PDA

View Full Version : SM h street?



mitsoskr
19/09/2008, 22:45
ρε παιδια εχω μια απορια.... σε περιοδικα που διαβαζω λενε οτι τα supermoto ειναι διασκεδαστικα κλπ... δν κτλβαινω, δηλαδη τα street δεν ειναι? :confused:
τι εννουν? ας πουμε εμενα μου αρεσουν τα street, γιατι να παρω supermoto?(κουβεντα να γινετε);)

epp1640
19/09/2008, 23:35
βουρ στις αντιπαραθέσεις.. :lol: :wave2:

gdevelek
20/09/2008, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsoskr
ας πουμε εμενα μου αρεσουν τα street, γιατι να παρω supermoto?(κουβεντα να γινετε);)

ε, άμα σΕ αρέσουν τα στριτ,







να πάρεις ον-οφ :lol:



λοιπόν, άμα σου αρέσουν τα στριτ, κι αν μάλιστα έχεις δοκιμάσει και τις άλλες κατηγορίες μεταξύ των οποίων και τα ΣΜ, και προτιμάς τα στριτ, δεν βλέπω γιατί κάθεσαι και το κουβεντιάζεις :confused:

McTalas
20/09/2008, 00:26
ειναι απλο το θεμα φιλε,

SS για την πιστα (αντε και καμια γληγορη βολτα)

και SM για την πολη !!!

Α! και ενα πριονι για το χωμα,

και ειμαι καλυμενος στην ζωη...




δλδ οχι τελείως καλυμενος, θα ηθελα και ενα δευτερο ss για την πιστα και 2 φορτηγα λαστιχα
και ενα eduro τετραχρονο μεγαλο και και και και ας μην συνεχισω...

:D :D :D

epp1640
20/09/2008, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ειναι απλο το θεμα φιλε,

SS για την πιστα (αντε και καμια γληγορη βολτα)

και SM για την πολη !!!

Α! και ενα πριονι για το χωμα,

και ειμαι καλυμενος στην ζωη...




δλδ οχι τελείως καλυμενος, θα ηθελα και ενα δευτερο ss για την πιστα και 2 φορτηγα λαστιχα
και ενα eduro τετραχρονο μεγαλο και και και και ας μην συνεχισω...

:D :D :D

έλα ρε, εσύ τουλάχιστον είσαι κατασταλλαγμένος.. εγώ μπορεί να θέλω cbr400rr και μετά από μισή ώρα να ορκίζομαι ότι θέλω ένα πριονάκι wr125.. :lol:

McTalas
20/09/2008, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
έλα ρε, εσύ τουλάχιστον είσαι κατασταλλαγμένος.. εγώ μπορεί να θέλω cbr400rr και μετά από μισή ώρα να ορκίζομαι ότι θέλω ένα πριονάκι wr125.. :lol:

γιαυτο σου εω παρε και τα 2 και οταν θα θες το 400 θα το εχεις μετα το παρατασ στην ακρη και πιανεις το πριονι και μετα παλι το 400 και μετα παλι το πριονι και... και... και...

και μετα ξυπμισαμε και οι 2 !!!
:lol: :lol:

kalant
20/09/2008, 07:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
κι αν μάλιστα έχεις δοκιμάσει και τις άλλες κατηγορίες μεταξύ των οποίων και τα ΣΜ, και προτιμάς τα στριτ, δεν βλέπω γιατί κάθεσαι και το κουβεντιάζεις :confused:

δεν ειπε οτι εχει δοκιμασει, οτι ετσι λενε τα περιοδικα ειπε...

nikos force
20/09/2008, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsoskr
ρε παιδια εχω μια απορια.... σε περιοδικα που διαβαζω λενε οτι τα supermoto ειναι διασκεδαστικα κλπ... και ειναι απο τα ελαχιστα πραγματα που τα περιοδικα εχουν 100% δικιο

mitsoskr
20/09/2008, 10:19
ειμαι 15 χρονων οποτε δεν εχω δοκιμασει καμια!
την ''τζουρα'' μου για τις μοτοσυκλετες τις παιρνω απο τα περιοδικα!!!:smokin:
απλα δν κτλβαινω γιατι λενε, ή μαλλον γιατι δεν λενε οτι τα street ειναι διασκεδαστικα, δεν ειναι??? και βασικα πως μπορει να γινει μια πολη διασκεδαστικη με ενα supermoto? τι παραπανω μπορεις να κανεις?

McTalas
20/09/2008, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsoskr
ειμαι 15 χρονων οποτε δεν εχω δοκιμασει καμια!
την ''τζουρα'' μου για τις μοτοσυκλετες τις παιρνω απο τα περιοδικα!!!:smokin:
απλα δν κτλβαινω γιατι λενε, ή μαλλον γιατι δεν λενε οτι τα street ειναι διασκεδαστικα, δεν ειναι??? και βασικα πως μπορει να γινει μια πολη διασκεδαστικη με ενα supermoto? τι παραπανω μπορεις να κανεις?
οταν λες street, εννοεις τα γυμνα,τα σουπερσπορτ ή και τα 2?
το SM ειναι πιο διασκεδαστικα, γιατι ειναι πιο μικρα σε ογκο, εχουν μεγαλη ροπη στις χαμηλομεσαιες, ειναι πιο ματζοβολα, ξεκουραστα, αν πεσεις δεν παθαινουν και καμια σοβαρη ζημια, κτλ, κτλ

mitsoskr
20/09/2008, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
οταν λες street, εννοεις τα γυμνα,τα σουπερσπορτ ή και τα 2?
το SM ειναι πιο διασκεδαστικα, γιατι ειναι πιο μικρα σε ογκο, εχουν μεγαλη ροπη στις χαμηλομεσαιες, ειναι πιο ματζοβολα, ξεκουραστα, αν πεσεις δεν παθαινουν και καμια σοβαρη ζημια, κτλ, κτλ


ψιλοκαταλαβα.
street εννοω και τα δυο.
απορια: τι σημαινει ματζοβολα?

δηλαδη επειδη ειναι και πιο ελαφρια κανεις οτι κανεις πιο ευκολα απο τα αλλα ε?

McTalas
20/09/2008, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsoskr
ψιλοκαταλαβα.
street εννοω και τα δυο.
απορια: τι σημαινει ματζοβολα?

δηλαδη επειδη ειναι και πιο ελαφρια κανεις οτι κανεις πιο ευκολα απο τα αλλα ε?

ματζοβολα ή μαντζεβελα ή δεν ξερω 'γω πως αλλιως λεγεται, ειναι κατι που ειναι ευκολο να το χειριστεις, δλδ με το σμ χωνεσαι μεσα στην κινηση, στριβεις απο εδω, στριβεις απο εκει, εχει και πολυ κοψιμο, ειναι γενικος ευκινητο, οχι απαραιτητα απο θεμα βαρους αλλα απο γεωμετρια και χρηστικοτητα.

MitsosNaked
20/09/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ματζοβολα ή μαντζεβελα ή δεν ξερω 'γω πως αλλιως λεγεται,

Λέγονται "μανιτζέβελα". ;)

Πάντως με SM κλαίς λιγότερο όταν περνάς πάνω από ανωμαλίες των αθηναϊκών δρόμων(καπάκια,μπαλώματα κλπ).