PDA

View Full Version : Ρε τι έχει ο καφές σε αυτή τη χώρα?



m1ke
22/02/2005, 11:16
Λοιπόν κάτι συμβαίνει με τον καφέ που σερβίρεται στις καφετέριες ανά την Ελλάδα. Μάλλον είναι ειδικής παραγωγής μόνο για τις Ελληνικές καφετέριες. Δεν εξηγείται αλλιώς η τιμή του σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη.
Τον τελευταίο χρόνο έχω ταξιδέψει σε Γαλλία, Αυστρία, Ιταλία, Ισπανία και Ολλανδία. Πουθενά δεν πλήρωσα για καφέ πάνω από δύο ευρώ. Τελευταίο παράδειγμα η Βαρβελώνη 1,60 πριν δέκα μέρες. Για τον ίδιο καφές πλήρωσα χθες στη Θεσσαλονίκη 4 ευρώ. Ήμαρτον ρε ..... γίναμε Μόντε Κάρλο εδώ.:mad: Κάτι πρέπει να γίνει είναι κοροϊδία πια αυτό το πράγμα.

OldMan
22/02/2005, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
....η Βαρβελώνη....

Μιλάμε ότι άνοιξα ότι χάρτη έχω και δεν έχω, αλλά ΒαρΒελώνη δεν βρήκα......
:lol: :beer: :lol:

kalgeorge
22/02/2005, 11:23
xaxaaxaxaaaxaxaxaxa:rotflmao:

melsaltas
22/02/2005, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Λοιπόν κάτι συμβαίνει με τον καφέ που σερβίρεται στις καφετέριες ανά την Ελλάδα. Μάλλον είναι ειδικής παραγωγής μόνο για τις Ελληνικές καφετέριες. Δεν εξηγείται αλλιώς η τιμή του σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη.
Τον τελευταίο χρόνο έχω ταξιδέψει σε Γαλλία, Αυστρία, Ιταλία, Ισπανία και Ολλανδία. Πουθενά δεν πλήρωσα για καφέ πάνω από δύο ευρώ. Τελευταίο παράδειγμα η Βαρβελώνη 1,60 πριν δέκα μέρες. Για τον ίδιο καφές πλήρωσα χθες στη Θεσσαλονίκη 4 ευρώ. Ήμαρτον ρε ..... γίναμε Μόντε Κάρλο εδώ.:mad: Κάτι πρέπει να γίνει είναι κοροϊδία πια αυτό το πράγμα.

TI EXEI O KAΦΕΣ ΕΔΩ?????

Μ@Λ@ΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ!

ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΞΕΛΕΙΛΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.
4 ΕΥΡΩ, ΜΑ 4 ΕΥΡΩ?????

m1ke
22/02/2005, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μιλάμε ότι άνοιξα ότι χάρτη έχω και δεν έχω, αλλά ΒαρΒελώνη δεν βρήκα......
:lol: :beer: :lol:

Δεν κοίταξες καλά το χάρτη.:D Ξανακοίτα καλύτερα.

OldMan
22/02/2005, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Δεν κοίταξες καλά το χάρτη.:D Ξανακοίτα καλύτερα.

Να τον ξαναδώ, αλλά με τόσους καφέδες που πίνεις ανά την υφήλιο, μου φαίνεται λογικό το :D

:wave2: :lol: :wave2:

idi
22/02/2005, 11:43
4.50 ευρωπουλα ειχα πληρωσει το καλοκαιρι σε ενα παραλιακο μπουρδελο....

sniper
22/02/2005, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
4.50 ευρωπουλα ειχα πληρωσει το καλοκαιρι σε ενα παραλιακο μπουρδελο....


Καλά είσαι γνωστός μαλακαράουας... δεν έπινες καμμιά μπύρα ρε; ποιο φθηνή θα ήταν!!! :lol:

idi
22/02/2005, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλά είσαι γνωστός μαλακαράουας... δεν έπινες καμμιά μπύρα ρε; ποιο φθηνή θα ήταν!!! :lol:

μπααααααααααα η μπυρα εχει 18% ΦΠΑ μαλακαουα !!!!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nik0s
22/02/2005, 11:47
Αν σκεφτείτε δε πόσο κοστίζει.... μιλάμε για το μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους και την Νο2 αιτία πολέμου μετά το πετρέλαιο...

Που είναι οι παλιές (καλές :eyepop: ) μέρες του στρατού.... 100 δρχ / 40-50 λεπτά είχε το φραπέ...


:hypnotize :hypnotize


:wave2:

periklisk
22/02/2005, 11:48
κλασικό κόλπο: Βάζουμε το δώρο των Χριστουγέννων στην τιμή του καφέ, το οποίο ως δια μαγείας μένει στην τιμή όλο το χρόνο....

Σε καφετέρια στο Γαλάτσι πριν τις γιορτές είχε 3 ευρά και μετά 3,3 και ούτε πρόκειται να κατέβει....

Όλοι στις καντίνες ρεεεεεεεεεε!

SF
22/02/2005, 11:59
Το DNA μας έχει τη δύναμη να ΚΟΨΕΙ τον καφέ σε καφετέριες? Ε?

Αν ναι, η τιμή θα πέσει σε χρόνο-ρεκόρ. Αλλά το κόβω λίγο χλωμό... Εδώ δε μιλάμε για κατανάλωση καφεΐνης, αλλά για βαθύτατη κοινωνική διεργασία! Δεν ξέρω κι εγώ κανένα μέρος του κόσμου που καθημερινές από τις 10 το πρωί να γίνεται το αδιαχώρητο. Πας όμως μια Υμηττου, ένα Κολωνάκι, μια Γλυφάδα και αναρωτιέσαι: ΜΑ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ? :p

gdevelek
22/02/2005, 12:24
Δύο είναι οι βασικοί λόγοι, ο πρώτος ότι γκρινιάζουμε αλλά τον πληρώνουμε αντί να διαολοστείλουμε και τον καφέ και το λαμόγιο που τον χρεώνει 4Ε, αφού στην Ελλάδα δεν έχει αναπτυχθεί ακόμη καταναλωτικός τσαμπουκάς, και ο δεύτερος ότι καθόμαστε στο τραπεζάκι κάνα δίωρο για να τον πιούμε, οπότε ο μαγαζάτορος θεωρεί πως έχει δικαίωμα να μας χρεώσει που πιάνουμε το χώρο του τόση ώρα.

idi
22/02/2005, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
στην Ελλάδα δεν έχει αναπτυχθεί ακόμη καταναλωτικός τσαμπουκάς


εεεεεεετσι εεεεεεεεεεεετσι....

ολοι απο internet μαγκες!!!!


:beer:

melsaltas
22/02/2005, 12:28
και ο δεύτερος ότι καθόμαστε στο τραπεζάκι κάνα δίωρο για να τον πιούμε, οπότε ο μαγαζάτορος θεωρεί πως έχει δικαίωμα να μας χρεώσει που πιάνουμε το χώρο του τόση ώρα. [/B][/QUOTE]


ΝΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΤΗΡΙ.
ΑΠΟ 4 ΠΑΕΙ ΣΤΑ 3, ΑΝΤΕ ΣΤΑ 2.
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ.

periklisk
22/02/2005, 12:33
εννοείται ότι είναι πάρα πολλά....

εγώ πήρα πριν λίγες μέρες ένα κουτάκι καφέ στιγμής 100 γραμμάρια 2,8 που κάνει καμιά 60αριά καφέδες περίπου.... έτσι για να δούμε τι βγάζουν..... και μην αρχίσει κανείς τα έξοδα που έχουν οι μαγαζάτορες και άλλα τέτοια γιατί και πάλι πανάκριβος είναι ο καφές.....

έλα κερνάω καφέ όποιον θέλει!:D

devil's animal
22/02/2005, 12:35
ολοι ακριβος-ακριβος...........

αλλα μολις ανοιξει λιγο ο καιρος οι καφετεριες ανα την Ελλαδα γεματες απο ΕΜΑΣ!!!:eek:
καθομαστε στις καρεκλες εξω απο τα μαγαζια και λιαζομαστε και αν δεις το υφος μας ειναι λες και εχουμε πιασει τον Παπα (της Ρωμης ρε οχι της Αρχιεπισκοπης) απ'τα @ρχ1δ1@

αν εχουμε αραξει και το καινουργιο μοτορι διπλα μας για να λειαστει...........:wave2: :wave2:


οποτε κλαιγομαστε κλαιγομαστε αλλα κανα μποϋκοταζ δεν εχει ακουστει ποτε να παιξει...............εστω και σαν ιδεα........:sun:

sniper
22/02/2005, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
εννοείται ότι είναι πάρα πολλά....

εγώ πήρα πριν λίγες μέρες ένα κουτάκι καφέ στιγμής 100 γραμμάρια 2,8 που κάνει καμιά 60αριά καφέδες περίπου.... έτσι για να δούμε τι βγάζουν..... και μην αρχίσει κανείς τα έξοδα που έχουν οι μαγαζάτορες και άλλα τέτοια γιατί και πάλι πανάκριβος είναι ο καφές.....

έλα κερνάω καφέ όποιον θέλει!:D

πάλι καλά που δεν είπες τσάι να σε αρχίσουμε εδώ μέσα :lol: :lol:


:smokin:

periklisk
22/02/2005, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
πάλι καλά που δεν είπες τσάι να σε αρχίσουμε εδώ μέσα :lol: :lol:


:smokin:

άααλλος είναι ο τσάγια-μαστερ!:lol: :rotflmao:

Nik0s
22/02/2005, 12:41
Έτσι εγκυκλοπαιδικά πάντως,

στην κεντρική πλατεία της Βενετίας ο καφές κάνει....

μόνο....


8 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ - ΟΚΤΩ - ΟΧΤΩ !


Θα μου πείτε ναι ρε φίλε αλλά όταν κάθομαι στο Γαλάτσι ή ακόμα και στο Κολωνάκι το ίδιο είναι ? - την ίδια θέα έχω ?

Τι να κάνουμε... αφού τον πληρώνουμε, αυτός θα συνεχίσει να ακριβαίνει.:hypnotize

m1ke
22/02/2005, 12:54
Θα παραγγέλνουμε ένα φραπέ με δύο καλαμάκια για να τον πίνουμε μισό - μισό :eyepop: . Έτσι θα μας έρχεται πιο φθηνά.:lol:

Nik0s
22/02/2005, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Θα παραγγέλνουμε ένα φραπέ με δύο καλαμάκια για να τον πίνουμε μισό - μισό :eyepop: . Έτσι θα μας έρχεται πιο φθηνά.:lol:



ΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΗΗΗΗ!!!


χα χα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:wave2:

ruyjin
22/02/2005, 14:14
ρε παιδια εχετε αναρωτηθει το Σαββατο το μεσημερι ΜΟΝΟ ποσα λιτρα καφε καταναλωνονται!!!

σιγα μην μειωθει η τιμη

:rotflmao:

o_gavros
22/02/2005, 14:19
magkes exakrivwmeno apo idiokthth megalhs kafeterias sto Pasalimani:
kostos frape gia ton magazatora full expenses included 15-20draxmes...(gia giouro kante monoi sas thn trampa)...
dhladh 20drx gia reyma,nero pou tha xalasei gia na ftiaxei kai na plynei,ypallhlo,forous,malakies,apo'dw apo'kei,synolo 20drx!!!
kai ton poulane meso oro 3.4€!!!paizei na einai kai to pleon kerdoforo proion sthn Ellada!!!




kapoia stigmh prepei kapws pio organwmena na antidrasoume sthn koroidia...
na kopsoume ton kafe...kai na arxisoume p.x....to tsai ;)

SF
22/02/2005, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ngaxrv750
Έτσι εγκυκλοπαιδικά πάντως,

στην κεντρική πλατεία της Βενετίας ο καφές κάνει....

μόνο....


8 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ - ΟΚΤΩ - ΟΧΤΩ !


...ακριβαίνει.:hypnotize



Ε! Ε! ΕΝΣΤΑΣΗ! Στο Florian και 18 να είχε, θα τα δίναμε...
Το καφενείο (!) αυτό όχι μόνο 100 (διόρθωση: 300!!) χρόνια ιστορία έχει, αλλά και πολλά άλλα που το κάνουν μουσείο αντί για μαγαζί. Άσε που η σοκολάτα του είναι θεότρελλη!

http://www.caffeflorian.com

ireneepi
22/02/2005, 20:19
Και που ειστε ακομα....!

Electra
22/02/2005, 20:37
...έχω κόψει εδώ και καιρό να πίνω γκαφέ στις γκαφετέριες, επίσης ΔΕ πίνω φραπέ, γιατί το βαρέθηκα και εκτός αυτού τα χημικά που έχει μέσα αυτή η βλακεία, κάνει 72 ώρες να τα αποβάλλει ο ανθρώπινος οργανισμός.
Οπότε, το πρωί πίνω γαλλικό και στη δουλειά τσαγάκι :D

Η κοροϊδία από τα κορόϊδα βαστάει ακόμα.

Όπως είπε και η Ειρήνη: "Και πού' στε ακόμα.....":( :(

ireneepi
22/02/2005, 21:23
Ρε συ ΕΥη....


ξερεις τι μου ειπανε προχθες...???

Οτι ο γαλλικος ειναι ο πιο βαρυς καφες
τελικα.....



Με επιφυλαξη,ετσι?Δεν ξερω αν ισχυει....

adam_tsouk
22/02/2005, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Ρε συ ΕΥη....


ξερεις τι μου ειπανε προχθες...???

Οτι ο γαλλικος ειναι ο πιο βαρυς καφες
τελικα.....



Με επιφυλαξη,ετσι?Δεν ξερω αν ισχυει....


Xλωμό.....


Και μόνο το γεγονός ότι φιλτράρεται......

ireneepi
22/02/2005, 21:54
Adam

δεν ξερω....

ετσι μου ειπε και μαλιστα εμπορος καφε και ετσι....


τωρα θα μου πεις γαλλικο πουλαγε?

Και σου απανταω ναι...γι'αυτο τα εχασα.

gdevelek
22/02/2005, 22:00
Νομίζω πως απόδειξη για το ότι ο τύπος δεν ήξερε τι έλεγε είναι τα ίδια τα στομάχια μας και τα νεύρα μας.

Υπάρχει άνθρωπος που να τον χτυπάει περισσότερο ο γαλλικός σε σύγκριση με ελληνικό ή ακόμη περισσότερο τον νες;;;

Σε κάθε περίπτωση, βάζοντας γάλα μέσα τα πράγματα βελτιώνονται πολύ, και μιλώ για 5-10% γάλα, όχι μια σταλίτσα που βάζουμε πολλοί.

Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας! Το θέμα μας είναι η αρπαχτή των καφετεριών, που δεν χωνεύεται ούτε με μια καρδάρα γάλα!! :mad: :mad: :mad:

Grizoulhs
22/02/2005, 22:18
Ehm egw pino frape poli...alla to pos einai to thema :PpP

1koutalitsa kafe....
5 6 koutalitses zaxari
k to 60% galataki!!!

etsi gia na lew oti einai kafes apo to xroma :P
an k o theos na to kani kafe...den einai
Galataki me zaxari me xromatiki ousia ton kafe !!!!
eftixos egw dino 1,5 gia to gala ;)

KaTaNaS
22/02/2005, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Ρε συ ΕΥη....


ξερεις τι μου ειπανε προχθες...???

Οτι ο γαλλικος ειναι ο πιο βαρυς καφες
τελικα.....



Με επιφυλαξη,ετσι?Δεν ξερω αν ισχυει....


to exw akousei kai egw apo eidhmwna toy kafe se sobarh ekpomph sto skai radio.


elege pws ontws o gallikos sthn ousia einai o pio barys eneka oti to nero symparasyrei kapoies oysies mazi toy.


kai oti o kalyteros h mallon o pio ygihs einai o espresso eneka toy atmoy poy ton diaperna ( den mporei na symparasyrei tis idies ousies)


tespa, egw kapote oute pou hjera ti einai kafes, kai twra gia na noijei to mati to prwi de mporw xwris ayton.


exw akousei pws einai anthypobolh, psyxologiko.

pws einai h idea mas.


wraios o kafes alla thelei prosoxh sthn posothta katanalwshs.



oi italoi to prwi otan jypnane , h sto spiti tous ftiaxnoun se mia kafetiera toy espresso gia 2 atoma enan cafe , ton rixnoun se mia megalh koypa kai prosthetoun zesto gala 2 - 3 fores thn posothta tou kafe.

synodeyoun kanontas papara ston kafe kapoia merentina, (sokolatoeides me pantespani edesma)

h an bgoun kateytheian gia douleia. prin piasoun douleia pane se ena bar (etsi legontai oi kafeteries sthn italia) ston pagko sto orthio , pernoun enan capuccino, synodeyoun me mia pasta h cornetto , monoroufi ton kafe , plhrwnoun kai arrivederci!!!


to meshmeri trwne kai sto kapaki pane pali se bar h sto spiti tous gia enan cafe (kata kosmon espresso) monoroufi kai aytos,


sto kapaki pane sto bagno. kai boyr pali gia douleia.


xexexe fagate xwnepsate adeiasate kai ta kefalia mesa.

giayto pane mprosta

milaber
22/02/2005, 23:45
Άντε ρε μαλάκες όλοι!
Μάθανε και οι αθηναίοι να πίνουνε φραπέ!

Ρε τι δύο ώρες;
Μια ώρα θέλει μόνο για να ωριμάσει η γεύση στο ποτήρι, να λιώσουν τα παγάκια και λοιπά!
Μετά άλλες δύο να τον πιείς.
Αν προσθέσεις και λίγο νεράκι (πράγμα που πρέπει οπωσδήποτε και πάντα να κάνουμε) θα σου κρατήσει μια ωρίστα ακόμα!

Βάλε και το κατούρημα που θα ρίξεις, τον χρόνο που θα θαυμάζεις το άδειο σου ποτήρι και τον κώλο της γκαρσόνας (αν είναι γκαρσόνος καλύτερα να μην πολυκοιτάς) και φτάσαμε στις πέντε ωρίτσες!

Να μην πω τι γίνεται αν ανοίξει και κανά τάβλι...

Έεετσιιιι...
Χαλλλαρααά!!!

Ε όλη αυτήν την ώρα σκεφτείτε ότι έχουν αλλάξει βάρδιες οι γκαρσόνες, έχετε πιεί τουλάχιστον πέντε λίτρα νερό, έχετε προσθέσει μερικά κιλά αποτσίγαρα στα τασάκια του μαγαζιού συν το φως που πληρώνει ο μαγαζάτορας να σας φωτίζει την ώρα που παίζετε το τάβλι (το οποίο έχει επίσης ξεπαραδιαστεί ο άνθρωπας να αγοράσει) και θα δείτε ότι η τιμή είναι πολύ λογική!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
22/02/2005, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Άντε ρε μαλάκες όλοι!
Μάθανε και οι αθηναίοι να πίνουνε φραπέ!

Ρε τι δύο ώρες;
Μια ώρα θέλει μόνο για να ωριμάσει η γεύση στο ποτήρι, να λιώσουν τα παγάκια και λοιπά!
Μετά άλλες δύο να τον πιείς.
Αν προσθέσεις και λίγο νεράκι (πράγμα που πρέπει οπωσδήποτε και πάντα να κάνουμε) θα σου κρατήσει μια ωρίστα ακόμα!

Βάλε και το κατούρημα που θα ρίξεις, τον χρόνο που θα θαυμάζεις το άδειο σου ποτήρι και τον κώλο της γκαρσόνας (αν είναι γκαρσόνος καλύτερα να μην πολυκοιτάς) και φτάσαμε στις πέντε ωρίτσες!

Να μην πω τι γίνεται αν ανοίξει και κανά τάβλι...

Έεετσιιιι...
Χαλλλαρααά!!!

Ε όλη αυτήν την ώρα σκεφτείτε ότι έχουν αλλάξει βάρδιες οι γκαρσόνες, έχετε πιεί τουλάχιστον πέντε λίτρα νερό, έχετε προσθέσει μερικά κιλά αποτσίγαρα στα τασάκια του μαγαζιού συν το φως που πληρώνει ο μαγαζάτορας να σας φωτίζει την ώρα που παίζετε το τάβλι (το οποίο έχει επίσης ξεπαραδιαστεί ο άνθρωπας να αγοράσει) και θα δείτε ότι η τιμή είναι πολύ λογική!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θοδωράκο μου φαίνεται σε έχουν βαρέσει τα αμπέρια στα νεύρα!:lol: :rotflmao:

milaber
23/02/2005, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Θοδωράκο μου φαίνεται σε έχουν βαρέσει τα αμπέρια στα νεύρα!

Όχι...

Από τον φραπέ είναι!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
23/02/2005, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Όχι...

Από τον φραπέ είναι!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γύρνα το σε μπουγάτσα με καφέ!:lol: :rotflmao: :rotflmao:

milaber
23/02/2005, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
γύρνα το σε μπουγάτσα με καφέ!

Βρε ιερόσυλε!
Βρε πρόστυχε!
Βρε άσχετε!

Θα έπρεπε να σου απαγορέψουν από εδώ και πέρα την κατανάλωση οποιουδήποτε σφολιατοείδούς!

Ρε η μπουγάτσα πάει αποκλειστικά και μόνο με κακάο ρε!
Αλίως δεν αξίζει να την τρως!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
23/02/2005, 00:23
καλά λοιπόν!

με κακάο!

μουαχαχαχαχαχαχαχαααα

AFTER
23/02/2005, 01:03
katana σε βλεπω ενημερο για τους φιλους μας τους ιταλους!

Σε ποια πολη σπουδαζεις/σπυδαζες,γιατι αποκλειεται να εχεις τετοιες πληροφοριες αν δεν μενεις εκει!

''ενας πρωην barεζος'' :smokin:

free rider
23/02/2005, 04:35
πάντως αυτό που έχω συνηδειτοποιείσει σχετικά με τον καφε είτε ελληνικό είτε
φραπέ είναι οτι αν έχει συνηθήσει ο οργανισμός κάθε πρωί να πίνει ενα
καφεδάκι αν ένα πρωι δεν.....
τότε όλη την μέρα είσαι χάλια...


ασε που μπορεί να έχεις πονοκεφάλους επιδεί δεν είπιες καφε....πράγμα που μου
συνέβη χωρίς αστεία και αναρωτιώμουν τι
έχω ρε παιδί μου ?????

τελικά είναι πολύ βλαβερή μαλακιά να
συνηθίζεις στο καφέ τον οργανισμό σου...




:sad: :sad:

KaTaNaS
23/02/2005, 06:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
katana σε βλεπω ενημερο για τους φιλους μας τους ιταλους!

Σε ποια πολη σπουδαζεις/σπυδαζες,γιατι αποκλειεται να εχεις τετοιες πληροφοριες αν δεν μενεις εκει!

''ενας πρωην barεζος'' :smokin:


me douleyeis etsi????



BARI OLE BARI OLE OLE OLE


Via Francesco Campione 46 al secondo piano (etsi legame ston pitsadoro)


ingegneria meccanica, politecnico di bari.

exw faei ta skata skyliwn sto pezodromio me to koutali!!!



tha sou steilw pm!


UALIOOOOOOO

KaTaNaS
23/02/2005, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber


Ρε η μπουγάτσα πάει αποκλειστικά και μόνο με κακάο ρε!
Αλίως δεν αξίζει να την τρως!




TA MISA LES! H MPOYGATSA PAEI APOKLEISTIKA ME KAKAO TOΠΙΝΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!



ΑΡΕ ΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ. ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ ΕΙΚΟΣΙΤΕΤΡΑΡΩΡΟ, ΝΑ ΦΑΣ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΣΚΑΤΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΣΚΑΤΟΑΘΗΝΑ.


ΤΕΣΠΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΛΗ ΖΕΙΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!

idi
23/02/2005, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Άντε ρε μαλάκες όλοι!
Μάθανε και οι αθηναίοι να πίνουνε φραπέ!

Ρε τι δύο ώρες;
Μια ώρα θέλει μόνο για να ωριμάσει η γεύση στο ποτήρι, να λιώσουν τα παγάκια και λοιπά!
Μετά άλλες δύο να τον πιείς.
Αν προσθέσεις και λίγο νεράκι (πράγμα που πρέπει οπωσδήποτε και πάντα να κάνουμε) θα σου κρατήσει μια ωρίστα ακόμα!

Βάλε και το κατούρημα που θα ρίξεις, τον χρόνο που θα θαυμάζεις το άδειο σου ποτήρι και τον κώλο της γκαρσόνας (αν είναι γκαρσόνος καλύτερα να μην πολυκοιτάς) και φτάσαμε στις πέντε ωρίτσες!

Να μην πω τι γίνεται αν ανοίξει και κανά τάβλι...

Έεετσιιιι...
Χαλλλαρααά!!!

Ε όλη αυτήν την ώρα σκεφτείτε ότι έχουν αλλάξει βάρδιες οι γκαρσόνες, έχετε πιεί τουλάχιστον πέντε λίτρα νερό, έχετε προσθέσει μερικά κιλά αποτσίγαρα στα τασάκια του μαγαζιού συν το φως που πληρώνει ο μαγαζάτορας να σας φωτίζει την ώρα που παίζετε το τάβλι (το οποίο έχει επίσης ξεπαραδιαστεί ο άνθρωπας να αγοράσει) και θα δείτε ότι η τιμή είναι πολύ λογική!



ΧΑΛΛΛΑΡΑ!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
23/02/2005, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΧΑΛΛΛΑΡΑ!!!!!!!!!!!!

:rotflmao:

είπαμε .....

αυτό είναι ΤΟΟΟ

ΣΥΝΘΗΜΑ...

:beer: :beer: :beer:

nikoskkk
23/02/2005, 10:07
Μας πήρανε χαμπάρι,

Αφού χωρίς καφέ δεν κάνουμε, φάτε στα αυτιά!!!!!
Ξέρουν αυτοι!!!!!!!!!

DUKASII
23/02/2005, 10:17
Ο ΚΑΦΕΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΦΗΜΑ...


ΕΙΝΑΙ...




ΙΔΕΑ...!!!!:wave2: :lol: :lol:


9200

crs-k
23/02/2005, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Ο ΚΑΦΕΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΦΗΜΑ...
ΕΙΝΑΙ...
ΙΔΕΑ...!!!!:wave2: :lol: :lol:


You are too damn close to Twiligth Zone!

:lol: :rotflmao: :lol:

ireneepi
23/02/2005, 10:52
KaTaNa


εχεις απολυτο δικιο......


αυτο για τον espresso μου το ειπε ο
τυποσ αλλα ειπα να μην το γραψω και γεινω ρεζιλι.....



Και σχετικα με την Ιταλια,ναι ετσι ειναι
μου το εχει πει φιλος που ητανε χρονια εκει!

AFTER
23/02/2005, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
me douleyeis etsi????



BARI OLE BARI OLE OLE OLE


Via Francesco Campione 46 al secondo piano (etsi legame ston pitsadoro)


ingegneria meccanica, politecnico di bari.

exw faei ta skata skyliwn sto pezodromio me to koutali!!!



tha sou steilw pm!


UALIOOOOOOO

TRMON!!!!

VA FA A MOCA CHI TE MURT,BASTARD!!!!!

SAMANIN SAM!!!!!

Διαλεκτος και τα μυαλα στα καγκελα!!!!!

:lol:

idi
23/02/2005, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Ο ΚΑΦΕΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΦΗΜΑ...


ΕΙΝΑΙ...




ΙΔΕΑ...!!!!:wave2: :lol: :lol:

θελει ενα ξυρισματακι ε?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
23/02/2005, 11:10
μουχαχαχαχαχαχααχ

μολις το δει ο Παππους θα πεσει ψαλιδι... :lol: :lol: :lol:

Nik0s
23/02/2005, 11:11
Έχω τέλειο τρίμερ για τέτοιες περιπτώσεις !


Οτι το θέλει το ΘΕΛΕΙ !!!


:lol: :lol: :lol:

DoctorS
23/02/2005, 11:13
μόνο ξυρισματάκι........γενική ανοικοδόμηση θέλει το μωρό.....σπατουλάρισμα..you know!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

milaber
23/02/2005, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
TA MISA LES! H MPOYGATSA PAEI APOKLEISTIKA ME KAKAO TOΠΙΝΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

ΑΡΕ ΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ. ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ ΕΙΚΟΣΙΤΕΤΡΑΡΩΡΟ, ΝΑ ΦΑΣ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΣΚΑΤΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΣΚΑΤΟΑΘΗΝΑ.

ΤΕΣΠΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΛΗ ΖΕΙΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!

Α!
Εσύ είσαι γνώστης!
Το έχεις μελετήσει το θέμα "μπουγάτσα"!

Δεν χρειάζεται πιστεύω να επιβεβαιώσω πως όντως ζούμε στην καλύτερη πολή!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: