PDA

View Full Version : 106 και σημερα.......



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/02/2005, 17:49
για να το ξαναζησουμε απο κοντα ααααααχχχχχχχχχ!!!!!


9014

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/02/2005, 17:51
τις μετραω μια μια


9015

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/02/2005, 17:54
και ετοιμαζομαι


9016

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/02/2005, 17:56
.


9018

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/02/2005, 18:00
μπηκατε στην μπριζα?:beer:

ireneepi
18/02/2005, 19:05
Αραγε τι θελει να πει το ποιητη....:dizzy:





Θελω να ερθω......:bawl:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/02/2005, 19:49
MOUGGELLO VIVA ITALIA
ειναι απο το 2004 τα MOTOGP..
δεν βλεπω την ωρα να παω και εφετως

ireneepi
18/02/2005, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
MOUGGELLO VIVA ITALIA
ειναι απο το 2004 τα MOTOGP..
δεν βλεπω την ωρα να παω και εφετως


Μια χαρα....!

transalpboy
21/02/2005, 21:37
ki egw mesa




:beer: :beer: :beer: :beer:


:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

stako
22/02/2005, 12:01
Επειδή κι εγώ το σκέφτομαι για Ιταλία φέτος, να σε ρωτήσω:

1. Πως πήγες? Με τη μηχανή ή αεροπλάνο?
2. Αν πήγες με τη μηχανή είναι ασφαλή τα πράματα εκεί απο θέμα κλοπών κτλ? Έχω ακούσει διάφορα για τους Ιταλούς και τίποτα δεν ήταν καλό.....
3. Πόσο κόστισε?
4. Τα εισητήρια από που τα πήρες?

Ευχαριστώ! ;)

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
22/02/2005, 17:24
λοιπων...
1 πηγα με την μοτο.
αθηνα πατρα.
πατρα αγκονα καρακι 22 ωρες...
αγκωνα φλορεντια μοτο... απο οτοστρατα 324 χιλιομετρα.... δεν λεει χανεις την διαδρομη...
αγκωνα φλορεντια ....... απο αγκωνα εως εξοδο για φορλι απο οτοστρατα. φορλι φλορεντια απο επαρχιακο δρομο....ολα τα λευτα..... τοποιο? δρομος? γενικα διαδρομη ? Α.Π.Ε.Κ.Τ.Α.:beer: :beer: ααν ειχανε ενα κοματι τετοιο στην ελλαδα καθε μερα εκει θα ημουν....

2. τα ξενοδοχεια που πηγαμε ειχαν υπογειο παρκιν. στιν πιστα με 10 ευρω βαζεις στην αυλη των σπιτιων την μοτο σου και την φιλανε ολη την μερα. ακομα και το πορτοφολι σου να αφησης επανω στην μοτο εκει θα το βρης. αφησαμε κατα λαθος ενα μπουφαν στην μοτο και το βραδυ εκει το βρηκαμε.
στην πολη κατεβενεις με το τρενο ειναι 1 σταση μεχρη το κεντρο της φλορεντιας. η πιστα ειναι 60 χιλιομετρα απο την φλορεντια.
αν αφησης την μοτο σου σε μερος που απαγωρευετε η σταθμευση την εχεις χαση μεσα σε 5 λεπτα την σηκοσε ο γερανος. αν την αφησης σε χορο που ειναι για μοτο δεν εχεις προβλημα οσο ειναι ημερα.... γενικα στην ελλαδα κινδηνευη περισοτερο...

3... εισιτιρεια για το καραβι οδηγος και μοτο με επιστροφη.
5 διανυχτερευσεις σε ξενοδοχειο 3 αστερων.
εισιτηρια πιστας για σαββατο και κυριακη.
550 ευρω. συνοδιγος 500 ευρω μια που δεν εχει μοτο να πληρωσει..

4. το 2003 τα εκλησα μονος μου απο ιντερνετ και πρακτωρια ταξιδιων... το 2004 πηγα με το γκρουπ του περιοδικου μοτο.
τα ιδια λευτα ειναι μπορω να σου πω οτι ισως ειναι λιγο φτηνοτερα. αλλα σου δινουν μπλουζακι του μοτο που γραφει μουτζελο 200χ. χαρτι οδικο με πληροφοριες. εισαι σε γκρουπ που υπαρχουν καποιοι να σε βωηθησουν.κλπ

το 2003 πιγα με την γυναικα μου εναν φιλο με την γυναικα του και δυο αλλοι φιλοι συνολικα 4 μοτο. περασαμε αξεχαστα....
το 2004 ειχα την γυναικα μου και τον μεγαλο μου γιο με το δικο του μηχανακι και με αλλες.......... 155 μοτο συνολικα με 182 ατομα:eyepop: φετως πιστευω μετα την επιτυχια που ειχε η εκδρομη θα ειμαστε περισοτεροι....

γενικα ...
ενα ζευγαρι με μοτο εξοδα 550+500 = 1050 ευρω
+ βενζηνη περιπου 120 ευρω.
+ φαγητο 5 μερες 150 ευρω..
+ καφεδες παγωτα και λοιπα 100 ευρω.
Ε!!! μετα ειναι το τι θα ψωνισεις:cool: :smilea:
εδω ειναι η παγιδα...
αν ξερεις και ποσο εχουν τα πραγματα στην ελλαδα.......
χχμμμ θα ελεγα να μην παρεις της πιστοτηκες καρτες μαζι σου:D
αλλοιως θα χρηαστης φορτηγο...
Α!! και αν εχεις τα χρηματα μην το σκεφτεσε...
θα σου μηνη αξεχαστο......

milaber
23/02/2005, 01:08
Θέλει κανείς σας ένα καλό και ελαφρύ παιδί που βολεύεται σε όλα τα είδη μηχανών για συνοδηγό;

Κάνω και καλή παρέα, θα λέω ανέκδοτα στον δρόμο, θα σας χτυπάω κανέναν φραπέ, θα σας φτιάχνω την κόμωση και λοιπές εξυπηρετησούλες.

Τι λέτε;

:D :D :D

transalpboy
23/02/2005, 02:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Θέλει κανείς σας ένα καλό και ελαφρύ παιδί που βολεύεται σε όλα τα είδη μηχανών για συνοδηγό;

Κάνω και καλή παρέα, θα λέω ανέκδοτα στον δρόμο, θα σας χτυπάω κανέναν φραπέ, θα σας φτιάχνω την κόμωση και λοιπές εξυπηρετησούλες.

Τι λέτε;

:D :D :D


αν τελικα παω,γιατι οχι?

:sun: :sun: :sun: :sun:

transalpboy
23/02/2005, 02:53
αρκει οι εξυπηρετησουλες να μην ειναι μονο αυτες που αναφερεις!!!Δηλαδη ας πουμε,αν μεινουμε απο βενζινη 8α σπρωξεις κιολας???????

:mad: :mad: :mad: :mad:


α espresso ξερεις να κανεις??

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

stako
23/02/2005, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
λοιπων...


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πλήρη απάντηση! Πολύ σημαντικές πληροφορίες όλες αυτές!

Θα το προσπαθήσω πολύ να πάω φέτος, αν μάθεις κανένα νέο για ομαδική εκδρομή από Μοτο ή οτιδήποτε κάνε ένα post :)

ruyjin
23/02/2005, 10:36
και ποια ειναι η ακριβης ημερομηνια Γιωργο.... ;

milaber
23/02/2005, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpboy
αρκει οι εξυπηρετησουλες να μην ειναι μονο αυτες που αναφερεις!!!Δηλαδη ας πουμε,αν μεινουμε απο βενζινη 8α σπρωξεις κιολας???????

α espresso ξερεις να κανεις??


Να σπρώχνω μπορώ, μπρατσωμένο παιδί είμαι και αν θες κάνω και λίγο γυμναστήριο μέχρι τότε!

Espresso θα σε απογοητεύσω...
Αλλά και αυτό μαθαίνεται!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

transalpboy
23/02/2005, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Να σπρώχνω μπορώ, μπρατσωμένο παιδί είμαι και αν θες κάνω και λίγο γυμναστήριο μέχρι τότε!

Espresso θα σε απογοητεύσω...
Αλλά και αυτό μαθαίνεται!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ti na sprwkseis re milaber?pa8ainei tipota to a8anato transalp?:lol: :lol: ektos an exw parei kanena v strom 1000 mexri tote opote de kseroume:cool: :cool:

pantws shmera to vrady 8a eimai salonika mexri ayrio vrady opote an goustareis pinoume kanena kafedaki:wave2: :wave2:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

το τηλ μου ειναι 6947127527

milaber
24/02/2005, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpboy
pantws shmera to vrady 8a eimai salonika mexri ayrio vrady opote an goustareis pinoume kanena kafedaki

Φίλε μου δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέχρι Σάββατο λόγω δουλειάς και σχολής μαζί!

Έπεσαν όλα μαζεμένα...

Θα τα πούμε σίγουρα την Κυριακή, ΟΚ;

:wave2: :wave2: :wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
24/02/2005, 19:53
ruyjin και ποια ειναι η ακριβης ημερομηνια Γιωργο.... ;
-----------------------------------------------------------------------------------
το μουτζελο ειναι 5 ιουνιου. φευγουμε πεμπτη 2 του μηνα το μεσιμερι απο πατρα της 2 η ωρα και ειμαστε παλι ελλαδα τριτη 78 τουμηνα πισο απογευμα

stako
--------------------------------------------------------------------------------

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πλήρη απάντηση! Πολύ σημαντικές πληροφορίες όλες αυτές!

Θα το προσπαθήσω πολύ να πάω φέτος, αν μάθεις κανένα νέο για ομαδική εκδρομή από Μοτο ή οτιδήποτε κάνε ένα post
----------------------------------------------------------------------------------
σηγουρα θα ριξω ποστ....
περιση λογο του οτι ειχα ξαναπαει μπηκα επικεφαλης σε ενα γκρουπ 15-20 μοτο για να τους οδηγησω με ασφαλια και να τους καθοδηγησω σε οτι χριαζοντουσαν.
να ειμαστε καλλα και φετος ολλοι που ειχαμε παει περση ειπαμε οτι θα βρεθουμε να παμε...

transalpboy
25/02/2005, 02:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Φίλε μου δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέχρι Σάββατο λόγω δουλειάς και σχολής μαζί!

Έπεσαν όλα μαζεμένα...

Θα τα πούμε σίγουρα την Κυριακή, ΟΚ;

:wave2: :wave2: :wave2:




ΟΚ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3-4 ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΑΛΟΝΙΚΑ


:ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

jimbar
25/02/2005, 10:06
βρε συ Ρένα, αυτό το «
Μια χαρα....!» καλύτερα να το πεις εκεί ..

άντε δάσκαλε, να την κάνουμε το καλοκαιράκι
[ή μήπως τελικά μέχρι τότε δεν θα έχω μηχανή;;;]