PDA

View Full Version : στροφες λειτουργίας LC4 ?



KaTaNaS
17/02/2005, 17:56
GEIA XARA. ΕΔΩ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος μιας lc4 adventure, θα ήθελα να ρωτήσω:


ποιές είναι οι ιδανικές (πιό ανώδυνες για τον κινητήρα) στροφές λειτουργίας του κινητήρα?

τις αλλαγές τις κάνω στις 6000 και προλαβαινουν να πεσουν στις 4000 στροφές.


ευχαριστώ παίδες εμπειρότεροι

KaTaNaS
17/02/2005, 17:59
διευκρίνηση: για την λειτουργία στην άσφαλτο.

αν μπορείτε πείτε μου και για το χώμα.

ξέρω πως αν πειραματιστώ θα το βρώ, μα θα ήταν καλύτερα να έχω μια άποψη προτήτερα

DUKASII
18/02/2005, 09:38
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΙΣ 6..
ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ..ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ??
ΟΤΑΝ ΤΟ ΛΙΩΝΕΙΣ??ΟΤΑΝ ΤΙ??'

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΧΑΛΑΡΑ..Η ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 [ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΕΧΩ fcr..+ διαφορα αλλα τα οποια..το κανουνε να δουλευει σα καθαροαιμο..]

αλλα οταν το στιβω το γκαζι..εχω δει στο στροφομετρο μεχρι και 9000..:bigcry:
αλλα..μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος ε??
οταν αλλαζω εκει..απλα πεφτει στισ 6 που μου λες εσυ!

τωρα ποιες ειναι πιο ανώδυνες..για τον κινητήρα..να σου πω την αληθεια...πρεπει να ειναι γυρω στις 5500 -6000 που το δουλευεις..
αλλα αυτα ειναι ψιλα γράμματα..ΚΑΙ ΔΕ ΤΑ ΚΟΙΤΑΩ!

:rotflmao: :rotflmao:

ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ 5500-6000 ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΤΥ...ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙΣ..!:beer:

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΜΑ..ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..ΑΠΛΑ ΜΗ ΤΟ ΖΟΡΙΖΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ..που δε νομιζω να χρειάζεται κιολας....γιατι με το γκαζι του θα σε ζορισει και αυτο..ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ..!

KaTaNaS
18/02/2005, 10:16
se eyxaristw re spyro, nai milaw gia kathimerinh metakinhsh entos polews kai perixwrwn!

siga siga to pianw to nohma!


me to fcr exeis sigoyra megalyterh katanalwsh etsi?

DUKASII
18/02/2005, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
se eyxaristw re spyro, nai milaw gia kathimerinh metakinhsh entos polews kai perixwrwn!

siga siga to pianw to nohma!


me to fcr exeis sigoyra megalyterh katanalwsh etsi?
φυσικά....ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ!!

Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ..ΟΜΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΝ ΤΟ ΣΤΥΒΕΙΣ ΤΟ ΓΚΑΖΙ..ΑΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ Η ΙΔΙΑ!
ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΙΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..


ΑΝ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ!