PDA

View Full Version : Χώρος κάτω από την σέλα του Hornet 07+



993cc
02/10/2008, 22:20
Για όσους/όσες έχουν το τελευταίο Hornet 600..... φαίνεται να υπάρχει θέση για ένα πέταλο (η Honda βγάζει ένα πέταλο για το συγκεκριμένο μοντέλο)... έχει δοκιμάσει κανείς αν χωράει της Honda ή γενικά κάποιο πέταλο?

Έχει δοκιμάσει κανείς να χωρέσει εκεί μέσα μια έστω πολύ κοντή (λιγότερο από 1 μέτρο) αλυσίδα "απλωμένη" όσο πάει ?

(Ε ναι! θέλω να το κρατήσω εντελώς γυμνό!)

:beer:

bZrOo
02/10/2008, 23:09
Εγώ πέταλο δεν έχω πάρει αλλά φίλος που έχει το ίδιο μοντέλο με εμάς πήρε ένα της abus , το πρόβλημα είναι ότι για να το βάζεις και να το βγάζεις 8ελει αρκετό χρόνο λόγο του ότι πρέπει να πάει κάτω από τα λάστιχα και το κομμάτι που είναι η κλειδαριά πρέπει να σταθεροποιηθεί κάπου μέσα στο χώρο αυτό με κάποια πατέντα (εκτός αν πετάξεις τα εργαλεία εκτός ...)

Το μοντέλο της abus που έχει πάρει δεν το θυμάμαι , αλλά ξέρω σίγουρα ότι τώρα που έβαλε συναγερμό μάλλον του έχει φάει τον χώρο που έμπαινε το πέταλο και αν θες να βάλεις κάποια στιγμή συναγερμό έχε το υπόψιν σου.

993cc
03/10/2008, 09:57
κάτω από τα λάστιχα? :confused:

Για τα εργαλεία το ξέρω ότι θα πρέπει να βγουν ...

bZrOo
03/10/2008, 11:32
Όταν λέω λάστιχα εννοώ αυτά που κρατάν τα εργαλεία κάτω από την σέλα :p

Και για να καταλάβεις ακριβώς πως μπαίνει σκέψου ότι παίρνεις το πέταλο και αφαιρείς το κομμάτι με την κλειδαριά , το πέταλο σκέτο το τοποθετείς με τις δυο άκρες του να μπαίνουν προς το μέρος του κωλοφάναρου τις οποίες έχεις περάσει κάτω από τα λάστιχα που κρατάν τα εργαλεία και το σπρώχνεις μέχρι να χωρέσει όλο μέσα (το πέταλο :D ) περνώντας τις δυο άκρες από τα αυλάκια που έχει το πλαστικό εκεί πίσω.

993cc
03/10/2008, 22:55
ΟΚ θα το τσεκάρω :beer: