και το KLV 650 ...:wave2:

Zan_Prizol
17/02/2005, 00:14
Suzuki Sport Enduro Tourer με κλειστα ματια!!! ;)
Μην το συζητας...

AFTER
17/02/2005, 00:15
Μην κανεις την μαλακια και παρεις τον τραβελογυρο(trans-lap),θα κλαις μετα που τα vstrom 650 θα σε περνανε σαν σταματημενο!

Αλλα και στα πολλα,ενα vstrom 650 ταξιδευει ανετα με 160-170,ενω το τραβελι μετα τα 140 τα παιζει

Dodok edessa
17/02/2005, 09:19
TSUTSUKI V-STΡΟΜ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΧΕΡΙΑ:winka:

hornet
17/02/2005, 09:40
αν θες μονο ασφαλτο παρε vstrom αν θες και χωμα θα παρεις transalp αφου αποδεδειγμενα το TA παει χωμα και με το vstrom μετρας τουμπες
και επισης ρε after εχω δει ΤΑ να πηγαινει 180 ταξιδι σταθερα ηταν αλλο αυτο εεεε ειχε μοτερ απο VTR !!! Μαλλον ρε τι γινεται στο κοσμο καμια φορα

Α και επισης περιμενε το klv650 που θα ειναι μπλε!!!

DUKASII
17/02/2005, 09:45
ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΧΩΜΑ ΡΕ..ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ..

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 17'' !!!

ΠΑΡΕ ΤΟ V-STROM Η ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΚΑΝΑ 05 ΤΡΑΝΣΛΑΛΠ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΟ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ...ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ..:rotflmao:

hornet
17/02/2005, 09:48
καλα και εγω μπηκα με το hornet δεν σημαινει οτι πηγαινα κιολας σπυρακο...
Που μου μπηκες εσυ με το δουκα στο χωμα που τον εχεις μη σταξει και μη βρεξει;
Χαλασε ο κοσμος

Tigas
17/02/2005, 09:49
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ O HORNET.
O ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΟΛΤΕΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ V-STROM 650 .ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΕΙ 160 ΧΛΜ ΣΤΑΘΕΡΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΡΙΒΕΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ .
ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΒΑΛΑΣ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΛΑΓΚΑΔΙΑ ΠΑΡΕ HONDA ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.
ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΝΩΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ 2 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.
Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΨΙΛΟΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ SUZUKI ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΡΕΣΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ

DUKASII
17/02/2005, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
καλα και εγω μπηκα με το hornet δεν σημαινει οτι πηγαινα κιολας σπυρακο...
Που μου μπηκες εσυ με το δουκα στο χωμα που τον εχεις μη σταξει και μη βρεξει;
Χαλασε ο κοσμος ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ..ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ..

ΟΧΙ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΑ ΚΙΟΛΑΣ Ε???ΜΗ ΧΕΣΩ...

Tigas
17/02/2005, 09:52
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΤΟ CBR ΣΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ ΤΟ ΠΕΤΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


8917

DUKASII
17/02/2005, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΤΟ CBR ΣΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ ΤΟ ΠΕΤΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΣΤΑΥΡΕ??

Tigas
17/02/2005, 10:05
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΛΙΑ ΑΓΑΠΗ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ


8919

DUKASII
17/02/2005, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΛΙΑ ΑΓΑΠΗ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ

NA ΠΑΣ ΧΩΜΑ ..ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΑΝ ΚΟΥΝΑΕΙ ΣΤΑ ΣΑΜΑΡΑΚΙΑ.. :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
17/02/2005, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΧΩΜΑ ΡΕ..ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ..

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 17'' !!!

ΠΑΡΕ ΤΟ V-STROM Η ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΚΑΝΑ 05 ΤΡΑΝΣΛΑΛΠ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΟ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ...ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ..:rotflmao:

Σπύρε έχει και άλλη γαμάτη αλλαγή! στην εξάτμιση!:lol:

Tigas
17/02/2005, 10:11
ΠΡΙΝ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ.
ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΕΠΗΦΥΛΑΚΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ ΤΟΥ ΦΛΟΡΟΥΜ.
ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΣΗ
ΣΚΑΒΕΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
17/02/2005, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΠΡΙΝ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ.
ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΕΠΗΦΥΛΑΚΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ ΤΟΥ ΦΛΟΡΟΥΜ.
ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΣΗ
ΣΚΑΒΕΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


MISSION IMPOSSIBLE 3


:lol:

Tigas
17/02/2005, 12:16
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ IMPOSSIBLE.THN TAINIA ΤORQOUE ΕΛΛΗΝΙΣΤΙ ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ.
TRIUMPH 955,MILER CBR 954 RR ,ZX9R OI ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ, ΑΛΜΑΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΧΩΜΑΤΑ, ΜΕ ΓΟΝΑΤΟ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΜΑΛΑΚΑΣ ,ΤΟΝΟΥΣ ΜΑΛΑΚΑΣ.
ΤΕΛΟΣ ΚΑΚΩΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΣΑΠΕΣ ,ΤΣΟΥΓΓΡΑΝΕΣ ΚΤΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ TRENDY.
ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΑΡΤΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΙΝΑΛΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ SS NINJA ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ

hornet
17/02/2005, 12:21
Εγω θελω εκεινο με το κινητηρα απο αεροσκαφος (y2k) που περνας με χιλια και μαλλι αψογου κομμωσεως προιον κομμωτηριου κολονακιου και παιρνεις μαζι και τα βρακακια απο τις απανταχου ανυποπτες κυριες!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

Tigas
17/02/2005, 12:32
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΑΝΤΟΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙ ΦΟΡΤΗΓΑ,ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΜΕ ΜΟΤΕΡ ΑΠΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ.
ΣΑΝ ΔΩΡΟ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΝΑ ΤΗ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΕΣΥ:D

Tigas
17/02/2005, 12:34
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΓΙΑ ΠΕΣ ΓΙΑ ΠΕΣ


8926

hornet
17/02/2005, 14:31
Τωρα καταλαβα γιατι τα harley εχουν τετοιους κραδασμους εκ σχεδιασης......για μασαζ!!!!!!!!!!!!!!

Rezeguet
17/02/2005, 15:19
ναι το Υ2Κ υπαρχει οντως και λεει βγαζει τοση θερμοτητα απο την εξατμιση που καιγονται τα παντα σε ακτινα μερικων μετρων απο αυτην!! Εχει και τεχνικα χαρακτηριστηκα¨ 320 ιπποι στις 52.000σαλ (!!!!) με 58 κιλα ρποπης απο τις 2000σαλ (ζζζντοινγκ!) με τελικη 402 χλμ/ω! Εχει κινητηρα rolls royce ελικοπτερου καιει κηροζινη και diesel εχει καμερα στην ουρα αντι για καθρεφτες και τιμη ΜΟΝΟ 150.000 Ευρωπουλα! Κατασκευαζεται στην Αμερικη (που αλου?) απο την Marine turbine technologies ( www.marineturbine.com ) ΄΄

Γαματο, ε? Παντως ειναι κακασχημο. Απο design οι αμερικανοι ειναι μαπες (μονο απο κατι χαρλευ ξερουν)! Παντως αυτος στην ταινια ειδες πως το πηγαινε? ετρεχε με 300 στην πολη και περνουσε στριβοντας με την ταχυτητα του φωτος ολα τα αμαξια αλα ghostrider και η πλακα ειναι οτι και η χαρλευ που οδηγουσε ο αλλος τυπας ηταν εχισου γρηγορη (!!!!!!!) :eyepop: :eyepop: :uplate: :hypnotize: και εστριβε το ιδιο καλα (!!!!!!!!!!!!!!) :eyepop: :eyepop: :eyepop: :uplate: :uplate: :hypnotize

Tigas
17/02/2005, 15:27
MHΝ ΤΟ ΠΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΜΑΘΑ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΚΟΥΛΟΥ ΤΟΥ ΜΑΛΙΑ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙ ΕΤΣΙ.:D

Spike
17/02/2005, 16:45
TO PIO KALO SHMEIO THS TAINIAS EINAI POU OI DYO GOMENES (ME R1 KAI KAPOIO ALLO POU DEN EIDA KALA) KANOUN MONOMAXIA ME TIS MHXANES LES KAI EINAI SPATHIA !!!!

GIA NA MHN ANAFERO THN SKHNH STO TRENO !!!!

Rezeguet
18/02/2005, 18:56
αχαχαχαχα ναι που κανει 180 turning stoppie η μια γκομενα και παιζει με την πισω ροδαμια φαπα στη μουρη της αλλης! αχαχαχαχαχαχα!

AFTER
19/02/2005, 02:45
...και το ωραιο ειναι οτι οι Αμερικανοι τα πιστευουν αυτα!!!!!

Οπως με το mission imposible 2 που το daytona φοραγε michelin t63 λαστιχα εντουραδικα,και οταν ο Θωμακος εκανε 180 endo πυροβολοντας με το αλλο χερι...αττςςςςςςςςςς

Rezeguet
19/02/2005, 11:00
ρε συ γιαυτο το λενε mission IMPOSSIBLE ! :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Μου φαινεται η πιο ρεαλιστικη ταινια που εχει βγει τον τελευταιο καιρο για μοτορια απο το holywood ειναι το bikerboyz με τον αραπη του ματριξ :lol:Εχετε δοκιμασει ποτε να βαλετε σιδερενια παπουτσια και να τρεχετε στην αττικη οδο με 300 κρατωντας το τιμονι με τα χερια ενω τα βασικα τσουλατε διπλα στο μηχανακι βγαζοντας σπιθες απο τα ποδια σας?? Η να περνατε κατι hayabuses που κανουν κοντρα και την ωρα που τις περνατε να ανεβαινετε πανω στο μοτορι με τα ποδια στην σελα και σταση ακροβατη κρατωντας ομως παραλληλα το γκαζι ανοιχτο (??) με την δυναμη που ασκειται απο τις κλανιες σας? Εεε? :lol: :rotflmao: :lol:

zouzounos
20/02/2005, 12:47
koitaza to thema kai gia pote eftasa na diavazo gia tainies kai k.a. (nomiza oti koitaza allo thema)
o filos mas thelei na dialeksei mixanaki.
to kalitero einai na ta dokimaseis an exei kapoios filos sou vstrom i transalp

"και επισης ρε after εχω δει ΤΑ να πηγαινει 180 ταξιδι σταθερα ηταν αλλο αυτο εεεε ειχε μοτερ απο VTR !!! Μαλλον ρε τι γινεται στο κοσμο καμια φορα"
gia auto pou diavasa eriksa poli gelio ....... nai to transalp mporei na ftasei 180 ... ante kai na taksidepsei -oxi sinexos-(fantazomai pos les konterisia xiliometra) .... alla ela pou kapoious tetoius tous exo petixei stin ethniki skimenous kato apo to windsilk kai tous katapoia me to vtrom 650 (giati ego mporo na do kontarisia 210 xiliometra) xi xi xi kai osoi einai stin agnoia otan stamatame rotoun!!!!!!
( to proigoumeno mixanaki mou itan transalp 650 tou 2001)
thanks!

zouzounos
20/02/2005, 13:02
Πρόβλημα Τροφοδοσίας ;;;;;;;;;;;;;;;;
καλημέρα παιδιά.Έχω κάποιο προβλημα με την μηχανή μου και θέλω την γνώμη σας .Ενώ πηγαίνω στην Εθνική με πέμπτη και 4.800 στροφές γύρω στα 100 κm μου κάνει συνεχώς διακοπές ενώ μόλις ανεβάσω δουλέυει μια χαρά.
Μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να φταίει ; και ένα καλό συνεργείο για HONDA TRANSALP V 650 μοντέλο 2003;

apo kapou allou itrhe auto ka iepidi itan epi tou thematos

milaber
20/02/2005, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.


Όλα καλά κι όλα ωραία αλλά για το γκομενάκι δεν ακούω κουβέντα!

Εδώ αποθηκεύσαμε 4,5 γίγα ταινία στον κομπιούτορα για να την έχουμε πρόχειρη να την καμαρώνουμε την κοπέλα και θα μας πεις και ότι "δεν έλεγε και πολλά πράγματα";

Εσύ πιο όμορφος είσαι ρε;

:lol: :lol: :lol:

Rezeguet
20/02/2005, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από zouzounos
koitaza to thema kai gia pote eftasa na diavazo gia tainies kai k.a. (nomiza oti koitaza allo thema)
o filos mas thelei na dialeksei mixanaki.


αλλο ενα γ@μημενο ποστ στο φορουμ του ΜΟΤΟ.gr! δεν ειναι και τιποτε νεο δα θα επρεπε να το περιμενεις οτι θα γαμηθει μετα την 3η-4η απαντηση! :lol: :lol: :beer:

siokatas
23/02/2005, 22:21
:wave2: γεια σας απο σαλονικα!!πριν λιγο καιρο ειχα και εγω την ιδια απορια για πιο απο τα δυο να διαλεξω.ειχα ενα BMW F650 ST και ελεγα να το αλλαξω τελικα αποφασισα για το ΤΑ.καμια σχεση το ενα με το αλλο το v-storm ειναι οτι ακριβως λεει το ονομα του V-ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ στα γκαζια αλλα οχι για ελλαδα ρε παιδια πολυ χαντακι και το εργαλειο θελει καλη ασφαλτο γιατι διαβαζει τον δρομο,το TRANSALP ειναι πιο υπιο αλλα νομιζω η καλλητερη επιλογη για ελλαδα αφου ειναι πιο endurato.....