PDA

View Full Version : ομαδική αγορά ελαστικών!



gixxerpap
06/10/2008, 14:48
μιας και θα αλλάξω λάστιχα μέσα στον επόμενο μήνα, αν ψήνονται και άλλοι για αλλαγή, ας το γράψουν εδω μπας και πετύχουμε καμια τιμούλα;)

devil's animal
06/10/2008, 14:52
εγω.


pirelli supercorsa.


ευχαριστω.
:wave2:

road spirit
06/10/2008, 15:15
ρε γαμωτι... εγω θα αλλάξω λάστιχα σύντομα (Σερρες 25-26 οκτ), αν και μόνο αν θα τα έχουμε έγκαιρα μέχρι 2-3 μέρες πριν, τότε είμαι μέσα :

battlax 002 pro

ή

pirelli supercorsa pro SC

με προτίμηση στα πρώτα λόγω κόστους


:wave2:

devil's animal
06/10/2008, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε γαμωτι...

τι sic???:wacko:

gixxerpap
06/10/2008, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε γαμωτι... εγω θα αλλάξω λάστιχα σύντομα (Σερρες 25-26 οκτ), αν και μόνο αν θα τα έχουμε έγκαιρα μέχρι 2-3 μέρες πριν, τότε είμαι μέσα :

battlax 002 pro

ή

pirelli supercorsa pro SC

με προτίμηση στα πρώτα λόγω κόστους


:wave2:

εννοείται ότι θα τα έχεις βάλει μέχρι τότε...μπορούμε να κάνουμε παραγγελία και να συμπληρώνουμε παράλληλα να βρεθούν κι άλλοι ... ούτως ή άλλως απο τον μπούκη θα γίνει παραγγελία, μπας και πετύχουμε τουλάχιστον τις τιμές των track day;)


εννοείται ότι μπορούμε να παραγγείλουμε κάθε είδους λάστιχα, για οποιαδήποτε κατηγορία μηχανής!

road spirit
06/10/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εννοείται ότι θα τα έχεις βάλει μέχρι τότε...μπορούμε να κάνουμε παραγγελία και να συμπληρώνουμε παράλληλα να βρεθούν κι άλλοι ... ούτως ή άλλως απο τον μπούκη θα γίνει παραγγελία, μπας και πετύχουμε τουλάχιστον τις τιμές των track day;)


εννοείται ότι μπορούμε να παραγγείλουμε κάθε είδους λάστιχα, για οποιαδήποτε κατηγορία μηχανής!

ok man!

ενημερωτικά λέω ότι τα βτ-002 pro τα βρίσκω 310 με τοποθέτηση-ζυγοστάθμηση ... δλδ, τα έβρισκα, τελευταία φορά που έβαλα (περασμένο απρίλη) . Δεν ξέρω αν έχει πέσει η τιμή τους (λόγω του νέου βτ-003) ή και αν υπάρχουν ακόμα ...

sapila racing
06/10/2008, 16:02
Για κοιταξτε κι εδω

Εγω πηρα CorsaIII 340 ευρω μπρος πίσω (120-180) κι ενα BT014 180 πισινό που ηθελα το πηρα 150.

http://www.tires4all.gr

edit: Να προσθέσω οτι δεν εχω σχέση με το μαγαζί, αλλά με εχουν εξυπηρετήσει αψογα και τετοιες τιμες δεν βρηκα πουθενα. Οι τιμες αυτες δεν ηταν για group buy, ενα ζευγαρι πήρα τη μια φορα κι ενα λαστιχο την αλλη.

devil's animal
06/10/2008, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εννοείται ότι θα τα έχεις βάλει μέχρι τότε...μπορούμε να κάνουμε παραγγελία και να συμπληρώνουμε παράλληλα να βρεθούν κι άλλοι ... ούτως ή άλλως απο τον μπούκη θα γίνει παραγγελία, μπας και πετύχουμε τουλάχιστον τις τιμές των track day;)


εννοείται ότι μπορούμε να παραγγείλουμε κάθε είδους λάστιχα, για οποιαδήποτε κατηγορία μηχανής!

Γιωργο σου εστειλα ενα π.μ.
τσεκαρε το.
:wave2:

dirtbird
06/10/2008, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Για κοιταξτε κι εδω

Εγω πηρα CorsaIII 340 ευρω μπρος πίσω (120-180) κι ενα BT014 180 πισινό που ηθελα το πηρα 150.

http://www.tires4all.gr

edit: Να προσθέσω οτι δεν εχω σχέση με το μαγαζί, αλλά με εχουν εξυπηρετήσει αψογα και τετοιες τιμες δεν βρηκα πουθενα. Οι τιμες αυτες δεν ηταν για group buy, ενα ζευγαρι πήρα τη μια φορα κι ενα λαστιχο την αλλη.

Άρη τα βάζεις μόνος σου?

Καμμιά ιδέα για ξεμονταδόρο?

:confused: :confused:

sapila racing
06/10/2008, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Άρη τα βάζεις μόνος σου?

Καμμιά ιδέα για ξεμονταδόρο?

:confused: :confused:

Οχι μόνος μου, τα φοραω αλα Michelin και παω στο Μουτσό :winka:
Οι τιμες ειναι αντε γεια και συμφέρει, απο κει παιρνω μόνο πλέον.

dirtbird
06/10/2008, 17:18
Πάντως στα λάστιχα αυτοκινήτου είναι ακριβός..... :confused: :confused:

McTalas
07/10/2008, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε γαμωτι... εγω θα αλλάξω λάστιχα σύντομα (Σερρες 25-26 οκτ), αν και μόνο αν θα τα έχουμε έγκαιρα μέχρι 2-3 μέρες πριν, τότε είμαι μέσα :

battlax 002 pro

ή

pirelli supercorsa pro SC

με προτίμηση στα πρώτα λόγω κόστους


:wave2:
άσχετο άλλα με καιει,
Ρε Γιάννη πόσο υπολογλιζεις να σου κοστισει αυτο το διημερο στις Σερρες??

zephyr1
07/10/2008, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
άσχετο άλλα με καιει,
Ρε Γιάννη πόσο υπολογλιζεις να σου κοστισει αυτο το διημερο στις Σερρες??

Χονδρικα-χονδρικα απο 500 μεχρι 800 , αναλογα της αναγκες σου (λαστιχα-service-οδικως-κτλ).

Αν δεν εχεις ανεβει Σερρες πολυ καλη διοργανωση-εμπειρια ειναι του bikenet και ολα σε προγραμμα σουπερ.:winka:

http://www.trackbike.gr/

Δηλωσε μια συμμετοχουλα απο τωρα και το βλεπεις.:beer:

McTalas
07/10/2008, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Χονδρικα-χονδρικα απο 500 μεχρι 800 , αναλογα της αναγκες σου (λαστιχα-service-οδικως-κτλ).

Αν δεν εχεις ανεβει Σερρες πολυ καλη διοργανωση-εμπειρια ειναι του bikenet και ολα σε προγραμμα σουπερ.:winka:

http://www.trackbike.gr/

Δηλωσε μια συμμετοχουλα απο τωρα και το βλεπεις.:beer:
όχι δεν εχω ανεβει και θα το ηθελα πολυ, αλλα μας εφαγε ο καπιταλισμος :rotflmao: :rotflmao:

160? δεν ειναι πολα για ένα διημερο? και ποσα session κανεις?
η πιστα δεν κοστιζει 45? την μερα???

zephyr1
07/10/2008, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
όχι δεν εχω ανεβει και θα το ηθελα πολυ, αλλα μας εφαγε ο καπιταλισμος :rotflmao: :rotflmao:

160? δεν ειναι πολα για ένα διημερο? και ποσα session κανεις?
η πιστα δεν κοστιζει 45? την μερα???

3 χ 20 λεπτα μεχρι 22 ατομα στην πιστα το καθε γκρουπ, μεσημεριανο και μετα ελευθερη χρηση της πιστας μεχρι να τελειωσει το ρεζερβουαρ :D , για Ελληνικα δεδομενα , η καλυτερη διοργανωση.:a19:

Παρε μια ιδεα.

http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=5800.0

McTalas
07/10/2008, 01:43
άρα εχουμε 160? η πιστα,
75? ξενοδοχειο
(λαστιχα θα μας βγαλουνε)
εχουμε 235? και μετα οτι φαμε και οι βενζινες... βρε λες???

αχ ρε ζεφυρε φωτιες που μ'αναψες νυχτιατικα !!!

DrIoannis
07/10/2008, 07:44
Πρόσφατα πήγα σε διοργάνωση του Bikenet και ήταν αρκετά αξιόλογη.Δύο ημέρες έλιωσα στην πίστα.Τι λάστιχα έχεις?Αν γυρίζεις λίγο σβέλτα (κάτω από 1.36) θα σε βγάλουν οριακά 1 ζευγάρι γόμμες φρέσκες.Παίζει λαστιχάς μέσα στην διοργάνωση.

McTalas
07/10/2008, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Πρόσφατα πήγα σε διοργάνωση του Bikenet και ήταν αρκετά αξιόλογη.Δύο ημέρες έλιωσα στην πίστα.Τι λάστιχα έχεις?Αν γυρίζεις λίγο σβέλτα (κάτω από 1.36) θα σε βγάλουν οριακά 1 ζευγάρι γόμμες φρέσκες.Παίζει λαστιχάς μέσα στην διοργάνωση.
όχι Dr γηριζω πάρα, μα παρα πολυ αργα, και τα λάστιχα θα είναι τα bt-016.

road spirit
07/10/2008, 16:10
@mctalas : στο κόστος του bikenet (160 E) περιλαμβάνονται :

# Χρήση πίστας το Σαββάτο και την Κυριακή
# Εποπτεία έμπειρων αναβατών και παροχή συμβουλών οδήγησης.
# Σένσορας χρονομέτρησης και κατ' επιλογή εκτύπωση χρόνων.
# Εποπτεία ιατρού και ασθενοφόρου του ΕΚΑΒ.
# Ένα γεύμα στην πίστα ανά ημέρα.
# Συμμετοχή του αναβάτη στα events και test rides που θα διοργανωθούν.
# Συμμετοχή του συνοδού στα events και τις δικάβαλες βόλτες στην πίστα.

όσον αφορα τα sessions είναι έτσι όπως έγραψε ο ζεφυρος αλλά γενικώς έχεις χρόνο (μετα τα 3 πρωινά) να κάνεις όσο αντέχεις. Στο ανοιξιάτικο τρακντει έκανα 7 σεσσιονς/ μερα ΚΑΙ με διάλειμμα 2 ωρών για ξεκούραση. Βέβαια, το Νοέμβριο θα είναι μάλλον λιγότερα καθώς βραδυάζει πλέον νωρίτερα

Απο οργάνωση πάντως, είναι μακράν ότι καλύτερο έχω δει

τα βτ-16 θα σου κρατήσουν εύκολα και για μετα (θεωρώντας ότι θα γυρνάς αργά)

McTalas
08/10/2008, 19:06
Ευχαριστώ Γιαννιό !!!


βρε λες ????

κοιτα κατι ιδεες που μου βαζετε...

xaotikos
11/11/2008, 15:10
Τελικά λάστιχα πήρατε?

σκέφτομαι να βάλω στο z750 07 που απέκτησα πρόσφατα τα BT016...

batigoal
11/11/2008, 20:04
ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ!!!!!

ΤΑ ANAKEE 2 ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ