PDA

View Full Version : Μια απίστευτη ιστορία καθημερινής τρέλλας!!!



gong
09/10/2008, 10:42
Ακούστε παιδιά τι έπαθα σήμερα το πρωί πηγαίνοντας στη δουλειά μου.
Κινούμαι στη Σιβιτανίδου (κεντρικός δρόμος της Καλλιθέας) στο δεξιό άκρο του δρόμου με σχετικά χαμηλή ταχύτητα, όταν πίσω μου ένα αυτοκίνητο κορνάρει έντονα. Κάνω λοιπόν ακόμα πιο άκρη απ' ότι ήμουνα για να περάσει, και όπως προσπερνάει η οδηγός με βρίζει (δεν άκουσα τι ακριβώς είπε). Πάω λοιπόν δίπλα στο αυτοκίνητο στο αριστερό πλάι με σκοπό να την ρωτήσω τι μου είπε και γιατί. Πριν προλάβω να πω ή να κάνω οτιδήποτε κόβει το τιμόνι απότομα αριστερά και φρενάρει, χτυπώντας με ελαφρά στη λεκάνη (ακόμα πονάω, αν και δεν έχω μελανιά). Ευτυχώς φρέναρα κι εγώ και δεν έπεσα κάτω. Εκείνη ξαναξεκινάει, της φωνάζω να σταματήσει και σταματάω κι εγώ. Της λέω περίμενε, θα φωνάξω αστυνομία και προσπαθώ να σταματήσω κάποιο απ' τα διερχόμενα αυόκίνητα των οποίων οι οδηγοί είχαν δει το συμβάν, αλλά δεν σταματάει κανείς! Μάλιστα σε κάνα δυο που τους είπα οτι σε χρειάζομαι για μάρτυρα, επιτάχυναν κιόλας.
Μένω λοιπόν μόνος μου με αυτήν η οποία αρχίζει να φωνάζει οτι "εγώ θα φωνάξω αστυνομία και όχι εσύ"!
Αφού έχουν φύγει όλοι όσοι είδαν το συμβάν μαζεύονται κάνα δυο περίεργοι οι οποίοι άκουσαν τις φωνές, και συνομιλούν μαζί της. Στη συνέχεια έρχονται και μου λένε οτι εγώ φταίω γιατί προσπερνούσα. Μα τους λέω δεν είδατε τι έγινε, το έκανε επίτηδες. Αυτή φυσικά το αρνείται και ισχυρίζεται οτι προσπάθησε να αποφύγει κάποιον πεζό κι εγώ ήρθα και την έβρισα στα καλά καθούμενα. Τελικά όσοι είχαν μαζευτεί μου λένε να το αφήσω έτσι γιατί θα βρώ το μπελά μου!
Συνειδητοποίησα λοιπόν οτι πραγματικά δεν είχα κανένα τρόπο να αποδείξω την αλήθεια, κι έτσι σηκώθηκα κι έφυγα, κερατάς και δαρμένος.

Το πιό απίστευτο της υπόθεσης πέρα απ' τη συμπεριφορά της θεότρελλης, είναι η συμπεριφορά των άλλων οδηγών οι οποίοι για να μην μπλέξουν και καθυστερήσουν απέφυγαν να σταματήσουν, παρόλο που αυτό που είδαν ήταν κατάφωρα εγκληματικό. Αυτή είναι πραγματική κατάντια για την κοινωνία μας. Ίσως κάποια στιγμή καταλάβουν το λάθος τους όταν θα χρειαστούν κι αυτοί έναν μάρτυρα και δεν θα σταματάει κανείς ν' ασχοληθεί.

Δηστυχώς είχα και την ατυχία να μην υπάρχει ούτε ένας μοτοσυκλετιστής τριγύρω την ώρα του συμβάντος. Είμαι βέβαιος οτι θα σταμάταγε να ασχοληθεί, όπως άλλωστε κάνω κι εγώ πάντοτε.

Συγγνώμη για το μακροσκελές πόστ, αλλά ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου. Σας ευχαριστώ που τον ακούσατε.
Αν κάποιος μπορεί να μου υποδείξει έναν καλύτερο τρόπο με τον οποίο θα μπορούσα να είχα αντιδράσει ευχαρίστως θα τον ακούσω.

Band(age)it
09/10/2008, 10:45
Στις μερες της θα ηταν φιλαρακο !!!
Καλη αναρρωση και δυστυχως εχεις δικιο στα συμπερασματα σου...

zephyr1
09/10/2008, 10:48
Μαλ@κια σου εφοσον επελεξες να μην το συνεχισεις με μπατσους κτλ. που δεν της εκανες μια ζημια να σε θυμαται, κ@ριολες.

Περαστικα.:wave2:

gong
09/10/2008, 10:49
Ευχαριστώ! Είναι απίστευτο το τι μπορείς να πάθεις στα καλά καθούμενα από τον κάθε παλαβό που κυκλοφορεί.
Να της κάνω ζημιά δεν έπαιζε, τότε είναι που θα είχε και λόγο και μάρτυρες για να με τραβήξει σε αστυνομίες κλπ

zephyr1
09/10/2008, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Ευχαριστώ! Είναι απίστευτο το τι μπορείς να πάθεις στα καλά καθούμενα από τον κάθε παλαβό που κυκλοφορεί.
Να της κάνω ζημιά δεν έπαιζε, τότε είναι που θα είχε και λόγο και μάρτυρες για να με τραβήξει σε αστυνομίες κλπ

Επαιζε και παραεπαιζε, οχι εκει λιγο πιο κατω και ζημια οχι σ'αυτην αλλα στο οχημα της.:winka:

Τεσπα , ξεχνα το, απλα η ιδια αυριο μπορει να το κανει σε καποιον αλλο με χειροτερα αποτεσματα.:wave2:

petrogazz
09/10/2008, 11:05
Την αφήνεις να φύγει. Πέφτεις κάτω (στα ψέματα), καλείς αστυνομία και ασθενοφόρο, τους δίνεις το νούμερο του αυτοκινήτου της και λες ότι σε εγκατέλειψε.
Βάζεις τον ασθενοφόρο να σε μεταφέρει στο εφημερεύον νοσοκομείο όπου παραπονιέσαι για ζαλάδες, σε κάνουν εισαγωγή. Κάθεσαι 1-2 μέρες μέσα....

Μετά αφήνεις τους μπάτσους να κάνουν την δουλεία τους και κάνεις μήνυση για αποζημιώσεις κτλ κτλ.

ktmakis
09/10/2008, 11:08
Ησουν τυχερός με όλους αυτούς τους τρελλούς που κυκλοφορούν. Καλό είναι να αδιαφορείς και να συνεχίζεις ήρεμα το δρόμο σου και να μην δίνεις σημασία στα κόμπλεξ του καθένα.
Εύχομαι να το ξεχάσεις σύντομα.
Οσο για τους άλλους μην τους κρίνεις έτσι αμέσως. Ολοι κουβαλάνε τα άγχη τους και ιδίως πρωί πρωί κανείς δεν θα έχει όρεξη να συμπάσχει σε κάτι το οποίο θα του φέρει ακόμα περισσότερα άγχη, δυστηχώς έχει γίνει η ζωή μας απάνθρωπη.

el_hymador
09/10/2008, 11:09
Πινακιδα...

Πινακιδα να κρατατε...:winka:

Εμενα ο αλλος μου αναβε φωτα και μου κορναρε για κανα 2λεπτο ενω οδηγουσα αυτοκινητο στην ΔΕΞΙΑ λωριδα στις στροφες της Υλικης...

Ημουν στην δεξια λωριδα και αυτος κολλημενος στο μισο μετρο με ενα Citroen Picasso (κρατησα και πινακιδα βεβαια...:evil: ), δηλαδη τι σκατα ηθελε να κανω ο τριμάλακας;
να καβαλησω το διαζωμα για να περασει;

Τελικα εκανα ΑΡΙΣΤΕΡΑ γιατι ο τυπος ηταν επικινδυνος και με προσπερασε συνεχιζοντας να οδηγα στην δεξια λωριδα, και μου εχωσε και Γαλλικα ο αφιονισμενος!!!

Ποσοι μαλακες κυκλοφορουν εκει εξω δεν λεγεται... :rolleyes:

(αλλα την πινακιδα του την εχω...)

MikeG
09/10/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Ήσουν τυχερός με όλους αυτούς τους τρελούς που κυκλοφορούν. Καλό είναι να αδιαφορείς και να συνεχίζεις ήρεμα το δρόμο σου και να μην δίνεις σημασία στα κόμπλεξ του καθένα.
Εύχομαι να το ξεχάσεις σύντομα.
Όσο για τους άλλους μην τους κρίνεις έτσι αμέσως. Όλοι κουβαλάνε τα άγχη τους και ιδίως πρωί πρωί κανείς δεν θα έχει όρεξη να συμπάσχει σε κάτι το οποίο θα του φέρει ακόμα περισσότερα άγχη, δυστυχώς έχει γίνει η ζωή μας απάνθρωπη.

Συμφωνώ με το Μάκη.
Γι'αυτό επέλεξα και προσπαθώ να στηρίζω καθημερινά την επιλογή μου, το να ζω μακριά από τα 2 μεγαλύτερα αστικά κέντρα. Τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα εδώ.
Υπομονή σε όλους παιδιά.

:wave2:

makis206
09/10/2008, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από petrogazz
Την αφήνεις να φύγει. Πέφτεις κάτω (στα ψέματα), καλείς αστυνομία και ασθενοφόρο, τους δίνεις το νούμερο του αυτοκινήτου της και λες ότι σε εγκατέλειψε.
Βάζεις τον ασθενοφόρο να σε μεταφέρει στο εφημερεύον νοσοκομείο όπου παραπονιέσαι για ζαλάδες, σε κάνουν εισαγωγή. Κάθεσαι 1-2 μέρες μέσα....
Μετά αφήνεις τους μπάτσους να κάνουν την δουλεία τους και κάνεις μήνυση για αποζημιώσεις κτλ κτλ.

:a013:

Δεν είμαι εκδικητικός άνθρωπος αλλά δεν της άξιζε και τίποτα λιγότερο της άντε να μην πω πια μ'αυτά που ακούω κάθε τόσο..:mad:

Ζεύκας
09/10/2008, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
και μου εχωσε και Γαλλικα ο αφιονισμενος!!!


μπα...κανάς Άγγλος θα ηταν! :lol:

zephyr1
09/10/2008, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Συμφωνώ με το Μάκη.
Γι'αυτό επέλεξα και προσπαθώ να στηρίζω καθημερινά την επιλογή μου, το να ζω μακριά από τα 2 μεγαλύτερα αστικά κέντρα. Τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα εδώ.
Υπομονή σε όλους παιδιά.

:wave2:


Μαλιστα :rolleyes: και μετα απλα επιλεγεις 1 απ'τα 2 αστικα κεντρα για να τα κανεις χαμο-πουτανα.:evil:

:lol:

blackbusa
09/10/2008, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong


Δηστυχώς είχα και την ατυχία να μην υπάρχει ούτε ένας μοτοσυκλετιστής τριγύρω την ώρα του συμβάντος. Είμαι βέβαιος οτι θα σταμάταγε να ασχοληθεί, όπως άλλωστε κάνω κι εγώ πάντοτε.




Μην βαζεις και το χερι σου στη φωτια γιαυτο....εσυ παντως καλα κανεις....:winka:

περαστικα και προσοχη την επομενη φορα.....


:wave2:

MikeG
09/10/2008, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μαλιστα :rolleyes: και μετα απλα επιλεγεις 1 απ'τα 2 αστικα κεντρα για να τα κανεις χαμο-πουτανα.:evil:

:lol:

Τι ακριβώς εννοάς please explain.. :bigcry: :bigcry: :wave2:

gong
09/10/2008, 11:21
Όλοι έχουμε τις δουλειές μας και τα άγχη μας αλλά σε κάτι τέτοιο θα το θεωρούσα αδιανόητο να μην σταματήσω έστω για να αφήσω το τηλέφωνο μου στον παθόντα μήπως με χρειαστεί.
Την πινακίδα την έχω, αλλά για να βρεις τον κάτοχο του οχήματος πρέπει να κάνεις μήνυση και χωρίς μάρτυρες δεν νομίζω οτι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να βγείς κερδισμένος.
Τώρα για πιο πλάγιους τρόπους δεν είχα την ψυχραιμία να σκεφτώ κάτι εκείνη τη στιγμή μέσα στη σύγχυση μου και στα νεύρα μου.

makis206
09/10/2008, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Τι ακριβώς εννοάς please explain.. :bigcry: :bigcry: :wave2:

Μιχάλη μέχρι κι εγώ το βούι το κατάλαβα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=67742) :lol:

MikeG
09/10/2008, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μιχάλη μέχρι κι εγώ το βούι το κατάλαβα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=67742) :lol:


Είπα μπας & το πήγαινε αλλού ..... :look: :look: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:wave2:

m1ke
09/10/2008, 13:56
Το πρώτο λάθος σου ήταν ότι πήγες δεξιά και την άφησες να σε προσπεράσει. Η Σιβιτανίδου έχει μία λωρίδα ανά κατεύθυνση και απαγορεύεται το προσπέρασμα και στην τελική το αυτοκίνητο και η μηχανή έχουν το ίδιο δικαίωμα στη λωρίδα κυκλοφορίας. Εγώ οδηγάω πάντα στη μέση της λωρίδας.

Το δεύτερο λάθος σου ήταν ότι πήγες να της ζητήσεις το λόγο. Στο δρόμο πρέπει να είσαι κουφός.

Tpap
09/10/2008, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Το δεύτερο λάθος σου ήταν ότι πήγες να της ζητήσεις το λόγο..

@gong:
καλά πήγες να ζητήσεις τον λόγο σε γυναίκα?
Και πίστεψες ότι μπορούσες να συνεννοηθείς?
Πόσων ετών είσαι?
:confused: :confused:

devil's animal
09/10/2008, 15:04
η :a31: καποιων ανθρωπων σπαει κοκκαλα μερικες φορες...:rolleyes:


θα μπορουσαν να γινουν πολλα και σε αυτη και στο οχημα της....:evil:

αλλα εγω νομιζω οτι τωρα εισαι πιο ωιλιασμενος για το τι κυκλοφορει εκει εξω,και η γνωση ως γνωστον ειναι δυναμη!

:beer: :beer: :beer:

τα περαστικα μου για το γοφο σου...
:wave2:

Gandalf dr685sm
09/10/2008, 15:12
Ανεξάρτητα του τι έγινε..

Γνωρίζετε οτι κάθε τραυματισμός ανθρώπου στον δρόμο πάει αυταπάγγελτα σε δικαστήριο. Ακόμα και αν την έβριζες όπως λες, θα πρέπει να μιλήσει με τους αστυνόμους και να τους πεί οτι σε άκουσε ενώ φόραγες κράνος και ήσουν πάνω στην μηχανή ...

Και να δικαιολογήσει το πως χτύπησες στην λεκκάνη , αφού εσύ έκανες (έστω οτι το έκανες στην θεωρία) προσπέραση.

Μαλακία σου που έφυγες.. έπρεπε να κάτσεις εκεί και να περιμένεις ΤΟΤΑ... 99% η κυρία θα άλλαζε 10.000 χρώματα αν επέμενες.. να είστε σίγουροι για αυτό.

ΚΑΚΩΣ ΕΦΥΓΕΣ!


Gandalf

tai
09/10/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ανεξάρτητα του τι έγινε..


ΚΑΚΩΣ ΕΦΥΓΕΣ!


Gandalf

+10000:nono:

Gi_4ce
09/10/2008, 16:03
Δυστυχώς αμα μπλέξεις με δικαστήρια, ακρη δε βρισκεις.... (το ξέρουν όλοι οσοι μ@λ@κίζονται σαν την κυριά στο δρόμο και εκεί ειναι που παιρνου θαρρος....)

Δυστυχώς κατι που ζηλεύω σε όλους αυτούς που δεν εχουν πινακίδα... Πας διπλα της -του οταν κολλήσει στην κίνηση, την-τον καντηλιάζεις και αν σε εχει ρίξει - χτυπήσει πιο πρίν, της-του κατεβάζεις και τον καθρέφτη και εξαφανίζεσαι...

Μπορείτε να με φάτε ελεύθερα για αυτη την αποψή μου (και την επόμενη φορά που σας ρίξουν να μπλέξετε με δικστήρια και να παρετε στο τελος .............. )

Επιλογές ειναι αυτες...

Σε ξυλο δε μπλεκόμαστε ποτέ παντως γιατι δεν ξερεις τι κουβαλάει ο άλλος επανω του...

Μια υλική ζημιά όμως του την κάνεις....

Ο Ελληνας, στο πορτοφόλι πονάει εξ αλλου!

sotpag
09/10/2008, 16:06
τα πράγματα είναι απλά


σκας μια κλωτσιά στην πόρτα ή όπου αλλού θέλεις και φεύγεις μέσα στην κίνηση

sotpag
09/10/2008, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ανεξάρτητα του τι έγινε..

Γνωρίζετε οτι κάθε τραυματισμός ανθρώπου στον δρόμο πάει αυταπάγγελτα σε δικαστήριο. Ακόμα και αν την έβριζες όπως λες, θα πρέπει να μιλήσει με τους αστυνόμους και να τους πεί οτι σε άκουσε ενώ φόραγες κράνος και ήσουν πάνω στην μηχανή ...

Και να δικαιολογήσει το πως χτύπησες στην λεκκάνη , αφού εσύ έκανες (έστω οτι το έκανες στην θεωρία) προσπέραση.

Μαλακία σου που έφυγες.. έπρεπε να κάτσεις εκεί και να περιμένεις ΤΟΤΑ... 99% η κυρία θα άλλαζε 10.000 χρώματα αν επέμενες.. να είστε σίγουροι για αυτό.

ΚΑΚΩΣ ΕΦΥΓΕΣ!


Gandalf


καλα τα λες αλλα δεν ειναι παντα καλα τα δικαστηρια

και τι τελος θα εχει η υποθεση, τρεξιμο κλπ

οχι οτι ειναι καλυτερη η ιδεα που λεω παραπανω αλλα σε αυτη τη φαση θα ηθελα να ημουν σε μια γωνια να δω τι θα πει στον αντρα της

Sapadak
09/10/2008, 16:18
Εφοσον υπηρχε τραυματισμος (εστω και μικρος)(περαστικα σου πρπ) επρεπε να τη καλεσεις την αστυνομια και να περιμενεις.

Οσο τη προσπερασες εσυ, αλλο τοσο σε προσπερασε και αυτη πριν.


Και στο φιναλε ηταν ο λογος σου εναντια στο λογο της ΑΛΛΑ εσυ ειχες και χτυπημενη λεκανη

gong
09/10/2008, 21:17
Αν έκανα δολιοφθορά του τύπου κλωτσιά στην πόρτα ή στον καθρέφτη αυτομάτως θα έχανα το δίκιο μου. Πινακίδες έχω, όλο και κάποιος θα μ' έβλεπε. Συν οτι αν ακολουθούσα αυτή τη γυναίκα - πιστέψτε με - ήταν ικανή να μπεί σε κάποιο στενάκι και μόλις την ακολουθήσω να κάνει όπισθεν πέφτοντας επάνω μου. Ψυχρός δολοφόνος. Έπρεπε να δείτε το θράσος της και την άνεση με την οποία ψευδόταν. Πραγματικός Μακιαβέλι. Μάλιστα κάποια στιγμή μου είπε τελείωνε γιατί είμαι δημόσιος υπάλληλος και με περιμένουν στην υπηρεσία μου! (θα είναι απο αυτούς τους εξυπηρετικούς...).
Η αλήθεια είναι οτι όταν είδα πως δυο τύποι που μαζευτήκανε μετά ακούγωντας τη φασαρία και χωρίς να έχουν δει το συμβάν μάλλον την υπερασπίζονταν (τους έπιασε ο ιπποτισμός τους τους μαλάκες), μ' έπιασε πανικός και θεώρησα το παιχνίδι χαμένο.
Τώρα κι εγώ πιστεύω οτι θα έπρεπε να είχα φωνάξει αστυνομία. Ήταν το πιο λογικό αν και δεν ξέρω που θα κατέληγε. Ο χτυπημένος γοφός αποδεικνύει απλά οτι υπήρξε επαφή. Όχι όμως οτι έφταιγε εκείνη, και σίγουρα δεν αποδεικνύει το γεγονός οτι το έκανε επίτηδες.
Αλλά παρόλαυτά θα έπρεπε να είχα φέρει αστυνομία γιατί τελικά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα ακόμα μια τρελλή κυκλοφορεί ελεύθερη, ατιμώρητη και έτοιμη για νέες περιπέτειες...

ikarosk
09/10/2008, 21:47
Αφού είσαι καλά μην το ψάχνεις άλλο. Διαπρεπέστατος Επιστήμων είχε κάνει την έρευνά του, και ανακοινώσει τα αποτελέσματα πολύ πριν από 'μας. Τώρα πια είναι πολύ αργά.


144778

gong
09/10/2008, 22:22
:D :D :D

ASTRAKITCAR
09/10/2008, 23:53
παμε.....

ειμαι αργα και σταθερα στον δρομο προς την οικεια μου...

ξαφνου σε στενο βλεπω δυτροχο κατω,πισω απο ενα κουτι,ενα καψερο νεανια να προσπαθει να σηκωσει το δυτροχο εργαλειο του,κατι σε dt 200 αρι και ενα αλλα νεανια-γιωταδες-τους ελεγα απο την κοψια στο στρατο...να ειναι μεσα στο κουτι του...

παρκαρω δεξια το εργαλειο μου και τεινω χερα βοηθειας στο νεανια να σηκωσει το εργαλειο του...αφου στα γρηγορα μου εξηγει τι συνεβει του λεω παρε τροχαια και παρε το κρανος μου,μιας και δεν ειχε -για να μην σε γραψουν..

του δινω και την καρτα μου σε περιπτωση που ηθελε βοηθεια σε ανταλακτικα,μαστορα και οτι αλλο...

να με περασε για αδερφη δεν ξερω...αλλα ρε πουστη μου το παπαρακι ουτε ενα ευχαριστω δεν ειπε οχι μονο τοτε που λες με στο στρες ειναι,αλλα μετα απο μερες εστω για το ενδιαφερον...το τηλ.μου το ειχε..

τεσπα πλεον αμα βλεπω γιδια στον δρομο δεν ασχολουμαι αλλα σε κραυγαλες περιπτωσεις σαν και την δικη σου ΕΡΧΟΜΑΙ μαρτυρας με τα 1000!!!!ειδικα αν εχουμε εμπλοκη με καριολεςμ,ταριφες,σωματα ασφαλειας ,φορτηγα κτλ...παω αερα πατερα για μαρτυρας...

dirtbird
10/10/2008, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Συμφωνώ με το Μάκη.
Γι'αυτό επέλεξα και προσπαθώ να στηρίζω καθημερινά την επιλογή μου, το να ζω μακριά από τα 2 μεγαλύτερα αστικά κέντρα. Τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα εδώ.
Υπομονή σε όλους παιδιά.

:wave2:

Και πήγες στο τρίτο...... (και μάλλον πρώτο σε ποσοστά οπλοφορίας)..........

:o :o :o :o

DimChios
10/10/2008, 06:13
τωρα να μιλησω παλι ή όχι?

:mad: :evil:

Ασ το καλυτερα!

Γενικως συμφωνω με τους "παράτυπους" του θρεντ!

:mad:


ΒΕΒΑΙΑ, αυτο που ειπε ο sotpag θελει αρκετη προσοχη γιατι ευκολα σου τραβαει μια το τιμονι προς το μερος σου και σε ξαπλωνει κατω! Ειδικα αν ειναι ψυχανωμαλη!


Εγινε edit στο post απο μένα!!!!!! :mad: :mad: :mad: :mad:


TSOYLA!!!!!!!!!

DimChios
10/10/2008, 06:15
Α, να σου πω!

Μαθε σε ποια υπηρεσια δουλευει και πηγαινε σπας της τα νευρα!!!!

Ή χωστης κανενα χαστουκι σαν της Λιάνη!

:lol: :lol: :lol:

zephyr1
10/10/2008, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ikarosk
Αφού είσαι καλά μην το ψάχνεις άλλο. Διαπρεπέστατος Επιστήμων είχε κάνει την έρευνά του, και ανακοινώσει τα αποτελέσματα πολύ πριν από 'μας. Τώρα πια είναι πολύ αργά.


:bigcry: :a19: :bigcry:

gong
10/10/2008, 10:30
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μαθε σε ποια υπηρεσια δουλευει και πηγαινε σπας της τα νευρα!!!!QUOTE]

Αυτό θα είχε γούστο, αλλά πως γίνεται από την πινακίδα να βρείς τα στοιχεία της;
Νομίζω οτι μόνο αν καταθέσεις μήνυση τα δίνει η αστυνομία.

MikeG
10/10/2008, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Και πήγες στο τρίτο...... (και μάλλον πρώτο σε ποσοστά οπλοφορίας)..........

:o :o :o :o

Δε με επηρεάζει αυτό & σχεδόν κανένα από εμάς που ζούμε εδώ.
Επηρεάζει μόνο αυτούς που ανακατεύονται με διάφορα..

apav
10/10/2008, 11:17
Όχι και 3ο το Ηράκλειο! :smokin:

Για το άλλο :a016: :a015: μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Επηρεάζει παντού και πάντα, άμεσα και έμμεσα. :yuck:

DimChios
10/10/2008, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Αυτό θα είχε γούστο, αλλά πως γίνεται από την πινακίδα να βρείς τα στοιχεία της;
Νομίζω οτι μόνο αν καταθέσεις μήνυση τα δίνει η αστυνομία.



ε μα κι εσύ, ουτε μια "άκρη" δεν εχεις?

:sad: :rolleyes:

sprint
10/10/2008, 16:10
Μήπως, λέω μήπως είδες την ασφάλεια της?????

gong
11/10/2008, 00:12
Μπααα όχι, γιατί;

TROOPER
11/10/2008, 03:03
λαθος δικο σου 100% για μενα.

1.εκανες δεξια επειδη σου κορναρε.
2.πηγες να προσπερασεις απο αριστερα σε δρομο που εχει μονο 1 λωριδα.
3.προσπαθησες να σζητησεις.
4.δεν πηρες πινακιδα (να πεσεις κατω, να καλεσεις τροχαια και να τη δωσεις).

ευχομαι να μη σου ξανασυμβει ποτε !

sprint
11/10/2008, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Μπααα όχι, γιατί;

Ίσως να μπορούσαμε να βρούμε τα στοιχεία της.
Δεν πειράζει όμως, μίας κ δεν συγράτησες τίποτα ηρέμισε, κ να προσέχεις……. Υπάρχουν πολλά γουρούνια με ρόδες εκεί έξω!!!!!!!!!!!!!

Road67
11/10/2008, 10:56
Προσεκτικά την ακολουθείς με τρόπο για να μη σε δεί, βλέπεις που σταματάει και δύο τεινά.
Α. Αν παρότι ψυχανώμαλη είναι καλή γκόμενα της αφήνεις μια μαργαρίτα στο παρμπρίζ της γράφεις σε μια καρτούλα συγνώμη και το τηλέφωνο σου. Με αυτά τα απότομα δεξιά κι αριστερά και με την τρέλα της θα ευχαριστηθείς γ@μήσι.
Β. Αν δεν βλέπετε.... ε πάρε κι εσύ ένα remover και σχεδίασε της στο καπό ...σε ποιό σημείο να βάλει αεραγωγό :rotflmao:



Σοβαρά, φίλε μου αφού είσαι ok τι νόημα έχει τι θα έπρεπε και τι δε θα έπρεπε να κάνεις αφού δεν το έκανες κι η πιθανότητα να σου ξανασυμβεί είναι 1% και μπορεί και λιγότερο. Όντως πολύ τρέλα, αλλά ας μην ξεχνάμε οτι πολύς κόσμος φοβάται αυτά τα άγνωστα οχήματα με τις 2 ρόδες και δεν ξέρει πως ν' αντιδράσει όπως επίσης κι ότι πολλοί συνάδελφοι μας μοτοσυκλετιστές είναι τρομερά απρόσεκτοι ή και αλλαζόνες και κάπου κάπως κάποτε μπορεί να κάνανε κάτι χειρότερο σε αυτή τη γυναίκα. Όχι ότι δικαιολογείται, αλλά είναι μια σκέψη :beer: :wave2:

gong
11/10/2008, 15:27
Ρε παιδιά, την πινακίδα την έχω, απλά δεν έκανα τίποτα επειδή δεν βρήκα μάρτυρες. Αν και εχθές ρώτησα δικηγόρο και μου είπε οτι έπρεπε να είχα φέρει κατευθείαν αστυνομία γιατί σίγουρα θα έπεφτε σε αντιφάσεις και θα τα σκάτωνε αφού το να κόψει απότομα το τιμόνι σ' εκείνο το σημείο που δεν έχει να στρίψει αριστερά και μάλιστα τη στιγμή που είμαι δίπλα της δεν δικαιολογείται με τίποτα... Πήγα και στο Ασκληπιείο χτες και η διάγνωση λέει κάκωση μηριαίων χιαστών και θλάση τροχαντήρα. (7 μέρες άδεια!) Παρόλο που εκείνη τη στιγμή δεν πόνεσα ιδιαίτερα.
@Road 67 Εκτός από τρελλή ήτανε και τρελλό μπάζο. Αλλά και καλή να ήτανε δεν είμαι και πολύ του μαζοχιστικού! Για τα υπόλοιπα που λες, δέχομαι οτι σε μεγάλο βαθμό ισχύουν. Αλλά και πάλι μια τέτοια αντίδραση είναι πέρα από κάθε λογική. Αυτή νομίζει οτι η οδήγηση είναι shoot 'em up και οι μηχανές δίνουν κανονάκι.

Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
λαθος δικο σου 100% για μενα.

1.εκανες δεξια επειδη σου κορναρε.
2.πηγες να προσπερασεις απο αριστερα σε δρομο που εχει μονο 1 λωριδα.
3.προσπαθησες να σζητησεις.
4.δεν πηρες πινακιδα (να πεσεις κατω, να καλεσεις τροχαια και να τη δωσεις).

ευχομαι να μη σου ξανασυμβει ποτε !
Φίλε trooper απ'ότι φάνηκε, αν δεν είχα κάνει δεξιά είναι πολύ πιθανό ακόμα και να μου την είχε ρίξει από πίσω. Τώρα για την προσπέραση, δηλαδή θα πρεπε να πηγαίνουμε κι οι μηχανές στη σειρά πίσω απ' τ' αυτοκίνητα; Όλοι δεν προσπερνάμε τα μποτιλιαρισμένα έστω κι εκεί που υπάρχει μια μόνο λωρίδα; Θυμίζω οτι όταν μου την έριξε ούτε να της μιλήσω είχα προλάβει ούτε καμιά χειρονομία της έκανα. Ωστόσο μετά απο αυτό δεν πρόκειται να ξαναπάω στο πλάι αυτοκινήτου για να ζητήσω τον λόγο.
Πάντως προσπάθησα για λίγο να μπώ στο μυαλό της για να καταλάβω πως το σκέφτηκε και κατέληξα οτι για να συμπεριφέρεται έτσι, η ζωή της θα πρέπει να είναι μια κόλαση. Ίσως τελικά αυτό από μόνο του να είναι και η τιμωρία της...
Να'στε όλοι καλά και άμα πετύχετε ένα φυστικί στάρλετ με μια άσχημη 40άρα, μείνετε μακριά!

vaska
28/10/2008, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ikarosk
Αφού είσαι καλά μην το ψάχνεις άλλο. Διαπρεπέστατος Επιστήμων είχε κάνει την έρευνά του, και ανακοινώσει τα αποτελέσματα πολύ πριν από 'μας. Τώρα πια είναι πολύ αργά.

πραγματικα τελειος. Απίστευτος. Οι απόψεις μας περί των θηλέων συμπίπτουν.

vaska
28/10/2008, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
Ρε παιδιά, την πινακίδα την έχω, απλά δεν έκανα τίποτα επειδή δεν βρήκα μάρτυρες. Αν και εχθές ρώτησα δικηγόρο και μου είπε οτι έπρεπε να είχα φέρει κατευθείαν αστυνομία γιατί σίγουρα θα έπεφτε σε αντιφάσεις και θα τα σκάτωνε αφού το να κόψει απότομα το τιμόνι σ' εκείνο το σημείο που δεν έχει να στρίψει αριστερά και μάλιστα τη στιγμή που είμαι δίπλα της δεν δικαιολογείται με τίποτα... Πήγα και στο Ασκληπιείο χτες και η διάγνωση λέει κάκωση μηριαίων χιαστών και θλάση τροχαντήρα. (7 μέρες άδεια!) Παρόλο που εκείνη τη στιγμή δεν πόνεσα ιδιαίτερα.
@Road 67 Εκτός από τρελλή ήτανε και τρελλό μπάζο. Αλλά και καλή να ήτανε δεν είμαι και πολύ του μαζοχιστικού! Για τα υπόλοιπα που λες, δέχομαι οτι σε μεγάλο βαθμό ισχύουν. Αλλά και πάλι μια τέτοια αντίδραση είναι πέρα από κάθε λογική. Αυτή νομίζει οτι η οδήγηση είναι shoot 'em up και οι μηχανές δίνουν κανονάκι.

Φίλε trooper απ'ότι φάνηκε, αν δεν είχα κάνει δεξιά είναι πολύ πιθανό ακόμα και να μου την είχε ρίξει από πίσω. Τώρα για την προσπέραση, δηλαδή θα πρεπε να πηγαίνουμε κι οι μηχανές στη σειρά πίσω απ' τ' αυτοκίνητα; Όλοι δεν προσπερνάμε τα μποτιλιαρισμένα έστω κι εκεί που υπάρχει μια μόνο λωρίδα; Θυμίζω οτι όταν μου την έριξε ούτε να της μιλήσω είχα προλάβει ούτε καμιά χειρονομία της έκανα. Ωστόσο μετά απο αυτό δεν πρόκειται να ξαναπάω στο πλάι αυτοκινήτου για να ζητήσω τον λόγο.
Πάντως προσπάθησα για λίγο να μπώ στο μυαλό της για να καταλάβω πως το σκέφτηκε και κατέληξα οτι για να συμπεριφέρεται έτσι, η ζωή της θα πρέπει να είναι μια κόλαση. Ίσως τελικά αυτό από μόνο του να είναι και η τιμωρία της...
Να'στε όλοι καλά και άμα πετύχετε ένα φυστικί στάρλετ με μια άσχημη 40άρα, μείνετε μακριά!
Για να μπεις στο μυαλό της πρέπει να έχει. Όλες αυτες τις τύπισες τις έχω βαφτίσει "αναξιογάμητες". Περαστικά σου!!:confused: