PDA

View Full Version : Endo ή τροποποίηση του Κ.Ο.Κ.???



OldMan
17/02/2005, 10:51
Τετριμμένο μάλλον ζήτημα (δεν πιστεύω να μην έχει συμβεί σε κάποιον)....

Βγάζω το πρωϊ το μηχανάκι για επείγουσα δουλειά (γενικά δεν το κυκλοφορώ στον δρόμο, αλλά με είχε κλείσει ένα μ@λ@κας με το αμάξι, η πάπια δεν έχει φρένα και αν δεν έπαιρνα το ΚΤΜ θα έπρεπε να βάλω μπροστά το LAVERDA:lol: :rotflmao: :lol: ), δεν προλαβαίνω να κάνω ούτε 100 μέτρα και μια "μαντάμ" με SUBARU Forester βγαίνει με όπισθεν από την πυλωτή της πολυκατοικίας της, πιάνοντας ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ρεύματα κάθετα !!!!:hypnotize :hypnotize

Ο συνδυασμός 1 καφές+Brembo+πρόσφατη εξαέρωση+Καινούριο Bridgestone+Ζεστό (ακόμη) χέρι έχει σαν αποτέλεσμα ένα ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ endo σε λιγότερο από μισό μέτρο από την πόρτα της "μαντάμ". :eek: :eek: :eek:

Η εν λόγω κυρία, ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ και εμφανώς ταραγμένη, μου χαρίζει θελκτικότατο χαμόγελο (μην αρχίσουν ερωτήσεις του γνωστού τύπου - ΔΕΝ την είδα ολόσωμη!!!) και την ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ απάντηση-εξήγηση : " ΜΑ, ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΔΑ " !!!
(Δεν με σκότωσε η ίδια - με σκότωσε ο πλυθηντικός !!!)

Επειδή και από άλλες παρόμοιες περιπτώσεις έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΑΝ (αν και για να μην δεις έναν μαντράχαλο 1.85 με παρδαλό κράνος και πορτοκαλί μηχανή με αναμένα φώτα σίγουρα χρειάζεσαι οφθαλμίατρο) έχω να προτείνω την τροποποίηση του Κ.Ο.Κ. με προσθήκη Άρθρου όπου να δίνεται η δυνατότητα στους οδηγούς που ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ, να τοποθετούν φωτεινή και εμφανή σήμανση επί του οχήματός τους ώστε να τους παραχωρείται ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ άσχετα με την τρέχουσα σήμανση (κάτι σαν ασθενοφόρα κ.λ.π.).

Υ.Γ.

Ο σοφός Νομοθέτης θα πρέπει να προβλέψει το ενδεχόμενο συνάντησης δύο οχημάτων φερόντων την ιδίαν σήμανσην, αλλά στο φινάλε, αυτό είναι πρόβλημά του. :sad: :sad:

:wave2: :wave2: :wave2:

crs-k
17/02/2005, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τετριμμένο μάλλον ζήτημα (δεν πιστεύω να μην έχει συμβεί σε κάποιον)....
................

Τετριμενο δεν θα πει τιποτα ... :sad:

Αφου δεν επαθες τιποτα παλι καλα ... :sick:

OldMan
17/02/2005, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τετριμενο δεν θα πει τιποτα ... :sad:
Αφου δεν επαθες τιποτα παλι καλα ... :sick:

Αν εξαιρέσεις την αύξηση της γοητείας μου (πρόσθεση γκρίζων τριχών στους κροτάφους) μάλλον καθαρή την έβγαλα !!!

:beer: :beer: :beer:

Dodok edessa
17/02/2005, 11:19
ΦΤΟΥ !!!!!
ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΕΣ :mad: :lol: :lol: :lol:


8922

free rider
17/02/2005, 11:20
ρε ολντ...

μην συγχίζεσαι μωρε...

το κοριτσάκι ήθελε το τηλέφωνό σου
αλλά ντρεπόταν να στο ζητήσει, και
σκινοθέτησε κατάσταση...


αντε πάλι εγραψες νιάτο ....

:beer: :beer: :beer:

free rider
17/02/2005, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
ΦΤΟΥ !!!!!
ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΕΣ :mad: :lol: :lol: :lol:

καλά λέμε πονάει πολυ...


κανένα πιο πονηρό έχεις??

:rotflmao: :rotflmao:

Julius
17/02/2005, 11:28
Σταματάς με την ψυχή στο στόμα και σου λέει ο τυφλός-τυφλή…. «Με συχωρείται πολύ δεν σας είδα, με συχωρείται».

Πώς αντιδράς ε?

λές οκ φίλε εμένα συγνώμη που παράτριχα να με φας λάχανο?

Τον ψέλνεις ελπίζοντας ότι θα υποπέσει σε λεκτική ανταπόδοση, θα αποκαλύψει το αληθινό του πρόσωπο και τελικά θα έχεις μια πολύ καλή δικαιολογία για να τον κάνεις τρικουαζ?

Κάνεις την πάπια για να μην χαλάσεις την μέρα σου και έχοντας τύψεις ότι έπρεπε κάτι να κάνεις έτσι ώστε την επόμενη φορά να είναι ποιο προσεκτικός και να μην την πατήσει κανένας άλλος?

Εγώ πάντως επειδή συνήθως βαριέμαι να βρίζω και δεν μου πάει να λέω ευχαριστώ για την τρομάρα, κάνω το σήμα της νίκης με το ένα δάχτυλο χωρίς να απομακρύνομε περιμένοντας απάντηση για να ενεργήσω τα δέοντα.

OldMan
17/02/2005, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
ΦΤΟΥ !!!!!
ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΕΣ :mad: :lol: :lol: :lol:

Να ήσουνα με το "πράγμα" που πήρες (ΚΧ) πάνω που "ρόπιαζε" και να σούλεγα !!! (Αν και στην Εντατική δεν ακούς και πολλά )

:wave2: :beer: :wave2:

Dodok edessa
17/02/2005, 11:32
ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ .ΠΟΣΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΞΩ !!:D
ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ (ΚΧ) ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ .ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ :evil:


8923

OldMan
17/02/2005, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
[B]....τρικουαζ?...B]

Παρέα με τον Καρέλη κάνεις Τρισμέγιστε ???

:wave2: :lol: :wave2:

Ρε συ, σου χαλάει ούτως η άλλως η μέρα με τέτοιες μαλακίες...

Άμα είναι να πλακώνεσαι κιόλας, χέστηκε το πράγμα ....

( Χώρια που η υπόθεση έχει και Αυτόφωρο και καλό θα είναι να αποφεύγεις δουλειές με Εισαγγελέα )!!!!

:lol: :lol: :lol:

free rider
17/02/2005, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ .ΠΟΣΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΞΩ !!:D
ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ (ΚΧ) ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ .ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ :evil:

άσχημος τρόπος να τεστάρεις τις φιλίες...


καλύτερα με πιο ανώδυνα πράγματα...

αν και η λογική κάθομαι απ έξω από την εντατική με χαλάει ...

δεν μπορώ να βλέπω και μυρίζω νοσοκομεία...

αρκετά έχω δει ως τώρα...

τώρα για τις φιλίες πόσο αληθινές είναι ...τι να πω,
αυτά φαίνονται από τα μικρά και καθημερινά πράγματα αλλά και από τις δύσκολες και άσχημες στιγμές...

έχω καταλήξει όμως σε αυτό που είχα ακούσει κάποτε σαν τραγούδι,

εκτός από την μανά σου κανείς δεν σε θυμάται

σε τούτου το τρομακτικό ταξίδι του χαμού..

με άλλα λόγια μην περιμένεις και πολλά ...
καλύτερα λίγα για να μην απογοητεύεσαι..

DoctorS
17/02/2005, 11:45
απαπαπα σκιαχτηκα μεσημεριάτικα, τι συζητηση ειναι αυτή ρε για νοσοκομεία και λαλακίες, αρκετά βλέπω κάθε μέρα............κι εδώ!!!

που'σαι oldman βάλε καμιά ελευθέρας στο θηρίο και μετά δε θα χρειάζεται να σε βλέπουν θα σε ακούν....................!!!!!!

:D :D :D


:beer: :beer:

OldMan
17/02/2005, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
που'σαι oldman βάλε καμιά ελευθέρας στο θηρίο και μετά δε θα χρειάζεται να σε βλέπουν θα σε ακούν....................!!!!!!

Και τα πουλάκια στο βουνό τι φταίνε ??

DoctorS
17/02/2005, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και τα πουλάκια στο βουνό τι φταίνε ??

σωστό κι αυτό αλλα............

Dodok edessa
17/02/2005, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
άσχημος τρόπος να τεστάρεις τις φιλίες...


καλύτερα με πιο ανώδυνα πράγματα...

αν και η λογική κάθομαι απ έξω από την εντατική με χαλάει ...

δεν μπορώ να βλέπω και μυρίζω νοσοκομεία...

αρκετά έχω δει ως τώρα...

τώρα για τις φιλίες πόσο αληθινές είναι ...τι να πω,
αυτά φαίνονται από τα μικρά και καθημερινά πράγματα αλλά και από τις δύσκολες και άσχημες στιγμές...

έχω καταλήξει όμως σε αυτό που είχα ακούσει κάποτε σαν τραγούδι,

εκτός από την μανά σου κανείς δεν σε θυμάται

σε τούτου το τρομακτικό ταξίδι του χαμού..

με άλλα λόγια μην περιμένεις και πολλά ...
καλύτερα λίγα για να μην απογοητεύεσαι..






ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ FREE ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΜΠΕΚΡΗ ! :lol: :wave2: :beer: :beer: :beer:


8931

OldMan
17/02/2005, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ FREE ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΜΠΕΚΡΗ ! :lol: :wave2: :beer: :beer: :beer:

Στο ξαναέγραψα, ότι δεν πας ΚΑΘΟΛΟΥ καλά τελευταία !!!!

:beer: :beer: :beer:

periklisk
17/02/2005, 13:47
γαμώ είμαστε πάλι!

OldMan
17/02/2005, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
γαμώ είμαστε πάλι!

Γιατί το λες αυτό ??? :confused: :confused: :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
17/02/2005, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γιατί το λες αυτό ??? :confused: :confused: :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γιατί μου θύμησες ότι το έχω πάθει και γω......


βέβαια δεν είχε χρειαστεί να κάνω endo αλλά θυμάμαι μου ρθε μια πελώωωρια λαχτάρα να ανέβω πάνω στο καπώ και να χοροπηδάω.....

OldMan
17/02/2005, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
γιατί μου θύμησες ότι το έχω πάθει και γω......
βέβαια δεν είχε χρειαστεί να κάνω endo αλλά θυμάμαι μου ρθε μια πελώωωρια λαχτάρα να ανέβω πάνω στο καπώ και να χοροπηδάω.....

Είναι κακό να συγκρατείς τις ορέξεις σου !!!

Θα πάθεις κανένα ιλεό (sorry Λεωνίδα) !!!

:wave2: :beer: :wave2:

periklisk
17/02/2005, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Είναι κακό να συγκρατείς τις ορέξεις σου !!!

Θα πάθεις κανένα ιλεό (sorry Λεωνίδα) !!!

:wave2: :beer: :wave2:

καλά λοιπόν!

την επόμενη θα αρχίσω τα χορευτικά!:lol: :rotflmao:

Alexander
17/02/2005, 16:01
Χθες περιμένω στο φανάρι για να στρίψω από Μεσογείων (με κατεύθυνση προς Αθήνα) προς Κατεχάκη (προς Πολυτεχνειούπολη κλπ). Ανάβει πράσινο και φεύγω, μπροστά μου βλέπω αυτοκίνητα να διασχίζουν την κατεχάκη από τη Μεσογείων έχοντας κόκκινο. Περνάει ένας, δύο τρεις (!!!) και τη στιγμή που κορνάρω στον τρίτο πάει να περάσει και μια γυναίκα (το όλον 4 αυτοκίνητα με κόκκινο) αλλά τελευταία στιγμή σταματάει, φρενάρισμα αποσταθεροποίηση της μηχανής και μέχρι εκεί. Αυτοί δεν κοιτάνε φανάρια ρε. Βλέπουν τους άλλους να πηγαίνουν μπροστά, σου λένε πράσινο έχω ακόμα...

Πρώτη φορά βλέπω να περνούν τόσα κάρα με κόκκινο... αφού κοίταζα μετά αν υπήρχε τροχονόμος πουθενά...

OldMan
17/02/2005, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Χθες περιμένω στο φανάρι για να στρίψω από Μεσογείων (με κατεύθυνση προς Αθήνα) προς Κατεχάκη (προς Πολυτεχνειούπολη κλπ). Ανάβει πράσινο και φεύγω, μπροστά μου βλέπω αυτοκίνητα να διασχίζουν την κατεχάκη από τη Μεσογείων έχοντας κόκκινο. Περνάει ένας, δύο τρεις (!!!) και τη στιγμή που κορνάρω στον τρίτο πάει να περάσει και μια γυναίκα (το όλον 4 αυτοκίνητα με κόκκινο) αλλά τελευταία στιγμή σταματάει, φρενάρισμα αποσταθεροποίηση της μηχανής και μέχρι εκεί. Αυτοί δεν κοιτάνε φανάρια ρε. Βλέπουν τους άλλους να πηγαίνουν μπροστά, σου λένε πράσινο έχω ακόμα...

Πρώτη φορά βλέπω να περνούν τόσα κάρα με κόκκινο... αφού κοίταζα μετά αν υπήρχε τροχονόμος πουθενά...

ΣΙΙΙΙΙΙΓΟΥΡΑ έφυγες με πράσινο ???:nono: :nono:

crs-k
17/02/2005, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
ΣΙΙΙΙΙΙΓΟΥΡΑ έφυγες με πράσινο ???:nono: :nono:

Μην την ψαχνεις ... :sick:

Ετσι ακριβως γινεται!

Τωρα το απογευμα φευγοντας απο το γραφειο και κατεβαινοντας για Αθηνα δυο φορες τσακωθηκα για τον λογο αυτο! :mad:

Alexander
17/02/2005, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
ΣΙΙΙΙΙΙΓΟΥΡΑ έφυγες με πράσινο ???:nono: :nono:
Τς τς τς... ενδροπή... εννοείται πως έφυγα με πράσινο... αφού με ακολουθούσαν και οι υπόλοιποι που περίμεναν στο φανάρι !!! :cry:

Dodok edessa
17/02/2005, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Στο ξαναέγραψα, ότι δεν πας ΚΑΘΟΛΟΥ καλά τελευταία !!!!

:beer: :beer: :beer:

ΑΙΝΤΕ ΒΡΕ !!!!ΠΟΡΝΟΜΥΑΛΕ.ΕΝΑ ΒΑΡΕΛΙ ΚΡΑΣΙ ΤΟΥ ΕΤΑΞΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΤΟ ΤΣΑΚΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ CRS ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ..ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΣΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ?:lol: :wave2:

free rider
17/02/2005, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
ΑΙΝΤΕ ΒΡΕ !!!!ΠΟΡΝΟΜΥΑΛΕ.ΕΝΑ ΒΑΡΕΛΙ ΚΡΑΣΙ ΤΟΥ ΕΤΑΞΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΤΟ ΤΣΑΚΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ CRS ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ..ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΣΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ?:lol: :wave2:


όλα κι όλα έτσι όπως τι πάμε αυτό το πιόμα αν φτάσει προς Πάσχα θα ανέβω εις τον βοράν για να δώ καμιά συγγένισσα οπότε ...


τώρα αμα μου την δώσει να κάνω και καμιά μεγάλη βολτούλα με το μπάικ ακόμα καλύτερα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Dodok edessa
18/02/2005, 08:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
όλα κι όλα έτσι όπως τι πάμε αυτό το πιόμα αν φτάσει προς Πάσχα θα ανέβω εις τον βοράν για να δώ καμιά συγγένισσα οπότε ...


τώρα αμα μου την δώσει να κάνω και καμιά μεγάλη βολτούλα με το μπάικ ακόμα καλύτερα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΪΚΟ ΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗ ..ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ........ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ ΗΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΟ ΠΕΡΑ :lol: :lol: :lol: :wave2: :rotflmao:

OldMan
18/02/2005, 11:22
:confused: :confused: :confused:

Βαρέλι κρασί ????

Πίνετε ???

Τί πίνετε ???

Πως πίνετε ???

Γιατί πίνετε ???



ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΙΟΥΜΕ ΡΕΕΕΕ ????

:lol: :lol: :lol:

tai
18/02/2005, 18:18
Ου να χαθείτε παλιομπεκρούλιακες

:beer: :beer: :beer: :beer:

Dodok edessa
18/02/2005, 18:47
ολοι οι καλοι χωράνε !!!!!!!!!!!!!:beer: :beer:
που να δεις τι θα κάνουμε στην πρωτη Πανελληνια ΜΟΤΟ.gr:beer: :beer:


9021