PDA

View Full Version : sapila racing V4!



Σελίδες : [1] 2

sapila racing
01/10/2008, 09:35
Εκει που καθόμουν στ αυγά μου ερχεται ενας γείτονας και με ψηνει να το παρω.
Ειναι του γυιού του και καθεται εδω και 5-6 χρόνια.
Μου λεει αρχικά οτι εχει ενα Honda 125 και αν το θελω. Αρχίζω κι εγω και σκεφτομαι οτι μπορεί να κανει για τον ανηψιό μου σε λίγα χρόνια κλπ.
Κι εκει που εψαχνα για CB50 μου ηρθε......


VFR400R NC24!

Πάντα μου αρεσε η πίσω ρόδα τους και το σύστημα κίνησης εκκεντροφόρων με γρανάζια :smokin:


143866

sapila racing
01/10/2008, 09:36
Τελικά μ εψησε :lol: και το πήρα, πολύ πολύ φτηνα εως τζάμπα.


143867

sapila racing
01/10/2008, 09:40
Βέβαια πριν ξεκινήσω εργασίες θα περιμένω να γίνει μεταβίβαση μην κατσει τίποτα.
Ειναι πλήρες με μερικα σπασίματα στα φαιρινγκ κλπ αλλά τίποτα χοντρό.
Λεει 16000 χλμ αλλά τα δισκόφρενα λένε αλλη ιστορία.

Παντως ειναι ενα μικρό εργοστάσιο, ολα στριμωγμένα, καρμπυρατερ, εξατμίσεις, 4 κύλινδροι σε πολυ μικρό χώρο.
Ειναι μικρό σε μέγεθος, κι ελαφρύ, μια χαρά θα είναι αν δεν εχει καμμιά ζημιά.
Ιδωμεν...... θα σας ενημερώσω για την πορεία του.

:wave2:


143868

byron
01/10/2008, 09:46
Εγώ το RC του catmanster θέλω να τσιμπίσω...:smokin:

sapila racing
01/10/2008, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ το RC του catmanster θέλω να τσιμπίσω...:smokin:

Σίγουρα το RC35 ειναι καλύτερο και πιο όμορφο, αλλά αυτό ειναι σεδόν το ίδιο και ηταν και σχεδόν τζάμπα!

Φαντάζεσαι την σκηνή που μπαίνουμε σε μια αποθήκη της διπλανης πολυκατοικίας, οπου ειναι και το μοτερ του ασανσέρ, και περιμένω να δω τι 125 ειναι αυτό....και βλέπω το VFR :eek:

Ειναι μοντέλο 87-88, το RC ηταν το επόμενο.

catmaster
01/10/2008, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Σίγουρα το RC35 ειναι καλύτερο και πιο όμορφο, αλλά αυτό ειναι σεδόν το ίδιο και ηταν και σχεδόν τζάμπα!

Φαντάζεσαι την σκηνή που μπαίνουμε σε μια αποθήκη της διπλανης πολυκατοικίας, οπου ειναι και το μοτερ του ασανσέρ, και περιμένω να δω τι 125 ειναι αυτό....και βλέπω το VFR :eek:

Ειναι μοντέλο 87-88, το RC ηταν το επόμενο.

Ωραία ....


[Βασικά άσχετο αλλά το δικό μου είναι μοντέλο παραγωγής 95 (κυκλοφορία Ελλάδα κάπου 98 αν θυμάμαι καλά γράφει η άδεια ) ..... και του έχω ρίξει άλλα δυό χιλιάρικα επάνω σε κουστούμια, πολυεστέρες , φρένα , φίλτρα ,αναρτήσεις, ηλεκτρονικές , κάρμπς και τα ρέστα ... ) ]

@Sapila .... ωραίο το μικρό - μην το πειράξεις αν θέλεις Άρη - κάνε υπομονή καμιά βδομάδα που επιστρέφω και θα βρεθούμε να το σκορπίσω όλο - βαλβίδες , καρμπς , ρυθμίσεις τα πάντα ... μπορεί να φαίνονται στριμωγμένα αλλά δεν είναι τίποτα δύσκολο ...

τσέκαρε το πίσω hub του μονόμπρατσου για το ρεγουλατόρο της αλυσίδας γιατί τα μαστόρια στην Ελλάδα αντί να ρυθμίζουν το τζόγο με το γατζόκλειδο το βαράγαν με ζουμπάδες και καλέμια και το γ@μάγανε ... :sick: - και είναι ακριβό spare part αν το έχουν διαλύσει ...

(θα του βρούμε και ένα ωραίο κουστούμι να του αλλάξουμε ... και κάνα μπροστινό από το cbr 600 κουμπώνει μια χαρά χωρίς να μου χαλάει την γεωμετρία )

:beer: :beer: :beer:




Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ το RC του catmanster θέλω να τσιμπίσω... :smokin:

έχει ένα θέμα το μηχανάκι μου με τους αναβάτες ..... τους πετάει από πάνω άμα μυρίσει Ιταλικό ...





:lol: :beer:

bentouza
01/10/2008, 10:52
Μπραβο, μπραβο..!!

Πολυ μ'αρεσουν τα μηχανακια σας κ ακομα περισσοτερο τα συμμαζέματα!!

Αντε μεγειές! :D

sapila racing
01/10/2008, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

@Sapila .... ωραίο το μικρό - μην το πειράξεις αν θέλεις Άρη - κάνε υπομονή καμιά βδομάδα που επιστρέφω και θα βρεθούμε να το σκορπίσω όλο - βαλβίδες , καρμπς , ρυθμίσεις τα πάντα ... μπορεί να φαίνονται στριμωγμένα αλλά δεν είναι τίποτα δύσκολο ...

τσέκαρε το πίσω hub του μονόμπρατσου για το ρεγουλατόρο της αλυσίδας γιατί τα μαστόρια στην Ελλάδα αντί να ρυθμίζουν το τζόγο με το γατζόκλειδο το βαράγαν με ζουμπάδες και καλέμια και το γ@μάγανε ... :sick: - και είναι ακριβό spare part αν το έχουν διαλύσει ...

(θα του βρούμε και ένα ωραίο κουστούμι να του αλλάξουμε ... και κάνα μπροστινό από το cbr 600 κουμπώνει μια χαρά χωρίς να μου χαλάει την γεωμετρία )

:beer: :beer: :beer:


χμμμ να περιμένω μια βδομάδα ε?? Δύσκολο το βλέπω :lol:

Με τρωει να του καθαρίσω τα καρμπυρατερ και το τεπόζιτο να δω οτι δουλευει καλά, αλλά απο την αλλη δεν ειναι στην κατοχή μου ακόμα.
Πάντως ειναι καλή μηχανή, λίγο σαν το ασχημο παπάκι.
Εγω το σκεφτομαι με στρογγυλό φαναρι σαν την αλλη εκδοση που εχω δεί, και μου φαίνεται πιο όμορφο.
Track bike θα γίνει, θα το δωσω πουθενα, δεν ξερω...
Αλλά θα το φτιάξω πρωτα.
Θα κοιταξω αυτο που μου ειπες, αν και δεν ειχα ποτε μονόμπρατσο να ξερω τις ιδιομορφίες τους, βρηκα κατι ψιλα στο νετ, αλλά οχι ολόκληρο manual.
14000 το κόκκινο, θα ουρλιάζει το εργαλείο:smokin:

MikeG
01/10/2008, 11:16
Αν το φτιάξεις & θελήσεις να το πουλήσεις, ενημέρωσε με.... :look: :look: :wave2:

sapila racing
01/10/2008, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αν το φτιάξεις & θελήσεις να το πουλήσεις, ενημέρωσε με.... :look: :look: :wave2:

ωπα νατος κιόλας ο πρώτος πελάτης!! :wave2:

Αν ειναι να πουληθεί θα σου πω, αν και το βλέπω να το φτιάχνω και να το χαρίζω μαλλον.

Εχω και την αδερφή μου που της ειχα φτιαξει ενα ωραίο SRX600 το οποίο καταστράφηκε και δεν εχει μηχανή πλέον.

Παντως το σίγουρο ειναι οτι ειναι μοτοσυκλέτα που αξίζει να ασχοληθω και θα την φτιάξω.

Ρε συ Ακη, αυτη η σέλλα πως βγαίνει, βγάζεις πρωτα ολα τα πλαστικα??

MikeG
01/10/2008, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
ωπα νατος κιόλας ο πρώτος πελάτης!! :wave2:

Αν ειναι να πουληθεί θα σου πω, αν και το βλέπω να το φτιάχνω και να το χαρίζω μαλλον.




Αν το χαρίζεις κιόλας τότε ακόμα καλύτερα... & εγώ θα σε προμηθεύω ρακί και κρασί ες αεί.


:lol: :lol: :lol: :wave2: :wave2:

catmaster
01/10/2008, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
χμμμ να περιμένω μια βδομάδα ε?? Δύσκολο το βλέπω :lol:

Με τρωει να του καθαρίσω τα καρμπυρατερ και το τεπόζιτο να δω οτι δουλευει καλά, αλλά απο την αλλη δεν ειναι στην κατοχή μου ακόμα.
Πάντως ειναι καλή μηχανή, λίγο σαν το ασχημο παπάκι.
Εγω το σκεφτομαι με στρογγυλό φαναρι σαν την αλλη εκδοση που εχω δεί, και μου φαίνεται πιο όμορφο.
Track bike θα γίνει, θα το δωσω πουθενα, δεν ξερω...
Αλλά θα το φτιάξω πρωτα.
Θα κοιταξω αυτο που μου ειπες, αν και δεν ειχα ποτε μονόμπρατσο να ξερω τις ιδιομορφίες τους, βρηκα κατι ψιλα στο νετ, αλλά οχι ολόκληρο manual.
14000 το κόκκινο, θα ουρλιάζει το εργαλείο:smokin:

Άστο που σου λέω να προλάβω να γυρίσω από Βουκουρέστι που σου λέω.... ειδικά τα καρμπς άμα τα σκορπίσεις είναι μανίκι να τα ρυθμίσεις μέσα στο V έτσι που είναι χωμένα στις κάσες ...
Άν σκαλίσεις τσέκαρε και το διάφραγμα στο ρουμπινέτο γιατί εκεί είχαν προβληματάκια και άφηναν βενζίνη χύμα ...

(θα μετρήσουμε και μια συμπίεση .... αν θυμάμαι καλά και αυτό παίρνει τα πολύ ψιλά μπουζί - τα ακριβά- και θέλει αντάπτορα ψιλό .... έχουμε ειδική κατασκευή ...:smokin: )

και manual έχουμε - αν θυμάμαι καλά καλύπτει όλη την σειρα RVF και VFR ... :smokin:



περίμενε πάντως σου λέω ρε κ@βλωμένε αρχαιοκάπηλε - με τα κατσαβίδια και τα τρυπάνια στο χέρι είσαι με τη μία ...

:lol:

:beer: :beer: :beer:

sapila racing
01/10/2008, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αν το χαρίζεις κιόλας τότε ακόμα καλύτερα... & εγώ θα σε προμηθεύω ρακί και κρασί ες αεί.


:lol: :lol: :lol: :wave2: :wave2:

Δελεαστική η πρότασή σου!! :beer:

Η αδελφή μου εχει βέβαια προτεραιότητα, θα τα πούμε εν καιρώ.

Πάντως εκει που ελεγα τι θα φτιάξω, τι θα φτιάξω, ξαφνικά μου ηρθε ετοιμο.
Και να φανταστείς οτι ηταν στα 20 μετρα απο το γκαραζ μου, χωμένο μεσα στο αποθκάκι τόσα χρόνια!

OldMan
01/10/2008, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
αυτη η σέλλα πως βγαίνει, βγάζεις πρωτα ολα τα πλαστικα??
Εεε ρε γλέντια .... :winka:

MikeG
01/10/2008, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Δελεαστική η πρότασή σου!! :beer:

Η αδελφή μου εχει βέβαια προτεραιότητα, θα τα πούμε εν καιρώ.

Πάντως εκει που ελεγα τι θα φτιάξω, τι θα φτιάξω, ξαφνικά μου ηρθε ετοιμο.
Και να φανταστείς οτι ηταν στα 20 μετρα απο το γκαραζ μου, χωμένο μεσα στο αποθκάκι τόσα χρόνια!

Εννοείτε.:winka:
Αν έχεις μεράκι να φτιάχνεις τότε όταν τελειώσεις αυτό θα ψάξω να σου βρω καμιά αρχαιολογία που μου αρέσει, να τη σενιάρεις να κάνω τις βραδυνές μοναχικές βόλτες μου.
Όσο για τη πρόταση μπορεί να κανονιστεί η προμήθεια χωρίς κανένα αντάλλαγμα, αρκεί να πίνετε ένα και για μένα.

:beer: :beer: :wave2:

byron
01/10/2008, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εεε ρε γλέντια .... :winka:

Αυτά είναι αδιάφορες λεπτομέρειες για τον Αρη. Στο SB6 για να αλλάξει μπροστινό γρανάζι, κατεβάζει μοτέρ :p

catmaster
01/10/2008, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ρε συ Ακη, αυτη η σέλλα πως βγαίνει, βγάζεις πρωτα ολα τα πλαστικα??


σιγά μην περίμενες ...


2 βίδες έχει από κάτω της στο μπροστινό μέρος σήκωσε λίγο τις άκρες της και θα τις δείς ... οκτάρι η δεκάρι καρυδάκι .... πρόσεχε το πίσω πλαστικό ουράς αν λύσεις γιατί είναι μονοκόματο και βγαίνει τραβηχτό ....


:wave2:

catmaster
01/10/2008, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εεε ρε γλέντια .... :winka:


ανθρώπους περιμέναμε .... :smokin:

sapila racing
01/10/2008, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εεε ρε γλέντια .... :winka:


Eιδες τι παθαίνεις μα τα μηχανάκια με τα φαίρινγκ....

Εγω δεν ειχα ποτε μου πριν το bimota, αλλα εκείνο ειναι αλλο καπελλο.

Αυτο εδω εχει του κόσμου τα πλαστικά γύρω γύρω.
Θα παω σήμερα μετα τη δουλειά και θα τα βγάλω όλα να δω τι γίνεται απο κάτω! :wave2:

makis206
01/10/2008, 11:48
Καλή δύναμη γι'ακόμα μια φορά Άρη, εύχομαι να απλώνεις το χεράκι σου και να πιάνεις ότι χρειαστείς για να το φτιάξεις όπως στα κινούμενα σχέδια !:lol:


Κουκλί είναι, κι αυτή η μονομπρατσιά... :a8:


:beer: :beer:

catmaster
01/10/2008, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Eιδες τι παθαίνεις μα τα μηχανάκια με τα φαίρινγκ....

Εγω δεν ειχα ποτε μου πριν το bimota, αλλα εκείνο ειναι αλλο καπελλο.

Αυτο εδω εχει του κόσμου τα πλαστικά γύρω γύρω.
Θα παω σήμερα μετα τη δουλειά και θα τα βγάλω όλα να δω τι γίνεται απο κάτω! :wave2:

πρόσεχε με τα πλαστικά - με το μαλακό γιατί αν είναι πολύ ταλαιπωρημένα σπάνε στα αυτάκια ...

από κάτω αυτό που θα δείς είναι τρελό στρίμωγμα ... για να φτάσεις μπροστινή κεφαλή θέλει φιλτροκούτι έξω , καρμπς έξω , δεν είμαι σίγουρος για πολλαπλασιαστές αν είναι στην ίδια θέση με το Rvf - αν ναί έξω και ψυγείο έξω ..

(άμα δεν έχει υπομονή ο άνθρωπΑς .... ) :smokin:


:beer: :beer:

sapila racing
01/10/2008, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
πρόσεχε με τα πλαστικά - με το μαλακό γιατί αν είναι πολύ ταλαιπωρημένα σπάνε στα αυτάκια ...

από κάτω αυτό που θα δείς είναι τρελό στρίμωγμα ... για να φτάσεις μπροστινή κεφαλή θέλει φιλτροκούτι έξω , καρμπς έξω , δεν είμαι σίγουρος για πολλαπλασιαστές αν είναι στην ίδια θέση με το Rvf - αν ναί έξω και ψυγείο έξω ..

(άμα δεν έχει υπομονή ο άνθρωπΑς .... ) :smokin:


:beer: :beer:

Ε ξέρεις τωρα... σε δουλειά να βρισκόμαστε :wave2:

@ byr0n Θα το αλλάξω το γρανάζι στο SB6 και χωρίς να κατεβάσω μοτερ, εχω κάνει μελέτη!

@ MikeG τωρα που ερχεται χειμώνας και σταματάμε τις μπύρες η πρόταση σου ειξναι ακόμα πιο δελεαστική !!

@makis
Γεια σου φίλε!! :wave2:

reinmeister
01/10/2008, 12:04
μεγειες...:beer: :beer: καλα μπλεξιματα...:rotflmao: :rotflmao:

sapila racing
01/10/2008, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μεγειες...:beer: :beer: καλα μπλεξιματα...:rotflmao: :rotflmao:

Ευχαιστώ! Ο σκόπός (που ηταν το μπλέξιμο) επετευχθη :smokin:

filipp0s
01/10/2008, 12:15
ελα ρε! Αυτα είναι!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

και που σαι... μην περιμένεις τον cat... γιατί μετα θα αρχίσουν να σκορπάνε τα πλαστικά στο δρόμο... :rotflmao: :rotflmao:

catmaster
01/10/2008, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
ελα ρε! Αυτα είναι!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

και που σαι... μην περιμένεις τον cat... γιατί μετα θα αρχίσουν να σκορπάνε τα πλαστικά στο δρόμο... :rotflmao: :rotflmao:

φήμες ... λασπολογία ...


(το δεξί πλαινό έφυγε μόνο .... ) :smokin:

sapila racing
01/10/2008, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
ελα ρε! Αυτα είναι!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

και που σαι... μην περιμένεις τον cat... γιατί μετα θα αρχίσουν να σκορπάνε τα πλαστικά στο δρόμο... :rotflmao: :rotflmao:

:lol: εντάξει παίζει να τα μειώσουμε τα πλαστικά.
Ειδα αυτό και μου αρεσε!


143931

reinmeister
01/10/2008, 12:33
nc 30... μακραν το καλυτερο 400αρι ολων των εποχων απο ολες τις αποψεις...και προσωπικη μου λατρεια...


143932

Operater
01/10/2008, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
nc 30... μακραν το καλυτερο 400αρι ολων των εποχων απο ολες τις αποψεις...και προσωπικη μου λατρεια...

τα ίδια μου έλεγες και για το cb-1 :lol: :wave2:

reinmeister
01/10/2008, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
τα ίδια μου έλεγες και για το cb-1 :lol: :wave2:

εχε χαρη τσογλανε που δεν θελω να χαλασω το ποστ του ανθρωπου...:D

MikeG
01/10/2008, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
nc 30... μακραν το καλυτερο 400αρι ολων των εποχων απο ολες τις αποψεις...και προσωπικη μου λατρεια...

Ένα τέτοιο ρε παιδιά που θα βρούμε...?Ε?:eyepop: :eyepop: :wave2:

catmaster
01/10/2008, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
nc 30... μακραν το καλυτερο 400αρι ολων των εποχων απο ολες τις αποψεις...και προσωπικη μου λατρεια...


μουν@ρα ήταν και είναι ακόμη και τώρα .... αν και προτιμώ το nc35 λόγω στησίματος, φρένων και Usd .... (πάντως σε κανένα από αυτά δεν μπορείς να "παίξεις" .... πολύ "φιμωμένη" κεφαλή και δεν παίρνει πολύ τουμπάνιασμα ... )


:wave2:

byron
01/10/2008, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
nc 30... μακραν το καλυτερο 400αρι ολων των εποχων απο ολες τις αποψεις...και προσωπικη μου λατρεια...

:nono: Αυτό είναι το καλύτερο μακράν......:smokin:

Αρη κοίτα εδώ (http://www.400greybike.cc/newforum/) και εδώ για μανουάλια (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=56732&highlight=RVF%2A)


143935

catmaster
01/10/2008, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
:nono: Αυτό είναι το καλύτερο μακράν......:smokin:

Αρη κοίτα εδώ (http://www.400greybike.cc/newforum/) και εδώ για μανουάλια (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=56732&highlight=RVF%2A)

κουκλίτσα .... :blush: ίδια με την δικιά μου το μανάρι μου .... :a07: :a07:


(manual έχουμε καλό λέμε - αγγλικό και spares catalog έχουμε .... )


:beer: :wave2:

makis206
01/10/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
κουκλίτσα .... :blush: ίδια με την δικιά μου το μανάρι μου .... :a07: :a07:

:eyepop:

Καλά εσένα πρέπει μια μέρα να επισκεφτώ το γκαράζ σου δεν το συζητώ ! :a8: :a8: :a8:


Εννοείται ότι θα είσαι κι εσύ εκεί ρε Άκη :lol: :beer:

reinmeister
01/10/2008, 12:52
κοιτα που θα γινουμε μπιλιες...:rotflmao: :rotflmao:

κοριτσια το nc 30 ηταν το καλυτερο...περισσοτερο ενισχυμενος σκελετος στον λαιμο,χωρις τις προγραμματισμενες ελαστικοτητες του rvf,μεγαλυτερoi αυλοι εισαγωγης-εξαγωγης, και 34mm καρμπυρατερ αντι για 32 του rvf...στην f2 στην ιαπωνια μαμουσε κι εδερνε...πολυ περισσοτερο ξυραφι απο το rvf...το μπροστινο του παροτι συμβατικο ηταν εκπληκτικο...το μονο μειον ηταν η 18αρα πισω ζαντα κι αυτο λογω επιλογης ελαστικων...

καντε ενα search να δειτε πιο προτιμουσαν ολοι...

εδω ειναι τα Hrc manuals και για τα δυο...:beer: :beer:

http://www.akhara.com/nc30/nc30manuals/

dirtbird
01/10/2008, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
Μπραβο, μπραβο..!!

Πολυ μ'αρεσουν τα μηχανακια σας κ ακομα περισσοτερο τα συμμαζέματα!!

Αντε μεγειές! :D

Σου διαφεύγει βέβαια ότι και με τους δύο πάνω σε δαύτα είναι σαν να οδηγούν mini bikes...:bigcry: :bigcry: :rotflmao:

catmaster
01/10/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σου διαφεύγει βέβαια ότι και με τους δύο πάνω σε δαύτα είναι σαν να οδηγούν mini bikes...:bigcry: :bigcry: :rotflmao:


:D :D το τρώγαμε όλο το φαί μας μικροί - τι να κάνουμε δηλαδή ....


(όταν είμαι πάνω στο Rvf δεν υπάρχει μηχανάκι από κάτω ... :sad: )

sapila racing
01/10/2008, 13:02
@byr0n ευχαριστω φίλε, τα εχω βρει αυτα τα link ηδη.

Oμως για το NC24, το haynes εχει μόνο ενα appendix με τα βασικά, δεν το καλύπτει.

Ειναι σαν να παίζεις παιχνίδι 'βρείτε τις διαφορές'. :dizzy:

Για το NC30 κλπ υπαρχουν στο νετ.

byron
01/10/2008, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Oμως για το NC24, το haynes εχει μόνο ενα appendix με τα βασικά, δεν το καλύπτει.


Στο 1ο link που είναι το φόρουμ, έχει section για τα V4 -> NC21, NC24, NC30 & NC35

sapila racing
01/10/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σου διαφεύγει βέβαια ότι και με τους δύο πάνω σε δαύτα είναι σαν να οδηγούν mini bikes...:bigcry: :bigcry: :rotflmao:

Ειναι μικρό αλλά κάθεσαι ανετα, η θέση οδήγησης δεν ειναι και πολύ σπορ.

Θα ελεγα οτι ειναι ιδανικό για κοπέλες :lol: :wave2:

Και για τους υπόλοιπους.

Δεν εχουμε NC30 NC35, NC24 εχουμε. Αμαν πια με μπριζωνετε και δεν μπορω να φτιάξω το κολοπρόγραμμα..... :hypnotize

Και θα ητνα και διπλοστρογγυλοφάναρο σαν το Bimota ρε γα%$#το.
Δεν μπορούσε ο γείτονας να ειχε παρει το καλο δηλαδή? :lol:

sapila racing
01/10/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Στο 1ο link που είναι το φόρουμ, έχει section για τα V4 -> NC21, NC24, NC30 & NC35

Ναι το εχω δει, αλλά ειναι τυπου 'εχω αυτό τοπρόβλημα, τι να κάνω' ξερεις τωρα, όπως ρωτάνε τον Oldman στα τεχνικά. :lol:

Παντως εχει πολλές πληροφορίες και πολλες ομοιότητες με τα NC30-35, αρκεί να βρεις τις διαφορες.

SeNNinhA
01/10/2008, 13:30
Δες εδώ ενα πολύ όμορφα φτιαγμένο RC30


143937

makis206
01/10/2008, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Δες εδώ ενα πολύ όμορφα φτιαγμένο RC30

Χόλυ σιτ μάδερ φακ !:eyepop: :lol:

Όσο βλέπω αυτά τα πράγματα και φέρνω στο μυαλό τα σημερινά design...:sad:

sapila racing
01/10/2008, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Δες εδώ ενα πολύ όμορφα φτιαγμένο RC30

Aλλος μπριζάκιας εδω!! :wave2:

Κουκλί ειναι το ατιμο.

Αν ηταν NC30 η 35 δεν θα το συζητούσα, θα του εκανα κανονικό restoring.
Αυτο εδω που εχω δεν ειναι και πολύ όμορφο, αλλά ειναι καλή μοτοσυκλέτα και σίγουρα θα φτιαχτεί και δεν θα παει χαμένη.

Μηπως να πηγαίνω πίστα με δαυτο αντι το SB6?
Aλλά θέλει αλλα πραγματα για πίστα. Το πηρούνι πχ που εχει ειναι λίγο της πλάκας...

Και ξερετε πως παει οταν ξεκινας να αλλάζεις πηρούνια φρενα κλπ ε?

byron
01/10/2008, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Δες εδώ ενα πολύ όμορφα φτιαγμένο RC30

Βάλε και μια τιμούλα για το όμορφα φτιαγμένο RC30...:blush: γιατί είναι πολλά τα λεφτα Αρη....

byron
01/10/2008, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Και ξερετε πως παει οταν ξεκινας να αλλάζεις πηρούνια φρενα κλπ ε?

Ξέρουμε, ξέρουμε :bawl: :lol: :rotflmao:

Κρατάς το μοτέρ και τον σκελετό και το υπόλοιπο πάει σκουπίδια :wave2:

catmaster
01/10/2008, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
@byr0n ευχαριστω φίλε, τα εχω βρει αυτα τα link ηδη.

Oμως για το NC24, το haynes εχει μόνο ενα appendix με τα βασικά, δεν το καλύπτει.

Ειναι σαν να παίζεις παιχνίδι 'βρείτε τις διαφορές'. :dizzy:

Για το NC30 κλπ υπαρχουν στο νετ.

δεν ξέρω αν κοίταξες και εδώ (http://www.dunc.freeuk.com/bikes/nc24/engineindex.htm)

:wave2:

sapila racing
01/10/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ξέρουμε, ξέρουμε :bawl: :lol: :rotflmao:

Κρατάς το μοτέρ και τον σκελετό και το υπόλοιπο πάει σκουπίδια :wave2:

ΑΑΑααα οχι. :nono:

Και το μονόμπρατσο ψαλίδι και τουλάχιστον τον πίσω τροχό! :wave2: :lol:

SeNNinhA
01/10/2008, 14:18
Fairing για το δικό σου από το

Ebay (http://cgi.ebay.com.au/FOR-HONDA-VFR400-NC24-NC-24-AFTERMARKET-FAIRING-NEW-2_W0QQitemZ260204566969QQihZ016QQcategoryZ10460QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262)

SeNNinhA
01/10/2008, 14:19
Αυτά εδώ


143944

SeNNinhA
01/10/2008, 17:15
Δείτε και μια φοβερή μεταμόρφωση από ενα NC30 που πωλείται στο Ebay (http://cgi.ebay.co.uk/K-CONVERSIONS-HONDA-VFR-400-RR-NC30-CUSTOM-BIKE-KONICA_W0QQitemZ170267162613QQcmdZViewItem?hash=item170267162613&_trkparms=39%3A1|66%3A2|65%3A7|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14) 3.000 λίρες


143974

Tpap
02/10/2008, 01:32
Με το καλό, Άρη....:beer: :beer:

Η συλλογή/κατοχή δεινοσαύρων από άλλες εποχές είναι ανίατη ασθένεια. Την στιγμή που θα μπεί στο αίμα σου αλλάζεις σιγά-σιγά. \

Περνας από χωριά και κοιτάς αδιάκριτα μέσα σε αυλές, πίσω από μάντρες. Αν ανοίξει μια πόρτα γκαράζ κοντοστέκεσαι να ρίξεις μια κλεφτή ματιά εντός.

Τριγυρνάς και αφήνεις χαρτάκια ''αν πωλείται, ενδιαφέρομαι'', χτυπάς κουδούνια και ψάχνεις τους ιδιοκτήτες....όπου δείς παλιατζίδικο, αμέσως δεξιά και χειρόφρενο.

Και άλλα πολλά ευτράπελα.

Αρη, θα ξηγηθείς βόλτα. :beer: :beer: :wave2:

shatz
02/10/2008, 06:56
Μπράβο ρε Άρη,

Πάντα τέτοια. Καλοτάξιδο φίλε.

Χαιρετώ

AntoD
02/10/2008, 07:09
Ετσι οπως τα λετε ειναι...αρρωστεια....


και ξαφνικα μαζευεις περισσοτερα απ οσα μπορεις να φτιαξεις...αλλα δεν πειραζει...εχει την πλακα του...


Με γεια Αρη..και καλομαζευτο.....

sapila racing
02/10/2008, 09:37
Ευχαριστω για τα καλά σας λόγια :beer:

Μια που ειχα λίγο χρόνο χτες πήγα να δω τι γίνεται με το νεο απόκτημα.

Τα πλαστικα βγαίνουν ευκολα και περιέργως πρεπει να τα βγαλεις για να βγει η σέλλα.


144027

sapila racing
02/10/2008, 09:39
Εξω και το φιλτροκούτι και σειρα εχουν τα καρμπυρατερ...

Πολύ εργοστασιακο look.


144028

sapila racing
02/10/2008, 09:40
Υδρόψυκτο αλλά εχει και ψυγείο λαδιού.


144029

sapila racing
02/10/2008, 09:45
Pro Arm Advanced Suspension System by Honda Racing Technology.

:smokin:


144032

tsofras
02/10/2008, 10:13
Μπράβο ρε φίλε, μετά το Bimota συνεχίζεις την εξαιρετική δουλειά.
Πιστεύω αυτό που κάνεις είναι όνειρο ζωής για αρκετούς απο εμάς, και προσωπικά σε ζηλεύω ( με την καλή έννοια πάντα) γιατί δεν έχω τις γνώσεις για κάτι τέτοιο.
Συνέχισε να κάνεις αυτό που αγαπάς για να χαιρόμαστε και εμείς μαζί σου :wave2:

arkastt
02/10/2008, 13:50
Ορίστε το δικό μου NC35 πλήρως restoring.

http://xs128.xs.to/xs128/08252/100_1631250.jpg

Άρη πρέπει να με κατάλαβες . Αρκάδιος.

[img=http://xs128.xs.to/xs128/08252/100_1631250.jpg] (http://xs.to)

sapila racing
02/10/2008, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από arkastt
Ορίστε το δικό μου NC35 πλήρως restoring.

http://xs128.xs.to/xs128/08252/100_1631250.jpg

Άρη πρέπει να με κατάλαβες . Αρκάδιος.

[img=http://xs128.xs.to/xs128/08252/100_1631250.jpg] (http://xs.to)

Γεια σου Αρκάδιε!! Που εισαι βρε ανθρωπε?

@ tsofras
Eυχαριστω για τα λογια σου φίλε!

:beer:

arkastt
02/10/2008, 14:41
Άρη είμαι Θεσσαλονίκη σε εργοτάξιο με τρελή βροχή , ρακαράκι , κράνος , αδιάβροχο , γελέκο ασφαλείας , παπούτσια με σίδερο κ.λ.π. (Θα μείνω 8 μήνες)
Αύριο απόγευμα θα είμαι στην Αθήνα για σ/κ.
Ωραίο το νέο απόκτημα , τελικά είναι μικρόβιο . Εγώ δεν περίμενα να σε συγκινήσει το VFR μετά το Bimota .Αλλά μπράβο σου , γενικότερα σημαίνει ότι φλόγα μέσα σου δέν έχει σβήσει ίσως να είσαι ακόμα έφηβος.
Show must go on .

Μάθε με πώς να βάζω photo στο forum σε π.μ. και να φαίνεται όπως οι δικές σας . Αν μπορείς κάντο για μένα.
Χαιρετισμούς

kachius
02/10/2008, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από arkastt
Μάθε με πώς να βάζω photo στο forum σε π.μ. και να φαίνεται όπως οι δικές σας

Δες λίγο πιο κάτω (3-4 ποστ) σε αυτή τη σελίδα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=13896&perpage=15&pagenumber=3)
:wave2:

ΥΓ.: Κουκλί το rvf

p@nos
02/10/2008, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από arkastt
Ορίστε το δικό μου NC35 πλήρως restoring.

http://xs128.xs.to/xs128/08252/100_1631250.jpg

Άρη πρέπει να με κατάλαβες . Αρκάδιος.





πανεμορφο!!!

δωσε φωτο στο λαο!!!!!!!!!!!!

arkastt
02/10/2008, 15:43
Δείτε :

http://xs.to/xs.php?h=xs125&d=08141&f=100_0858233.jpg http://xs.to/xs.php?h=xs227&d=08185&f=100_1590169.jpg
http://xs.to/xs.php?h=xs227&d=08185&f=100_1590169.jpg http://xs.to/xs.php?h=xs128&d=08252&f=100_1630166.jpg http://xs.to/xs.php?h=xs227&d=08185&f=100_1585258.jpg

odt
02/10/2008, 16:03
Καλύτερο είναι το NC35....:o



Το καλύτερο NC35 θα είναι αυτό που θα φοράει όλα αυτά...:smokin: :smokin: :smokin:


144071

odt
02/10/2008, 16:04
και αυτό....από εννιά πενηντατέσσερΟ....




















οι φωτογραφίες έχουν κοπιράιτ....



:smokin:


144072

sapila racing
02/10/2008, 16:13
Tου Αρκάδιου

Ωραίο το μηχανάκι ωραία και η ράμπα σου Αρκάδιε!! :wave2:

Κοίτα πιο πανω στο ποστ του kachius και ακολούθα τις οδηγίες, ειναι απλό.
Αν εχεις πρόβλημα πες μου.

Ειμαστε πολοί τρελλοί εδω μέσα ε?? :rotflmao: :beer:


144074

nktR
02/10/2008, 16:53
αυτό το συγκεκριμένο είχα
και σε αυτό έμαθα οδήγηση στην πίστα...


144077

nktR
02/10/2008, 16:56
και ήθελα να το κάνω έτσι...όχι σε χρώματα.....και τελικά μου το πήρε ένας πιτσιρικάς για να το κάνει west.....και την πάτησα γιατί το xt του κουμπάρου που ήθελα δεν το πουλάει :bawl:

θα δούμε....


144078

byron
02/10/2008, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από arkastt
Δείτε : Του Αρκάδιου 1



144083

byron
02/10/2008, 18:01
Tου Αρκάδιου 2


144086

byron
02/10/2008, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από arkastt
Δείτε :


144088

sapila racing
02/10/2008, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Tου Αρκάδιου 2

Κουκλί ε?? :eek: :eek:

Αρκάδιε μπραβο σου!! :a10:

DimChios
04/10/2008, 07:18
Αρη μπραβο ρε φιλε! Αξιος να σαι παντα!!!!


Αρκαδιε, το μοτορι σου ΓΑΜΑΕΙ!!!! ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ να το προσεχεις!!!!!

Ας εβρισκα ενα τετοιο ρε γμτ!!!! :sad:

arxaios
04/10/2008, 11:35
Ρε 'συ 'Αρη ........... ειλικρινά σε ζηλεύω !!! Μια το Bimota, τώρα αυτό ..............
α) Το μηχανάκι δεν είναι για αδελφές !!! Με απλά λόγια μην το δώσεις στην αδελφή σου .....:lol: :lol: :lol:
β) Για φαντάσου ένα βαψιματάκι στα χρώματα του "Fast" Freddie Spencer ............:smokin: :smokin: :smokin:

sapila racing
06/10/2008, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ρε 'συ 'Αρη ........... ειλικρινά σε ζηλεύω !!! Μια το Bimota, τώρα αυτό ..............
α) Το μηχανάκι δεν είναι για αδελφές !!! Με απλά λόγια μην το δώσεις στην αδελφή σου .....:lol: :lol: :lol:
β) Για φαντάσου ένα βαψιματάκι στα χρώματα του "Fast" Freddie Spencer ............:smokin: :smokin: :smokin:

Μη νομίζεις και η αδελφή μου ειναι λίγο σπάνια περίπτωση.
Οι τελευταίες 2 μοτοσυκλέτες της ηταν Yamaha SR500 και Yamaha SRX600 μόνο με μανιβέλα.

Το εχω δει στα χρωματα της Rothmans και ειναι κούκλα.
Νατο!


144464

nktR
06/10/2008, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μη νομίζεις και η αδελφή μου ειναι λίγο σπάνια περίπτωση.
Οι τελευταίες 2 μοτοσυκλέτες της ηταν Yamaha SR500 και Yamaha SRX600 μόνο με μανιβέλα.

Το εχω δει στα χρωματα της Rothmans και ειναι κούκλα.
Νατο!

:beer:
πανέμορφο !!!

AntoD
06/10/2008, 13:12
Καλο το βαψιμο αλλα ρε παιδια το μηχανακι οχι μονο τα δειχνει τα χρονια του αλλα αλλα τοσα...

πολυ αδιαφορο ντιζαιν...μονο κανα καλο βαψιμο ρεπλικα το σωζει καπως...Σορυ Αρη...

arxaios
06/10/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μη νομίζεις και η αδελφή μου ειναι λίγο σπάνια περίπτωση.
Οι τελευταίες 2 μοτοσυκλέτες της ηταν Yamaha SR500 και Yamaha SRX600 μόνο με μανιβέλα.

Το εχω δει στα χρωματα της Rothmans και ειναι κούκλα.
Νατο!

Αυτό ακριβώς έλεγα ..............:a18: :a23: :a09:

sapila racing
07/10/2008, 16:37
Χτες λοιπόν καθαρισα το ρεζερβουαρ και βρωμισε ο τόπος βερνικίλα.
Λεω λοιπόν να δοκιμασω να το βαλω μπρος να το ακούσω επιτελους.
Ομως τα καρμπυρατερ δεν δουλευουν, σιγουρα ειναι αρκετα εως πού βουλωμένα αν κρινω απο την κατασταση της βενζίνης που ειχε μεινει στο τεπόζιτο.
Παντως με λίγο κέρασμα απο τις εισαγωγες πηρε μπρος και δουλευει ομορφα, ησυχα, αβίαστα κλπ.
Καλα παμε.
Επομενο σταδιο λυσιμο καρμπυρατερ.
Ηρθε κι ενας φίλος και μου χαλασε την καρδιά όμως.
Παλιος μηχανικός και αγωνιζόμενος που κανουμε παρέα και γνωστης των Ιαπωνικών.
Μου λεει 'Δωστο να ησυχασεις κι εγω θα σου δωσω ενα VF1000R'.

Οπότε πρεπει να το φτιάξω γρήγορα να μην το ξαναδει! :lol:

Μετα ηρθε κι ενας φίλος Ducatakιας και μου την ειπε για το VFR και αναγκάστηκα να του πω οτι αυτο οταν μιζάρει παιρνει πιο πολλές στροφές απο το δικό του. :lol:

Ωραία περάσαμε και χτες στο garage :beer:


144592

Elle
08/10/2008, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Χτες λοιπόν καθαρισα το ρεζερβουαρ και βρωμισε ο τόπος βερνικίλα.
Λεω λοιπόν να δοκιμασω να το βαλω μπρος να το ακούσω επιτελους.
Ομως τα καρμπυρατερ δεν δουλευουν, σιγουρα ειναι αρκετα εως πού βουλωμένα αν κρινω απο την κατασταση της βενζίνης που ειχε μεινει στο τεπόζιτο.
Παντως με λίγο κέρασμα απο τις εισαγωγες πηρε μπρος και δουλευει ομορφα, ησυχα, αβίαστα κλπ.
Καλα παμε.
Επομενο σταδιο λυσιμο καρμπυρατερ.
Ηρθε κι ενας φίλος και μου χαλασε την καρδιά όμως.
Παλιος μηχανικός και αγωνιζόμενος που κανουμε παρέα και γνωστης των Ιαπωνικών.
Μου λεει 'Δωστο να ησυχασεις κι εγω θα σου δωσω ενα VF1000R'.

Οπότε πρεπει να το φτιάξω γρήγορα να μην το ξαναδει! :lol:

Μετα ηρθε κι ενας φίλος Ducatakιας και μου την ειπε για το VFR και αναγκάστηκα να του πω οτι αυτο οταν μιζάρει παιρνει πιο πολλές στροφές απο το δικό του. :lol:

Ωραία περάσαμε και χτες στο garage :beer:

Θα το κρατήσεις δηλαδή;:lol: Δε θες το 1000?

sapila racing
09/10/2008, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Θα το κρατήσεις δηλαδή;:lol: Δε θες το 1000?

Λεω μήπως πρέπει να βιαστω, για να παρω και το 1000.
Ετσι κιαλλιώς αυτό θα το φτιάξω να το δωσω.

odt
03/12/2008, 15:27
κανένα νέο από το V4-ακι? :wave2:

Xristos67
03/12/2008, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ένα τέτοιο ρε παιδιά που θα βρούμε...?Ε?:eyepop: :eyepop: :wave2:


Stin Agllia paizoun polla...ta xrisimopoiousan se sxoleia odigisis gia pista kai track days...
kai exoun kai para poli kali fimi gia to parapano...

Xristos67
03/12/2008, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aλλος μπριζάκιας εδω!! :wave2:

Κουκλί ειναι το ατιμο.

Αν ηταν NC30 η 35 δεν θα το συζητούσα, θα του εκανα κανονικό restoring.
Αυτο εδω που εχω δεν ειναι και πολύ όμορφο, αλλά ειναι καλή μοτοσυκλέτα και σίγουρα θα φτιαχτεί και δεν θα παει χαμένη.

Μηπως να πηγαίνω πίστα με δαυτο αντι το SB6?
Aλλά θέλει αλλα πραγματα για πίστα. Το πηρούνι πχ που εχει ειναι λίγο της πλάκας...

Και ξερετε πως παει οταν ξεκινας να αλλάζεις πηρούνια φρενα κλπ ε?

Den eimai Athina...na tsekaro ti exo...alla 8imamai oti exo timonoplakes NC35 kai pirouni SP NSR (apo service) kai isos kai pirouni NC35 SP ....den eimai omos 100% sigouros ti exo...

sapila racing
03/12/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
κανένα νέο από το V4-ακι? :wave2:

Ακόμα τίποτα γιατί περιμένω πρωτα να γίνει η μεταβίβαση και ο γείτονας τρέχει στα ΚΕΠ γιατί ειχαν χάσει την άδεια.

Μεχρι να γίνει δεν ρισκάρω να κανω δουλειά, να βαλω κόπο και χρήμα και να γινει καμμια στραβή.

Παρ ολα αυτα του αλλαξα τα υγρα φρένων μπρος πίσω γιατι ηταν τόσο μαυρα που δεν μπορούσα να τα βλέπω και το εβαλα μπροστά με κερασμα απο τις εισαγωγές και μπαταρία αυτοκινήτου και δουλευε μια χαρά. Μονο που η βενζίνη ετσι δεν περνάει απο τα καρμπυρατερ...
:wave2:

Οταν ξεκινήσει το προγραμμα θα ενημερώσω :smokin:

sapila racing
03/12/2008, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xristos67
Den eimai Athina...na tsekaro ti exo...alla 8imamai oti exo timonoplakes NC35 kai pirouni SP NSR (apo service) kai isos kai pirouni NC35 SP ....den eimai omos 100% sigouros ti exo...

Χρίστο ξερω οτι εισαι στην Τσεχία, αντε στειλε μας κανα πηρούνι.

Αν δεν εχεις στείλε μας καμμια Τσέχα :lol:

Εστω μια Budwar Pils :beer: :beer: το βαρέλι όμως :wave2: :lol:

devil's animal
04/12/2008, 15:18
μπραβο ρε Αρη για το υπομονη και το κουραγιο σου!!
ευχομαι γρηγορα να το κανεις τουμπανο το μικρο!!
:beer: :beer: :beer:


149475

devil's animal
04/12/2008, 15:23
Ακη πρεπει να το δουμε και με τα καινουργια κουστουμακια του...
τα μπανικα...:winka:


149476

reinmeister
05/12/2008, 09:37
http://www.vsource.org/VFR-RVF_files/Bvfr400r-mi.htm

Xristos67
05/12/2008, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Χρίστο ξερω οτι εισαι στην Τσεχία, αντε στειλε μας κανα πηρούνι.

Αν δεν εχεις στείλε μας καμμια Τσέχα :lol:

Εστω μια Budwar Pils :beer: :beer: το βαρέλι όμως :wave2: :lol:

To pirouni to exo sto patriko mou stin Pallini, einai apo NSR 250SP...
kai oi timonoplakes apo NC35 VFR...
Exo arketa pragmatakia apo giati otan douleva ston Takashi eixa agorasei ena CBR400RR kai psaxnomouna gia metatropi se mprostino kai frena...
Eixa agorasei ena komple pirouni apo NC35 kai eixa balei tis mpotes sto CBR mazi me daganes apo NSR...

Prepei otan er8o Athina na kano ena elegxo ti akrivos exo...
Tora gia Tsexa kai mpires... ;-)

Giorgos.

PS.: Pos mporo na allaxo to nickname apo Xristos67 se kati allo...?
Epeidi autos einai palios logariasmos filou pou den ton xrisimopoiei kai ton exo "analabei ego"...

sapila racing
05/12/2008, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xristos67
To pirouni to exo sto patriko mou stin Pallini, einai apo NSR 250SP...
kai oi timonoplakes apo NC35 VFR...
Exo arketa pragmatakia apo giati otan douleva ston Takashi eixa agorasei ena CBR400RR kai psaxnomouna gia metatropi se mprostino kai frena...
Eixa agorasei ena komple pirouni apo NC35 kai eixa balei tis mpotes sto CBR mazi me daganes apo NSR...

Prepei otan er8o Athina na kano ena elegxo ti akrivos exo...
Tora gia Tsexa kai mpires... ;-)

Giorgos.

PS.: Pos mporo na allaxo to nickname apo Xristos67 se kati allo...?
Epeidi autos einai palios logariasmos filou pou den ton xrisimopoiei kai ton exo "analabei ego"...

Γιώργο πρέπει να στείλεις μύνημα ΠΜ σε κάποιον απο τους admin. Η να κάνεις νέο account.

Το μηχανακι που εχω πάρει να φτιάξω ειναι το NC24 και δεν το βλέπω να μπαίνουν ευκολα αυτα τα καλούδια.
Εχει αλλο σκελετό, πηρούνι ρόδες κλπ απο τα NC30.
Ειναι ολα πιο μικρά και φτηνιάρικα κι εχιε 16ρα ρόδα μπρος και 18 πίσω.

Αλλά δεν πειράζει, για την αδελφή μου θα το φτιάξω και θα την φανεί και super γκάζι. :wave2:

catmaster
05/12/2008, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Γιώργο πρέπει να στείλεις μύνημα ΠΜ σε κάποιον απο τους admin. Η να κάνεις νέο account.

Το μηχανακι που εχω πάρει να φτιάξω ειναι το NC24 και δεν το βλέπω να μπαίνουν ευκολα αυτα τα καλούδια.
Εχει αλλο σκελετό, πηρούνι ρόδες κλπ απο τα NC30.
Ειναι ολα πιο μικρά και φτηνιάρικα κι εχιε 16ρα ρόδα μπρος και 18 πίσω.

Αλλά δεν πειράζει, για την αδελφή μου θα το φτιάξω και θα την φανεί και super γκάζι. :wave2:

ε άντε τελείωνε ρε παλιοχαρακτήρα με τα ΚΕΠ να του βάλουμε χέρι τώρα που κάθομαι ...



(p.s. μπαίνουν όλα επάνω και τα μπροστινά και οι ζάντες ... ακόμη και κιτ υπάρχει που μετά μπορεί να φοράει τη ζάντα από το οκτακοσάρι το vfr για πιο φαρδύ λάστιχο ... αλλά αν τα βάλουμε πάνω δεν θα θες μετά να το δώσεις ... :smokin: )

sapila racing
05/12/2008, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
ε άντε τελείωνε ρε παλιοχαρακτήρα με τα ΚΕΠ να του βάλουμε χέρι τώρα που κάθομαι ...



(p.s. μπαίνουν όλα επάνω και τα μπροστινά και οι ζάντες ... ακόμη και κιτ υπάρχει που μετά μπορεί να φοράει τη ζάντα από το οκτακοσάρι το vfr για πιο φαρδύ λάστιχο ... αλλά αν τα βάλουμε πάνω δεν θα θες μετά να το δώσεις ... :smokin: )

χμμμ όλα καλα τα λες.

Μόνο που δεν εχω μπλέξει εγω με τα ΚΕΠ, αλλά ο γείτονας. Εγω απλά περιμένω :wave2:

Zpower
29/05/2009, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Χτες λοιπόν καθαρισα το ρεζερβουαρ και βρωμισε ο τόπος βερνικίλα.
Λεω λοιπόν να δοκιμασω να το βαλω μπρος να το ακούσω επιτελους.
Ομως τα καρμπυρατερ δεν δουλευουν, σιγουρα ειναι αρκετα εως πού βουλωμένα αν κρινω απο την κατασταση της βενζίνης που ειχε μεινει στο τεπόζιτο.
Παντως με λίγο κέρασμα απο τις εισαγωγες πηρε μπρος και δουλευει ομορφα, ησυχα, αβίαστα κλπ.
Καλα παμε.
Επομενο σταδιο λυσιμο καρμπυρατερ.
Ηρθε κι ενας φίλος και μου χαλασε την καρδιά όμως.
Παλιος μηχανικός και αγωνιζόμενος που κανουμε παρέα και γνωστης των Ιαπωνικών.
Μου λεει 'Δωστο να ησυχασεις κι εγω θα σου δωσω ενα VF1000R'.

Οπότε πρεπει να το φτιάξω γρήγορα να μην το ξαναδει! :lol:

Μετα ηρθε κι ενας φίλος Ducatakιας και μου την ειπε για το VFR και αναγκάστηκα να του πω οτι αυτο οταν μιζάρει παιρνει πιο πολλές στροφές απο το δικό του. :lol:

Ωραία περάσαμε και χτες στο garage :beer: Αρη καλησπερα .τυχαια το ειδα και ειπα να σε ρωτησω ..ο φιλος σου ο μηχανικος με το VFR 1000 R ειναι ο Τασος προφανως ,εαν ναι παει το βου εφε δεν το προλαβα το εμαθα αργα ,εαν οχι με ενδιαφερει αυτο το μοτορι και ειδικα τα περιφερειακα του μπροστινα ζαντες φρενα κλπ ...το δικο σου το 400 τι εγινε ? το τελειωσες ?

sapila racing
29/05/2009, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
Αρη καλησπερα .τυχαια το ειδα και ειπα να σε ρωτησω ..ο φιλος σου ο μηχανικος με το VFR 1000 R ειναι ο Τασος προφανως ,εαν ναι παει το βου εφε δεν το προλαβα το εμαθα αργα ,εαν οχι με ενδιαφερει αυτο το μοτορι και ειδικα τα περιφερειακα του μπροστινα ζαντες φρενα κλπ ...το δικο σου το 400 τι εγινε ? το τελειωσες ?

Ο Τάσος είναι, τι εγινε το έδωσε??? Τον εχω χάσει λίγο, παρ ολο που είμαστε στα 100 μέτρα.

To 400 το εχω σχεδόν τελειώσει..
Εχω αλλάξει δισκόφρενα μπρος πίσω, τακάκια μπρος πίσω, υγρα φρένων, λάδια, φίλτρα, καπάκι ρότορα που ηταν σπασμένο, λαδια στο πηρούνι, αλυσίδα γρανάζια και κατι άλλα ψιλά.
Ισιωσα και τις ζάντες και ειναι γενικά κομπλέ πιστευω.

Τα καρμπυρατερ ηταν τόσο βρωμικα που δεν φαντάζεσαι, μεχρι και τα φλοτερ ηταν κολημένα σους άξονες.
Το έβαλα μπρος πριν 3 μέρες, αλλά δεν το βλέπω να δουλευει πολυ καλά. Παιρνει μπρος με τη μία, αλλα μεχρι να παει 3-4000 στροφς ανεβάζει σχετικά αργά, και κατεβάζει επίσης αργά.
Σαν να ρουφαει αέρα, που ισως ειναι απο τα κολλάρα των καρμπυρατερ που δεν βρηκα να τα αλλάξω τα άτιμα.

Don John
31/08/2009, 11:16
Κανενα νεο??

sapila racing
31/08/2009, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Don John
Κανενα νεο??

Ωπ ξεθάφτηκε λοιπον...

Φίλε Don John σε θυμάμαι απο τη βόλτα, εσυ δεν εχεις το όμορφο ασπρο VFR750?

Το status εχει ως εξης.

Τα καρμπυτατερ αρνήθηκαν να δουλέψουν σωστά μετα το καθάρισμα που τους έκανα κι ετσι τα πήγα σε φιλικό συνεργείο για extra καθαρισμό κι αυτη τη στιγμή τα περιμένω .

Σίγουρα χρειαζόταν νέα κολλάρα για τα καρμπυρατερ αλλά εχω βρεί 2 και ψάχνω άλλα δύο. Το σχέδιό μου ηταν να είναι έτοιμο τον Ιούλιο να το πάρουμε μαζίμας στις Σέρρες αλλά αφού δεν έγινε χαλάρωσα, προορίζεται για την αδελφή μου το μοτόρι.

Μέχρι στιγμής εχω δώσει γύρω στα 600 Ευρω σε ανταλλακτικά, αλλά είμαι αισιόδοξος! :lol:
Πιστεύω να εχω σύντομα τα καρμπ, αφού ο άνθρωπος γύρισε απο τις διακοπές, και ψάχνω και 2 καθρέφτες.
Θα ποστάρω νέα μόλις έχω!

:beer: