PDA

View Full Version : suzuki bandit v 400



valadisb
22/09/2008, 19:28
kalispera paides kai apo emena new melos sto forum,kai zitao tin voitheia sas.
Exo vrei ena bandit v se aristi katastasi mont. '96 tha anevaso kai foto tis mixanis!,thelo na mou peite an einai na proxoriso stin agor tis kai poia timi tha itan kali gia autin.


thanks apo tora.!:) :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


142511

dodos 900
23/09/2008, 03:15
Καλώς ήρθες!:beer:

Η γνώμη μου είναι να μήν πάρεις bandit καθώς έχει ειπωθεί απο παιδιά εδω μέσα οτι δέν είναι αξιόπιστες και το έχω δεί και εγώ απο φίλους μου που είχανε παλαιότερα.Καλύτερα να κοιτάξεις για honda cb 400 sf,που είναι περίπου στις ίδιες τιμές(Λίγο πάνω απο 1000ευρώ συνήθως)και είναι πιό αξιόπιστες.

valadisb
23/09/2008, 12:45
thanks:)

kalant
23/09/2008, 12:52
μακρια απο bandit, θα μπλεξεις φιλε, παρε κατι αλλο...

:wave2:

Band(age)it
23/09/2008, 12:53
Φιλε μην παρεις το 400 και ειδικοτερα το V σε οτι κατασταση και να σου φαινεται ...

Σου μιλαω σαν πρωην ιδιοκτητης . Η συντηρηση του με τη συχνοτητα που παρουσιαζει βλαβες θα σου φτασει στα επιπεδα ιταλικου ss και παλι δε θα πηγαινει σωστα...

Αυτο που σου ειπε και το παλικαρι...παρε cb 400.

valadisb
23/09/2008, 12:54
thanks!!:) gia to XT ti lete???

Band(age)it
23/09/2008, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από valadisb
thanks!!:) gia to XT ti lete???

Αυτο σε οτι κατασταση και να το παρεις μια χαρα παει :lol:

gdevelek
23/09/2008, 13:06
αμφιβάλλω αν υπάρχει ιαπωνέζικο μηχανάκι που να κυκλοφορεί και να έχει χειρότερο ιστορικό αξιοπιστίας από το bandit 400-V... αυτό από όσα έχω διαβάσει χρόνια τώρα...

Band(age)it
23/09/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
αμφιβάλλω αν υπάρχει ιαπωνέζικο μηχανάκι που να κυκλοφορεί και να έχει χειρότερο ιστορικό αξιοπιστίας από το bandit 400-V... αυτό από όσα έχω διαβάσει χρόνια τώρα...

Υπαρχει........το δικο μου bandit 400V :rotflmao: :rotflmao:

valadisb
23/09/2008, 13:20
kalo!!:lol: :lol: :lol: :lol:

gdevelek
23/09/2008, 13:20
δηλαδή ξεπέρασε τον εαυτό του... ανπιστέβαμπλ... :eyepop:

sfigas
27/09/2008, 19:10
ειχα 2 χρονια μπαντιτ! το μηχανακι για τα χρηματα που δινεις ειναι μια χαρα. τωτα πως σε ολους εβγαλε προβληματα και σε εμενα οχι δεν ξερω. τεσπα!! γρανα εχει φωταρες καλα στριβει δυναμη αρκετη αλλα πρεπει να βρεις ενα να ειναι σε καλη κατασταση γιατι τα περισσοτερα ειναι χρεπια. σε 2 χρονια 40.000++ χιλιομετρα του εκανα!! και δεν εκανε κιχ! τα προβληματα? ενας ανορθωτης λαστιχα λογικη φθορα καθαρισμα μονο καθαρισμα καρμπς φιλτρα λαδια μπουζια και αλλαξα και ολη την πλεξουδα επειδη ειχε φθορες!! αν παρεις ενα και ριξεις και καποια χρηματα πανω το μηχανακι θα ειναι διπλα σ πολλα χρονια!! και πατας και τα περισσοτερα κτμ χτ crf!!!!:beer:

Normaden
29/09/2008, 13:57
Καλησπέρα σε όλους. Την συγκεκριμένη μηχανή την ξέρω πολλά χρόνια (και από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη (και φίλο) δηλ. πριν την ανακατασκευή της ). Μετά την υιοθέτησε φίλος κολλητός γιατί την είχε μεράκι και όπως βλέπετε της έχει κάνει πλήρη εξωτερική ανακατασκευή.

Όσο για την μηχανή της, δεν εχει βγάλει το παραμικρό, το μόνο που θέλει προσοχή είναι τα καρμπυρατέρ τα οποία θέλουν πολύ σωστό ρύθμισα, όπως είναι γνωστό και το οποίο έχει γίνει εννοείτε.
Και οι δυο φίλοι την πούλησαν-πουλάνε απλά και μόνο για αλλαγή κατηγορίας.

Φίλε valadisb ελπίζω να βοήθησα, έστω και λίγο. :wave2: