PDA

View Full Version : Φωτό απο Γαλαξίδι 20/2/05



petridist
20/02/2005, 18:47
εμείς που λέτε με τον Δημήτρη (jtoros) πήγαμε μια βολτίτσα μέχρι το Γαλαξίδι να δούμε αν κουνιούνται οι βάρκες...

δεν κουνιόταν τίποτα λεμε!! απόδειξη αυτή η ακίνητη βάρκα!


9046

petridist
20/02/2005, 18:49
στάση στη διαδρομήκαι οι απαραίτητες φωτό για το καλό.

εγώ..


9047

petridist
20/02/2005, 18:50
ο Δημήτρης


9048

petridist
20/02/2005, 18:52
φτάσαμε λέμε...

μια φωτό τα εργαλεία! τα βάλαμε και κάτω απο το κιόσκι μήπως και βρέξει.. σοφή επιλογή.... ΠΟΥΣΤΟ-ΠΑΠΑΔΕΣ ΕΡΙΞΕ!!!!


9049

petridist
20/02/2005, 18:54
εμείς πάμε και με τέτοιο καιρό βόλτες!!!

ΑΚΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΠΟΙΟΙ (ΓΚΟΥΧ ΓΚΟΥΧ ΑΡΡΩΣΤΟΙ???) έλα να τσιμπάτε...!!


9050

petridist
20/02/2005, 18:55
πάρτε καιμία καλλιτεχνική.. εδώ αφού έριξε τους παπάδες άνοιξε και χαρήκαμε!


9051

petridist
20/02/2005, 18:56
και μία για τη μαμά! (''χάλια ο καιρός βρε παιδίμου πού θα πάτε??? να προσέχετε, μην αργήσετε.... κλπ κλπ")


9052

petridist
20/02/2005, 18:57
και για τη μαμά του Δημήτρη....


9053

petridist
20/02/2005, 18:59
και μία για το γκομενάκι που θέλω να ρίξω... "κοπελιά έχω και μοτοσακό!!! πάμε μια βόλτα???"


9054

petridist
20/02/2005, 19:02
Δημήτρης " πσιτ κοπελιά , το δικόμου είναι πιο μεγάλο για δες για δες!!! "

:nono: :nono:


9055

petridist
20/02/2005, 19:03
και τελευταία φωτό το μανάρι μου μόνο του και καμαρωτό!!! φτύστε όλοι να μην ματιαστεί!!!


9056

petridist
20/02/2005, 19:09
περάσαμε super, μακάρι να μπορούσαμενα πηγαίναμε κάπου πιο μακριά, αλλά απο τη μια ο καιρός, απο την άλλη τα διαβάσματα δεν το επέτρεψαν. πάντως και αυτό το λίγο γέμισε κάπως τις μπαταρίες για την κωλοβδομάδα που έπεται...

το highlight ήταν το ΧΑΛΑΖΙ!!:hypnotize :uplate: που φάγαμε γυρνώντας λίγο μετά τη Ναύπακτο.... λέω κι εγώ? τι σκατά πολύ χοντρές ψιχάλες ρίχνει.., θα μου σπάσει το κράνος!! α ρε καραμήτρο...

και εις άλλα με υγεία Δημήτρη!

:beer: :wave2: :wave2: :wave2:

Tigas
20/02/2005, 19:53
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΑΛΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ??????????????????
:D
1.30 ΚΥΡΙΑΚΗ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ.
ΤΣΙΝΑΚΙ ΜΠΟΤΟΥΛΕΣ ΚΡΑΝΑΚΙ ΦΥΓΑΜΕ.
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΦΤΑΝΩ ΣΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΙΟΔΙΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΨΙΧΑΛΙΖΕΙ.ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΓΚΑΖΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΠΙΝΙΑΡΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ.ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΧΛΜ ΟΧΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΟΧΙ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΝΟΙΚΟΚΟΙΡΙΟ ΕΡΙΧΝΕ.ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΒΡΟΧΗ ΚΑΡΓΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ.
ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΔΕΚΑΔΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΟΠΟΥ ΓΥΡΝΑΓΑΝΕ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΟΥ ΜΟΥΣΚΕΜΕΝΟΥΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΕΓΩ.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΒΡΟΧΗ ΑΝΟΙΓΩ ΓΚΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΣΤΕΓΝΩΣΑ.ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΘΧΕ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΛΕΩ ΑΣ ΠΑΩ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΜΕΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΦΑΩ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ Ο ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ.ΣΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΜΟΥΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ.ΝΑ ΣΟΥ ΓΑΜΗΣΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΒΕΝΖΙΝΗ ΓΙΟΚ.ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑ.ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ ΜΟΝΟ ΠΟΔΑΡΑΤΟ ΚΤΛ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΠΑΛΙ ΚΑΤΩ ΕΙΧΕ ΜΑΥΡΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ.ΠΑΤΑΩ ΜΙΖΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΑ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΡΟΧΗ.ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ.

jtoros
20/02/2005, 21:10
Λοιπόν... συνεννόηση χθεσ με τον Τεό, οπότε και ακούγεται το απολύτως λογικό "Ξυπνάμε αύριο και βλέπουμε."
Ξύπνημα λοιπόν στις 09:00 και λίγο γράψιμο για την κwλοεργασία που παραδίδω αύριο. Κατά τισ 10 τηλ ο Τεό.
"Μια χαρά είναι ο καιρός, ξεκινάμε;"
"Ξεκινάμε!"
Το ραντεβού ήταν για τις 11. Ο καιρός είχε ανάλογη γνώμη και ήρθε κι αυτόσ παρέα με τα σύννεφά του στο σημείο του ραντεβού. Μάγκας ο τύπος! :mad:
Πρώτη βροχή (χαλαρή) πριν τη Ναύπακτο και μετά από αυτήν, μεχρι Γαλαξίδι τρώγαμε που και που από καμιά ψιχάλα.
Στάση (περίπου 2ωρη) στο Γαλαξίδι το οποίο προσωπικά μου θύμισε κάτι από Πόρο, και τόσο ως περιβάλλον (ταβερνάκια και καφετέριες μπροστά στην παραλία) όσο και από άποψη καιρού. Η βροχή του Πόρου ξύπνησε μέσα μου... Μπρρρρ... Ρε λες; Να φάμε τόσο νερό και πάλι; Γκαντεμιά!
Στο Γαλαξίδι έριχνε όντως παπάδες αλλά μετά από κάποια ώρα σταμάτησε. Ξεκινήσαμε για Πάτρα και όπως είπε και ο Θοδωρής, μετά τη Ναύπακτο προς Αντίρριο πιάνει ένα μπουρίνι με χαλάζι για 5 λεπτά το πολύ. Αλλά μιλάμε για αέρα και χαλάζι! Ψιλό μεν, χαλάζι δε.
Η αποθέωση ήρθε στο Αντίρριο, στα διόδια της γέφυρας. Ούτε σταγόνα! Βρεγμένα κάτω αλλά ΟΥΤΕ ΣΤΑΓΟΝΑ!!! Δεν παει καλά ο καιρός εδώ κάτω μου φαίνεται :)

Άντε ρε γμτ! Να ανοίξει ο καιρός να πάμε μια βόλτα της προκοπής. Δύο έχω πάει ως τώρα, και στις δύο εμπλουτίστηκε ο υδροφόρος ορίζοντας της περιοχής κατά πολύ... Ρε μήπως είμαι γκαντέμης :confused: :confused: :confused:
Δε βαριέσαι; Εμείς να 'μαστε καλά :beer:

petridist
20/02/2005, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΑΛΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ??????????????????
:D


χεχε κοίτα η ψηφιακή είναι ευαίσθητη στην υγρασία και με την πρώτη ψιχάλα κρύφτηκε στην εσωτερική τσέπη...

εμείς όμως δεν είμαστε ευαίσθητοι πουθενά!!!!

ΠΑΠΑΚΙΑ ΟΛΕΕΕ!!!!

ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΛΕΜΕ!!


:wave2: :wave2:

Tigas
21/02/2005, 11:28
ΠΑΛΙΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΙΓΚΑ ΣΤΗ ΛΑΣΠΗ ΣΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ


9073

periklisk
21/02/2005, 11:38
Θόδωρα ακόμα χωρίς πινακίδα είσαι ρε αλήτη?

Εγώ όπως είπα και σε άλλο ποστ λούφαξα γιατί έτσι ΕΠΡΕΠΕ και όχι γιατί έτσι ΗΘΕΛΑ! γμτ.....

Αλλά από το σκ που μας έρχεται και μετά όσο περνάει από το χέρι μου θα έχει βόλτα γιατί έχω σαλτάρει λέμεεεεεεε!!!

α και τον jtoro δεν θα τον παίρνουμε μαζί μας γιατί φέρνει και βροχή:D

Άντε ρε πάντα τέτοια! (στεγνά όμως!)

petridist
21/02/2005, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Θόδωρα ακόμα χωρίς πινακίδα είσαι ρε αλήτη?

Εγώ όπως είπα και σε άλλο ποστ λούφαξα γιατί έτσι ΕΠΡΕΠΕ και όχι γιατί έτσι ΗΘΕΛΑ! γμτ.....

Αλλά από το σκ που μας έρχεται και μετά όσο περνάει από το χέρι μου θα έχει βόλτα γιατί έχω σαλτάρει λέμεεεεεεε!!!

α και τον jtoro δεν θα τον παίρνουμε μαζί μας γιατί φέρνει και βροχή:D

Άντε ρε πάντα τέτοια! (στεγνά όμως!)

είπαμε η πινακίδα είναι στο δρόμο... έρχεται με τα πόδια.. μάλλον θα την έχω αύριο.. θα το σκεφτώ αν θα τη βάλω (δε θέλω να λερωθεί γι'αυτό..:lol: )

JTOROS Ο ΒΡΟΧΟΠΟΙΟΣ!!!!


άντε περαστικά σας και να σας δούμε σύντομα... και τον άλλο εννοώ που κάνει την κότα... !! (σιγά μη σου φύγει κανα πούπουλο ρε!)

:rotflmao:


τα λέμε λέμε!

:wave2:

periklisk
21/02/2005, 14:01
αχαχαχαχαχ

ΟΚ!
:lol: :wave2:

jtoros
21/02/2005, 16:00
Δημήτρης "The Rainman". Καλό ακούγεται. Σαν τους πιλότους ή παλιά τους ινδιάνους που είχαν και middle name...
ΜΕ αρέσει λέμε!

periklisk
21/02/2005, 16:08
Βάλε Δημήτρης "The Rainman" & "The lonely rider" γιατί δεν βλέπω να έρχεται κανένας μαζί σου!!!

χχεχεχεεε:D :wave2:

sotpag
22/02/2005, 15:36
ενω εγω η λουμπινα καφε στη Φαρινα και σπιτι....

αλλα που θα παει θα τα πουμε.

petridist
22/02/2005, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
ενω εγω η λουμπινα καφε στη Φαρινα και σπιτι....

αλλα που θα παει θα τα πουμε.

παντοφλίτσες, ζεστές κάλτσες, πιτζαμούλες και ταινιούλα στο STAR....

άντε γιατί κυκλοφορούν και ιώσεις και έισαι σε κατηγορία υψηλού κινδύνου....

μπουχαχαχαχαχαχα

ρε πως τα λέμε....

:rotflmao:

:wave2:

sotpag
22/02/2005, 23:42
μικρε και ... δικυκλιστη θα περιμενω να το στρωσεις και θα τα πουμε τοτε:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
θα κανουμε μια καλη κοντρα:beer: και θα σε κανω να:bigcry: και να:bawl: και εγω θα:D
τα λεμε........................................
..............
.............
.............
.............
............
..........
......
...
..
.


..
..........
.................

petridist
22/02/2005, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
μικρε και ... δικυκλιστη θα περιμενω να το στρωσεις και θα τα πουμε τοτε:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
θα κανουμε μια καλη κοντρα:beer: και θα σε κανω να:bigcry: και να:bawl: και εγω θα:D
τα λεμε........................................

.................

ποιόν ρε εμένα θα κοντράρεις???? εμένα που σε στροφή με 60χμ/ώρα βγαίνω εκτός δρόμου???

εμένα που δεν μπορώ να πλαγιάσω ούτε 15 μοίρες??

εμένα που πάει να πλαγιάσει η μοτό κι εγώ σηκώνομαι όρθιος!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΟΥΛΟΜΑΡΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ΛΕΜΕ!!!!!!

ΕΥΘΕΙΑ ΟΛΕ!!!!!


:lol: :lol: :lol:

:wave2: :wave2: