PDA

View Full Version : Yamaha R6 πρώτη μηχανή



Σελίδες : [1] 2

Silver_Rider
04/10/2008, 13:46
Καλησπέρα σας, ο κολλητός μου ενδιαφέρεται για R6 μοντέλο '05-'06 και επειδή οι γνώσεις του δεν είναι και ακετές ζητά πληροφορίες για το πόσο το μαλλί περίπου, τι πρέπει να προσέξει με την αγορά της, ένα καλό κράνος, τώρα μπουφάν μπότες και τέτοια δεν παίζουν πολλά φράγκα, θα τα αγοράσουμε του χρόνου με το καλό, ή νωρίτερα αν είμαστε καλά. Πρώτη μηχανή όπως είπαμε, μόλις την αποκτίσει είπαμε οδηγάμε χαλαρά-χαλαρά μέχρι να τη συνηθίσει. Θα του δείξω τα προταρχικά συμπλέκτες φρένα γκάζι και μετά βλέπουμε. Αργότερα ένα καλό σχολείο ασφαλούς οδήγησης και το δίπλωμα τελευταίο. Εσείς τι προτείνετε και πως πιστεύετε να μάθει πιο γρηγορα το μηχανάκι?

VANDA
04/10/2008, 13:51
Για να προλάβει να το μάθει, ξεκινήστε όλα αυτά που έγραψες, ανάποδα...

gdevelek
04/10/2008, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Καλησπέρα σας, ο κολλητός μου ενδιαφέρεται για R6 μοντέλο '05-'06 και επειδή οι γνώσεις του δεν είναι και ακετές ζητά πληροφορίες για το πόσο το μαλλί περίπου, τι πρέπει να προσέξει με την αγορά της, ένα καλό κράνος, τώρα μπουφάν μπότες και τέτοια δεν παίζουν πολλά φράγκα, θα τα αγοράσουμε του χρόνου με το καλό, ή νωρίτερα αν είμαστε καλά. Πρώτη μηχανή όπως είπαμε, μόλις την αποκτίσει είπαμε οδηγάμε χαλαρά-χαλαρά μέχρι να τη συνηθίσει. Θα του δείξω τα προταρχικά συμπλέκτες φρένα γκάζι και μετά βλέπουμε. Αργότερα ένα καλό σχολείο ασφαλούς οδήγησης και το δίπλωμα τελευταίο. Εσείς τι προτείνετε και πως πιστεύετε να μάθει πιο γρηγορα το μηχανάκι?

νοκ νοκ...


ιζ ένιμπόντι δέαρ;;; :confused:

Silver_Rider
04/10/2008, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
νοκ νοκ...


ιζ ένιμπόντι δέαρ;;; :confused:

Ναι, πίστεψέ με άχρηστο είναι το δίπλωμα!
Μόνο για τους μπάτσους! Πινακίδα πίσω δε φοράμε και δε σταματάμε σε κανένα μπλόκο!!
Απλά! Όχι τόσο καιρό που ήμασταν τυπικοί τι καταλάβαμε;

McTalas
04/10/2008, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Για να προλάβει να το μάθει, ξεκινήστε όλα αυτά που έγραψες, ανάποδα...

+ !!!

:a21: :a21:

gdevelek
04/10/2008, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Ναι, πίστεψέ με άχρηστο είναι το δίπλωμα!
Μόνο για τους μπάτσους! Πινακίδα πίσω δε φοράμε και δε σταματάμε σε κανένα μπλόκο!!
Απλά! Όχι τόσο καιρό που ήμασταν τυπικοί τι καταλάβαμε;

ο φίλος σου θα έχει ένα εξαιρετικό δάσκαλο

δεν έχει να φοβάται τίποτε



ΒΟΥΡ ΣΤΟΜΠΑΤΣΑ!!!

:wave2:

TOLISTOLAROS
04/10/2008, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Ναι, πίστεψέ με άχρηστο είναι το δίπλωμα!
Μόνο για τους μπάτσους! Πινακίδα πίσω δε φοράμε και δε σταματάμε σε κανένα μπλόκο!!
Απλά! Όχι τόσο καιρό που ήμασταν τυπικοί τι καταλάβαμε;
Μεγάλε λες μαλακίες :χωρίς δίπλωμα ποιός θ'ασφαλίσει το μηχανάκι;Άντε και να δεχτεί να το ασφαλίσει:άμα χτυπήσετε κανέναν(μην ακούσω παπαριές του τύπου "αποκλείεται"),χωρίς δίπλωμα τη γαμήσατε...
Α, και σε ότι αφορά στα παραπάνω που έγραψες"


Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
τώρα μπουφάν μπότες και τέτοια δεν παίζουν πολλά φράγκα, θα τα αγοράσουμε του χρόνου με το καλό,
κοίτα αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=62104)
και τί επιπτώσεις είχε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=63368)
.Ακόμα φυσικοθεραπείες κάνω και κουτσαίνω...
Φαντάσου ν'άφηνα μπουφάν μπότες κλπ για

Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
του χρόνου με το καλό,
πως θα'μουνα τώρα...

Το ότι ο φίλος σου θέλει R6 είναι 1 φορά ζόρικο.Το να πηγαίνει χωρίς δίπλωμα κλπ και με εξοπλισμό
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
του χρόνου με το καλό,
είναι 10 φορές
ΜΑΛΑΚΙΑ.-

Καλές βόλτες και καλά μυαλά...

McTalas
04/10/2008, 14:25
ρε παιδια χαλαρωστε λιγακι!!!!

ο καθενας μπορει να κανει οτι του γουσταρει και ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του, εμεις με την σειρά μας πρεπει να του εξηγησουμε που θεωρουμε πως κανει λάθος και γιατι, αλλα με επιχειρηματα, οχι με κραξιμο...

id12586
04/10/2008, 14:28
δεν το βλέπω στην προκειμένη...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1268143#post1268143
:sad: :sad:

Silver_Rider
04/10/2008, 14:29
Ο καθένας λέει τη γνώμη του απλά! Εγώ ειπα τη δυκή μου γνόμη

TOLISTOLAROS
04/10/2008, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε παιδια χαλαρωστε λιγακι!!!!

ο καθενας μπορει να κανει οτι του γουσταρει και ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του, εμεις με την σειρά μας πρεπει να του εξηγησουμε που θεωρουμε πως κανει λάθος και γιατι, αλλα με επιχειρηματα, οχι με κραξιμο...
Για το κράξιμο έχεις δίκιο,απλά γράφει πράγματα προκλητικά:

Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Ναι, πίστεψέ με άχρηστο είναι το δίπλωμα!
Μόνο για τους μπάτσους! Πινακίδα πίσω δε φοράμε και δε σταματάμε σε κανένα μπλόκο!!
Απλά! Όχι τόσο καιρό που ήμασταν τυπικοί τι καταλάβαμε;
τα οποία διαβάζει ένα σωρό κόσμος...Πιστεύω τα link μου να θεωρούνται επιχειρήματα...Από κει και πέρα ας κάνει ο καθένας όσο του κόβει...:beer:

TOLISTOLAROS
04/10/2008, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Ο καθένας λέει τη γνώμη του απλά! Εγώ ειπα τη δυκή μου γνόμη
Να την υποστηρίξεις μπορείς;

McTalas
04/10/2008, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Τα παπάκια είναι για τους πιτσηρικάδες!
Οι μηχανές είναι για τους πραγματικούς άντρες!
Τα σκούτερ είναι για τους π0υστρ@κηδες και λουλούδες!
και τα ποδύλατα για τους παππούδες!


Τώρα για τις μηχανές που αφορούν τους πραγματικούς άντρες
έχουμε και λέμε!

Οι enduro είναι βρομιάρηδες λίγδιη που δεν έχουν πάει ποτέ με γυναίκα βρομούν δεν κάνουν μπάνιο ποτέ και δεν κουρεύονται δε λούζωνται!

Οι ΟΝΟΦ transalt vestrom triumph tdm kaι τέτιες αηδίες είναι για τους ΚΟΤΑΔΕΣ!
Μα για ποιές επειδώσεις μας μιλάτε εσείς με τα βεστρομ και τα TDM είναι ιποδυναμη
αυτή που έχετε;

Street: Όλα τα λεφτά

Supersport: Ακόμα πιο πολά λεφτα!!!! Αυτά είναι για πραγματικούς αντρες!

μετα απο αυτο πιστευω πως όλοι μας καλυφθικαμε και δεν υπαρχει λογος (ούτε και νοημα βεβαια) να συνεχισουμε την συζήτηση,

το R6 κυμαίνεται από 6,600? εως όσοθελει ο καθενας, περα απο την οπτικη εξεταση, θα πρεπει να το πας σε ενα εξουσιοδοτημένο συνεργειο να στο τσεκαρουν στο διαγνωστικο για να δεις αν τυχων υπαρχουν προβληματα στον εγκεφαλο....

mizz
04/10/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Για το κράξιμο έχεις δίκιο,απλά γράφει πράγματα προκλητικά:

τα οποία διαβάζει ένα σωρό κόσμος...Πιστεύω τα link μου να θεωρούνται επιχειρήματα...Από κει και πέρα ας κάνει ο καθένας όσο του κόβει...:beer:


+++100 :beer:

gdevelek
04/10/2008, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas

το R6 κυμαίνεται από 6,600? εως όσοθελει ο καθενας, περα απο την οπτικη εξεταση, θα πρεπει να το πας σε ενα εξουσιοδοτημένο συνεργειο να στο τσεκαρουν στο διαγνωστικο για να δεις αν τυχων υπαρχουν προβληματα στον εγκεφαλο....

όντως ένα διαγνωστικό για βλάβη στον εγκέφαλο ενδείκνυται για την περίπτωση

Silver_Rider
04/10/2008, 15:25
Είναι καλύτερα να κοιτάξουμε σε ιδιότη ή κανένα μεταχηρισμένο από μαγαζί;
Τι πιστεύετε είναι το καλύτερο;

snow
04/10/2008, 15:26
auti i sizitisi den paizei na einai ali8ini..
min tsimpate:o

ean pali einai ali8ini..:a1:

McTalas
04/10/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Είναι καλύτερα να κοιτάξουμε σε ιδιότη ή κανένα μεταχηρισμένο από μαγαζί;
Τι πιστεύετε είναι το καλύτερο;

Προσωπικα προτιμο ιδιωτη (απο εκει αγορασα και εγω και εμεινα 100% ικανοποιημενος) χτυπας καλυτερη τιμη, παιζουν και κατι "περιεργα" με καποια μαγαζια, οποτε θελει προσοχη.

παρε ενα 0-300 που εχει ενθετο το used εχει μερικες συμβουλες για το τι πρεπει να προσεξεις στην αγορα μετεχειρου...

bentouza
04/10/2008, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από snow
auti i sizitisi den paizei na einai ali8ini..
min tsimpate:o

ean pali einai ali8ini..:a1:

στανταρ..
αλλα και παλι λες, μπορει οντως καποιος να ειναι οντως τοσο βλακας..

div400
04/10/2008, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Καλησπέρα σας, ο κολλητός μου ενδιαφέρεται για R6 μοντέλο '05-'06 και επειδή οι γνώσεις του δεν είναι και ακετές ζητά πληροφορίες για το πόσο το μαλλί περίπου, τι πρέπει να προσέξει με την αγορά της, ένα καλό κράνος, τώρα μπουφάν μπότες και τέτοια δεν παίζουν πολλά φράγκα, θα τα αγοράσουμε του χρόνου με το καλό, ή νωρίτερα αν είμαστε καλά. Πρώτη μηχανή όπως είπαμε, μόλις την αποκτίσει είπαμε οδηγάμε χαλαρά-χαλαρά μέχρι να τη συνηθίσει. Θα του δείξω τα προταρχικά συμπλέκτες φρένα γκάζι και μετά βλέπουμε. Αργότερα ένα καλό σχολείο ασφαλούς οδήγησης και το δίπλωμα τελευταίο. Εσείς τι προτείνετε και πως πιστεύετε να μάθει πιο γρηγορα το μηχανάκι?


θα αναλάβεις και τις ευθύνες (έναντι κυρίως και πρωταρχικά του ΦΙΛΟΥ σου) για αυτά που λές (και θα κάνεις..) ή θα κάνεις την πάπια στην πρώτη στραβή?....:confused:



υγ: αν, λέω, αν κανένας ''κακός και δόλιος'' mod το στείλει στον αδιάβαστο θα έχουμε γκρίνιες και θεωρίες συνωμοσίας μετά....:rolleyes:

gcrook
04/10/2008, 21:50
Προσπερναω (προσωρινα) οτι εγραψαν οι συμφλορουμιτες και σου παραθετω facts.

-Σε περιπτωση ατυχηματος το οποιο θα συμβει αργα η γρηγορα ο φιλος σου τον εχει πιει φταιει δεν φταιει.
-τα σχολεια οδηγησης ΔΕΝ δεχονται κατοχο μηχανης χωρις διπλωμα ειδικα αν αυτο δεν ειναι στην κατοχη του για καποιο χρονικο διαστημα,εκτος και αν το τελευταιο εχει αλλαξει.
- Εξοπλισμος αμα και οποτε λαχει....Νευροχειρουργος σε εφημερια αν και οποτε λαχει επισης.
-τα χειριστηρια της μοτο (συμπλεκτης γκαζιερα κτλ) μπορει και μαιμου να τα χρησιμοποιησει.Το να μαθει πραγματικα πως και που χρησιμευουν ειναι αλλη ιστορια.
-600 SS δεν ειναι οτι καλυτερο για καποιον που δεν εχει καποια ελαχιστα χρονια εμπειριας με μοτοσυκλετες.

Κοινως παρτα αναποδα (διπλωμα πρωτα) και μαλλον εισαι μεσα.

Silver_Rider
04/10/2008, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
στανταρ..
αλλα και παλι λες, μπορει οντως καποιος να ειναι οντως τοσο βλακας..

Μήπως είπα κάτι που σε πήραξε φίλε;

gcrook
04/10/2008, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Μήπως είπα κάτι που σε πήραξε φίλε;

mhn tou dineis shmasia file.skouter kavalaei den jserei....:smokin:

Silver_Rider
04/10/2008, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
-Σε περιπτωση ατυχηματος το οποιο θα συμβει αργα η γρηγορα ο φιλος σου τον εχει πιει φταιει δεν φταιει.
Το θέμα είναι να μη συμβή, γιατί αν συμβή, το κακό είναι έτσι κι αλλιώς. Κι εκτός αυτού προσέχει πάντα!


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
-τα σχολεια οδηγησης ΔΕΝ δεχονται κατοχο μηχανης χωρις διπλωμα ειδικα αν αυτο δεν ειναι στην κατοχη του για καποιο χρονικο διαστημα,εκτος και αν το τελευταιο εχει αλλαξει..
Δεν είπα στάνταρ οτι θα βγάλει δίπλομα στο τέλος, μπορεί να το βγάλει και πριν αρχισει τα μαθήματα ασφαλούς οδήγισης, αναλώγως τι χρήματα υπάρχουν!


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
-Το θεωρω εξαιρετικα σπανιο για καποιον που προτιμαει να παρει μηχανη πριν βγαλει διπλωμα να θελει να αγορασει τον εξοπλισμο πρωτα.Απλα δεν κολλαει,αλλα εδω μπορει να κανω και λαθος...
Θα τον αγοράσουμε και τον εξοπλισμό στην πορία σιγά σιγά απλά δεν παίζουν και πολλά χρήματα

Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
-τα χειριστηρια της μοτο (συμπλεκτης γκαζιερα κτλ) μπορει και μαιμου να τα χρησιμοποιησει.Το να μαθει πραγματικα πως και που χρησιμευουν ειναι αλλη ιστορια...
Για να πω την πάσα αλήθεια δεν έχει καθόλου εμπηρία απο συμπλέκτη και μανέτα γκαζιού και πρέπει να του τα διξω πρώτα πρώτα αυτά και μετά τα άλλα. Αλλά είναι πολή καλός και τα μαθαίνει γρήγορα όλα!


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
-600 SS δεν ειναι οτι καλυτερο για καποιον που δεν εχει καποια ελαχιστα χρονια εμπειριας με μοτοσυκλετες...
Ναι δίκειο έχεις αλλά δεν είπαμε οτι θα τρέχει. Είναι προσεχτικός πολλή τον ξέρω πολλά χρόνια δεν τρέχη ποτέ αυτός, δεν τον ξέρετε και δεν μπορήτε να κρίνετε!


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
-Κοινως παρτα αναποδα (διπλωμα πρωτα) και μαλλον εισαι μεσα.
Μάλλον απώτι καταλαβα έτσι πρέπη να γίνει, απλά δεν είναι σίγουρο. Ευχαριστώ πολλή για τις σιμβουλές σου φίλε! Είσαι ο μόνος που απ'ότι κατάλαβα μιλάει και σιζητάει καλά χωρίς να λέει άσχημα λόγια. Ο bentouza χωρίς ετία είπε τη λέξη βλάκας! Δεν σχολοιάζω!
Απλά δεν έχη τρόπους εδώ μέσα! Δεν πειράζη, φίλε να 'σαι καλά και πάντα όρθιος μόνο εσύ όμως!

filipp0s
04/10/2008, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
.... Δεν πειράζη, φίλε να 'σαι καλά και πάντα όρθιος μόνο εσύ όμως!

ετσι...ετσι...

όλοι οι υπόλοιποι μπορούν να αρχίσουν να πεφτουν....:wacko:


144332

Silver_Rider
04/10/2008, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
στανταρ..
μπορει καποιος να ειναι οντως τοσο βλακας..

Δεν δέχομε συμβουλές από κάτοχους σκούτερ!
Όταν καβαλήσεις μηχανή στη ζωή σου και δεις πως είναι τότε θα καταλάβεις!
Πήγενε να μιλήσεις στους φιλους σου με τα σκουτεράκια να κάνετε σκουτεριές και άσε τις σιζιτήσεις με τις μηχανές δεν είναι για σένα όταν πάρης μηχανή θα καταλάβεις μια μερα αλλά θα είναι πολύ αργά!

gcrook
04/10/2008, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider


! Δεν πειράζη, φίλε να 'σαι καλά και πάντα όρθιος μόνο εσύ όμως!

Mporoyme na kanoume ta strava matia kai gia 2-3 filarakia?

road spirit
04/10/2008, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Το θέμα είναι να μη συμβή, γιατί αν συμβή, το κακό είναι έτσι κι αλλιώς. Κι εκτός αυτού προσέχει πάντα! το θέμα ειναι να σκέφτεστε αλλιώς! οτι μπορεί να συμβεί ανα πάσα στιγμή, δε μπα να είσαι ο βαλεντίνο, στους δημόσιους δρόμους οι κανόνες του παιχνιδιού αλλάζουν. ... ο έλληνας πρέπει επιτέλους να μάθει ότι δεν είναι άτρωτος, ότι το "σιγα μωρε, δεν θα μου συμβεί εμένα" ειναι ... για να μη πω κάτι βαρύ, είναι αχαρακτήριστο


Δεν είπα στάνταρ οτι θα βγάλει δίπλομα στο τέλος, μπορεί να το βγάλει και πριν αρχισει τα μαθήματα ασφαλούς οδήγισης, αναλώγως τι χρήματα υπάρχουν! η φιλική συμβουλη λοιπόν εδω, είναι να αφαιρέσει απο το προυπολογισμό αγορας της μηχανής τα απαιτούμενα χρήματα για αυτά τα έξοδα.


Θα τον αγοράσουμε και τον εξοπλισμό στην πορία σιγά σιγά απλά δεν παίζουν και πολλά χρήματα το ίδιο και εδω

Για να πω την πάσα αλήθεια δεν έχει καθόλου εμπηρία απο συμπλέκτη και μανέτα γκαζιού και πρέπει να του τα διξω πρώτα πρώτα αυτά και μετά τα άλλα. Αλλά είναι πολή καλός και τα μαθαίνει γρήγορα όλα!


Ναι δίκειο έχεις αλλά δεν είπαμε οτι θα τρέχει. Είναι προσεχτικός πολλή τον ξέρω πολλά χρόνια δεν τρέχη ποτέ αυτός, δεν τον ξέρετε και δεν μπορήτε να κρίνετε! δεν θα τον κρίνουμε. Εσύ όμως κρίνεις όσους καβαλάνε σκούτερ, χωμάτινα, ον-οφφ, κλπ κλπ, με ελαφρά τη καρδια. Λοιπόν, ο φίλος σου μπορεί να προσέχει, αλλά ξέρεις ποσο υπερβολικά εύκολο είναι για έναν αρχάριο να ανοίξει και να κρατήσει το γκάζι ανοιχτό? σε ενα 600SS αυτό μπορεί να τον στείλει απλα αδιάβαστο, και αν έχει τύχη, θα μείνει ακέραιος

.....
Δεν πειράζη, φίλε να 'σαι καλά και πάντα όρθιος μόνο εσύ όμως! συγχαρητήρια και λυπάμαι

gdevelek
04/10/2008, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider

Θα τον αγοράσουμε και τον εξοπλισμό στην πορία σιγά σιγά απλά δεν παίζουν και πολλά χρήματα


ανοησίες, βεβαίως και παίζουν λεφτά και μάλιστα άφθονα για πλήρη εξοπλισμό, αρκει να πάρει μηχανάκι 1-2 χρόνια παλιότερο

εκτός αν ένα Ρ6 του 2003 ή 2004 πέφτει λίγο σε αρχάριο

Silver_Rider
04/10/2008, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ανοησίες, βεβαίως και παίζουν λεφτά και μάλιστα άφθονα για πλήρη εξοπλισμό, αρκει να πάρει μηχανάκι 1-2 χρόνια παλιότερο

εκτός αν ένα Ρ6 του 2003 ή 2004 πέφτει λίγο σε αρχάριο

κι εσύ που ξέρεις αν παίζου αύθονα λευτά έχεις καμιά πηγή με λεφτα πουθενά και δε μας λες;

gdevelek
04/10/2008, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
κι εσύ που ξέρεις αν παίζου αύθονα λευτά έχεις καμιά πηγή με λεφτα πουθενά και δε μας λες;

πριν απαντήσεις σε ένα μήνυμα, ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ

Silver_Rider
04/10/2008, 23:33
Για να μην τα πολύλογουμε με λίγα λογια:

Αν πετάξουμε όλα τα λεφτά σε δίπλομα χαρτιά εξοπλισμό και κράνος τότε μας μένουν λίγα χρήματα, σε αυτήν την περίπτωση πάμε σε R6 '95 με '96 μοντέλο αρκετά παλλιό αλλά μου είπε ένας μάστορας οτι μπορώ να βρω με 2.500-3000 πολλή καλή κατάσταση.
Αλλά παλιό.Θα αγοράσουμε πρώτα τη μηχανή για να δούμε τι θα μας μίνει και τα υπόλοιπα σιγά σιγά έρχοντε! Και μην αρχιζετε να γαβγήζετε εδώ μέσα! Ο καθένας κάνει ότι πιστεύει και ότι μπορέι.

road spirit
04/10/2008, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Για να μην τα πολύλογουμε με λίγα λογια:

Αν πετάξουμε όλα τα λεφτά σε δίπλομα χαρτιά εξοπλισμό και κράνος τότε μας μένουν λίγα χρήματα, σε αυτήν την περίπτωση πάμε σε R6 '95 με '96 μοντέλο αρκετά παλλιό αλλά μου είπε ένας μάστορας οτι μπορώ να βρω με 2.500-3000 πολλή καλή κατάσταση.
Αλλά παλιό.Θα αγοράσουμε πρώτα τη μηχανή για να δούμε τι θα μας μίνει και τα υπόλοιπα σιγά σιγά έρχοντε! Και μην αρχιζετε να γαβγήζετε εδώ μέσα! Ο καθένας κάνει ότι πιστεύει και ότι μπορέι.
χμμ, δλδ αν αντι για μοντέλο 05 που λες, πας σε μοντέλο 03, η τιμή δε θα πέσει κανα χιλιάρικο, χοντρικά?

και δε φτάνει ενα χιλιάρικο για εξοπλισμό?

ή θέλουμε top of the line dainese αλλιώς δεν?

Elle
04/10/2008, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Για να μην τα πολύλογουμε με λίγα λογια:

Αν πετάξουμε όλα τα λεφτά σε δίπλομα χαρτιά εξοπλισμό και κράνος τότε μας μένουν λίγα χρήματα, σε αυτήν την περίπτωση πάμε σε R6 '95 με '96 μοντέλο αρκετά παλλιό αλλά μου είπε ένας μάστορας οτι μπορώ να βρω με 2.500-3000 πολλή καλή κατάσταση.
Αλλά παλιό.Θα αγοράσουμε πρώτα τη μηχανή για να δούμε τι θα μας μίνει και τα υπόλοιπα σιγά σιγά έρχοντε! Και μην αρχιζετε να γαβγήζετε εδώ μέσα! Ο καθένας κάνει ότι πιστεύει και ότι μπορέι.

R6 1995; :hypnotize :look: :uplate: :hypnotize
Γιατί δεν πας σε R6 του 1973 για να σου βγει και 400 ευρώ;
Υπάρχουν και GSXR του 1780 από 2 ευρώ εώς και 2,80 σε πολύ καλή κατάσταση.
Ρίξε μια ματιά στην παρακάτω φωτογραφία. GSXR 1783 σε άριστη κατάσταση!

Αν ΔΕΝ έχεις χρήματα για την μοτοσυκλετα καλύτερα να μη την αγοράσεις.


144340

p@nos
04/10/2008, 23:52
Ρε silver bullet προσεχε γιατι κατι μου λεει οτι οι μοντερατορες εχουν ηδη αναψει το θερμοσυφωνα για παρτη σου...
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

TOLISTOLAROS
04/10/2008, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Αν πετάξουμε όλα τα λεφτά σε δίπλομα χαρτιά εξοπλισμό και κράνος τότε μας μένουν λίγα χρήματα,
Αν θεωρείς ότι ρίχνοντας λ7 σε εξοπλισμό τα πετάς,μου δίνεις ξανά το δικαίωμα να σου πω ότι για άλλη μια φορά ότι
.........



























λες ΜΑΛΑΚΙΕΣ.-

gdevelek
05/10/2008, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Για να μην τα πολύλογουμε με λίγα λογια:

Αν πετάξουμε όλα τα λεφτά σε δίπλομα χαρτιά εξοπλισμό και κράνος τότε μας μένουν λίγα χρήματα, σε αυτήν την περίπτωση πάμε σε R6 '95 με '96 μοντέλο αρκετά παλλιό αλλά μου είπε ένας μάστορας οτι μπορώ να βρω με 2.500-3000 πολλή καλή κατάσταση.

ε μα βέβαια, ο φίλος σου ΠΡΕΠΕΙ να πάρει 600άρι σούπερσπορτ 120 ίππων για αρχή...

σιγά μην κάνει τη μαμακία να ξεκινήσει με κάνα σούπερ4 όπως έκανα εγώ και ένα σωρό άλλοι βλάκες που δεν είχαμε κάποιον σαν κι εσένα για συμβουλάτορα...


και Ρ6 δεν υπήρχε το '95 και το '96

o_gavros
05/10/2008, 00:18
πλάκα έχει πάντως.
εγώ λέω να κάνει η μάνα

Elle
05/10/2008, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
πλάκα έχει πάντως.
εγώ λέω να κάνει η μάνα

Και γιατί να κάνει η μάνα;;;;:lol: :lol: :lol:
Να κάνει ο TOLISTOLAROS:rotflmao:

o_gavros
05/10/2008, 00:23
α δεν ξέρω!
αν ο τολιςτολαρος καβαλάει σκούτερ τότε μπορεί και να μην κρίνεται ικανός για να κάνει

Elle
05/10/2008, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
α δεν ξέρω!
αν ο τολιςτολαρος καβαλάει σκούτερ τότε μπορεί και να μην κρίνεται ικανός για να κάνει

Να την κάνω εγώ τη μάνα;:D

o_gavros
05/10/2008, 00:34
ε άμα το'χεις μαράζι κάντηνα ρε παιδάκι μου,στις λεπτομέρειες θα κολήσουμε τώρα?

εδώ λέμε έχουμε δίλημμα.να είναι 04 ή 06 το Ρ6.

αν και τώρα που το σκέφτομαι το 04 δεν ηταν εκείνη η μούφα με το συμβατικό μπροστινό?
ασταναπαν στο διαλο σου λεω

Elle
05/10/2008, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
ε άμα το'χεις μαράζι κάντηνα ρε παιδάκι μου,στις λεπτομέρειες θα κολήσουμε τώρα?

εδώ λέμε έχουμε δίλημμα.να είναι 04 ή 06 το Ρ6.

αν και τώρα που το σκέφτομαι το 04 δεν ηταν εκείνη η μούφα με το συμβατικό μπροστινό?
ασταναπαν στο διαλο σου λεω

Ναι ναι αυτό ήταν!
Αλλά κάτσε βρε γάβρε!
Και γιατί να πάρει του '04;
Εδώ λέει να πάρει 1995!
Μη με ρωτήσεις τώρα αν έβγαινε R6 το 1995!
Γιατί αν εγώ σου πω όχι δεν έβγαινε,
τότε θα πει αυτός και για τι να μην έβγαινε;
Να πω μετά εγώ εβγαίνε και GSXR 1870!???
Άστα να πάνε! Να κάνει τελικά η μάνα! Να κάνει! Δίκιο έχεις!

vestromas
05/10/2008, 00:53
Ρε σεις! Γιατι ειστε υποκριτες και φαρισαιοι; Το φαγατε το παιδι.
Νομιζετε οτι ειναι λιγοι αυτοι που σκεφτοντε και πρατουν οπως ο Silver Rider;
Οι περισοτεροι σαρανταρηδες εδω μεσα πως ημασταν πιτσιρικαδες;
Με εξοπλισμους και καραγκιοζιλικια;
Με αφανες σορτσακια και παντοφλες καβαλαγαμε.
Μπηκατε ολοι αναθεμα σας στην μοδα της ασφαλειας και μου κουνιεστε και κρινετε οποιον δεν σας λεει το ποιημα.
Silver, μην μασας ρε. Οποιου του μελει να πνιγει, ποτε του δεν πεθαινει!
Κανε οτι γουσταρης προσεχε και αμα κανει κρυο η μαθαινεις για κανενα μπλοκο φορα κανενα κρανος.

Θα μπορουσα να σου πω ολα αυτα που πρεπει σε σχεση με την ασφαλεια και την λογικη αλλα επειδη σε πηρανε απ τα μουτρα με ειρωνιες και δεν βρεθηκε ενας να σου μιλησει με ωραιο τροπο γι αυτα που επρεπε, καλα θα κανεις να τους γραψεις στ @ρχιδι@ σου και να πας να σκοτωθεις με τον δικο σου τροπο, και να παρεις και τον φιλο σου στο λαιμο σου.:lol: :beer: :wave2:

o_gavros
05/10/2008, 00:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Ρε σεις! Γιατι ειστε υποκριτες και φαρισαιοι; Το φαγατε το παιδι.
Νομιζετε οτι ειναι λιγοι αυτοι που σκεφτοντε και πρατουν οπως ο Silver Rider;
Οι περισοτεροι σαρανταρηδες εδω μεσα πως ημασταν πιτσιρικαδες;
Με εξοπλισμους και καραγκιοζιλικια;
Με αφανες σορτσακια και παντοφλες καβαλαγαμε.
Μπηκατε ολοι αναθεμα σας στην μοδα της ασφαλειας και μου κουνιεστε και κρινετε οποιον δεν σας λεει το ποιημα.
Silver, μην μασας ρε. Οποιου του μελει να πνιγει, ποτε του δεν πεθαινει!
Κανε οτι γουσταρης προσεχε και αμα κανει κρυο η μαθαινεις για κανενα μπλοκο φορα κανενα κρανος.

Θα μπορουσα να σου πω ολα αυτα που πρεπει σε σχεση με την ασφαλεια και την λογικη αλλα επειδη σε πηρανε απ τα μουτρα με ειρωνιες και δεν βρεθηκε ενας να σου μιλησει με ωραιο τροπο γι αυτα που επρεπε, καλα θα κανεις να τους γραψεις στ @ρχιδι@ σου και να πας να σκοτωθεις με τον δικο σου τροπο, και να παρεις και τον φιλο σου στο λαιμο σου.:lol: :beer: :wave2:

φίλε όλα ωραία και καλά αλλά έχω την εντύπωση ότι ίσως πρέπει να ξέρουμε πότε μας δουλεύουν...


εγώ προσωπικά ούτε ηθικοπλάστης θέλω να το παίξω ούτε δάσκαλος.
λίγο χαβαλέ κάνω με αυτά που διαβάζω και τελικά καταλήγουμε ότι ναι,πρέπει να κάνει η μάνα.
τελος.

LsKostas
05/10/2008, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas

Silver, μην μασας ρε. Οποιου του μελει να πνιγει, ποτε του δεν πεθαινει!
Κανε οτι γουσταρης προσεχε και αμα κανει κρυο η μαθαινεις για κανενα μπλοκο φορα κανενα κρανος.

Θα μπορουσα να σου πω ολα αυτα που πρεπει σε σχεση με την ασφαλεια και την λογικη αλλα επειδη σε πηρανε απ τα μουτρα με ειρωνιες


Εισαι λαθος εδω...

ο silver bullet ηρθε , τα ειπε ολα Μ-Α Ο-Λ-Α αναποδα :evil: και παναθεμα με , ειμαι ο τελευταιος εδω μεσα που θα υπερασπιστω τους γνωστους ΞΕΡΟΛΕΣ ...

στην συγκεκριμμενη περιπτωση χρειαζεται δουλεμα και μαλιστα ΧΟΝΤΡΟ !!!

Εξοπλισμος ??? Οταν βρουμε λεφτα ...
:rolleyes:

μαθηματα σε πιστα πρωτα και μετα το διπλωμα ...
:rolleyes:

Διαβασε ...

Αν πετάξουμε όλα τα λεφτά σε δίπλομα χαρτιά εξοπλισμό και κράνος τότε μας μένουν λίγα χρήματα,
... Αν εχεις τον ΑΛΛΑΧ σου ... :lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

silver bullet... φιλικα στο λεω ... αν και δεν σε ξερω και μαλλον δεν θα σε μαθω ποτε ...

Προσεχε λιγακι :(

vestromas
05/10/2008, 01:11
Εγω μυριζομε οτι ο μαγκας διαβαζε καιρο πριν μπει, για την καραμελα με τους εξοπλισμους και τα κρανοι, και εστησε το θεμα για να τζερτζελεψει και οι πιο πολλοι πεσανε στην παγιδα του και αυτος τωρα γελαη.:lol: :beer: :wave2:

o_gavros
05/10/2008, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Εγω μυριζομε οτι ο μαγκας διαβαζε καιρο πριν μπει, για την καραμελα με τους εξοπλισμους και τα κρανοι, και εστησε το θεμα για να τζερτζελεψει και οι πιο πολλοι πεσανε στην παγιδα του και αυτος τωρα γελαη.:lol: :beer: :wave2:


άρα?

να κάνει η μάνα να τελειώνουμε

gcrook
05/10/2008, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Εγω μυριζομε οτι ο μαγκας διαβαζε καιρο πριν μπει, για την καραμελα με τους εξοπλισμους και τα κρανοι, και εστησε το θεμα για να τζερτζελεψει και οι πιο πολλοι πεσανε στην παγιδα του και αυτος τωρα γελαη.:lol: :beer: :wave2:

"It takes one to know one",ειπε ο ποιητης σε απταιστα Αγγλικα και πεθανε.
:winka:
Αν και πολυ αμφιβαλλω αν εισαι εστω και κατα το ημιση "ικανος" για κατι τετοιο,αλλα δε βαριεσαι.Εχω πει μαλακιες και στο παρελθον.

bentouza
05/10/2008, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros

λίγο χαβαλέ κάνω με αυτά που διαβάζω και τελικά καταλήγουμε ότι ναι,πρέπει να κάνει η μάνα.
τελος.

:rotflmao:
δεν ξερω γιατι αλλα μ'αρεσε..
:rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Δεν δέχομε συμβουλές από κάτοχους σκούτερ!
Όταν καβαλήσεις μηχανή στη ζωή σου και δεις πως είναι τότε θα καταλάβεις!
Πήγενε να μιλήσεις στους φιλους σου με τα σκουτεράκια να κάνετε σκουτεριές και άσε τις σιζιτήσεις με τις μηχανές δεν είναι για σένα όταν πάρης μηχανή θα καταλάβεις μια μερα αλλά θα είναι πολύ αργά!

μακαροι καπηα στιγμη να αλαξο και να καταφερω με πολλευ (ευ διφθογγος ειναι αυτο, ειπα να γραψω το πολυ σε μια ακομα εκδοχη) προσπαθεια να καταλαβω τη μοτοσυκλετιστικη σου σοφφια. ημε μικρος ακομα. θα κοψω και τις φυλλιες με τους σκουτεροβλακες (γιατι να ξεροις αυτη με εμποδιζουν απτο να εξελιχθω σαι πραγματικος μοτοσυκλετιστης, απο ζιλλοια και φθονο).

επησις σκεφτομαι να παρρω αμαισα το καινουριο το V-max μπας και καταφερω να εξιλεωθω και να ανεβω λιγακι στα ματεια σου...
νομιζω το V-max για πρωτο μηχανακι μετα το σκουτερακι ειναι οτι πραιπει.Κυριως στην πωλλη μεσημερια ιουλιου θα κυκλοφορω, και καμια φορα βραδυ ξεκρανωτος εκει που μαζευνται αιδιακια, αλλα ειμαι πολυ προσεκτικος και δεν τρεχω ποτε.

TOLISTOLAROS
05/10/2008, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
αν ο τολιςτολαρος καβαλάει σκούτερ τότε μπορεί και να μην κρίνεται ικανός για να κάνει
Δεν καβαλάω σκούτερ αλλά....



................


.....................






(νεκρική σιγή,χιζ μάστερς βοις ετοιμάζεται.......)



επειδή παλιά έκανα μπαλέτο........







(μ'άλλα λόγια ΤΟΚΑΝΩΑΠΟΜΙΚΡΟΣ,ΤΕΛΟΣ....)



κάνω τη γκαρδιά μου πέτρα και ....
.....................................



..........................................


........................................


..............................................


να μην κάννννιει η μάνα,θα κάνω ΕΓΩ,είμαστε ο ένας για τον άλλον!!! Σειρά μου είναι λέμεε!!!


Θα καβαλήσω το 1821 SV 650 K(το Κ επειδή έχει θέση στη σέλα για Καριοφύλλι) και θα κάνω!

Σας περιμένουμε ΟΛΟΥΣ με τα δερμάτινα και τα σκουτεράκια σας(δεκτά και μαμά)για καφεδάκι στο Blue Oyster .



Καλά θα περάσουμε.......:cool: :cool: :cool:


144387

castoras
05/10/2008, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Δεν καβαλάω σκούτερ αλλά....



................


.....................






(νεκρική σιγή,χιζ μάστερς βοις ετοιμάζεται.......)



επειδή παλιά έκανα μπαλέτο........







(μ'άλλα λόγια ΤΟΚΑΝΩΑΠΟΜΙΚΡΟΣ,ΤΕΛΟΣ....)



κάνω τη γκαρδιά μου πέτρα και ....
.....................................



..........................................


........................................


..............................................


να μην κάννννιει η μάνα,θα κάνω ΕΓΩ,είμαστε ο ένας για τον άλλον!!! Σειρά μου είναι λέμεε!!!


Θα καβαλήσω το 1821 SV 650 K(το Κ επειδή έχει θέση στη σέλα για Καριοφύλλι) και θα κάνω!

Σας περιμένουμε ΟΛΟΥΣ με τα δερμάτινα και τα σκουτεράκια σας(δεκτά και μαμά)για καφεδάκι στο Blue Oyster .



Καλά θα περάσουμε.......:cool: :cool: :cool:


Αυτό θα πεί ξέσπασμα!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

o_gavros
05/10/2008, 17:06
μαγκες άκυρη η μανα.ο τολιςτολαρος θα κάνει λέμε!
το παλικάρι σαν έτοιμος απο καιρό λέμε είναι ο άνθρωπος μας

Aitherobamwn
05/10/2008, 17:28
Οχι ρε R6 για πρώτο μηχανάκι, R1 ρε με power commander,ολόσωμη Akrapovic,carbon fairing και 210 bhp τροχό και απο εξοπλισμό ενα T-Shirt φτάνει μιλάμε για τρελή προστασία δεν το συζητώ εάν βάλει και γυαλιά ηλίου μιλάμε τότε είναι ατρωτος για ταχύτητες 300 ++

Ε ρε βρεγμένη σανίδα που σας χρειάζεται για να καταλάβετε,αλλά όταν καταλάβετε η είστε σε αναπηρικό καροτσάκι ή κοιτάτε ως πνεύματα τον τάφο σας

TOLISTOLAROS
05/10/2008, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
Οχι ρε R6 για πρώτο μηχανάκι, R1 ρε με power commander,ολόσωμη Akrapovic,carbon fairing και 210 bhp τροχό ....
Και VGA,και χύσα μέσα...

Gi_4ce
05/10/2008, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
όντως ένα διαγνωστικό για βλάβη στον εγκέφαλο ενδείκνυται για την περίπτωση

Έτσι...

Αρχικά Γρήγορε Ασημένιε, man with the big cojones και δε συμμαζευεται, δεν ξερεις που σου παν τα 4...

-Χωρίς δίπλωμα δε μπορεί να μπει να κανει μαθήματα οδήγησης σε πίστα
-Χωρίς ΦΟΡΜΑ δε μπορει να κανει μαθηματα, πόσο μάλλον χωρίς μπουφάν...
-Χωρίς μπουφάν και μπότες, με τη μηδαμινή εμπειρία που έχει, θα αποκτήσει και γ@μώ τα tattoo...

:beer:


144391

TOLISTOLAROS
05/10/2008, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
..............
Το γουνάκι στη σέλα είναι extra;:smilea:

snow
05/10/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Το γουνάκι στη σέλα είναι extra;:smilea:


ti 8imi8ika...!


http://www.youtube.com/watch?v=XrfoELmO-hk

o_gavros
05/10/2008, 18:34
παίζει και χρηματοδότηση παιδιά για το εργαλείο με το γουνάκι?

jfx
05/10/2008, 19:11
OYAOY!


οι φραουλες εκτελούν χρέη δισκοπλακας?:P

McTalas
05/10/2008, 21:01
το θεμα ειναι μεγαλη μουφα αλλα εχει γελιο και ειναι οτι πρεπει για αναλαφρες στιγμες!!!


σημ: Και εγω με CBR600RR ξεκινησα για πρωτη μιχανη αλλα εγω ειμαι και πρωτος ξαδελφος του Rossi (η μάνα μου και η μάνα του...), ασε που ειμαι και ο μονος στο σοι που εχω ακομα Honda, τοτε με την μεγαλη μεταγραφη ολοι το γυρισανε στη Yamaha (είχαν βέβαια και επιδοτηση)

Aggelos_SV
05/10/2008, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
.... ο κολλητός μου ενδιαφέρεται για R6 μοντέλο '05-'06 και επειδή οι γνώσεις του δεν είναι και ακετές .........είπαμε οδηγάμε χαλαρά-χαλαρά μέχρι να τη συνηθίσει.



Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Ναι, πίστεψέ με άχρηστο είναι το δίπλωμα!
Μόνο για τους μπάτσους! Πινακίδα πίσω δε φοράμε και δε σταματάμε σε κανένα μπλόκο!!
Απλά! Όχι τόσο καιρό που ήμασταν τυπικοί τι καταλάβαμε;

Και δε μου λες...αφού οδηγάτε χαλαρά χαλαρά....όταν δείτε μπλόκο και θέλετε να φύγετε από αυτό ,το περνάτε με 40-60 χ.α.ω???
Ή θα έχει συνηθίσει μέχρι τότε?

Και τόσο καιρό που είσασταν τυπικοί τί καταλάβατε?
Γαμώτο...εγώ έχω δίπλωμα πινακίδα και πλήρη εξοπλισμό και η μόνη φορά που με σταματήσανε οι "μπάτσοι" ήταν μια νύχτα στου Παπάγου καθώς πήγαινα για τον Υμηττό...με περάσανε για εμπρηστή.....ούτε μια κλησούλα για το θεαθήναι γαμώτοοο:bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Aggelos_SV
05/10/2008, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
.... αλλα εγω ειμαι και πρωτος ξαδελφος του Rossi (η μάνα μου και η μάνα του...), ασε που ειμαι και ο μονος στο σοι που εχω ακομα Honda..

Μπορείς να πεις στη θειά σου να μου στείλει δυο κιλά μέλι από την Tavulia ,ένα κιλό λαδοτύρι,λίγο μαγικό ζωμό που έφτιαχνε όταν ο ξάδερφος ήταν μωρό και 5 στροφαλομπίελα για Fireblade του 1969???
Θες να σου στείλω τα λεφτά πρώτα...ή στα δίνω όταν μου τα φέρεις..όπως γουστάρεις να ούμ...

Χαιρετίσματα και στην ξαδερφούλα από την Τοσκάνη:a021:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gdevelek
05/10/2008, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
το θεμα ειναι μεγαλη μουφα αλλα εχει γελιο και ειναι οτι πρεπει για αναλαφρες στιγμες!!!


δεν είναι καθόλου μούφα, μυαλά σαν τον ασημένιου καβαλάρη κουβαλανε πάρα πολλοί στο ελάντα, κοίτα γύρω σου πώς οδηγούν τόσοι και τόσοι, πόσοι δεν έχουν πινακίδα, πόσοι δεν έχουν κράνος, πόσοι το καλοκαίρι οδηγούν με το μαγιό κουλουπού κουλουπού

McTalas
05/10/2008, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
δεν είναι καθόλου μούφα, μυαλά σαν τον ασημένιου καβαλάρη κουβαλανε πάρα πολλοί στο ελάντα, κοίτα γύρω σου πώς οδηγούν τόσοι και τόσοι, πόσοι δεν έχουν πινακίδα, πόσοι δεν έχουν κράνος, πόσοι το καλοκαίρι οδηγούν με το μαγιό κουλουπού κουλουπού

Θα τολμουσα να πω πως τα ιδια μυαλα σαν γληγορο φιλο μας εχει σχεδον όλη Ελλαδα, με μικρη εξεραιση μια μικρη ομάδα ευσυνηδητων οδηγων που εχουν διμηουργισει κανα-δυο φορουμ στο ιντερνετ και πασχιζουν να βαλουν μυαλο και στους υπολοιπους!!!

bentouza
05/10/2008, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από snow
ti 8imi8ika...!


http://www.youtube.com/watch?v=XrfoELmO-hk

αυτα ειναι...

ΘΕΛΩ να ΔΩ το ΓΟΥΝΑΚΙ !!

LsKostas
05/10/2008, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από snow
ti 8imi8ika...!


http://www.youtube.com/watch?v=XrfoELmO-hk


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


ΣΤΕΙΤ ΟΦ ΔΙ ΑΡΤ !!!

snow
05/10/2008, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


ΣΤΕΙΤ ΟΦ ΔΙ ΑΡΤ !!!


parakmi!alla poli stimeno lemeeee:D

Silver_Rider
06/10/2008, 17:49
Για να τελιώσουμε το θέμα και να λύξει εδώ, θέλω να βρώ μια ρ1 για το φίλο μου και θεόρησα σωστό να ρωτίσω και εδώ μια γνώμη αλλά εσείς κοροιδέβετε δεν έχει κανένας σας τρόπους και δεν είναι σωστο αυτό που κάνετε αφού στο φίλο μου αρέσει αφτό θέλη να πάρει αυτό, το R1 ήθελα να μου πείτε μια γνώμη και εσείς με δουλεύεται, Εγώ σας λέω τι έχουμε κατα νου για την πορία μαθίματος της οδήγησης νομίζω πως το δίπλωμα δε βοηθάει να μάθεις να οδηγάς και είναι αλήθεια αυτό το πράγμα θέλω να μου πειτε τη γνώμη σας και εσείς αν πιστεύεται οτι μαθαίνεις γιαυτό είπα στην αρχ'η για μαθήματα ασφαλούς οδήγησης, δεν κρατάω κακία σε κανέναν εντάξη έχεις δίκιο αλλά μην γελάτε πίσω από την πλάτη μου δεν είναι σωστό να είστε καλά και πάντα όρθιοι!
Φιλικά Μάνος- Αντώνης.

ΥΓ:Έχω ένα gsr600 ξέρω από μηχανές οδηγάω απτα 12. Το λέω σε περίπτωση που νομίζεται πως είμαι αφελής και άαπηρος

TOLISTOLAROS
06/10/2008, 17:55
Από R6 τελικά πάτε για R1;;;;


Go παιδιά,GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!

vestromas
06/10/2008, 18:06
Eγω ειμαι μαζι σου, γιατι λες στα ισια αυτο που σκεφτεσε.
Μην περιμενεις ομως να βρεις την ιδια κατανοηση σε μια οσο στημενη κοινωνια.
Να ρωτας αυτο που θελεις και να αφηνεις τις σαλτσες για το τι θα κανεις μετα γιατι οι αλλοι που εχουνε μαθει να πηγαινουνε με το συστημα, ξενερωνουνε οταν βλεπουνε καποιον να παρεκλινει και να μην κανει τα ιδια. :beer: :beer: :beer: :wave2:

gdevelek
06/10/2008, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Για να τελιώσουμε το θέμα και να λύξει εδώ, θέλω να βρώ μια ρ1 για το φίλο μου

τώρα μιλας σωστά, ξεκινήστε πρώτα από Ρ1, μετά κάνα Ρ2 ή Ρ3, και σιγά σιγά στο Ρ6

είπες από την αρχή Ρ6 και σκιαχτήκαμε, κατάλαβες... ;)

LsKostas
06/10/2008, 18:24
Silver_Rider εγω αρχισα απο 400αρι να σου πω την αληθεια . . .

το χρεπι στο avatar ειναι ...


Το R6 παει κ ερχεται . . . αλλα να πεις στον φιλο σου οτι πρωτα θελει διπλωμα.

οχι γιατι θα μαθει αλλα γιατι θα ειναι νομιμος ωστε να βγαινει και να μαθαινει την μηχανη το r6 σιγα σιγα...


Μακαρι παντως να μας κανεις πλακα μ ολα αυτα που μας γραφεις R1
Ειδα και την ηλικια σου (-οχι οτι παιζει ρολο-) και απορησα με καποια πραγματα που ειπες .


Aν κανεις πλακα μπραβο σου,αλλιως ... αλλιωτικα ... και Πασαλιμανιωτικα ...
που λενε και στο χωριο μου την Αθηνα ... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Silver_Rider
06/10/2008, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Silver_Rider εγω αρχισα απο 400αρι να σου πω την αληθεια . . .

το χρεπι στο avatar ειναι ...


Το R6 παει κ ερχεται . . . αλλα να πεις στον φιλο σου οτι πρωτα θελει διπλωμα.

οχι γιατι θα μαθει αλλα γιατι θα ειναι νομιμος ωστε να βγαινει και να μαθαινει την μηχανη το r6 σιγα σιγα...


Μακαρι παντως να μας κανεις πλακα μ ολα αυτα που μας γραφεις R1
Ειδα και την ηλικια σου (-οχι οτι παιζει ρολο-) και απορησα με καποια πραγματα που ειπες .


Aν κανεις πλακα μπραβο σου,αλλιως ... αλλιωτικα ... και Πασαλιμανιωτικα ...
που λενε και στο χωριο μου την Αθηνα ... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Είμαι 18,5 αλλά τι σχέσει έχει αυτό?

mats8282
06/10/2008, 19:33
Εγω γιατι πιστευω οτι καθε τρεις και λιγο καποιος που θελει να κανει πλακα γραφει ερωτησεις οπως

R6 για πρωτη μηχανη
R1 για δευτερη
Hayabusa για τα γενεθλια του 10χρονου γιου μου


:confused: :confused:

Silver_Rider
06/10/2008, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Εγω γιατι πιστευω οτι καθε τρεις και λιγο καποιος που θελει να κανει πλακα γραφει ερωτησεις οπως

R6 για πρωτη μηχανη
R1 για δευτερη
Hayabusa για τα γενεθλια του 10χρονου γιου μου


:confused: :confused:

Τώρα πάλι με δουλεύεται.


Μια ερώτηση και σας παρακαλώ χορίς σχόλια:
Gsxr 750 2002 6.700 ευρώ είναι καλά; Τι πρέπει να προσέξουμε στην αγορά του;

lamoun
06/10/2008, 21:57
Μπα... ακριβό θα το έλεγα. Δες ΕΔΩ (http://xe.gr/pages/Results.aspx?cat_id=230&SC_GUID=2248ce00-7f36-4205-8518-89f78c85938e).

Silver_Rider
06/10/2008, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Μπα... ακριβό θα το έλεγα. Δες ΕΔΩ (http://xe.gr/pages/Results.aspx?cat_id=230&SC_GUID=2248ce00-7f36-4205-8518-89f78c85938e).

Έχει yosimura ολόσομη, φίλτρο και power comandrer και συναγκερμό η κατάστασή του είναι άριστη αγρατσούνιστο δεν έχει πέσει καμία φορά κάτω. Και πάλι λες πολά λεφτά λες είναι ε;

NikosKK
06/10/2008, 22:20
ρε μαγκα sorry κι'ολας αλλα....για 1ο μηχανακι χωρις να εχει καμια απολυτως ιδεα απο οδηγηση το παλικαρι θα παρει Gsxr 750 ή R1 και με εξατμιση/φιλτρο/P.C?

με τι λογικη καταληγετε σε αυτη την επιλογη δηλαδη?στο να κλαιτε το παλικαρι σε κανα χωραφι η πανω σε κανα κουτι ως χαλκομανια?

mats8282
06/10/2008, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Τώρα πάλι με δουλεύεται.


Αν θες να μιλησουμε σοβαρα ελα αυριο μια βολτα απο το ΚΑΤ κατα τις 4 να παμε στην εντατικη να μιλησεις με τους γονεις γνωστου μου,4-5 χρονια μεγαλυτερο σου,που με 6 μηνες εμπειρια πηρε CBR600 και ειναι 9η μερα σε καταστολη.Με φουλ εξοπλισμο ολα αυτα και διπλωμα στα 500 μετρα απο το σπιτι του.

Αν θες να μιλησεις σοβαρα,θα μιλας σοβαρα γενικα.Δεν θα λες 1η μηχανη 750 με PC,εξατμιση και λοιπα αξεσουαρ,χωρις διπλωμα,χωρις εξοπλισμο και χωρις εμπειρια για εναν 18χρονο.

Γκεγκε?

:evil:

gdevelek
06/10/2008, 22:38
ας αφήσουμε τις ανόητες απαντήσεις στο νεανία και ας κοιτάξουμε να βγάλουμε κάνα λεφτό

έλα να πέφτουν τα στοιχήματα:



στο επόμαινο ποστ, θα πυ πος ο φίλος του ψάχνι να αγοράσι:

1. gsxr 1000 K6 (δίνει 3 προς 1)

2. zx10r 2004 (δίνει 5 προς 1)

3. 1098 (δίνει (4 προς 1)

4. zzr1400 (δίνει (7 προς 2)

5. aprilia rsv4 (δίνει 5 προς 1)

NikosKK
06/10/2008, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ας αφήσουμε τις ανόητες απαντήσεις στο νεανία και ας κοιτάξουμε να βγάλουμε κάνα λεφτό

έλα να πέφτουν τα στοιχήματα:



στο επόμαινο ποστ, θα πυ πος ο φίλος του ψάχνι να αγοράσι:

1. gsxr 1000 K6 (δίνει 3 προς 1)

2. zx10r 2004 (δίνει 5 προς 1)

3. 1098 (δίνει (4 προς 1)

4. zzr1400 (δίνει (7 προς 2)

5. aprilia rsv4 (δίνει 5 προς 1)


:lol: :lol:

mats8282
06/10/2008, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ας αφήσουμε τις ανόητες απαντήσεις στο νεανία και ας κοιτάξουμε να βγάλουμε κάνα λεφτό

έλα να πέφτουν τα στοιχήματα:



στο επόμαινο ποστ, θα πυ πος ο φίλος του ψάχνι να αγοράσι:

1. gsxr 1000 K6 (δίνει 3 προς 1)

2. zx10r 2004 (δίνει 5 προς 1)

3. 1098 (δίνει (4 προς 1)

4. zzr1400 (δίνει (7 προς 2)

5. aprilia rsv4 (δίνει 5 προς 1)

Ειδα και αλλες απαντησεις του σε αλλα θεματα και πραγματικα ή μας κανει πλακα ή :look:

NikosKK
06/10/2008, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ειδα και αλλες απαντησεις του σε αλλα θεματα και πραγματικα ή μας κανει πλακα ή :look:

μαλλον το 2ο "ή" :lol:

zephyr1
07/10/2008, 01:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Τώρα πάλι με δουλεύεται.


Μια ερώτηση και σας παρακαλώ χορίς σχόλια:
Gsxr 750 2002 6.700 ευρώ είναι καλά; Τι πρέπει να προσέξουμε στην αγορά του;

Τον αναβατη.

TOLISTOLAROS
07/10/2008, 01:19
Ρε πάτε καλά;
Άστε τον να πάρει R1 με τουρμπίνα Garett T28 στα 2 bar και καύσιμο μεθανόλη.Να μη χρειάζεται να το δουλεύει ψηλά και τρομάξουν τ'άπειρα αυτάκια του και κάνει κανα λάθος...

Μπράβο ρε,ωραίοι σοιμφωRουμέιταισσ υStai...

McTalas
07/10/2008, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Μπορείς να πεις στη θειά σου να μου στείλει δυο κιλά μέλι από την Tavulia ,ένα κιλό λαδοτύρι,λίγο μαγικό ζωμό που έφτιαχνε όταν ο ξάδερφος ήταν μωρό και 5 στροφαλομπίελα για Fireblade του 1969???
Θες να σου στείλω τα λεφτά πρώτα...ή στα δίνω όταν μου τα φέρεις..όπως γουστάρεις να ούμ...

Χαιρετίσματα και στην ξαδερφούλα από την Τοσκάνη:a021:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Η ξαδερφουλα μου έκανε παράπονα πως δεν την περνεις και πολυ συχνα τηλεφωνο και δεν ξερει το γιατι???

Οι στροφαλοι κανονιστηκαν όσο για τα λεφτα μην σε νοιαζει, θα τα βρουμε!!
για τα υπολοιπα θα πρεπει ναπεριμενεις να πιξει το τυρι ...

Elle
08/10/2008, 18:14
Φιλε άκουσε την πρότασή μου!

Δε συνιστώ ούτε gsxr1000
(1000 κιόλας, δε σας φτάνουν ούτε τα 600 και 750 λες και ξέρετε τι είναι αυτά),

ούτε R6
(που μετά το R6 έγινε R1 αν κατάλαβα καλά),

ούτε zxr 1000
(αν αυτό ετοιμάζεσαι να ρωτήσεις στο επόμενο ποστ σου).

Μετά απορρίπτουμε και τα τετρακύλινδρα γιατί το μικρόβιο
της αμάθειας σου είναι χειρότερο απο την ημιμάθεια που είναι
χειρότερη απο την κανονική αμάθεια που έχουμε όταν ρωτάμε
όλοι εμείς για να μάθουμε και σεβόμαστε τι θα μας πούνε!

Απορρίπτουμε επίσης και τα δικύλινδρα. Το ξεκίνημα τους
(ανάλογα τα κυβικά) είναι αλλιώτικο απο αυτά των αντίστοιχων
τετρακύλινδρων και αν δεν κατέχεις τότε θα καρφώσεις όπου
να'ναι απο το ξεκίνημα! Μπορεί και σε κάδο! Που έχει ο Δήμος
τον κάδο στη γειτονιά του φίλου σου κοντά ή μακριά;

Απορρίπτονται και τα μονοκύλινδρα γιατί κι αυτά ξεκινάνε κράου
και να μην προλάβεις να φτάσεις ούτε στον κάδο!

Αν θεωρείς τον εαυτό σου δάσκαλο και θα μάθεις το φίλο σου
να οδηγάει, αναλογήσου την ευθύνη για το αν πάθει κάτι στα 5
τουλάχιστον πρώτα χρόνια! Ποτέ μην λες κάποιο φίλο σου
"πάρε μηχανή, πάρε μηχανή" γιατί θα θεωρείσαι οτι τον ξεμυάλησες
και όλοι θα στραφουν εναντίον σου!

Εγκρίνεται η παρακάτω ασφαλή λύση. Παίρνει και τριπλέτα και χώνει
και μπατηλίκι πισωκούνα τρελή, το μόνο που σου μένει είναι μια καρίνα
και έκλεισες!


144660

Elle
08/10/2008, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ας αφήσουμε τις ανόητες απαντήσεις στο νεανία και ας κοιτάξουμε να βγάλουμε κάνα λεφτό

έλα να πέφτουν τα στοιχήματα:



στο επόμαινο ποστ, θα πυ πος ο φίλος του ψάχνι να αγοράσι:

1. gsxr 1000 K6 (δίνει 3 προς 1)

2. zx10r 2004 (δίνει 5 προς 1)

3. 1098 (δίνει (4 προς 1)

4. zzr1400 (δίνει (7 προς 2)

5. aprilia rsv4 (δίνει 5 προς 1)

100 ευρώ στο
2. zx10r 2004 (δίνει 5 προς 1)

el_hymador
08/10/2008, 20:12
Πωλειτε διαστημικο λεωφορειο OV-105 "Endeavour", μοντελο 1991, με 136.910.237 χλμ. και 234 ημερες στο διαστημα, ατρακαριστο, φυλασσομενο σε γκαραζ στο Launch Complex 39 στην Φλοριντα. Απο προσφατη γενικη επισκευη, (oλα τα service στην ΝASA) με καινουργια πλακιδια κεραμικης επιστρωσης και νεους πλαϊνους προωθητηρες. Τιμη: ΑΕΠ Ελλαδος και βαλε, πληροφοριες στο 0031 56 87 89 111. Ιδανικο για αρχαριους, οδηγειτε και με διπλωμα αερομοντελιστη.

Φωτογραφια (οχι πολυ προσφατη)


144664

vestromas
08/10/2008, 20:13
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :beer: :beer: :beer: :wave2:

NikosKK
08/10/2008, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πωλειτε διαστημικο λεωφορειο OV-105 "Endenvour", μοτελο 1991, με 136.910.237 χλμ. και 234 ημερες στο διαστημα, ατρακαριστο, φυλασσομενο σε γκαραζ στο Launch Complex 39 στην Φλοριντα. Απο προσφατη γενικη επισκευη, (oλα τα service στην ΝASA) με καινουργια πλακιδια κεραμικης επιστρωσης και νεους πλαϊνους προωθητηρες. Τιμη: ΑΕΠ Ελλαδος και βαλε, πληροφοριες στο 0031 56 87 89 111. Ιδανικο για αρχαριους, οδηγειτε και με διπλωμα αερομοντελιστη.

Φωτογραφια (οχι πολυ προσφατη)

αυτα ειναι σου βρηκε την τελεια λυση ο χυμαδωρος :rotflmao: :rotflmao:

McTalas
08/10/2008, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πωλειτε διαστημικο λεωφορειο OV-105 "Endenvour", μοτελο 1991, με 136.910.237 χλμ. και 234 ημερες στο διαστημα, ατρακαριστο, φυλασσομενο σε γκαραζ στο Launch Complex 39 στην Φλοριντα. Απο προσφατη γενικη επισκευη, (oλα τα service στην ΝASA) με καινουργια πλακιδια κεραμικης επιστρωσης και νεους πλαϊνους προωθητηρες. Τιμη: ΑΕΠ Ελλαδος και βαλε, πληροφοριες στο 0031 56 87 89 111. Ιδανικο για αρχαριους, οδηγειτε και με διπλωμα αερομοντελιστη.

Φωτογραφια (οχι πολυ προσφατη)

φιλαρακι δεν μας λες πόσα αλογακια βγαζει το μπρικι σου...


Δώσεις δεχεσαι??

Gi_4ce
08/10/2008, 20:29
Βασικά πουλιέται και ενα gsx 1400 που είναι φιλικό, ελαφρύ και μικρό, αλλα είναι αδρφίστικο μηχανακι...

:D

Το space bus παντως ειναι όλα τα λεφτά!

Το φαντάζεσαι με κανα αυτοκόλλητο tribal στο πλαι και κανα μεγάλο akrapovic?

:beer:

Elle
08/10/2008, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Βασικά πουλιέται και ενα gsx 1400 που είναι φιλικό, ελαφρύ και μικρό, αλλα είναι αδρφίστικο μηχανακι...

:D

Το space bus παντως ειναι όλα τα λεφτά!

Το φαντάζεσαι με κανα αυτοκόλλητο tribal στο πλαι και κανα μεγάλο akrapovic?

:beer:

Βρε τι έχουμε πάθει βραδιάτικα...:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Aitherobamwn
09/10/2008, 01:29
Ντάξει παιδιά αράχτε βρήκα μοτοσυκλέτα , μοτοσυκλέτα όμως όχι διαστημικά λεωφορεία και κουραφεξαλα τη σωστή μοτοσυκλέτα για αρχάριο και παραθέτω την εικόνα


144696

Gi_4ce
09/10/2008, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
Ντάξει παιδιά αράχτε βρήκα μοτοσυκλέτα , μοτοσυκλέτα όμως όχι διαστημικά λεωφορεία και κουραφεξαλα τη σωστή μοτοσυκλέτα για αρχάριο και παραθέτω την εικόνα

Μαμά είναι?

Κάτι με acrapovic p.c. φιλτρο δεν εχουμε?

Είπαμε, πρώτοι οδηγοί, αλλα μην είμαστε και φλώροι...

manhunter
09/10/2008, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
Ντάξει παιδιά αράχτε βρήκα μοτοσυκλέτα , μοτοσυκλέτα όμως όχι διαστημικά λεωφορεία και κουραφεξαλα τη σωστή μοτοσυκλέτα για αρχάριο και παραθέτω την εικόνα




Τι μου θύμισες
Έπαιζα pgr4 και την είχε
Turbine Superbike λέγεται
Όπως καταλάβατε, έχει ολίγον τι και κατιτίς από αεροπλάνο...

:lol: :bawl: :rotflmao:


ότι πρέπει για το φίλο μας και αφήστε την πλάκα στο παιδί (αν ατα αλήθεια μα τον Τουτατή, υπάρχει αυτό το thread)

Ζεύκας
09/10/2008, 12:49
δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω εδώ μέσα....












χμμ....





















κάτσε μου ρχεται...





































δε γαμιέται...συνεχίστε...

Daemon
09/10/2008, 13:16
:uplate: