PDA

View Full Version : Μας πηραν χαμπαρι.



zephyr1
24/09/2008, 09:18
Μετα το κλεισιμο των μεγαρων ολοι μεταφερθηκαμε στην πιστα του περιφεριακου Υμητου, αναγκαστικα επηδει η χρεωση ειναι ελαχιστη μπροστα στων μεγαρων, η ΑΟ εβγαλε αυτο φυλλαδιο για να σταματησουμε να χρησιμοποιουμε την ''πιστα''. :bigcry:


142888

KaTaNaS
24/09/2008, 09:20
:sad:

golis
24/09/2008, 09:24
Άρωμα απο Moto GTPK και στην Αθήνα επιτέλους ! :D

gdevelek
24/09/2008, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μετα το κλεισιμο των μεγαρων ολοι μεταφερθηκαμε στην πιστα του περιφεριακου Υμητου, αναγκαστικα επηδει η χρεωση ειναι ελαχιστη μπροστα στων μεγαρων, η ΑΟ εβγαλε αυτο φυλλαδιο για να σταματησουμε να χρησιμοποιουμε την ''πιστα''. :bigcry:

αφού εσείς δε μασάτε, τι γκρινιάζεις; :lol:

McTalas
24/09/2008, 09:53
Καταρχην ποιος ειπε πωε η ΑΟ ειναι πιστα για αγωνες???

ειναι καθαρα και μονο πιστα για προπονηση!!!

gdevelek
24/09/2008, 10:21
δεν υπάρχει ατττική οδός :nono:

υπάρχει αττική πίστα

...η οποία χρηματοδοτείται και συντηρείται μέσω διοδίων που πληρώνουν οι αργοί

ώστε να τη χρησιμοποιούν οι γλήγοροι χωρίς κόστος εισόδου (και φυσικά χωρίς διόδια)

αυτή είναι η αλήθεια

όσοι μιλούν για "αττική οδό", ζούν στο αττικό μάτριξ :smokin:

devil's animal
24/09/2008, 11:43
μαλιστα....
τι αλλα??
:rolleyes:

Road67
24/09/2008, 13:50
Δε λεει, δεν ξαναπαω ΑΟ με μηχανη. Χωρις να σκεφτω παιρνω τη μηχανη λεω ωραια θα γκαζωσουμε λιγακι, δινω ξανδινω αλλαζω ταχυτητες ξαναδινω προσπερναω, κωλοχαιρομαι και μετα φτανω ξαναμμενος στο ΙΚΕΑ, τρωμε, πινουμε και μετα αρχιζει η καλη μου τα ψωνια και να σου μαξιλαρακια και να σου ξυλινες μαλ...κιουλες ε να μην παρει και τιποτα μπισκοτα βγαινοντας και να μαστε με κατι τσανταρες που η givi και με τις δυο θα στεναξει και ειναι πεντε εξι παναθεμα τις αντε και να κλεισει με τα χιλια ζορια η βαλιτσα, αντε και μια τσαντα στο τεποζιτο αντε κι αλλες δυο στο χερι να τη κι η μηχανη στη δεξια πλευρα σα φρεγατα να πηγαινει.

Aggelos_SV
24/09/2008, 14:12
Άμα κοντύνω το πίσω γρανάζι κατά ένα δόντι λες να δω 190-200 στην Κ16κατηφορικήπαρατεταμένημετατοτελευταιοτουνελπροςα εροδρόμιο ?

:rotflmao: :rotflmao:

Εδίτ:Ποιά είναι τα όρια ευστάθειας της μοτοσυκλέτας μου...μήπως εννοούν τα όρια δυναμικής ισορροπίας:confused: :confused: Είναι ευσταθής μια μοτοσυκλέτα αν την βγάλουμε απ'το σταντ??
Ντεν καταλαβαίνει αγαπητή Α.Ο.

Fireball400
26/09/2008, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Καταρχην ποιος ειπε πωε η ΑΟ ειναι πιστα για αγωνες???

ειναι καθαρα και μονο πιστα για προπονηση!!!

Έτσι!Και για αυτό το λόγο έχει και λωρίδες.Ο καθένας στην δικιά του:lol:

Red Rider
26/09/2008, 21:08
Βγαλανε και ραδιοφωνικη διαφημιση:rotflmao:

soteas
26/09/2008, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μετα το κλεισιμο των μεγαρων ολοι μεταφερθηκαμε στην πιστα του περιφεριακου Υμητου, αναγκαστικα επηδει η χρεωση ειναι ελαχιστη μπροστα στων μεγαρων, η ΑΟ εβγαλε αυτο φυλλαδιο για να σταματησουμε να χρησιμοποιουμε την ''πιστα''. :bigcry:


φτου ρε π@##$%@*8* μου με προλαβες...


143258

soteas
26/09/2008, 22:24
και λιγο απο ευθεια ...


143259

felter
26/09/2008, 22:41
Μην τρέχεις ματώνω
Πάει τόσο



:a46:

zephyr1
26/09/2008, 22:43
:rolleyes: :lol:

Και videoληψη δεχομεθα.:smokin:

felter
26/09/2008, 23:01
:eyepop: :a03: :a53:


143261

felter
26/09/2008, 23:12
:a23: :a13: :a021:


143262

stefanos
26/09/2008, 23:43
Ούτε για πλάκα δεν πρέπει να λέγονται τέτοια.
Η αττική όδός είναι ο χειρότερος δρόμος για μηχανές, πόσο μάλλον για γρήγορα.
Μην κάνετε βλακείες.

StavRos
26/09/2008, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Ούτε για πλάκα δεν πρέπει να λέγονται τέτοια.
Η αττική όδός είναι ο χειρότερος δρόμος για μηχανές, πόσο μάλλον για γρήγορα.
Μην κάνετε βλακείες.

ο καλυτερος ποιος ειναι?? εο κορινθο πατρα?

για καντο πιο λιανα...

gcrook
26/09/2008, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από StavRos
ο καλυτερος ποιος ειναι?? εο κορινθο πατρα?

για καντο πιο λιανα...

Σαν την αναβαση Αρδηττου η την καταβαση Καλιρροης (η παρατεταμενη πριν την Φρατζη) καμια!:lol:

felter
26/09/2008, 23:52
:a39:

felter
26/09/2008, 23:55
Που να βάλεις και πρώτη τι έχει να γίνει

stefanos
27/09/2008, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από StavRos
ο καλυτερος ποιος ειναι?? εο κορινθο πατρα?

για καντο πιο λιανα...

Χρειάζεται πιό λιανά?
Ετσι και πέσεις στην Αττική θα γίνεις χαλκομανία στον τοίχο.

felter
27/09/2008, 00:24
:bigcry:


143266

fantacid
27/09/2008, 01:20
κανα χρονο θα ποσταρετε η ολοι στο προλογο ειστε?

:evil:

FestoNero
27/09/2008, 05:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
κανα χρονο θα ποσταρετε η ολοι στο προλογο ειστε?

:evil:
Εεεεε..

1992 (http://www.youtube.com/watch?v=BneheAii01U).
Τι;
Χρονο δεν ηθελες;
:bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

soteas
27/09/2008, 06:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από felter
:bigcry:


λευτερακι θα σε γ@μ1σ() παλιοπ##@2@&*... rotflmao:


κερναω καφε(.::beer: ) το απογευμα... χτυπα μου.

AUFGEBRACHT
27/09/2008, 08:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
δεν υπάρχει ατττική οδός :nono:

υπάρχει αττική πίστα

...η οποία χρηματοδοτείται και συντηρείται μέσω διοδίων που πληρώνουν οι αργοί

ώστε να τη χρησιμοποιούν οι γλήγοροι χωρίς κόστος εισόδου (και φυσικά χωρίς διόδια)

αυτή είναι η αλήθεια

όσοι μιλούν για "αττική οδό", ζούν στο αττικό μάτριξ :smokin:


ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έτσι,τέτοια μυαλά χρειαζόμαστε...Βάσει αυτής της λογικής μια Bugatti Veyron δικαιολογείται να περάσει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ από πάνω σου και να σε διαμελίσει επειδή ήσουν ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ αργός σε σχέση με αυτόν μέσα στην αττική πίστα.Τέτοια μυαλά χρειαζόμαστε για να αποκτήσει αυτή η χώρα μοτοσυκλετιστική παιδεία άλλων χωρών και διαφορετική αντιμετώπιση του κόσμου απέναντι στη μοτοσυκλέτα. Επειδή η αττική πίστα δεν έχει θεσμοθετήσει ακόμα βραβεία και δεν χρονομετρούν γρήγορους με τέτοια λαμπρά μυαλά ίσως βολευτείς με ένα καλό προσκυνητάρι..

McTalas
27/09/2008, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έτσι,τέτοια μυαλά χρειαζόμαστε...Βάσει αυτής της λογικής μια Bugatti Veyron δικαιολογείται να περάσει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ από πάνω σου και να σε διαμελίσει επειδή ήσουν ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ αργός σε σχέση με αυτόν μέσα στην αττική πίστα.Τέτοια μυαλά χρειαζόμαστε για να αποκτήσει αυτή η χώρα μοτοσυκλετιστική παιδεία άλλων χωρών και διαφορετική αντιμετώπιση του κόσμου απέναντι στη μοτοσυκλέτα. Επειδή η αττική πίστα δεν έχει θεσμοθετήσει ακόμα βραβεία και δεν χρονομετρούν γρήγορους με τέτοια λαμπρά μυαλά ίσως βολευτείς με ένα καλό προσκυνητάρι..

ρε φιλε εισαι σοβαρος??


που να βρεθει veyron στην Α.Ο.?????????







p.s. αν δεν μπορεις να καταλαβεις το χιουμορ, αστο...
:wave2:

zephyr1
27/09/2008, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε φιλε εισαι σοβαρος??


που να βρεθει veyron στην Α.Ο.?????????







p.s. αν δεν μπορεις να καταλαβεις το χιουμορ, αστο...
:wave2:

+1

:wave2:

Aggelos_SV
27/09/2008, 12:38
Mην τρέχετε πολύ κι ανάψουν τα λάδια...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


143285

AUFGEBRACHT
27/09/2008, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε φιλε εισαι σοβαρος??
που να βρεθει veyron στην Α.Ο.?????????
p.s. αν δεν μπορεις να καταλαβεις το χιουμορ, αστο...
:wave2:


Φίλε μου το θέμα δηλ. είναι να βρεθεί η Veyron στην Α.Ο.? Αυτό είναι που λέμε κοιτώ το δέντρο και χάνω το δάσος...Όσο για το χιούμορ...το έγραψε για το ίδιο θέμα άλλος πολυ πριν από εμένα.Τέτοια λόγια ΟΥΤΕ για αστείο δε λέγονται.Δηλ θες να μου πεις πως δεν υπάρχουν εδώ μέσα κάγκουρες και μαλάκες που αντιμετωπίζουν την Α.Ο. και κάθε Α.Ο. σαν πίστα; Εγώ το έπιασα το χιούμορ,αλλά προσωπικά το βρήκα ατυχές...το ξαναλέω,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ...εσύ ελπίζω να έπιασες την ουσία σε αυτό που θέλω να πω...:wave2:

McTalas
27/09/2008, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Φίλε μου το θέμα δηλ. είναι να βρεθεί η Veyron στην Α.Ο.? Αυτό είναι που λέμε κοιτώ το δέντρο και χάνω το δάσος...Όσο για το χιούμορ...το έγραψε για το ίδιο θέμα άλλος πολυ πριν από εμένα.Τέτοια λόγια ΟΥΤΕ για αστείο δε λέγονται.Δηλ θες να μου πεις πως δεν υπάρχουν εδώ μέσα κάγκουρες και μαλάκες που αντιμετωπίζουν την Α.Ο. και κάθε Α.Ο. σαν πίστα; Εγώ το έπιασα το χιούμορ,αλλά προσωπικά το βρήκα ατυχές...το ξαναλέω,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ...εσύ ελπίζω να έπιασες την ουσία σε αυτό που θέλω να πω...:wave2:

Δεντρο δεν υπαρχει ουτε και δασος, τα καψανε ολα περσυ.

δλδ για να καταλαβω εσενα σε χαλαει που καποιοι βλεπουν την A.O. σαν πιστα και δεν σε χαλαει το γεγονος πως καποιοι βλεπουν τα λημανακια, την μεσογειον, την βεικου,κτλ σαν πιστα ντρακστερ και σε καθε φαναρι ξεκινανε με σουζα και σταματανε με εντο???

καγκουρες υπαρχουν και θα συνεχιζουν να υπαρχουν οσο υπαρχει ελληψη παιδειας, εσυ τι κανεις γιαυτο?

πια ειναι η συνεισφορα σου ?

προσπαθησες να αλλαξεις κατι?

δινεις το καλο παραδειγμα?

ή το μονο που ξερεις ειναι να λες πως αυτα ειναι κακα πραματα και δεν λεγονται ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΤΕΙΟ?

AUFGEBRACHT
27/09/2008, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Δεντρο δεν υπαρχει ουτε και δασος, τα καψανε ολα περσυ.

δλδ για να καταλαβω εσενα σε χαλαει που καποιοι βλεπουν την A.O. σαν πιστα και δεν σε χαλαει το γεγονος πως καποιοι βλεπουν τα λημανακια, την μεσογειον, την βεικου,κτλ σαν πιστα ντρακστερ και σε καθε φαναρι ξεκινανε με σουζα και σταματανε με εντο???

καγκουρες υπαρχουν και θα συνεχιζουν να υπαρχουν οσο υπαρχει ελληψη παιδειας, εσυ τι κανεις γιαυτο?

πια ειναι η συνεισφορα σου ?

προσπαθησες να αλλαξεις κατι?

δινεις το καλο παραδειγμα?

ή το μονο που ξερεις ειναι να λες πως αυτα ειναι κακα πραματα και δεν λεγονται ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΤΕΙΟ?


AN πρόσεξες είπα σε κάποιο σημείο για όσους βλέπουν την Α.Ο. και ΚΑΘΕ Α.Ο. σαν πίστα...άρα αναφέρομαι σε κάθε ανεγκέφαλο ασπόνδυλο μαλάκιο που κινείται είτε επί αυτοκινητόδρομου είτε επί στενού συνοικιακού σοκακίου στα Ταμπούρια π.χ....ΕΓΩ προσωπικά φίλε μου δεν έχω πάει με τη μοτοσυκλέτα πάνω από 150 ΠΟΤΕ...επιλογή μου...Εσύ λοιπόν που κατακρίνεις και νομίζεις ότι το μόνο που ξέρς είναι να λές φτού κακά και ντροπή σας,ρωτάς εσένα...εσύ τι έχεις κάνει; Η έλλειψη παιδείας ξεκινά από το κράτος (ανύπαρκτο άρα πάμε παρακάτω) και ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ από το σπίτι...εγώ λοιπόν τι θές να κάνω; Σωστά λες ότι υπάρχει έλλειψη παιδείας...αυτή η γαμημένη χώρα ΧΡΟΝΙΑ τώρα έχει σταματήσει να παράγει πολιτισμό. Κατηγορούμε τους πολιτικούς ότι δεν κάνουν τίποτα αλλά ΕΜΕΙΣ τους βγάζουμε...ή μάλλον επέτρεψέ μου να βγάλω τον εαυτό μου έξω σε αυτό το σημείο γιατί από τα 18 που ψήφισα πρώτη φορά μέχρι τα 33 μου δεν έχω ψηφίσει ΠΟΤΕ κόμμα που να κυβέρνησε ή δήμαρχο που να εκλέχτηκε...ας είναι....η μοίρα αυτού του τόπου είναι το σταρχίδια μου και το χαχαχαχουχουχου τύπου Μάρκου Σεφερλή....χαχαχα λοιπόν,γαμάτο το αστείο με την πίστα της Αττικής Οδού
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: σε καλό μας, αρκετά γελάσαμε, θα τα πούμε πάλι στο επόμενο μήνυμα του στυλ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ, όλοι θα αναρωτηθούμε πως πήγε το καημένο το παληκάρι, κουράγιο στους δικούς του, κρίμα γμτ...και τα γνωστά.

Road67
27/09/2008, 15:11
Για πες μου φίλε μου το εξής : Πόσες φορές έχεις βρεθεί με τη μηχανή στην Αο να πηγαίνεις χαλαρά στη μεσαία και να έρχεται ο καραβλάκας με το τουμπανιασμένο σαπάκι κουτί και να κάνει σφήνες και να είναι στα @@ του αν εσύ θα σκοτωθείς με τις παπαριές του; Γιατί εγώ κινούμαι ΑΟ και πίστεψε με αν μένεις με τους υπόλοιπους στην κίνηση και ειδικά απόγευμα που όλοι πάνε στο ΙΚΕΑ για να το παίξουν πολυτεχνίτες θα βρεθούν πολλά σαπάκια και λοιπά σαξόραλα και καγιενοειδή που θεωρούν την ΑΟ f1 που θα κάνουν οτι προσπέραση και σφήνα θέλεις κι εννοείται οτι θα πάρουν και τις στροφές στην αριστερή με τόσα που δεν μπορούν να το κρατήσουν και θα βρεθούν κολλητά σου στη μεσαία ή και στη δεξιά. Προτιμώ λοιπόν χωρίς σφήνες και χωρίς να προκαλώ να είμαι όσο πιο μπροστά μπορώ σε σχέση με τα τουτού. Αλλά αυτό δε σημαίνει οτι θα κάνω αυτοσχέδιες κόντρες επειδή κάποιος έχει ίδια μηχανή με τη δική μου ή παρόμοια ή απλά είναι προκλητικός.
Κι όσον αφορά το επόμενο ατύχημα στην ΑΟ που εύχομαι να μη γίνει εγώ ειλικρινά θα λυπηθώ. Εσύ θα μείνεις στα ''εγώ σας τα 'λεγα'';;;
Κα το να λες πως ποτέ δεν έχεις πάει πάνω από 150 δε λέει μία, γιατί δρόμος από δρόμο διαφέρει. Αν εσύ λοιπόν πας σε δρόμους που κανένας δε θα πήγαινε πάνω από 120 με 150 αλλά δεν πιάνεις 200 για παράδειγμα αυτό σου δίνει άφεση; Άσε που σε κανένα δρόμο δεν υπάρχει όριο στα 150 οπότε κι9 εσύ την κάνεις την καγκουριά σου. Επιπλέον λες πως είναι επιλογή σου, αλλά αν δεν έχεις πάει ποτέ πάνω από 150 που ξέρεις οτι είναι επιλογή σου και όχι αμάθεια ή φόβος;

Aggelos_SV
27/09/2008, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
ΕΓΩ προσωπικά φίλε μου δεν έχω πάει με τη μοτοσυκλέτα πάνω από 150 ΠΟΤΕ...επιλογή μου...


...κι εσύ παράνομος είσαι.Όπως όλοι μας:rolleyes:

zephyr1
27/09/2008, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
AN πρόσεξες είπα σε κάποιο σημείο για όσους βλέπουν την Α.Ο. και ΚΑΘΕ Α.Ο. σαν πίστα...άρα αναφέρομαι σε κάθε ανεγκέφαλο ασπόνδυλο μαλάκιο που κινείται είτε επί αυτοκινητόδρομου είτε επί στενού συνοικιακού σοκακίου στα Ταμπούρια π.χ....ΕΓΩ προσωπικά φίλε μου δεν έχω πάει με τη μοτοσυκλέτα πάνω από 150 ΠΟΤΕ...επιλογή μου...Εσύ λοιπόν που κατακρίνεις και νομίζεις ότι το μόνο που ξέρς είναι να λές φτού κακά και ντροπή σας,ρωτάς εσένα...εσύ τι έχεις κάνει; Η έλλειψη παιδείας ξεκινά από το κράτος (ανύπαρκτο άρα πάμε παρακάτω) και ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ από το σπίτι...εγώ λοιπόν τι θές να κάνω; Σωστά λες ότι υπάρχει έλλειψη παιδείας...αυτή η γαμημένη χώρα ΧΡΟΝΙΑ τώρα έχει σταματήσει να παράγει πολιτισμό. Κατηγορούμε τους πολιτικούς ότι δεν κάνουν τίποτα αλλά ΕΜΕΙΣ τους βγάζουμε...ή μάλλον επέτρεψέ μου να βγάλω τον εαυτό μου έξω σε αυτό το σημείο γιατί από τα 18 που ψήφισα πρώτη φορά μέχρι τα 33 μου δεν έχω ψηφίσει ΠΟΤΕ κόμμα που να κυβέρνησε ή δήμαρχο που να εκλέχτηκε...ας είναι....η μοίρα αυτού του τόπου είναι το σταρχίδια μου και το χαχαχαχουχουχου τύπου Μάρκου Σεφερλή....χαχαχα λοιπόν,γαμάτο το αστείο με την πίστα της Αττικής Οδού
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: σε καλό μας, αρκετά γελάσαμε, θα τα πούμε πάλι στο επόμενο μήνυμα του στυλ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ, όλοι θα αναρωτηθούμε πως πήγε το καημένο το παληκάρι, κουράγιο στους δικούς του, κρίμα γμτ...και τα γνωστά.

Φιλαρακι σταματα να βριζεις γιατι θα πας για μπανακι, παλιοκαγκουρα.:evil:

LsKostas
27/09/2008, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67

Κα το να λες πως ποτέ δεν έχεις πάει πάνω από 150 δε λέει μία, γιατί δρόμος από δρόμο διαφέρει. Αν εσύ λοιπόν πας σε δρόμους που κανένας δε θα πήγαινε πάνω από 120 με 150 αλλά δεν πιάνεις 200 για παράδειγμα αυτό σου δίνει άφεση; Άσε που σε κανένα δρόμο δεν υπάρχει όριο στα 150 οπότε κι9 εσύ την κάνεις την καγκουριά σου. Επιπλέον λες πως είναι επιλογή σου, αλλά αν δεν έχεις πάει ποτέ πάνω από 150 που ξέρεις οτι είναι επιλογή σου και όχι αμάθεια ή φόβος;


Καλα τα λες συνολικα αλλα αυτο ειναι υπερβολη. . .

Βγηκε και ειπε το παλικαρι οτι δεν παει πανω απο 150 και του λες οτι και 150 ειναι καγκουρια?

Ημαρτον ...


Οι ακρανωτοι με τα 70 km/h και την κοπελια πισω τι ειναι ?

Τα σανδαλια ? ? ?

Οι παντοφλες στα οn-off ???

ο ορισμος της ασυδοσιας και της επικινδυνοτητας μηπως ... ? ...

Αυτα στα λεω γιατι τετοιοι τυποι κανουν " σφηνες ",προσπερνανε απο "δεξια"
χωνονται με 80 σε διηθηση και γενικα κανουν "Καγκουριες"

Πραγματικα περισσοτερο φοβαμαι αυτους παρα εναν "επικινδυνο" streetα
που θα τον δεις στο φαναρι κομπλε πανω κατω...

Πιο πολυ να πονηρευτεις οτι θα κανει μαλακια ενα Varadero με Ακραπα(Πολυ γελιο)
παρα ενας μ ενα 636 που σαφως κινειται και πανω απ 150 km/h στην Α.Ο.


Με βαση αυτα που βλεπω καθημερινα στα λεω και εντελως φιλικα εννοειται
forum ειναι εδω ...

AUFGEBRACHT
27/09/2008, 16:15
Βγηκε και ειπε το παλικαρι οτι δεν παει πανω απο 150 και του λες οτι και 150 ειναι καγκουρια?

Ημαρτον ...


Ευχαριστώ ρε φίλε...μάλλον μόνο εσύ έπιασες το νόημα...άσε που τα 150 τα έχω πιάσει 5-6 φορές όλες κι όλες...Ζέφυρε,σίγα μην κλάψω σιγά μη φοβηθώ που λέει κι ο Αγγελάκας:bawl:
Δεν αξίζει να ασχοληθούμε άλλο...

zephyr1
27/09/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas


Πραγματικα περισσοτερο φοβαμαι αυτους παρα εναν "επικινδυνο" streetα
που θα τον δεις στο φαναρι κομπλε πανω κατω...



Αυτοι να δεις τι καγκουρες ειναι.:lol:

LsKostas
27/09/2008, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Αυτοι να δεις τι καγκουρες ειναι.:lol:


Αναβαζουν ομως το δευτερο ατομο κομπλε ... κρανακι ... και τα λοιπα ...:wave2:


Ειναι ωσπου να περασει κανα mega οn off εκεινη την ωρα με το σακακι ... το σκαρπινι ...
γυαλακι...
και το ετερον ημισυ βεβαια που νομιζει οτι βρισκεται σε SLK ...

Και τοτε ψαχνω για γιαουρτι αλλα εχει ακριβυνει το ρημαδι :bigcry: :bigcry: :bigcry:

soteas
27/09/2008, 19:07
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
[B]AN πρόσεξες είπα σε κάποιο σημείο για όσους βλέπουν την Α.Ο. και ΚΑΘΕ Α.Ο. σαν πίστα...άρα αναφέρομαι σε κάθε ανεγκέφαλο ασπόνδυλο μαλάκιο που κινείται είτε επί αυτοκινητόδρομου είτε επί στενού συνοικιακού σοκακίου στα Ταμπούρια π.χ....ΕΓΩ προσωπικά φίλε μου δεν έχω πάει με τη μοτοσυκλέτα πάνω από 150 ΠΟΤΕ...επιλογή μου...


:confused: παει 150 το μηχανακι σου? :lol:

ενταξει κουλαρισε λιγο, ειπαμε μια μαλακια να ξεκολησουμε λιγο και απ οτι βλεπω θα βγουν.... :a015: :a016:

soteas
27/09/2008, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Mην τρέχετε πολύ κι ανάψουν τα λάδια...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ααααστο ρε.... εχω βαρελι. δεν μασαω... :rotflmao:

Ταξιδευτής
27/09/2008, 19:30
Ωπα παιδια, μισο λεπτο. Αν ξεκινησουμε τη φαγωμαρα μεταξυ μας χανουμε την ΟΥΣΙΑ του θεματος. Οκ, δεκτο οτι οι κουβεντες σε ενα φορουμ ειναι εξ ορισμου "καφενειο" και ναχαμεναλεγαμε αλλα το να πιανουμε τη θεωρια περι 150-οχι ειναι πολλα-οχι ειναι λιγα-κλπ δεν βγαζει πουθενα.

Η ουσια ειναι οτι:

- ΔΕΝ υπαρχει παιδεια στην Ελλαδα.

- ΔΕΝ θα αλλαξει με νουθεσιες μεσα σε ενα φορουμ. Οκ δεν πας γρηγορα/επικινδυνα και μπραβο, αλλα δεν θα αλλαξεις τα μυαλα του καγκουρα που θα βγει για "πολεμικη" στην ΑΟ (η οπου αλλου).

- Τα πραγματα θα αλλαξουμε ΕΜΕΙΣ κανοντας το σωστο με τις νεες γενιες (τα παιδια μας)

- ΣΑΦΩΣ και ΔΕΝ πρεπει να τρεχουμε υπερβολικα σε δημοσιους δρομους. Ομως ας μην γινομαστε κριτες των παντων γιατι ειμαστε ανθρωποι με οτι αυτο συνεπαγεται.

- Η ΑΟ ειναι απειρως πιο ασφαλης δρομος απο την καρμανιολα της Κορινθου-Πατρων πχ, οποτε το παω σβελτα/γρηγορα στην πρωτη δεν σημαινει απαραιτητα οτι παιζω το κεφαλι μου οπως θα το εκανα στην δευτερη.

- Στην τελικη ασφαλης οδηγος ειναι αυτος ο οποιος ΚΡΙΝΕΙ καταστασεις και κινειται μεσα στα πλαισια των ικανοτητων του και τα πλαισια που επιτρεπει ο δρομος.
Ο Ροσσι μπορει να κινηθει με ρυθμους που θα με τρομαξουν, αυτο ομως δεν σημαινει οτι "παει για σκοτωμα".
Παρομοιως αν 300αρισω την μηχανη μου στην ευθεια 15 χιλιομετρων και 4ων λωριδων μιας γερμανικης Autobahn κινδυνευω πολυ λιγοτερο απο το να παω με 60 στην πηγμενη Κηφισσιας Δευτερα πρωι.

- Κοντα στο νου και η γνωση.

stefanos
27/09/2008, 20:46
Πάλι το χάσαμε οπότε ξαναπάμε μιά.
Η ΑΟ είναι ασφαλέστατη για αυτοκίνητο και για οδηγούς που έχουν το μυαλό και την κρίση να κινηθούν εντός των ορίων του οχήματός και των δυνατοτήτων τους.
Από εκεί και πέρα όμως ας έχετε στο πίσω μέρος του μυαλού σας οτι εάν πέσετε δεν υπάρχει κανένα χωράφι για αγορά, είναι όλα χτισμένα και πολύ σκληρά.
Στους υπόλοιπους παλιόδρομους της χώρας μας με την βοήθεια της τύχης μπορεί να έχουμε μια έξοδο στα χωράφια, με την μικρή ταχύτητα που επιτρέπει το μηδενικής τραχύτητας οδόστρωμα να αναπτύξουμε.
Στην ΑΟ όλα βοηθούν στην ανάπτυξη μεγαλύτερης ταχύτητας αλλά δυστηχώς παντού υπάρχει τοίχος που είναι οτι χειρότερο για πτώση με μοτο.

p@nos
27/09/2008, 20:51
paidia μπορει να εχει καλη ασφαλτο στην αττικη οδο και ανοιχτες στροφες,αλλα αυτο δε σημαινει πως πας με 1000 και δε θα παθαινεις τπτ...

εχω δει με τα ματια μου ενα τελειως τσαλακωμενο αυτοκινητο και ενα τουμπαρισμενο στην αττικη οδο...

για μηχανες φανταζομαι πως δε μενουν...


τα συμπερασματα δικα σας...

gdevelek
27/09/2008, 21:57
φίλε η άγνοια κινδύνου είναι ο κοινός παρανομαστής αυτων των παιδιών, οπότε το τι μπορεί να συμβεί δεν κάνει register στο μυαλό τους όσο και να τους το λές

έχω δει βίντεο γνωστού με Ρ6 στην ΑΟ που το κοντέρ του φτάνει ως τα 296 (το άν κλέβει και πόσο είναι προφανώς επουσιώδες εδώ)

δεν καταλαβαίνουν, αν δεν πέσουν

ώσπου να πέσουν, θα πιστεύουν ακράδαντα πως τα ατυχήματα συμβαίνουν σε άλλους

McTalas
28/09/2008, 02:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
.....
Θελω να καταλαβεις πως δεν εχω κατι προσωπικο με εσενα και δεν σου επιτιθομαι,
ναι συμφωνω πως η Α.Ο. δεν ειναι για τρεξιμο και ουτε εγω τρεχω εκει, και οπως ειπαν και οι προηγουμενοι εκει δεν συγχωρηται η εξοδος.
και φτανω εκει που θελω να καταληξω, στο ερωτημα "εσυ τι κανεις?"
εγω ψαχνω συνεχεια να βρω απαντησεις στα ερωτηματα μου και προσπαθω να μαθω οσα πιο πολλα μπορω, αλλα επισεις ολα αυτα που μαθαινω προσπαθω να τα μεταδωσω σε νεους.
και το θεωρω καλυτερο απο το να καθομαι και να κραζω καποιον που λεει μια μ@αλακια στο νετ.
αυτα και τελος.

AUFGEBRACHT
28/09/2008, 08:09
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
[B]Θελω να καταλαβεις πως δεν εχω κατι προσωπικο με εσενα και δεν σου επιτιθομαι,
ναι συμφωνω πως η Α.Ο. δεν ειναι για τρεξιμο και ουτε εγω τρεχω εκει, και οπως ειπαν και οι προηγουμενοι εκει δεν συγχωρηται η εξοδος.
και φτανω εκει που θελω να καταληξω, στο ερωτημα "εσυ τι κανεις?"
εγω ψαχνω συνεχεια να βρω απαντησεις στα ερωτηματα μου και προσπαθω να μαθω οσα πιο πολλα μπορω, αλλα επισεις ολα αυτα που μαθαινω προσπαθω να τα μεταδωσω σε νεους.
και το θεωρω καλυτερο απο το να καθομαι και να κραζω καποιον που λεει μια μ@αλακια στο νετ.
αυτα και τελος.

Kαλημέρα φίλε μου,
Εννοείται πως δεν έχεις κάτι προσωπικό μαζί μου,ούτε εγώ μαζί σου άλλωστε,το ίδιο πάθος μοιραζόμαστε κι αν ήμουν παραπάνω επιθετικός σου ζητώ συγγνώμη...Το τι κάνω εγώ δε μου αρέσει να το αραδιάζω εδώ μέσα,απλά ένα παράδειγμα θα σου πω...στη δουλειά έχω 2 παιδιά συναδέλφους οι οποίοι δεν είχαν καβαλήσει ΠΟΤΕ μηχανάκι και μου ζήτησαν βοήθεια για να κάνουν την πρώτη τους επαφή με τον υπέροχο δίτροχο κόσμο...ήταν προκατειλημένοι και είχαν συνδέσει το μηχανάκι μόνο με ανασφάλεια και απλή εξυπηρέτηση για να πηγαίνουν στη δουλειά τους γρήγορα και οικονομικά. ΠΡΙΝ αγοράσουν το μηχανάκι κάτσαμε,τους μίλησα,τους είπα τι να προσέχουν,για να μη μακρυγορώ έκατσα και τους έκανα ΚΑΝΟΝΙΚΟ φροντιστήριο.Μάλιστα στο ένα άτομο κάναμε και εκπαίδευση ένα ολόκληρο Σ/Κ, πως στρίβουμε, πως φρενάρουμε, πως είναι η συμπεριφορά της μηχανής με και χωρίς συνεπιβάτη... Λοιπόν,το οτι αυτά τα δύο παιδιά ενώ πριν φοβόντουσαν τις μηχανές τώρα κανονίζουν διήμερα ταξιδάκια,φοράνε ΠΑΝΤΑ κράνος,δεν τα έχω δει ΠΟΤΕ ακράνωτα ακόμα και μέχρι το περίπτερο και με ευχαριστούν που τους έδειξα οτι η μηχανή δεν είναι μόνο ευκολία για να πηγαίνουν στη δουλειά κάτι λέει...Κάτι πέτυχα,κάτι έχω κάνει...
Αυτό που λες ότι έκανα,το κράξιμο,δεν ήταν επί προσωπικού...απλά ήθελα να ακουστεί και μια διαφορετική γνώμη ότι ο δρόμος αυτός και κάθε δρόμος δεν αντιμετωπίεται σαν πίστα που μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις επειδή έκλεισαν τα Μέγαρα.Το είπες κι εσύ,γράφτηκε μια μαλακία.Να ρωτήσω κάτι; Πες οτι έγραφα εγώ θέμα στύλ: ΚΡΑΝΟΣ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ, που θα έλεγα ότι βλέπω πολλούς να φοράνε κράνος για να πάνε στο περίπτερο που είναι 150 μέτρα από το σπίτι τους,είναι γελοίο,υπερβολικό και τίποτα δε θα σου συμβεί σε μια τόσο μικρή απόσταση.Μαλακία δε θα έγραφα; Εσύ,κάποιος,δε θα έσπευδε να με κράξει και να μου πει τί λες ρε καραγκιόζη,ωραίο παράδειγμα δίνεις... Αυτά,το θέμα θεωρείται λήξαν.
Τίποτα προσωπικό μαζί σου,καλές βόλτες,πάντα όρθιος,ΟΛΟΙ...να σαι καλά:wave2:

soteas
28/09/2008, 08:56
Τίποτα προσωπικό μαζί σου,καλές βόλτες,πάντα όρθιος,ΟΛΟΙ...να σαι καλά:wave2: [/B][/QUOTE]


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ....


ειμαστε μια αγαπημενη... οικογενεια.


143345

LsKostas
28/09/2008, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Ωπα παιδια, μισο λεπτο. Αν ξεκινησουμε τη φαγωμαρα μεταξυ μας χανουμε την ΟΥΣΙΑ του θεματος. Οκ, δεκτο οτι οι κουβεντες σε ενα φορουμ ειναι εξ ορισμου "καφενειο" και ναχαμεναλεγαμε αλλα το να πιανουμε τη θεωρια περι 150-οχι ειναι πολλα-οχι ειναι λιγα-κλπ δεν βγαζει πουθενα.

Η ουσια ειναι οτι:

- ΔΕΝ υπαρχει παιδεια στην Ελλαδα.

- ΔΕΝ θα αλλαξει με νουθεσιες μεσα σε ενα φορουμ. Οκ δεν πας γρηγορα/επικινδυνα και μπραβο, αλλα δεν θα αλλαξεις τα μυαλα του καγκουρα που θα βγει για "πολεμικη" στην ΑΟ (η οπου αλλου).

- Τα πραγματα θα αλλαξουμε ΕΜΕΙΣ κανοντας το σωστο με τις νεες γενιες (τα παιδια μας)

- ΣΑΦΩΣ και ΔΕΝ πρεπει να τρεχουμε υπερβολικα σε δημοσιους δρομους. Ομως ας μην γινομαστε κριτες των παντων γιατι ειμαστε ανθρωποι με οτι αυτο συνεπαγεται.

- Η ΑΟ ειναι απειρως πιο ασφαλης δρομος απο την καρμανιολα της Κορινθου-Πατρων πχ, οποτε το παω σβελτα/γρηγορα στην πρωτη δεν σημαινει απαραιτητα οτι παιζω το κεφαλι μου οπως θα το εκανα στην δευτερη.

- Στην τελικη ασφαλης οδηγος ειναι αυτος ο οποιος ΚΡΙΝΕΙ καταστασεις και κινειται μεσα στα πλαισια των ικανοτητων του και τα πλαισια που επιτρεπει ο δρομος.
Ο Ροσσι μπορει να κινηθει με ρυθμους που θα με τρομαξουν, αυτο ομως δεν σημαινει οτι "παει για σκοτωμα".
Παρομοιως αν 300αρισω την μηχανη μου στην ευθεια 15 χιλιομετρων και 4ων λωριδων μιας γερμανικης Autobahn κινδυνευω πολυ λιγοτερο απο το να παω με 60 στην πηγμενη Κηφισσιας Δευτερα πρωι.

- Κοντα στο νου και η γνωση.




+999 "O Οδηγος να ΚΡΙΝΕΙ καταστασεις"

Αυτο ακριβως

, η κριση και η οδηγικη παιδεια ειναι αλληλενδετα ,συγκοινωνουντα δοχεια θα ελεγα ...

Και το "γνωθι σ αυτον" ειναι πολυ σημαντικο ... ολα θεμα παιδειας ειναι τελικα ...

soteas
28/09/2008, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
+999 "O Οδηγος να ΚΡΙΝΕΙ καταστασεις"

Αυτο ακριβως

, η κριση και η οδηγικη παιδεια ειναι αλληλενδετα ,συγκοινωνουντα δοχεια θα ελεγα ...

Και το "γνωθι σ αυτον" ειναι πολυ σημαντικο ... ολα θεμα παιδειας ειναι τελικα ...


.. παλι απ την αρχηηη!!!!!!!!!! :sick:

McTalas
28/09/2008, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από soteas
.. παλι απ την αρχηηη!!!!!!!!!! :sick:

γιετι εχεις κατι καλυτερο να κανεις?

LsKostas
28/09/2008, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από soteas
.. παλι απ την αρχηηη!!!!!!!!!! :sick:

Ειδες που δεν ειμαστε μια αγαπητη οικογενεια ... :a43:

:smokin:

soteas
28/09/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Ειδες που δεν ειμαστε μια αγαπητη οικογενεια ... :a43:

:smokin:



καλη ειναι και η γκρινια...


μας κραταει ξυπνους... :rotflmao:

stvr1
29/09/2008, 16:51
Γιατί ρε παιδιά, ποιός τρέχει και ποιός δοκιμάζει την μηχανή του στις στροφές της Αττικής οδού;;;;;

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Και φυσικά και δεν είναι πίστα. Ξέρετε πολλές πίστες να χρεώνουν είσοδο μόλις 1,60 Ευρώ;;!! (τόσο δεν ειναι; Έχω καιρό να παω...).

Καλό!!

soteas
29/09/2008, 21:28
1,30 ειναι.... :bawl:




την εχω βαρεθει πια...

οχι δεν ειναι πιστα...... ειναι σκετη νυστα . :ZZZ: .......................

McTalas
30/09/2008, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από soteas
1,30 ειναι.... :bawl:




την εχω βαρεθει πια...

οχι δεν ειναι πιστα...... ειναι σκετη νυστα . :ZZZ: .......................
1,10? αν βγαλεις καρτουλα !!!:winka:

soteas
30/09/2008, 06:42
λες να βγαλω εεεεε?????????



κανω κατι μλκ...ς πότε πότε... :wave2:

soteas
30/09/2008, 06:45
ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!! zephyr1


θεματακι που βρεικες κι ανηξες........


πλακα πλακα χτυπησε 60αρα... :beer: :beer:

McTalas
30/09/2008, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από soteas
λες να βγαλω εεεεε?????????



κανω κατι μλκ...ς πότε πότε... :wave2:
να βγαλεις, να βγαλεις ειναι μεγαλη ευκαιρια!!!!!!:D :D

sniper
30/09/2008, 11:49
Και τα μηχανάκια τα παίρνουμε για το σπίτι δουλεία.....

:a31:

fantacid
30/09/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
1,10? αν βγαλεις καρτουλα !!!:winka:


εγινες μελος του fan club πιστας Α.Ο. ή εχεις εκπτωση απο τα μαθηματα 0300?



:lol: :lol: :lol: :lol:

zephyr1
30/09/2008, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και τα μηχανάκια τα παίρνουμε για το σπίτι δουλεία.....

:a31:

Μεσω ΑΟ βεβαιως βεβαιως και με καρτα fun club.:winka:

sniper
30/09/2008, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μεσω ΑΟ βεβαιως βεβαιως και με καρτα fun club.:winka:

Δίνουν κι αστεράκια όπως στο Αλλού; :lol: :lol: :lol: :lol:

soteas
01/10/2008, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δίνουν κι αστεράκια όπως στο Αλλού; :lol: :lol: :lol: :lol:



ΑΛΛΟΥ? :confused:

zephyr1
01/10/2008, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από soteas
ΑΛΛΟΥ? :confused:

Allou car parts.:winka:

:rotflmao:

soteas
01/10/2008, 13:31
sto tooost!!!!!!!!!!! :rotflmao: