PDA

View Full Version : gia sas



TSAX
20/09/2008, 22:55
:lol: gia sas epitelous apoktisa tin africana mou kai eimai trelos apo xara tha ithela na rotiso ti prepei na elexgo prin figo gia taxidaki

George_M.
21/09/2008, 02:03
καλοριζικη κ καλες βολτες,
πρεπει να κανεις ελεγχο σε οσα δεν εκανες πριν την αγορασεις........:beer:

xristoforos
21/09/2008, 08:07
Καλημέρα TSAX


Αν μόλις την πήρες σίγουρα πρέπει να την πας για ένα γενικό σέρβις , ακόμα και αν ο προιγουμενος κάτοχος είναι φίλος σου .
( κατάσταση ελαστικών , στάθμη λαδιού - υγρά ψυγείου , φρένα , Φώτα έλεγχος , αν κουβαλάς σακίδια καλό δέσιμο . )

Καλές βόλτες περιμένουμε εντυπώσεις και ιδέες .

LARISEOS
21/09/2008, 08:16
βρεσ βασικα για αρχη κανενα συνεργειο που να εχει ασχολιθει με africa,,,,

θα σε βοηθισει πολυ , επισησ οτι παθει να ρωτασ στο forum η γηνε μελοσ στο

www.africatwin.gr εχει πολλεσ πατεντεσ για προβληματα!

στα αλλα με καλυψαν η συναδελφοι!!

:beer:

ααααα τη να προσεξεισ!!! εχει καγκελα το μοτερ? προσοχη γιατι πεφτει πολυ ευκολα οταν εισαι σταματημενοσ και αν κανεισ ταξιδι με 2 ατομο να προσεξεισ τησ αποτομεσ στροφεσ και ανεβασματα απο εδω και απο εκει!

επισησ να κανεισ ενα μαθημα το δευτερο ατομο να πηδαει γρηγορα για να προλαβαινει πριν πεσει η μηχανη κατω να σε βοηθαει να την σηκωσεισ!:rotflmao: :rotflmao:


τωρα αμα σε παρη απο κατω και πεσει δεν τρεχει τπτ την αφηνεισ να πεσει σιγα σιγα και να ακουμπισει κατω , αν εχει κοσμο το παιζεισ ανετοσ ποσ δεν σου κεγεται καρφι και την σηκωνεισ,,,,,,,δεν παθαινει τπτ.!

gixxerpap
21/09/2008, 09:55
εγώ θα κοίτούσα κατευθείαν να δω σε τι κατάσταση είναι ο ανορθωτής, (ιδιαίτερα αν ετοιμαζόμουν για ταξίδι)...
αν ο προηγούμενος δεν έχει αλλάξει, ή 'εχει ξαναβάλει τον γνήσιο, θα τον άλλαζα με κάτι άλλο για να έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο ....
δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο που θα πρέπει να σε ανησυχει!
φαντάζομαι ότι τα βασικά, τα έχεις τσεκάρει πριν την αγοράσεις..

TSAX
21/09/2008, 19:00
http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&threadid=66538#ευχαριστω παιδια για τισ συμβουλες σας.θα τισ ακολουθησω κατα γραμμα:wave2:

winbox
22/09/2008, 16:51
Καλά Km και πάντα όρθιος!! Ότι χρειαστείς εμείς είμαστε στην διαθεση σου!!! Και για να πώ και εγώ την άποψη μου βάλε το χέρι βάθεια στην τσέπη και πάνε κάνε ένα γενικό service! Μην λυπάσαι τα λεφτά γιατί είναι ενα μηχάνημα που όσο το προσέχεις τόσο σε προσέχει!!!!

volioths
30/09/2008, 19:36
φιλε απο ανορθωτη τι αλλο μποριες να βαλεις εκτος απο τον μαμα? εχω ακουσει οτι βαζουν αλλους αλλα απο τι μαχανακι? κουμπονουν οι φισες ακριβως η με πατεντα?

LARISEOS
01/10/2008, 10:14
αμα μπεις στο

Moto Forum > Μοτοσυκλέτα > Μοντέλα > Honda Africa Twin


και καθίσεις μια μια ωρα και διαβάσεις θα βρεισ πόλους να μηλανε και να γραφουναι για ανορθωτή ,,,καπιοσ λεει πωσ εβαλε απο mazda me 40 ευρο!

metalheart
01/10/2008, 17:30
αντλια βενζινης με 40 ευρω.
ανoρθωτης απο http://www.sxelectronics.gr/ me 105e :)