PDA

View Full Version : Έκτακτο Track Days 28/9



Σελίδες : [1] 2 3

jarv
24/09/2008, 18:39
Την Κυριακή στις 28 Σεπτεμβρίου από τις 10:00 - 18:00 θα γίνει Track Days στα Μέγαρα από το 0-300. Δεκτές συμμετοχές από άτομα που έχουν παρακολουθήσει κάποιο σχολείο (Riding School ή CSS). Συμμετοχές στο 210-2851300 (εσωτ. 138 - 120 - 121 -122).
Ευχαριστώ
Ιωάννα

sniper
25/09/2008, 11:02
Το θέμα είναι να έχουμε και βενζίνη να έρθουμε εκεί..... :sad: :mad: :evil:

jarv
25/09/2008, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το θέμα είναι να έχουμε και βενζίνη να έρθουμε εκεί..... :sad: :mad: :evil:

Ένα πουλάκι μου είπε πως από αύριο το πρωί θα αρχίσει ο ανεφοδιασμός στα βενζινάδικα...

Aris_R6
25/09/2008, 11:32
Να δουμε και ποτε θα αρχισουν να μπαινουν στην πιστα και οσοι δεν εχουν κανει σχολειο του
0-300...

sniper
25/09/2008, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Ένα πουλάκι μου είπε πως από αύριο το πρωί θα αρχίσει ο ανεφοδιασμός στα βενζινάδικα...

:D

zephyr1
25/09/2008, 11:35
Μαλιστα :rolleyes: , οποτε το σχολειο πλεον χρησιμοποειτε ως το ''μεσο'' για να μπεις στα μεγαρα?

Χωρις καμια διαθεση κοντρας ή αντιπαραθεσεις , αυτα δεν γινοντε.

Εχω φιλαρακι που δεν κυκλοφορει στον δρομο λογω της ασφαλειας του , πηρε πολυεστερικα ,μηχανακι πιστας για να μπαινει πιστα μονο, βεβαια δεν εχει παει σχολειο και ετσι δεν εχει δικαιωμα να ξελαμπικαρει λιγο και αυτος.

Θα μου πειτε αφου εδωσε τοσα λεφτα γιατι δεν κανει και ενα σχολειο? Γιατι τα παει ερκετα καλα και θελει να συνεχισει ετσι μεχρι να νιωσει απο μονος του την αναγκη να κανει το σχολειο, + το οικονομικο.

Φιλικα , ενας μαθητης σας.:wave2:

jarv
25/09/2008, 11:52
όταν μάθαμε πως κλείνει η πίστα είμαστε από τους πρώτους που είπαμε... ωχ θα αρχίσουν να βγαίνουν και πάλι στην Επίδαυρο και όπου αλλού, γυρίσαμε 15 χρόνια πίσω. Να είσαστε σίγουροι πως δεν το θέλουμε, αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά.
Ιωάννα

sniper
25/09/2008, 11:58
Κύριοι και κυρίες,

Επειδή βλέπω ότι αρχίσαμε το φάγωμα (και δικαίως όσοι δεν έχουν κάνει μαθήματα) θα πρέπει μάλλον να το δούμε το θέμα στην πραγματική του διάσταση.

Έχουμε και λέμε:
1. Η πίστα των Μεγάρων δεν ανήκει στο 0300
2. Η πίστα των Μεγάρων ανήκει σε ιδιώτη
3. Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ της πιστας μέχρι πρότινος την νοίκιαζε σε αρκετούς
4. Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ της πιστας την δίνει ΜΟΝΟ στο 0300 με βάση κάποιες προυποθέσεις μάλλον....
5. Όσοι έχουν κάνει τα μαθήματα λοιπόν έχουν την χαρά να μπαίνουν μέσα.

Όσοι δεν έχουν κάνει τα μαθήματα "αδικούνται" αλλά είμαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν είναι αυτή η πρόθεση των παιδιών του 0300 (τους γνωρίζω αρκετά καλά ώστε να έχω άποψη - ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ του 0300 - ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ - το λέω για να μην έχουμε τίποτα άλλο)
αλλά ίσως να μην έχουν άλλη επιλογή.

@Zephyr : Πάνο, ΟΚ τα πάει καλά ο φίλος σου αλλά το οικονομικό είναι ένα θέμα που μάλλον δεν πρέπει να το θέτει κάποιος που αγοράζει SS + πολυεστερικά + κράνος+ φόρμα + γάντια + μπότες κλπ.... τα 300Ε ενός μαθήματος είναι πολύ μικρό ποσό ακόμα και για να ικανοποιήσεις την περιέργειά σου ή να έχεις το πάτημα να λες αν συμφωνείς ή διαφωνείς με τα μαθήματα.

petani
25/09/2008, 11:58
Μηπως θα μπορουσες να εξηγησεις αυτο το "δεν μπορουμε να κανουμε διαφορετικα" ... ????
Ιωαννα μου δεν εχω καμμια διαθεση για κοντρα μαζι σου αλλα αυτη την κουβεντα δεν την καταλαβαινω .....

byron
25/09/2008, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
τα 300Ε ενός μαθήματος


Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Δεκτές συμμετοχές από άτομα που έχουν παρακολουθήσει κάποιο σχολείο (Riding School ή CSS).

Το RS είναι πόσο; 180?;

Τέσπα το θέμα είναι ότι ο ιδιοκτήτης ή διοργανωτής μπορεί να διαθέτει την πίστα σε όποιον θέλει.

Aris_R6
25/09/2008, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
Μηπως θα μπορουσες να εξηγησεις αυτο το "δεν μπορουμε να κανουμε διαφορετικα" ... ????
Ιωαννα μου δεν εχω καμμια διαθεση για κοντρα μαζι σου αλλα αυτη την κουβεντα δεν την καταλαβαινω .....

+1000

mpou
25/09/2008, 12:16
Ερωτηση σχετικη-ασχετη:

Οι αγωνιζομενοι κανουν προπονηση στα trackDays, ή εχουν καποια αλλη ιδιαίτερη ωρα που μπορουν να μπουν στην πιστα?

Και αν κανουν προπονηση στα trackdays, πρεπει να εχουν περασει και αυτοι καποιο σχολειο?

jarv
25/09/2008, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
Μηπως θα μπορουσες να εξηγησεις αυτο το "δεν μπορουμε να κανουμε διαφορετικα" ... ????
Ιωαννα μου δεν εχω καμμια διαθεση για κοντρα μαζι σου αλλα αυτη την κουβεντα δεν την καταλαβαινω .....

σας κάλυψε νομίζω ο sniper.

mpou
25/09/2008, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
σας κάλυψε νομίζω ο sniper.

Μια διεκρινηση αν σας ειναι ευκολο.

Εχετε το καρπουζι και το μαχαιρι, ή οχι?
Δηλαδη, σας διδεται η πιστα για χ χρονο, οπου μπορειται να τον αξιοποιησετε (το χρονο) οπως θελετε, ή (για λογους ασφαλειας ισως) ο ιδιωτης θελει μονο "εμπειρους-με μαθηματα" αναβατες να παταν την πιστα του?

Ευχαριστω

Aggelos_SV
25/09/2008, 12:47
:sad:

sniper
25/09/2008, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
.... ή (για λογους ασφαλειας ισως) ο ιδιωτης θελει μονο "εμπειρους-με μαθηματα" αναβατες να παταν την πιστα του?

Ευχαριστω


Δες τι γράφω....

mpou
25/09/2008, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δες τι γράφω....


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
4. Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ της πιστας την δίνει ΜΟΝΟ στο 0300 με βάση κάποιες προυποθέσεις μάλλον....

Φιλε sniper, αυτο το "μαλλον" θελω να διευκρινιστει.

jarv
25/09/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Μια διεκρινηση αν σας ειναι ευκολο.

Εχετε το καρπουζι και το μαχαιρι, ή οχι?
Δηλαδη, σας διδεται η πιστα για χ χρονο, οπου μπορειται να τον αξιοποιησετε (το χρονο) οπως θελετε, ή (για λογους ασφαλειας ισως) ο ιδιωτης θελει μονο "εμπειρους-με μαθηματα" αναβατες να παταν την πιστα του?

Ευχαριστω

έχουμε μόνο το καρπούζι... ότι σημαίνει για σένα αυτό.
τους όρους για το ποιοι θα μπαίνουν τους θέτουν άλλοι (το μαχαίρι)
Ιωάννα

mpou
25/09/2008, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
έχουμε μόνο το καρπούζι... ότι σημαίνει για σένα αυτό.
τους όρους για το ποιοι θα μπαίνουν τους θέτουν άλλοι (το μαχαίρι)
Ιωάννα

Ευχαριστω

Εντιτ: Δημητρης

petani
25/09/2008, 13:12
Mαλιστα ..... και γω ευχαριστω ...... θα ηθελα να μου δωσετε .....αν ειναι δυνατον βεβαια ......
την διευθυνση του ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ της πιστας να του στειλω και του ιδιου ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ μερους ολων των παλαιων και νεων αγωνιζομενων αλλα και των απανταχου καγκουραιων των δρομων που θα ξαναγυρισουμε και παλι στα μερη τα γνωστα ...... :beer:

nktR
25/09/2008, 13:16
να είσαστε καλά ρε παιδιά :ZZZ: ..... τσις πτνας για μια χέση στον ήλιο :rolleyes:
ρε γμτ θα χάσω τέτοιο event, τα πούλησα τα διπλώματα, τι μλκς που είμαι ώρες - ώρες...:(
αλλά τώρα που το σκέφτομαι και χωρίς την επήρεια των διπλωμάτων που μοσχοπούλησα,
δεν πειράζει θα πάω Σέρρες που μας αγαπάνε πιο πολύ :beer:

καλές δουλειές σε όλους μας :wave2:

*μην κόβουμε όμως ότι μας πειράζει, άστε το να φαίνεται, γιατί έχει δόση και αυτοσαρκασμού
Φιλιά στους admin-αμίν :lol:

byron
25/09/2008, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
Mαλιστα ..... και γω ευχαριστω ...... θα ηθελα να μου δωσετε .....αν ειναι δυνατον βεβαια ......
την διευθυνση του ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ της πιστας να του στειλω και του ιδιου ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ μερους ολων των παλαιων και νεων αγωνιζομενων αλλα και των απανταχου καγκουραιων των δρομων που θα ξαναγυρισουμε και παλι στα μερη τα γνωστα ...... :beer:

Στείλε στο Μαξίμου και στο Υπεχωδε (Χαρ.Τρικούπη). Αν κάποιος είναι υπεύθυνος που δεν υπάρχει πίστα επί 30 χρόνια στην Ελλάδα, δεν είναι ο κάθε ιδιοκτήτης χωραφιού που έριξε άσφαλτο .... Αυτός τη δουλειά του κάνει όπως γουστάρει...:sick:

road spirit
25/09/2008, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Στείλε στο Μαξίμου και στο Υπεχωδε (Χαρ.Τρικούπη). Αν κάποιος είναι υπεύθυνος που δεν υπάρχει πίστα επί 30 χρόνια στην Ελλάδα, δεν είναι ο κάθε ιδιοκτήτης χωραφιού που έριξε άσφαλτο .... Αυτός τη δουλειά του κάνει όπως γουστάρει...:sick: +1 :(

mrdaellis
25/09/2008, 13:32
νομιζω οτι ο Νικος (sniper) τα εγραψε οσο καλυτερα μπορουσε...
:beer: :beer:

gcrook
25/09/2008, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Στείλε στο Μαξίμου και στο Υπεχωδε (Χαρ.Τρικούπη). Αν κάποιος είναι υπεύθυνος που δεν υπάρχει πίστα επί 30 χρόνια στην Ελλάδα, δεν είναι ο κάθε ιδιοκτήτης χωραφιού που έριξε άσφαλτο .... Αυτός τη δουλειά του κάνει όπως γουστάρει...:sick:

Βρε + πολλα αλλα το θεμα δεν ειναι απλα ποιος δεν κανει πιστα.
Το θεμα ειναι ποιος γιατι και πως εκμεταλλευεται την ηδη υπαρχουσα.

Με ολο το σεβασμο αλλα εδω και καιρο κατι δεν μου ακουγεται καλα σχετικα με το κλεισιμο της πιστας η οποια αυτη την στιγμη (τελικα) υπολειτουργει.Δεν θελω σε καμια περιπτωση να αρχισω τις θεωριες γιατι σεβομαι το εργο καποιων ανθρωπων και θα ηταν εξαιρετικα αδικο και εγωιστικο να υπονομευσω το εργο τους.

Απλα αγωνιω οπως και πολλα παιδια και περιμενω να δω πως θα εξελιχτει αυτη η κατασταση.

byron
25/09/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Βρε + πολλα αλλα το θεμα δεν ειναι απλα ποιος δεν κανει πιστα.
Το θεμα ειναι ποιος γιατι και πως εκμεταλλευεται την ηδη υπαρχουσα.

Με ολο το σεβασμο αλλα εδω και καιρο κατι δεν μου ακουγεται καλα σχετικα με το κλεισιμο της πιστας η οποια αυτη την στιγμη (τελικα) υπολειτουργει.Δεν θελω σε καμια περιπτωση να αρχισω τις θεωριες γιατι σεβομαι το εργο καποιων ανθρωπων και θα ηταν εξαιρετικα αδικο και εγωιστικο να υπονομευσω το εργο τους.

Απλα αγωνιω οπως και πολλα παιδια και περιμενω να δω πως θα εξελιχτει αυτη η κατασταση.

Re gcrooky καλά τα λες. Μαζί σου είμαι όπως και θεωρώ τις διαμαρτυρίες των παιδιών απόλυτα δικαιολογημένες. Ξαναδιάβασε όσα έγραψε ο sniper πρώτα....

Δες το άλλιώς....
Σκας σε παραλικό super duper club που έχει εκδήλωση το Varadero Club, με σαμπό, καπρι παντελόνι, ρος μπουζάκι, αξύριστος και το SV να καίει λάδια....
Πάς στη πόρτα και τη τρως στη μάπα.
Τι θα του πεις; Γιατί δε με βάζετε μέσα κλαίγοντας, θα επικαλεστείς την συνθήκη της Λισαβώνας περι ισότιμης μεταχείρισης των μοτοσυκλετιστών, ή θα πάρεις το μπούλο;

Για κάποιο μυστήριο λόγο ο ιδιοκτήτης θέλει μόνο πτυχιούχους (sic)....Mπορεί να τους θεωρεί πιο αργούς οδηγούς, ότι είναι οικογενειάρχες και όχι κάγκουρες αγωνιζόμενοι ή δεν ξέρω τι άλλο.
Το θέμα είναι ότι αν το βλέπει όντως έτσι (ασφάλειας δλδ) τι θα πει σε αγωνιζόμενο που έχει κάνει σχολείο ; Να πηγαίνει πιο αργά;; :look:

sniper
25/09/2008, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
....


Δεν υπάρχει κάποιο θέμα ρε Γιώργο....


Κουμάντο στο χωράφι του άλλου θα κάνεις; :confused:

mpou
25/09/2008, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Re gcrooky καλά τα λες. Μαζί σου είμαι όπως και θεωρώ τις διαμαρτυρίες των παιδιών απόλυτα δικαιολογημένες. Ξαναδιάβασε όσα έγραψε ο sniper πρώτα....

Δες το άλλιώς....
Σκας σε παραλικό super duper club που έχει εκδήλωση το Varadero Club, με σαμπό, καπρι παντελόνι, ρος μπουζάκι, αξύριστος και το SV να καίει λάδια....
Πάς στη πόρτα και τη τρως στη μάπα.
Τι θα του πεις; Γιατί δε με βάζετε μέσα κλαίγοντας, θα επικαλεστείς την συνθήκη της Λισαβώνας περι ισότιμης μεταχείρισης των μοτοσυκλετιστών, ή θα πάρεις το μπούλο;

Για κάποιο μυστήριο λόγο ο ιδιοκτήτης θέλει μόνο πτυχιούχους (sic)....Mπορεί να τους θεωρεί πιο αργούς οδηγούς, ότι είναι οικογενειάρχες και όχι κάγκουρες αγωνιζόμενοι ή δεν ξέρω τι άλλο.
Το θέμα είναι ότι αν το βλέπει όντως έτσι (ασφάλειας δλδ) τι θα πει σε αγωνιζόμενο που έχει κάνει σχολείο ; Να πηγαίνει πιο αργά;; :look:

Αρα για να μπεις στο super duper club, πρεπει να παρεις Varadero (και να ξυριστεις βεβαιως βεβαιως):winka:

gcrook
25/09/2008, 13:55
Οκ παιδες.:wave2:

dirtbird
25/09/2008, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
... στο χωράφι .......

Τουλάχιστον είστε συνηδητοποιημένοι....:o :o












































αλλά με λάθος μηχανάκια.... :lol: :lol: :lol:

sniper
25/09/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Οκ παιδες.:wave2:

το καλύτερο θα ήταν να είχαμε μια πιστα προδιαγραφών κοντά μας (που να την εκμεταλλευόταν το δημόσιο :lol: :bawl: :lol: :bawl: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΟΤΙΚΟΝ ΔΥΝΑΤΟΥ ΚΛΑΥΣΙΓΕΛΟΥ ) ή να μέναμε στα Σέρρας....

Από κει και πέρα, δουλεύουμε με ότι έχουμε ή δεν έχουμε :rolleyes:

Aggelos_SV
25/09/2008, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
το καλύτερο θα ήταν ...... ή να μέναμε στα Σέρρας....



Bρε λες όλα αυτά να γίνονται για την πολυπόθητη αποκέντρωση???:lol: :sad:

petani
25/09/2008, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Στείλε στο Μαξίμου και στο Υπεχωδε (Χαρ.Τρικούπη). Αν κάποιος είναι υπεύθυνος που δεν υπάρχει πίστα επί 30 χρόνια στην Ελλάδα, δεν είναι ο κάθε ιδιοκτήτης χωραφιού που έριξε άσφαλτο .... Αυτός τη δουλειά του κάνει όπως γουστάρει...:sick:


Eχω στειλει ουτε και γω ξερω ποσα ........ απο το 1982 μεχρι το 2000 ..... ευτυχως που εχω κρατησει και φωτοτυπιες .

Να ειστε ολοι καλα ..... :beer:

gixxerpap
25/09/2008, 14:11
να κάνω εγώ μια υπόθεση .... στο συμβόλαιο που έχει το 0-300 υπάρχουν ρήτρες στην περίπτωση που δεν είναι διαθέσιμη η πίστα .... προκειμένου να αποφευχθούν λοιπόν δικαστήρια κλπ κλπ ή πίστα ανοίγει με τις παραπάνω προυποθέσεις, οπότε και μπορεί να λειτουργεί μόνο σαν σχολείο ή ''εκπαίδευση'' ή ''εξάσκηση'' των μαθητευόμενων στα σχολεία αυτά ...

μπορεί πλέον να μην ισχύει ή άδεια αυτοκινητοδρόμιου ή διεξαγωγής αγώνων ή δεν ξέρω πως μπορεί να λέγεται, και τα ''σχολεία'' του 0-300 να μην χρειάζονται τέτοια άδεια ....

golis
25/09/2008, 20:26
Άλλος ένας λόγος για να φάει "μαύρο" το χωράφι με το όνομα Megara Circuit...
Καλές μας βόλτες και καλές οικονομίες για τις Σέρρες...
:wave2: :beer:

zephyr1
25/09/2008, 22:25
Θα απαντησω μ'αυτο, (εχει πολυυυυυ βαθος και ουσια) Γεια σου ρε Νικολα.:a20:



:beer: :wave2: :beer:





Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
να είσαστε καλά ρε παιδιά :ZZZ: ..... τσις πτνας για μια χέση στον ήλιο :rolleyes:
ρε γμτ θα χάσω τέτοιο event, τα πούλησα τα διπλώματα, τι μλκς που είμαι ώρες - ώρες...:(
αλλά τώρα που το σκέφτομαι και χωρίς την επήρεια των διπλωμάτων που μοσχοπούλησα,
δεν πειράζει θα πάω Σέρρες που μας αγαπάνε πιο πολύ :beer:

καλές δουλειές σε όλους μας :wave2:

*μην κόβουμε όμως ότι μας πειράζει, άστε το να φαίνεται, γιατί έχει δόση και αυτοσαρκασμού
Φιλιά στους admin-αμίν :lol:

geotriada
26/09/2008, 12:20
επειδη τα εχω παρει με το θεμα ,ενα θα πω

αντε γεια

κανενας δεν θα με υποχρεωσει να κανω σχολειο για να μπω σε μια κ@λ@πιστα

δεν εμαι Rossi ουτε Kapirossi ,αλλα ας κρινω εγω ποτε θα κανω το σχολειο:confused:

ας ειναι καλα το χωμα

nktR
26/09/2008, 12:31
θέλουν να το κάνουν:
Megara Prive CSS & RS Track Days = ή πληρώνεις και κάνεις μαθήματα ή αλλιώς βάλε τον σκύλο να κλαίει

Για να μην κάνουμε λοιπόν υποθέσεις,
όπως βγαίνουν και ανακοινώνουν τα track days
έτσι να βγούν και να μας πουν το σενάριο που
έχουν σκεφτεί για να μην πιστεύουμε και εμείς
allen dellon.

Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε
Ένας που σέβεται τον εαυτό του και τον κόσμο :wave2:

jarv
26/09/2008, 12:44
Παιδιά έχετε δίκιο, είναι η τελευταία φορά που ανακοινώνω οποιαδήποτε διοργάνωση κάνουμε, τουλάχιστον από αυτό το forum.
Ακούγονται πολλά και διάφορα, αν νομίζετε πως μας συμφέρει οικονομικά να έχουμε μόνο μαθητές στα track day κάνετε μεγάλο λάθος, η υπομονή έχει τα όρια της. Προσπαθούμε να κρατήσουμε την πίστα ανοιχτή με νύχια και με δόντια, έχουμε ρητές εντολές να μην βάλουμε άτομα που δεν είναι από σχολείο σε track day. Μάλλον θα πρέπει να συστηθούμε και πάλι από την αρχή. Ιωάννα Αρβανιτάκη υπάλληλος του 0-300 που ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΝΗΚΕΙ Η ΠΙΣΤΑ άρα δεν αποφασίζουμε εμείς ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει.
Καλό απόγευμα

sniper
26/09/2008, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
θέλουν να το κάνουν:
Megara Prive CSS & RS Track Days = ή πληρώνεις και κάνεις μαθήματα ή αλλιώς βάλε τον σκύλο να κλαίει

Για να μην κάνουμε λοιπόν υποθέσεις,
όπως βγαίνουν και ανακοινώνουν τα track days
έτσι να βγούν και να μας πουν το σενάριο που
έχουν σκεφτεί για να μην πιστεύουμε και εμείς
allen dellon.

Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε
Ένας που σέβεται τον εαυτό του και τον κόσμο :wave2:

Ενώ εσύ Νικόλα, θα πήγαινες αύριο στα Μέγαρα αν ήταν ανοιχτή η πίστα;

Η κόντρα μόνο για την κόντρα δεν βοηθάει κανέναν.

nktR
26/09/2008, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Παιδιά έχετε δίκιο, είναι η τελευταία φορά που ανακοινώνω οποιαδήποτε διοργάνωση κάνουμε, τουλάχιστον από αυτό το forum.
Ακούγονται πολλά και διάφορα, αν νομίζετε πως μας συμφέρει οικονομικά να έχουμε μόνο μαθητές στα track day κάνετε μεγάλο λάθος, η υπομονή έχει τα όρια της. Προσπαθούμε να κρατήσουμε την πίστα ανοιχτή με νύχια και με δόντια, έχουμε ρητές εντολές να μην βάλουμε άτομα που δεν είναι από σχολείο σε track day. Μάλλον θα πρέπει να συστηθούμε και πάλι από την αρχή. Ιωάννα Αρβανιτάκη υπάλληλος του 0-300 που ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΝΗΚΕΙ Η ΠΙΣΤΑ άρα δεν αποφασίζουμε εμείς ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει.
Καλό απόγευμα

Ιωάννα δεν απευθύνομαι σε εσένα. Εσύ κάνεις τη δουλειά σου και πολύ σωστά μάλιστα και όλοι το ξέρουμε. Μιλάω για να ξέρει και ο κόσμος τι να περιμένει και από ποιόν. Ποιός θα φάει πόρτα και ποιός όχι.
Σε ευχαριστώ πάντως για την απάντησή σου

nktR
26/09/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ενώ εσύ Νικόλα, θα πήγαινες αύριο στα Μέγαρα αν ήταν ανοιχτή η πίστα;

Η κόντρα μόνο για την κόντρα δεν βοηθάει κανέναν.

εγώ Νίκο την έχω διαγράψει προ πολλού μετά το κλείσιμό της για να τη φτιάξουν και τελικά να τη παραδώσουν χωρίς το παραμικρό έργο ασφάλειας (σου υπενθυμίζω ότι είχε κριθεί ακατάλληλη από τον ΣΟΑΜ μετά από αγώνα του πρωταθλήματος με πόσες πτώσεις σε κάθε κατηγορία) και την άνοιξαν μετά από 2 χρόνια κρίνοντάς την κατάλληλη χωρίς το παραμικρό έργο ????!!!! ούτε καν ασφαλτόστρωση !!!!

Γι αυτό σας λέω.....
δεν θα αλλάξουμε ποτέ .....
ούε αυτοί, ούτε εμείς
Αυτοί θα κάνουν τη δουλειά τους
και εμείς θα τους στηρίζουμε φανατικά....

:wave2: χωρίς θυσίες δυστυχώς τίποτα δεν γίνεται :beer:

άποψή μου Νικόλα, δεν προσπαθώ να σε πείσω :smilea:

προσωπικά άλλωστε θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου και τα γυρολόγιά μου γιατί και τα χαρτιά έχω και την καύλα της οδήγησης για να μπώ.....αυτό μάλλον κάτι άλλο λέει....

DimChios
26/09/2008, 13:11
Ακομα και σε αυτο που ολοι αγαπαμε και γουσταρουμε, της πουτανας γινεται!
Τσακωνομαστε και γι αυτο! :sad:

Ολοι απο την πλευρα τους δικιο εχουν κι εγω σαν νεος σε αυτο το κομματι (της πιστας και των trackdays) ίσως δεν θα επρεπε και να μιλαω, ναι μεν δεν με συμφερει καθολου η αποψη της μιας πλευρας, ομως δεν εχω και την εμπειρια να στιριξω την αλλη αποψη, αυτη που συμπτωματικα εντελως με βολευει!
...απλα και μονο γιατι ετυχε να μην εχω κανει σχολειο!

Ελα ομως που κανοντας την διαδρομη μου στο χωρο της μοτο, και θελοντας να βιωσω ολες τις κατηγοριες, φτανοντας στο κομματι των ss, μονοι σας (και δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανενα, αλλα σε ολους λιγο ως πολυ) θελετε να με "πεταξετε" εξω ή να με στείλετε στον Αγιο!

Γιατι κακα τα ψεμματα, νιώθω λίγο μαλακας οταν (για οποιον λογο και να γινεται, στην τελικη χεστηκα) ΠΡΕΠΕΙ να πληρωσω 300 ευρω + 15 εκαστο session για να κανω κατι που καυλώνω! Και οκ, η κ@υλα πληρωνεται θα μου πεις, ΑΛΛΑ!

ΞΑΝΑΛΕΩ, ΔΕΝ εχω προσωπικα τιποτα με την κα. Αρβανιτακη και ουτε την ξερω κιολας, αλλωστε οπως λεει κι εκεινη υπάλληλος ειναι, ουτε μειωνω την αξια ενος σχολείου!

...σιγουρα ομως δεν μ αρεσει που για τους οποιους δικους μου λογους (που καποιοι γνωριζουν) ειμαι ο "αυτος που δεν εχει κανει σχολείο και θα μεινει απ έξω"!

Αντε να δουμε ποτε θα γινουμε ανθρωποι σε αυτη τη χωρα, απο τον εκάστοτε πρωθυπουργο μεχρι τον τελευταιο...να μην ονομασω κανενα γιατι δε μ αρεσει να κατονομασω καποιον σαν "τελευταιο"!

:wave2:



οπου νομιζετε οτι λεω μλκιες διορθωστε με, ισως να ειναι απο την αγνοια μου στον χωρο! Με το χερι στην καρδια ομως!

sniper
26/09/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
εγώ Νίκο την έχω διαγράψει προ πολλού μετά το κλείσιμό της για να τη φτιάξουν και τελικά να τη παραδώσουν χωρίς το παραμικρό έργο ασφάλειας (σου υπενθυμίζω ότι είχε κριθεί ακατάλληλη από τον ΣΟΑΜ μετά από αγώνα του πρωταθλήματος με πόσες πτώσεις σε κάθε κατηγορία) και την άνοιξαν μετά από 2 χρόνια κρίνοντάς την κατάλληλη χωρίς το παραμικρό έργο ????!!!! ούτε καν ασφαλτόστρωση !!!!

Γι αυτό σας λέω.....
δεν θα αλλάξουμε ποτέ .....
ούε αυτοί, ούτε εμείς
Αυτοί θα κάνουν τη δουλειά τους
και εμείς θα τους στηρίζουμε φανατικά....

:wave2: χωρίς θυσίες δυστυχώς τίποτα δεν γίνεται :beer:

άποψή μου Νικόλα, δεν προσπαθώ να σε πείσω :smilea:

Εγώ και πολλοί άλλοι Νίκο, δεν είμαστε αγωνιζόμενοι... Πάμε και μπαίνουμε εκεί μέσα γιατί μπορούμε και κάνουμε 1-2 πραγματάκια, χαλαρώνουμε από 1 εκατομμύριο μαλακίες που μας βαράνε κάθε μέρα, κλπ κλπ Μακάρι να μπορούσαμε να ανεβαίνουμε Σέρρες πιο συχνά αλλά αυτό δεν γίνεται. Δεν έχουμε track bikes αλλά μηχανές που μας εξυπηρετούν στην ζωή μας σαν μέσο μεταφοράς (καθημερινή μετακίνηση) αλλά κι αναψυχής (βόλτες, ταξίδια, πίστα) και τα κόστη συντήρησης είναι μεγάλα.

Συμφωνώ ότι πολλά θα μπορούσαν να βελτιωθούν στα Μέγαρα αλλά παραμένουν απείρως καλύτερα από τον Άγιο ή άλλες περιοχές....

sniper
26/09/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
.....

οπου νομιζετε οτι λεω μλκιες διορθωστε με, ισως να ειναι απο την αγνοια μου στον χωρο! Με το χερι στην καρδια ομως!


Η πίκρα σου είναι δίκαια Δημήτριε αλλά στην παρούσα φάση δεν γίνεται κάτι άλλο....


Δυστυχώς :sad:

byron
26/09/2008, 13:19
Γιατί ρε μάγκες δεν πάτε την Κυριακή στα Μέγαρα να πείτε στον ιδιοκτήτη ότι με τη στάση του σας σπρώχνει στους Μπράλλους και στην Επίδαυρο;

Dimchio τα 300? (που δεν είναι 300, αν έχει κάνει κάποιος Riding School) δεν στα παίρνει κάποιος νταβατζής.
Όλοι όσοι πήγαν τα προηγούμενα χρόνια πήγαν εθελοντικά για να μάθουν κάτι περισσότερο. Δλδ τόσο τεράστιο ποσό είναι τα 180? που το έχουν κάνει σημαία όλοι;

nktR
26/09/2008, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ και πολλοί άλλοι Νίκο, δεν είμαστε αγωνιζόμενοι... Πάμε και μπαίνουμε εκεί μέσα γιατί μπορούμε και κάνουμε 1-2 πραγματάκια, χαλαρώνουμε από 1 εκατομμύριο μαλακίες που μας βαράνε κάθε μέρα, κλπ κλπ Μακάρι να μπορούσαμε να ανεβαίνουμε Σέρρες πιο συχνά αλλά αυτό δεν γίνεται. Δεν έχουμε track bikes αλλά μηχανές που μας εξυπηρετούν στην ζωή μας σαν μέσο μεταφοράς (καθημερινή μετακίνηση) αλλά κι αναψυχής (βόλτες, ταξίδια, πίστα) και τα κόστη συντήρησης είναι μεγάλα.


Νικόλα πίστεψέ με ότι σας καταλαβαίνω όπως καταλαβαίνω και εγώ το ζόρι που τραβάω μιλώντας με φίλους, περνώντας από το μαγαζί μου ντυμένοι με τις φόρμες τους και χάνοντας όλο αυτό το ωραίο μάζεμα της πίστας και την χαλάρωση όπως πολύ σωστά λές σου δίνει.
Τι νσ πω ...:sad: όλοι δίκιο έχουμε

sniper
26/09/2008, 13:25
πάντως για βροχές (http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=12) λένε.... :(

DimChios
26/09/2008, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Γιατί ρε μάγκες δεν πάτε την Κυριακή στα Μέγαρα να πείτε στον ιδιοκτήτη ότι με τη στάση του σας σπρώχνει στους Μπράλλους και στην Επίδαυρο;



και? χ3στηκε μηπως? :alien: :confused:
Εσυ τι πιστευεις?



Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Dimchio τα 300? (που δεν είναι 300, αν έχει κάνει κάποιος Riding School) δεν στα παίρνει κάποιος νταβατζής.
Όλοι όσοι πήγαν τα προηγούμενα χρόνια πήγαν εθελοντικά για να μάθουν κάτι περισσότερο. Δλδ τόσο τεράστιο ποσό είναι τα 180? που το έχουν κάνει σημαία όλοι;



Ειδες που κανεις λάθος? Καλα κανεις και το αναφερεις ομως γιατι σιγουρα και αλλοι το ιδιο σκεφτονται! Οτι δλδ δεν δινω, δε γουσταρω να διαθεσω, δεν εχω τα 180 ή τα 300 ενω εχω 2 μηχανες αυτη τη στιγμη π.χ!

Θες να σου πω λοιπον τους προσωπικους μου λογους που δεν το κανω?

Αντε για αλλη μια φορα λοιπον...

Γιατι στη δουλεια που κανω ξενυχταω και γυριζω σπιτι στις 7+, και την επομενη που θα ειναι το σχολειο εγω θα ειμαι κομματια! Συν οτι δεν μπορω να προγραμματισω τι θα κανω και που θα ειμαι την ημερομηνια που θα εχω κλεισει να κανω το σχολειο! Συν οτι δεν ξερω αν θα καταφερω να ξυπνησω ΑΝ εχω προλαβει να κοιμηθω εστω και λιγο!

Αυτος ειναι και ο λογος που σταματησα το χωμα και πουλησα το enduro! Αυτος ειναι και ο λογος που απέχω σε βολτες τις παρεας!

Απλα τις Τεταρτες που συνηθως Τριτες βραδυ ΔΕΝ δουλευω αλλα και να δουλευω μπορω να κοιμηθω και να ειμαι στις 2 στην πιστα, με βολευει!

Τα 300 και τα 180 λοιπον τα "γραφω"!

ΟΜΩΣ, δες το και απο την πλευρα του "μαλακα" ή για να μη το δεις εσύ ετσι, ας τον κάνω εγώ!
Γιατι να μην υποψιαστω οτι ειναι "κολπο" του 0300 ωστε να τσιμπησει κι αλλους μαθητες, ε?

Σταματαω γιατι οταν το κανω καποια στιγμη το σχολειο θα με εχουν στη μπουκα και δε θα μου μαθουν τιποτα! :lol: (χιουμορακι,ε!)

gkr
26/09/2008, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
πάντως για βροχές (http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=12) λένε.... :(

κριμα ρε γαμωτω...
α ρε με τη γκρινια σας το γρουσουζεψατε ........
να δεις που δε θα γινει απο βροχη στο τελος και θα σας μεινει η κακία... :mad:

και τι καταφερατε με ολο αυτο: να μην ξαναεχουμε ενημερωση του 0300 απο αυτο το forum.
ωραιοτατα....

idi
26/09/2008, 13:39
παιδια ξεκολλάτε! το 0-300 ειναι ενα περιοδικό μοτοσυκλέτας αρα εταιρεία...και σαν καθε εταιρεία εχει σκοπο το κερδος! δεν ειναι μη κερδοσκοπικος οργανισμος! αμα το προιον του και οι οροι που εχει θεσει δε σας αρέσουν απλα μη πατε στο Track day! μη μυξοκλαίτε γιατι κανένας ιδιώτης δεν εχει υποχρέωση να σας εξυπηρετεί σε ολες τις ανάγκες σας. για τέτοιες απαιτήσεις στραφείτε στο ΚΡΑΤΟΣ και οχι στους ιδιώτες!!!!

εγω απο τη πλευρά μου δε θα παρω το μερος κανενος ΑΛΛΑ δε μπορω παρα να ειμαι απολυτα ευχαριστημένος απο την εμπειρία μου στο riding school και πιστευω οτι ειναι λιγες φορες που πραγματικα πιστευω οτι αξιζε κατι τα λεφτα που πλήρωσα (150 ευρω το 2004) μεχρι τελευταίου εύρω!

laryfz1
26/09/2008, 13:44
καιρος κ. Ιωαννα τοτε να σταματησετε τοτε να πηγαινετε στα μεγαρα η τουλαχιστον να δωσετε τον δικο σας αγωνα.Στο περιοδικο οι αναφορες για την πιστα ειναι ελαχιστες εως 0000(σε οσα τευχη εχω διαβασει) απλ λοιπον σας συμφερει και εσας και αν σας ενοχλουν τα λογια καποιον μην ξαναστειλετε,τα παιδια θα μαθουν ποτε εχει γυρωλογια

byron
26/09/2008, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από laryfz1
καιρος κ. Ιωαννα τοτε να σταματησετε τοτε να πηγαινετε στα μεγαρα η τουλαχιστον να δωσετε τον δικο σας αγωνα.Στο περιοδικο οι αναφορες για την πιστα ειναι ελαχιστες εως 0000(σε οσα τευχη εχω διαβασει) απλ λοιπον σας συμφερει και εσας και αν σας ενοχλουν τα λογια καποιον μην ξαναστειλετε,τα παιδια θα μαθουν ποτε εχει γυρωλογια

:confused: :confused:

mpou
26/09/2008, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkr


και τι καταφερατε με ολο αυτο: να μην ξαναεχουμε ενημερωση του 0300 απο αυτο το forum.
ωραιοτατα....

Και τι εγινε?
Υπαρχουν και αλλα σχολεια που δεν εχουμε ενημερωση για αυτα (πχ χωματινα). Οποιος θελει να μαθει μαθαινει νομιζω.

nktR
26/09/2008, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkr
κριμα ρε γαμωτω...
α ρε με τη γκρινια σας το γρουσουζεψατε ........
να δεις που δε θα γινει απο βροχη στο τελος και θα σας μεινει η κακία... :mad:

και τι καταφερατε με ολο αυτο: να μην ξαναεχουμε ενημερωση του 0300 απο αυτο το forum.
ωραιοτατα....

εάν μετά από όλα τα πόστ εσύ κατάλαβες μόνο αυτό:rolleyes: :eek:
keep walking my friend :confused:

byron
26/09/2008, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
εάν μετά από όλα τα πόστ εσύ κατάλαβες μόνο αυτό:rolleyes: :eek:
keep walking my friend :confused:

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι τη μούτζα που νόμιζα ότι έριξα στον nktR, την έφαγε ο gkr :lol: :rotflmao: :lol:

DimChios
26/09/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι τη μούτζα που νόμιζα ότι έριξα στον nktR, την έφαγε ο gkr :lol: :rotflmao: :lol:


Για ποιο ποστ του Νικου πηγαινε η μουτζα δλδ?

sniper
26/09/2008, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι τη μούτζα που νόμιζα ότι έριξα στον nktR, την έφαγε ο gkr :lol: :rotflmao: :lol:

Εσύ φιλαράκι για να δεις πίστα θα περιμένεις να πέσει το μεταχειρισμένο RSV4 στα 8 χιλιάρικα; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

nktR
26/09/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι τη μούτζα που νόμιζα ότι έριξα στον nktR, την έφαγε ο gkr :lol: :rotflmao: :lol:

ξεμουτζότικον :a28:

jarv
26/09/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από laryfz1
καιρος κ. Ιωαννα τοτε να σταματησετε τοτε να πηγαινετε στα μεγαρα η τουλαχιστον να δωσετε τον δικο σας αγωνα.Στο περιοδικο οι αναφορες για την πιστα ειναι ελαχιστες εως 0000(σε οσα τευχη εχω διαβασει) απλ λοιπον σας συμφερει και εσας και αν σας ενοχλουν τα λογια καποιον μην ξαναστειλετε,τα παιδια θα μαθουν ποτε εχει γυρωλογια

Σαφώς και δεν θα σταματήσουμε να πηγαίνουμε στα Μέγαρα, εκτός αν φτιάξεις δική σου καλύτερη πίστα και μας τη νοικιάζεις!!!!

Να γράψουμε τι στο περιοδικό, τα ίδια και τα ίδια;

Αν έχουμε δώσει μάχες για να φτιαχτούν πίστες στην Ελλάδα δεν το ξέρεις, διάβασε, μάθε και μετά μπορείς να έχεις άποψη.

gkr
26/09/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
εάν μετά από όλα τα πόστ εσύ κατάλαβες μόνο αυτό:rolleyes: :eek:
keep walking my friend :confused:

εσυ κατάλαβες οτι βγηκες εντελως off topic?
σε ενα topic για εκτακτο track day και τι δεν εγραψες ...
αλλα no problem I keep walking.

Tropeas
26/09/2008, 14:27
Πουλιέται ή και ενοικιαζεται δίπλωμα αποφοίτησης 0-300 riding school,
απο αμηχανο (πλέον) και ανήμπορο (ακόμα) να οδηγήσει μοτο,
ευκολίες πληρωμής πιστωτικές κάρτες δεκτές, ενέχυρα...:bigcry: :bawl: :beer: :wave2:

byron
26/09/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Πουλιέται ή και ενοικιαζεται δίπλωμα αποφοίτησης 0-300 riding school,
απο αμηχανο (πλέον) και ανήμπορο (ακόμα) να οδηγήσει μοτο,
ευκολίες πληρωμής πιστωτικές κάρτες δεκτές, ενέχυρα...:bigcry: :bawl: :beer: :wave2:

Γράψε και τις πηγές σου. :winka:

nktR
26/09/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkr
εσυ κατάλαβες οτι βγηκες εντελως off topic?
σε ενα topic για εκτακτο track day και τι δεν εγραψες ...
αλλα no problem I keep walking.

σαφώς και είμαι εκτός topic,
και μάλλον τσάμπα τα γράφω
αφού χαρακτηριζόμαστε
και λειτουργούμε ατομικά
και όχι συλλογικά.
Εκεί κολλάει το keep walking :beer:

και επειδή σε λίγο θα χαρακτηριστώ και γραφικός
καλο ΠΣΚ και καλά td σε όλους
με πραγματική αγάπη :wave2:

sniper
26/09/2008, 14:30
Δεν χρειάζονται προσωπικές τριβές σε τέτοια threads....

Tropeas
26/09/2008, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Γράψε και τις πηγές σου. :winka: :confused: :p :confused:
το δικό μου βρε...
κάτσε να ξεκινησουμε λιανική, και αμα έχει ζήτηση θα κάνουμε και χονδρική...:rotflmao: :lol:
παραχαράξεις κλπ...
θα λαδώσουμε την Ιωάννα με την λίστα των αποφοιτων μαθητών... αθάνατη Ελλάδα ! :bawl: :blush: :bigcry:

laryfz1
26/09/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Σαφώς και δεν θα σταματήσουμε να πηγαίνουμε στα Μέγαρα, εκτός αν φτιάξεις δική σου καλύτερη πίστα και μας τη νοικιάζεις!!!!

Να γράψουμε τι στο περιοδικό, τα ίδια και τα ίδια;

Αν έχουμε δώσει μάχες για να φτιαχτούν πίστες στην Ελλάδα δεν το ξέρεις, διάβασε, μάθε και μετά μπορείς να έχεις άποψη.
τωρα μαλιστα απαντας.του τυπου απαντησεις δεν ξαναστελνω μηνυμα σ αυτο το φορουμ την θεωρω προσβλητικη.σεβομαι την αποψη σου ισως και να εχεις δικιο ισως να εχω καπου και εγω.καλο track day

laryfz1
26/09/2008, 14:54
sorry boys εαν εφυγα εκτος, αλλα εαν περιμενεις να μπεις λιγο πιστα να φτιαχτεις και τρως τετοια χαστουκια ξενερωνεις.καλο καιρο μα καλους χρονους:beer:

mako
26/09/2008, 16:03
Θελω να δω ποσοι απο εσας που γκρινιαζατε και γραφατε οτι σας ερθει πιο πανω, θα πατε στα Μεγαρα τωρα που ανοιξε παλι για ιδιωτες και αγωνιζομενους. Τις μερες θα τις μαθετε συντομα φανταζομαι. Εγω δεν σας τις γραφω.-:mad:

sniper
26/09/2008, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Θελω να δω ποσοι απο εσας που γκρινιαζατε και γραφατε οτι σας ερθει πιο πανω, θα πατε στα Μεγαρα τωρα που ανοιξε παλι για ιδιωτες και αγωνιζομενους. Τις μερες θα τις μαθετε συντομα φανταζομαι. Εγω δεν σας τις γραφω.-:mad:


Α το έμαθες κι εσύ; :lol:

+954 για το παραπάνω σχόλιο.

nktR
26/09/2008, 16:12
trackday την Τετάρτη 1/10 στις 13:30
και την κυριακή 5/10 από τις 8:30 -14:30 για ιδιώτες
και από 14:30-16:30 για αγωνιζόμενους.


keep walking and keep going
:confused:

byron
26/09/2008, 16:13
Η γκρίνια θα σας μείνει ρεεεεεεεεεε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=66916)

nktR
26/09/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Θελω να δω ποσοι απο εσας που γκρινιαζατε και γραφατε οτι σας ερθει πιο πανω, θα πατε στα Μεγαρα τωρα που ανοιξε παλι για ιδιωτες και αγωνιζομενους. Τις μερες θα τις μαθετε συντομα φανταζομαι. Εγω δεν σας τις γραφω.-:mad:

μ΄αρέσεις :lol:

nktR
26/09/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Η γκρίνια θα σας μείνει ρεεεεεεεεεε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=66916)

και τώρα για πιο πράγμα θα γκρινιάζουμε ?????
.....γιατί ο byron έβαλε το link.....:rolleyes: :mad: :cool:

mako
26/09/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Α το έμαθες κι εσύ; :lol:

+954 για το παραπάνω σχόλιο.

Αγορι μου ειμαι ο πρωτος που τα μαθαινει αυτα!!!! :D Δεν το ηξερες;;;:lol:

gkr
26/09/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Θελω να δω ποσοι απο εσας που γκρινιαζατε και γραφατε οτι σας ερθει πιο πανω, θα πατε στα Μεγαρα τωρα που ανοιξε παλι για ιδιωτες και αγωνιζομενους. Τις μερες θα τις μαθετε συντομα φανταζομαι. Εγω δεν σας τις γραφω.-:mad:

γεια σου ρε νικο!!!
σε δυο γραμμές τα είπες όλα.
προσυπογράφω :beer:

laryfz1
26/09/2008, 16:35
λετε ψεματα για να μη γκρινιαζουμε.σαν δεν ντρεπεστε

laryfz1
26/09/2008, 16:40
παω να βαλω λαστηχα.bt 016 αυριο γιατι σημερα εχω ενα γαμο.αγχωθηκα.προλαβαινω να τα στρωσω ουφ.δεν γκρινιαζω:rolleyes:

mpou
26/09/2008, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Η γκρίνια θα σας μείνει ρεεεεεεεεεε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=66916)

ποιος γκρινιαξε?:look:
Αλλα και αν γκρινιαξε, για καλο θα ηταν, νομιζω τουλαχιστον.

Καλους γυρους να'χετε παιδες!

nktR
26/09/2008, 17:04
πως έγινε και δέχθηκε ο ιδιοκτήτης της πίστας τους άσχετους και αμαθείς μοτοσυκλετιστές? :confused:
τι μας λένε ρπμ? :mad: :confused:

παίζουν με τη νοημοσύνη μας τελικά :mad:

:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

sanguini
26/09/2008, 20:41
πακετο φαγαμε δεινει βροχη για την κυριακη.........:mad:

Ητα Βητα
27/09/2008, 13:47
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
[B]πως έγινε και δέχθηκε ο ιδιοκτήτης της πίστας τους άσχετους και αμαθείς μοτοσυκλετιστές? :confused:
τι μας λένε ρπμ? :mad: :confused:

παίζουν με τη νοημοσύνη μας τελικά :mad:



Νίκο δε σε γνωρίζω προσωπικά, θα ήθελα όμως.

Από όσα διαβάζω που γράφεις εδώ και στο SPR, δε πιστεύω ότι δε καταλαβαίνεις πραγματικά τι γίνετε.

nktR
27/09/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ητα Βητα
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
[B]πως έγινε και δέχθηκε ο ιδιοκτήτης της πίστας τους άσχετους και αμαθείς μοτοσυκλετιστές? :confused:
τι μας λένε ρπμ? :mad: :confused:

παίζουν με τη νοημοσύνη μας τελικά :mad:



Νίκο δε σε γνωρίζω προσωπικά, θα ήθελα όμως.

Από όσα διαβάζω που γράφεις εδώ και στο SPR, δε πιστεύω ότι δε καταλαβαίνεις πραγματικά τι γίνετε.

πίστεψέ με καλύτερα που δεν ξέρω :rolleyes:
μου αρέσει ακόμα που είμαι ρομαντικός μοτοσυκλετιστής :wave2:

McTalas
27/09/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από laryfz1
παω να βαλω λαστηχα.bt 016 αυριο γιατι σημερα εχω ενα γαμο.αγχωθηκα.προλαβαινω να τα στρωσω ουφ.δεν γκρινιαζω:rolleyes:
σε παρακαλω πες μου εντυπωσεις συμπεριφορας των ελαστικων μεσα στην πιστα γιατι θελω να τα βαλω και εγω την αλλη αβδομαδα...

laryfz1
27/09/2008, 15:10
φιλε μου δευτερα θα τα βαλω και θα παω την τεταρτη για τρακ ντειβ και θα σου πω

Ταξιδευτής
27/09/2008, 19:55
Ρε γ@μωτο παλι θα πρεπει να διυλιζουμε τον κωνωπα και να λεμε ξανα και ξανα τα αυτονοητα!!

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ξεκαθαριζουμε: Οπως ειπαν τοσα παιδια εδω, χωραφι, ξεχωραφι, ΑΥΤΟ εχουμε ΑΥΤΟ χρησιμοποιουμε. Απο εκει και περα αν ΔΕΝ μας αρεσει εχουμε δυο επιλογες:

1 Δεν ξαναπαμε (επι προσωπικου επιπεδου)

2 Ειτε μαζευομαστε ολοι μαζι, συνεργαζομαστε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και κανουμε συνειδητη ΚΑΘΟΛΙΚΗ αποχη μεχρι νεωτερας.


Δημητρη (και ολοι οσοι εχουν κατα καιρο "γκρινιαξει" περι του κοστους των σχολειων και την αδικιας): Καταλαβαινω την "αδικια" που βλεπετε να υπαρχει αλλα αυτο ειναι επι ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΥ επιπεδου. Δηλαδη τι θα κανουμε; Θα κλαιμε για την θεωρια η θα κοιταξουμε την πραξη;;;

ΔΕΝ ειναι στο χερι του περιοδικου ποιοι θα μπαινουν και ποιοι οχι!!! Πως αλλιως να το πουμε;
ΔΕΝ υπαρχει "πολιτικη" πισω απο αυτη την αποφαση και το να αναφερεται καν οτι αυτο εχει γινει εσκεμμενα απο το περιοδικο ειναι τουλαχιστον κακοηθεια!!! :mad:
Δημητρη ειδικα νομιζω οτι ηταν εντελως φαουλ απο τη μερια σου να σκεφτεις καν κατι τετοιο.

Η Ιωαννα οπως και ολα τα παιδια του περιοδικου κανει εναν τεραστιο αγωνα αναφορικα με την πιστα στα Μεγαρα (και γενικοτερα) που ολοι εμεις που ειμαστε απεξω αγνοουμε!!

Ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ αδικο και ασχημο (να μην πω τιποτα αλλο) να προσπαθει καποιος να κανει κατι καλο και να βγαινουν διαφοροι να τον λενε και απατεωνα απο πανω. Και πιστεψτε με αυτο εχει ειπωθει (οχι εδω), οπως πολυ καλα θυμαται η Ιωαννα. :mad:
Πειτε μου! Ειναι ωραια μια τετοια αντιμετωπιση; :mad:

Επισης ηθελα να πω σχετικα με το κοστος που χτυπιουνται ολοι, αλλα με προλαβε ο Βυρωνας, ο Idi, ο Sniper και τοσοι αλλοι.
ΤΟ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΜΕ 180 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ 5 ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΡΕ ΣΕΙΣ; Οταν δινουμε 180 ευρω για ενα πισω λαστιχο ΔΕΝ μας φαινονται πολλα ε;

Στην τελικη για να γινω και κακος, εγω που εχω παει και δεκα φορες στην πιστα πχ και θελω να μπαινω μεσα να κανω τις ασκησεις μου και να βελτιωνω την τεχνικη μου και ΟΧΙ να το παιξω γρηγορος, δεν εχω ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ορεξη να μπει μαζι μου και ο ΧΨ ταυλωμενος με το R1/gsxr/cbr/rrrrrrr που την εχει δει Rossi και να σκασει επανω μου στην Κ6 με +100!! :mad:

Οποιος θελει να μπει στην πιστα ας μαθει δυο ΒΑΣΙΚΑ πραγματα σχετικα με το πως κινουμαστε εντος της και απο εκει και περα ας ξυσει και τα αυτια του!

JIMK7
27/09/2008, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Σαφώς και δεν θα σταματήσουμε να πηγαίνουμε στα Μέγαρα, εκτός αν φτιάξεις δική σου καλύτερη πίστα και μας τη νοικιάζεις!!!!



Αντε πες κι οτι φτιαχνω εγω μια πιστα να σε σιγουρη οτι καλυτερα θα την κρατησω κλειστη παρα να σας τη νοικιασω γιατι παλι τα ιδια θα κανετε ερε Ελλαδαρα αθανατη και θαυμαστα τα εργα σου :confused:

micele
27/09/2008, 21:47
τα ακούς τι λένε άγιε ιωάννη ρώσσε :evil: :evil:, οι αχάριστοι!!!!!
μεγάλη η χάρη σου:winka: :winka:

zephyr1
27/09/2008, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Θελω να δω ποσοι απο εσας που γκρινιαζατε και γραφατε οτι σας ερθει πιο πανω, θα πατε στα Μεγαρα τωρα που ανοιξε παλι για ιδιωτες και αγωνιζομενους. Τις μερες θα τις μαθετε συντομα φανταζομαι. Εγω δεν σας τις γραφω.-:mad:

Μαλιστα :rolleyes: , δηλαδη επειδη μας κανουν την χαρη να μπουμε και εκμεταλευοντε την καwλα μας ,να κανουμε της παπιες , παπαπα.

Μαθαινουμε εξ'αρχης οτι κλεινει η πιστα, κανεις δεν ενημερωνει για τιποτα ,διαφορα ακουστηκαν, πιο πολυ φημες παρα αληθειες, ξαφνικα ανοιγει η πιστα για αναβατες που εχουν κανει 0-300 & Rs, εκφραζετε η απορια γιατι γινεται αυτο και απανταει υποθετικα χρηστης του φορουμ λογω ασφαλειας και γνωσεις απ'το σχολειο ,ο διοργανωτης δεν απανταει με σιγουρια λεγοντας σας καλυψε νομιζω ο (χρηστης),ολοι υποθεσαμε οτι ο ιδιοκτητης προτιμα διπλωματουχους εμπειρους και τελος το μεγαλο μπαμ ,ανακοινωνεται trackday για ουλους.Ξαφνικα οι ιδιωτες και οι αγωνιζομενοι γιναν ασφαλεις οδηγοι και εγκρινοντε, με λιγα λογια οτι να ναι.:lol:

Ο nktr αυτα ειπε παραπανω αλλα καποιοι θελουν ν' τα ζωγραφισουμε.

@Mako , ναι η καβλα μου μπορει να νικησει την λογικη μου και να παω ,αυτο δεν σημαινει οτι δεν θελω να μαθω για ποσο μ@λακα με περνανε.
Παντα φιλικα.:wave2:


Αααα και που στε να περασετε super και ο καιρος ευχομε να ειναι ιδανικος.:beer:

Aggelos_SV
28/09/2008, 01:03
Εγώ έχω την εξής απορία (και σιγά μην πάρω απάντηση)
Ο ιδιοκτήτης γιατί δεν έχει πρόβλημα να συμμετέχουν όσοι δεν έχουν κάνει RS ή CSS στα extreme trackdays?
Μόνο για τα trackdays του 0300 θέτει ζήτημα ασφαλείας από "άσχολους" αναβάτες?

DimChios
28/09/2008, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής

Δημητρη (και ολοι οσοι εχουν κατα καιρο "γκρινιαξει" περι του κοστους των σχολειων και την αδικιας): Καταλαβαινω την "αδικια" που βλεπετε να υπαρχει αλλα αυτο ειναι επι ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΥ επιπεδου. Δηλαδη τι θα κανουμε; Θα κλαιμε για την θεωρια η θα κοιταξουμε την πραξη;;;


γκρινιαξα πουθενα ΕΓΩ για το ποσο? :confused:




Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
ΔΕΝ ειναι στο χερι του περιοδικου ποιοι θα μπαινουν και ποιοι οχι!!! Πως αλλιως να το πουμε;
ΔΕΝ υπαρχει "πολιτικη" πισω απο αυτη την αποφαση και το να αναφερεται καν οτι αυτο εχει γινει εσκεμμενα απο το περιοδικο ειναι τουλαχιστον κακοηθεια!!! :mad:
Δημητρη ειδικα νομιζω οτι ηταν εντελως φαουλ απο τη μερια σου να σκεφτεις καν κατι τετοιο.



Δε διαβασες καλα τι εγραψα! Ποσες φορες ειπα οτι δεν ξερω και δεν κατηγορω προσωπικα κανενα απλα θελοντας να κανω το μαλακα της υποθεσεις, εκανα μια υποθεση! :hypnotize

ΠΟΣΕΣ? :rolleyes:




Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Μπλα μπλα μπλα...


αφορμη για ολο αυτο ημουν στο μεγαλυτερο ποσοστο εγω και προσεξε τι γραφεις Νικο! Ή μαλλον διαβαζε καλυτερα τι γραφω!
Χωρις διαθεση αντιπαραθεσης απο μενα!

:wave2:

McTalas
28/09/2008, 02:45
εγω δεν εχω καταλαβει γιατι τσακωνεστε?

ειναι απλα τα πραγματα,
όποιος θελει να δουλεψει καποια πραγματα παει στο ο-300 και οποιος θελει να πιεσει και να κατεβασει χρονους στον Ζαφ.

απλα και νοικοκυρεμένα!!

JIMK7
28/09/2008, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μαλιστα :rolleyes: , δηλαδη επειδη μας κανουν την χαρη να μπουμε και εκμεταλευοντε την καwλα μας ,να κανουμε της παπιες , παπαπα.

Μαθαινουμε εξ'αρχης οτι κλεινει η πιστα, κανεις δεν ενημερωνει για τιποτα ,διαφορα ακουστηκαν, πιο πολυ φημες παρα αληθειες, ξαφνικα ανοιγει η πιστα για αναβατες που εχουν κανει 0-300 & Rs, εκφραζετε η απορια γιατι γινεται αυτο και απανταει υποθετικα χρηστης του φορουμ λογω ασφαλειας και γνωσεις απ'το σχολειο ,ο διοργανωτης δεν απανταει με σιγουρια λεγοντας σας καλυψε νομιζω ο (χρηστης),ολοι υποθεσαμε οτι ο ιδιοκτητης προτιμα διπλωματουχους εμπειρους και τελος το μεγαλο μπαμ ,ανακοινωνεται trackday για ουλους.Ξαφνικα οι ιδιωτες και οι αγωνιζομενοι γιναν ασφαλεις οδηγοι και εγκρινοντε, με λιγα λογια οτι να ναι.:lol:

Ο nktr αυτα ειπε παραπανω αλλα καποιοι θελουν ν' τα ζωγραφισουμε.

@Mako , ναι η καβλα μου μπορει να νικησει την λογικη μου και να παω ,αυτο δεν σημαινει οτι δεν θελω να μαθω για ποσο μ@λακα με περνανε.
Παντα φιλικα.:wave2:


Αααα και που στε να περασετε super και ο καιρος ευχομε να ειναι ιδανικος.:beer:

+10000000000 απο μενα :a013: :a013:

devil's animal
28/09/2008, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Εγώ έχω την εξής απορία (και σιγά μην πάρω απάντηση)
Ο ιδιοκτήτης γιατί δεν έχει πρόβλημα να συμμετέχουν όσοι δεν έχουν κάνει RS ή CSS στα extreme trackdays?
Μόνο για τα trackdays του 0300 θέτει ζήτημα ασφαλείας από "άσχολους" αναβάτες?

και το σημερινο track day του 0300 ανοιχτο ηταν!

ακριβως επειδη ο Ζαφειροπουλος ανακοινωσε ανοιχτο για την Τεταρτη.


οπως το βλεπω εγω...
ο ιδιοκτητης δεν ξερει τι του γινεται και γενικα ψαχνεται....(το γιατι δεν το εχω καταλαβει ακομα):rolleyes:

TROOPER
28/09/2008, 18:53
θωμακο αργει η καταθεση ????

:blush:

DimChios
29/09/2008, 04:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
και το σημερινο track day του 0300 ανοιχτο ηταν!

ακριβως επειδη ο Ζαφειροπουλος ανακοινωσε ανοιχτο για την Τεταρτη.


οπως το βλεπω εγω...
ο ιδιοκτητης δεν ξερει τι του γινεται και γενικα ψαχνεται....(το γιατι δεν το εχω καταλαβει ακομα):rolleyes:



:rolleyes:

DimChios
29/09/2008, 04:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
θωμακο αργει η καταθεση ????

:blush:


:confused:

sapila racing
29/09/2008, 09:44
Ωραία περάσαμα χτες, καλός καιρός, οσος κόσμος επρεπε, ολα καλά.

Για τα politics δεν ξερω δεν απαντω.

Αυτες οι Κυριακές μας γεμίζουν τις μπαταρίες!!

sniper δεν σε ειδα οταν εφευγα να χαιρετήσω :wave2:

TROOPER
29/09/2008, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing


sniper δεν σε ειδα οταν εφευγα να χαιρετήσω :wave2:

εγω παλι δεν σε ειδα οταν ηρθα...:wave2:

gkr
29/09/2008, 10:02
Ναι ωραία ήταν.
Τον καιρό ούτε παραγγελία να τον είχαμε κάνει.
Καλά περάσαμε.
Ιωάννα να το ξανακάνουμε.