PDA

View Full Version : Καλησπερα. MRA Help!!!!



Georgaras
02/10/2008, 21:49
καλησπερα παιδια, εχω ενα προβληματακι....

Αν εχει βαλει κανενας την Ζελατινα με το "φρυδακι" MRA η SUZUKI, θα ηθελα να μου δωσει λυση σχετικα με τον ενοχλιτικο θορυβο-τριξιματακι μετα απο καποιο οριο στροφων. αυτο οφειλετε απο οτι εχω διαβασει στο forum απο τα 2 μπροστα πλαστικα που δεν εφαπτονται καλα με την ζελατινα...

εχω δοκιμασει διαφορες πατεντες αλλα εχω αποτυχει :bigcry:

εχει δοκιμασει κατι καποιος σχετικα με αυτο.... οποιος εχει να μου προτεινει κατι θα του χρωσταω μεγαλη χαρη.:beer: :beer: :beer:

ξερω οτι δεν ειναι κατι σοβαρο, αλλα ειναι λιγο ενοχλητικο.

HELP ΜΕ!!!! :bigcry: :bigcry: :bigcry:

strat
02/10/2008, 21:54
Φιλαρακο εχω και εγω το strom και του εχω βαλει την ιδια ζελατινα. Ομως το στρωνω ακομα και το παω μεχρι τις 5000 στροφες. Ποτε ακριβως σου εμφανιζεται αυτο το τριξιμο?

Georgaras
02/10/2008, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από strat
Φιλαρακο εχω και εγω το strom και του εχω βαλει την ιδια ζελατινα. Ομως το στρωνω ακομα και το παω μεχρι τις 5000 στροφες. Ποτε ακριβως σου εμφανιζεται αυτο το τριξιμο?

αναμεσα στις 5000 και 6000 αλλα δεν ειναι τοσο δυνατο. δεν ακουγεται πολυ. απλα επειδη το εχω συνιθησει στο αυτι μου το "ζζζζζζζζζζζζζζζ" στις συγκεκριμενες στροφες με τσαντιζει ασχημα :confused:

low__rider
03/10/2008, 12:08
κοιτα αν εχεις ξενερωσει με την ζελατινα πουλα την μωρε να παει στα κομματια και βαλε την μαμα η καμια αλλη...

α και για να μην ψαχνεις θα στο κανω ευκολο

...την αγοραζω!:D :D :D

Georgaras
03/10/2008, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
κοιτα αν εχεις ξενερωσει με την ζελατινα πουλα την μωρε να παει στα κομματια και βαλε την μαμα η καμια αλλη...

α και για να μην ψαχνεις θα στο κανω ευκολο

...την αγοραζω!:D :D :D


φιλαρακι... το σκεφτομαι να την πουλησω γιατι ειναι το "γαμωτο" πιο πολυ...διοτι παιρνεις μια after-market γνησια της suzuki που υποτιθεται θα ειναι καλητερη απο την "μαμα" και τελικα σου παρουσιαζει ατελιες... κανει και 150 εβροπουλα.


και τελος παντων την εχω πουλησει και την μαμα και δεν λεει να μεινω χωρις ζελατινα αυτο τον καιρο.

αν ειναι παντως και δεν βρω λυση, θα σου στειλω πμ.

να σαι καλα. :cool:

Respect
03/10/2008, 16:13
Εμένα δε κάνει κανένα θόρυβο πάντως.

Διάβασε τα μηνύματα μου σε αυτή τη σελίδα: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=38118&perpage=15&pagenumber=6

Georgaras
03/10/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Εμένα δε κάνει κανένα θόρυβο πάντως.

Διάβασε τα μηνύματα μου σε αυτή τη σελίδα: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=38118&perpage=15&pagenumber=6


φιλαρακι εισαι φοβερος.....! στειλε μου πμ απο που μπορω να βρω αυτα τα λαστιχακια..!!! και πως να τα ζητησω. εκανα και εγω τους πειραματισμους μου αλλα δεν ειχα καταφερει κατι, αλλα βλεπω οτι η λυση σου ειναι τελεια και εμφανισιακα.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

table920
03/10/2008, 16:25
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΒΑΛΕ ΤΑΙΝΙΑ ΔΙΠΛΗΣ ΟΨΕΩΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ

Georgaras
03/10/2008, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από table920
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΒΑΛΕ ΤΑΙΝΙΑ ΔΙΠΛΗΣ ΟΨΕΩΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ


την μαμα πηρα που ειναι ιδια με την MRA(απλα εγραψα mra για να καταλαβουν τα παιδια στο forum για πια λεω. απο τα παιδια στην suzuki . ξερεις. εσενα δεν σου κανει ενα μικρο συντονισμο?




δες την.....
http://i35.tinypic.com/20hom1l.jpg

Respect
03/10/2008, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras
φιλαρακι εισαι φοβερος.....! στειλε μου πμ απο που μπορω να βρω αυτα τα λαστιχακια..!!! και πως να τα ζητησω. εκανα και εγω τους πειραματισμους μου αλλα δεν ειχα καταφερει κατι, αλλα βλεπω οτι η λυση σου ειναι τελεια και εμφανισιακα.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: Πήγαινε σε κατάστημα που πουλά λάστιχα για παρμπρίζ και πόρτες αυτοκινήτων. Διάλεξε το μέγεθος και είσαι έτοιμος. :beer:

Georgaras
03/10/2008, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Πήγαινε σε κατάστημα που πουλά λάστιχα για παρμπρίζ και πόρτες αυτοκινήτων. Διάλεξε το μέγεθος και είσαι έτοιμος. :beer:


οκ φιλαρακι! χιλια ευχαριστω!!!! :beer: :beer: :beer: :beer:

table920
03/10/2008, 16:39
ΕΒΑΛΑ ΤΑΙΝΙΑ ΔΙΠΛΗΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ:beer: :beer: :beer:

Georgaras
03/10/2008, 16:40
οκ thanks παιδια, θα τα δοκιμασω.... :beer: :beer: :beer: