PDA

View Full Version : Track Days Μέγαρα 8 & 15 & 22 Οκτωβρίου



sniper
02/10/2008, 16:00
Διοργανωτής : 0300

Ημέρες : 8 & 15 & 22 Οκτωβρίου (Τετάρτες όλες)

2 γκρουπ "μαθητών" και 1 γκρουπ "ιδιωτών".

devil's animal
02/10/2008, 16:13
:beer: :beer: :beer: :beer:

sapila racing
02/10/2008, 16:15
Καμμια Κυριακή ρε παιδιά??? :bigcry:

gkr
02/10/2008, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Καμμια Κυριακή ρε παιδιά??? :bigcry:

... μεθαυριο χε χε χε

sniper
03/10/2008, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Καμμια Κυριακή ρε παιδιά??? :bigcry:


+954 :rolleyes:

laryfz1
03/10/2008, 13:00
+fz1 xexexe

mouts
23/10/2008, 14:02
καλησπερα,μηπως ξερει κανεις ρε παιδια αν στο track day στις 22/10 υπηρχε φωτογραφος?

kiloMeater
28/10/2008, 23:11
Παιδιά συγνώμη για τις ερωτήσεις αν φανούν 'κάπως' σε πιο γνώστες, αλλά κάπου πρέπει να μάθω και εγώ ;-)

-Χρειάζονται κάποιες προυποθέσεις για να μπείς στην πίστα σε ημέρα track day?
(πχ ολόσωμη φόρμα δεν έχω, αλλα και παντελόνι εχω και μπουφάν, γάντια κτλ)
-O αρχάριος έχει νόημα να πάει ή πρέπει να παρακολουθήσει τίποτα CSS και καλά πρώτα;
-Υπάρχει κάποιος να πείς μια κουβέντα, να δώσει μια συμβουλή;
-Πόσο κρατάει η ιστορία και πόσο κοστίζει;
-Τα πολιτικά λάστιχα (σε καλή κατάσταση) μετα το event θέλουν άλαγμα ή η φθορά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο; Είδα κάτι φωτογραφίες με κόμπους και κυματάκια κτλ και φρίκαρα
-Γενικά θα κερδίσω κάτι με το να πάω;
-Μπαίνει οτι μηχανή ναναι; (VFR800 εχω)

Ο στόχος μου είναι να μάθω λιγο καλύτερα τη μηχανή και αν υπάρχει και κάποια οργάνωση να μου δώσει κάποιος πιο έμπειρος και 1-2 συμβουλές επιτόπου ακόμα καλύτερα

Ευχαριστώ

mouts
29/10/2008, 09:50
γεια σου φιλε:wave2:
οι προυποθεσεις ειναι στολη δερματινη παντα ολοσωμη η' διαιρουμενη, γαντια, μποτες.
λαστιχα σε καλη κατασταση μην πας με τιποτα λινα εξω!!!!:lol:
η φθορα θα ερθει αναλογως με τη γομα του λαστιχου,δηλ τι λαστιχα φορας, με τα 20λεπτα που θα κανεις κ με τα γκαζια που θα του σκας :smokin:
τα κομματια που ειδες ειναι απο λαστιχα αλλων που τα μαζεψε μεσα στην πιστα μην αγχωνεσαι.
ειναι γυρω στα 15 ευρω το 20λεπτο,παντα παιρνεις κ κλεινεις την προηγουμενη μερα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο;)
βαλε και χαρλευ αν θες:uplate: ολα μπαινουν!
δεν χρειαζεται να εχεις κανει καποιο σχολειοεχει γκρουπ αρχαριων,μεσαιων κ προχωρημενων ασχετα αν δεν το τηρουν και καθως πας να παρεις ξενιαστος κ χαλαρος μια στροφη σαν αρχαριος ερχεται απ'το πουθενα ενα gsxr ταπα απ'την εσωτερικη και τα βλεπεις ολα κολλιομενα!
προσωπικη μου γνωμη..αν θες να μαθεις ασφαλη οδηγηση κ καλυτερα το μηχανακι σου κανε ενα 0-300 μονοημερο σχολειο που ειναι κ σχετικα φθηνο:eyepop:
τα track day απευθινονται στη γρηγορη οδηγηση:lol:
φιλικα παντα:wave2:

kiloMeater
29/10/2008, 09:54
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
Ενώ βρήκα πληροφορίες για τα CSS, για το μονοήμερο δεν είδα τί περιλαμβάνει και πόσο κοστίζει.
Κάτι παραπάνω πως μπορώ να μάθω;
Αν θες γράψε δυο κουβέντες και για αυτο

mouts
29/10/2008, 10:14
φιλαρακι δεν εχω κανει για να σου πω τη γνωμη μου αλλα εχω ακουσει καλα λογια απο κανα δυο φιλους:beer:
μπες google γραψε 0-300,καπου γραφει μαθηματα οδηγησης κτλ.
:lol: :lol: :lol:
παντως το css στοιχιζει αρκετα:( (ολα τα levels 1200ευρω!!!) κ αν αποφασισεις να το κανεις πηγαινε στις σερρες να το ευχαριστηθεις!!!τα μεγαρα ειναι χαλια:yuck: σε σχεση με τις σερρες!!
το 0300 riding school που ειναι μονοημερο στοιχιζει 200 κ προλαβαινεις το τελευταιο στη 1 Νοεμβρη!!!!!!!!!!
:a46:

lamoun
29/10/2008, 13:37
Και τα level του CSS είναι μονοήμερα.

Απλά επειδή γίνονται και Σάββατο και Κυριακή, μπορείς να παρακολουθήσεις 2 level σε ένα ΣΚ (δε συνιστάται)

CSS, Riding school (http://www.0300.gr/el/activities.html)
CSS (http://www.superbikeschool.gr/show.php?cat_id=68)

laryfz1
30/10/2008, 23:07
και εγω της αποψης φιλε μου πριν μπεις κανε του 0-300 το sxoleio φτηνο και θα μαθεις τα πρωτα βηματα.μετα ειναι ολα θεμα προπονησης.τα λαστηχα εσυ μην τα φοβασαι καθολου ωσ ς αρχαριος 0 φθορα θα εχεις