PDA

View Full Version : Χιλιομετρικές αποστάσεις σε όλη την Ελλάδα 12.000 εγγραφές με όλα τα χωριά.



Antonisch
29/09/2008, 12:35
Έφτιξα μια σελίδα www.cars.gr με όλες τις χιλιομετρικές αποστάσεις, με πάνω από 12.000 εγγραφές χωριών και περιοχών στην Ελλάδα που τις έκανα με το χέρι, χωριό χωριό. Δείτε τη λίγο να μου πείτε τη γνώμη σας: http://www.cars.gr/km.php

Περιμένω τη γνώμη σας.

Καλές εκδρομές!
Αντώνης Χ.

el_hymador
29/09/2008, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Antonisch
Έφτιξα μια σελίδα www.cars.gr με όλες τις χιλιομετρικές αποστάσεις, με πάνω από 12.000 εγγραφές χωριών και περιοχών στην Ελλάδα που τις έκανα με το χέρι, χωριό χωριό. Δείτε τη λίγο να μου πείτε τη γνώμη σας: http://www.cars.gr/km.php

Περιμένω τη γνώμη σας.

Καλές εκδρομές!
Αντώνης Χ.

δουλευει;

επιλεγω νομο...μετα;

byron
29/09/2008, 14:01
Για ποιό λόγο αν επιλέξω νομό Αττικής, οι μόνες επιλογές που έχω είναι για Αθήνα, Αίγινα, Κύθηρα και Σαλαμίνα;; :confused:

div400
29/09/2008, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Για ποιό λόγο αν επιλέξω νομό Αττικής, οι μόνες επιλογές που έχω είναι για Αθήνα, Αίγινα, Κύθηρα και Σαλαμίνα;; :confused:

είναι ειδικό feature για τον bart που δεν περνάει....διόδια.

:lol: :rotflmao: :lol:

Antonisch
29/09/2008, 19:37
Την καλησπέρα μου, πέρα για πέρα!!

Αν επιλέξεις Αττική τότε θα σου ανοίξει κουτάκι που έχει την επιλογή Αθήνα, μετά θα σου ανοίξει άλλο κουτάκι που θα έχει όλες τις περιοχές της Αττικής, εκεί αν επιλέξεις Αθήνα τότε θα σου ανοίξει ένα κουτάκι προορισμού με βάση το Νομό και την πρωτεύουσά του.

Η πλοήγηση αυτή τη στιγμή είναι από πρωτεύουσα προς πρωτεύουσα Νομού, από πρωτεύουσα Νομού προς οποιοδήποτε μέρος που ανοίκει στο Νομό ή από οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας προς την πρωτεύουσα του Νομού που ανοίκει το χωριό ή η πόλη.

Αυτό που θέλω είναι κάποια στιγμή να το φτιάξω να βγάζει διαδρομή με βάση κόμβους αλλά θα πρέπει κάποιος να τοποθετήσει όλες τις περιοχές που θα περάσει σε κάποιο χάρτη. Αλλά είναι αδύνατο να συνδεθούν χωριά - έχω περάσει 12.000 εγγραφές φαντάζεσαι πόσα θα είναι αν συνθεθούν - μεταξύ τους απευθείας χωρίς τον κόμβο της πρωτεύουσας, γιατί τα αποτελέσματα στη βάση θα ήταν τρισεκατομμύρια.

Καλά να περνάτε!
Αντώνης Χατζηθωμάς

iLia
29/09/2008, 21:27
Μια ερωτηση.

Στην περιπτωση της Εγνατιας...υπολογιζεις τις διαδρομες μεσω αυτης ή απο τους (οπως λεμε) παλιους δρομους?

Π.χ. Ηγουμενιτσα Θεσπρωτιας προς Νεραιδα Θεσπρωτιας....μεσω Εγνατιας ή οχι?

Antonisch
29/09/2008, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Μια ερωτηση.

Στην περιπτωση της Εγνατιας...υπολογιζεις τις διαδρομες μεσω αυτης ή απο τους (οπως λεμε) παλιους δρομους?

Π.χ. Ηγουμενιτσα Θεσπρωτιας προς Νεραιδα Θεσπρωτιας....μεσω Εγνατιας ή οχι?

Τα στοιχεία τα πείρα από το ΥΠΕΧΩΔΕ οπότε μάλλον είναι παλιά, πρέπει να τα προσθέσω, γιατί η Εγνατία δεν υπήρχε πέρσι.

Ευχαριστώ
Αντώνης Χ.

Pardalotzatziki
29/09/2008, 22:47
kala copy paste phres ta onomata ??

ola sthn ka8areuousa einai

tes pa...

Ο...Χόρτος στην Μαγνησία/Βόλος είναι Χόρτο....

και δεν υπάρχουν καθόλου τα Χάνια ....

τα στοιχεία του ΥΠΕΧΩΔΕ ειναι του 1835???

byron
29/09/2008, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
kala copy paste phres ta onomata ??

ola sthn ka8areuousa einai

tes pa...

Ο...Χόρτος στην Μαγνησία/Βόλος είναι Χόρτο....

και δεν υπάρχουν καθόλου τα Χάνια ....

τα στοιχεία του ΥΠΕΧΩΔΕ ειναι του 1835???

Όταν φτιάξεις την δική σου βαση, βάλε και τα βυζαντινά άμα κάνεις κέφι

Antonisch
30/09/2008, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
kala copy paste phres ta onomata ??

ola sthn ka8areuousa einai

tes pa...

Ο...Χόρτος στην Μαγνησία/Βόλος είναι Χόρτο....

και δεν υπάρχουν καθόλου τα Χάνια ....

τα στοιχεία του ΥΠΕΧΩΔΕ ειναι του 1835???

Τα έγραψα με το χέρι ένα ένα, 12.οοο εγγραφές σε xls έκανα ένα σωρό διορθώσεις, αλλά παιδιά θα υπάρχουν κάποια λάθη, τα έχω τα Χάνια θα τα βάλω είναι 26 χλμ από Βόλο.
Σκοπός μου όμως είναι ν' ανοίξει η βάση και να μπορείτε όλοι να βάλετε στοιχεία (φωτογραφίες, κείμενα για κάθε χωριό, συνεργεία, επικίνδυνα - όμορφα σημεία κλπ) αλλά προς το παρόν φτιάχνω πιο σημαντικά πράγματα στη βάση και στο σάιτ.

Τώρα φτιάχνω τη διαφημιστική προβολή των αγγελιών και των επαγγελματιών να είναι συνδεδεμένη με Τράπεζα.

Έχω ετοιμάσει όλα τα πρόστημα και τις παραβάσεις που θα τις ανεβάσω στη βάση για να μπορείτε να βρείτε πόσο θα πληρώνετε ανά παράβαση και πόσους πόντους θα πέρνουν οι παραβάτες.

Έχω ετοιμάσει και είναι έτοιμο ν' ανέβει στη βάση με μηχανή αναζήτησης όλες οι μάρκες με όλα τα μοντέλα και τις τιμές τους.

Τώρα είναι έτοιμη η φόρμα για όποιον θέλει να πουλήσει το αυτοκίνητό να βάλει φωτοαγγελία και η φόρμα καταχώρησης επαγγελματία για να παρουσιάσει την εταιρεία του και οι δύο αυτές υπηρεσίες θα είναι ανοκτές και δωρεάν για πάντα.

Καλό βράδυ
Αντώνης Χ.

Pardalotzatziki
30/09/2008, 00:11
parathrhseis ekana elpizw na mh me pare3hghseis

opws kai na xei mprabo sou

xara sto ouragio soy:beer:

Antonisch
30/09/2008, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
parathrhseis ekana elpizw na mh me pare3hghseis

opws kai na xei mprabo sou

xara sto ouragio soy:beer:

Όχι μια χαρά!
Συνέχισε να γράφεις και να παρατηρείς.

Αντώνης Χ.

Fournaris
30/09/2008, 08:54
Πολυ καλη η προσπαθεια σου. Μπραβο!!!!

Περιμενουμε και τα υπολοιπα!!!:wave2:

Antonisch
30/09/2008, 13:17
Είναι από το Νομό Λακωνίας το χωριό Βελανίδια προς το χωριό Πεντάλοφος Έβρου. Σύνολο: 1383,9 χλμ.

Πιο συγκεκριμένα το χωριό Βελανίδια απέχει 148,4 χλμ από Σπάρτη και η Σπάρτη 223 χλμ από Αθήνα που με τη σειρά της απέχει από την Αλεξανδρούπολη 849 χλμ και αυτή από το χωριό Πεντάλοφος Έβρου 163,5 χλμ από Εγνατία - Σύνολο: 1383,9 χλμ

Τελικά υπάρχουν καταγραφές αποστάσεων από την Εγνατία. Όπου υπάρχουν δύο διαδρομές από Εγνατία και από κάποιο άλλο μέρος θα σας ανοίξει ένα κουτάκι άλλο από κάτω για να επιλέξετε αυτή που θέλετε.

Καλό μεσημέρι!
Αντώνης Χ.

taxydromos
30/09/2008, 14:23
ευγε!!keep on..:beer: :wave2:

iLia
01/10/2008, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Antonisch


Τελικά υπάρχουν καταγραφές αποστάσεων από την Εγνατία. Όπου υπάρχουν δύο διαδρομές από Εγνατία και από κάποιο άλλο μέρος θα σας ανοίξει ένα κουτάκι άλλο από κάτω για να επιλέξετε αυτή που θέλετε.


Χμμ..δεν τις βρισκω.

Π.Χ για Ιωαννινα εχει μονο μια διαδρομη ενω υπαρχουν 2. Ο παλιος δρομος (Βροσυνα κτλ) και αυτος απο Εγνατια.

Εκτος κι αν εννοεις ΘΑ υπαρχει στο μελλον.

nelson
01/10/2008, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Antonisch

Σκοπός μου όμως είναι ν' ανοίξει η βάση και να μπορείτε όλοι να βάλετε στοιχεία (φωτογραφίες, κείμενα για κάθε χωριό, συνεργεία, επικίνδυνα - όμορφα σημεία κλπ) αλλά προς το παρόν φτιάχνω πιο σημαντικά πράγματα στη βάση και στο σάιτ.
...
Αντώνης Χ.

χαρά στο κουράγιο σου!

για αυτό που περιγράφεις το ιδανικό θα ήταν να το στήσεις
πάνω σε χάρτη, ενώ δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο.

καλή συνέχεια