PDA

View Full Version : ΣΕΡΡΕΣ ΕΡΩΤΗΞΙΣ



xapos_kil
27/09/2008, 00:03
Παιδια μενω κιλκις ειμαι μανιακος με την οδηγηση κ τις πιστες κ δεν πας σερρες γιατι αποτι ακουω κ απο τους εκει υπευθηνους στο τηλεφωνο.. δεν μπαινεις χωρις προστατευτικο εξοπλισμο. ΟΚ λεω μποτες γαντια δεν χρειαζετε να ειναι αγωνιστικης χρησης παρα μονο ειδικευμενες για μηχανες μου λεει.. ΟΚ λεω Κ τα ρουχα δερματινα !! :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: Μα τα ρουχα μου ειναι για μηχανη του λεω με προστατευτικα κτλ.. ε να μου λεει κτλ..

Του λεω στο nurburgring αν το χετε ακουστα δεν σου ζηταν τετοια πραγματα...Το μονο που βλεπουν περαν του οτι εισαι πληρης ντυμενος με ρουχα μηχανης κ κρανος τα λαστιχα σου βλεπουνε για να μην σκωτοθεις . . (οχι μαρκα :D )

Απο τοτε δεν εχω παει εκει γιατι αν την δω απο κοντα θα μπω κ με τις nike εχω παθηση χοντρη παιδια βοηθηστε αν ξερετε κατι.. ειδικα τωρα με τις βροχες ειναι που τις βρισκω κ ειμαι κ gore-tex :D :D :D :rotflmao:

:beer:

R-1nas
28/09/2008, 18:27
Δεν μπορω να καταλαβω τι ψαχνεις τωρα....

Οι κανονες ειναι κανονες και εισαι στην ελλαδα οχι στην πρασινη κολαση.

Μονο δερματινα στης Σερρες διαιρουμενη στολη η ολοσωμη, μποτες γαντια με προστατευτικα και full face κρανος.

lamoun
28/09/2008, 18:56
Υπάρουν μαγαζιά στις Σέρρες, που νοικιάζουν φόρμες. Κανα 30άρι - 40άρι θα σου βγεί.

Η αγοράζεις φορμίτσα με 200?.

byron
28/09/2008, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από xapos_kil
Του λεω στο nurburgring αν το χετε ακουστα δεν σου ζηταν τετοια πραγματα...Το μονο που βλεπουν περαν του οτι εισαι πληρης ντυμενος με ρουχα μηχανης κ κρανος τα λαστιχα σου βλεπουνε για να μην σκωτοθεις . . (οχι μαρκα :D )


Βασικά στα @@ τους στο Nurburgring...και τη στολή του δικαστή Dredd να φοράς, άμα σκάσεις στις μπαριέρες τους δεν θα μείνει και τίποτα. Και αν μείνει και τίποτα θα το πατήσουν τα φτιαγμένα Μ3 που ακολουθούν. Οπότε ???:p

xapos_kil
28/09/2008, 20:59
Ok λοιπον ξερετε καποιο μαγαζι ; πρεπει να μπω για να κολησω το μικροβιο κ μετα να επενδυσω σε φορμα οχι των 200 αλλα σε τιμη που να δω ασφαλεια κ ποιοτητα οχι μουρη κ μαρκες sony κ καλα. .

Οσο για το nurburgring ειναι μακραν απο τις πολληπληθεστερες σε επισκεψημοτιτα πιστες στον κοσμο κατι ξερουν.. οι δικοι μας ειναι λιγο οτι να ναι !! Στο site ΔΕΝ λεει πουθενα δερματινες φορμες..απλα προστατευτικο εξοπλισμο μην μου το λετε κανονισμοι κτλ..

Ενα !@#δελο ειναι. . αν ειχαμε κι'αλλα θα βλεπαμε αλλα πραγματα.. το μονοπωλιο βλεπετε..

Ευχαριστω παντος

lamoun
29/09/2008, 00:39
Για στείλε ένα ΠΜ στον bikersplace (http://www.moto.gr/forums/member.php?s=&action=getinfo&userid=20789).

R-1nas
29/09/2008, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από xapos_kil
Ok λοιπον ξερετε καποιο μαγαζι ; πρεπει να μπω για να κολησω το μικροβιο κ μετα να επενδυσω σε φορμα οχι των 200 αλλα σε τιμη που να δω ασφαλεια κ ποιοτητα οχι μουρη κ μαρκες sony κ καλα. .

Οσο για το nurburgring ειναι μακραν απο τις πολληπληθεστερες σε επισκεψημοτιτα πιστες στον κοσμο κατι ξερουν.. οι δικοι μας ειναι λιγο οτι να ναι !! Στο site ΔΕΝ λεει πουθενα δερματινες φορμες..απλα προστατευτικο εξοπλισμο μην μου το λετε κανονισμοι κτλ..

Ενα !@#δελο ειναι. . αν ειχαμε κι'αλλα θα βλεπαμε αλλα πραγματα.. το μονοπωλιο βλεπετε..

Ευχαριστω παντος


filaraki eisai ligo tsoutsoun ntaxtirnti..... :a31:

Etsi na pas stin pista kai na les tetoia, tha se ftiaksei o Olympios kala :wave2:

xapos_kil
30/09/2008, 14:53
Eλα ρε σ, εχω παει πολλες φορες για καφεδια εκει στην πιστα κ ειναι λιγο χαλαρουιτα κ κλαιν. . τον ολυμπιο τον γνωρισα αλλα τεσπα... θα φανει την μερα που θα μπω!!

byron
30/09/2008, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από xapos_kil
Eλα ρε σ, εχω παει πολλες φορες για καφεδια εκει στην πιστα κ ειναι λιγο χαλαρουιτα κ κλαιν. . τον ολυμπιο τον γνωρισα αλλα τεσπα... θα φανει την μερα που θα μπω!!

Ρε φιλαράκι ποιόν ολύμπιο και ταϋγετο γνώρισες;
Για την ασφάλεια σου μιλάμε. Ξέρεις πως θα γίνουν οι κορντούρες αν πέσεις στη πίστα; Σα μπαλλαρίνα στη λίμνη των κύκνων θα βγεις :wave2:

DrIoannis
30/09/2008, 17:26
Η δερμάτινη στολή είναι πολλές μα πολλές φορές πιο ανθεκτική από τα cordura σου.Εκεί η άσφαλτο είναι επίσης πολύ μα πολύ πιο τραχιά από ότι έχεις συνηθίσει.Εδώ πέφτουν με δερμάτινα και ξεσκίζεται η φόρμα όχι με cordura.

xapos_kil
01/10/2008, 17:46
Βρε το θεμα ειναι η ασφαλεια κτλ.. κ αν ξεσκιστει τι ; Θα τραυματιστω; Απλα θα ειναι για πεταμα εν συγκρισει το δερμα οχι..αν ηταν η cordura να μην προστατευει δεν θα τις βγαζαν θα περναμε ολοι απλα ορειβατικα μπουφαν goretex για την αδιαβροχοποιηση κ μεχρι εκει.. Ειναι κολήματα πιστεύω κ ποιος μου λεει οτι το 200ευρω σετ δερματινα ειναι καλυτερα ; Δικο μου προβλημα δεν ειναι αυτο ; Οι μπότες πρεπει να ειναι για αγωνιστικη χρηση οχι απλα πανω απο τον αστραγαλο μου ειπαν.. ποια ασφλαλεια ρε παιδια που με δερματινα καρφια κ vermax μποτες μπαινεις . .

χωρις παρεξηγησεις τα λεμε αυτα ετσι οχι για να τσιτονομαστε. .

gcrook
01/10/2008, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από xapos_kil
Βρε το θεμα ειναι η ασφαλεια κτλ.. κ αν ξεσκιστει τι ; Θα τραυματιστω; Απλα θα ειναι για πεταμα εν συγκρισει το δερμα οχι..αν ηταν η cordura να μην προστατευει δεν θα τις βγαζαν θα περναμε ολοι απλα ορειβατικα μπουφαν goretex για την αδιαβροχοποιηση κ μεχρι εκει.. Ειναι κολήματα πιστεύω κ ποιος μου λεει οτι το 200ευρω σετ δερματινα ειναι καλυτερα ; Δικο μου προβλημα δεν ειναι αυτο ; Οι μπότες πρεπει να ειναι για αγωνιστικη χρηση οχι απλα πανω απο τον αστραγαλο μου ειπαν.. ποια ασφλαλεια ρε παιδια που με δερματινα καρφια κ vermax μποτες μπαινεις . .

χωρις παρεξηγησεις τα λεμε αυτα ετσι οχι για να τσιτονομαστε. .

Βρε παλικαρι μου κανε την χαρη στον εαυτο σου και πηγαινε παρε κανα δερμα της προκοπης οπως κανουν παγκοσμιως αυτοι που θελουν να μπουν στην πιστα.Δηλωνεις και φανατικος της οδηγησης και της πιστας παναθεμα σε.

Τωρα αντιπαραθεσεις κορντουρες βερσους δερματα ξεχνα τις.Αμα πεσεις με κορντουρα στην πιστα φροντισε να εχεις και δευτερο σωβρακο μαζι σου να μη γινεις ρομπα στους γιατρους.Προστατευουν μεν αλλα φτιαχτηκαν τα συνθετικα μπουφαν και για αλλους λογους περαν της προστασιας.


Αληθεια τι νοημα εχει να τα γραφω ολα αυτα;
(τις σερρες διπλα τους και κολλανε στα δερματα)
:sad:

R-1nas
02/10/2008, 03:22
εγω στα λεω για να μην φας πορτα....

xapos_kil
02/10/2008, 16:46
δεν κολαω ρε συ στο να αγορασω δερματα της προκοπης σιγουρα για να μπω απλα.. αν δεν πληρει της δικες μου προυποθεσεις κτλ.. γιατι να μην μπορω να μπω να δω να γευτω κ μετα να επενδυσω;

Το θεμα βεβαια για μενα λυθηκε εφοσον υπαρχουν μαγαζια που νοικιαζουν επομενως Ολα Καλα :)

ΝΑΙ η πστα ειναι 1ωρα χαλαρης οδηγησης . . 116χιλιομετρα απο το σπιτι μου στο καφε της πιστας !!

javrar6
04/10/2008, 16:45
ρε φιλαρακι θες να μας τρελενεις δεν εχεις δουλεα να κανεις και γραφεις οτι να ειναι ...
σκεψου λιγο λες ολοι εμεις που εχουμαι μπει στης σερρες να ειαστε τοσο λ@λ@κες και να σου λεμε ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΕΡΜΤΙΝΑ μεσα??? σκεψου λιγο.

οσο για ον Ολυμπιο δεν παιζει αυτο που λες . Δεν το εχει για πολυ να σου δειξει την εξωδο αμα σταβωσει και θα εισαι τηχερος αν σταματεισει μονο σε αυτο ...
Τωρα εσυ στο Νιρμπουρινγκ ισος μπηκες με ψαροντουφεκοστωλη δεκτων αν και δεν παιζει κατι τετοιο ... α και στης σερρες μωρε μην ακους η ασφαλτος δεν γδερνει τοσο τα δερματινα εγω θα σου πρωτηνα να μπεις και με λυνα ........

φιλαρακι δεκτον το καθε πρωσοπικο πρωβλημα αλλα μην υποτημας την νοημοσηνη μας ε ερωτησεις αν χρηαζωνται δερματινα στης Σερρες....ενω αλλου μπαινουν με ζιβαγκο...

αφου ειναι μια ωρα απο το σπιτι σου βαλε τον προστατευτικο εξοπλησμοσου μπες στην πιστα χωρις την μηχανη σου τρεχα οσο ποιο γρηγορα μπωρεις και μετα πεσε μονος σου.................. και οι απαντησεις δικες σου......

υ.γ. μετα βαλε στο ποστ και μια φοτογραφια με το αποελεσμα απο το πειραμα σου..
:uplate: :uplate: :uplate: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

xapos_kil
04/10/2008, 22:22
Κατσε ρε φιλε εννοεις οτι στον κοσμο ολοκληρο μονο το δερμα προστατευει; Το δερμα εν συγκρισει την cordura εχει πλεονεκτηματα στην φθορα δηλαδη οτι δεν θα γ!@#ει απο μια πτωση (νορμαλ ) δεκτο..

Το μονο που λεω εγω ειναι να ξεκαθαριζετε απο ενα σιτε των σερρων ως οφιλει ομως οτι προστατευτικος εξοπλισμος ειναι δερμα κτλ.. γιατι αλλος που δεν ειναι μια ωρα μπορει να παει ετοιμος με τον εξοπλισμο του κ δεν τον βαζουν γιατι δεν ειναι δερμα!! ΕΛΕΟΣ το nurburgring λεει εξοπλισμος εγκεκριμενος για μηχανη ανεξαρτητου υλικου εγκεκριμενο απο την εοκ κτλ.. ουτε οι μποτες να χουν ξυστρες σου λενε κτλ..

κ παλι η καθε πιστα εχει τα δικα της αλλα να το λενε, εκει ειναι το προβλημα μου οχι να σας βγαλω τρελους που μπαινετε με τα δερματινα.

byron
04/10/2008, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από xapos_kil
κ παλι η καθε πιστα εχει τα δικα της αλλα να το λενε, εκει ειναι το προβλημα μου οχι να σας βγαλω τρελους που μπαινετε με τα δερματινα.

Χριστιανέ μου σε όλες τις πίστες του κόσμου η χρήση δερματων είναι υποχρεωτική. Πήγαινε στο Nurbugring που είναι η εξαίρεση...

xapos_kil
04/10/2008, 22:50
Τελος παντων ετσι κι'αλλιως θα νοικιασω δερματινα για να μπω.. Εκει ειναι το ζητουμενο μου απο κει κ περα. . τι να συζηταμε ε ? Αντε καλες διαδρομες !!!

chillipf
08/10/2008, 23:44
Ούφ......:dizzy:

Silver_Rider
10/10/2008, 18:27
Πόσο στιχίζει να μπεις πίστα;

lamoun
10/10/2008, 18:29
Στις Σέρρες 45? για όλη την ημέρα.

zolotas
11/10/2008, 08:55
στο Χαμπουργκερ ποσο??? :confused:

sakisdani750
14/10/2008, 16:54
παιδια εστειλα μηνυμα στον bikerplace περιμενω απαντηση....θελω να μπω στην πιστα και δεν εχω ρουχισμο πιστας,οποτε θα πρεπει να νοικιασω!

αν ξερει κανενας μαγαζια στις σερρες ας πει?

tassosrr
06/11/2008, 09:09
na se rotiso kati?.....epidi einai kanonas stin pista prepei na baleis dermatina???
diladi to tomari sou den to skeftese??

an oxi fora ta cordura sou kai traba sto aiginio!
o monadikos pou tha sou pei kati gia to rouxismo tha einai kanas batraxos!!

den exeis gdarthei ligo stin asfalto mou fenete na deis pos einai.....(kai eyxomai pote na min to patheis)!!

xapos_kil
06/11/2008, 17:40
Αν κ το εχω ξεκαθαρισει..

Εχω πεσει φιλε μου εχω δει πως ειναι κ πιστεψε με δεν ηταν τοσο δραματικο..απλα το πεταξα κ πηρα αλλο..

Το δερμα αντεχει ξανα