PDA

View Full Version : Εξαρθρώθηκε σπείρα που έκλεβε μοτοσικλέτες



slacker
29/09/2008, 10:23
Εξαρθρώθηκε σπείρα Ρουμάνων που έκλεβε μοτοσικλέτες
29 Σεπτεμβρίου 2008, 10:51

Στο 73ο χιλιόμετρο της εθνικής οδού Αθηνών – Πατρών, αστυνομικοί από το τμήμα του Κιάτου εξάρθρωσαν μια σπείρα αποτελούμενη από τέσσερις Ρουμάνους, οι οποίοι έκλεβαν μηχανές με σκοπό στη συνέχεια να τις μεταφέρουν στη χώρα τους.

Οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα Κορίνθου ενώ οι μηχανές κατασχέθηκαν και θα αποδοθούν στους κατόχους τους.

http://www.protothema.gr/content.php?id=15553

slacker
29/09/2008, 10:35
Εξαρθρώθηκε σπείρα που έκλεβε μοτοσικλέτες
Δευτέρα, 29.09.08

Στο 73ο χιλιόμετρο της εθνικής οδού Αθηνών - Πατρών στο ύψος του Ισθμού αστυνομικοί από το τμήμα του Κιάτου μετά από αξιοποίηση πληροφοριών εξάρθρωσαν μια σπείρα αποτελούμενη από τέσσερις Ρουμάνους οι οποίοι το τελευταίο χρονικό διάστημα έκλεβαν μηχανές με σκοπό στη συνέχεια να τις μεταφέρουν στη χώρα τους.

Συγκεκριμένα το βράδυ της Παρασκευής φόρτωσαν σε δύο ΙΧ λεωφορεία που εκτελούσαν δρομολόγιο, Κυπαρισσία - Κιάτο - Αθήνα - Βουκουρέστι, επτά δίκυκλες μοτοσικλέτες και ένα δίκυκλο μοτοποδήλατο που είχαν αφαιρέσει από το Κιάτο και την ευρύτερη περιοχή το χρονικό διάστημα από τις 30 Ιουλίου έως και τις 26 Σεπτεμβρίου.

Οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα Κορίνθου ενώ οι μηχανές κατασχέθηκαν και θα αποδοθούν στους κατόχους τους.

Προανάκριση διενεργεί το αστυνομικό τμήμα Κιάτου.


ΑΠΕ - ΜΠΕ

http://www.e-tipos.com/newsitem?id=53658

AntoD
29/09/2008, 10:41
Στους γιατρους να τα φανε τα μ@******να!!!!

Αντε να πιασουν και κανεναν.....πριν τους πιασω εγω....διοτι απο μενα εκει που θα πανε δεν εχει γυρισμό!!!!

ermiss
29/09/2008, 12:06
Δεύτερη ομάδα που πιάνουν στην περιοχή, η πρώτη ήταν 2 αλβανοί που έκλεβαν παπάκια. Τώρα αυτοί.


ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΝ????

μην την βρω εγώ πρώτος και με χώσουν και εμένα μέσα....:confused: :confused:

ermiss
30/09/2008, 00:11
Και 4 ώρες μετά το προηγούμενο μήνυμα μου...

η συνέχεια παρακάτω...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64005

Κανένας
02/10/2008, 00:28
:rolleyes: :evil:
Έμαθα ότι η σπείρα έχει εξαγάγει γύρω στις 60 μηχανές στην Ρουμανία
Μόλις το επιβεβαιώσω θα επανέλθω

felter
02/10/2008, 13:29
ΝΑ ΤΟΥΣ Γ@#$%^&*()_+= ΤΟΥΣ ΠΟΥ&%^$#@(^%Σ:a016: :a016:

Gi_4ce
02/10/2008, 16:28
Εγω θα φερω τα απαραίτητα...


144075

Bavarian
02/10/2008, 16:36
Σοβαρευτείτε.Αν τους γα^&*σουν πάλι οι ίδιοι θα βγείτε και θα λέτε μπούρδες περί αστυνομικής βίας κλπ κλπ.Υπάρχει και η δικαιοσύνη :lol: σε κάνα χρόνο θα είναι έξω πάλι τα παιδιά,αφού θα τους έχετε ταϊσει και κοιμήσει τζαμπέ στα ευαγή μας σοφρωνιστικά καταστήματα (sic) και φυσικά πάλι θα ρημάξουν και θα κατακλέψουν τις μηχανές σας...και πάλι κύκλος θα είναι.Μπον ζουρ :wave2:

slacker
09/10/2008, 09:17
ΣΗΜΕΡΙΝΟ:

Κλέφτες μοτοσυκλετών συνελήφθησαν
Κωνσταντίνα Λέκκα Δημοσίευση : 08/10/2008 20:16 - Τελ. ανανέωση : 08/10/2008 20:34

Δυο δράστες, στην προσπάθεια τους να κλέψουν μια ακόμη μοτοσυκλέτα, στην περιοχή του Ιλίου, αντιμετώπισαν αστυνομικούς της περιοχής.

Ένας 26χρονος συνελήφθη, ενώ διαφεύγει ο αλλοδαπός συνεργός τους, όταν εντοπίσθηκαν από αστυνομικούς του αστυνομικού τμήματος Ιλίου ενώ προσπαθούσαν να θέσουν σε κίνηση, μοτοσικλέτα, που είχαν «αφαιρέσει» από πυλωτή πολυκατοικίας στο Ίλιον.

Οι δράστες, κατάφεραν να διαφύγουν με άλλη μηχανή που είχαν επίσης κλέψει, την οποία εγκατέλειψαν λίγα μέτρα πιο κάτω. Από την καταδίωξη που ακολούθησε, κατάφεραν να συλλάβουν τον 26χρονο, ενώ ο συνεργός του κατάφερε να διαφύγει.

Στην κατοχή του συλληφθέντος, βρέθηκε και κατασχέθηκε ένας κόφτης, κι ένα κατσαβίδι, και οδηγήθηκε στον εισαγγελέα.

http://www.cosmo.gr/News/Hellas/215474.html

Ταξιδευτής
09/10/2008, 10:24
:mad: :mad: :mad: $%#%$#%^#Θανατος στα παλιοσκυλα!!! Ααααχχχχ! Να μην ημουν εγω να πιασω αυτο τον τσογλανο εξω απο την πολυκατοικια; Ε ρε γλεντια λεμε!!! :evil:
Διασωληνομενος να μην ψοφησει σε μια υπογα και ΟΛΑ τα φορουμ και λεσχες μοτοσυκλετας με μαδερια ανα χειρας λεμε!!! :evil:

Τι να πω ρε γμτ...
Και να σκεφτει κανεις οτι ειδικα το Κιατο το θεωρουσα ασφαλη -σχετικα- περιοχη για μηχανη... Εχω και το εξοχικο μου εκει και πηγαινω συχνα, αλλα ποτε δεν θα πιστευα οτι απο εκει θα σηκωναν μηχανες! :sad: :sad:

makis206
09/10/2008, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:mad: :mad: :mad: $%#%$#%^#Θανατος στα παλιοσκυλα!!! Ααααχχχχ! Να μην ημουν εγω να πιασω αυτο τον τσογλανο εξω απο την πολυκατοικια; Ε ρε γλεντια λεμε!!! :evil:
Διασωληνομενος να μην ψοφησει σε μια υπογα και ΟΛΑ τα φορουμ και λεσχες μοτοσυκλετας με μαδερια ανα χειρας λεμε!!! :evil:

:uplate: :uplate: :uplate:


:lol:


144713

ASTRAKITCAR
12/10/2008, 00:07
στην ρουμανια πως της πηγαιναν?

οδικως για με καραβι?