PDA

View Full Version : o koulos stin bmw



jasondakar
04/10/2008, 11:01
Multiple world champ ends his long-term relationship with KTM

Multiple World Enduro Champion David Knight has sensationally ended his long-term relationship with KTM and signed to ride for BMW Motorrad in the 2009 World Enduro Championship as well as contest the International Six Days Enduro and other high-profile events for the German brand. The big Manxman, who is currently wrapping up his second consecutive title in the blue-riband US Grand National Cross Country series for the KTM factory, made a surprise appearance on BMW's latest 450cc dirt bike at a local enduro event on the Isle of Man on Sunday 21 September, blitzing the entire field during this shake-down test after announcing his career move for next year. Having already held secret tests on his own track on the Island, Knight reported that the BMW in standard preproduction form was significantly faster than his works KTM four-stroke tool. Knight had previously said that he was "bored" with the GNCC series in America and wanted to return to the world stage but KTM preferred him to continue promoting its wares in the big US off-road market.

dirtbird
04/10/2008, 11:16
Τώρα δεν μένει παρά να φτιάξουν μία μοτό Εnduro...:D :D

jasondakar
04/10/2008, 13:49
Knight reported that the BMW in standard preproduction form was significantly faster than his works KTM four-stroke tool


ακομα και εσυ εβαλες ohlins:lol: :wave2:

dirtbird
04/10/2008, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar

ακομα και εσυ εβαλες ohlins:lol: :wave2:

Φυσικά καλύτερο από αυτό που έβαλαν στο 450... :winka:

iatrodikastis
04/10/2008, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
Knight reported that the BMW in standard preproduction form was significantly faster than his works KTM four-stroke tool


ακομα και εσυ εβαλες ohlins:lol: :wave2:


και εσύ στην θέση του τα ίδια θάλεγες.

ας μιλήσει καμιά husqsvarna,gasgas,husaberg για εντούρο.

και γω άμα δώσω το 200άρι μου στον Σιαφαρίκα...πρώτος θα βγεί.

μην κολλάτε...:beer:

jasondakar
04/10/2008, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
στον Σιαφαρίκα...πρώτος θα βγεί.

μην κολλάτε...:beer:

+1200

ARISPEED1
05/10/2008, 21:49
H BMW ειναι αυτοκίνητο με δυο ρόδες ,δεν θεωρείται μοτοσυκλέτα !Τα εντούρο ας τα αφήσει στην θυγατρική Χουσκβάρνα ,τσάμπα χρήμα επενδύει σε οδηγούς κ μοτοσυκλέτες !

jasondakar
05/10/2008, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
H BMW ειναι αυτοκίνητο με δυο ρόδες ,δεν θεωρείται μοτοσυκλέτα !Τα εντούρο ας τα αφήσει στην θυγατρική Χουσκβάρνα ,τσάμπα χρήμα επενδύει σε οδηγούς κ μοτοσυκλέτες !

δεν σε καταλαβαινω:confused: :confused:

η χουσβαρνα θα συνεχισει να ειναι και να λειτουργει ως χουσβαρνα και η μπεμβε ως μπεμβε οσο για το μηχανακι μια χαρα πηγαινει (το πηγαινουν οπως ολα τα μηχανακια) οπου τρεχει και μην ξεχναμε οτι το 450 το στηνει εδω και πεντε χρονια πριν την χουσβαρνα. Δεν ειμαι υπερ καμιας εταιριας γιατι ειμαι απλα πελατης απλα δεν ειμαι προκατειλημενος

OldMan
06/10/2008, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
και μην ξεχναμε οτι το 450 το στηνει εδω και πεντε χρονια πριν την χουσβαρνα.
Τι ακριβώς γίνεται ??? :look:

Ποιος στήνει τι πριν από ποιον ??? :confused:

jasondakar
06/10/2008, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τι ακριβώς γίνεται ??? :look:

Ποιος στήνει τι πριν από ποιον ??? :confused:

to concept ειχε ξεκινησει πριν την αγορα της χουσβαρνας

dirtbird
06/10/2008, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
.....χIουσΚβαρνας

άντε λέμε ... όλα λάθος τα γράφετε....:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

jasondakar
06/10/2008, 12:07
α'ι' ντονντ νοου ινγκλις νταρλιν:lol:

AntoD
06/10/2008, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
δεν σε καταλαβαινω:confused: :confused:

η χουσβαρνα θα συνεχισει να ειναι και να λειτουργει ως χουσβαρνα και η μπεμβε ως μπεμβε οσο για το μηχανακι μια χαρα πηγαινει (το πηγαινουν οπως ολα τα μηχανακια) οπου τρεχει και μην ξεχναμε οτι το 450 το στηνει εδω και πεντε χρονια πριν την χουσβαρνα. Δεν ειμαι υπερ καμιας εταιριας γιατι ειμαι απλα πελατης απλα δεν ειμαι προκατειλημενος

Σωστος....

ετσι ειναι....

GASer
06/10/2008, 21:47
Γιατί άμα κερδίσει ο Αγγλάκος το πρωτάθλημα στην Ε3, θα αγοράσει κανείς μας BMW για να τρέχει εντούρο; Η αν κερδίσει ο Κοντός θα πάρει κανείς RXV?

Αν όμως το κέρδιζε με Husqvarna, πολλοί θα πέρνανε (πέρναμε)...

Bottom line... η μεταγραφή βολέυει την τσέπη του Knight και το image της ΒMW μόνο

TSiTas
14/10/2008, 16:41
χαλοοο

το έχω μεγαλη περιέργια πάντως να δω πόσα bmw και aprillia θα κυκολοφορήσουν στα ελληνικά βουνά.....

iatrodikastis
14/10/2008, 18:36
παιδιά γιά να μάθετε,

δεν έχει σημασία πόσα bmw θα κυκλοφορήσουν στα βουνά,


σημασία έχει πόσο θα ανέβει το prestige της bmw,κατακτώντας ένα πρωτάθλημα.


F1 κερδίζει η renault και πουλάει clio,


wec θα πάρει ο knight,gs 1200 θα πουλάει η bmw,


ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ TARGET GROUP,ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΝΙΣΧΥΕΙ.:smokin:

jasondakar
14/10/2008, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis


wec θα πάρει ο knight,gs 1200 θα πουλάει η bmw,


ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ TARGET GROUP,ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΝΙΣΧΥΕΙ.:smokin:

δεν νομιζω αν διαβασεις τα λεγομενα του διευθυντα bmw motorrad
(χωρις να με βλεπετε οτι υποστηριζω την bmw με κλειστα τα ματια)

ααα και το ειδα στην εκθεση διπλα απο το σερβις μου
τιμη 9280
2 χρονια μηχανολογικη εγγυηση
τα χαρακτιριστικα τα ξερετε ή βρητε τα

εμενα μια χαρα μου ακουγονται τα 2 χρονια εγγυηση ειναι σαν εγγυηση για παιδικες ασθενειες που δεν νομιζω να βγαλει οπως αλλα.

δεν το προμοταρω αλλα ουτε το καταδικαζω

jasondakar
04/11/2008, 18:35
και συνεχιζουμε και με αλλους κουλους
Ο Juha Salminen και ο Marko Tarkalla υπέγραψαν σήμερα συμβόλαιο με την γερμανική BMW για 3 χρόνια. Salminen στην Ε2 και Tarkalla στην Ε3 ενώ και οι δυο τους δήλωσαν πως σκέφτονται μόνο τον τίτλο! Φινλανδική παροικία με team manager τον Kari Tiainen.

:smokin: