PDA

View Full Version : Γιαντα σβηνει ορε ?



Band(age)it
19/09/2008, 23:33
Ενα προβληματακι παρατηρησα στο τριων ημερων μεταχειρισμενο GSR που πηρα..

Οταν ειναι στο ρελαντι εαν "τσιμπησεις" αποτομα το γκαζι και το αφησεις εξισου αποτομα σβηνει .
Δηλαδη απο τις 1000 στροφες να το τσιμπησεις στις 2000-2500 ετσι για κλασματα δευτερολεπτου..

Εαν το τσιτωσεις ολα καλα..εαν παιζεις με τον ιδιο τροπο σε υψηλοτερες στροφες παλι ολα καλα..

Το ιδιο κανει και οταν κινουμενος πχ με 10 χλμ/ωρα στην κινηση κλεισω αποτομα το γκαζι .

Ειμαι τοσο κουλος και δεν το χω καταλαβει ? Ιντα να φταιει ?


Το προβλημα εμφανιζεται τοσο οταν ειναι ζεστο οσο και κρυο .

GIXXERAKIAS
19/09/2008, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Ενα προβληματακι παρατηρησα στο τριων ημερων μεταχειρισμενο GSR που πηρα..

Οταν ειναι στο ρελαντι εαν "τσιμπησεις" αποτομα το γκαζι και το αφησεις εξισου αποτομα σβηνει .
Δηλαδη απο τις 1000 στροφες να το τσιμπησεις στις 2000-2500 ετσι για κλασματα δευτερολεπτου..

Εαν το τσιτωσεις ολα καλα..εαν παιζεις με τον ιδιο τροπο σε υψηλοτερες στροφες παλι ολα καλα..

Το ιδιο κανει και οταν κινουμενος πχ με 10 χλμ/ωρα στην κινηση κλεισω αποτομα το γκαζι .

Ειμαι τοσο κουλος και δεν το χω καταλαβει ? Ιντα να φταιει ?


Το προβλημα εμφανιζεται τοσο οταν ειναι ζεστο οσο και κρυο .

Ειναι απλο...ανεβασε στροφες ειναι πολυ χαμηλες φιλε μου. 1.100 με 1.200 ειναι το κανονικο.Το παθαινε ενα φιλαρακι και ειχε και αυτος χαμηλο ρελαντι στο δικο του οταν του ανεβασδα το ρελαντι λιγακι ολα ΤΕΛΟΣ!:winka: :beer:

Band(age)it
19/09/2008, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ειναι απλο...ανεβασε στροφες ειναι πολυ χαμηλες φιλε μου. 1.100 με 1.200 ειναι το κανονικο.Το παθαινε ενα φιλαρακι και ειχε και αυτος χαμηλο ρελαντι στο δικο του οταν του ανεβασδα το ρελαντι λιγακι ολα ΤΕΛΟΣ!:winka: :beer:

Και 1000 πολλες πρεπει να λεω...δουλευει απελπιστικα βαριεστημενα στο ρελαντι...
Πως ανεβαζουμε το ρελαντι τελος παντων ?

blackbusa
20/09/2008, 00:05
παρε bandit....

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Band(age)it
20/09/2008, 00:07
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
[B]παρε bandit....

:a018: :a018: :a018:

DimChios
20/09/2008, 00:40
1.200 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ....




























ΚΟΥΛΑΤΖΑ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

C-LF
20/09/2008, 01:02
Και 1000 πολλες πρεπει να λεω...δουλευει απελπιστικα βαριεστημενα στο ρελαντι...
Πως ανεβαζουμε το ρελαντι τελος παντων ? [/B][/QUOTE]

Αν εχεις το manual λογικα θα γρεφει τα παντα,στροφες ρελαντι,ρυθμιση...

GIXXERAKIAS
20/09/2008, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Και 1000 πολλες πρεπει να λεω...δουλευει απελπιστικα βαριεστημενα στο ρελαντι...
Πως ανεβαζουμε το ρελαντι τελος παντων ?

Χμμμ δεν θυμαμαι αν πρεπει να λυθει και να σηκωεθει το τεποζιτο σλλσ εινα ιστην αριστερη μερια πανω στα σωματα του ιντζεκσιον μια βιδα που γυριζει ευκολα με το χερι και ρυθμιζεις τις στροφες.Θυμησου μονο οτι για να ειναι ακριβης η ρυθμιση πρεπει να ειναι σε θερμοκρασια λειτουργιας η μηχανη.:winka: :beer:

Band(age)it
21/09/2008, 03:52
Θα το κοιταξω . Ευχαριστω !