PDA

View Full Version : Φοιτητες στο πτυχιο



Fournaris
28/09/2008, 20:00
Ειναι καμια δεκαρια φοιτητες του Φυσικου τμηματος στο πτυχιο. Αφου εχουν δωσει γραπτες εξετασεις το μονο που τους απομενει για να παρουν πτυχιο ειναι να δωσουν και προφορικα. Συγκροτειται λοιπον μια επιτροπη καθηγητων Φυσικης οπως καθε χρονο και τους εξεταζει.



Μπαινει ο πρωτος φοιτητης και των ρωταει ο καθηγητης:



-Παιδι μου του λεει Εισαι μεσα σε ενα τρενο που ταξιδευει με ταχυτητα 97 km/h για Αθηνα και ζεσταινεσαι. Τι κανεις;

-Aνοιγω το παραθυρο κυριε καθηγητα, αποκρινεται ο υποψηφιος .

-Ωραια πολυ σωστα του απανταει ο καθηγητης. Πες μας τωρα αφου ανοιξεις το παραθυρο τι δυναμεις θα δημιουργηθουν και ποσα newton η καθεμια, ποσο θα πεσει η θερμοκρασια μεσα στο βαγονι και με τι ρυθμο ανα ωρα, τι τριβες θα αναπτυχτουν επανω στο τρενο λογω της ταχυτητας κτλ.

-Δεν γνωριζω κυριε καθηγητα.

-Ε αφου δεν ξερεις κοβεσαι να ερθεις στην αλλη εξεταστικη.

Απογοητευμενος ο υποψηφιος αποχωρει και μπαινει ο επομενος με τον οποιο ακολουθει η ιδια ιστορια:




-Παιδι μου του λεει Εισαι μεσα σε ενα τρενο που ταξιδευει με ταχυτητα 97 km/h για Αθηνα και ζεσταινεσαι. Τι κανεις;

-Aνοιγω το παραθυρο κυριε καθηγητα, αποκρινεται ο υποψηφιος .

-Ωραια πολυ σωστα του απανταει ο καθηγητης. Πες μας τωρα αφου ανοιξεις το παραθυρο τι δυναμεις θα δημιουργηθουν και ποσα joule η καθεμια, ποσο θα πεσει η θερμοκρασια μεσα στο βαγονι και με τι ρυθμο ανα ωρα, τι τριβες θα αναπτυχτουν επανω στο τρενο λογω της ταχυτητας κτλ.

-Δεν γνωριζω κυριε καθηγητα.

-Ε αφου δεν ξερεις κοβεσαι να ερθεις στην αλλη εξεταστικη.









Φτανει η σειρα του τελευταιου υποψηφιου και ρωτα ο καθηγητης:


-Παιδι μου του λεει Εισαι μεσα σε ενα τρενο που ταξιδευει με ταχυτητα 97 km/h για Αθηνα και ζεσταινεσαι. Τι κανεις;


-Βγαζω το πουκαμισο μου κυριε καθηγητα


-Ναι παιδι μου, αλλα κανει πολυ ζεστη.


-Θα βγαλω και τη φανελα κυριε καθηγητα


-Πως να σου το πω παιδι εχει παρα πολλη πολλη ζεστη!!!!!


-Θα βγαλω και το παντελονι κυριε καθηγητα


-Ναι παιδι μου αλλα ειναι καλοκαιρι και το κλιματιστικο εχει χαλασει και εχει αφορητη ζεστη. Τι κανεις;


-Ε αμα εχει τοση ζεστη οσο λετε κυριε καθηγητα θα βγαλω και το βρακι μου


-Ναι παιδι μου λεει σχεδον εξοργισμενος ο καθηγητης, μεσα στο κουπε που καθεσαι ειναι και τρεις αραπηδες που αν σε δουν ασπρο ασπρο και με τοσο λαχταριστο κολαρακι θα σε μ@μησουν και οι τρεις!!!!!!!!!!!!!!!


-Κυριε καθηγητα να σας το ξεκαθαρισω, εχω ερθει ΔΕΚΑ φορες να δωσω το μαθημα και τις δεκα φορες με κοψατε, ΟΠΟΤΕ και ολοκληρο το τρενο να με ΠΗΔΗΞΕΙ
το γ@μημενο το παραθυρο ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Corvo
28/09/2008, 20:29
παλια αλλα καλο...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

NikosKK
28/09/2008, 20:44
αχαχα καλοοοο
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jfx
28/09/2008, 22:42
[σπασικλας]

Με joule μετραμε ενεργεια, οχι δυναμη :P

[/σπασικλας]

cityfly
29/09/2008, 09:34
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Fournaris
29/09/2008, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
[σπασικλας]

Με joule μετραμε ενεργεια, οχι δυναμη :P

[/σπασικλας]



Διορθωθηκε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
29/09/2008, 13:15
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

felter
29/09/2008, 22:28
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Lilith_tzw
30/09/2008, 00:14
Απιστευτο.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

taxydromos
30/09/2008, 10:32
ωραιο:rotflmao: :rotflmao: