PDA

View Full Version : Ροδόπη Reloaded



Χωμάτινος
05/10/2008, 10:58
Που ήμασταν; Α ναι!


Αναχώρηση: 24/10
Επιστροφή: 28/10
Πάνε-έλα: Οδικώς
Διαμονές: Σκηνή, αλλά παίζουν και "καβάτζες" :winka:



Useful hints&tips:

- Θα κάνει κρύο! Ξεθάψτε εκείνο το ισοθερμικό που σας είχε πλέξει η νονά σας.
- Ακόμα κι αν δεν βρέχει, μόνο και μόνο από την υγρασία θα παπαριάσουμε περισσότερο κι απ' τον Bob Σφουγγαράκη.
- Στον κύκλο της 1ης ημέρας δεν υπάρχει ούτε καφενείο, να έχετε μαζί σας κάποιο φαγώσιμο (ξηρούς καρπούς, σοκολάτα) καθώς και νερό.
- Τα χωμάτινα λάστιχα κρίνονται άκρως επιθυμητά!



Achtung! Achtung!

Την 1η ημέρα στο βουνό θα υπάρξουν 2 -χωρίς ανεφοδιασμό- πιθανές διαδρομές, η μικρή είναι 180 χλμ και η μεγάλη 260 χλμ. Όπως είναι ευκόλως κατανοητό, η επιλογή "θα-έρθω-με-το-EXC-και-ένα-15λιτρο-κάνιστρο" βαρύνει αποκλειστικά και μόνο τον ιδιοκτήτη :a22:



Επειδή οι διαδρομές εκεί πάνω από την φύση τους απευθύνονται σε μηχανές με μεγάλη αυτονομία, δεν έχει νόημα να τις φορτώσουμε στο τραίνο. Αν τώρα κάποιος θέλει, ας μου στείλει πμ και θα τα βρούμε.




*Δεν έχω εύκολη πρόσβαση στο internet, οπότε όποιος ενδιαφέρεται, να μου στείλει πμ γιά να ανταλλάξουμε τηλέφωνα*

taxydromos
05/10/2008, 16:53
:smokin:

Μικρή Λουλού
05/10/2008, 18:59
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
η επιλογή "θα-έρθω-με-το-EXC-και-ένα-15λιτρο-κάνιστρο" βαρύνει αποκλειστικά και μόνο τον ιδιοκτήτη :a22:
QUOTE]










να δω και που θα το βαλει η κωλογρια...:smokin:

OldMan
06/10/2008, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
να δω και που θα το βαλει η κωλογρια...:smokin:

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Επιθυμεί κάτι "ανομολόγητο" ο ανωτέρω μεσόκοπος, άνεργος και αργόσχολος spammer ??? :smokin:



Υ.Γ.
Καλέ μου Μάνο, βρίσκεις δίκαιο άλλοι να πάνε με 2 μάσκες και άλλοι με καμία ??? :D

Μικρή Λουλού
06/10/2008, 12:00
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
[B]:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Επιθυμεί κάτι "ανομολόγητο" ο ανωτέρω μεσόκοπος, άνεργος και αργόσχολος spammer ??? :smokin:
QUOTE]










προφανως αναφερεστε στο "αλλον" που σημειωνει....*Δεν έχω εύκολη πρόσβαση στο internet, οπότε όποιος ενδιαφέρεται, να μου στείλει πμ γιά να ανταλλάξουμε τηλέφωνα*....και πιθανως φωτογραφιες...




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Χωμάτινος
06/10/2008, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
...
Υ.Γ.
Καλέ μου Μάνο, βρίσκεις δίκαιο άλλοι να πάνε με 2 μάσκες και άλλοι με καμία ??? :D

Sorry ρε φιλαράκι, την πούλησα ήδη στο ebay. Τουλάχιστον πιάσαμε καλά λεφτά!

Χωμάτινος
06/10/2008, 12:09
Τσιμπήστε και μερικά teaser γιά την όρεξη . .







Άλογα ελευθέρας βοσκής στο Σιδηρόνερο . .


144472

Χωμάτινος
06/10/2008, 12:10
Νέστος . .


144473

Χωμάτινος
06/10/2008, 12:10
Απλωμένα καπνά στα πομακοχώρια . .


144474

Χωμάτινος
06/10/2008, 12:14
Την όμορφη Αϊσέ που φτιάχνει εξαιρετικό καφέ στον Εχίνο δεν την φωτογράφησα γιά ευνόητους λόγους . .


που να ξαναπαντρεύεται τώρα κανείς :uplate:

Μικρή Λουλού
06/10/2008, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος


που να ξαναπαντρεύεται τώρα κανείς :uplate:









ασε που μεχρι να μαθεις το κορανι θα'χει ξεχασει η γυναικα να φτιαχνει καφε...

mpou
06/10/2008, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
Την όμορφη Αϊσέ που φτιάχνει εξαιρετικό καφέ στον Εχίνο δεν την φωτογράφησα γιά ευνόητους λόγους . .


που να ξαναπαντρεύεται τώρα κανείς :uplate:

Και καλα εκανες. Γιατι σε εβλεπα με μονοκατοικια ... στα Μελοιβια.:lol:

taxydromos
06/10/2008, 13:57
Μανο,ωραιο το reperage,βαλε και το schedule να δουμε πανω κατω τις αποστασεις.. :)

Vstrommer71
06/10/2008, 13:57
Αμα δηλωσουμε καμμια συμμετοχη,θα φροντισει ο διοργανωτης να ξανατσακιστει?:lol: :lol: :lol:

Χωμάτινος
06/10/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
... βαλε και το schedule να δουμε πανω κατω τις αποστασεις.. :)

Παρασκευή και Τρίτη θα την φάμε στο πάνε-έλα.

Από 'κει και πέρα, η όλη καθαρή βουνίσια διαδρομή μπορεί να βγεί από πολύ σφιχτό διήμερο μέχρι χαλαρό τριήμερο. Όλες -σχεδόν -οι πιθανές διαδρομές, ανεφοδιασμοί, τόποι διαμονής, καφενεία και τα ρέστα είναι καταγεγραμμένα, τα που-πως-πότε και γιατί θα καθορίζονται επί τόπου αναλόγως δυσκολιών και διάθεσης.

Το γενικό πλάνο είναι ότι θα μπούμε στην Ροδόπη από τη Δράμα και θα βγούμε στο Παρανέστι (1ος κύκλος) και ακολούθως το ξανακόβουμε βόρεια από το Νεοχώρι και βγαίνουμε στην Ξάνθη (2ος κύκλος). Ωστόσο οι εναλλακτικές λύσεις δεν λείπουν, άμα γουστάρουμε και έχουμε χρόνο κάνουμε και 3ο κύκλο μπαίνοντας και στον νομό Ροδόπης, όπως κάτσει.

Χωμάτινος
06/10/2008, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Αμα δηλωσουμε καμμια συμμετοχη,θα φροντισει ο διοργανωτης να ξανατσακιστει?:lol: :lol: :lol:

:nono: ο διοργανωτής ΠΟΤΕ δεν τσακίζεται ενώ είναι ήδη τραυματισμένος . . κάτσε να γιάνω και βλέπουμε :lol:

taxydromos
06/10/2008, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
Παρασκευή και Τρίτη θα την φάμε στο πάνε-έλα.

Από 'κει και πέρα, η όλη καθαρή βουνίσια διαδρομή μπορεί να βγεί από πολύ σφιχτό διήμερο μέχρι χαλαρό τριήμερο. Όλες -σχεδόν -οι πιθανές διαδρομές, ανεφοδιασμοί, τόποι διαμονής, καφενεία και τα ρέστα είναι καταγεγραμμένα, τα που-πως-πότε και γιατί θα καθορίζονται επί τόπου αναλόγως δυσκολιών και διάθεσης.

Το γενικό πλάνο είναι ότι θα μπούμε στην Ροδόπη από τη Δράμα και θα βγούμε στο Παρανέστι (1ος κύκλος) και ακολούθως το ξανακόβουμε βόρεια από το Νεοχώρι και βγαίνουμε στην Ξάνθη (2ος κύκλος). Ωστόσο οι εναλλακτικές λύσεις δεν λείπουν, άμα γουστάρουμε και έχουμε χρόνο κάνουμε και 3ο κύκλο μπαίνοντας και στον νομό Ροδόπης, όπως κάτσει.


that sounds good to me!!


144495

mpou
06/10/2008, 16:34
μιας που θα ανεβειτε πανω με τα "φορτηγα", και αφου θα εχετε "ξεφορτωσει" μερικα πραγματα (βλεπε ρακιες), δεν περνατε απο τη μανα μου που θελει να μου στειλει μια βελεντζα (χειμωνιαζει σε λιγο).

Αν σας ρωτησει, την μπορντω να μου στειλει, οχι εκεινη την ασπρη που δευτερα την εβαζες - παρασκευη ηθελε πλυσιμο.

Ευχαριστω!

Stergios69
06/10/2008, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
... και ακολούθως το ξανακόβουμε βόρεια ...
Και ευτυχώς που η Βουλγαρία μπήκε στην ΕΕ και δεν χρειάζονται διαβατήρια...
:D :wave2:

stavrouliasp
09/10/2008, 22:32
Παίδες, η διαδρομή με ενδιαφέρει τρελά! Και επειδή, όπως θα δείτε στα ταξιδιωτικά, τα μέρη αυτά τα έχω γυρίσει αρκετά, ξέρω μέρη (καταφύγια κτλ) στα οποία θα μπορούσαμε να διανυκτερεύσουμε εννοείται δωρεάν. Απλά θα ήθελα εαν ενδιαφέρεστε λίγο πιο συγκεκριμένα πράγματα. Αν δεν ενδιαφέρεστε, ακολουθώ και με σκηνη...:beer:

Vstrommer71
10/10/2008, 14:05
Διοργανωτης!
ΕπειδηΣ μας πεφτει ολιγον μακρια για τριημερο(και δεν θα δουμε και τιποτα λογω σφικτου προγραμματος) δεν κανουμε ενα τριημερακι στην Εθνικην Εορτην κατα Σμολικα μερια(με Βαλια Καλντα κλπ)?
Κατ'αρχας αμα εισαι ακομα κουλος απο ποδι ΠΩΣ θα ερθεις α?



Χαμενε...:smokin:

Χωμάτινος
10/10/2008, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrouliasp
Παίδες, η διαδρομή με ενδιαφέρει τρελά! Και επειδή, όπως θα δείτε στα ταξιδιωτικά, τα μέρη αυτά τα έχω γυρίσει αρκετά, ξέρω μέρη (καταφύγια κτλ) στα οποία θα μπορούσαμε να διανυκτερεύσουμε εννοείται δωρεάν. Απλά θα ήθελα εαν ενδιαφέρεστε λίγο πιο συγκεκριμένα πράγματα. Αν δεν ενδιαφέρεστε, ακολουθώ και με σκηνη...:beer:

Πάρε την σκηνή σου και έλα :wave2:

Χωμάτινος
10/10/2008, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
.
.
.
Χαμενε...:smokin:

Άσε τα μα-μου και κανόνισε γιά άδεια.

taxydromos
17/10/2008, 14:33
stage 1
stage 2
stage 3

reject nope

abc

^

Vstrommer71
17/10/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
stage 1
stage 2
stage 3

reject nope

abc

^
μΕ αρεσουν οι τεκμηριωμενες αποψεις:lol:

OldMan
17/10/2008, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
Άσε τα μα-μου και κανόνισε γιά άδεια.
Δεν καλοπιάνεις εκείνον τον παλιόπ@υστα που ξέρεις να φορτώσει το ξεχαρβαλο-Tenere του στο τραίνο (με δικά του έξοδα, εννοείται - χρωστάει μπύρες) να το τσιμπήσω από Θεσ/νικη και να σας κάνω παρεούλα ?? :winka:

Μικρή Λουλού
18/10/2008, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
- χρωστάει μπύρες)






το κανετε λιγο πιο λιανα κυριος..??:smokin:

OldMan
20/10/2008, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
το κανετε λιγο πιο λιανα κυριος..??:smokin:
Τώρα δηλ. γουστάρεις να μάθει όλος ο κόσμος το "γιατί" ??


(κορίτσια σΕ φέραμε, αγόρια σΕ φέραμε, κατσίκες σΕ φέραμε, ντόπερμαν σΕ φέραμε... - δεν νομίζεις ότι χρωστάς κανά δυό μπυρούλες ??) :winka:

taxydromos
20/10/2008, 13:30
σεβασμιε,πονηρε και σοφε αντρα....

..εχεις καλες προσβασεις στη γειτονα χωρα?
..αν εχεις σε παιρνω δικαβαλο..

:beer: :beer: :beer: >οι μπυρες που χρωστα ο τανασ...


:bawl:

taxydromos
21/10/2008, 09:35
ακυρος εγω λογω δουλειας..:(

OldMan
21/10/2008, 12:31
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ρε ομορφούλη ...

Να βρω μέρος για σκηνές ή θα την βγάλετε στο youth hostel των δίδυμων ??

Χωμάτινος
21/10/2008, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ρε ομορφούλη ...

Να βρω μέρος για σκηνές ή θα την βγάλετε στο youth hostel των δίδυμων ??

θα σε πάρω τηλέφωνο αύριο.

stavrouliasp
21/10/2008, 20:33
Η διανυκτέρευση στο Λειβαδίτη κανονίστηκε (στο παλιό σχολείο του χωριού : χωρητικότητα μέχρι 20 άτομα, όλα για εμάς) και στο Καράντερε αύριο θα ξέρω σίγουρα... ;)

Vstrommer71
24/10/2008, 13:51
Καλο ταξιδι στην πρωτη ομαδα που ανεβαινει σημερα στην μεγαλη φτωχομανα
(Μανος+Ταχυδρομος + frau Irene)
Προσοχη στον δρομο ρε!
Τα λεμε αυριο Θεσσαλλλλλλοννννικη!:wave2:

taxydromos
24/10/2008, 14:49
χμμ.....εγω τελικα θα καταβαινω τον Λαδωνα αυριο...:wave2:

Vstrommer71
24/10/2008, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
χμμ.....εγω τελικα θα καταβαινω τον Λαδωνα αυριο...:wave2:
Προδοτη,ουστ!:rotflmao:

Vstrommer71
30/10/2008, 13:04
Γυρισαμε(και οι αλλοι φανταζομαι) καλως στην βαση μας.
Αντε τωρα να ριξετε και καμμια φωτο οι τεμπεληδες:smokin:

taxydromos
30/10/2008, 15:06
πως σου φανηκε το 690 στο ταξιδι?

Vstrommer71
30/10/2008, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
πως σου φανηκε το 690 στο ταξιδι?
Παει 130-140 χαλαρα το γ@μηδι:D
Αλλα απο τους κραδασμους στο τιμονι...δραπετευσε ο δεξιος καθρεφτης:smokin:
Καταναλωση 18-21χλμ/λιτρο(καλη μου φαινεται),βγαζει γυρω στα 220χλμ με ενα ρεζερβουαρ

vaska
30/10/2008, 22:28
Ρε λεβέντες θα σας κανω μυνηση, εφεση ανακοπή και ότι αλλο μπορώ, ρε σεις θα ασκήσω όλα τα διαθέσιμα νομικά μεσα. Κάθε φορά που πάτε βόλτα με τον Vstrommer μετά τρομάζουμε να τον συνεφέρουμε. Φουμέρνει καθαρό οξυγόνο για 3 μέρες και μετά είναι ασυμάζευτος. Τι διάολο ληγμένα παίρνει εκεί απάνω δεν μπορώ να καταλάβω. Άσε που οπό τότε που πήρε το KTM μου κατηγορεί τον παππούλη το DR μου. Στην επόμενη εξόρμησή σας θα πάρω δραστικά μέτρα, θα έρθω κι εγώ μαζί σας να τον προσέχω.

ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΡΕΕΕΕ!!!:cry: :cry:

Vstrommer71
31/10/2008, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ρε λεβέντες θα σας κανω μυνηση, εφεση ανακοπή και ότι αλλο μπορώ, ρε σεις θα ασκήσω όλα τα διαθέσιμα νομικά μεσα. Κάθε φορά που πάτε βόλτα με τον Vstrommer μετά τρομάζουμε να τον συνεφέρουμε. Φουμέρνει καθαρό οξυγόνο για 3 μέρες και μετά είναι ασυμάζευτος. Τι διάολο ληγμένα παίρνει εκεί απάνω δεν μπορώ να καταλάβω. Άσε που οπό τότε που πήρε το KTM μου κατηγορεί τον παππούλη το DR μου. Στην επόμενη εξόρμησή σας θα πάρω δραστικά μέτρα, θα έρθω κι εγώ μαζί σας να τον προσέχω.

ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΡΕΕΕΕ!!!:cry: :cry:
Παρακαλω οι εργοδοτες να πανε για υπνο:smokin:

taxydromos
31/10/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Παρακαλω οι εργοδοτες να πανε για υπνο:smokin:

του εργάτη το ρολόι τόχετε κάνει κομπολόι..:rotflmao: :rotflmao:

Vstrommer71
31/10/2008, 14:59
Εξακολουθω να βλεπω πολλη ησυχια:smokin:

Stergios69
31/10/2008, 17:12
Σας περίμενα αλλά δεν περάσατε... :wave2:

Vstrommer71
31/10/2008, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Σας περίμενα αλλά δεν περάσατε... :wave2:
Kαι τι ανησυχεις?Σιγα,δυο βηματα ειναι η Βεροια για να κανουμε ενα ντου επανω:a13:

stavrouliasp
01/11/2008, 18:03
Ορίστε και οι πρώτες φωτογραφίες...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=69350&perpage=15&pagenumber=1

stavrouliasp
01/11/2008, 19:39
Όποιος έχει περισσότερες ας προσθέσει...