PDA

View Full Version : Νερό με πίεση



Pasion
22/09/2008, 17:07
Χτές έπλυνα το μηχανάκι μου και προφανώς έπεσε νερό στο συναγερμό.
Από χτες λοιπόν πάω να οπλίσω το συναγερμό κ δεν ακουγεται ο ήχος παραμόνο αναβοσβήνουν τα φλας... Τι μπορεί να συμβαίνει

ΥΠόψη, ότι ο συναγερμός είναι spyball

TOLISTOLAROS
22/09/2008, 17:10
Δύσκολο να πήγε νερό στο συναγερμό...Κράτα πατημένο το τηλεχειριστήριο για 15-20 sec και μάλλον θα επανέρθει.Spyball είναι και ο δικός μου,το'χε πάθει καναδυο φορές.Μάλλον αποσυντονίστηκε το τηλεχ.Κοίτα το manual,θα βρεις λεπτομερείς οδηγίες

sakisvolos
22/09/2008, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pasion
Χτές έπλυνα το μηχανάκι μου και προφανώς έπεσε νερό στο συναγερμό.
Από χτες λοιπόν πάω να οπλίσω το συναγερμό κ δεν ακουγεται ο ήχος παραμόνο αναβοσβήνουν τα φλας... Τι μπορεί να συμβαίνει

ΥΠόψη, ότι ο συναγερμός είναι spyball

Μάλλον πήρε νερό στο ''ηχείο'' του και δεν βγαίνει ήχος
και αν στεγνώσει θα είναι και πάλι οκ αν όχι βράστα!

:wave2: :wave2: :wave2:

OldMan
23/09/2008, 10:52
Όπλισε τον συναγερμό, ρίξε μια κλωτσιά στο μηχανάκι και αν αρχίσει και φωνάζει είσαι Ο.Κ. από πλευράς σειρήνας !!

Αλλιώς, βγάζεις τον συναγερμό, ανοίγεις το κουτί και βλέπεις τι ακριβώς γίνεται με το buzzer !! :wave2:

sniper
23/09/2008, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pasion
....

ΥΠόψη, ότι ο συναγερμός είναι spyball


Συγχαρητήρια.... σε ολόιδια εμπειρία..... ο δικός μου spyball τα έπαιξε (από την υγρασία και μόνο)....

Αν σου πουν να τον επισκευάσεις (και δεν είσαι στην εγγύηση) πέταξέ τον και βάλε άλλον....

PortisHead
23/09/2008, 11:32
Δυστυχως οι Spyball μπαζουν ευκολα νερα.
Ανοιξε τον και στεγνωσε τον με σεσουαρ...αν σωζεται κάτι.
Αν όχι πες μου να σου δώσω τηλεφωνο απο τεχνικό που δουλευε παλια στην Spyball να στον σενιαρει....εκτος κιαν εχεις ακομα εγγυηση.

byron
23/09/2008, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Όπλισε τον συναγερμό, ρίξε μια κλωτσιά στο μηχανάκι και αν αρχίσει και φωνάζει είσαι Ο.Κ. από πλευράς σειρήνας !!

Αλλιώς, βγάζεις τον συναγερμό, ανοίγεις το κουτί και βλέπεις τι ακριβώς γίνεται με το buzzer !! :wave2:

+1
Την ίδια μπούρδα μου έκανε ο spyball στο scooter. Παρόλο που δεν φαίνεται να οπλίζει παρά μόνο με τα φλας, ο συναγερμός λειτουργεί κανονικά.
Στο manual γράφει πως συγχρονίζεις το κοντρόλ με τον συναγερμό, γιατί έκει είναι το πρόβλημα.

Pasion
28/09/2008, 19:25
ευχαριστώ παιδες!!!!!!
είχε γίνει αποπρογραμματισμός τελικά...

σε γενικές γραμμες νομίζω ότι οι spyball είναι μια καλη λύση και αρκετά αξιόπιστη