PDA

View Full Version : Για πρώτη μηχανή μια Svουρίτσα...



Scandal
24/09/2008, 20:40
Μετά από αρκετό καιρό αναζήτησης μηχανής -ήμουν ανάμεσα σε μεταχειρισμένο με 2000ευρώ και το kawasaki ninja 250 καινούργιο- αποφάσισα σε χρόνο dt (μέσα σε ένα βράδυ) να αγοράσω ένα suzuki SV650S του 2002 με 40000km.

Το παλικάρι το έδινε 3000ευρώ και αποφάσισα να μην κάνω παζάρια μιας και φαινότανε πολύ προσεγμένο. Σαν έξτρα είχε φλασάκια, ξένον μικρή σκάλα, έναν συναγερμό όχι τόσο καλής ποιότητας, εξάτμιση micron, καρίνα και θερμαινόμενες χούφτες. Ίσως ξεχνάω κάτι αλλά αυτά είναι τα βασικά. Από λάστιχα φοράει τα BATLAX BT-020 της bridgestone.

Επειδή είναι η πρώτη μου μηχανή και είμαι άσχετος από μηχανολογικά είπα να γράψω στο forum μιας και στις παρέες μου για κακή μου τύχη δεν υπάρχει κάποιος που να έχει μηχανή.

Λοιπόν λίγες βασικές ερωτήσεις για αρχή:

1. Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό συνεργείο. Πρόεδρα ακούς; (Αν και τι πρόεδρας αφού το πουλάς το SV σου!)

2. Σήμερα κατά την επιστροφή σπίτι έκανα και την πρώτη μου βόλτα με βροχή. Με το που φτάνω μύριζα κάτι σαν καμμένο και είδα ότι βγαίνει λίγο καπνός από μπροστά. Υπέθεσα ότι είναι από το νερό αλλά δεν είμαι και εντελώς σίγουρος οπότε τα φώτα σας παρακαλώ.

3. Μιας που είπαμε για φώτα. Όπως ανάφερα το παλικάρι είχε βάλει στην μικρή σκάλα xenon και μου έδωσε και την μεγάλη xenon να την τοποθετήσω όποτε μπορώ. Είναι εύκολη διαδικασία; Μπορώ να την κάνω μόνος μου ή χρειάζεται να μου τα τοποθετήσει ειδικός; Επίσης η μικρή σκάλα xenon μου κάνει νερά που και που. Τρεμοπαίζει καμιά φορά όταν είμαι με πολύ λίγα χιλιόμετρα και πάω να σταματήσω π.χ. Τώρα αν βάλω μπροστά και μετά ανάψω κατευθείαν τα φώτα χωρίς πρώτα να δώσω λίγο γκάζι η μηχανή θα σβήσει. Είναι φυσιολογικό;

Τα xenon είναι μάρκας eagle eye. Τα γνωρίζετε; Είναι καλά; Στην μεγάλη σκάλα ένα πλαστικό που καλύπτει ένα λεπτό συρματάκι φαίνετε να έχει σπάσει. Δεν νομίζω να δημιουργεί κανένα πρόβλημα ε; Παραθέτω φωτογραφία να καταλάβετε τι εννοώ.

4. Στην αλυσίδα έχω παρατηρήσει λίγη επιφανειακή σκουριά η οποία προς το παρόν δεν αποτελεί πρόβλημα. Με το που θα μπορέσω όμως (θα μαζέψω λεφτά) θα την αλλάξω με χρυσή DID καθώς και τα γρανάζια. Μπορεί κάποιος να μου πει πόσο θα κοστίσει η όλη διαδικασία μιας και ποτέ μου δεν είχα πάρε δώσε με συνεργεία και τα σχετικά.

5. Μανιτάρια Μανιτάρια Μανιτάρια. Δεν έχει οπότε πρέπει να βάλω. Προτείνετε μου κανένα μαγαζάκι.

6. Λαδάκια γενικά. Απλά πείτε μου μάρκες που εσείς βάζετε και είστε ικανοποιημένοι. Τώρα που χειμωνιάζει βάζουμε διαφορετικό είδος λαδιού;

7. Γενικά αν έχετε κάποια extra για το συγκεκριμένο μηχανάκι πείτε μου. Δεν έχω μία αυτή την στιγμή και για την ακρίβεια χρωστάω κιόλας αλλά σύντομα πιστεύω θα έρθουν καλύτερες μέρες. :P

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο thread.

Πρόεδρα, Κρούκη, Τροπέα, div400 και υπόλοιπες SVούρες περιμένω τα φώτα σας!


142999

Locksmith
24/09/2008, 22:56
Kαλώς τον! όποτε σταματήσει να βρέχει κανόνισε για καφέ..! Kαι απ τη μεριά μου μπορώ να σου πω ότι όλα τα πραματάκια που χρειάζεσαι κι ακόμη περισσότερα, θα τα πάρουμε απ το ιnternet στη μισή τιμή! Στείλε πμ.

www.svrider.com - τεράστιο database με χιλιάδες μέλη και το 90% έχουν SV650/S!

div400
24/09/2008, 23:28
Καλώς ηρθες φίλε μας!!!

ιδιαίτερα χαρούμενος θα είναι ο gcrook που επιτέλους έχει έναν με το ΙΔΙΟ μηχανάκι!

Σε ότι μπορούμε να σε βοηθήσουμε, εδώ ημαστε...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

μην μπεις στην διαδικασία να κάνεις μοντίφες και αξεσουάρ! ειναι μια άκρως εξαρτησιογόνα διαδικασία και θα βρεθείς να χρωστάς τα διπλάσια απο την αξια της μηχανής μονο σε παπαράκια και μαλακιούλες....Ξεχρέωσε με το καλό πρώτα την μηχανή (στο μέσο διάστημα μάθε την..) και όταν θα έχεις φράγκα βλέπεις...my 2 cents. εξάλλου τα βασικά τα έχει ήδη όπως γράφεις...



:wave2:

Scandal
25/09/2008, 00:11
Τι μοντίφες ρε παιδιά;
Δεν με παίρνει μία προς το παρόν!
Κάνα μανιταράκι έλεγα να βάλω, να αλλάξω αλυσίδα σε κάνα 3-4 μήνες και πιο μετά αν έχω και τα λεφτά το πολύ πολύ και μια ανάρτηση πίσω.
Τώρα την μεγάλη σκάλα xenon αν δεν είναι μεγάλος μπελάς ίσως περάσω μόνος μου.
Τίποτα παραπάνω!

Ένα καλό συνεργείο να έχω στο νου μου βασικά θέλω γιατί είμαι άσχετος!

Locksmith δεν ήξερα ότι έχεις κι εσύ SV δικέ μου! ^^
Α! Και div400 δεν ξέρω αν έχουμε το ίδιο μηχανάκι με τον κρούκη! Το δικό μου είναι χρώματος βυσσινί! :P

Locksmith
25/09/2008, 00:50
'Eχω έχω και κάθε μέρα το γουστάρω ακόμα περισσότερο! Στον καφέ θα τα πούμε όλα, και συνεργείο, και μανιτάρια κ.α. ... μην ανησυχείς καθόλου!

Πρόοοεδρε που είσαι!!! Ακόμα χρωστάω μπύρα και ακόμα χρωστάς να είσαι εκεί όταν στην κεράσω!!! Άντε πριν πουλήσεις το SV!!!:cry: :bawl:

:sun: :sun: :sun:

gcrook
25/09/2008, 10:21
Ω ευχαριστω Θεοι που μου φερατε μοτοσυκλετιστη καρμπυρατερ κραδαινοντας, διοτι επηξαμεν στους μαλακες με τα ψεκαστα.:lol:

Τι χρειαζεσαι...:

Μανιταρια R&G.Τα μονο που ταιριαζουν και σε SV με full fairings,ασε που η κατασκευη τους ειναι ενα κλικ πανω.
Υπαρχει αντιπροσωπος στην Σαλονικη αλλα δεν ξερω ποιος ειναι.

Για Κσενον ρωτα το παρταλι τον Ιωαννιδη να σου πει που μονο παπαρακια χαντρες κομπολογια και κουρτινακια ξερει να βαζει στο χρεπι του. :a029:

Τωρα για λαδακια οποιοδηποτε semi-synthetic της προκοπης 15-50.
Για χειμωνα τι να σου πω.Πλεον εγω βαζω 15-50 χειμωνα καλοκαιρι.Αν θες δοκιμασε 10-40 αλλιως χεσε με.

Κοιτα να βαλεις μπροστα κανα ελατηριο της προκοπης και κανα λαδι και ασε για μετα το πισω αμορτισερ.

Οτι αλλο θελεις στη διαθεση σου.

byron
25/09/2008, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Υπαρχει αντιπροσωπος στην Σαλονικη αλλα δεν ξερω ποιος ειναι.


Μοto-market

Locksmith
25/09/2008, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μοto-market

Ναι αυτοί είναι... Βέβαια βγάζει κανα 50ευρω πάνω κάτω στο σετ καθαρά, :a13: αλλά δε βαριέσαι! :a31:

byron
25/09/2008, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
Ναι αυτοί είναι... Βέβαια βγάζει κανα 50ευρω πάνω κάτω στο σετ καθαρά, :a13: αλλά δε βαριέσαι! :a31:

Mωρέ εγώ βαριέμαι. Εσύ γιατί βαριέσαι να πατήσεις δύο κουμπιά στο πληκτρολόγιο και να γλυτώσεις το 50άρι μου λες; :confused:

http://www.rg-racing.com/

Locksmith
25/09/2008, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Mωρέ εγώ βαριέμαι. Εσύ γιατί βαριέσαι να πατήσεις δύο κουμπιά στο πληκτρολόγιο και να γλυτώσεις το 50άρι μου λες; :confused:

http://www.rg-racing.com/ Aυτό κάνω λέμεεε! ;)

Και αυτό είπα εξ αρχής στον δικό σου απο δω! Οι περισσότεροι έλληνες έμποροι, ειδικότερα αυτοί με όνομα στην αγορά, δυστυχώς εκμεταλλεύονται αρνητικά την άγνοια του κόσμου και μέσα από πραγματικά ηλίθιες και υποβιβαστικές προς τον πελάτη δικαιολογίες, πουλάνε σε αισχοκερδοσκοπικές τιμές.
...έτσι για να το σουλατσάρω πιο λιανά να 'ουμ...:a47:

div400
25/09/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
...... διοτι επηξαμεν στους μαλακες με τα ψεκαστα.:lol:

.......



:evil: :evil: ξαναζήτα μου να χτυπήσω πλειστηριασμό στο ιπεϋ.....και θα το κάνω αυτή την φορά!.....:evil: :evil:

:lol: :rotflmao:

Tropeas
25/09/2008, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
:evil: :evil: ξαναζήτα μου να χτυπήσω πλειστηριασμό στο ιπεϋ.....και θα το κάνω αυτή την φορά!.....:evil: :evil:

:lol: :rotflmao:
παλιοχαρακτήρας Μητσεμ...
αστα... εγω μια φορά είχα τριγκάρει την κάρτα μου και δεν μπορούσα... και απο τότε δεν με ξαναπήρε τηλ... :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

Scandal
26/09/2008, 16:52
Παιδιά παρακάτω παραθέτω κάποιες φώτοζ:

Έχουμε λοιπόν 2 φώτοζ από την αλυσίδα για να δείτε την σκουριά και να μου πείτε την γνώμη σας...

1 από το ψυγείο νερού στο οποίο φαίνεται "κάπως" η κατάσταση του και θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτά τα προστατευτικά (http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?cPath=23_74_243&products_id=1852&osCsid=ad0bb2271645f0c8a6037d8684f301d8) κάνουν δουλειά ή είναι μόνο για μόστρα και αν η αλλαγή νερού γίνεται εύκολα (εκεί που είναι το καπάκι είναι λίγο δύσκολο να χώσω το χέρι μου!)

και τέλος μία στην οποία πιστεύω ότι φαίνεται η στάθμη των λαδιών του κινητήρα!

Όπως σας είπα είμαι άσχετος αλλά έχω μεγάλη όρεξη να μάθω! :alien:

αλυσίδα 1 (http://i434.photobucket.com/albums/qq70/photoscandal/alysida1small.jpg)
αλυσίδα 2 (http://i434.photobucket.com/albums/qq70/photoscandal/alysida2small.jpg)
Ψυγείο νερού (http://i434.photobucket.com/albums/qq70/photoscandal/psygeiosmall.jpg)
Στάθμη λαδιών (http://i434.photobucket.com/albums/qq70/photoscandal/ladiasmall.jpg)

TOLISTOLAROS
26/09/2008, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Scandal
Παιδιά παρακάτω παραθέτω κάποιες φώτοζ:

Έχουμε λοιπόν 2 φώτοζ από την αλυσίδα για να δείτε την σκουριά και να μου πείτε την γνώμη σας...

1 από το ψυγείο νερού στο οποίο φαίνεται "κάπως" η κατάσταση του και θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτά τα προστατευτικά (http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?cPath=23_74_243&products_id=1852&osCsid=ad0bb2271645f0c8a6037d8684f301d8) κάνουν δουλειά ή είναι μόνο για μόστρα και αν η αλλαγή νερού γίνεται εύκολα (εκεί που είναι το καπάκι είναι λίγο δύσκολο να χώσω το χέρι μου!)

και τέλος μία στην οποία πιστεύω ότι φαίνεται η στάθμη των λαδιών του κινητήρα!

Όπως σας είπα είμαι άσχετος αλλά έχω μεγάλη όρεξη να μάθω! :alien:

αλυσίδα 1 (http://i434.photobucket.com/albums/qq70/photoscandal/alysida1small.jpg)
αλυσίδα 2 (http://i434.photobucket.com/albums/qq70/photoscandal/alysida2small.jpg)
Ψυγείο νερού (http://i434.photobucket.com/albums/qq70/photoscandal/psygeiosmall.jpg)
Στάθμη λαδιών (http://i434.photobucket.com/albums/qq70/photoscandal/ladiasmall.jpg)
H αλυσίδα σου θέλει άλλαγμα...από ΧΤΕΣ!Από σκουριά δεν πάει πίσω(εννοείται πακέτο τα γρανάζια...)
Ψυγείο...εντάξει,εμφανισιακά δεν εμπνέει.Άλλα συμπεράσματα δεν βγαίνουν όμως
Στάθμη λαδιού:Τη φωτό την τράβηξες όταν η μοτο ήταν σε ΚΆΘΕΤΗ θέση;Γιατί αν είναι έστω και λίγο πλαγιαστή προς τη μεριά του σταντ δείχνει λιγότερο απ΄το πραγματικό.Αν όντως είναι σε κάθετη θέση θες συμπλήρωμα...

koukos
26/09/2008, 18:31
Για εξουσιοδοτημενο συνεργειο πανε στον Ρακκα Μιχαλη,Φυντιου 24,τηλ:2130556649,ειναι κατω απο τον Σιδ.σταθμο.Για μη εξουσιοδοτημενο στον Σισμανη Γιωργο,Ρ.Φερραιου 162,τηλ:2310636635,ειναι στις Συκιες στον δρομο που κατεβαινει απο τα Goody's στην Επταπυργιου.:wave2:

Scandal
26/09/2008, 19:07
H αλυσίδα σου θέλει άλλαγμα...από ΧΤΕΣ!Από σκουριά δεν πάει πίσω(εννοείται πακέτο τα γρανάζια...) Ψυγείο...εντάξει,εμφανισιακά δεν εμπνέει.Άλλα συμπεράσματα δεν βγαίνουν όμως Στάθμη λαδιού:Τη φωτό την τράβηξες όταν η μοτο ήταν σε ΚΆΘΕΤΗ θέση;Γιατί αν είναι έστω και λίγο πλαγιαστή προς τη μεριά του σταντ δείχνει λιγότερο απ΄το πραγματικό.Αν όντως είναι σε κάθετη θέση θες συμπλήρωμα...

Η αλυσίδα είναι το πρώτο πράγμα που θα αλλαχτεί μόλις μπορέσω οικονομικά. Την μηχανή προς το παρόν δεν την κουνάω πολύ λόγω καιρού. Ζήτημα να κάνω 10km - 20km την βδομάδα.
Για το ψυγείο θα προσπαθήσω να βγάλω μια καλύτερη φώτο.
Όσο για την στάθμη λαδιού όντως η φώτο τραβήχτηκε όταν η μηχανή ήταν πλαγιασμένη στο σταντ οπότε... κάτι μάθαμε και σήμερα!


Για εξουσιοδοτημενο συνεργειο πανε στον Ρακκα Μιχαλη,Φυντιου 24,τηλ:2130556649,ειναι κατω απο τον Σιδ.σταθμο.Για μη εξουσιοδοτημενο στον Σισμανη Γιωργο,Ρ.Φερραιου 162,τηλ:2310636635,ειναι στις Συκιες στον δρομο που κατεβαινει απο τα Goody's στην Επταπυργιου.

Φίλε μου για τον Ράκκα διάβασα καλά λόγια σε κάποιο άλλο thread και μάλλον θα είναι η πρώτη μου επιλογή όταν έρθει η στιγμή για συντήρηση/αλλαγές.

Aggelos_SV
27/09/2008, 15:24
H αλυσίδα αυτό που θέλει προς το παρόν είναι ένα καλό καθάρισμα και ένα καλό λάδωμα (βλέπε τεχνικά---->αλυσίδα αυτός ο άγνωστος(sticky)).Απ'όσο βλέπω δεν έχει ίχνος λιπαντικού πάνω της.
Κάνε αυτά πρώτα και δες όταν γυρίζει ο πίσω τροχός ,αν η αλυσίδα τεντώνει και μετά χαλαρώνει,αν δεν είναι σταθερή σε μήκος κατά την περιστροφή της.Επίσης πρόσεξε μήπως οι κρικοι "κολλάνε",δεν είναι δηλαδή απόλυτα παράλληλοι μεταξύ τους,αλλά σχηματίζουν γωνιάσματα.
Αν δεν έχεις δικό σου γκαράζ/πιλοτί είναι λίγο δύσκολο να τα κάνεις μόνος σου.Είσαι και νεός...

Το ψυγείο όπως το βλέπω έχει ένα μικρό στραβωματάκι στην βάση του (εκεί που συνδέεται πάνω στο μοτέρ) από πτώση αλλά μην σε προβληματίζει αν δεν χανει υγρά.Είναι ελάχιστο το στράβωμα για να προκαλέσει διαρροή.



:wave2:

Xarilaos
29/09/2008, 00:03
+1 oi SVades,welcome!!

scandal ti exei o kairos kai dn tin kounas?akoma kala einai :P

gia tin parea psistous ligo,de 8eloun poli.ki egw prwtos pira kai meta psi8ikan alloi 3-4(o enas tous sv parakalw),apla prepei na tous dei3eis oti oli i fasi einai mixani kai malista sv! :D .

kala xiliometra,dn voi8aw me ta mixanologika,osa 3eroun oi ypoloipoi perisseyoun.

p.s. kala,mas afinei o proedros?emeina ligo pisw katse na 3estravw8w aurio ligo na dw ti paizei.





e ton prodoti,ti na peis :)

lamoun
29/09/2008, 01:53
Για τα xenon έχεις μόνο τη λάμπα ή και το ballast (ένα κουτάκι) και τα καλώδια?

Άν τα έχεις όλα, μπορείς να το βάλεις.

Άν θες κάποια βοήθεια στείλε πμ.

Xarilaos
29/09/2008, 10:49
asxeto ligo me to 8ema alla deite auto gt me tsantise.
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_sfv_650_gladius.htm

dld dn mporoun na vgaloun ena neo sv?autes tis asximes xazomares ti tis 8eloun? :evil:

alexioannides
30/09/2008, 21:35
ela re karntash
ti 8eleis na kaneis sto sv sou re?
an einai na peirakseis kinhthra (balbides ry8misma k.t.l.)
pane ston 8alasoudh.
an 8eleis tipota alo gia na mh ksodeuesai mila prwta me emena
to mail to briskeis to thl sou to dinw opote 8eleis. mh masas...
entaksei de lew
eimai o proedras alla gia sena 8a brw kai ligo xrono.....:o

Scandal
02/10/2008, 20:05
Α ρε συ πρόεδρα και είχα διαβάσει κάτι για σκηνάκια σε ένα άλλο ποστ αλλά λέω λάθος θα κατάλαβα γιατί είδα ότι είσαι και λίγο μεγαλούτσικος για φαντάρος. Φαντάρος δεν πήγες; Ή τίποτα άλλο;

Βασικά τίποτα δεν θέλω να κάνω στο μηχανάκι. Ίσα ίσα κάτι ψιλολόγια για συντήρηση τουλάχιστον προς το παρόν.

Σήμερα καθάρισα και έβαλα λιπαντικό στην αλυσίδα.. ChainLube Racing της MotoReX. Καλό φαίνεται.

alexioannides
02/10/2008, 20:20
ahnte! kalh fash den einai na peripoihsai to sv sou?
kai egw etsi arxhsa mexri pou to paraekana kai... katrakylisa... ston bourko ths amartias........

gcrook
02/10/2008, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
katrakylisa... ston bourko ths amartias........

Το'ξερα μωρη οτι ζαχαρωνες το γκλαντιους.....:eek:

alexioannides
02/10/2008, 21:21
Το'ξερα μωρη οτι ζαχαρωνες το γκλαντιους.....

xaxaaxxaxa eee re kefia o krookis....
morh koufalitsa olo mou thn les e????
are prodreas pou sas xreiazetai ekei katw.....

Scandal
02/10/2008, 21:36
ahnte! kalh fash den einai na peripoihsai to sv sou?

Καλή φάση είναι αλλά επειδή είμαι και γκαντέμης με το που ξεκίνησα την "περιποίηση" άρχισε να βρέχει...


Το'ξερα μωρη οτι ζαχαρωνες το γκλαντιους.....

Εμένα προσωπικά ούτε κρύο ούτε ζέστη μου κάνει το gladius.

Scandal
24/10/2008, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από koukos
Για εξουσιοδοτημενο συνεργειο πανε στον Ρακκα Μιχαλη,Φυντιου 24,τηλ:2130556649,ειναι κατω απο τον Σιδ.σταθμο.Για μη εξουσιοδοτημενο στον Σισμανη Γιωργο,Ρ.Φερραιου 162,τηλ:2310636635,ειναι στις Συκιες στον δρομο που κατεβαινει απο τα Goody's στην Επταπυργιου.:wave2:

Σαλονικο-SVούρες πήγα 2-3 φορές στον Ράκκα στην Φιντίου άλλα πάντα κλειστός ήταν. Ξέρει κανείς τι παίζει; Ενα συνεργείο στην Ασκληπιού 14 - στο Ιπποκράτειο το ξέρετε; BIKE WORKSHOP - Αφοί Ζιακούλη είναι το όνομα του.

Βασικά παρατήρησα λίγο λάδι από την δεξιά μεριά του κινητήρα και λιγάκι στο μπροστά αμορτισέρ και ήθελα να του ρίξει μια ματιά.

Πρόεδρα και υπόλοιπα μπουγάτσα-boys τα φώτα σας. ;)

Φωτογραφίες από βδομάδα - είμαι εκτός σαλόνικας.

y0!

alexioannides
24/10/2008, 22:54
pane ston 8alasopudi re sy sto pro
auto pou les de ton kserw.... ti egine
ti xalases pali sto mhxanaki sou? eisai atakto agoraki e?

Scandal
25/10/2008, 00:06
Ρε c aleXxX που είναι ο θαλασσοπούδης(???);
Δώσε λίγες πληροφορίες γιατί με τα greeklish σου δεν βγάζω άκρη(!)

Όσο για την μηχανή ελπίζω να μην χάλασα τίποτα γιατί προς το παρόν την πάω σαν κυρία.
Δεν με παίρνει οικονομικά για "αταξίες".

Απλά είδα λίγο λαδάκι στην δεξιά μεριά του κινητήρα. Όχι να τρέχει αλλά να έχει σχηματιστεί μια επιφάνεια από λάδι πάνω στο καπάκι. Ε και επειδή σιγά σιγά λέω να την βγάλω και για κανένα ταξιδάκι εκτός θεσσαλονίκης θέλω να την πάω σε κανένα συνεργείο μην είναι τίποτα σοβαρό.

Μόλις επιστρέψω σαλόνικα θα κανονίσω για καμιά μπυρίτσα y0! :beer:

Scandal
25/10/2008, 00:49
Άσε με λίγο ψάξιμο το βρήκα :D
:winka:

alexioannides
25/10/2008, 08:42
θα κανονίσω για καμιά μπυρίτσα y0!

auto symainei oti kernas esy e???
ama einai etsi na fonaksw kai thn oikogeneia mou kai to soi mou kai tous filous mou......:beer: :beer: :beer: :beer:

ante kalhmera kai prosexe ti les mesa ston en9ousiasmo sou!!!!

auto me to ladi pou les isws na einai apla liges ana8imiaseis kai tipota parapanv... ante kalo ksemperdema....