PDA

View Full Version : εντουρο-τζακετ



naked
30/09/2008, 11:03
καλήμερα :wave2:
είμαι νέος κάτοχος ενός '' πριονιού ''KTM EXC 250 2T 08 και θα ήθελα μερικές πληροφορίες σχετικά με την επικείμενη αγορά εντουρο τζάκετ .
να τα πάρω από την αρχή ,έχω ένα θώρακα ''ζακέτα'' acerbis koerta αυτόν με τα μανίκια και τη ζώνη,
το τζάκετ που θα αγοράσω να έχει ενισχύσεις ή να το πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο για να φοράω το θώρακα από μέσα?
κάτι άλλο που θα έπρεπε να προσέξω ?
κάποιο τζάκετ που το έχετε και μου το προτείνετε ?
κάποιο ιντερνικο μαγαζί

ΥΓ δεν κανονίζετε καμιά χαλαρή εντουροβόλτα να μάθουμε ,κόσμο ,βουνά και τεχνικές :winka:

:beer:

KaTaNaS
30/09/2008, 12:26
me γειά το εργαλείο! φορα παντα τον θωρακα κι απο πανω το μπουφαν διχως προστασιες! :wave2:

θα κανονιστεί ημερήσια προπόνηση σε πιστάκι μετά βιντεοσκόπησης! και επικείμενης ψησταροαποκαταστασης των χαμενων δυνάμεων!

OldMan
30/09/2008, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από naked
καλήμερα :wave2:
Κατ'αρχήν: Όσους μΠούστηδες λένε καλημέρα μετά το μεσημέρι, τους μπανάρουμε ...

(με εξαίρεση το καραφλό γλυκοσκατουλίνι, αλλά αυτός δεν μπαίνει στα "χωμάτινα" ...) :winka:


Υ.Γ.
Καλύτερα να αποφασίσεις αν θέλεις μπουφάν κανονικό (μεσάτο) ή 3/4 ...

Το πρώτο είναι πιο ελαφρύ και είσαι πιο ευκίνητος, αλλά δεν βολεύει για την θέση της μπανάνας και κρυώνουν και τα @ρχίδια σου όταν είσαι όρθιος !!

Το δεύτερο είναι το ακριβώς αντίθετο του πρώτου !!

(κάτι σαν "Ο Καπιταλισμός είναι η εκμετάλευση ανθρώπου από άνθρωπο. Ο Κομμουνισμός είναι το ακριβώς αντίθετο ...!!!) :winka:




κάνε καμιά δουλειά κύριε συνδιαχειριστά ...

ARISPEED1
30/09/2008, 15:12
o katanas πάντα φέρνει κ δίμετρα στις προπονήσεις του ,ετσι για κονεξιονάκι !

EMIL
30/09/2008, 20:24
Φιλε Acerbis enduro jacket impact να βγαινουν τα μανικια οπωσδηποτε και να εχει και εξαερισμο με φερμουαρ θα το εκτιμησεις στα δυσκολα