PDA

View Full Version : Κάποιος θα πεθάνει



zireous
30/09/2008, 16:57
Το περασμένο Σάββατο (27 του Σεπτέβρη για να ακριβολογώ) ενώ πήγαινα για μια χαλαρή βολτούλα όπως πάντα, άκουσα ένα περίεργο θόρυβο.

Ανοίγωντας μια πρώτη για να το ξεμπουκώσω, ξαφνικά είδα την ένδειξη των λαδιών στα κόκκινα...


Έμεινα κάγκελο.


Έκανα μεταβολή και γύρισα σπίτι.

Τσέκαρα τα λάδια, και είδα ότι δεν είχε σταγόνα λάδι...


Ενώ είχα τσεκάρει τα λάδια τη προηγούμενη βδομάδα και ήταν μια χαρά, κάποιος είχε βάλει χέρι στη μηχανή...


Αύριο θα κάνω καταγγελία κατά παντός υπευθύνου στην Άνδρο, και ελπίζω να τον βρει η αστυνομία πριν από εμένα.

Πουτάνες στα κρεβάτια σας. :a52:

Κώστας

zireous
30/09/2008, 17:01
Εννοείται ότι έχω πάντα το συναγερμό αναμμένο όταν βγαίνω έξω, αλλά τον έχω ρυθμισμένο χαμηλά για να μη σφυράει όταν φυσάει.

MG
30/09/2008, 17:26
Προσεχε φιλε! παρακολουθα τη και κλειστη σε γκαραζ.

Στον κολλητο μου του ανοιξαν την ταπα και του εριξαν ζαχαρη στα λαδια. Ετσι το Φαζερ βγηκε off!

τα μ@#$ια θελουν σκοτωμα οπως λες.
:a016:

zephyr1
30/09/2008, 17:38
Μηπως αρχισε να καιει λαδια?:look:

georgis4
30/09/2008, 17:39
Οχι ρε φουστη μου ακομη να τους μαζεψει ο μπογιας τετοια κοπροσκυλα??Κανενας καραγκιοζακος γειτονας στην εκανε τη δουλεια μηπως η τιποτα τσογλανια για να γελασουν δηθεν...ε ρε και να τον πιασεις επαυτοφορο τον ατιμο!:a29:

id12586
30/09/2008, 17:40
Μου έχουν κάνει και εμένα διάφορα κατά καιρούς όπως να μου χαλαρώνουν τον συμπλέκτη αλλά κυρίως να "παίζουν" με το clearance του μπροστινού φρένου.
Βρεστον και φρόντισε να τον "γεμίσεις" με 3-4 λίτρα 10-40 :evil:

TOLISTOLAROS
30/09/2008, 18:17
Tί λέτε ρε παιδιά,αν είναι δυνατόν.Δηλ. να τη βάζουμε σπίτι να'μαστε ήσυχοι;

zireous
30/09/2008, 18:28
Θα πάω στα στρουμφάκια πρώτα.

Ελπίζω να ήταν τουρίστας και να μη τον πετύχω στα χέρια μου. :mad:

zireous
30/09/2008, 18:50
Επειδή είσαστε μ#####ς και δε καταλάβατε...


Τις μηχανές μου τις επισκευάζω μόνος μου. Δε χάνω ποτέ, και τα θυμάμαι όλα.


Τα σέρβις γίνονται ευλαβικά και κρατάω βιβλίο...

zireous
02/10/2008, 03:09
Τελικά η αναζήτηση με δακτυλικά αποτυπώματα δε θα βγάλει πουθενά. Ένα κάρο περαστικοί μπορεί να ακούμπησαν τη μηχανή...


Το λάθος μου ήταν που η συγκεκριμένη μηχανή, έχει τη τάπα λαδιού εκτεθειμένη, δεν τη κρύβει το φέρινγκ. :mad:

Η μηχανή δε κόλλησε, όλα καλά, περιμένω τα λάδια, ενώ έβαλα συμβατά για να δουλέψει ο κινητήρας λίγο.




Η καλύτερη λύση όπως έλεγα (και λέγατε και άλλοι) και παλιότερα, ειδικά για τα ss που τα κωλόπαιδα τα λιγουρέυονται παραμένει:


Ακριβή κλειδαριά, δέσιμο σε κολώνα ή δέντρο, συναγερμός, και κουκούλα.


Η μηχανή είναι μια χαρά, και δε θα κάτσω να σαπίσω στη φυλακή για ένα κωλομηχανάκι. :nono:

Τις μηχανές μου τις έχω σε γκαράζ... :smokin:

zireous
02/10/2008, 03:27
Θυμίζω ότι στην Αγγλία έχουν microdots, ώστε όταν σου τη κλέψει κάνας καριόλης να μπορείς να τον εντοπίσεις πανεύκολα και να τον στείλεις στη φυλακή.

Κάποια στιγμή, μπορεί στην Ελλάδα να εφαρμοστεί και αυτό, και να αρχίσουμε να χαμογελάμε λιγάκι και να απολαμβάνουμε τις βόλτες μας...

Οι κλέφτες και οι ψεύτες το πρώτο χρόνο χαίρονται.

Καλό βράδυ, και βρείτε καμμιά γυναίκα, ρεμάλια... ;)

Μικρή Λουλού
02/10/2008, 07:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Επειδή είσαστε μ#####ς και δε καταλάβατε...









χαλαρωσε λιγο.

harvester
02/10/2008, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous

Η μηχανή είναι μια χαρά, και δε θα κάτσω να σαπίσω στη φυλακή για ένα κωλομηχανάκι. :nono:


τελικα δεν θα πεθανει κανεις?:rotflmao: :rotflmao:

byron
02/10/2008, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Επειδή είσαστε μ#####ς και δε καταλάβατε...


Τις μηχανές μου τις επισκευάζω μόνος μου. Δε χάνω ποτέ, και τα θυμάμαι όλα.


Τα σέρβις γίνονται ευλαβικά και κρατάω βιβλίο...

Μαλάκες είμαστε :rolleyes: , αλλά δεν το κάνεις τάληρα ρε γάτε.?
Κάποιος ήρθε με 17-19 κλειδί, ξεβίδωσε την τάπα λαδιών, μάζεψε τα λάδια και ξαναβίδωσε σε μηχανάκι που ήταν στον δρόμο ?
Παίζει βέβαια να μήν είχε εργαλεία μαζί του και να στο γύρισε ανάποδα γα να βγούν από πάνω....:rolleyes:

nikos force
02/10/2008, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μαλάκες είμαστε :rolleyes: , αλλά δεν το κάνεις τάληρα ρε γάτε.?
Κάποιος ήρθε με 17-19 κλειδί, ξεβίδωσε την τάπα λαδιών, μάζεψε τα λάδια και ξαναβίδωσε σε μηχανάκι που ήταν στον δρόμο ?
Παίζει βέβαια να μήν είχε εργαλεία μαζί του και να στο γύρισε ανάποδα γα να βγούν από πάνω....:rolleyes: ξεχασες το συναγερμο...:D

harvester
02/10/2008, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μαλάκες είμαστε :rolleyes: , αλλά δεν το κάνεις τάληρα ρε γάτε.?
Κάποιος ήρθε με 17-19 κλειδί, ξεβίδωσε την τάπα λαδιών, μάζεψε τα λάδια και ξαναβίδωσε σε μηχανάκι που ήταν στον δρόμο ?
Παίζει βέβαια να μήν είχε εργαλεία μαζί του και να στο γύρισε ανάποδα γα να βγούν από πάνω....:rolleyes:
δεν το περιμενα απο σενα αυτο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



την ηλεκτρολυση ομως δεν την σκεφτικες.


προσοχη τι λεμε ομως μην πεθανουμε εμεις :ninja:

zephyr1
02/10/2008, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μαλάκες είμαστε :rolleyes: , αλλά δεν το κάνεις τάληρα ρε γάτε.?
Κάποιος ήρθε με 17-19 κλειδί, ξεβίδωσε την τάπα λαδιών, μάζεψε τα λάδια και ξαναβίδωσε σε μηχανάκι που ήταν στον δρόμο ?


Χωρις να φαινεται τιποτα κιολας.:confused:

Μαλλον λαδια καιει. :bigcry:

THEOD
02/10/2008, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κάποιος ήρθε με 17-19 κλειδί, ξεβίδωσε την τάπα λαδιών, μάζεψε τα λάδια και ξαναβίδωσε σε μηχανάκι που ήταν στον δρόμο ?
Παίζει βέβαια να μήν είχε εργαλεία μαζί του και να στο γύρισε ανάποδα γα να βγούν από πάνω....:rolleyes:



Πιο πιθανό είναι στο τελευταίο σέρβις να βγήκαν τα λάδια για να αλλαχτούν και μετά να...ξεχάστηκε να μπούν τα νέα :rolleyes:

Tpap
02/10/2008, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
τελικα δεν θα πεθανει κανεις?
όχι ρπμ.



Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μαλλον λαδια καιει. :bigcry:

το ''μάλλον'' γιατί?

byron
02/10/2008, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πιο πιθανό είναι στο τελευταίο σέρβις να βγήκαν τα λάδια για να αλλαχτούν και μετά να...ξεχάστηκε να μπούν τα νέα :rolleyes:

Αυτό έχει αποκλειστεί !!! :mad:


Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Επειδή είσαστε μ#####ς και δε καταλάβατε...


Τις μηχανές μου τις επισκευάζω μόνος μου. Δε χάνω ποτέ, και τα θυμάμαι όλα.


Τα σέρβις γίνονται ευλαβικά και κρατάω βιβλίο...

STOYBI
02/10/2008, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αυτό έχει αποκλειστεί !!! :mad:


Μην το λες.... :nono:

( Ειδικα αμα εισαι εκνευρισμενος που εχουν φυγει οι πουτ@νες απο τα κρεβατια τους και σε εχει φαει η αγωνια..) :winka: