PDA

View Full Version : Ατίθασα νιάτα



anf125
05/10/2008, 21:27
Προχθές βραδάκι που επέστρεφα από καφέ στα στενά γύρω από το Φωκίωνος Νέγρη, είδα να προηγείται παπί δικάβαλο και να κινείται λίγο... περίεργα. Πολύ αργά και να κάνει σχεδόν... 8άρια. Πλησιάζοντας είδα ότι πάνω επέβαινε ένα ζευγαράκι πιτσιρικάδες που... φιλιούνταν εποχούμενοι :eek: (για κράνη ούτε λόγος φυσικά) Φυσικά δεν τόλμησα να προσπεράσω μέχρι να στρίψουν παρακάτω. Είναι από τις σκηνές που σου προκαλούν χαμόγελο και αγανάκτηση παράλληλα. Εύχομαι μόνο να προλάβουν να μεγαλώσουν και να θυμούνται νοσταλγικά τέτοιες νεανικές απερισκεψίες (έχοντας βάλει μυαλό εννοείται). :nono: Και αν κάνουν παιδιά να μπορούν να τους πουν κάποια πράγματα σχετικά με κάποιους κίνδύνους της ζωής και πως αποφεύγονται. Γιατί υποπτεύομαι πως προέρχονται από οικογένειες που είτε δεν ασχολήθηκαν ιδιαίτερα με την ανατροφή τους ή ήταν υπερβολικά αυστηρές και είχαν σαν αποτέλεσμα να τους στρέψουν στα αντίθετα από αυτά που τους έλεγαν...

micele
05/10/2008, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Προχθές βραδάκι που επέστρεφα από καφέ στα στενά γύρω από το Φωκίωνος Νέγρη, είδα να προηγείται παπί δικάβαλο και να κινείται λίγο... περίεργα. Πολύ αργά και να κάνει σχεδόν... 8άρια. Πλησιάζοντας είδα ότι πάνω επέβαινε ένα ζευγαράκι πιτσιρικάδες που... φιλιούνταν εποχούμενοι :eek: (για κράνη ούτε λόγος φυσικά) Φυσικά δεν τόλμησα να προσπεράσω μέχρι να στρίψουν παρακάτω. Είναι από τις σκηνές που σου προκαλούν χαμόγελο και αγανάκτηση παράλληλα. Εύχομαι μόνο να προλάβουν να μεγαλώσουν και να θυμούνται νοσταλγικά τέτοιες νεανικές απερισκεψίες (έχοντας βάλει μυαλό εννοείται). :nono: Και αν κάνουν παιδιά να μπορούν να τους πουν κάποια πράγματα σχετικά με κάποιους κίνδύνους της ζωής και πως αποφεύγονται. Γιατί υποπτεύομαι πως προέρχονται από οικογένειες που είτε δεν ασχολήθηκαν ιδιαίτερα με την ανατροφή τους ή ήταν υπερβολικά αυστηρές και είχαν σαν αποτέλεσμα να τους στρέψουν στα αντίθετα από αυτά που τους έλεγαν... :a03: :a03: :a03:

LsKostas
05/10/2008, 22:51
Αν αυτοι ειναι πιτσιρικαδες και πες εχουν μια δικαιολογια

τι να πουμε για τα χιλιαδες ακρανωτα ζευγαρακια 25-30-40-50 χρονων ... :mad:

1. Ειστε για φαπες πολλες

2. Και οτι η παιδεια δεν ειναι θεμα ηλικιας . . .


Και παντα ειχα αυτην την απορια ρε πουστη μου . . .

Πως γινεται ν αγαπας αν προκειται για γυναικα
ειτε να εχεις ενα φιλαρακι κολλητο . . .

Και να μην του πασαρεις ενα κρανος ακομα και τσοφλι ... :wave2:

apav
06/10/2008, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Πως γινεται ν αγαπας αν προκειται για γυναικα
ειτε να εχεις ενα φιλαρακι κολλητο . . .

Και να μην του πασαρεις ενα κρανος ακομα και τσοφλι

μα με τον ίδιο τρόπο που ξυλώνεις καταλύτες, προκαλείς με το παθητικό κάπνισμα, κλπ, κλπ, δεν τους έχει περάσει καν από το "μυαλό" τους

makis206
06/10/2008, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Γιατί υποπτεύομαι πως προέρχονται από οικογένειες που είτε δεν ασχολήθηκαν ιδιαίτερα με την ανατροφή τους ή ήταν υπερβολικά αυστηρές και είχαν σαν αποτέλεσμα να τους στρέψουν στα αντίθετα από αυτά που τους έλεγαν...

Σίγουρα έχουν ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης οι γονείς αλλά όπου μπορούμε ας βοηθάμε κι εμείς με τον τρόπο μας τον συνάνθρωπο. Είμαι σίγουρος ότι όλα αυτά που έγραψες σ'εμάς τα σκεφτόσουν και τη στιγμή που τους έβλεπες, θα μπορούσες έστω για ένα λεπτό να τα πεις και στους ίδιους. Είναι μια όμορφη κίνηση και πέρα απ'το ότι θα μπορούσε να φανεί και ιδιαίτερα χρήσιμη, θα αισθανόσουν κι ο ίδιος καλύτερα.:winka:

:beer: :beer:

NikosKK
06/10/2008, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
μα με τον ίδιο τρόπο που ξυλώνεις καταλύτες, προκαλείς με το παθητικό κάπνισμα, κλπ, κλπ, δεν τους έχει περάσει καν από το "μυαλό" τους

Σωστοτατος.... :beer: :beer:

MIXALHS 400SF R
09/10/2008, 19:28
ΡΕ τι μου λέτε τώρα??? Μπορεί να μην έχει σχέση με μηχανές αλλά είδα σήμερα μάνα να οδηγάει αυτοκίνητο (σαν να μην πω τι) και να έχει μπροστά το πιτσιρίκι ήταν δεν ήταν 7 χρονών άδετο και χωρίς καθισματάκι για παιδιά... Που πας μωρή βλαμμένη πήγα να φωνάξω αλλά δεν ήθελα να μοιάσω στους ταξιτζήδες.

jkap
14/10/2008, 11:17
Δυστυχως υπάρχουν και χειρότερα, Λεωφόρος Δημοκρατίας στο Πέραμα, μητέρα οδηγεί και ο πιτσιρικάς στο πίσω κάθισμα έχει ανοιξει το παράθυρο και βρίσκετε ο μισός απ' 'εξω να τον χτυπάει ο αέρας. Το λέω στην μητέρα και αυτή μου την είπε, κοίτα την δουλειά σου, τι σε νοιάζει εσένα κλπ. Τι να πείς ...

dimdil
14/10/2008, 13:46
συχνα τα παραγματα ειναι εντελως απιστευτα:mad:
πακετας με παπι οχι πολυ νεος στην ηλικια πριν φυγει για τη δουλεια---παει το τετραγωνο βολτα το......μωρο του:uplate: :eyepop:
μιλαμε για 2 ΧΡΟΝΩΝ το πολυυ:eyepop: το κραταει στο ενα χερι και με το αλλο οδηγει την παπια:eyepop: ΕΛΕΟΣ:eyepop:

Βαγγελας
15/10/2008, 10:13
η Μ@λ@κιια ειναι αστειρευτη στην Ελλαδα ειδικα !
οσο και να χτυπιεστε μυαλο δεν βαζουν μεχρι να τους βρει η συμφορα!

:mad: :mad:

Xenos P.
16/10/2008, 06:15
Δυστυχως υπαρχουν πολλοι υποψηφιοι δολοφονοι στον δρομο...παπι με μπαμπα οδηγο-παιδακι (μεχρι 5 ετων) στην μεση-και μαμα πισω...φυσικα και οι 3 χωρις κρανος...δολοφονοι...

Πριν λιγο καιρο μολις εμαθα πως η κουμπαρα μου δεν δενει το βαπτιστηρι μου στ αμαξι εγινα εξαλος.

-"δεν καθεται να την δεσω με τιποτα"

φοβερη απαντηση,ετσι?:(
Μου αρεσει που σε μερικες μαναδες τους πειραζει μην τυχον το γαλα δεν ειναι νουνου και παθουν τιποτα τα παιδια τους.